Pokazuje rezultate 1 do 28 od 28

Tema: Užasno me boli želudac

  1. #1

    Početno Užasno me boli želudac

    Drage moje ,
    moja bebica i ja vam šaljemo pozrdrave. U 19-tom tjednu smo.Hvala Bogu sa bebom je sve u redu i to mi je najvažnije. Samo , mene posljednjih nekoliko dana užasno boli želudac.Točno na spajanju plućnih krila. Nešto strašno. Sa žgaravicom se još nekako borim , ali ti bolovi su mi jako iscrpljujući, po 4-5 sati ...
    Je li se vama to dešavalo ?

  2. #2

    Početno

    I ja sam imala zgaravicu, i pomogle su mi jabuke i bademi. Gledaj da jedes sto laganiju hranu, nemoj jesti previse zacinjenu.Mozda te boli od hrane. Jedi voca sto vise!!!

  3. #3
    berlinka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    534

    Početno

    Zapravo voće i nije tako dobro, odnosno ne svježe voće i povrće. Jesti sve lešo, izbaciti kavu, gazirano i svakako se javi svojoj doktorici![/quote]

  4. #4

    Početno

    Nekoliko dana za redom me bolio želudac,bez obzira na to šta sam pojela .Sinoć samo nekoliko svježih peciva i čaj od kamilice . Ista stvar se dogodila. Do dva sam bila u bolovima i groznici.

  5. #5

    Početno

    I mene boli želudac i to čini mi se od prvog dana trudnoće (sada sam u 14-om tjednu)! Užasno neugodna bol, nisam primijetila da je od neke hrane ili slično. Čak me boli i na dodir. Inače nisam imala nikakve mučnine niti sam povraćala.
    Pitala sam u apoteci postoji li nešto za olakšavanje boli, ali su mi preporučili čaj od mente. Probat ću pa ćemo vidjeti...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    hej, meni je bilo identično,! I bogme je potrajalo... :/ jedno sigurno mjesec dana, samo što je mene ćopilo negdje u 7. mjesecu trudnoće. Uvijek otprilike u isto vrijeme; poslije ručka, u predjelu "iznad trbuha", gdje se rebra spajaju,i znalo me gadno boljeti 3-4 sata, a onda bi prestalo. I tak svaki dan, već sam znala šemu...nekad bi mi pomoglo da hodam i ne mislim na to, nekad sam morala leći i zgrčiti se na boku dok ne prođe. Kao što ti je netko već napisao; pazi što jedeš - što više na lešo, čaj od mente, kava i gazirano ni slučajno, ne "pretrpavaj" se.
    Ako ti jako smeta ili si zabrinuta zbog toga, priupitaj doktoricu !
    Proći će, ne brini!

  7. #7
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    mene je cijelu trudnoću bolio želudac. pola sam puuuno čaja od kamilice i to bi mi nekako pomoglo i bilo bi mi malo lakše. kad bi bilo neizdrživo pocuclala bi pola gastala. bademi mi nisu bogznašto pomogli a niti menta.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    Jesi možda jela trešnje? Ja ih jedva dočekala, a kad ono...nakon trešanja svaki puta pakao...boli i boli...Možda si pojela nešto što te nadulo..

  9. #9
    tonja

    Početno

    kombinacija voca (posebno tresanja) i vode je uzasna za zeludac, pa treba voditi racuna... najbolje je pitaj tvog ginekologa sta mozes da preduzmes da olaksas bol! sigurno nije nista ozbiljno... moja preporuka su manji obroci, i sto vise zvakanja!!
    srecno!

  10. #10

    Početno

    Cure , hvala na savjetima.
    Danas me podnošljivo boli cijeli dan.
    Za ručak sam jela samo malo palente sa ab kulturom.Maloprije griz sa krašom.
    Valjda će biti dobro.

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    288

    Početno

    Ja sam isto jedna od trudnica koju u posljednje vrijeme užasno muči želudac. Sada sam pri kraju 22. tjedna i unatrag 2 tjedna ne mogu ništa pojesti, a da to ne osjetim poslije. Jedno vrijeme me sva hrana napuhavala užasno, a sada me uz to još i želudac užasno boli. Zapravo znam da bih trebala jesti male obroke, pa bi mi bilo lakše. A ja se za ručak najedem do grla, jer mi je sve jako fino i užasno mi paše, pa me čim zadnji zalogaj progutam počne boliti želudac. Mislim da je trenutno jedini lijek ne prejedati se. Vjerujem da visoko nosim i da zbog toga imam problema. Idem u utorak kod doktorice pa ću ju pitati kaj da radim.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    1,609

    Početno

    Ja sam muku mučila sa žgaravicom (i još uvijek) - 32. tjedan. Najgore kaj ti nešto pomogne 2 dana a onda treći više ni to ne pomaže. Meni malo pomognu jagode a još malo pa ni njih neće biti.
    Probaj žvakati sjemenke lana, meni su neko vrijeme pomagale.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    probaj sa više malih obroka,kažu da pomogne.Držim fige!

  14. #14

    Početno

    Citiraj loonalee prvotno napisa
    Jesi možda jela trešnje? Ja ih jedva dočekala, a kad ono...nakon trešanja svaki puta pakao...boli i boli...Možda si pojela nešto što te nadulo..
    Ja sam imala isti problem sa tresnjama...obozavam ih, ali bi me svaki put nadule i izazvale bol u zeludcu.
    I prije trudnoce sam imala probleme sa zeludcom-jako je osjetljiv i moram da pazim sta jedem (crni luk i paprike ni pod razno), a u prvom trimestru me skoro svaki dan bolio...nije nepodnosljivo, ali smeta. Isto sam bila jako naduta. Cim sam zakoracila u drugi trimestar bolovi su prestali....samo da ovako potraje

  15. #15

    Početno

    zaboravih da napisem da su mi bademi pomagali, a kad je bol bas bio jak uzimala sam tabletice Rennie - one sto se grickaju...odlicne su!

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    201

    Početno

    I mene od žgare spašavaju Rennie. Piše da ih mogu koristiti i trudnice.

  17. #17

    Početno

    Da, mogu ih koristiti trudnice i brzo djeluju...bar meni :D

  18. #18

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    180

    Početno

    evo izvlacim ovu temu iz prasine, jer unazad 10-ak dana imam tako cudne bolove u zelucu, ne kao ostale cure koje su pisale prije mene. Mene uhvati grc, iz cistog mira, traje po 5-7 minuta, a u tom periodu ne mogu ni da govorim i jedva disem od bola i moram smjesta da legnem. Inace muku mucim sa zgaravicom, pazim sta jedem i ne prejedam se, pijem samo obicnu vodu jer mi sve drugo smeta. Trenutno sam 37+3. Je li itko imao isti ili slican problem? Sta bi to moglo biti?

  19. #19
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    neznam, negdje sam čitala da na tom mjestu zna bolit jer se rebra malo šire jer bebi fali mjesta pa sve gura prema gore. Za žgaravicu - bademi, puuno badema, i lagana hrana pogotovo navečer

  20. #20

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    180

    Početno

    Bas sam danas bila na kontroli pa sam spomenula doktoru te bolove u zelucu, pa mi je i on rekao isto sto i ti snoopigirl! Hvala na odgovoru!

  21. #21
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    Drago mi je da sam pomogla. Meni danas puuuuno pomažu, pa se ja eto osjećam korisnom.
    sve najbolje tebi i bebici :smajlićšaljepoljupce: Apstiniram s smajlićima, obečala sam

  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    255

    Početno

    Pozdrav svima!!
    Ja već posljednja 2 tjedna imam mučnine i to poglavito navečer. Nemogu reći da puno povraćam ali me jako napinje. Već 2 dana imam "kamen u želudcu" i šta od da uzmem ne pomaže mi. Nisam htjela eksperimentirai s nikakvim ljekovima, sve prirodno sam isprobala; čaj od kamilice, donat, jogurt ali ništa ne pomaže.
    Najiše me muči to što ne mogu oprati zube. Stavim jako malu količinu paste za zube na četkicu ali neki put mi se tako brzo digne želudac da povratim u lavabo.
    Ima li tko kakvih savjeta kako se riješiti "kamena iz želudca"????
    Help!!!

  23. #23

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    191

    Početno

    Citiraj ivanabokulic prvotno napisa
    Pozdrav svima!!
    Ja već posljednja 2 tjedna imam mučnine i to poglavito navečer. Nemogu reći da puno povraćam ali me jako napinje. Već 2 dana imam "kamen u želudcu" i šta od da uzmem ne pomaže mi. Nisam htjela eksperimentirai s nikakvim ljekovima, sve prirodno sam isprobala; čaj od kamilice, donat, jogurt ali ništa ne pomaže.
    Najiše me muči to što ne mogu oprati zube. Stavim jako malu količinu paste za zube na četkicu ali neki put mi se tako brzo digne želudac da povratim u lavabo.
    Ima li tko kakvih savjeta kako se riješiti "kamena iz želudca"????
    Help!!!
    Na žalost, ja sam ti se s tim famoznim večernjim mučninama i onima kod pranja zubiju borila puna dva mjeseca. Prestale su negdje oko 29. tjedna. Znam da te nisam baš utješila, ali proći će same od sebe. Ja sam sada u 33. tjednu i povremeno povraćam od žgaravice....

  24. #24

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,198

    Početno

    ja se sjećam pranja zubi ujutro i povraćanja. prestalo negdje oko 3. mjeseca. gle, nešto te mora smetat, nekome je to hrana, ja sam pak rigala od gladi:mr.zeleni:...

  25. #25

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,198

    Početno

    a žgaraviica, ja sam se klonila peciva, osobito lisnnatog, a tako je fiiiiino

  26. #26

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    255

    Početno

    Pa ne znam. Možda je i meni to od gladi. U većini slučajeva kad povraćam, povrćam samo onu odvratnu kiselinu iz želudca i sve me onda peče po jednjaku i u stima, ali poslije bude malo lakše. Možda mi je kiselina prejaka pa kad je prazan želudac onda ga iritira. Nemam pojma više. Onog kamena iz želudca ni danas se nisam riješila.

  27. #27
    Tonja_1 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    375

    Početno

    meni je za želudac pomogao dvopek, kviki perece ili štapići. jednostavno želudac nije smio biti prazan, pa ja svako malo par pereca i dam mu posla da radi. to je jedna od onih stvari s kojima se jednostavno moramo nositi.
    e da, oporavila sam se čim sam izbacila mlijeko, a pila sam litru dnevno, kao zbog kalcija. zapravo je mlijeko teško probavljivo a puuuno više kalcija ima jogurt, kefir, acidofil... dva ona velika kefira/acidofila dnevno popunjava dnevnu ppotrebu za kalcijem i još smanjuje želučanu kiselinu.

    ako su mučnine baš nepodnošljive jako pomaže b vitamin u tableticama, ali oprez - on otvara apetit!

  28. #28

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    U pocetku trudnoce pa do polovine ta zgaravica me nije napustala bez obzira na to sto bi pojela. Ono sto bi definitivno pogorsalo i potaklo stvar je prejedanje (bilo cim pa makar i s puno voca!). Cak i sad pred kraj trudnoce tu i tamo me muci ista stvar u slucaju da sam se malo previse najela.

    Ustvari, ono sto sam skuzila da sam se najbolje osjecala na rubu gladi (ali ne gladna!).. ali to nisam dugo mogla izdrzati. Takoder, od prenatala sam imala probleme sa zelucem...

    Ne znam postoji li kakva pomoc... to su te trudnicke tegobe.... sto mozemo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •