Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 71 od 71

Tema: Velicina folikula

  1. #51

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    227

    Početno

    Jesam sinoć, dvoumila se dal da je primim jučer il danas, a s obzirom da je ta dilema dugo trajala malo me zabrinula da nije prerano.

  2. #52
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    nije prebrzo, a opet ako prebaci riskira da budu prezrele. Kako je prošlo na punkciji?

  3. #53

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    227

    Početno

    Dobila 4js, od toga su 3 dobre- tako su mi rekli

  4. #54

    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Postovi
    1

    Početno

    Moze li mi neko objasniti sta znaci na lijevom ovariju folikul promjera 26mm? Da li to znaci da nije doslo do ovulacije ili sta vec?Radimo na drugoj bebi pa sam isla na UZ sve uredu sem toga ginekolog mi rece da ce ponovit UZ pa ce mi mozda dati kontraceptivne pilule.Ako moze neko ko malo vise zna o tome da mi pojasni.unaprjed hvala na odgovoru.LP

  5. #55
    IVANA 86 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    156

    Početno

    Ja sam krenula u svoj prvi stimulirani ivf pa molim pomoć.. Jučer bila na prvoj folikulometriji, 6 dc, pikam se Bemfolom. Nije mi doktorica ništa rekla al nekako kao da nije bila zadovoljna. Mislim da sam načaula da imam jedan folikul od 14 mm, jedan od 10 mm i nekoliko manjih (7 mm) mislim. Produžila mi je Bemfolu za dva dana s tim da danas uz Bemfolu i Orgalutran. Zna li netko koliko je to dobro, sutra idem na ultrazvuk, što očekivati?

  6. #56
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Meni su 6 dc folikuli bili skoro svi razlicite velicine, neki 10 mm do 6 mm, mozda je ovaj od 14 veliki vec ali ce se.onda fokusirati na ove manje...dokt.ce odluciti, a ujedno jos je i rano, tek je 6 dc...do iduce folikulometrije sigurno ce se pojaviti i jos koji folikul...

  7. #57
    IVANA 86 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    156

    Početno

    Pa sutra je iduca folikulometrija. Iskreno meni na prosloj nitko nista nije rekao,vise ovo sto sam cula da dr i sestra komentiraju izmedu sebe. Kao da su rekli da nije dobro ali cemo vidit..

  8. #58
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Ivana,
    Moras sve pitati nazalost, rijetko tko ce ti sam reci ! Pitaj dokt.sutra da li je to ok ali ne vidim zasto ne bi bilo...pa tek ti je 7 dc znaci sutra.
    Da se razumijemo, ja sam izludila rastom tj.ne rastom tih folikula i jos uz to svaki dokt.drukcije vidi i mjeri, a i bas moje tad nije bilo pa sam zapala svaki put kod razlicitog dokt.
    Na kraju sam apsiraciju imala tek 17 dc i dobila sam 16 j.s.sto je super, tako da super da su u mom slucaju toliko dugo cekali.
    U kojoj si bolnici??

  9. #59
    IVANA 86 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    156

    Početno

    U Petrovoj. Isto nema moje dr a sve je islo ko na traci i na kraju..idite sa sestrom da vam da lijekove. Ne stignes nista pitati,a imas hrpu pitanja. Hvala sto si se javila,sad mi je lakse. Iskreno vec 9 mjeseci nikako da dodem do postupka (zbog hormona i cisti),i sad kad sam napokon krenula nadam se da cu doc do transfera u kojoj si ti bolnici?

  10. #60
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Poslala sam ti pp

  11. #61

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    5

    Početno

    Pozdrav svima !
    Evo u kratko
    Prvi planirani Ivf .femara 2x1 3-7 dc. 10 dc .Lj 1 folikul 17 mm, Dj 1 folikul 18 mm, endometri trolinijski 10 mm, sve savršeno po mojoj.dr .navecer ovitrelle. 12 dc kog dr.Šparca na punkciju , js prsnule prije vremena

  12. #62
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Sofia M,
    dobro došla na forum.
    Što ti je dr rekao o uzrocima prsnuća folikula prije punkcije?

    Je li ti postupak s femarom računat kao postupak u prirodnom ciklusu?

  13. #63

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    5

    Početno

    Ma nije .u tome i je problem,nitko ništa ne govori i tako te brzo torpediraju van iz amb .u međuvremenu sam dobila mengu koja je trajala skoro 3 tjedna ?? Išla na uzv ,dr. Nema objašnjenja

  14. #64

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    5

    Početno

    I evo drugi neuspio pokušaj

  15. #65

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    5

    Početno

    A što se tice postupka sa femarom.ja mislim da je u prirodnom ciklusu? Iako ni sama ne znam šta to znaci. Samo mi je rekla da iduci put idemo i sa gonalima od cega me vec hvata panika jer doslovno i od femare povracam stalno .a ovitrelle da ni ne spominjem .mislila sam da cu riknt ta dva dana pred punkciju

  16. #66
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj Sofia M prvotno napisa Vidi poruku
    Ma nije .u tome i je problem,nitko ništa ne govori i tako te brzo torpediraju van iz amb .u međuvremenu sam dobila mengu koja je trajala skoro 3 tjedna ?? Išla na uzv ,dr. Nema objašnjenja
    Sofia, ti si u postupku u privatnoj klinici kod dr. Š.? Čudi me zbilja da ti dr ne posveti dovoljno vremena.
    O postupcima u privatnim klinikama možeš pisati i na ovoj temi:
    http://forum.roda.hr/threads/83065-P...51#post3014051

  17. #67

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    5

    Početno

    Idem kod jedne dr.privatno i ona mi radi folikulometriju a kod dr.Šparca bi trebala doc na punkciju .evo drugi pokušaj 10 dc. Js dvije vodece 12mm u svakom jajniku ,11 dc 14mm a 13 dc 24.5mm pred prsnuce .nije imalo smisla davat ovitrelle pa mi je rekla da odemo kuci o imamo odnose pa šta bude ovaj ciklus.Do njega eto sad nisam ni stigla jer nije imalo smisla ic na punkciju al zadnji put mi je dr.Š samo rekao da ne zna zašto su prsnuli i da se javim drugi ciklus

  18. #68
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj Sofia M prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima !
    Evo u kratko
    Prvi planirani Ivf .femara 2x1 3-7 dc. 10 dc .Lj 1 folikul 17 mm, Dj 1 folikul 18 mm, endometri trolinijski 10 mm, sve savršeno po mojoj.dr .navecer ovitrelle. 12 dc kog dr.Šparca na punkciju , js prsnule prije vremena
    Bilo bi sigurno bolje da cijeli postupak vodiš kod liječnika koji je subspecijalist humane reprodukcije i u praksi radi IVF. Možeš li to nekako izorganizirati? Ako ideš u IVF uz gonale tvoj MPO-ovac će ti sigurno odrediti i neku vrstu supresije janika tako da se spriječi prerano pucanje folikula. Osobno se ne bih pikala gonalima i riskirala na mi postupak do punkcije vodi neki liječnik/liječnica iz opće gionekološke ambulante.

  19. #69
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Pretpostavljam da forumasica u svom mjestu stanovanja ide na folikulom i rezultat javlja sparcu koji je mpo doktor i.koji.onda daje upute kad sto, sto je ok.nacin i tako funkcioniraju postupci u pragu, mariboru..Forumasice, ako nije bilo tako organizirano drugi put organiziraj javljanje rezultata folikulometrije sparcu i da on kaze kad stoperica.

  20. #70

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    1

    Početno

    Zdravo,
    Ne znam ima li jos ovdje zivih na formu ali molim vas.
    Prsoli cikuls sam pila klomifen od 4-8 dana i na folikometriji su mi se pojavila 8 folikula 13 dan je bilo 7 od 26mm i jedan od 29 14 dan sam imala uzasne bolove jedno 2 sata i iscjedak prozirni vise kako vodenast danas ponovo folikometrija i 5 folikula puklo jedan ostao ali je 37mm i kaze mi moj ging vjerovatno ce puknut ali dobro je d je ovih 5 puklo vrlo vjerovatno trudnoca a ja citam skroz neke druge stvari na formu imate li misljenje iakustva ili bilo sta uvezi ovog da znate ?

  21. #71
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Medi,
    dobro došla na forum! Jesi li imala tempirane spolne odnose ili inesminaciju na 5 folikula?

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •