Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 323

Tema: Koliko smo uistinu demokratični?

  1. #1
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno Koliko smo uistinu demokratični?

    Već dulje vrijeme razmišljam o ovoj temi...
    Naime, zanima me kako reagirate na mišljenja koja su drugačija od vašeg?
    Vezano za bilo što, ali naravno, budući je ovo ipak roditeljski forum, na razmišljanja vezana za odgoj/njegu/prehranu itd vaše djece.
    Puno je tema na ovom forumu koje stvaraju vatru, često se razmjena mišljenja pretvori u više-manje dobro prikriveno vrijeđanje, primjećujem da mnogi od nas jednostavno ne mogu usvojiti ono"live and let live".
    Sama priznajem da još od vrtićkih dana dajem sve da bih uvjerila svoju okolinu da sam baš ja u pravu, i da me kako sam rasla ta osobina i nije baš napustila, samo sam uspjela postati sofisticiranija, pa neću baš svaki put reagirati i baciti kontru, pa i prešutim, ali se u sebi često grizem što sam propustila reći svoje mišljenje...
    A primjećujem kako često upravo oni od nas (općenito, ne nas forumaša ) koji se vole opisivati kao liberalni, u biti ne uvažavaju mišljenja koja su drugačija.
    Kao što sam rekla, o tome baš puno razmišljam u zadnje vrijeme, pogotovo otkad sam na pdf Produženo dojenje pogledala onaj topic započet s filmićem o dojenju velike djece-tamošnja se rasprava stvarno pretvorila u nimalo demokratično skakanje u oko onima koji misle drugačije-nevezano i nebitno mislili da je to krasno ili odvratno...
    Pa, što kažete?
    Uvijek me pred kraj radnog vremena opali neka čudna energija

  2. #2
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Rekla bi da sam vrlo "demokratski" tip. Da ne idem sad u neku siroku raspravu, recimo vezanu za problematiku ovdje ne forumu, smatram: da svaka zena ima pravo izabrati kako ce roditi (doma ili na carski), kako ce hraniti dijete (dojenje ili adaptirano) i sl.

    Nastojim ne nametati svoj izbor, zalazem se za pravo izbora.

  3. #3
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno Re: Koliko smo uistinu demokratični?

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa
    Već dulje vrijeme razmišljam o ovoj temi...
    Naime, zanima me kako reagirate na mišljenja koja su drugačija od vašeg?
    Vezano za bilo što, ali naravno, budući je ovo ipak roditeljski forum, na razmišljanja vezana za odgoj/njegu/prehranu itd vaše djece.
    Puno je tema na ovom forumu koje stvaraju vatru, često se razmjena mišljenja pretvori u više-manje dobro prikriveno vrijeđanje, primjećujem da mnogi od nas jednostavno ne mogu usvojiti ono"live and let live".
    Sama priznajem da još od vrtićkih dana dajem sve da bih uvjerila svoju okolinu da sam baš ja u pravu, i da me kako sam rasla ta osobina i nije baš napustila, samo sam uspjela postati sofisticiranija, pa neću baš svaki put reagirati i baciti kontru, pa i prešutim, ali se u sebi često grizem što sam propustila reći svoje mišljenje...
    A primjećujem kako često upravo oni od nas (općenito, ne nas forumaša ) koji se vole opisivati kao liberalni, u biti ne uvažavaju mišljenja koja su drugačija.
    Kao što sam rekla, o tome baš puno razmišljam u zadnje vrijeme, pogotovo otkad sam na pdf Produženo dojenje pogledala onaj topic započet s filmićem o dojenju velike djece-tamošnja se rasprava stvarno pretvorila u nimalo demokratično skakanje u oko onima koji misle drugačije-nevezano i nebitno mislili da je to krasno ili odvratno...
    Pa, što kažete?
    Uvijek me pred kraj radnog vremena opali neka čudna energija
    Demokracija me uvijek, kao pojam veže, za vladavinu naroda...pa sam shodno naslovu očekivala političku raspravu....

    Ali, pravo pitanje koje sam izformulirala jer koliko smo tolerantni???? Mislim da tolerancija raste s obrazovanjem (ne kitim se perjem jer sam jedna od tih, već sam se zaista uvjerila tijekom života da sam uvijek bolje komunikacijske učinke imala s obrazovanima)....uopće mi ne pada na pamet vrijeđati...to je samo moja opservacija.... mislim da se obrazovanjem i nekom dobrom obiteljskom podlogom zajedno s inspirativnim društevnim životom može pronaći jedna mjera koja pametnom čovjeku uvijek da do znanja kada je potrebno stati...

    Nisam čitala, niti otvarala topic o kojem pričaš....ovo je sveopći dojam (nema veza s forumom), ali forum je jedan reprezentativan uzorak koji je na neki način odraz cijele nacije... :/

    Ja sam uvijek branila i iznosila svoje stavove pokušavajući ih nekad više, a nekada manje uspješno argumentirati. Ako ostaneš svoja i ako vjeruješ u ono što govoriš nema potrebe da se uznemiravaš ako se netko s time ne slaže....naravno, svatko ima pravo na svoje mišljenje, ali ne zna svatko postaviti granicu i odrediti mjeru dobrog ukusa....ipak, nekada i sama spadam u ovu potonju grupu.... :/

  4. #4
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Abonjeko, i ja sam naknadno shvatila da bi tolerantni bio bolji izraz od "demokratični", međutim drago mi je da smo se ipak dobro shvatili...
    Inače mi je baš lijepo to što si napisala

  5. #5
    bauba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    399

    Početno

    Samo ću se časkom osvrnuti na mišljenje o stupnju obrazovanja kao poveznici sa stupnjem tolerancije.
    I vjerojatno zbrčkati rečenice jer previše toga želim staviti u maleni postić.
    Meni se događa baš suprotno-susrećem vrlo (visoko) obrazovane ljude (i na forumu i npr. na poslu) koji ne samo da nisu tolerantni već su i poprilično drski. Oni ne mogu shvatiti i razdvojiti kako ne čini čovjeka njegovo mišljenje već njegovo djelovanje. (Npr. koja je to glupača-pa kaj je to napisala?!)
    Ja SSS.
    Volim žustre sugovornike, volim izravnost. Kontraše radi kontre ne shvaćam ozbiljno. Ne nerviraju me. Zabavljaju me oni koji se ne mogu kontrolirati. No to je vrlo opasna i prodorna i razarajuća struja koju treba držati pod kontrolom.
    Demokracija je samokontrola.

    Liberalizam nije za mene. Previše začkuljica. Previše slobode. Nemere to bit dobro na kraju, za mene-mislim.
    Ne šutim ako mislim drugačije. Ne govorim često ako procjenim da neću biti shvaćena. U svoje sam mišljenje uglavnom sigurna pa me ne pogađa tuđe neslaganje.
    NIsam ljubitelj onih koji se osjećaju napadnuti čim se netko ne slaže sa njihovim mišljenjem i takve "ignoriram".
    Ne volim sarkazam ali znam biti cinična. No upravo kroz forum učim ga nadvladavati.
    Na forum ne dolazim u namjeri prazniti neg. energiju-na njemu se ćešće filam.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,078

    Početno

    dok ego radi nema demokracije..ili tolerancije, odnosno nema nikakve veze sa našim domaćim strukovnim nazivljem

  7. #7
    Luminitsa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    223

    Početno

    Pokušavam općenito biti tolerantna ali me neke stvari baš uznemire. A osim toga, Jarčica sam pa mora biti po mome. Imam jednu prijateljicu koja se deklarira kao jako liberalna, a svako mišljenje koje je drugačije, pa bio u pitanju samo ukus u glazbi ili slično, odmah osuđuje. E to ne volim.

  8. #8
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    majke ti,što ne stavi anketu?
    živo me zanima tko će nam se sve ovdje javit da se smatra demokratičnim i tolerantnim

    jel onih istih 5 koji se javljaju na svaku temu,pa su svakom loncu poklopac?
    ili onih drugih 5 koji su uvijek u pravu šta god mi mislili o tome?

    činjenica-osim većinskog jednoumlja ne vidim baš tu neku toleranciju i demokraciju...u zadnje je vrijeme svaka tema vruća...jer se uvijek nađe netko tko je svu pamet popio i silom bi želio nekog preobratit na to svoje.
    pa se nađe netko tko bi nekoj slučajno zalutaloj i "zabludjeloj" ovčici nametnuo neku viziju za koju smatra da je rodina...i to onako,poprilično siledžijski...
    pa baš nešto gledam,mnogi su manje ili više poznati nickovi netragom isčeznuli...s nekima sam u kontaktu...vele "svrbi" ih ta neka "demokracija" ovdje...ne smiješ više pitat ni koje je najpopularnije ime u vašoj vrtičkoj grupi...

    već trljam ručice od zadovoljstva što ću imati čast pratiti ovu temu

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ja cu se deklarirati kao prikriveni diktator, ali to vec i sami znate.

  10. #10
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Citiraj petarpan prvotno napisa
    majke ti,što ne stavi anketu?
    živo me zanima tko će nam se sve ovdje javit da se smatra demokratičnim i tolerantnim

    jel onih istih 5 koji se javljaju na svaku temu,pa su svakom loncu poklopac?
    ili onih drugih 5 koji su uvijek u pravu šta god mi mislili o tome?

    činjenica-osim većinskog jednoumlja ne vidim baš tu neku toleranciju i demokraciju...u zadnje je vrijeme svaka tema vruća...jer se uvijek nađe netko tko je svu pamet popio i silom bi želio nekog preobratit na to svoje.
    pa se nađe netko tko bi nekoj slučajno zalutaloj i "zabludjeloj" ovčici nametnuo neku viziju za koju smatra da je rodina...i to onako,poprilično siledžijski...
    pa baš nešto gledam,mnogi su manje ili više poznati nickovi netragom isčeznuli...s nekima sam u kontaktu...vele "svrbi" ih ta neka "demokracija" ovdje...ne smiješ više pitat ni koje je najpopularnije ime u vašoj vrtičkoj grupi...

    već trljam ručice od zadovoljstva što ću imati čast pratiti ovu temu
    Opet ću te, ovaj put na vlastitoj temi, morati potpisati!!!!
    Htjela sam staviti anketu, ali problem nije bio u formuliranju pitanja, nego odgovora, pa rekoh-neka ide i ovako!

  11. #11
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    I samo da podebljam primjerom što sam točno mislilabožavam Radio 101. Međutim, jedna cijenjena novinarka, koju većina shavaća kao personifikaciju ne samo toga radija, nego i demokracije/tolerancije općenito, u jednoj popularnoj emisiji tog istog radija u kojoj se traži mišljenje slušatelja o nekoj temi (Speaker's corner), grubo prekida ili čak spušta slušalicu svima koji se usude izraziti mišljenje drugačije od njenog-ona je kakti jako liberalna pa se zalaže za pravo izbora u svemu, ali ako se nedajbože javi neki sirotan odgojen npr. u duhu vjere, taj neće stići reći ni A koje nije jednako njezinom A.
    E na to mišljah kad sam rekla da se kakti demokratični u biti pokazuju skroz suprotnima.
    Mislim da imam pravo o tome govoriti baš zato jer priznajem da sam često i ja takva-ali možda bi neki ljudi ipak trebali biti svjesniji onoga što predstavljaju u društvu, pa pazizi malo...

  12. #12
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    pazizi-paziTi

  13. #13
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Iskreno, briga me što drugi ljudi rade sa svojom djecom i ne volim se petljati u tuđe stvari. Ako netko priča nešto što je meni nezamislivo, ja ili kimam glavom ili samo kažem "Ja ne, ja to tako i tako..."
    Ali MRZIM, iz dna duše mrzim kad mene neko poprijeko gleda i doživljava me kao nekog freaka zog nekih mojih stvari koje ja radim kod svoje djece. I još mi pri tome nameće svoje stavove i razmišljanja koja ja smatram lošim i nepodobnim za svoju djecu.

  14. #14
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    ja nisam demokratična, evo ubijte me, ne kužim ljude koji ne vežu djecu u autu, tuku ih, zanemaruju (mislim na ove blage zanemaritelje, ne za one šta završe na czss, njih nitko ne kuži ), i koliko god sam tolerantna prema svim rasama, vjerama, svakom od spolova, svakoj dobi, glazbenim ukusima, seksualnim orjentacijama, životnim stavovima i izborima, obrazovanju i ciljevima, toliko sam netolerantna prema nehumanim roditeljima, skinjarama i ostalim skupinama koje potiču predrasude, agresivnim nogometnim navijačima i slično. Eto, prva koja priznaje

  15. #15
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    I debeleo potpisujem baubu!!!

  16. #16
    bauba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    399

    Početno

    Svi mi predstavljamo nešto i nitko nije nevažan. Svi mi kreiramo ovaj svijet u kojem živimo.
    Mene itekako zanima kako drugi odgajaju svoju djecu. I moja djeca će biti dio te buduće strukture. Plašim se što je današnjoj djeci sve dozvoljeno i kako se odnose prema roditeljima. U komi sam jer većinu toga ne želim da moja djeca rade dok ne budu veća-jedan primjer: mobiteli-kompjutori prije škole, seks prije braka [ ] ect.
    A predrasude-nema tko ih nema-manje ili više izražene.
    Ma u biti, velike su to zavrzlame u bitnim stvarima.
    A da je na forumima došlo do helenizacije-jest. I na pojedincu je da odluči hoće li će pobjeći glavom bez obzira, napravit čeku ili stopiti se u masi.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,218

    Početno

    Ja sam totalno tolerantna u stvarima koje me ne ugrožavaju ili se ne kose s mojim moralnim načelima. Ako mislim da me se nešto tiče, tu mogu biti beskrajno nepokolebljiva.
    Nemam prijatelja na forumu (vjerojatno se s nekima poznajem a da to i ne znam, ali bolje je tako) pa si mogu dopustiti potpunu iskrenost. Primijetila sam općenito da je stupanj tolerantnosti ovdje povezan dosta uz poznavanje ili ne poznavanje nekog korisnika.

  18. #18
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    Citiraj Ivana2 prvotno napisa
    Ja sam totalno tolerantna u stvarima koje me ne ugrožavaju ili se ne kose s mojim moralnim načelima. Ako mislim da me se nešto tiče, tu mogu biti beskrajno nepokolebljiva.
    ....
    Primijetila sam općenito da je stupanj tolerantnosti ovdje povezan dosta uz poznavanje ili ne poznavanje nekog korisnika.
    potpisujem

    brisala srednji dio, jer znam par korisnica foruma pa mogu potvrditi da je istina ova zadnja recenica, barem kod mene

  19. #19
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ja sam tolerantna, osim za one stvari gdje imam nultu toleranciju. takvih je, mislim, prilično malo. ako govorimo o ovom forumu, govorimo o jedan-dva-uvrh glave tri topika

  20. #20
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno

    Citiraj Ivana2 prvotno napisa
    Nemam prijatelja na forumu (vjerojatno se s nekima poznajem a da to i ne znam, ali bolje je tako) pa si mogu dopustiti potpunu iskrenost. Primijetila sam općenito da je stupanj tolerantnosti ovdje povezan dosta uz poznavanje ili ne poznavanje nekog korisnika.
    Isto tako i ja.....vrlo otvorena i ne želim previše ni sa kim ulaziti u privatno dobre odnose jer će upravo takav odnos utjecati na moju toleranciju...ipak, ima jedna rečenica u knjizi koju upravo čitam, a ta je: "nemojte nikada staviti prijateljstvo ispred istine"....zbog takve rečenice ja općenito nemam puno prijatelja...dobra sam dok im povlađujem, ali ne baš tako bliska kada imam kontra argument....ja sam takva, radije sama nego s nekim s kim se moram prisilno dobro slagati pa da me ne znam kakav interes veže....

    petarpan...jedan od poznatih nickova koji meni osobno nedostaje je i Luna Rocco....neprežaljena forumašica od koje sam uvijek saznavala nove informacije...voljela bih kada bi mi netko (barem na PP) javio gdje je sada mogu čitati.... :/

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Meni nedostaje, osim Lune, Lucky day i Maria. :/

  22. #22
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    abonjeko, a mene živo zanima koje su to istine zbog kojih bi ti žrtvovala prijateljstvo?
    ozbiljno te pitam, preko kojih različitih stavova ne bi mogla nikako prijeći?

    ili si, zaista, okružena sasvim netolerantnim ljudima koji osuđuju svaku različitost u stavovima, pogledima na život, svaku različitost u svjetonazorima?

  23. #23

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    181

    Početno

    Ja se smatram demokratičnom.... u većini slučajeva.
    Što se tiče npr. odgoja mog djeteta spremna sam čuti i sugestije sa strane a na meni i mm je da odlučimo jesu li realne i hoćemo li ih primjeniti.
    Što se tiče foruma, primjetim ponekad da ima njih dosta kojima je jako kratak fitilj; ono što ne volim su glupe provokacije samo zato da se bezveze svađa i prepucava a bez da se izvuče konkretna pouka.

  24. #24
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Taman sam htjela reći kako mi je drago da se ova tema razvila i ide nam rasprava u finom tonu, a onda skužih promjenu imena pdf i sad sam sva :shock:

  25. #25
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Meni se čini nakon nekih postova da ja ili neke stvari prenonšalantno shvaćam ili.... :?


    Možda je jedna od tih stvari forum

  26. #26

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    poštujem svačiji izbor...
    ali demokratičnost je ujedno i mogućnost da druge ubjeđuješ u ispravnost svojih stavova... gušimo li time demokraciju :/ ?

  27. #27
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa
    Taman sam htjela reći kako mi je drago da se ova tema razvila i ide nam rasprava u finom tonu, a onda skužih promjenu imena pdf i sad sam sva :shock:
    nije to imalo veze s ovim topikom, kojeg nedemokraticna i netolerantna kakva jesam nisam niti citala

    koja paranoja napisala bi sad da se nismo dogovorile da ne prosudjujemo

  28. #28

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Meni nedostaje, osim Lune, Lucky day i Maria. :/
    i Mujica... baš mi fali onaj njegov doprinos raznovrsnosti...

  29. #29

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Mislim da bi najbolji odgovor na ovo pitanje mogli dati drugi a ne ja sama.

  30. #30
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    forum nije zivot, ma nije ni stotinka zivota...
    a pogotovo nije, niti bi trebao biti supstitut za zivot ili djelove zivota...
    on je u mnogim stvarima koristan i to je to.

    ovo velim zato, sto me pomalo strasi kad vidim sto neki od nas ocekuju od foruma.

  31. #31
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    da probam odgovoriti... mene mnogi koji me znaju možda smatraju ekstremistom zbog različitih i neobičnih stavova... ja se trudim uvažavati (ali ne i usvajati) njihove stavove da ne bih postala prevelik ekstremist... pa vi recite gdje me to svrstava .

    Ali da komentiram i temu: i ona je odraz naše osjetljivosti na tuđe (različito) mišljenje.
    Recimo ovo:
    pa baš nešto gledam,mnogi su manje ili više poznati nickovi netragom isčeznuli...s nekima sam u kontaktu...vele "svrbi" ih ta neka "demokracija" ovdje...ne smiješ više pitat ni koje je najpopularnije ime u vašoj vrtičkoj grupi...
    Zašto su osobe koje sukoristile te nickove odlučile nestati zbog toga što se opće mišljenje na njihovom forumu razlikuje od njihovog?

    Ima ovdje svakakvih forumaša i forumašica, više ili manje tolerantnih, više ili manje taktičnih. Kad iznesem svoje mišljenje na forumu koji čitaju tisuće korisnika, moram biti spremna da će se netko sa mnom složiti, netko će mi se suprotstaviti argumentirano, a neko me popljuvati neargumentirano. Srećom, nitko me ovdje ne može istući, i također srećom, nitko me ne (nadam se) poznaje pa mogu isprobavati svoje ideje u nekoj vrsti javnosti bez posljedica po, npr, svoju karijeru Druga je stvar u javnosti, ali ne vidim zašto bih se osjećala ugroženom ovako sjedeći iza ekrana i čitajući nečiji stav koji ne odgovara mojem. Jedino zbog taštine i iskonske ljudske želje da me svi smatraju pametnom i da im je moje mišljenje nešto s čim se moraju odmah složiti premda im nešto toliko inteligentno samo od sebe ne bi palo na pamet.

    Rekla bih i da je vrlo nesiguran onaj tko se osjeća pogođenim zbog nekakve prepiske na internetu. Tko su uopće ti ljudi koji mi se suprotstavljaju? Ne poznam ih, ali mogu uz njihovu pomoć preispitati svoje stavove, možda ih promjeniti, možda ih ojačati.

    Zato je meni, ako mi se na nekoj temi suprotstavi većina, još veći izazov da svoj stav argumentirano obranim. Pa i ako ne uspijem nikog uvjeriti, veseli me razmjena mišljenja.

    Na ovom forumu prevladavaju određeni stavovi s kojima se mogu složiti, ali ne moram. Ono što mi odgovara je i to što mi se ovdje sugovornik češće suprotstavlja inteligentno, argumentirano i pismeno. Jer ako mi je do toga da se većina sa mnom složi, mogu potražiti forum na kojem svi misle kao ja. Mislite da drugdje nema jednoumlja? Recimo pitanje platnenih pelena, na ovom forumu su jako popularni oni koji ih koriste, a na drugima vlada jednoumlje po pitanju korištenja jednokratnih , i tako je valjda i za sve ostale teme. Istomišljenike je lako naći, a pametne ljude teže. Zato i više cijenim savjete koje dobijem ovdje. Kad sam ih tražila na drugim forumima, prevladavali su odgovori u stilu "pa ja sam to radila i sve je bilo ok".

    Dakle, ako jednom nestanem, znajte da me nitko nije uvrijedio, nego jednostavno imam drugog posla ili je nestalo struje u mom selu

  32. #32
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    pomikaki, bas simpaticno i pametno zboris.

  33. #33
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa
    pomikaki, bas simpaticno i pametno zboris.
    ah, ovdje se uvijek svi sa mnom slože... bit će da sam zato ovdje

    ali najdraže mi je bilo kad sam se jednom sukobila s ljutim stradalnicima od pasjih drekića, a ja sam najednom kao ljubiteljica i vlasnica pasa odgovarala na bar 10-tak novih postova koji bi se pojavili dok bih ja postala jedan. Ta tema mi je bila nevjerojatno oslobođenje. Koji dobar osjećaj, svi me napadaju a ja stojim čvrsta kao stijena i ne dam se. Moram se negdje ispucati kad sam zapravo previše nesigurna i slab govornik da bih isto učinila u javnosti. Eto sad vam je sve jasno .

    I zgodno mi je bilo kad se učlanila jedna moja prijateljica koja mi je jako simpatična u rl (ali se zapravo ne poznamo dugo), a na forumu se u ničem nismo složile. Još sam je nešto zezala na jednoj temi koju je otvorila kao friška forumašica, baš me ponijelo (i nisam bila jedina, puno drugih cura ju je ispreskakalo na toj temi), a onda me bilo strah hoće li i dalje sa mnom na kafu. Zbilja sam imala visoko mišljenje o njoj kad je na to reagirala skroz pozitivno, pogotovo kad vidim tolike forumaše kako skaču kao ljute mačke čim ih netko poklopi.

  34. #34
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    abonjeko, a mene živo zanima koje su to istine zbog kojih bi ti žrtvovala prijateljstvo?
    ozbiljno te pitam, preko kojih različitih stavova ne bi mogla nikako prijeći?

    ili si, zaista, okružena sasvim netolerantnim ljudima koji osuđuju svaku različitost u stavovima, pogledima na život, svaku različitost u svjetonazorima?
    cvijeta73 daleko od toga da sam među takvim ljudima, baš suprotno...biram šačicu tolerantnih ljudi radije nego brdo netolerantnih....istine...evo primjera...imala sam sukob s "netolerantnom prijateljicom" znači koju muž maltretira, ali ja sam malo objektivnija jer sam "outsider" u njihovoj vezi pa vidim da je ona veliki okidač svakom sukobu...u tom slučaju ja neću ostati kraj nje radi prijateljstva da zajedno s njom pljujem po njezinom mužu, već ću joj vrlo iskreno, s nadom da će ona to upotrijebiti u vlastitu korist, reći kako smatram da nije samo njezin muž glavni krivac za sve, da i ona nosi jedan dio debele odgovornosti prema načinu na koji se ponaša (to je bio samo jedan primjer u moru njih)...istina mi je, u tom slučaju, draža od njezine "kratkovidnosti"....jer nije tu samo njezin muž u pitanju već i mnogo poznanica koje maltretira, a da nije toga niti sama svjesna....ako se naljuti na moju vrlo dobronamjerno usmjerenu primjedbu, onda zaista nemamo što zajedno raditi...tada takva osoba jednostavno nije tolerantna...

    imama visoke kriterije, znam, ali isto tako, uz te kriterije, imam neke izvanredne prijatelje....jer ako je čovjeku stalo do njega samoga, ali i do drugih onda treba stremiti ispravljanju svojih grešaka koje ga vode do sukoba, a ne se stalno izvlačiti na onu rečenicu "Ja sam takav pa me vi prihvatite ili odbacite!"....meni je to malo :/ neozbiljno!!!!

    pomikaki...zaslužuješ apsolutni debeli X

    Zorana...i meni fali Lucky Day....gdje je nestala????

  35. #35
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    Rekla bih i da je vrlo nesiguran onaj tko se osjeća pogođenim zbog nekakve prepiske na internetu.
    x

  36. #36
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno

    pa baš nešto gledam,mnogi su manje ili više poznati nickovi netragom isčeznuli...s nekima sam u kontaktu...vele "svrbi" ih ta neka "demokracija" ovdje...ne smiješ više pitat ni koje je najpopularnije ime u vašoj vrtičkoj grupi...

    Ja sam neviđeni primjer gaženja bila nakon što sam iznijela na forumu neke svoje ideje za Niličino ime....pa sam ovdje....niti ja ne shvaćam ovaj forum toliko ozbiljno da bih se dala isprovocirati...uostalom, je ne očekujem neke bolje reakcije....kao što rekoh, forum zaista može biti jedan reprezentativan uzorak nacije pa zašto onda od njega toliko očekivati...

    Meni forum predstavlja opuštanje....i zaista sam sretna kada s nekim mogu, na ovaj način, razgovarati....

    S Marijom su nestali i neki drugi forumaši....nije mi baš to jasno???? :?

  37. #37
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa
    pomikaki, bas simpaticno i pametno zboris.
    potpis. ja sam tako nešto htjela napisati, ali ti si to bolje i prije od mene uradila

    abonjeko, kužim sad. krivo sam shvatila (kao i obično ) tvoj post.

  38. #38
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    uopće ne vidim poveznicu između demokratičnosti na forumu i u offline dijelu privatnog života. ovdje s nepoznatim ljudima pričamo o važnim i osobnim temama, a offline ćemo se takve teme dotaknit vjerojatno samo s bliskim ljudima koje valjda dovoljno poštujemo da bi im gurali na nos svako svoje uvjerenje.

    vezano za manje-više prikriveno vrijeđanje, to mi je jedna od ružnijih stvari na ovom forumu i nekad mi je zbilja žao vidjet gdje se ljudi spuštaju (da sam moderator ja bi to sve brisala bez pardona, tako su me "odgojili" na forumu od faksa ). meni je to čisto zagađivanje topica, koje je posebno gadljivo kad čitaš raspravu staru godinu-dvije a pola rasprave flejm. ili kad vidiš raspravu u kojoj se niski udarci daju as-we-speak, moderatora nigdje, jer ljudi ni ne skuže šta pišu... a nedajbože sjetit se privatne razmirice prenjet na PP. moguće da to flejmanje i uzrokuje jednoumlje, tabore i sl.

    ustvari sam ovdje puno manje tolerantna - npr. ovdje ću urlat ne po guzi gdje stignem, a vlastitoj kumi se neću petljat u to osim... onoliko koliko vidim da ona pristaje da se upetljam. na nju ću pokušat utjecat što suptilnije, jer nismo na forumu gdje je na tapeti to jel ona svog malog lupi po guzi, nego smo na kavi i vidimo se dvaput godišnje i previše ju volim da bih joj držala takve prodike i osuđivala ju :/

  39. #39
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    pomikaki, i meni se svidja ovo sto pises

    ja sam se nekoliko puta osjetila ugrozenom na forumu, ali to je bilo onda kad sam usla u rasprave oko nekih stvari oko kojih se i u stvarnom zivotu nisam dobro osjecala.

    inace, mislim da sam prilicno tolerantna kad imam inteligentne ugovornike. volim citati suprostavljena gledista, ako su iskazana pametno i s argumentima.

    ono sto bas ne podnosim su bedastoca i arogancija.

    i planem na postove koji na neki nacin impliciraju nesto ruzno o mojim bliznjima (iako nisu direktno vezani uz njih).
    recimo, ako netko pise netrpeljive postove o narkomanima, doci ce na moju crnu listu

  40. #40
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno

    Citiraj koryanshea prvotno napisa
    ustvari sam ovdje puno manje tolerantna - npr. ovdje ću urlat ne po guzi gdje stignem, a vlastitoj kumi se neću petljat u to osim... onoliko koliko vidim da ona pristaje da se upetljam. na nju ću pokušat utjecat što suptilnije, jer nismo na forumu gdje je na tapeti to jel ona svog malog lupi po guzi, nego smo na kavi i vidimo se dvaput godišnje i previše ju volim da bih joj držala takve prodike i osuđivala ju :/
    Pa da....zapravo, svi se mi prilagođavamo situaciji....nitko od nas nije ekstremist....i takav treba biti!!!! nekada neke stvari treba znati i zadražati

    cvijeta73

  41. #41
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj abonjeko prvotno napisa
    S Marijom su nestali i neki drugi forumaši....nije mi baš to jasno???? :?
    Pa može biti da im je dosadilo pisati ili ne stignu do kompjutora, ne mora biti baš da su nečim povrijeđeni. Maria se bila javila da kaže kako se na nikog ne ljuti nego ne može na internet zbog drugih razloga.

    Istina, ja sam pred par mjeseci susrela jednu curu koju sam upoznala preko rode i koja mi je rekla da više ne ide na forum jer joj se ne sviđa stav prema korisnicima jednokratnih pelena. Ali s druge strane viđam tu mnoge druge ljubitelje jednokratnih koji se ne daju... između ostalih i moja spomenuta prijateljica.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ne znam gdje je Lucky day. Zadnji put sam je citala na jednoj temi o cjepivima kad je, nakon necijeg napada demokraticnosti , rekla da se oprasta ili tako nesto.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    A, ako se ne varam, Luna je otisla radi slicnog povoda.

  44. #44
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Ne znam gdje je Lucky day. Zadnji put sam je citala na jednoj temi o cjepivima kad je, nakon necijeg napada demokraticnosti , rekla da se oprasta ili tako nesto.
    a to fakat ne kužim :?

    kako očekivati da nečija odluka o necjepljenju djece, na forumu od preko 1000 korisnika, ne potakne raspravu :?

    na kraju krajeva u toj raspravi, sa suprotne strane je bio uglavnom mujica, sa svojim argumentima, koje i necjepiše oće-neće moraju uzeti u obzir pri svojoj odluci.

    a i moderatori su tu da spriječe vrijeđanje bilo koje vrste. a uvijek postoji i opcija ignoriranja, ne moraš baš svakom forumašu koji izrazi svoje neslaganje objašnjavati svoju odluku i na to crpiti energiju. :/

  45. #45
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Pomikaki

  46. #46
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Ne znam gdje je Lucky day. Zadnji put sam je citala na jednoj temi o cjepivima kad je, nakon necijeg napada demokraticnosti , rekla da se oprasta ili tako nesto.
    a to fakat ne kužim :?

    kako očekivati da nečija odluka o necjepljenju djece, na forumu od preko 1000 korisnika, ne potakne raspravu :?
    Evo, ja se trudim prije svega biti pristojna s bilo kime. Ali imam puno veći prag tolerancije prema nekom tko je «frižak» na forumu. Da ne bih nekog otjerala. Ali kad netko ima već pristojan broj postova, smatram da bi trebao biti malo otporniji na raspravu i različita mišljenja!
    Uostalom ako si se sukobio s jednim ili s 10 forumaša, ima ih još puno više. Glupo bi mi bilo zbog toga otpisati forum.
    Prije svega sam tu zbog korisnih informacija i zbog inteligentnih rasprava. To što se netko možda sa mnom nije složio oko bilo čega slab mi je razlog da prestanem koristiti gore navedene beneficije.

  47. #47
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Možda mi je mrvicu žao što smo se samo usredotočili na odnose na forumu...
    Ali ipak me ne čudi
    Ja spadam (što je očito po broju postova) u skupinu friških forumašica, pa kako reče pomikaki nadam se stoga tolerantnijem pristupu starosjedioca
    Često se nađem u situaciji da bih ispotpisivala sve i slala pp-ove divljenja, ali isto tako da me neki stavovi pogode-znam da to govori o mojoj nesigurnosti, ali još sam mala

  48. #48
    Mejra's mommy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    MI
    Postovi
    1,459

    Početno

    Gledam svoja posla i ako mogu pomoci uradim bez ikakvoga namecanja...

  49. #49
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa
    Možda mi je mrvicu žao što smo se samo usredotočili na odnose na forumu...
    u zadnje vrijeme vidim da mnogi predbacuju rodinom forumu da ne podržava neke stavove koji dotični smatraju ispravnim i o kojima bi htjeli raspravljati.
    No neka vrsta usmjeravanja (ili nazovite to cenzurom) mora postojati jer bi inače brzo sav prostor zauzela većina (znate što mislim pod većinom) - koja svoje sumišljenike zbilja ima gdje pronaći. Tako da je to meni ok. Baš ponekad svratim na jedan forum koji mi je u početku bio ok, onako malo opušteniji, ali u što se to pretvorilo... i primjetim kako su i odande nestali mnogi nickovi koji su lijepo pisali a i moj se bogme rijetko vidi. Kad su mi teme jednostavno nezanimljive.
    I mene su u početku pogađali različiti stavovi ali mi je bilo puno lakše kad sam to (bar donekle ) prevladala. To mi je nekako pomoglo i u privatnom životu.

  50. #50
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Imam vrlo cvrste stavove i ne dam se samo tako uvjeriti da je nesto drugo bolje, tocnije, ispravnije... Koliko je to dobro ili lose.. pa, ovisi.

    U isto vrijeme, uvazavam i toleriram stavove i misljenje drugih, neovisno o tome jesu li drugaciji od mojih. U trenutku kad se osjetim ugrozenom, u smislu da me netko zeli prisiliti da se priklonim njihovom stavu, izvrijedjati zbog toga sto je moj drugaciji, ili slicno, prestajem uvazavati osobu. Stav je i dalje cijenjen. Jer, eto, razliciti smo. Bilo bi dosadno da smo isti.

    Ovo vrijedi svagdje - ne pravim razliku izmedju stvarnog, fiktivnog, internetskog ili bilo kojeg drugog zivota.

Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •