Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: 1-mjesecna beba ne kaka

  1. #1
    Sandee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    tu & tamo
    Postovi
    446

    Početno 1-mjesecna beba ne kaka

    Moja 1-mjesecna pisulja cijelu prethodnu noc i danasnji dan ne kaka, a jako se muci, prducka, podriguje, stuca, izvija se, a pelena bez traga kakici.
    Iskljucivo je dojim i navodno je normalno da dojena djeca budu neko vrijeme bez stolice, ali zasto bas sad kad je do sada imala normalnu stolicu i koliko dugo uopce smije trajati to nepokakano razdoblje?
    Jel' joj mogu kako pomoci, buduci da se evidentno muci, mozda da popijem neki sok da je 'potjera' ili tako nesto? :?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    161

    Početno

    savijet,i mi smo imale tih problema,samo je moja cura vrištala,pa sam joj dala pola glicerinskog čepića,pij guste sokiće od breskve ili šljive.to ti može potrajati do 10 dana.i nastoj ne jesti hranu koja napuhava

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    363

    Početno

    koliko ja znam je kod isključivo dojenog djeteta to normalno. može čak proći i nekoliko (neznam sad točno koliko) dana a da nema stolicu.

  4. #4
    lillifee avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    brela/md/nbg
    Postovi
    252

    Početno

    ja sam sa ad imala taj problem. iskljucivo sam ga dojila do 6 mjeseci i do tada je to i trajalo. on je imao stolicu svakih tjedan dana. ja sam znala izludit u pocetku zbog toga, pa sam potrazila savjet tri pedijatra (dva u hr i jedan u njem.) i svo troje su mi rekli da je to normalno za dojenu djecu. navodno je to tako, jer djecji organizam iz majcinog mlijeka iskoristi apsolutno sve.
    isto tako je normalno da neke bebe imaju stolicu nakon svakog podoja.

  5. #5
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    iskljucivo dojene bebe bi trebale prvih 6 tjedana imati 3-4 pokakane pelene.

    molim te da nazoves SOS telefon.

  6. #6
    Sandee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    tu & tamo
    Postovi
    446

    Početno

    Uspjela se fiiiiiino pokakati, i to dva puta danas, i sad je napokon ona stara! :D k'o da mi je netko dao 100 ojra, tako sam sretna
    Sutra demo na pregled kod pedijatra pa cemo vidjeti sto kaze, ali buduci da sam u medjuvremenu ja pokupila neku crijevnu virozu s proljevom, povracanjem i temperaturom, sad mi je najveca briga da nju nekako spasim da ne dobije bolestinu. Za sad nema simptoma...

  7. #7

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    132

    Početno

    Moja cura će sada 6mj.,isključivo dojena do sada i od prvog dana imamo problema sa kakanjem,tek se sada u zadnje vrijeme to malo normaliziralo.Niti u onih prvih 6 tj.svoga života nije uredno kakala,znala je preskočiti i po par dana,a dobila je 1kg.Doc je rekao da je to ok,da dojene bebe sve iskoriste i ja sam se jednostavno prestala brinuti oko toga,a posebno kad sam vidjela da dobro dobiva na kilaži.Sandee,čuvaj curicu,doji ju na zahtjev,masiraj trbušćić i ne bi trebalo biti nikakvih problema

  8. #8
    mici85 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb - Vrapče
    Postovi
    409

    Početno

    nama je pedijatrica rekla da je za tako malo bebicu normalno i da po tjedan dana nema stolicu tako da nema razloga za brigu..

  9. #9
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj mici85 prvotno napisa
    nama je pedijatrica rekla da je za tako malo bebicu normalno i da po tjedan dana nema stolicu tako da nema razloga za brigu..
    da, nakon 6. tjedna. prije toga bi trebala imati 3-4 pokakane pelene u 24h. no, naravno, treba uzeti u obzir i ostale pokazatelje. zbog toga se izbjegava davati generalne savjete kod iskljucvo dojene djece.

  10. #10
    Sandee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    tu & tamo
    Postovi
    446

    Početno

    Bili kod peda, kaze da je to ok, iako se i meni to cini nekako problematicno, ne mozes cijeli dan jesti, a nista ne izbaciti iz sebe, tj. ocito mozes, ali uz odredjene probleme...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •