Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 60

Tema: MAXIMALNI IZNOS NAKNADE

  1. #1

    Početno MAXIMALNI IZNOS NAKNADE

    ljudi molim malo informacija. ja sam od onih izgleda "sretnika" koji imaju plaću iznad 4.250 kn (iako se osjećam kažnjeno što odlaskom na porodiljni dobivam samo 4.250 kn).
    zna li netko koliko se dobiva za vrijeme komplikacija -da li isto vrijedi ovaj maximum? :?

  2. #2
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    da

  3. #3
    Annar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    264

    Početno

    Koliko ja znam dobijas cijelu svoju placu, a onih 4250 tek kad odes na porodiljni.

  4. #4
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ne, za vrijeme čuvanja trudnoće isto postoji limit od 4250 (ili 4200? zaboravila sam) kuna

  5. #5
    vesnare avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,089

    Početno

    Limit ti je za komplikacije isto kao i kod porodiljne naknade 4250 kn ako ti je plaća ista ili prelazi ovaj iznos.
    Ako si na nekom bolovanju koje nije vezano za komplikacije u trudnoći onda nemaš ovaj limit

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,303

    Početno

    Citiraj vesnare prvotno napisa
    Ako si na nekom bolovanju koje nije vezano za komplikacije u trudnoći onda nemaš ovaj limit
    Jesi li sigurna? :?

    Jednom sam negdje citala (nemam sad link ili nesto da to potvrdim), i to bas oko podizanja tog limita za trudnicka bolovanja, da je 4.250,00 kn limit za sve naknade koje isplacuje Zavod, i da ako to podignu trudnicama, moraju podici i ostalim korisnicima naknada.

    :zbunj x 3

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,303

    Početno

    Nasla sam, ali iz potpuno drugog izvora:

    Casopis Racunovodstvo i porezi u praksi, 10/2004 (a nista od do tada nije mijenjalo po tom pitanju), ima clanak o naknadama na bolovanjima (bolovanja raznih vrsta -bolest, trudnice, njega clana obitelji...) i kod svakog se navodi da je 4.250,00 kn najvisa naknada koju HZZO moze priznati.

    Znaci, ako poslodavac i isplacuje vise, HZZO ce mu priznati samo 4.250,00 kn. Ali to njega (poslodavca) ne sprjecava da isplati veci iznos.

    Vesnare, sori.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    126

    Početno

    draga japi, dobrodosla u klub "max 4250". savjet koliko se god zivcirala oko toga, ostati ce ta cifra. ja prestala razmisljati o tome u prvoj trudnoci.
    mozda se netko prijavi u obitelji kao sponzor !

  9. #9

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    83

    Početno

    Obično smo mi sponzori drugima jer imamo "dobre plaće"- bar je takav slučaj kod mene. Mada tada uglavnom imamo i veće obaveze jer više ulažemo ali se o tome ne priča.
    Ma mi smo izdržljive i snalažljive žene i ovo razdoblje porodiljnog će brzo proći samo će dugoročno nešto i trebati poduzeti da nam se ta prava povećaju jer se očito radi o ugrožavanju naših prava i uskračivanja pogodnosti koje se daju drugima , a otkidaju od naših "usta".

    Pozdrav svima iz kluba " max 4250" :D :D :D

  10. #10
    Eowyn avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    390

    Početno

    i to nije svaki mjesec 4250, ovisno o broju radnih dana koji su po mojoj računici uvijek isti, ali po njihovoj naravno nisu. mislim da sam do sada a na bolovanju sam od 3. mjeseca samo 2 puta dobila puni iznos.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    83

    Početno

    Tad su ti nešto krivo računali jer ako ti je plača veća od 4250,oo ti svaki mjesec bez obzira na broj dana tj. radni sati moraš primiti maximalan iznos. Izračunaj koliki ti je prosjek primanja u tih šest mjeseci i koliko ti ispada da ti iznosi radni sat pa ih množi sa brojem sati za pojedini mjesec i dobit ćeš plaću sa maximalnim iznosom od 4250.00

  12. #12
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    Cure znam da vam se to čini malo, ali što je tek s onima kojima je prosjek puno niži od toga? Ili s onima koje su na zavodu pa primaju samo 1600 kn? Raspitajte se za lokalne naknade, grad ZG plaća 100 kuna mjesečno za prvo dijete, 300 za drugo, neki gradovi isplaćuju jednokratne naknade i do 2000 kn. sve to dobro dođe.
    Budite zahvalne i s tim što dobivate. Mene očekuje 3000, prvih šest mjeseci. Mogu samo zamisliti kako će vam biti drugih šest, kad se iznos gotovo prepolovi! :/ !
    a što ćemo? Bilo je ranije puno gore.

    Drž' te se!
    _____________
    Riana <><

  13. #13
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Riana prvotno napisa
    Cure znam da vam se to čini malo, ali što je tek s onima kojima je prosjek puno niži od toga? Ili s onima koje su na zavodu pa primaju samo 1600 kn? Raspitajte se za lokalne naknade, grad ZG plaća 100 kuna mjesečno za prvo dijete, 300 za drugo, neki gradovi isplaćuju jednokratne naknade i do 2000 kn. sve to dobro dođe.
    Budite zahvalne i s tim što dobivate. Mene očekuje 3000, prvih šest mjeseci. Mogu samo zamisliti kako će vam biti drugih šest, kad se iznos gotovo prepolovi!
    a što ćemo? Bilo je ranije puno gore.

    Drž' te se!
    _____________
    Riana <><
    kako mogu biti zadovoljna s 4250, kad mi je plaća 2x veća. sve financije, kredit za stan, režije su mi prilagođene tom iznosu, i kad počnem dobivati naknadu ne da mi neće ostati 1 kuna, nego će mi faliti još 500 da otplatim sve mjesečne izdatke.
    znam da je sebično od mene i možda nije fer, ali sve žene koje imaju manju plaću od max. naknade ili su na zavodu, imaju i mjesečne izdatke prilagođene tome, znaći, nisu na gubitku, ostaje im kao i prije trudnoće, a meni standard pada duplo
    a nakon 6 mjeseci??? ne želim ni razmišljati o tome, naći tetu čuvalicu i natrag na posao, nažalost

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Karlovac
    Postovi
    65

    Početno

    znam da je s 3000 teže nego s 6000 ali ti ćeš zapravo imati ista primanja za prvih 6 mjeseci kao i prije porodiljnog, a kad netko s većim primanjima (pretpostavimo da ih je i zaslužio) padne na 4250 onda je to blagi šok za kućni proračun.
    Nije u redu i zato što su davanja iz bruto plaće poporcionalna visini plaće, znači da ona s 6000 kn plaće daje od svoje zarade puno više nego ona s 3000 kn, a kasnije se za vrijeme porodiljnog izjednačuju.

    Pogotovo je napravda da se jednokratne naknade dijele nejednako po županijama. Ja radim u ZG ali živim u Karlovcu i nisam dobila nikakvu pomoć od grada.
    Po čemu se razlikujemo? :?

  15. #15
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Razlikujemo se po broju stanovnika. Za proracun Grada Zagreba izdvaja vise poreznih obveznika sto je logicno je vise ljudi radi u Zagrebu nego u Karlovcu. Znam da je to sve nepravedno ali je i u neku ruku logicno.

    Nadam se iapk da ce se nesto promijeniti sa ovim naknadama, naprimjer u susjednoj Sloveniji mame na porodiljnom primaju 12 mjeseci :shock: naknadu u iznosu prosjecne place.

  16. #16
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    [quote="magriz"]
    Citiraj Riana prvotno napisa
    kako mogu biti zadovoljna s 4250, kad mi je plaća 2x veća. sve financije, kredit za stan, režije su mi prilagođene tom iznosu, i kad počnem dobivati naknadu ne da mi neće ostati 1 kuna, nego će mi faliti još 500 da otplatim sve mjesečne izdatke.
    znam da je sebično od mene i možda nije fer, ali sve žene koje imaju manju plaću od max. naknade ili su na zavodu, imaju i mjesečne izdatke prilagođene tome, znaći, nisu na gubitku, ostaje im kao i prije trudnoće, a meni standard pada duplo
    a nakon 6 mjeseci??? ne želim ni razmišljati o tome, naći tetu čuvalicu i natrag na posao, nažalost
    Ja u istoj situaciji! Sve se bojim kak ćemo gurat s onih 2500 kn

  17. #17

    Početno

    a šta da vam rečem osim da je to užasna nepravda...Ako nam država daje max 4.250 kn, onda neka se i davanja iz moje plaće izračunaju isto na tih maximalnih 4.250 a ne puno puno više !!!!
    a prije neki dan otvaram ja tekući rn. za isplatu porodiljne i žena sa šaltera mi počne nabrajati gdje sve imam bankomate i bla bla, a ja se msilim a šta će mi bankomati i sve ostalo kad će svaki mjesec sa tom naknadom biti izvršena samo jedna jedina transakcija -kredit i račun je na 0 !!!!

  18. #18
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj bubamarka prvotno napisa
    Nije u redu i zato što su davanja iz bruto plaće poporcionalna visini plaće, znači da ona s 6000 kn plaće daje od svoje zarade puno više nego ona s 3000 kn, a kasnije se za vrijeme porodiljnog izjednačuju.
    naravno da nije u redu, a što je tek s onima koje uopće ne rade i ne uplaćuju niti za socijalno ni zdravstveno, niti za ikakve poreze, a prima porodiljnu naknadu? to je socijalna pravda prema njima, ali onda ajmo pa budimo pravedni prema svima ostalima, pa ako ja imam plaću ~9500 kn/mj, neka mi toliko isplaćuju i za vrijeme porodiljskog, a ne da me se kažnjava drastičnim smanjenjem plaće, a kao "potiču" natalitetnu politiku

  19. #19
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    To sa davanjima iz plaće nije zaista nikakav argument. Žena koja radi 10 godina i ima plaću na primjer 4.000 kuna sigurno je u fond uplatila više od žene koja radi dvije godine i ima plaću 8.000 kuna. Pa kako bi onda bilo pravedno da naknada koja se isplaćuje iz fonda bude ovoj drugoj duplo veća? Normalno je da su porodiljne naknade ograničene, treba se zalagati da općenito budu veće, a posebno za drugih 6 mjeseci.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    83

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    To sa davanjima iz plaće nije zaista nikakav argument. .
    Nije ali je očigledno da se bolje plaćene žene destimuliraju da odlaze na porodiljni i mislim da je bezpredmetno u kontekstu ove teme razgovarati o nezaposlenim ženama i onima koje imaju manja primanja. Naravno da niti jedna od nas nema ništa protiv da se i prava ovih žena koja su se poboljšala još poboljšaju samo želimo ukazati na nepravdu koja se nama nanosi. Kao šta smo već i pisale svi kreiramo kućni buđet prema financijskim mogućnostima. Očigledno ćemo ako ovako ostane i ubuduće morati praviti prave planove kada namjeravamo otići na porodiljni ako ne želimo ugroziti egzistenciju.
    Najviše bi voljela da mogu ostati na porodiljnom bar sa trećim djetetom do godine dana no s ovakvim pravima o tome mogu samo sanjati.

  21. #21
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    Mislim da smo sve u pravu i nismo u pravu. Pamatevoati i djeliti neke savjete nije baš uputno (bar što se mene tiče). Meni se naknada neće previše mijenjati pa me to ni ne zabrinjava toliko, ali razumijem one kojima se sve prepolovljuje. Pošto planiram biti doma cijelu godinu, pokušat ću pronaći neki honorarni posao da radim par sati doma na kompu (što je vjerojatno utopija ). Krpat ćemo na sve strane, a što drugo možemo. Pokušavam si već sada nagomilati svašta za bebu (pelene i to), da kasnije trošim što manje. ali dok se sjetim svih onih koji će dolaziti vidjeti bebu, pa koliko ćemo novaca potrošiti na njih da ih pogostimo... hvata me panika. mi u Čakovcu ne primamo nikakvu pomoć za bebu osim onih 1250 kn (što je 'pohvalna' suma ), i oni koji se slikaju za novine dobe podbradak i kapicu ili što! Baš 'divno'!
    Nekako ćemo progurati, nadam se
    Čuvajte se

  22. #22

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Karlovac
    Postovi
    65

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    To sa davanjima iz plaće nije zaista nikakav argument. Žena koja radi 10 godina i ima plaću na primjer 4.000 kuna sigurno je u fond uplatila više od žene koja radi dvije godine i ima plaću 8.000 kuna. Pa kako bi onda bilo pravedno da naknada koja se isplaćuje iz fonda bude ovoj drugoj duplo veća? Normalno je da su porodiljne naknade ograničene, treba se zalagati da općenito budu veće, a posebno za drugih 6 mjeseci.
    a što ako je obrnuto?

  23. #23

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Karlovac
    Postovi
    65

    Početno

    Citiraj srecica prvotno napisa
    Razlikujemo se po broju stanovnika. Za proracun Grada Zagreba izdvaja vise poreznih obveznika sto je logicno je vise ljudi radi u Zagrebu nego u Karlovcu. Znam da je to sve nepravedno ali je i u neku ruku logicno.
    bojim se da i nije logično, jer su i neka manja mjesta izdvajala više; npr. Jaska ili Pirovac čini mi se (nisam 100% sigurna koja mjesta, a i podaci se mijenjaju svake godine)

  24. #24
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Mislila sam da je logicno obzirom na visinu prireza koji se placa gradu te obzirom na broj obveznika koji taj prirez uplacuju. To bi bilo tehnicki gledano.
    Svaki grad za sebe ovisno o visini proracuna, procjeni broja djece koja ce biti rodena u godinu dana odreduje visine te jednokratne naknade ... a opet sa druge strane sve ovisi i o ciljevima pojedinog grada i raspodjeli proracuna ... tesko da uopce mozemo utjecati na to.

  25. #25
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj bubamarka prvotno napisa
    Citiraj Mima prvotno napisa
    To sa davanjima iz plaće nije zaista nikakav argument. Žena koja radi 10 godina i ima plaću na primjer 4.000 kuna sigurno je u fond uplatila više od žene koja radi dvije godine i ima plaću 8.000 kuna. Pa kako bi onda bilo pravedno da naknada koja se isplaćuje iz fonda bude ovoj drugoj duplo veća? Normalno je da su porodiljne naknade ograničene, treba se zalagati da općenito budu veće, a posebno za drugih 6 mjeseci.
    a što ako je obrnuto?
    Ha ha - pa ništa ako je obrnuto ili neobrnuto - porodiljna naknada se isplaćuje iz jednog solidarnog fonda, zato i nije neki argument navoditi tko koliko u taj fond uplaćuje; nije to mirovina pa da se isplaćuje na temelju onoga koliko je uplaćeno. To je kao da kažeš da zaslužuješ viši nivo zdravstvene usluge jer više uplaćuješ HZZO-u.

  26. #26

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Karlovac
    Postovi
    65

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa


    Ha ha - pa ništa ako je obrnuto ili neobrnuto - porodiljna naknada se isplaćuje iz jednog solidarnog fonda, zato i nije neki argument navoditi tko koliko u taj fond uplaćuje; nije to mirovina pa da se isplaćuje na temelju onoga koliko je uplaćeno. To je kao da kažeš da zaslužuješ viši nivo zdravstvene usluge jer više uplaćuješ HZZO-u.
    ja samo kažem da bi bilo jedino pravedno kad bi svi dobivali jednako tj. kad bi svi dobivali npr. 100% plaće, a ne da neki ( nažalost nisam među njima) dobiju 50% ili čak i manje za prvih 6 mjeseci, dok drugi dobiju 100%.
    Dok god postoji limit - nepravedno je pa makar se limit i povisio.

  27. #27
    fjora avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    924

    Početno

    ako mogu kome pomoći, rasptajte se kod banaka, ali moguće je kredit staviti u mirovanje za vrijeme trudnoće, pa možda to nešto pomogne

  28. #28

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    64

    Početno

    bok!

    jedno pitanje, da li netko zna koliku ću dobiti naknadu:

    radim dva mjeseca - plaća 4500 kn, prije toga nemam prihoda više od godinu dana.
    znači, krećem na bolovanje sa isplaćene samo te dvije plaće po 4500 kn.

    koliko ću dobiti za vrijeme bolovanje, koliko za porodiljni?

    hvala!!

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    330

    Početno

    Hm, ja sam bila uvjerena da se prosjek računa na temelju prihoda u zadnja 3 mjeseca... Ali netko me jednom uvjeravao da je riječ o 6 mjeseci, pa sad više ni sama ne znam kako HZZO obračunava naknadu. Čekamo nekoga tko zna više...

    Inače, da se "pohvalim" da sam ja jedna od onih koja je od ovog mjeseca pala s 4.250 kuna na 2.500... Što da vam kažem, spašavaju nas moji honorari, inače bih se sigurno vratila na posao... I ne slažem se da je normalno imati limitirane naknade. Ako je tako, onda možemo ograničiti i plaće u državi, neka maksimalna bude npr. 8.000 kuna i nitko ni lipe više - zar to ne zvuči blesavo. A tek kad sam pročitala izjavu jednog našeg vrlog demografa koji je izjavio da se limit naknade ne može ukinuti "jer ne želimo da se djeca mama koje zarađuju iznad prosjeka osjećaju vrijednijima od mama koje manje zarađuju"?!?!?!?!?!?!?! Mislim da je glavni problem što nema puno mama koje zarađuju iznad 4.250 kuna i nismo interesantne kao birači... I sve dok je tako, ništa se u "pronatalitetnoj" politici neće promijeniti.

  30. #30
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Mishkica prvotno napisa
    A tek kad sam pročitala izjavu jednog našeg vrlog demografa koji je izjavio da se limit naknade ne može ukinuti "jer ne želimo da se djeca mama koje zarađuju iznad prosjeka osjećaju vrijednijima od mama koje manje zarađuju"?!?!?!?!?!?!?! Mislim da je glavni problem što nema puno mama koje zarađuju iznad 4.250 kuna i nismo interesantne kao birači... I sve dok je tako, ništa se u "pronatalitetnoj" politici neće promijeniti.
    svojedobno je jedna naša vrla političarka izjavila da žena koje imaju visoku plaću (iznad 5000) nema puno i da činjenica da bi one rodile ne doprinosi puno natalitetu hrvatske, pa zato i nema potrebe podizati max. naknadu jer to njih ionako neće stimulirat

  31. #31
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa
    Citiraj Mishkica prvotno napisa
    A tek kad sam pročitala izjavu jednog našeg vrlog demografa koji je izjavio da se limit naknade ne može ukinuti "jer ne želimo da se djeca mama koje zarađuju iznad prosjeka osjećaju vrijednijima od mama koje manje zarađuju"?!?!?!?!?!?!?! Mislim da je glavni problem što nema puno mama koje zarađuju iznad 4.250 kuna i nismo interesantne kao birači... I sve dok je tako, ništa se u "pronatalitetnoj" politici neće promijeniti.
    svojedobno je jedna naša vrla političarka izjavila da žena koje imaju visoku plaću (iznad 5000) nema puno i da činjenica da bi one rodile ne doprinosi puno natalitetu hrvatske, pa zato i nema potrebe podizati max. naknadu jer to njih ionako neće stimulirat
    grozno
    i ja spadam u one sa malo većom plaćom odnosno 4100kn
    tako da sam nakon 3mj počela raditi pola radnog vremena
    a nakon 6mj puno
    igrom slučaja sam sada samozaposlena i sama radim
    ako ostanem trudna nemogu radit=čitaj nema primanja
    prema tome ja se na drugo dijete neču tako lako odlučiti
    osim ako dobijem na lotu

  32. #32
    india avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    383

    Početno

    i ja spadam u kategoriju žena koje zarađuju znatno iznad limita i upravo radi te iskrivljene logike koju primjenjuju naši "političari" i "stručnjaci", sram me je u kakvoj državi živimo... da mogu birati, ne bih niti lipe dala za zdravstveno i soc. osiguranje već bi sve plaćala sama. Preko 50% moje bruto plaće ode državi a na kraju dana sve preglede plaćam privatno jer je to isto zdravstvo u totalnoj banani... i tako ukrug. Malo sam skrenula s teme ali fakat smo u banani a ne vidim da će se išta u skorije vrijeme promijeniti. bed

  33. #33
    AvaLuna

    Početno

    Citiraj rozaa prvotno napisa
    bok!

    jedno pitanje, da li netko zna koliku ću dobiti naknadu:

    radim dva mjeseca - plaća 4500 kn, prije toga nemam prihoda više od godinu dana.
    znači, krećem na bolovanje sa isplaćene samo te dvije plaće po 4500 kn.

    koliko ću dobiti za vrijeme bolovanje, koliko za porodiljni?

    hvala!!

    Ajme, pa ovo je slično kao i ja. Ja imam tri plaće po 5.000,00 kn a prije toga dvije godine ništa. Ako se uzima prosjek zadnjih šest plaća, šta to znači u našem slučaju kad imamo samo 2-3 plaće?
    Zna li itko?

  34. #34
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno maximalni iznos naknade

    Ja sam od prosinca na bolovanju-čuvanju trudnoće a upozorili su me da se uzima prosjek 3 radna mjeseca tj minimalno 2 plaće ali ISPLAĆENE. To znači da ideš na bolovanje tek kad pare sjednu na tekući.

  35. #35
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Potpuno potpisujem Indi. Baš živimo u banana državi. Ja isto imam veliku plaću, a kredita kol'ko hoćeš. Ne znam kako ćemo...
    Na onu političarku (mislim da znam na koju se glupaču to odnosi) nemam riječi. Skinula bi ja njoj plaću!

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    41

    Početno famoznih 4250!

    I ja spadam u kategoriju preko 4250 kuna mjesečnih prihoda. Iskreno doživjela sam blagi šok kada sam shvatila da se moja primanja ograničavaju na 4250,a nakon 6 mjeseci na 2500!! :shock:
    U pitanju je vrlo odgovorni posao koji i zaslužuje takva primanja,pa kada pomislim da ću morati na posao nakon 6 mj. jer kada odbijem kredit koji imam ostaje mi 1ooo kuna mjesečno!
    A još kada sam na socijalnom doživjela od šalterske djelatnice stav da znam li ja koliko ću ja primati sada naknadu i da zarađujem puuuunnnoooo više od nje,trebalo mi je da se stegnem u grlu i ne objasnim da je sve samo moja zasluga i vrlo naporan direktorski posao. Znam da nema pravde,ali koliko sam informirana situacija može biti samo gora u smislu skraćivanja perioda od 6 mj. (traži EU).
    Tako da moje mame,neka nam osiguraju uvjete za našu djecu po povratku na posao,a ne da moramo imati dobru vezu i za jaslice!
    Pozdrav,

  37. #37
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    ja sam isto imala plaću dosta preko 4250 kn, ali nakon prvotnog šoka sam se jednostavno pomirila s tim, pošto se ne mislim vraćati na posao nakon 6 mjeseci, zanima me da li je netko upućen u povečanje porodiljnjog što su non stop spominjali na saboru za proračun za ovu godinu, da li bi se svima povećavao porodiljni ili... :?

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    41

    Početno

    Citiraj anjica prvotno napisa
    ja sam isto imala plaću dosta preko 4250 kn, ali nakon prvotnog šoka sam se jednostavno pomirila s tim, pošto se ne mislim vraćati na posao nakon 6 mjeseci, zanima me da li je netko upućen u povečanje porodiljnjog što su non stop spominjali na saboru za proračun za ovu godinu, da li bi se svima povećavao porodiljni ili... :?
    Koliko zna nema ništa od povećanja, ja samo čitam suprotne reakcije u smislu skraćivanja obveznog porod.,ali to nas neće zahvatiti! :D

    Meni moja princeza Anja stiže 30.04.2006.

  39. #39

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    919

    Početno

    I ja sam iznad 4250, u prvoj trudnoći smo digli stambeni kredit, izgradili kuću i grijali se na lož ulje. Vjerovali ili ne mene je grijanje koštalo oko 4000 kn po spremniku koji je u zimi "izdržao oko 30-40 dana. U kući smo slavili ako je temperatura bila 18 stupnjeva a dijete je noću spavalo u sobi koja nije nikad bila toplija od 16 stupnjeva. Život nam je bio noćna mora, ložu smo kupovali na čekove, amex i ni ja neznam kako sve ne ...
    Normalno da sam se vratila nakon 6 mjeseci i to ću morati i sada.
    Izdavanja na plaći su nam ogromna, što više imamo to više dajemo a da pri tome ne dobijamo ništa više nego što je to neko propisao. Ova se država super brine ali samo za sebe.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    191

    Početno

    Citiraj india prvotno napisa
    ...Preko 50% moje bruto plaće ode državi a na kraju dana sve preglede plaćam privatno jer je to isto zdravstvo u totalnoj banani... i tako ukrug. ...
    uh, kako je ovo istina. ista stvar je i kod mene. dodje ti stvarno da p*******.


    molim korisnike/ce foruma da ne koriste vulgarne izraze.
    ivarica

    pravila foruma su na:

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=12239

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    305

    Početno !!!!!!!

    od prvog dana bolovanja radi komplikacija u trudnoci mozes dobivati max 4250 ako ti je prosjek zadnjih 6 placa iznad toga i to dobivas sve do poroda i onih 6 mjeseci nakon poroda.Provjereno 100%! A za dalje ne znam!dalje valjda sve manje i manje, kak to vec ide u nasoj drzavi!

  42. #42
    Amelie32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    839

    Početno

    Je sve je točno što je Barbie napisala. Ako netko ne zna što se tiče stambenih kredita, sve trudnice koje su nositelji tih istih kredita, nak se raspitaju u toj banci gdje su ga dignule o mogućnostima moratorija na kredit. Ja bila kod osobnog bankara u ZABI da se raspitam oko dopuštenog prekoračenja po tek. rč. kad odem na porodiljni, pa mi je objasnila da imam pravo tražiti moratorij na stambeni kredit. On počinje kad se dijete rodi, pa sve do navršene 1. god. djeteta. I što je važno postupak uopće nije kompliciran. Raspitajte se u svojim bankama. Meni je pao kamen sa srca.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    294

    Početno

    Citiraj Amelie32 prvotno napisa
    Je sve je točno što je Barbie napisala. Ako netko ne zna što se tiče stambenih kredita, sve trudnice koje su nositelji tih istih kredita, nak se raspitaju u toj banci gdje su ga dignule o mogućnostima moratorija na kredit. Ja bila kod osobnog bankara u ZABI da se raspitam oko dopuštenog prekoračenja po tek. rč. kad odem na porodiljni, pa mi je objasnila da imam pravo tražiti moratorij na stambeni kredit. On počinje kad se dijete rodi, pa sve do navršene 1. god. djeteta. I što je važno postupak uopće nije kompliciran. Raspitajte se u svojim bankama. Meni je pao kamen sa srca.
    Jesi li pitala kolike su kamate na mirovanje ili postoji li neka druga caka? I mene zanima ta mogućnost mirovanja kredita.

  44. #44
    india avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    383

    Početno

    da i mene živo zanima gdje je caka; uvećava li se ostatak duga za taj iznos "mirovanja" (čitaj; kamate na kamate) ili??? na žalost, jednostavno ne vjerujem da bi banka bila spremna na ovakav lijep ustupak bez da ga na kraju dana jednako lijepo i naplati

  45. #45
    Amelie32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    839

    Početno

    Cure to ovisi o kreditu i samoj banci. Moratorij na kredit nije isto što i poček. Naravno da se nešto poslije uveća rata, ali je to zanemarivo u odnosu na kamate koje se plaćaju kod počeka kredita. Treba otići u banku gdje ste dignule kredu i to tražiti nekog od osobnih bankara, neka Vas se sve točno uputi i izračuna koliko bi to bilo, pa onda odlučite. Ne škodi pitati. Sretno !

  46. #46

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    294

    Početno

    Pitala sam u PBZ i tamo nemaju mirovanje kredita!

  47. #47

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    919

    Početno

    Upravo sam danas saznala iz prve ruke dvije šmrcc činjenice:

    1. Ako otvorim bolovanje na čuvanje trudnoće na samom početku trudnoće (prva dva mjeseca) ne dobivam ni tih 4250 kn iako mi je plaća veća
    2. Ja sam od onih "jako pametnih" koji bi rado našli rupicu u propisima pa sam se dosjetila da bih mogla otvoriti bolovanje na neku drugu bolest npr. slomim nogu i to se sve malo zakomplicira, ili problemi s kralježnicom ... i zamislite koji sam odgovor dobila: ako ste trudni nemate prava ni na jednu drugu vrstu bolovanja osim na čuvanje trudnoće - dakle, ja na radnom mjestu slomim nogu i umjesto 6000 dobivam 4250 - pa to je stvarno KRAĐA!!!!

    Preporuka: ne prijavljujte trudnoću liječniku opće prakse

  48. #48

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Paula, nije mi baš jasno. Ja sam bila na bolovanju (komplikacije) od 7. do 14. tjedna, i dobila sam uredno 4250 za puni mjesec bolovanja. Plaća mi je veća od 4250. Ako ti je prosjek plaća zadnjih 6 mjeseci veći od 4250, trebala bi dobiti 4250 kn naknade.

  49. #49
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    paula a što je s komisijom na koju pozivaju sve one koji su nešto dulje na bolovanju?

    btw. zamislite kako je nama mamama blizanaca ili trojčeka!

  50. #50
    Amelie32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    839

    Početno

    Dakle mene su prvo u mojoj matičnoj poslovnici ZABE blijedo gledali kad sam ja ih pitala za taj moratorij po kreditu, rekli da nikad čuli, ali da će se raspitati neka dođem za 2 dana. Onda su mi pak krivo sve objasnili kao da imam poček na kredit i još me odgovarali od toga. Potom sam otišla u ZABU u Savskoj ul. kod osbnog bankara i tamo su me sve lijepo uputili. zato još jedanput na drugom mjestu treba pitati u PBZ-u.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •