Pokazuje rezultate 1 do 21 od 21

Tema: pokrivati djete ili ne?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    161

    Početno pokrivati djete ili ne?

    neznam koliko ću vam se možda činiti luda ili čudna ali ja se svojr djete bojim po noći pokrivati dekicom,pokušale smo sa vrećom za spavanje ali ništa od toga,ne voli da nema komocije,shvaćam ju potpuno!tako mi ju je žao nova sam pa neznam dali je već vama ta tema poznata!kako vi riješavate te probleme? :?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    488

    Početno

    Moji oboje spavaju u vrećama. Sin ima 5.5 a kćer 2.5 god.
    Vreće mi je sašila mama i to takve da imaju nogavice, pa klinci nisu sputani.
    To mi je odlično rješenje, jer im je cijelu noć toplo i ne moraju se pokrivati.

  3. #3
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    meni je odgovarala vreća za spavanje dok je malecka bila oko 3 - 9 mj, kasnije ju je prerasla. Ali ima puno ljudi na forumu koji kažu da djecu ne pokrivaju. Da djeca bez problema spavaju otkrivena.
    Pretpostavljam da oni ipak imaju grijanje u sobama, za razliku od mene. Sad kako je zahladilo opet me počelo brinuti što mi se dijete s velikim trudom noću otkriva, kako spava kraj mene i noću siše nađem je da spava naglavačke tako da može sisati a bez da bude pokrivena. Nevjerojatno.

  4. #4
    Juls avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postovi
    286

    Početno

    Ja svoju curicu u kinderu pokrijem dekicom, ali dobro zatuškam krajeve dekice sa strane (pod madrac, ako razumiješ) i nema šanse da se otkrije ili da joj dekica padne po licu. Sad sam ju stavila i u vreću za spavanje, ali 2 broja veću, tako da joj je komotno i ne buni se. Moja cura je još mala (4,5 mj). Ne znam kako će biti poslije.

  5. #5
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Mene bi bilo strah da se ne podvuče pod to tako zakačeno :/
    Kad su bile bebe, spavale su obje u vreći.
    Starija je dugo htjela vreću, mala ne.
    Ne voli pokrivanje. Obučem je u toplu pidžamu, u stanu je ok toplo. Ne pretoplo, ali mislim da joj nije hladno.

  6. #6
    Juls avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postovi
    286

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa
    Mene bi bilo strah da se ne podvuče pod to tako zakačeno :/
    Svaka mama ima svoje strahove, meni to nikad nije palo na pamet da bi mi se dijete podvuklo pod deku, to onda može napraviti uvijek bez obzira je li zatuškana ili ne. Ne znam kako se onda roditelji ne boje spavati sa svojom djecom. Mislim da je bolje i zdravije spavati u ne pretoploj prostoriji i pokriti dijete ili vreća za spavanje (ako ju dijete podnosi).

  7. #7
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    moj u početku nije volio vreću, sad već par mejeseci spava u njoj i više se ne buni

  8. #8
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj Juls prvotno napisa
    Citiraj Anci prvotno napisa
    Mene bi bilo strah da se ne podvuče pod to tako zakačeno :/
    Svaka mama ima svoje strahove, meni to nikad nije palo na pamet da bi mi se dijete podvuklo pod deku, to onda može napraviti uvijek bez obzira je li zatuškana ili ne. Ne znam kako se onda roditelji ne boje spavati sa svojom djecom. Mislim da je bolje i zdravije spavati u ne pretoploj prostoriji i pokriti dijete ili vreća za spavanje (ako ju dijete podnosi).
    Vidiš, ima klinaca koji ne vole vreće. Ni deke. Ni poplune. Ni pokrivanje uopće :/

    Takav je moj stariji. Dva puta u svom životu me tražio da ga pokrijem i to je bilo kad je bio bolestan. Inače - nema šanse.


    Kod nas je recept malo toplija pidjama, ispod ppotkošuljica, na nogice lagane čarapice. i spava kao top. Spava sa mnom i zaista sam ga u ovih 2 godine i 8 mjeseci pokušavala pokrivati i nije mi uspjelo, samo a iznerviram i probudi se.

    Manji, sad ima skoro 7 mjeseci, još uvijek spava pokriven (kako ga ja zašuškam) ali već je sad počeo mahati nogicama pa se počesto otkrije. Za sad mu ne smeta vreća pa ga ponekad u nju strpam.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    161

    Početno

    ja svoju curu pokrivam po danu da vidim kako to funkcionira,ali se ponoći ne usuđujem jer spava jako nemirno,i ima je po cijelom kimbaču!sa 3mj je spavat htjela kako kojiputa u vreći,a sada neznam!?voli spavato sa krpicom medom ima ih u dm-u ako ste vidjele,dala sam joj radije to nego pelenu što je htjela,to se mustrica sama naučola,da se mene pita nebi joj dala ništa,ali onda plače!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    411

    Početno re

    ja obje pokrivam. jučer sam pročitala ovaj topic i sad ste mi dale mislit :shock:
    moje nikad nisu htjele u vreću, tako da ih oduvijek pokrivam. jedino što sam se namučila dak sam našla deke i jorgane sa 100% pamuk, upravo zbog toga da se ne uguše ako se pokriju po glavi, a ja ne skužim

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    161

    Početno

    gdje si to kupila!?ja na to pokrivanje imam fobiju,neznam kako se riješiti tog straha

  12. #12
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    Ja ustajem po noći na wc i svaki put provjerim jel treba nekog pokriti i imamo grijanje.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    72

    Početno

    Moj sinek je pokriven s finim pamučnim poplunom. I grijemo, uvijek je negdje 18 stupnjeva.
    No neku noć nakon valjda 5-tog cicanja u noći, ja van sebe od nespavanja, MM pipne sineku ručice i zaključi da su hladne i da je malome hladno i tako otpočne debatu o tome ko da je bijeli dan. Za popi....

  14. #14
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj prolaznica1975 prvotno napisa
    No neku noć nakon valjda 5-tog cicanja u noći, ja van sebe od nespavanja, MM pipne sineku ručice i zaključi da su hladne i da je malome hladno i tako otpočne debatu o tome ko da je bijeli dan. Za popi....
    e ovakav je i mm, sva sreća ima dobar san pa takve rasprave imamo samo danju
    sori na OT

    OnT - kad mi je dijete bilo malo, spavala je zapravo jako mirno i nikad me nije bilo strah pokriti je. Stavljala sam je u vreću najviše zato što bih ja zaspala s njom na cici pa me više bilo strah da će se smrznuti jer je ja nemajka ostavim otkrivenu. Jeste li sigurne da zbilja postoji opasnost da se dijete uguši poplunom?

  15. #15
    Juls avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postovi
    286

    Početno

    Jeste li sigurne da zbilja postoji opasnost da se dijete uguši poplunom?
    Slažem se. Mislim da je taj strah ipak malo neopravdan

  16. #16
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Bolje da se ja ne javljam

  17. #17
    Juls avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postovi
    286

    Početno

    Ma forumi su zato da se iznose različita mišljenja i iskustva.

  18. #18
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno


    Moja mlađa je dosta nemiran spavač.
    Našla sam je jednom ispod popluna pa sam se uplašila.
    Poslije sam je nakon dojenja vraćala u njen kinderbet.
    A negdje nakon godine dana nije više htjela u kinderbet i preselila se (i ona) u naš.

  19. #19
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Nama su najbolje rješenje vreće, ali pletene (moja baka ima zlatne ruke ). Toliko su mekane i podatne da se čak ni moja zakleta neprijateljica pokrivanja nije bunila i spavala je u njima sve do ovu zimu kad se samoinicijativno počela ušuškavati ispod popluna. BTW, kod nas je u sobama ziiiima... nema šanse da ih pustim otkrivene.

  20. #20
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    B je u vreci spavao do trece godine, spava sada i F. uz to ju ja jos i pokrijem

    Po noci nikada ne grijemo sobu, meni to strasno smeta...

    Ono sto sam skuzila da je jednom i drugom jako vazno je da im ruke nisu pokrivene, cim pokrijem ruke odmah pocne komesanje.

  21. #21
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Obojica spavaju u vreći. Na Svenu mi je ta vreća već i smiješna ali kako nemirno spava super je rješenje. On ju voli, a ni malom ne smeta. On pak vrlo mirno spava (ili je to zato što uz mene nema mjesta za manevriranje ).

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •