Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Bradavice u trudnoći

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    117

    Početno Bradavice u trudnoći

    Molim iskusne mame za pomoć!

    Trebala bih roditi za tri tjedna. Bradavice su mi ogromne, uzasno me svrbe (do boli) i izbile su mi male sitne bijele mrvice, nešto kao sičušne bradavice. Išla sam kod doktora koji mi je rekao da su to bradavice i da ne smeta kod dojenja. :/ Totalno neki smotan, čudan doktor.
    U međuvremenu su se te bradavičice proširile, a moje bradavice malo ispucale.

    Ma grozno, ne znam što da radim???

    Ima li netko iskustva sa sličnom pojavom???

    Strah me da neću moči dojiti

  2. #2
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    te bijele mrvice imam i ja. to su kako sam ja skužila male masne točkice slične onome kod mitesera. ali nemoj istiskivati. nije prekrasno za gledanje (čak mi je jednom sa 3-4 mjeseca staža dojenja sveki rekla da me 'mali izgrizao' ) ali mi ne smeta kod dojenja i ne bole. to što su ti bradavice ispucane i svrbe imala sam i sa tim problema, ali najviše oko 20-tog tjedna trudnoće i kako tako mi je pomogao lanolin, ja sam koristila obični onaj dm-ovu kremicu koja je oko 11kn. kasnije, iako je majčino mlijeko super za zacijeliti sitne pukotine, kod dojenja u početku sam koristila mustelinu kremu za bradavice. doduše probala sam i (kršitelj koda)ovu, bepanthen i još neke, ta mi je najviše koristila. mislim doduše da nekima pomažu neke, nekima sasvim druge kremice, a nekima samo vlastito mlijeko. ja sam imala ragade od (kršitelj koda)ove izdajalice jer sam ju jako puno koristila dok je lovro ležao na rebru bolestan. od njega nisam imala ragade, oduvijek je nježan sisač.
    znači nemoj brinuti da li će ti to smetati kod dojenja, vjerujem da neće. i recimo, nisam sa sobom imala broj SOS telefona za dojenje. u rodilištu, srećom mi nije trebao ali je bilo cura kojima bi dobro došao. možda da si ga u mob izmemoriraš, za svaki slučaj.

    sretno!!!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    117

    Početno

    Moje su više kao malecke bradavice. Nisu kao miteseri. Kao da sam uzela sitne mrvice od kruha i stavila po braduškama.

  4. #4
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    draga,

    mislim da je riječ o tzv montgomerijevim žlijezdama koje luče masnu tekućinu koja podmazuje, odnosno štiti bradavice. Sasvim je normalno da su izraženije u trudnoći jer se pripremaju za svoju funkciju

  5. #5
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    samo svrbi ili svrbi, pece, boli?
    jesu li se pojavile ranice tamo gdje je ispucano?

  6. #6
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    ma da kao posipane mrvice kruha. nisam znala da se tako to zove, baš lijepo što tako nešto nelijepo ima fini naziv i super funkciju.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    117

    Početno

    Nema ranica... Samo te mrvice i donji dio bradavice kao fini brusni papir...
    o bože koje poredbe.

  8. #8
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    ini...ne brini

    evo ti i link na jedan tekstić s našeg portala gdje se priča o grudima u trudnoći, pa prouči malo.

    sretno

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    117

    Početno

    Hvala curke!


  10. #10
    velika.jabuka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    221

    Početno

    nadam se da će mi netko znati pomoći, jer sam tražila i tražila ali nisam našla ništa slično mom problemu s bradavicama..

    ušla sam u treće tromjesečje, i primjetila da su se na mojim bradavicama pojavile male izbočine, ali ne kao prištići nego mali štapići od istog tkiva kao moje bradavice - kao da su se moje bradavice raspucale i sad su ti mali dijelovi sobodni i strše tj. mogu se podići.

    mislila sam da je to sve ok sve dok danas nisam primjetila sa su pocrnili.

    jako se bojim jer je bradavica ipak nešto kao madež, a znam da pocrnjivanje madeža baš i nije dobar znak..

    plz help!

  11. #11
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Bradavice i okolna koža (areola) u trudnoći postaju tamnije. Pretpostavlja se da je tamnjenje kože bradavice i areole jedan od načina na koji se priroda pobrinula da novorođenče lakše uoči mjesto na koje se treba "prikopčati" i iz kojeg dolazi hrana.

  12. #12
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Daj probaj do ginića ili do dr. opće prakse otići da ti to netko pogleda.

  13. #13
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Mislim, da te sad ne splašim.
    Nemam pojma što bi moglo biti, jer teško je ovako na opis nešto savjetovati.
    Zato najbolje da netko pogleda.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    117

    Početno

    Citiraj velika.jabuka prvotno napisa
    nadam se da će mi netko znati pomoći, jer sam tražila i tražila ali nisam našla ništa slično mom problemu s bradavicama..

    ušla sam u treće tromjesečje, i primjetila da su se na mojim bradavicama pojavile male izbočine, ali ne kao prištići nego mali štapići od istog tkiva kao moje bradavice - kao da su se moje bradavice raspucale i sad su ti mali dijelovi sobodni i strše tj. mogu se podići.

    mislila sam da je to sve ok sve dok danas nisam primjetila sa su pocrnili.

    jako se bojim jer je bradavica ipak nešto kao madež, a znam da pocrnjivanje madeža baš i nije dobar znak..

    plz help!
    joj, sada sam ti napisala post i izbriso se!

    ništa se ne brini,
    moja "pojava" je bila tako nekakva, ti si to puno bolje opisala od mene!

    dermatolog mi je rekao da je to normalno i da ne smeta dojenju, a i sestra u bolnici.

    dan dva sam normalno doila s "tim", a nakon toga su nestale!

    svakako odi dermatologu ako si u mogućnosti!

  15. #15
    velika.jabuka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    221

    Početno

    hvala, cure!
    svakako ću skoknuti do dermića..

  16. #16
    velika.jabuka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    221

    Početno

    bila sam. osim toga sam napravila i research na netu - to se zove skin tags tj. bradavice..
    uglavnom, mogu se javiti bilo gdje na tijelu, tipično oko vrata, na rubu grudnjaka, općenito negdje gdje se pojavljuje trljanje..
    nekad pocrne i otpadnu same od sebe (što se meni dogodilo), mogu se i odstaniti.
    nisu povezane s nikakvim rizikom od raka (kao npr. madeži)..
    u trudnoći nije neobično da se pojavljuju na bradavicama (ovim na cickama)..

  17. #17
    velika.jabuka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    221

    Početno

    naravno, svaki slučaj je individualan i uvijek je dobro da profić pogleda i kaže da li je to to!

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    380

    Početno

    imala ja to. jednu takvu štapić tvorbu, kako si opisala. i otpalo mi samo. u trudnoći se pojavilo, u trudnoći i otpalo.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    117

    Početno

    super da si javila dijagnozu i ti svoju dijagnozu!!! dakle, potpuno bezopasno! :D

  20. #20
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Evo mog problema. Da vide mi se motgomerijeve zlijezde i bijele mrvice, ali bradavice me uzasno svrbe i na desno imam ranicu koja pece i nesto zuto curka iz nje. Da li je i to normalno? Trudna sam 15 tjedana i kako su mi se cice povecale, pocela sam spavati u grudnjaku sto inace ne radim. Obicno nosim grudnjak od mikrofibre jer se dobro prilagodajava na promjenu velicine, za razliku od pamucnih koje svaka dva mjeseca trebam drugi broj .

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •