Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 60 od 60

Tema: MAXIMALNI IZNOS NAKNADE

  1. #51
    kikica2 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    250

    Početno

    Možda postavljam pitanje na krivom topicu, al ipak. Moja je situacija ovakva: diplomirala sam pred 6 mjeseci i od tada sam na birou. Znam da u slučaju da se ne zaposlim imam pravo svih godinu dana na 1600 kn mjesečno. No što ako se zaposlim, koliko moram raditi da bi dobila taj max iznos naknade (znam da prosjek tih plača mora biti veći od 4250). Sada sam trudna već 5+1, a obavezno je otići na porodiljni 45 dana prije termina. Po tome mi neostaje baš puno vremena da se zaposlim i napunim tih 6 mjeseci. Ili je možda ipak dovoljno samo par mjeseci. Postoje velike šanse da ću uskoro dobiti posao, ali i ako ne prijavitću se u firmi svoga oca. Please dajte mi odgovorite! :/

  2. #52
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    zadnjih 6 mjeseci prije bolovanja ili porodiljnog moraš imati min 4250kn primanja

  3. #53
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja sam koristila moratorij po kreditu (stambenom ) dok sam bila na porodiljnom tak da mi i nije bilo strašno tih 4250 jer nisam plaćala kredit pa mi je došlo skoro na isto, još mi je i malo više ostalo. Ali koma je onih durgih 6 mjeseci kad dobivaš 2500, to je stvarno katastrofa! Da sam morala plaćati kredit, bilo bi nam koma! Skoro pa nam ništa ne bi ni ostalo!

  4. #54

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    294

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa
    Ja sam koristila moratorij po kreditu (stambenom ) dok sam bila na porodiljnom tak da mi i nije bilo strašno tih 4250 jer nisam plaćala kredit pa mi je došlo skoro na isto, još mi je i malo više ostalo. Ali koma je onih durgih 6 mjeseci kad dobivaš 2500, to je stvarno katastrofa! Da sam morala plaćati kredit, bilo bi nam koma! Skoro pa nam ništa ne bi ni ostalo!
    u kojoj banci si koristila moratorij po kreditu?

  5. #55
    Ineska avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    806

    Početno

    1. Ako otvorim bolovanje na čuvanje trudnoće na samom početku trudnoće (prva dva mjeseca) ne dobivam ni tih 4250 kn iako mi je plaća veća



    :? :? :?

  6. #56
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj dijana76 prvotno napisa
    Citiraj ana.m prvotno napisa
    Ja sam koristila moratorij po kreditu (stambenom ) dok sam bila na porodiljnom tak da mi i nije bilo strašno tih 4250 jer nisam plaćala kredit pa mi je došlo skoro na isto, još mi je i malo više ostalo. Ali koma je onih durgih 6 mjeseci kad dobivaš 2500, to je stvarno katastrofa! Da sam morala plaćati kredit, bilo bi nam koma! Skoro pa nam ništa ne bi ni ostalo!
    u kojoj banci si koristila moratorij po kreditu?
    ZABA

  7. #57
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    A može li se kako izvesti moratorij po kreditu ako je korisnik suprug?

  8. #58
    Amelie32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    839

    Početno

    Sandrij2, možda bi se to i moglo izvesti. Za mame koje su nositeljice kredita u ZABI znam 100 %, ali za ostale možda postoji mogućnost. Osobna bankarka u ZABI mi je rekla da kad ljudi padnu u novčane probleme i nakon određenog vremena izgube stan, onda ih prvo u banci pitaju zašto nisu tražili moratorij po kreditu dok se financijski ne oporave. :shock:
    Naravno da ljudi to ne znaju ili čuju tek po prvi put, kad banke takvu mogoćnost skrivaju kao zmija noge. Tako da mislim da bi možda i tvoj suprug mogao kao nositelj kredita zatražiti taj moratorij. Trebalo bi se dobro raspitati u matičnoj banci u kojoj je dignuo kredit. Držim fige !

  9. #59
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Puno hvala na odgovoru i ispričavam se što sam tako bezobrazno upala s ovim pitanjem. Inače nisam na ovom pdf, ali se nadam da ću uskoro preseliti, pa sam pitanje postavil, dakle, da se mogu na vrijeme organizirati.

  10. #60
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ana.m, amelie (tebi i ovdje ponavljam molbu) traze na dvije tv kuce mame koje su koristile ili trudnice koje koriste/ce koristiti mogucnost moratorija na kredit, molim vas javite mi se na 091 5863717

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •