Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: kako znam je li beba gotova s nuzdom?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5

    Početno kako znam je li beba gotova s nuzdom?

    Mame i tate koji prakticirate bespelenastvo, pomozite:
    Curica sad ima 2 mjeseca, a poceli smo je stavljati u pozu za obavljanje nuzde kad je imala otprilike 4 tjedna, nakon sto sam na jednom Rodinom forumu procitala da se na taj nacin moze rijesiti nervoza kod beba. Beba se pokakala i od tad to koristim kad god primjetim da je muce grcevi. Trenutno imam problema u tome sto mi se cini da ona stalno zeli biti u toj pozi. Kad je pokusam maknuti ispravlja i skvrcuje nogice i napinje se, ali ponekad obavi nuzdu, a ponekad ne. Dakle, kako znam sigurno da je gotova s nuzdom? Koristim platnene i jednokratne pelene.

  2. #2
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Hm, prema mom iskustvu ne često ne možeš znati. Vedran se ponekad ukakao 3 puta u 10 minuta. Promatraj je i pokušaj skužiti da li se prestala 'koncentrirati', da li se opustila i sl. Nemam drugo pametno za reći. Položaj joj vjerojatno paše kad ju muče crijeva pa je ipak probaj ostaviti mrvicu dulje, možda ima još koji vjetrić za ispustiti.

  3. #3
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    bas me razveselilo kad sam vidla da ima friskih bezpelenasa

    dobro dosla.

    drzis ju u pozi gdje, kako? nad lavaboom, kadom, kahlicom..?

    ja sam u principu znala malo pricekati, ako ne bi neko vrijeme vise nista islo van, onda bi ju maknula. sad se nemrem tocno sjetiti, mislim da je njezino objavljivanje da je gotova uslijedilo tek kasnije. ona jos uvijek ima problema s kakanjem pa nekad zna signalizirati da je gotova a ustvari nije, onda pretpostavim da joj nesto stvara neugodu.

    jel samo kaki van pelene ili i piski?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5

    Početno

    sad sam pocela hvatati i kad treba piskiti, reagiram na onaj cendrajuci zvuk pa se cesto dogodi da tad mora samo piskiti
    inace ona se redovito popiski i kad kaka
    poza: sjednem na desnu stranu na rub kade, podbocim joj donji dio ledja na moju desnu nogu, desnom rukom je drzim pod desni guz, a lijevom rukom je pridrzavam pod lijei guz i podupirem ostali dio tijela
    ona je sad vec dosta cvrsta i sama drzi glavicu, tako da se sama zna ponekad i skvrciti prema naprijed kad kaka

  5. #5
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Pa to je odlično! Samo tako nastavi i sve će se poklopiti. Treba neko vrijeme dok se skroz ne 'skužite', a ovo je već puno! Super! :D

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    18

    Početno

    Samo jedno pitanje, da ne otvaram novu temu... često mi se dogodi da znam da joj se piški, ali kad je stavim nad tutu neće nego se za minutu popiški u gaćice. Kako da to probam riješiti?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5

    Početno

    ja sam isto nova u ovome, ali da li je mozda moze potaknuti zvuk zuborenja vode? da probas otvoriti slavinu da curi?

  8. #8
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    je, moj cuveni recept je bio vibrirajuca cetkica za zube

    ona neka colgate, sa baterijama. kad god je protestirao na pozu, dala bi mu upaljenu cetkicu i ispraznio bi se u sekundi

    uglavnom, pali nesto za skretanje paznje, nesto zanimljivo, za zvakanje, proucavanje..same cete najbolje znati za svoju bebu

  9. #9
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    je, moj cuveni recept je bio vibrirajuca cetkica za zube

    ona neka colgate, sa baterijama. kad god je protestirao na pozu, dala bi mu upaljenu cetkicu i ispraznio bi se u sekundi

    uglavnom, pali nesto za skretanje paznje, nesto zanimljivo, za zvakanje, proucavanje..same cete najbolje znati za svoju bebu
    slično je kod nas, kad je nervozna na tutici nekad ne želi sjesti, a znam da bi trebala, onda joj dodam nešto što joj je jako zanimljivo - isto obožava četkicu za zube na baterije, ili neki drugi predmet za koji znam da joj je tajna želja, pomaže i omiljena igračka (dobro je imati i neku igračku sakrivenu u kupaonici). Čim dobije nešto takvo u ruke, odmah se začuje žuborenje Kao da se opusti i onda krene spuštanje brane.

    Puštanje tankog mlazića vode isto pomaže.

  10. #10
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    jagor je od pocetka kakao jako dugo, po 20-tak minuta. malo, pomalo... i uvijek bi se popisao nakon kakanja. to mi je bio super znak.

  11. #11
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Citiraj siroandi prvotno napisa
    ja sam isto nova u ovome, ali da li je mozda moze potaknuti zvuk zuborenja vode? da probas otvoriti slavinu da curi?
    Ovo je odlican znak, ali ga treba pazljivo koristiti
    Maja se obicno popiskila dok sam ja prala sudje. Cak i sad kad je veca moram ju staviti u kadu i tek onda pustiti vodu.

    Inace i ja sam pobornik vibrirajuce cetkice za zube i raznih slikovnica i malih igrackica. M. nikad nije dugo sjedila na tuti - minutu najduze.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •