Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Mrlje na odjeći ne idu dolje,help

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    119

    Početno Mrlje na odjeći ne idu dolje,help

    Imam dvoje male djece,koja se često zaprljaju,koji god da prašak za veš stavim mrlje ostaju. Odmah čim zaprljaju stavljam na pranje ili slijedeći dan. Upotrebila sam ARIJEL ZA MRLJE(ne ide), BONUX,FAKS, sve one sprejeve koji kažu da mrlje idu dolje. zatim sam upotrebilja REX,SODA EFFEKT.Ništa. Čak i sa vanishom.ali ne ide. Jel ima tko ideju,prijedlog kako da skinem mrlje. Nemam baš para da stalno kupujem novu odjecu,a i mlađi treba nešto naslijediti od starijeg,ali sve je otišlo k vragu. Čak sam stavljala par sati prije pranja arijel za mrlje i onda u veš mašinu,ništa. Nemam baš vremena uz malu djecu puno da trljam na ruke.

  2. #2
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Meni se jedino učinkovito pokazalo- na mrlju prije pranja staviti deterdžent za suđe i trljati mrlju dok ne nestane. Ova sva sredstva za otklanjanje mrlja su čiste gluposti i kod mene nikad nisu ni funkcionirala. Čisto bacanje novaca.
    Posljednje uređivanje od Ninči : 06.07.2011. at 00:37

  3. #3
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Namakanje.... ali to i boje ubije....

    Meni se najbolje pokazalo žmirenje

  4. #4
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Vazno ti je kakva je mrlja.
    Ako je mrlja od voća dosta dobro ju skida dr beckmann's iz dm-a (mala plastična bočica). Isto takvo sredstvo ima i za masne fleke.
    Za sve ostale fleke dobrim mi se pokazao najobičniji sapun za veš: namočiš, natrljaš sapunom, pa još malo trljaš i staviš na pranje.
    Neki dan sam se baš namučila s flekom od marelice: sredsvto iz dm-a ju nije skinulo, pa sam namočila na 12 h u glicerin, pa onaj ariel za fleke, pa dr beckmann's univerzalno sredstvo za fleke, sapun i ponovo ono za fleke od voća. Toliko muke radi jedne haljine (skroz je nova i bijela pa mi je bilo žao).

    A vidi i ovdje http://www.gorenje.hr/support/savjet...ukloniti_mrlje

  5. #5
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    vanish je najgore potrošenih 50kn ikad. ariel isto.
    meni je jedino učinkovito kod recimo sladoleda, odmah pod hladnu vodu i protrljat sa dm-ovim sapunom za robu. i ako je bijela roba onda ustit da izblijedi na suncu

  6. #6
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Iako, sad vidim da su ti klinci još mali. U to vrijeme sam fleke ignorirala, ionako je brzo prerastala tu odjeću.
    Manijak za fleke sam postala dok je imala nekih 3 godine i počela odbijati nositi odjeću s flekama.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Ja koristim Vanish, onaj rozi, za sareni ves. Sipam ga u jednu bocicu od alkohola i svako vece, dok se dete kupa, pregledam odecu koju je skinula i na fleke sipam Vanish. I ostavim u korpu za ves, da ceka svoj red za pranje.
    Obicno bude opran u roku od 2-3-4 dana, nikad duze od toga ne stoji. Kad stavljam u masinu, pazim da je ne prepunim. Kad prepunim losije se pere. Gledam da je 2/3 bubnja puno, i stavljam pola merice nekog najobicnijeg praska. Perem sve na 40C, samo gacice/peskire/kuhinjske krpe na 90C.
    I obicno mi odu sve fleke, ima tu svega i na prednjoj strani i na rukavima, od slina, preko spanaca, voca, sladoleda....
    E sad, desilo mi se par puta, ali stvarno samo 2 ili 3 puta da je Vansih skinuo i boju sa odece, ali to je uglavnom bila neka slabijeg kvaliteta.

  8. #8
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Ninči prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se jedino učinkovito pokazalo- na mrlju prije pranja staviti deterdžent za suđe i trljati mrlju dok ne nestane. Ova sva sredstva za otklanjanje mrlja su čiste gluposti i kod mene nikad nisu ni funkcionirala. Čisto bacanje novaca.
    Slično i ja radim, ali s manje truda. Ne trljam, nisam stizala dok su djeca bila mala pa sam otkrila da funkcionira i bez toga u 90% slučajeva. Samo ODMAH kad veš ide u pranje natopim mrlje tekućim deterdžentom za suđe i ostavim u košari do pranja. Uglavnom sve ode (masno, od hrane, čak i zeleno od trave). Bitno je da flekava odjeća ne stoji dugo i da se mrlje ne zasuše jer tada ih je puno teže maknuti.

  9. #9
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    većina fleka nestane nakon nekoliko pranja. ja ne koristim ništa od gore navedenoga i djeca su mi više-manje čista. zapravo, mogu se sjetiti samo fleka od boja iz vrtića koje se nisu isprale.

  10. #10
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    ja također ne koristim ništa osim praška za veš, jer me strah svih tih kemija, ok koji puta, ali po učesalosti flekanja, ja bih ih morala koristiti na tone
    mrlje pri sušenje sad po ljeti stavim tako da sunce direktno udara o njih i većina ih nestane do kraja dana (samo pazite, ako se radi o nekoj boji ili materijalu koji lako izblijedi, onda bolje nemojte prakticirati tu metodu, ali za recimo bijelo, svijetlo rozo, žuto funkcionira)
    preporučam eko varijantu vanisha=sunčevu svjetlost

  11. #11
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    fleke dokazano najbolje nestaju ako staviš zaflekanu (opranu) odjeću na sunce. ljeti je dovoljno da je na suncu 10 minuta (ma čak i manje) i flekica više nema
    zimi malo teže ide ali ipak ide (kad su sunčani dani, kad ne onda se praviš da ne vidiš fleke)

    to sam naučila dok smo koristili platnene pelene, i stvarno sam se oduševila. jednostavno, jeftino, sigurno, bez kemije

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    ja na fleke stavljam bio shout (mislim da se tak zove) i sasvim je ok. to ide prije pranja. ako se fleka ne tretira u prvom pranju poslje se jednostavno ne da skinuti.
    primjetila sam i da prašci ne skidaju skoro nikakve fleke (nije bitno koji). za sad mi najbolje pere dash iz merkatora (nije ni jeftin).

  13. #13
    davorkica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    295

    Početno

    Ne znam ima li kakve veze tvrdoca vode, ali sam skuzila kad mi svekrva na Bracu opere robu od L da sve fleke nestanu, a meni u Zagrebu nista. Koristimo isti det. za robu i ito cudo za skidanje mrlja, cak i istu metodu, nakapaj na mrlju malo protrljaj, ubaci u masinu...

    Na kraju, nakon vise pranja i malo sunca stvarno fleka i nestane ili se jednostavno pravim da ne vidim.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    119

    Početno

    Hvala puno ste pomogle. Razmišljala sam da stavim sode bikarbone,jer kažu da to bolje. Nemam baš puno vremena da namčem i odmah stavljam.Potrudit ću se. Inače stavljala sam i odmah poslije kada se zaflekalo,nije ništa pomglo.Najgore fleke su od hrane,tj.od voća.

  15. #15
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    Citiraj TIGRICA prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala puno ste pomogle. Razmišljala sam da stavim sode bikarbone,jer kažu da to bolje. Nemam baš puno vremena da namčem i odmah stavljam.Potrudit ću se. Inače stavljala sam i odmah poslije kada se zaflekalo,nije ništa pomglo.Najgore fleke su od hrane,tj.od voća.
    i nama je najviše robice zaflekano baš od voća, začudo ali višnje idu dolje, ali jabuke i kruške i banane-teška muka

  16. #16

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    ja nemam nijednu jedinu mrlju od rodjenja do skoro trece godine :D tajna je bioshout- i mrlje su out (onaj gel u plosnatoj boci, ima u dm-u), najbolji mi je bez konkurencije, onaj vanish nis ne valja..uglavnom, cak i ne pazim da odmah hitim u masinu nego stavim razmjerno dosta tog gela ako je mrlja velika s obje strane mrlje, stavljam na sve mrlje od kakice, hrane i slicno..i onda sve na pranje pamuk 60 stupnjeva (perem s persil sensitive gel i mrvicu coccolino omeksivaca bijelog cisto jer bez stvarno ispadne tvrdo) i eto..ako ti se desi da je neka jaca mrlja kad izvadis iz masine stavi opet gel i na jos jedno pranje..(to mi se desilo mozda 2,3 puta, inace odmah ode)

  17. #17
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    U DM ima onaj sapun za mrlje, dođe nekih 5-6 kn, natrljam mrlje prije nego stavim u mašinu i sve ode

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj tina55 prvotno napisa Vidi poruku
    i nama je najviše robice zaflekano baš od voća, začudo ali višnje idu dolje, ali jabuke i kruške i banane-teška muka
    jabuke, kruške, banane oksidiraju na zraku, mislim da i breskve. te fleke bi trebala isprati s vodom odmah dok su još friške, kad posmeđe gotovo je.

  19. #19
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,180

    Početno

    Ima neka mrlja na majici s dinosaurima, nije ošla ni nakon pet pranja dolje, nezz ni od čega je, ima li smisla je sad natankat nekim agresivnim sredstvom il da pišem kući propalo?

  20. #20
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Probaj s KH7, meni je otišla mrlja od krvi prethodno oprana par puta. https://www.dm.hr/kh7-sredstvo-za-uk...822115799.html

  21. #21

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Imam jako dobra iskustva s Opalom: https://www.dm.hr/opal-krem-deterdze...890222156.html

  22. #22
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Uvijek možeš probati namočiti to mjesto običnim mlijekom, pa nakon toga nečim što odmašćuje.

    Ako mlijeko ostane dugo, usmrdit će se, ali to se da oprati.

  23. #23
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,180

    Početno

    To s mlijekom sam isprobala. I dalje postojano.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •