Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 63 od 63

Tema: folikuli

  1. #51
    Marnie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,414

    Početno

    Ne mogu ti previše pomoći, ali jedino što vidim u nalazima da nije ok je inverzija FSH-LH, odn. imaš veći LH od FSH što je inače pokazatelj PCOS, ali i ne mora značiti da imaš PCOS. Samo s AIH-ima dr. ne može skužiti kakve su ti js tako da pokušaj dogovoriti stimulirani IVF što prije ili još bolje ako imate love otići u inozemstvo

  2. #52

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj tikica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja zapravo ne želim krenut u postupke ako je sa nama sve u redu kako vi idiopati to prihvačate?
    Ja sam već polako na rubu živaca borim se sama sa sobom nitko osim mog dr. ne zna za naš problem.
    tikice da je sve u redu ostala bi trudna unutar jedne godine od kada ste se poceli truditi za bebu. Jer po definiciji, ako do zaceca ne dodje u godini dana nezasticenih i redovnih spolnih odnosa, tada se govori o neplodnosti.

    Prema vasim nalazima zaista se cini da su osnovne stvari OK, progesteron ukazuje da je ovulacija prisutna, a ako imas i uredne menstruacije, onda sto se toga tice nema razloga sumnjati na PCOS.

    Ono sto mozes je zadati si neki rok u kojem ces jos pricekati na spontano zacece, ukoliko ti je pomisao na potpomognutu oplodnju za sada jos tesko prihvatljiva.

    Medjuti, ja bih ti iz svog, ali i iz brojnih drugih iskustava sa ovoga foruma, savjetovala da ne cekas previse i da zapravo sto prije krenes u postupak. Cak i ako se za njega odlucis vec danas, procice jos mjeseci prije nego sto stignes na red za prvi IVF/ICSI. A godine su u ovoj nasoj prici najvaznije od svega! Jer sa svakom godinom, plodnost je sve manja, a one prodju prije nego sto se uopce snadjes...

  3. #53
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    tikice, vrlo se jednostavno krene nakon početnih hormona, briseva i speromiograma, slijedeće je folikulometrija-UZV-om se prati rast folikula i njegovo pucanje, gleda se, osim, veličine folikula i debljina endometrija. Kada se to utvrdi nema nagađanja da li su folikuli premali. To ti radi bilo koji (privatni) ginekolog. a preporučamo jednog, koji je ujedno i MPO, pa ti može preporučiti što i kako dalje.

  4. #54

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    194

    Početno

    Mislim da je većina nas ovdje na rubu živaca.Moj problem je istI kao i tvoj sve ok a 2 godine prošlo a bebe nema.Svi govore da se opustim a ja svakim danom sve živčanija i nervoznija,rasplačem se za svaku sitnicu neznam da li mi je gore pričati o tome ili ne.Nagovaram supruga da odemo u Daruvarske toplice neznam više što da pokušam,niti koliko da čekam jer ću puknuti imam osjećaj da sve što radimo je uzalud.
    Za PCOS nebih ti znala reći za to će se naći netko pametniji.Ali za folikule znam da je moguće ako su nedovoljno razvijeni da od njih ništa ne bude.Ali to ti se može provjeriti s folikometriju za koju pretpostavljam da si radila.

  5. #55

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    194

    Početno

    Cure a kako uopće doći u postupak za IVF?Ja sam za sada u AIH postupcima i neznam koliko da čekam,iako sam si dala nekakav rok do zime.Ali neznam što i kako nakon toga!?Hoće li me moj dr.uputiti dalje ili što?

  6. #56

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    1,043

    Početno

    NINA30 vaša dijagnoza je kao što je bila naša.
    Meni su prošle godine uz AIHove, pa dijagnostičke laparoskopije, pa mladi ste i opustite se (ovo mi je uvijek izazivalo mučninu i tik na desnom oku), imate vremena, pa sad će kad odete na more... meh... sve su to prazne priče.
    Mislim da zakonski morate odraditi još jedan AIH jer ste od onih koji nemaju dijagnozu pa su 3 AIHa obavezna- odi to odraditi što prije i ako ne uspije, onda inzistiraj na IVF-u. Moraš tako. Postupci koštaju i ne dijele se šakom i kapom, i ako nemaš vezu, morat ćeš na ovaj način. Probaj tražiti prirodni IVF, čisto da se vidi ima li što u folikulima.
    Pogledaj ovdje

  7. #57

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    65

    Početno

    cure,znate li možda može li u jednom folikulu biti više od jedne jajne stanice?

  8. #58
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Citiraj issa11 prvotno napisa Vidi poruku
    cure,znate li možda može li u jednom folikulu biti više od jedne jajne stanice?
    Može.

  9. #59
    tikica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    150

    Početno

    Hvala cure što ste tu.
    Ja i MM smo došli do novog zaključka pošto je sa nama sve u redu mi mislimo da je to sve od stresa. Naš život je i prije saznanja o neplodnosti bio pod stresom, a sada je to totalna katastrofa tako da nečemo iči u nikakve postupke. Možda je to glupo možda če nam biti žao ali sada tako mislimo. Evo još nešto što sam pronašla.
    Disbalans hormona estrogena i progesterona.
    Simptomi:
    -kronični umor
    -ispadanje kose
    -valovi vručine, nesanica
    -neredovita m,neplodnost
    -dobivanje na težini,žudnja za slatkišima, usporeni rad metabolizma
    -glavobolja, migrena
    -promjene raspoloženja,iritabilnost,depresija napadaji panike
    -vrtoglavica loša koncetracija
    -smanjen libido
    -inkontinencija
    -palpitacije...

    Progesteron je usko vezan sa stresom. Stres i loša prehrana mogu poremetiti ovulaciju kada ovulacija izostaje u organizmu nastaje manjak progesterona zbog nedostatka progesterona smanjuje se stvaranje antistresnih hormona.Nedostatak antistresnih hormona još više pogoršava stres,koji ponovno uzrokuje izostanak ovulacije.
    Na takav način se stvara začarani krug.
    Pa ja tako mislim da sam ja u začaranom krugu jer imam apsolutno sve simptome.

  10. #60
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Čuj Tikice da je od stresa onda nitko od nas ne bi bio trudan jer svi mi živimo pod stresom, i meni je od stresa povišen prolaktin al to nije jedini i glavni problem naše neplodnosti... prije 4 god kad smo startali sa pretragama i mi smo bili idiopati ali onda nakon 2 godine AIH i opuštanja i raznih alternativaca i promjene klinike skužili su da imam endometriozu i još sam low responder uz to, e sad nije ni to nepremostiv problem no puno je teže zatrudniti prirodnim putem nego li uz pomoć IVF-a.
    I eto nas nakon 5 godina pokušavanja još uvijek nisam trudna, a godine idu, da sam znala ovo što znam sada kada smo tek počinjali vjerojatno bih odmah otišla u Maribor.
    Tada sam i ja željela izbjeći IVF svim silama no ipak sam ga dočekala par godina poslije.

  11. #61
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Tigrical jesi ti sigurna da može? Čula sam za obrnuto ali da je više j.s. u jednom folikulu nisam. Mislim da dr. nekad ne mogu izbrojati sve folikule na UZV jer se nalaze jedni iza drugih ako ih je puno i onda ispadne na punkciji da je bilo više j.s. nego folikula
    Posljednje uređivanje od Mali Mimi : 24.06.2010. at 16:47

  12. #62
    philipa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    156

    Početno

    u jednom folikulu je jedna JS............

  13. #63

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    194

    Početno

    Većinu simptoma imam i ja i sigurna sam sto posto da sam pod stresom,živčana sam nervozna,nemam strpljenja za nikoga i ništa,čini mi se da ću se ili rastati ili ću dobiti otkaz ukoliko se ne sredim ubrzo
    Posljednje uređivanje od NINA30 : 24.06.2010. at 18:51

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •