Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: metmorfin za pcos...ima li tko iskustva?

  1. #1
    Igolina1 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    111

    Početno metmorfin za pcos...ima li tko iskustva?

    pozdrav svima,

    zanima me da li je neka od vas koristila metmorfin za pcos, ima li rezultata i da li ste imale kakve nuspojave?

    ja ga počinjem uzimati slijedeći tjedan pa da znam šta mogu očekivati.

    hvala!!

  2. #2
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Dok ti se ne javi neko s novijim iskustvima, evo nekih starijih topica na temu metformina i PCOSa:

    http://forum.roda.hr/threads/11404-T...291&viewfull=1

    http://forum.roda.hr/archive/index.php/t-19697.html

    Sretno!

  3. #3
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    ev mene! pijem ga vec 2,5 mjeseca,smrsala sam uz njegovu pomoc i regulaciju unosa ugljikohidrata , vec 9 kg. nisam ama bas nikakvih nus pojava imala,par dana proljev,ali ne onaj iscrpljujuci. eto,recom,forumasica blekonja,koja je sad trudnica,je za 1,5 godinu na metforminu smrsala 20 kg. dakle,on se smatra revolucinoarnim kad je pcos u pitanju i dosita mislim da pomaze.
    sretno
    P.S. kazu da inzulinska(ako ju imas)i hiperandrogenemija mogu negativno uticati na zacece,jer stvaraju lose okruzenje u maternici za embrij-rijeci mog endokrinologa.
    znam i forumasicu koja je ostala trudna u MPO sa blizancima i kojoj je dr. rekla da bi bez metformina imala spontani

  4. #4
    Igolina1 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    111

    Početno

    tnx cure, na hrvatskim stranicama ima stručnih članaka i studija, ali mene zanima iskustvo suborki, a ne neke statistike, tak da mi je ovo super pomoć!!

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Banja Luka
    Postovi
    54

    Početno

    Ja sam na Siofor 850 2x1 vec nesto vise od godinu dana.Spontanu menstruaciju nisam dobila na njemu (imam sekundarnu amenoreju zbog PCOS) ali mi regulise secer sa kojim sam imala problema (kaze doktor svemu tome je uzrok PCOS).Ovulaciju takodje nemam,tako da ne znam sta bih ti rekla.......

  6. #6
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    ja sam na gluforminu, 850, vec skoro 2 godine i ne da nisam smrsala vec sam se i nadebljala....
    nuspojave su bile odvratne, ali se spominju u dva linkana topica (mislim) pa necu ponavljati...

  7. #7
    Igolina1 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    111

    Početno

    evo sad sam skužila da sam i krivo napisala ime, znači nije metmorfin nego metformin .

    evo baš bila kod dr i dala mi glucophage 500, nakon što napravim krvne pretrage u pon počinjem sa terapijom i onda za dva tjedna kontrola. Koliko često vi kontrolirate krv kad uzimate metformin?

    joj tužna daješ mi nade!!

  8. #8
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    vjeruj mi,ja sam ga tako dobro podnijela,da je to nevjerojatno.samo,ako imas problema sa kg,ako ,dakle,imas inzulinsku rezistenciju,onda glucophafe nece skidat kile sam od sebe,nego je,uz njega,moguce mnogo lakse skinuti ih.mora se paziti sta se jede i koliko, moja dr je meni zabranila slatkise,tjesteninu,rizu,krompur rekla da svedem na min, sokove...i uz takav nacin iskrane(sto je,priznajem, u pocetku jako tesko,ja sam se mnogo nezdravo hranila i nisam nikada pazila sta ,niti kad jedem) i gluformin(metformin) uspjela sam da skinem evo vec cini mi se 10kg.
    nisam vise tako striktna,omakne mi se i sladoled,i koja kockica cokolade, i mali kruha, i krompir(bez njega mi je najteze),ali sad konacno pazim sta jedem ,kad i koliko.
    sretno

    P.S.ta ista forumasica(koju spomenuh u prethodnom postu) je,dok jos nije pila metformin,isla u jedan postupak i svi su joj folikuli bili prazni!
    onda je otisla ednokrinologu,saznala sta je inzulinska i PCOSodradila nalaze,rekli da ima jaku inzulinsku(i meni su tako rekli), stavili ju na gluformin i nakon nekih godinu dana,otisla je u novi postupak i odmah,u prvom IVF-u, ostala trudna sa blizancima.
    ona mi je rekla da dok se stanje sa inzulinskom ne dovede pod kontrolu(i metforminu treba vremena),postupci su manje-vise, uzaludni.
    pusa

  9. #9
    Igolina1 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    111

    Početno

    evo da prijavim danas popila prvi glucophage, počela sam sa jednom tabletom na dan, pa ću povečavati do 3 postepeno.
    popila sam ju poslije ručka, oko 5 popodne, evo nakon cca 5 sati imam blagu vrtoglavicu i glavobolju, nešto kao mamurluk. nadam se da će se mi organizam naviknuti za nekih 7 dana kad bi trebala povećati dozu.

  10. #10
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    ja sam pocela sa 2x1/2 tablete od 850mg. i tako 40 dana(jer sam trebala povaditi neka nalaze ,pa tek onda kod dr).nakon 40 dana ,pila sam 7 dana 2x1,pa evo vec mjesec 3x1.
    ja stvarno nisam imala niti jednu ozbiljniju nus pojavu metformina.
    sretno,igolina,da sto prije dodes do bebice.

  11. #11
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    nisi nam nigdje pomenula,sta je sa inzulinskom,hiperandrogenemijom(poviseni androgeni-muski hormoni)?

  12. #12
    Igolina1 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    111

    Početno

    Citiraj tuzna prvotno napisa Vidi poruku
    nisi nam nigdje pomenula,sta je sa inzulinskom,hiperandrogenemijom(poviseni androgeni-muski hormoni)?
    meni ti je dr napisala da vadim glukozu u krvi, elektrolite i jetrene probe i onda počnem piti glucophage, i onda za dva tjedna opet isto. ništ drugo nisam radila od pretraga.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •