Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: ? - novorođenče

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    229

    Početno ? - novorođenče

    Imam nekoliko pitanja vezano za novorođenče staro tjedan dana :
    1. Koji ritual ste imali vezano za presvlačenje pelene,hranjenje i podrigivanje,kakav je bio redoslijed i u koji položaj ste stvaljali ih na spavanje, sa ili bez dudice...
    2.da li je u redu da ima duge periode budnosti cca. dva do tri sata,čini mi se da joj se spava ali nikako usnuti ....pošto ima često stolicu ja je presvlačim ali imam osjćeaj da joj poremetim san kad je onako situ i usnulu presvučem,tada počne štucati ili bljucne.....
    3. da li je gladna kad se pokaka ili koliko nakon stolice je novorođenče gladno?
    4. Ako bljucne da li je to znak sitosti iako trpa prstiće u usta?
    5. Da li joj smeta ako smo bučni,ima sestru koja je stara dvije godine pa je malo teško za objasniti da sekica treba mir dok spava?
    6. Ima osip ispod vrata,kako ga tretirati?
    7. U sobi gdje spava je 27-28 stpnjeva celz.je li joj 6to prevruče,imamo i klimu ali nismo je palili misleći da je premala za to..............
    Falaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

  2. #2
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,245

    Početno

    1. kad se beba probudi, onda joj presvučem pelenu, dojim, podrigivanje i onda najčešće opet zaspi. spava na boku (imamo one rolice za spavanje na boku)
    dudu nemamo

    2. u redu je. i ja presvaličim iako je netom prije jela. ako ostavim bebu u ukakanoj peleni odmah se guza zacrveni

    3. nisam nikad povezivala glad i stolice na taj način :?

    4. i ja pretpostavljam da ako bljucne da je dovoljno jela. ali ako 2 min nakon bljucanja opet traži - ja opet dojim. možda si sa bljucanjem napravi mjesta u želucu

    5. Buka mojoj bebi ne smeta. Starije dijete (2.5g) nismo stišavali niti mu govorili da mora biti tih.

    6. Jel taj osip od vrućine? Ili su to oni prištići kad se čisti bebina koža? U svakom slučaju možeš malo očistiti (oprati) s mokrom vaticom. Često se desi da kad bljucnu, na vratnom pregibu ostane malo mlijeka pa onda još i vrućine.....

    7. Ne znam. Pretpostavljam da se klima ne preporučuje. Mi smo upalili klimu par puta u dnevnom boravku dok je beba spavala u drugoj sobi.
    ako misliš da joj je vruće, razgoliti bebu. Nek bude samo u bodiću bez rukava.

  3. #3
    call me mommy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    334

    Početno

    1.kad se digne,nakon duzeg spavanja,presvucem ,hranim,pa pojede jednu cicu,podrigne ,pa onda na drugu. ako ne zaspi,onda se igramo,pa ga presvucem malo kasnije,ako zaspi, stavljam ga ga u krevet

    2. duze periode budnosti ce imati sve vise,brundo zna biti budan po cijeli dan, a ima 2 mj,tek navecer zaspi. ako spava,ne budim ga bez obzira jel ukakan ili nije.

    3.nemam pojma, ali znam da je nekad nakon kakanja trazio jesti bez obzira na to sto je jeo neposredno prije kakanja, ako trazi daj, bez obzira na sve.

    4.sestre u rodilistu su rekle da guranje rukica nije znak gladi, da bebe imaju tu naviku guranja rukica, to ces viditi i sama, brundo sada gura ruke u usta,iako je sit, i obicno kada bljucne i dalje gura,ja mu ne dajem vise,ali tvoja je beba jos jako mala.

    5. mi smo jucer imali krsitike, u restoranu, gomila ljudi i muzike i spavao je cijeli dan, samo je trazio klopu. mislim da to ovisi od bebe do bebe.

    6.vrat mu je najprljaviji dio,pun mucica od robice i svega, to mu samo obrisem sa vaticom i vodom, nemoj stavljati nista drugo i proci ce.

    7.rade ju manje obuci,nego da palis klimu, ali to je jos stvarno malo dijete,pa bolje da joj je toplije nego hladnije


    u svakom slucaju, smo si dajte vremena da se upoznate i ona ce ti sama dati odgovor na svako od ovih pitanja.

    sretno

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •