Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: žuti zubi

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    164

    Početno žuti zubi

    Imam problem žute zube, kako vi to riješavate? Paste za zube?koje? Izbjeljivanje ili poliranje,kod stomatologa?Koga mi možete preporučiti i koje cijene?

  2. #2
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    a šta su ti žuti oduvijek ili su iz nekog razloga požutili?

    ako su to naslage, onda kod zubara na jedno čišćenje i to će ti riješiti problem.

    a ako su ti po prirodi žućkasti zubi, onda baš i nema neke pomoći, nek te tješi činjenica da su ti zubi kvalitetniji od onih snježno bijelih

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    Za izbjeljivanje (bilo kod stomatologa ili doma) treba imati savršeno zdrave zube, neosjetljive na toplo/hladno.

    Ali, ja se isto ne bih upuštala u to (osim skidanja kamenca i plaka, kao što Sun kaže), jer izbjeljivanje ipak skida tanak sloj cakline

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    130

    Početno

    jedanput godisnje idem kod zubara na profesionalno ciscenje i poliranje zubi,kod kuce koristim jedanput mjesecno izbjeljivac za zube i najbolji mi je "perlweiss" onaj sa rozom naljepnicom

    ps.napominjem bez pretjerivanja

  5. #5
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Za sitne kozmeticke prepravke (ne skida previse, ali ipak je dovoljno ako zubi nisu jako zuti tj. ako zutilo nije prirodno) mi je skroz ok DenkMittova (dm) pasta ... ali zaboravila sam joj ime. U bijeloj je kutijici sa srebrnim slovima. Moze se koristiti svaki dan.

  6. #6
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Meni se od svih tih pasta koje "izbjeljuju" povlači zubno meso(onih običnih, whitetning, svakodnevnih). Malo ali ja primjetim. Otkad sam prešla na najobičniju biljunu pastu situacija je sasvim drugačije, zubno meso je puno zdravije, ljepše i crvenije, a samim time i zubi izgledaju bjelji.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    jednom dnevno trljati zube svežom žalfijom ili ispirati čajem od iste i fenomenalne rezultate daje i zubno meso jača

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    Evo našla sam ovaj tekst koji sam čitala prije, pa keljim tu...

    "Problem žutih zubi: da ili ne izbjeljivati?
    Jedino sredstvo koje može u potpunosti izbjeliti zube je 30%-tni hidrogen, ali problem je što njegovim nanošenjem zubi postanu krti, te se lako lome čak i pri zagrizu u najmekšu jabuku. Stomatolozi iznimno koriste hidrogen, samo u slučajevima kada odstranjuju zubni živac, a zub tada značajno potamni. Ovaj tretman nikako nije za preporučiti.

    Danas se za izbjeljivanje zuba koriste razne paste, otopine, kemikalije i slično... Ovakva kemijska sredstva vrše demineralizaciju cakline, usljed čega zub postaje manje otporan na karijes. Takav tretman obavezno uključuje zaštitu nekim od preparata fluora (u 20% slučajeva pacijenti osječaju bol na slatko i hladno).

    Metoda koja iziskuje minimalnu restauraciju zuba, sa maksimalnim estetskim učinkom je postavljanje Vectris Veeners ljuskica (estetski materijal sličan caklini). Proces podrazumjeva preparaciju samo vestibularnog (prednjeg) dijela zuba.

    Postoje i neki drugi preparati raznih proizvođača, ali se sve svodi na ionsku izmjenu cakline – više štete nego koristi. Iako proizvođači upućuju kako ćete to izvesti sami najbolje je potražiti savjet stomatologa. Pogreške nije kasnije moguće ispraviti. Ne upuštajte se sami u ono što nije zaista neophodno. Stomatologija nije kozmetika!

    Najjednostavnija i apsolutno neštetna je metoda izbjeljivanja pjeskanjem. Njen učinak je ograničen, ali praksa pokazuje 30 do 50% svijetliju boju zuba pacijenata. Nije nevažno spomenuti najvažniji učinak te metode, a to je potpuna očišćenost zubnog plaka i kamenca u predjelu svih međuzubnih prostora (što je inače nemoguće standardnim higijenskim priborom). "

  9. #9
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Što nije jednostavnije lijepo sve zube povaditi i tutnuti gebis?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Što nije jednostavnije lijepo sve zube povaditi i tutnuti gebis?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Trnje
    Postovi
    285

    Početno

    ja sam pjeskarila zube i to nije štetno za caklinu, vraća sjaj i glatkoću zubima, uklanja kamenac, ali ne izbjeljuje onako filmski ...ja ću to ponovno napraviti jer mi je super osjećaj nakon toga

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •