Pokazuje rezultate 1 do 2 od 2

Tema: priraslice na jajniku i maternici

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    276

    Početno priraslice na jajniku i maternici

    ovako. moja kuma ima priraslice na jajniku i maternici te su se oni spojili. priraslice su posljedica operacije ciste. doktor predlaže laparoskopiju, ali budući da se one vole vratiti ipak nisu sigurni da li dirati ili ne. htjela bi zatrudniti pa ju zanima da li to ikako utječe na mogućnost začeća i da li bi se sa trudnoćom to nekako rješilo. drugi jajnik je skroz ok.please ako netko ima iskustva s tim nek se javi.

  2. #2
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Zavisi koliko ih ima i kako su zakačene. Kod mene je stanje bilo toliko kritično da bih, da sam kojim čudom prirodno zatrudnela, morala da tu trudnoću prekinem jer bi priraslice izazvale pucanje i unutrašnja krvarenja prilikom podizanja i širenja materice tokom trudnoće. Ukratko: materica mi je bila povučena ulevo i unazad (video se celi kičmeni stub prilikom snimanja), levi jajnik povučen ispred materice, desni ispred mehura., sve je bilo isprepleteno i povezano - materica, jajovodi, jajnici, mehur, debelo crevo i mišići trbušne duplje. Meni nije mogla pomoći laparoskopija već samo laser - čišćen je deo po deo, operacija je trajala 2h i imala sam ožiljak kao da sam rodila na carski. Operacija je urađena decembra 2002., prošla sam ISCI i rodila blizance 2 godine kasnije - po doktorki koja mi je radila carski stanje je čisto i bez priraslica

    Kako će priraslice uticati na trudnoću? Meni jesu uticale jer su godinama sputavale jajovode da rade svoju funkciju pa su oni sada samo propusni pod pritiskom. Takođe mi je na levom jajniku ostala jaka opna pa taj jajnik umesto da ovulira pravi folikularne ciste.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •