Pokazuje rezultate 1 do 48 od 48

Tema: Hepatitis B cjepivo

  1. #1
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno Hepatitis B cjepivo

    http://hrcak.srce.hr/file/35140 :

    Premda hepatitis B nije česta bolest u SAD-u, EU, pa ni u Hrvatskoj, a zaraza se ne javlja kao epidemija, prema odlukama nadležnih vlasti sva se djeca trebaju cijepiti tri puta. Prvo je cijepljenje nakon poroda, prije otpuštanja iz rodilišta. Tu su odluku u SAD-u financijskim donacijama podržale velike farmaceutske korporacije.
    U posljednje vrijeme u medicinskoj literaturi sve je više izvješća o pojavi brojnih zdravstvenih problema (kronične bolesti imunološkog i nervnog sustava) nakon cijepljenja djece i odraslih protiv hepatitisa B. Znanstvenici upozoravaju da genetski modificirano cjepivo protiv hepatitisa B sadrži polipeptidnu sekvencu mielin, koja je prisutna i u ljudskom nervnom tkivu. Mehanizmom molekalarne mimikrije ovaj polipeptid može djelovati kao autoantigen i izazvati bolesti autoimune demielinizacije mozga poput multiple skleroze i niza poteškoća u razvoju. Prema Programu cijepljenja u Hrvatskoj je obvezno cijepljenje protiv hepatitisa B uvedeno 1999., a za novorođenčad 2007. godine. Potreba za ovakvom mjerom kritički je raspravljana.

    LINK


    nekak više vjerujem ovom prvom.na žalost.
    pošto smo mi bez mojeg znanja bili odmah po rođenju cijepljeni i šteta je napravljena,da li mogu odbiti nadocjepljivanje?mislim,zakonski.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    488

    Početno

    Odbiti možeš bilo koju medicinsku intervenciju, nad tvojim djetetom.

    Pitanje je samo koliko si sigurna da to želiš. Ne temelje se takve odluke na čitanju jednog novinskog članka.

    Ja sam odbila sva cijepljenja za svoju djecu i do dan danas nisam požalila.

  3. #3
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    čitala sam i prije dosta o tome,ali nisam imala hrabrosti preuzeti na sebe "odgovornost" necijepljenja.sada sam malo više svjesnija nekih stvari i sigurnija u sebe što se tiče djeteta.međutim ne znam kakve ima koristi više odbiti išta,kad smo do sada primili sve što je u redovnom programu(ima 19 mjeseci)?mislim,ostalo je samo nadocjepljivanje... :/

  4. #4
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    zašto si ti odbila,ako nisam indiskretna?hoću reći,zbog prirode samog cjepiva ili dodataka koji se stavljaju u cjepiva?i kako je pedijatar reagirao i okolina?sori ak sam zabadalo....

  5. #5
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    A ispada da nije ni dokazan učinak:
    http://mrw.interscience.wiley.com/co...481/frame.html
    AUTHORS' CONCLUSIONS: In people not previously exposed to hepatitis B, vaccination has unclear effect on the risk of developing infection, as compared to no vaccination.
    The risk of lacking protective antibody levels as well as serious and non-serious adverse events appear comparable among recipients and non-recipients of hepatitis B vaccine.
    Plain language summary
    In children or grown-ups who have not been previously exposed to hepatitis B infection or whose exposure status is not known, hepatitis B vaccination as compared with no hepatitis B vaccination has an unclear effect on the risk of developing hepatitis B infection
    Naški: cijepio ne cijepio - isti je rizik od zaraze, a s cijepljenjem ide rizik nuspojava.

  6. #6
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    Biotechnology and genetic engineering techniques are used to produce subunit vaccines. These vaccines use only the capsid proteins of the virus. Hepatitis B vaccine is an example of this type of vaccine.Subunit vaccines are safe for immunocompromised patients because they cannot cause the disease.

    jel to cjepivo i mi koristimo za hepatitis b?
    vidiš i ovo je zanimljivo:

    The vaccine for smallpox is not safe, and during the years before the eradication of smallpox disease more people became seriously ill as a result of vaccination than did people from smallpox and smallpox vaccination is no longer universally practiced.Thus, much of the modern human population has almost no established resistance to smallpox; if it were to be released, a massive loss of life could be sustained before the virus is brought under control.

  7. #7
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Moraš uvijek pogledati izvor i vrijeme ovakvih bombastičnih članaka. Cijele 2001 su zastrašivali Amerikance na ovaj način i na kraju su ... prestali. Radi se o nečijem plasiranju pustih želja na način da zvuči znanstveno. Kad raja nije popušila foru samo su se povukli.

    Najjači članak koji zorno opisuje o čemu se zapravo radi je ovaj: http://www.channel3000.com/wtc/1224985/detail.html - ispalo je da su "našli" "zaboravljeni" frižider s gro doza cjepiva, a kako bi zarada bila veća znanstveno su "otkrili" kako su razrjeđena cjepiva jednako dobra kao i ona pune koncentracije (ja sam tu sasvim suglasan - fiziološka otopina je jedno sjajno cjepivo).
    Dakle:
    - zastrašivanje nestašicom i velikim pomorom od smrtonosne hunjavice
    - "otkriće" "zaboravljene" suludo velike zalihe "cjepiva" rađenog po recepturi Dr. Mengele-a
    - pohlepom motivirano razrjeđivanje kako bi se još više zaradilo

    Ma, ljubi mujicu ako ga vidiš, on je vila Ravijojla u odnosu na ovo gore.

  8. #8
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    A ispada da nije ni dokazan učinak:
    http://mrw.interscience.wiley.com/co...481/frame.html
    AUTHORS' CONCLUSIONS: In people not previously exposed to hepatitis B, vaccination has unclear effect on the risk of developing infection, as compared to no vaccination.
    The risk of lacking protective antibody levels as well as serious and non-serious adverse events appear comparable among recipients and non-recipients of hepatitis B vaccine.
    Plain language summary
    In children or grown-ups who have not been previously exposed to hepatitis B infection or whose exposure status is not known, hepatitis B vaccination as compared with no hepatitis B vaccination has an unclear effect on the risk of developing hepatitis B infection
    Naški: cijepio ne cijepio - isti je rizik od zaraze, a s cijepljenjem ide rizik nuspojava.
    Dadica, ovo je istina, da je rizik od zaražavanja jednak cijepio se ili ne cijepio.
    Ali rizik od bolesti nije. A o njemu se u ovom preglednom članku ne govori uopće.
    I to se ne smije brkati.
    Cijepljenje protiv hepatitisa B ne štiti od zaražavanja, koje rezultira stvaranjem dodatnih protutijela, ali štiti od bolesti. A to je cilj cijepljenja. Spriječiti bolest, a ne da se virusi od cijepljenoga odbijaju.

  9. #9
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    Cijepljenje protiv hepatitisa B ne štiti od zaražavanja, koje rezultira stvaranjem dodatnih protutijela, ali štiti od bolesti. A to je cilj cijepljenja. Spriječiti bolest, a ne da se virusi od cijepljenoga odbijaju.
    mene buni ova recenica, Mujice.

    zaraziti se nije isto sto dobiti bolest? :?
    znaci, moje dijete se moze zaraziti bakterijom koja uzrokuje hep B, ali to ne znaci nuzno da ce on oboljeti od hep B, ako je cijepljen?

  10. #10
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj momze prvotno napisa
    Cijepljenje protiv hepatitisa B ne štiti od zaražavanja, koje rezultira stvaranjem dodatnih protutijela, ali štiti od bolesti. A to je cilj cijepljenja. Spriječiti bolest, a ne da se virusi od cijepljenoga odbijaju.
    mene buni ova recenica, Mujice.

    zaraziti se nije isto sto dobiti bolest? :?
    znaci, moje dijete se moze zaraziti bakterijom koja uzrokuje hep B, ali to ne znaci nuzno da ce on oboljeti od hep B, ako je cijepljen?
    Upravo tako.
    Ako je dijete cijepljeno, može se inficirati virusom hepatitisa B i stvoriti specifična protutijela anti-HBc i povečati količinu protutijela stečenih cijepljenjem anti-HBs, ali neće oboljeti.

  11. #11
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    ok, hvala

  12. #12
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    to mene ne zadovoljava.dakle on je na neki način kliconoša,samo što sam nije obolio?a ko mi garantira da neće kada kod hepatitisa period latencije može biti i do 20 godina?

    "Nakon infekcije, ovisno o dobi inficirane osobe, samo u određenom postotku nakon dužeg perioda inkubacije, dolazi do vidljivih simptoma bolesti, kao što su umor, pomanjkanje apetita, bolovi u trbuhu, a još rjeđe do "žutice" (žuto obojena koža i bjeloočnice, taman urin). Teški oblici bolesti, koji završavaju smrću u akutnoj fazi bolesti, rijetki su. Međutim, nejasni ili nikakvi simptomi bolesti nakon infekcije, na žalost, ne znače da neće doći do kroničnog tijeka bolesti, pa i ciroze ili karcinoma jetre kao najtežih posljedica. Što je inficirana osoba mlađa, to je razvoj klinički jasnih oblika bolesti rjeđi, ali je postotak kroničnih posljedica veći. Stoga je infekcija najmlađih i najopasnija. Iako se u manje od 5% infekcija u dojenačkoj dobi razvija jasna slika bolesti, u 90% novorođenčadi i 30-50% djece mlađe od pet godina razvija se kronično vironoštvo, a time je kod njih i vjerojatnost razvoja kroničnog hepatitisa, ciroze i karcinoma jetre nakon otprilike dvadeset i više godina najveća. Ako do infekcije dođe u odrasloj dobi, prepoznatljivi simptomi bolesti javljaju se u oko 30-50% inficiranih, a kronično vironoštvo u 2-10% slučajeva. Na opasnost posljedica infekcije virusom hepatitisa B ukazuje i podatak da je kao uzrok primarnog karcinoma jetre u otprilike 60-80% slučajeva navedena ta infekcija ili se, pored pušenja, virus hepatitisa B najčešće navodi kao mogući uzrok karcinoma.

    Dob u kojoj je došlo do infekcije Rizik razvoja kroničnog vironoštva
    novorođenče 90%
    1-6 mj. 80%
    7-12 mj. 60%
    1-4 god. 35%
    odrasli 10% "

    ono što mene osobno ždere kod tih virusnih cjepiva što ti nikada ne možeš biti siguran kako će tvoje tijelo reagirati na njega.a o sposobnosti virusa da mutira da ne pričam.možda pričam gluposti,stvarno nisam u toj struci niti imam (na žalost) previše vremena posvetiti detaljnom proučavanju svega toga,ali intuitivno me to strašno odbija.

  13. #13
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj lasica prvotno napisa
    to mene ne zadovoljava.dakle on je na neki način kliconoša,samo što sam nije obolio?a ko mi garantira da neće kada kod hepatitisa period latencije može biti i do 20 godina?
    ........................
    ..........................
    .................

    ono što mene osobno ždere kod tih virusnih cjepiva što ti nikada ne možeš biti siguran kako će tvoje tijelo reagirati na njega.a o sposobnosti virusa da mutira da ne pričam.možda pričam gluposti,stvarno nisam u toj struci niti imam (na žalost) previše vremena posvetiti detaljnom proučavanju svega toga,ali intuitivno me to strašno odbija.
    Ma ne. Ne postaje kliconoša ako je cijepljen i neće nakon latencije oboljetio nakon 20 godina. To se događa nakon infekcije necijepljenih. U onim postocima koje si navela.
    Cijepljeni se odmah riješe virusa ako ga unesu u organizam. Ali dio ipak uspije stvoriti neka dodatna protutijela tom prilikom.
    .........
    ...........
    Intuitivno je svako cijepljenje prilično ružna i odbojna stvar.
    Ali zato postoje epidemiološka i klinička ispitivanja, kojima se provjerava događaj uli se stvari od kojih strepimo ili ne.
    A cjepivo protiv hepatitisa B ne sadrži viruse hepatitisa B, pa ne može mutirati.

  14. #14
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    bas citam pa da se javim sa jednom pricom o hepatitisu....


    zdrava sam otkako znam za sebe sve dok nisam dosla u bolnicu roditi i da bi mi dok.rekla kako imam hepatitis...ja u soku i nevjerujem sto mi govori,rodim i da bi mi dok.dolazili u sobu sa naucnicima i pred cijelom sobom rekli ova zena ima hepatitis a ja u zemlju samo da ne propadnem misleci nemoguce je to nesto je pogreseno...malena mi je tada odmah pri rodenju dobila cijepivo i naravno zavrsili smo do kraja..(tada jos nije bilo obavezno cijepljene kod tako male djece)...i da bi nakon svega toga se ispostavila da ja NEMAM hepatitis nego sam samo u skoli primila cijepivo protiv hepatitisa i onda su po tome necem (ni sama neznam cemu shvatili da ja imam) i da mi djete nije trebalo biti cijepljeno ali dobro je kad vec je ali navodno kod starije djece je to djelotvornije (tako je meni receno)...
    uglavnom bila sam u soku ...

  15. #15
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    vidis to je mene zbunilo.koliko ja znam,ja nisam testirana na hepatitis u trudnoći a po nekim tekstovima sam kao trebala biti?ili se to vidi iz jetrenih proba iz redovne krvne slike?

  16. #16
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Od 1999 se sve trudnice trebaju testirati na hepatitis B.
    Radi toga da se kod žena koje nose virus novorođenčad zaštiti cjepivom i imunoglobulinima.
    Međutim, ne smije doći do zabune kakvu lidać opisuje, jer cijepljenje ostavlja protutijela, a trudnice se testiraju na antigen kojega nema nakon cijepljenja. Očito je u njezinom slučaju netko nešto pobrkao.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    417

    Početno

    Ja sam probala odbiti cijepljenje, ali me doktorica uvjerila da cijepim. Sljedeca cijepljenja sam odlucila odbiti (sad smo drugi put dobili 5u1), ali bi mi dobro doslo par neoborivih argumenata koji pale kod nasih doktora... pa ak imate volje malo pomoci.
    Procitala sam knjigu Lynne Mctaggart: Što wam liječnici ne govore i vezala se na nekoliko linkova i nasla studije na koje se ona poziva i uvjerena sam da su cijepljenja nepotrebna.
    Sad se spremamo na borbu

  18. #18
    Anvi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    sanja77, ako si svoj stav o nepotrebnosti cijepljenja kreirala na temelju jedne pročitane knjige, ja ti samo mogu dati savjet da pročitaš barem još jednu. Po mogućnosti takvu u kojoj je fino objašnjeno kako funkcionira naš imunološki sustav i koje su koristi cijepljenja.

    Što se tiče konkretnog cjepiva o kojem se ovdje piše, protiv hepatitisa B, moje iskustvo je takvo da sam zbog jednog nesretnog slučaja otprije par mjeseci prilično promijenila svoj stav o tom cjepivu. Nisam nikad dovodila u pitanje korist od tog cjepiva, ali sam smatrala da je nepotrebno cijepiti sasvim malu djecu. Moje starije dijete nije cijepljeno, a mlađe je jer je tada taman bio stupio na snagu zakon da se bebe cijepe već u rodilištu. Iako sam se tada premišljala poput tebe i nije mi bilo drago što je cijepe onako malu, danas sam sretna i zahvalna što mi je dijete cijepljeno jer je cjepivo ispunilo svoju zaštitnu ulogu kad je trebalo, ali smo to morali naučiti na vlastitom iskustvu. Hepatitis B je ozbiljna bolest a izvori zaraze su nažalost sveprisutni, što ćeš skužiti kad s djetetom kreneš po parkićima, dječjim igralištima itd.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj sanja77 prvotno napisa
    Ja sam probala odbiti cijepljenje, ali me doktorica uvjerila da cijepim. Sljedeca cijepljenja sam odlucila odbiti (sad smo drugi put dobili 5u1), ali bi mi dobro doslo par neoborivih argumenata koji pale kod nasih doktora... pa ak imate volje malo pomoci.
    Procitala sam knjigu Lynne Mctaggart: Što wam liječnici ne govore i vezala se na nekoliko linkova i nasla studije na koje se ona poziva i uvjerena sam da su cijepljenja nepotrebna.
    Sad se spremamo na borbu
    Kakve god argumente ti podastrla doktoru, on će sigurno imati "jače". Odnosno, ti ne barataš doktorskim riječnikom i vrlo je lako navesti roditelja da se predomisli.
    Vidljivo je i iz tvog primjera.

    Zato mi već skoro 3 godine uopće niti ne idemo pedijatru.

  20. #20
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    kao na primjer koje knjige o koristi cjepiva?može preporuka?

  21. #21
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    ajde mi vi koji odbijate cijepivo objasnite zasto ga odbijate???

    zar vas nebi pekla savjest da se vasem djetetu nesto dogodi a da je to cijepivo moglo sprijeciti...zbilja vas ne razumijem....

  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj lidać prvotno napisa
    ajde mi vi koji odbijate cijepivo objasnite zasto ga odbijate???

    zar vas nebi pekla savjest da se vasem djetetu nesto dogodi a da je to cijepivo moglo sprijeciti...zbilja vas ne razumijem....
    A jel bi tebe pekla savjest da ti dijete cijeli život npr. bude teški dijabetičar, zato što je primilo cjepivo za bolest koja se vrlo lako liječi?

    Ne možeš donositi takve zaključke, ako ne znaš drugu stranu cjepiva.

    Znaš, to se ubrizgava u dječji organizam i nije čista voda.

  23. #23
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    ja nikad nisam razmisljala da cijepivo odbim...

    ocito su neki imali losa iskustva

  24. #24

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj lidać prvotno napisa
    ja nikad nisam razmisljala da cijepivo odbim...

    ocito su neki imali losa iskustva
    Jesu! Al sad je kasno!

  25. #25
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    a vidi ovo:
    Samo pola sata nakon što je primila cjepivo protiv HPV-a u školi, 12-godišnja Aintree Cave ostala je paralizirana od struka na dolje. Već tri mjeseca leži u bolnici u Liverpoolu, a liječnici još nisu otkrili zašto je ostala nepokretna. Tvrde da cjepivo s tim nema veze. Ipak, nuspojave cjepiva Gardasil u SAD-u je u posljednje tri godine prijavilo više od 9 tisuća djevojaka. Nekoliko je djevojaka razvilo i rijetku imunološku bolest, sindrom Guillain-Barré koji uzrokuje paralizu, a s cjepivom se povezuje i 30-ak smrti. Mnogi upozoravaju kako je 5-godišnje istraživanje ovog cjepiva prekratak period kako bi ga se moglo proglasiti sigurnim. Majka 12-godišnje djevojčice, Cheryl (37) ispričala je za Daily Mail kako su joj u bolnici prvo kazali da djevojka umišlja bolest. No, ona niti nakon fizioterapcjepivije i dalje ne može hodati. U Hrvatskoj se dosad cijepilo 1500 žena, a nuspojave nisu bile prijavljene. Djevojke se mogu cijepiti u ambulantama školske medicine ili kod ginekologa. U svijetu je podijeljeno oko 20 milijuna doza cjepiva.-24sata

    :/ umišlja bolest? vidiš,kod kod cjepiva koja se dugo koriste bar imaš nekakav okvir mogućih nuspojava a ovo je koliko sam ja skužila isto relativno novo cjepivo da bi se dobila nekakva šira slika nuspojava(mada opet,i kod rijetkih nuspojava uvijek postoji mogućnost da ćeš baš ti biti u onih 1%)
    koliko je hepatitis b u upotrebi?[/u]

  26. #26

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    488

    Početno

    Ja mislim da je strašno teško prolaziti kroz te strahote koje se događaju nakon cijepljenja, pogotovo zato što nemaš nikakvu podršku od institucija.

    U samom startu se odbija mogućnost da je stanje nastupilo zbog cjepiva i tu prestaje svaka odgovornost države kao institucije koja ti tu obavezu nameće.

    Obitelji se osjećaju izigrano, napušteno, bespomoćno i jednostavno ne možeš naprijed.

    Kada sam našoj pedijatrici odnijela na potpis onaj "famozni" upitnik, u kojem tražim da se potpiše i garantira da moje dijete nakon cijepljenja neće imati nikakve trajne posljedice (tu ne mislim na temperaturu i oteklinu), jasno mi je dala do znanja da to nitko normalan neće potpisati, jer posljedica tu i tamo ima.
    Tu i tamo? Šta joj je to značilo. Jel moje dijete tu ili tamo? Ili ono dijete koje dolazi na red poslije moga?

    Dakle svi smo svjesni posljedica cijepljenje i necijepljenja. Ja sam sigurna da su posljedice ne cijepljenja puno, puno blaže.
    To je moj izbor i nitko mi ga ne bi smio zabranjivati.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    417

    Početno

    Da li nas stvarno mogu sankcionirati ako ne cijepimo dijete? Mozemo li imati problema kod upisa u jaslice?

  28. #28

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    488

    Početno

    Da, u državni vrtić i jaslice ne možeš upisati dijete ako nije cijepljeno.
    I meni je to OK.

    Imam izbor, snađem se nekako, ima privatnih vrtića, teta čuvalica, bake...

  29. #29
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj maxovamama prvotno napisa
    A jel bi tebe pekla savjest da ti dijete cijeli život npr. bude teški dijabetičar, zato što je primilo cjepivo za bolest koja se vrlo lako liječi?
    Ovo ne postoji.
    Od cijepljenja se ne dobiva dijabetes.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    488

    Početno

    Neke studije tvrde upravo suprotno. I to od Hib cjepiva.
    Tko želi može naći masu linkova na tu temu.

  31. #31
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    aha. i svi su od Classen & Classen.
    Ali ima ih i koji povezuju MPR s dijabetesom. I hepatitis B cjepivo s dijabetesom. Čak sam našao i da pertusis cjepivo uzrokuje dijabetes.

  32. #32
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    A zapravo ga uzrokuje cjepivo za ...?

  33. #33
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    dadica, ima li ikoja bolest koja nije uzrokovana cjepivima?

  34. #34
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa
    dadica, ima li ikoja bolest koja nije uzrokovana cjepivima?
    mooozda peronospora?

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    95

    Početno

    Ja sam zarazena virusom hep B i to sam saznala tek prilikom redovnih testiranja kad sam ostala trudna. Gdje i kada sam ga dobila ne znam, ali ispostavilo se da sam kronicni nosila, odnosno da ga imam vec nekoliko godina.

    Moja sestra je 1999. u sklopu cijepljenja u skoli dobila cjepivo i iskreno zalim sto sam 2 godine starija i nisam cjepljena jel sam ove sve komplikacije mogla izbjeci.


    Lijek protiv hep. NE POSTOJI. Interferonom se moze izlijeciti 2% oboljelih kronicnih bolesnika a o posljedicama hepatitisa (karcinom jetre, ciroza..) se vec pisalo.


    Ja sam sad u 25 tj. trudnoce i moja beba ce u roku 12 sati nakon rodenja biti cijepljena..


    Cijepit cu ju na sve sto moze i malo sprijeciti nastanak bilo koje bolesti i iskreno zalim sto i ja nisam bila cijepljena po rodenju od ove bolesti.


    Evo to je moje iskustvo..

  36. #36
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Neugodno. Ipak, koliko tvoj slučaj zaraze ima veze sa sasvim malim bebama i kolika je vjerojatnost da se (osim od zaraženih mama) beba zarazi na način na koji si se ti zarazila?
    Tvoja beba nažalost nema izbora, ali ne čini li ti se da je to ostalim bebama u toj dobi ipak nekako ... nepotrebno?

  37. #37
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    McCole case drama-hepatitis C/Anti-D infection scandal - koma film,ali zorno prikazuje kako smo mi,mali ljudi, zapravo pokusni kunići bez obzira na kasniju možebitnu korist od cjepiva.no,"živimo u društvu rizika" kao bi rekao profesor čaldarević :/ ....moja mama je dobila hepatitis na poslu (kirurgija) a bila je cijepljena,doduše 80ih,ne znam da li se cjepivo promijenilo.... a tek kad upišeš blood scandal u google.hebate,nije ni čudo da jehove neće tranfuziju... inače me zanima kako se uopće testira/ispituje cjepivo za npr. bebe i trudnice?kad se na njima ne smije (kao) testirati...imate kakav link ili info?može i na pp.thanx.

  38. #38
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    ledolina

  39. #39
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Korisne informacije se sustavno potiskuju od '99 na ovamo i zapravo je sve teže pronaći nešto korisno što datira zadnjih par godina. Ono što znamo je da se teške nuspojave cijepljenja događaju u rasponu od 4 do 40 na 100 000 (različiti izvori), a tek nakon treće doze se ostvaruje imunitet kod oko 85% cijepljenih. Kad se uzme da (osim izuzetka djece zaraženih mama) ovo cjepivo nema apsolutno nikakve koristi kod djece - situacija postaje apsurdna.

  40. #40
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Ono što znamo je da se teške nuspojave cijepljenja događaju u rasponu od 4 do 40 na 100 000 (različiti izvori), a tek nakon treće doze se ostvaruje imunitet kod oko 85% cijepljenih. Kad se uzme da (osim izuzetka djece zaraženih mama) ovo cjepivo nema apsolutno nikakve koristi kod djece -.
    Kak ti to sve znaš?
    Zakaj ja to ne znam?
    Zakaj ja mislim da se teške nuspojave javljaju puno rjeđe i da je cjepivo jednako djelotvorno kod djece kao i kod odraslih i da je to više od 95% ?

  41. #41
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Pa ja učim 8)

  42. #42
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno


    a kad se stigneš baviti informatikom i elektronikom?

  43. #43

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    prije izlaska iz rodilišta cijepili su miša, sad čujem da je potrebno docjepljivanje, a naručeni smo kod ped. tek s 3 mjeseca (nakon oovog prvog pregleda s mejsec dana)... zar se za hep.B ne docjepljuje s navršena 2 mjeseca?

  44. #44
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    po programu druga doza hepatitisa B ide sa dva mjeseca.
    ali ako postoji rarazlog za odstupanje od programa u individualnim slučajevima, u konačnici je svejedno hoće li druga doza biti sa 1 ili 2 ili 3 mjeseca starosti.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    hvala...

  46. #46
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Koliko najviše vremena smije proći između prve i druge doze ako se cijepi u 6.razredu?

  47. #47
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Da li je netko odbio cijepljenje u 6.razredu?
    Molim iskustva.
    Hvala!

  48. #48
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Ja sam odgodila,taj dan imala je temp.pa je došao termin za zamjenski,tad opet ,pa tek iz trećeg pokušaja se cjepila

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •