Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 96

Tema: KB Split tj. Firule

  1. #1
    Vodenjak avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    708

    Početno KB Split tj. Firule

    Da li na Firulama postoje apartmani?? Ako da kako im se kreću cijene?

  2. #2
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    ne, nema apartmana u rodilistu

  3. #3
    Vodenjak avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    708

    Početno

    smrc, smrc, a ja se ponadala

  4. #4
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    ne nadaj se puno
    ali, bit ce bolje, jednom

  5. #5
    Vodenjak avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    708

    Početno

    Zezam se! Nije meni ni bilo tako loše (mislim nije mi bilo loše uopće), samo sam mislila čitajući kako je gore na sjeveru Hrvatske lijepo u tim apartmanima, da ću i ja malo uživati, ali nema veze. Važno je da moje malo bude živo i zdravo, sve ostalo je nebitno

  6. #6
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    najbitnije je da je zdravo i zivo
    ali bitno je i ovo drugo
    zasto i mi ne bismo imale porod kako spada?

  7. #7

    Početno

    a šta je s ovim boksovima za one koje kojima muž prisustvuje porodu? na šta to sliči?

  8. #8
    lara26 avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    split
    Postovi
    306

    Početno

    Uzivo ih nisam vidila, ali su nam na tecaju pokazali slike. 2 su boksa, sa dva nova kreveta kojima se moze regulirat naslon i izgledaju prilicno moderno. Boksevi su mali, ali onako na slici izgledaju pristojno. Mozda su slikali iz dobrog kuta?!

  9. #9
    Vodenjak avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    708

    Početno

    Nisu slikali iz dobrog kuta, stvarno su dobri. Nisam bila unutra, ali onako od oka izgledaju super.

  10. #10
    lara26 avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    split
    Postovi
    306

    Početno

    Nadam se da cu ga isprobat za 20-ak dana, pa cu javit kakav je. Inace, doktori su se na predavanjima kleli da cemo same moci regulirat naslon i izabrat polozaj. I zivjela sam u tom uvjerenju do zadnjeg predavanja koje su drzale dvije med. sestre i koje su rekle: mozete regulirat naslon dok su 'neozbiljni' trudovi, ali kasnije lezarina.
    Pa zar tada nije najvaznije da mi pomogne sila teze?!

  11. #11
    nine avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Dalmacija-Istra
    Postovi
    700

    Početno

    Boxovi su sa desne strane od "klistiraonice" i "brijačnice" inače lijevo ide predrađaona i boxovi za manje sretne.

    Jer ta 2 lijepo ušminkana boxa sređuju i uljepšavaju kad stižu mame i tate i opća je šprdnja na račun tog (smajlić koji koluta očima).
    Samo tata čeka dole ispred zgrade dok god mama ne uđe u box (u posljednjem slučaju 10-tak sati) a sestre se klade hoće li odustati.
    :/

  12. #12
    Vodenjak avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    708

    Početno

    Citiraj nine prvotno napisa
    Boxovi su sa desne strane od "klistiraonice" i "brijačnice" inače lijevo ide predrađaona i boxovi za manje sretne.

    Jer ta 2 lijepo ušminkana boxa sređuju i uljepšavaju kad stižu mame i tate i opća je šprdnja na račun tog (smajlić koji koluta očima).
    Samo tata čeka dole ispred zgrade dok god mama ne uđe u box (u posljednjem slučaju 10-tak sati) a sestre se klade hoće li odustati.
    :/
    E to mi nije uopće jasno, tko ima pravo na taj box. Ja sam ležala poslije poroda 2 sata u onoj predrađaoni. Jedna je žena cijelu noć bila u tom novom boxu i oko 11 ujutro dođe ti neki doktor i "moli" da se za njega pripremi jedan taj box jer dolazi njegova "rodica". Hvala Bogu babica ga je otpilila i uputila voditelju smjene ili kako se to već zove.. Ma molim te on bi izbacio ženu koja treba roditi svaki čas da bi se smjestila neka njegova rodica ili poznanica u malo bolji box.. A to o sestrama :brrr: mislim stvarno, ajd tu se i možeš našaliti kad su budući očevi u pitanju. Jedna sestra od nekih tridesetak godina je komentirala nekom od kolega za mene: "Hm, 27 godina, a prvi puta rađa!" i to bez imalo pardona ispred mene. Ma kako je samo nije sram, kao da se to nju šta tiče..

  13. #13
    trinity avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Solin - Split
    Postovi
    676

    Početno

    Vodenjak, za sestre i njihove komentare....btw i ja sam prvo rodila s 27 godina 8) , ali mene su zezale jer sam se za porod pripremila na vjezbama za trudnice, i znala sam kad i kako disati i kako tiskati pri izgonu pa im je to bila glavna sprdnja uz komentar "ona je ucila disati "

    u te nove boxeve koliko ja znam mogu samo oni sto su prosli bolnicki tecaj za trudnice...
    a ako bude guzve (tvrde da im se to jos nije dogodilo, a ja znam da hoce u rujnu) da ce i u starim boxevima moci otac prisustvovati porodu (naravno, ako je prosao njihov tecaj)

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    23

    Početno

    Može pomoć?????!!!!! Triban rodit u 10 mjesecu, a usto bi želila da i MM bude samnom na porodu. Čula sam za te box-ove u splitskom rodilištu i da se već sada triban naručit. Ako znate nesto o tome koga triban nazvat, na koji broj i sve u vezi toga molim vas da mi kazete. :? :? [/b]

  15. #15
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    morate pohadjati tecaj u rodilistu
    zovi i pitaj kad je termin tecaja, jer bez toga, tata ne moze biti na porodu...

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    23

    Početno

    Znam da moramo pohađati tečaj al prijateljica mi je rekla da je mozda sad kasno da se narućim jer sam u 22 tjednu. Meni to baš nema smisla jer ja imam još puna 4 mjeseca do termina.
    Hvala!! :?

  17. #17
    trinity avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Solin - Split
    Postovi
    676

    Početno

    za boxeve u rodilištu nema naručivanja!! odakle takva ideja??

    tecajevi se odrzavaju svaki mjesec i pocinju uglavnom prvog ponedjeljka u mjesecu. prijave za tecaj su uglavnom zadnji tjedan u prethodnom mjesecu. u kolovozu nema tecaja (ljetna pauza).

    ako imas termin u listopadu mozes ici na tecaj u rujnu, a ako ti se bas kuha po ovoj vrucini mozes sa mnom sad u srpnju. danas pocinju prijave i traju cijeli tjedan. prvo treba uzeti primjerak uplatnice kod tajnice dr. tadina (predstojnik ginekologije) i s potvrdom o uplati doci opet tamo i prijaviti se za tecaj.
    informacije na tel 556-452

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    23

    Početno

    Viruj mi da ni ja neznam od kuda takve ideje, uglavnom to su mi rekli ako zelim da mi bude bolje kad budem išla rodit da ne budem sama u box-u i ako želim da babica bude non stop uz mene da moram ić na tećaj (ja i suprug) i da su onda osigurani novi box-evi. Te informacije su od studentice koja je prošli misec bila na praksi u rodilištu.

  19. #19
    trinity avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Solin - Split
    Postovi
    676

    Početno

    jedini uvjet za novi box i muza pored sebe ti je tecaj, a o njemu sam ti napisala. ako te zanima jos sto pitaj.

    za sami box nema narucivanja nego kad dodjes rodit trazis i dobijes pod uvjetom da ima mista i da ste oboje prosli tecaj.
    ako dolazis sama na porod nema novog boxa
    ako su zauzeti boxevi onda ce muza pustit i u stari box s tobom (tako bar kazu u bolnici)
    muz dolazi kod tebe u box tek kad i ti dodjes nakon sta si provela odredjeno vrijeme u predradjaoni (ovisno o tome koliko si otvorena)
    dok si u predradjaoni, muz ceka isprid bolnice (ili dole u cekaonici HGP-a)

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    23

    Početno

    Hvala ti puno.
    Ako budem imala još šta za pitat, javin ti se.

  21. #21
    nine avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Dalmacija-Istra
    Postovi
    700

    Početno

    ja čisto ne virujem u puštanje tata u stare boxeve iz principa kojeg se oni drže,držali su se i navode.
    Nema pravo prema ostalim trudnicama koje tu rađaju jedan tata šetati kroz predrađaonu i pored bokseva u kojima su tuđe žene odijeljene staklom od hodnika kojim prolazi.
    To je njihova teorija a o nekakvim zavjesama iza kojih nemaju kontrole 1 doktor na 6 boxeva i 2 babice isto nema priče (za sada).

  22. #22
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    što je to tuđa žena?
    ja samo samo svoja.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    split
    Postovi
    146

    Početno

    ja sam u trećem mjesecu bila u novom boxu i vrlo sam zadovoljna.

    odmah nakon klistiranja i brijanja su me prikopčali na drip i odmah su pustili supruga,nisam bila u predrađaoni.

    istina box je mali ali suprug stoji sa strane i nije nikome na putu kad dolaze doktori i babice.
    krevet sam namještaš i to me spasilo dok sam ležela cijelu noć.

    a kako je rađati na njemu i kakva je gužva u tom trenutku ne znam jer sam završila na carskom.

  24. #24
    nine avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Dalmacija-Istra
    Postovi
    700

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    što je to tuđa žena?
    ja samo samo svoja.
    mi dalmatinci kad kažemo "moja žena" mislimo na "moja supruga".

    prema tome ovo gore boldano znaći "tuđa supruga".

    pa prema tome ti nemožeš u ovom kontekstu bit samo svoja već ili si nečija il ničija supruga (žena).

    a u uobičajnom kontekstu možeš bit samo svoja žena.
    8)

  25. #25
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    i ja sam dalmatinka.
    ali sama sebe smjestam u kontekste u koje zelim.


    ali, da ne skrecemo. nikad mi ne bi smetalo da neciji muz iliti tudji muz prodje pokraj mene ako znam da ide biti uz svoju zenu iliti tudju zenu dok ona radja njihovo iliti tudje dijete.

  26. #26
    vanjci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    722

    Početno

    potpisujem, posebno sta su splitski kreveti u boxevima takvi da lezis krasno i ni ne vidis ko ti prolazi ispod nogu :/

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    989

    Početno

    Vi se zezajte
    ali ja sam na putu u zadnji box prošla kraj svih i gledala sve one raskrečene žene od kojih dvije totalno u krvi, takav prizor nisam vidjela ni u jednom hororu.
    Mislim da je mi je samo čista nadrealnost te situacije pomagla da se saberem i kažem samoj sebi. Zaboravi, ti ideš roditi

  28. #28
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    Citiraj lalah prvotno napisa
    Vi se zezajte
    ali ja sam na putu u zadnji box prošla kraj svih i gledala sve one raskrečene žene od kojih dvije totalno u krvi, takav prizor nisam vidjela ni u jednom hororu.
    Mislim da je mi je samo čista nadrealnost te situacije pomagla da se saberem i kažem samoj sebi. Zaboravi, ti ideš roditi
    potpisujem....
    taj prizor se ne zaboravlja..... :/

  29. #29
    trinity avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Solin - Split
    Postovi
    676

    Početno

    nit se sjecam tocno u kojem sam boxu bila niti da sam vidila bilo koju drugu zenu raskrecenu na putu do boxa, ali znam da ja nisam bila "raskrecena" dok nije doslo vrijeme izgona, ali tad nije nitko ni prolazio po hodnicima.

  30. #30
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj brane prvotno napisa
    Citiraj lalah prvotno napisa
    Vi se zezajte
    ali ja sam na putu u zadnji box prošla kraj svih i gledala sve one raskrečene žene od kojih dvije totalno u krvi, takav prizor nisam vidjela ni u jednom hororu.
    Mislim da je mi je samo čista nadrealnost te situacije pomagla da se saberem i kažem samoj sebi. Zaboravi, ti ideš roditi
    potpisujem....
    taj prizor se ne zaboravlja..... :/
    majko mila, dokle sezu sva ta ponizenja'?!
    a ja mislila da vec sve znam o ST rodilistu .

  31. #31
    LEA7 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    SPLIT
    Postovi
    66

    Početno

    ...........zato sam ja unaprijed okrenula glavu lijevo dok sam prolazila do boksa br.3 (savjet babice)...........

  32. #32
    nine avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Dalmacija-Istra
    Postovi
    700

    Početno

    za nevirovat
    mene su odvezli iz boxa s glavom koja mi je visila na desno i nisam imala snage okrenit glavu i vidila sam šta sam vidila u drugim boxovima

    i nema šanse da to zaboravim
    no way
    cili porod sam bila u bunilu a tog se najjasnije sićam

    a kao drugo tata koji je išao na porod je bez kucanja i pardona ušao u prijemnu kancelariju di sam ja bila gola i taman oblačila onu rozu spavačicu na sebe ,mašući potvrdom o tečaju

    sory meni je to bilo krajnje bezobrazno

  33. #33

    Početno splitsko rodilište

    da li netko zna kakva je situacija sa wc-ima i tuševima u splitskom rodilištu. da li je to totalna katastrofa ili su ipak uredni i prihvatljivi?

  34. #34

    Početno

    da li netko zna kakva je situacija sa wc-ima i tuševima u splitskom rodilištu. da li je to totalna katastrofa ili su ipak uredni i prihvatljivi?

  35. #35
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    wc-i i tuševi su novi i sve se odlično održava....
    ja sam se s guštom tuširala dva puta dnevno
    ima kravetina koje bacaju uloške na sve strane al za takve nije bolnica već polje...
    stvarno je jako pohvalno kako sve odžavbaju čistim...zna se desiti da čistačica ne uspije očistiti koš za smeće ali svaka dva sata se prođe i isprazni smeće i očisti se za svakom "novom rodiljom" koja dolazi na prvo tuširanje...

  36. #36

    Početno

    "Hm, 27 godina, a prvi puta rađa!" i to bez imalo pardona ispred mene

    Vodenjak, ja sam prvi put rodila sa 33, a drugi sa 35.....moja prijateljica prvi put sa 37....sta bi u tom slucaju rekli: evo baka dosla roditi!!!!

    Koji primitivizam!

  37. #37

    Početno

    još nekoliko pitanja za st rodilište:

    - imate li iskustva sa epiduralnom u st rodilištu? da li su točne glasine o neiskustvu doktora u davanju epiduralne, debelim iglama i sl. kada je treba tražiti i sve drugo šta mi možete reći?

    - to sve treba ponijeti u rodilište sa sobom? da li s obavezne njihove spavaćice ili moćemo i svoje?
    - kakve su to priče da ne smiješ doći sa velikom torbom...šta je to velika torba? meni nikad ne stane sve u torbu bez obrzira kolika je he he he :/

  38. #38

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    952

    Početno

    Citiraj japi prvotno napisa
    još nekoliko pitanja za st rodilište:

    - imate li iskustva sa epiduralnom u st rodilištu? da li su točne glasine o neiskustvu doktora u davanju epiduralne, debelim iglama i sl. kada je treba tražiti i sve drugo šta mi možete reći?

    - to sve treba ponijeti u rodilište sa sobom? da li s obavezne njihove spavaćice ili moćemo i svoje?
    - kakve su to priče da ne smiješ doći sa velikom torbom...šta je to velika torba? meni nikad ne stane sve u torbu bez obrzira kolika je he he he :/
    potpisujem branu, a što se tiče japi-za epiduralnu ti ne znam, spavaćice su obavezne njihove, moraš ponijeti donje rublje (više gaćica, 2 paketa uložaka, grudnjake za dojenje), uputnicu i ostale dokumente, vlažne maramice, keksiće, sokove, ručnike, osobnu kozmetiku, ako želiš koji časopis.i sl. Ja sam nosila mali radio, mob i punjač, ali ne pretjerano puno stvari jer sam iz splita, pa mi je muž moga svaki dan donit šta mi je tribalo..Sigurno nećeš doć sa kuferom na kotačiće, ali normalna putna torba je o.k. ako ti treba..ja sam nosila manju putnu torbu i putni neseser (koji ti sestra neće ponijeti )
    ako sam šta zaboravila, sjetite nas

  39. #39
    lara26 avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    split
    Postovi
    306

    Početno

    Sta se tice epiduralne, nikad nisam cula to za debele igle, ali mislim da je glavni problem sta ti je nitko ne moze garantirat koliko god se ti pripremala. Ovisi kad dodjes i je li anesteziolog tu.

  40. #40
    nine avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Dalmacija-Istra
    Postovi
    700

    Početno

    ne veliku torbu, jer za nju nema mista u sobi, ormariči su mali, možda je ormar otključan i u funkciji ako nečiji krevet nije naslonjen na njega
    a ako je otključan obično su neke deke unutra.

    sobu s tobom djele još 2-3 cure + eventualno 1 na pomočnom ležaju.

    e sad provaj tu smjestit 4-5 velikih torba, al stvarno velikih. 8)

  41. #41

    Početno

    ljudi (pri tom mislim žene!) a kakva su vaša iskusva sa klistirom i brijanjem. neke mi kažu klistir užas, a neke nije to tako strašno. šta vi kažete?

  42. #42
    Daniela32 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    284

    Početno

    Klistir fizički ne boli. Klistir je grozan jer se žena osjeti užasno poniženo. I sad tu nastaje prostor za individualni doživljaj tog postupka, pa nekima to nije strašno, a nekima je užas.

  43. #43
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    iz slobodne dalamcije
    krasan clanak

    da 90% poroda vani s epiduralnom, ma daj

    SPLITSKOM KB-u NAJAVLJUJU POVEĆANJE TIMA
    GINEKOLOGA KOJI PRAKTICIRAJU LOKALNU ANESTEZIJU
    Sve više rodilja za bezbolni porođaj
    Splićanka Katija Delaš jedna je od sve većeg broja rodilja na Firulama koje se odlučuju za bezbolni porođaj. Na svijet je na taj način prije nekoliko dana donijela djevojčicu Laru i kaže nam kako su tim činom srušene sve predrasude koje je, iako je i sama zdravstveni djelatnik, imala prema epiduralnoj analgeziji.
    Objašnjava kako su je strašili pričama o tome da je ubod pokraj kralježnice, kojim se uvodi anestetik, bolan, te da se i nakon porođaja vuku komplikacije. No, sve to, ističe, nema veze s istinom.
    Potvrđuje to i dr. Ante Ujević, voditelj Odjela za anesteziju i intenzivno liječenje KB-a Split, naglašavajući kako je u posljednju godinu dana, koliko se epiduralna analgezija redovito primjenjuje na Firulama, broj bezbolnih porođaja skočio na 20 posto.
    Taj postupak, objasnimo, podrazumijeva postavljanje cjevčice ispred slabinskog dijela kralježnice u svrhu lokalne anestezije, pa žena tijekom porođaja osjeća samo pritisak, a ne i bol.
    U svijetu se ta metoda primjenjuje već godinama i iznimno je popularna, pa se u većini rodilišta na Zapadu čak 90 posto porođaja obavlja na taj način.
    Takva je analgezija, objašnjava anesteziologinja dr. Dragica Kopić, indicirana kada je beba ugrožena zbog poremećaja dotoka krvi iz posteljice, te kod svih visokorizičnih trudnica jer skraćuje takozvano vrijeme otvaranja.
    U takvim slučajevima ona se, dodaje, obvezno primjenjuje, a nastoji se u što većem broju uvažiti i želja trudnice za bezbolnim porođajem. No, zbog još uvijek nedovoljnog broja educiranih anesteziologa, ne može se udovoljiti svakom zahtjevu.
    Uz dr. Ujevića i dr. Kopić, epiduralnu analgeziju tijekom porođaja obavljaju dr. Neven Elezović, dr. Nenad Karanović, dr. Mate Perković, dr. Emilija Mijač-Gulišija, dr. Karmen Šalinović i dr. Ana Lijić, a dr. Ujević najavljuje povećanje tog tima.

    D. ZENIĆ

  44. #44
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    ah evo ih opet
    slobodna 1.10.05.

    INOZEMNI STRUČNJACI PODUČAVAJU ANESTEZIOLOGE
    KAKO OBAVITI POROD BEZ BOLI

    Bezbolno na svijet
    Ginekološke operacijske dvorane KB-a Split ugostile su petero inozemnih stručnjaka koje naše anesteziologe uče kako voditi bezbolan porod.
    Dr. Paul Gibson iz Kanade, dr. Lydia Grondin, prof. dr. Medge Owen i medicinska sestra Susan Christmas iz SAD-a, te Laura McGarrity iz Škotske protekli su vikend sudjelovali na Prvom međunarodnim tečaju iz opstetričke ginekologije u Bolu, gdje su domaćinima prenijeli teoretska znanja, a praktični nastavak edukacije nastavili su ovaj tjedan na Firulama.
    — Naši anesteziolozi već godinama provode regionalnu anesteziju u kirurgiji i ortopediji, no kako je takva anestezija u porodništvu specifična, gosti iz inozemstva obučavaju nas upravo tim specifičnostima. Cilj je povisiti postotak bezbolnih poroda u Splitu koji za sada u ukupnom broju porođaja sudjeluju s 20 posto — ističe anesteziologinja dr. Dragica Kopić, koja je s dr. Antom Ujevićem, voditeljem Odjela za anesteziju, predsjedala Organizacijskim odborom spomenutog tečaja. U vrhunskim klinikama na Zapadu čak se 90 posto poroda obavlja uz pomoć regionalne anestezije.

    ovo me podsjetilo na rodiliste u cakovcu, (vidi topic rodiliste u cakovcu)kako im je dosao gost iz inozemstva pa se sokirao sto ne daju zenama piti na porodu pa su promijenili praksu...

    tko zna, mozda su i ovi gosti uspjeli sto promijeniti u bolnickoj praksi sto se poroda tice....

  45. #45

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    952

    Početno

    Ma vidila sam to! :shock: I onda sam pomislila kako objasniti svim mojim prijama (koje ionako misle da su rode sektašice, pa time i ja jer dolazim na forum nešto naučiti) da to nije uobičajeno i prirodno..
    Svakako, htjela sam vam napomenuti da u splitu ipak ima onih koji ovo neće baš na prvu popiti..Saznala sam da je sve više žena (i muškaraca, naravno) na tečaju u klubu "Beba Eva" i u "Klubu trudnica", a tamo će dobiti pravu informaciju..
    Npr., često sam znala čuti da je gđa. koja vodi "Bebu Evu" čudakinja, a sasvim sam se ugodno iznenadila kad sam vidjela njen rad..Ona je zaslužna za "tate na porodu" u splitskom rodilištu, jer je prikupila 50 000 potpisa i odnijela ih gdje treba!
    Zato, kao i uvijek, nećemo vjerovati baš svemu što se kaže i napiše, te propagira (posebice kad stiže iz neefikasne bolnice)

  46. #46
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    soory draga, nije zasluzna samo ona

    prije nje i prije bebe eve smo imale peticiju "moje tijelo, moj porod, moj izbor" na ST rivi i skupljale potpise i u slobodnoj je izasao veliki clana preko 3 stranice o tekstu nase peticije i rakciji tadina...

  47. #47

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    952

    Početno

    Citiraj zrinka prvotno napisa
    soory draga, nije zasluzna samo ona

    prije nje i prije bebe eve smo imale peticiju "moje tijelo, moj porod, moj izbor" na ST rivi i skupljale potpise i u slobodnoj je izasao veliki clana preko 3 stranice o tekstu nase peticije i rakciji tadina...
    ma krivo sam se izrazila..ustvari sam trebala napisati
    i ona je zaslužna, a toliko su mi punili uši lošim stvarima o njoj..

  48. #48
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    jesi ti to bila na njenom tecaju?

  49. #49

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    952

    Početno

    Citiraj zrinka prvotno napisa
    jesi ti to bila na njenom tecaju?
    ne, sestra mi je završila kod nje tečaj, pa će sada predavati, a izgleda da će moći i s trudnicama na porod

  50. #50
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    sumnjam da ce ona moci s trudnicama u rodiliste

    sta kaze, kakve savjete o dojenju daje?

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •