Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Ureaplazma mi se vratila :-(

  1. #1
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno Ureaplazma mi se vratila :-(

    Otkrila sam ju u 5.mj - slučajno i sad opet, i opet slučajno, naime išla sam ginekologu iz sasvim nekog drugog razloga a on radio bris, jer mu je izgledalo sumnjivo.

    Ja nemam apsolutno nikakvih simptoma da nisam otišla na pregled.... mogla sam ju tako nosati tko zna koliko dugo


    Ima li netko sličnih iskustava? Zašto se beštija vraća? Mogu li ju nekako preduhitriti?

    Nakon jedne ture antibiotika koju smo MM i ja popili u 5mj. bris je bio sterilan. Da li da njega pošaljem na bris isto, sada, pa poslije terapije opet?


    Baš sam

  2. #2
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Zar nitko, sličnih iskustava

  3. #3
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Nakon koliko vremena poslije terapije si radila bris koji je bio sterilan?

    moguce je da je pauza bila prekratka...
    inace, Ureaplazma je gadna biljka, jako je se tesko rijesiti, pa je najbolje da ti odmah urade i antibiogram, da se vidi na koji antibiotik najbolje reaguje.
    u toku terapije obavezno koristiti kondom.

  4. #4
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Kontrola je bila tri tjedna nakon završetka terapije, tako me nekako i sad naručio. Što se tiče odnosa, stvarno smo to ozbiljno shvatili i za vrijeme terapije pauzirali, a onda kondom sve do ponovnog nalaza. Zar postoji mogućnost da je nalaz bio lažno negativan (sterilan) :/

  5. #5
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Evo i ja se s tim vragom bakćem, inače nikakvih problema nikad nisam imala, niti primjetila da je imam. Da nije bilo trudnoće nebi mi ginička ni radila briseve... :/

  6. #6
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Citiraj cekana prvotno napisa
    Kontrola je bila tri tjedna nakon završetka terapije, tako me nekako i sad naručio. Što se tiče odnosa, stvarno smo to ozbiljno shvatili i za vrijeme terapije pauzirali, a onda kondom sve do ponovnog nalaza. Zar postoji mogućnost da je nalaz bio lažno negativan (sterilan) :/
    Moguće, ureaplazma može biti u mirovanju i ponovno se reaktivirati.

    Što ste uzimali od terapije?

  7. #7
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Sad smo na doxiciklynu + medazol vaginalete

  8. #8
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Nama se to pokazao dobar izbor.

    Ja sam imala jako davno tu bakteriju, ima valjda 10 godina od toga, ali ginekologinja mi je rekla da se često vraća ako se terapija ne provodi dovoljno dugo i u dovoljno velikoj dozi.
    Mi smo uzimali dvaput dnevno po 100 mg i to punih 14 dana i nikad se nije vraćala. (Sjećam se dobro toga jer mi je bilo užasno mučno od terapije.)

  9. #9

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rajvosa
    Postovi
    179

    Početno

    Sad kad se tebi vratila bio bi red da i ja odem kod svoje dr jer smo i mi pili tu terapiju, nakon koje je sve bilo ok, ali posto se bestija vraca bolje provjeriti.

    i meni je bilo muka od terapije i molim se da je zauvijek iscezla iz mog krhkog bica

  10. #10
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Nama nije muka, uvijek nastojimo uz hranu popiti kapsulu. Prošli put je bila razlika jer sam imala vaginalnu kremu... sad medazol vaginalete.

    Ima li načina da se spriječi vraćanje iste? Čime ojačati imunitet u tom slučaju?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    117

    Početno

    najdjelotvorniji lijek protiv svih beštijica su čajevi i homeopatki pripravci dr. sadikovića. meni je beštija nestala nakon dva tjedna i nikad se nije vratila... za sada! :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •