Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Slomljen prst

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno Slomljen prst

    Mrkvončica je jučer slomila kažiprst U Klaićevoj su nam stavili aluminijsku udlagu i rekli da dođemo za 10 dana.
    Kako to funkcionira kasnije kad skinemo udlagu, da li je u toj dobi (4 godine) potrebna nekakva fizikalna, vježbice?
    Trebali bi doći ili sljedeći petak (9 dana nakon loma) ili onaj ponedjeljak iza (14 dana), možda nije važno ali bolje da pitam - kad je pametnije?

  2. #2
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Ja sam ko mala slomila palac, i jedina fizioterapija koju sam dobila je bilo gnječenje spužve u lavabou sa toplom vodom.
    Vjerojatno bu kod vas slično.
    Na drugo pitanje nemam odgovor.

  3. #3
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    I moja mrvica je s 18mj bila slomila ruku. Kad su skinuli gios nakon 3 tj nije dobila nikakvu fiz terapiju...rekli su da ce to ona sama razgibat, s i bas smo isli na more pa su rekli da ce joj to bit idealno, prskat i lupat po vodi. A ja sam kao mala (7-8god) slomila palac i isto sam dobila vjezbice za doma ( u slanoj vodi stiskala spuzvastu lopticu ).

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Mrvna prvotno napisa Vidi poruku
    Mrkvončica je jučer slomila kažiprst U Klaićevoj su nam stavili aluminijsku udlagu i rekli da dođemo za 10 dana.
    Kako to funkcionira kasnije kad skinemo udlagu, da li je u toj dobi (4 godine) potrebna nekakva fizikalna, vježbice?
    Trebali bi doći ili sljedeći petak (9 dana nakon loma) ili onaj ponedjeljak iza (14 dana), možda nije važno ali bolje da pitam - kad je pametnije?
    Moj sin je slomio palac prošlo ljeto, kad sam pitala doktora u Klaićevoj treba li raditi kakve vježbice, odgovorio mi je: "Neka pere suđe"
    (mislio je na ovo što i drugi spominju - gnječenje spužvice u vodi)
    Nikakva fizikalna mu nije trebala. Ali sve ovisi i o tome koliko je lom kompliciran - u našem slučaju prst je bio samo napukao.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Koliko dugo su imali longete? Ili gips, što su im već stavili

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Mrvna prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko dugo su imali longete? Ili gips, što su im već stavili
    Longetu je imao 5 dana, nakon toga gips 2 tjedna. Ali ponavljam, radilo se o napuknuću, ne o kompletnom prijelomu.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Nakon 16 dana skinuta longeta - prst je natečen i ne djeluje previše ravno. Poslali su nas na slikanje i kad sam vidjela sliku, došla mi je muka, bila sam uvjerena da će joj ga morati ravnati jer je očito kriv. Međutim, doktor kojeg su pozvali na konzultacije (valjda je i njima bilo sumnjivo) je vedro tvrdio da je to skroz ok, "malo je kapica pomaknuta ali to je u redu, dođite meni na kontrolu za dva mjeseca".
    Nisam freak control koji je od djeteta htio napraviti novog Maksima Mrvicu, ali meni NIJE u redu da prst nije ravan! Pedijatrica je samo napravila nekakvu polunesretnu facu kad je vidjela sliku ali naravno, žena se neće miješati i opovrgavati ono što je rekao liječnik koji se specijalizirao upravo za takve stvari. I sad ne znam jesam li ja luda, pretjerujem li, je li to zbilja normalno, štite li se oni međusobno?? Jadna sam i uplašena i pun mi je kufer diletanata koji vježbaju na mom djetetu (((((

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •