Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 74 od 74

Tema: Rasprodaja- dojmovi

  1. #51
    ivakika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    748

    Početno

    Ninči žao mi je da si prošči puta ostala ''praznih ruku'', ali srećom vrećice s kojim su ljudi dolazili na blagajne su bile pune!
    prošli puta je bila jedna od rekordnih rasprodaja kako po posjeti, tako i po utršku. Nadam se da ćeš ovaj put biti bolje sreće

    Mašnice, predlaže ti da dođeš oko 10 sati, ne ranije jer smo prošli puta bili primorani ljude ostaviti da čekaju pred vratima paviljona i puštali smo po 10 ljudi unutra

    Ali s obzirom na kišno vrijeme, a i na to da su ljetna i zmska rasprodaja uvijek manje posjećene, nadam se da ćeš doći i da nečeš otići praznih ruku!

  2. #52
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    nema nikakvih dojmova sa ove r?

  3. #53
    Minda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    U blizini
    Postovi
    283

    Početno

    Citiraj kahna prvotno napisa Vidi poruku
    nema nikakvih dojmova sa ove r?
    Ima!
    Pohvale organizatorima i volonterkama... bila sam oko 9:30h nije bilo pretjerane gužve našla sam predivne haljinice za malu princezu koja stiže za 4 tjedna, i toliko sam bila oduševljena robicom za curice, da sam zaboravila pogledati ima li što za trogodišnjeg sina

  4. #54
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    željela bi napisati jednu kratku kritiku, samo se nadam da neću nikog osobno povrijediti.
    došla sam volontirati prvi put ujutro i bilo mi je recimo teže shvatiti što i kako da radim. ok razvrstavanje robe po brojevima, nema neke mudrosti ali slaganje - mislim da bi trebalo napraviti neki plan- hoću reći da se dogovorite kako se razvrstava. meni je rečeno npr. da ne odvajam za cure i dečke, kratke i duge rukave i sl. da hlačice slažem na stol i sl. drugo popodne kad sam stigle vidjela sam da cure preslaguju sve to i čude se što nije razdvojeno i zašto hlačice ne vise (kako nategnuti hlačice za 1-2g. na vješalčicu, a da se ne rastegnu zauvijek?). moje je mišljenje (valjda sam inženjer opsjednut sistematizacijom poslova) da ako se odvaja to treba iznačiti natpisom npr. "muške majice kratki rukav" i onda to ponavljati na svakom štenderu. ne mislim na nekakv iso, ali mislim na plan kojeg se jasno drži i kad netko dođe i kaže "ja sam nova", date joj taj papir i žena slaže. mislim da bi se na taj način izbjeglo i silno motanje okolo nas neiskusnih volonterki.
    možda je sve ovo samo moje viđenje jer sam došla s idejom da radim tih par sati a ne da se družim, jer sam ja tako neki radno učinkoviti tip, kad se radi radi se a kad ne onda ćemo se odmarati, pa sam sve krivo shvatila.
    ako se do iduće rasprodaje budem još osjetila krivom zbog hrpe kritika koje osjećam, donesti ću kolače.

  5. #55
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Sa ovim sa hlacicama se slazem...
    Prvo je bilo da ide na stol, pa neko vice; hlace idu na stendere. Taman povjesali pol stendera, kad netko drugi kaze; ne idu hlace na stendere, moraju na stol...

    Inace, meni je bilo super, bilo nas je dosta na primopredaji, pa je sve islo dosta brzo.
    Posljednje uređivanje od ani4 : 28.05.2010. at 07:05

  6. #56
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj mamitzi prvotno napisa Vidi poruku
    ako se do iduće rasprodaje budem još osjetila krivom zbog hrpe kritika koje osjećam, donesti ću kolače.
    onda znam ko ce ti nabijati osjecaj krivnje, pa mozda kolace dobijem i cesce
    ovo se i ja slazem. ja sam prosli put bila prvi put i prvi dan sam se osjecala ko vanzemaljac. i bilo je isto tako hlace na stender, hlace ne na stender.
    mislim da je ovo dobra ideja, iako je vec iza rode 24 rasprodaje, pa sta kazu iskusne slagacice?

  7. #57
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    zabuna vjerojatno dolazi otud što se trudimo da što više stvari bude na štenderima. pa tako prvo hlače idu na stol, sve ostalo na vješalice, tj. štender. Mada se slažem, ako je bilo mjesta na štenderima, znale smo slagat i hlačice na njih,ali to ne možeš znat skoro do kraja dok se sva roba ne zaprimi. Ugl., usudila bih se reći, hlače na stol pa šta bude

  8. #58
    Juroslav avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Agram - centar, jug i negdje između
    Postovi
    1,509

    Početno

    Citiraj petarpan prvotno napisa Vidi poruku
    zabuna vjerojatno dolazi otud što se trudimo da što više stvari bude na štenderima. pa tako prvo hlače idu na stol, sve ostalo na vješalice, tj. štender. Mada se slažem, ako je bilo mjesta na štenderima, znale smo slagat i hlačice na njih,ali to ne možeš znat skoro do kraja dok se sva roba ne zaprimi. Ugl., usudila bih se reći, hlače na stol pa šta bude
    tak je
    do petka navečer se ne može znati koliko bude mjesta na štenderima i kaj se sve može složiti gore, tak da smo tek u petak navečer cijelu jednu stranu (onu gdje su bile velike stvari - kolica, krevetići, AS i dr.) oslobodili od stolova i sve povješali na štendere

  9. #59
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    da, hlače, bodiji, pidjame...obično idu na stol, ali ljeto je, stvari su tanašne, stanu na štender, pa smo ih u petak dizali gore.

  10. #60
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ma jsno je to meni, bila sam i ja u petak navecer, ali zapravo je problem i malo se glupo osjecas u cetvrtak svi kazu slazi hlacice na stolove, a dodjes u petak ujutro a sve hlacice stoje na stenderu. OK mi je kad se u petak popodne vidi kako stvari stoje, pa da se odluci OK ima mjesta nek se sve dize, ali kad si novi pa ti neko kaze slozi na stol, pa slozi na vjesalicu, osjecas se malo glupo.
    doduse meni je odmah prvi put sve lijepo objasnila moja mentorica maxi, kako god da se slozi dobro je

  11. #61

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    417

    Početno

    Ja sam prvi put bila i malo sam bila zbunjena s ovim slaganjem, ali jedna me draga cura uputila i samo se nadam da je sutrašnja šihta nastavila mojim putem!

  12. #62

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    96

    Početno

    ne bih se ja što se ovog tiče uopće uzrujavala...mene npr. iživciralo kada sam prošla pored stola na kojem sam slagala stvari (za vrijeme volontiranja) i našla -i hlače- i majce-i ostalo što sam slagala- porazbacano jer je neko (volonterka neka) prekopavala po tome i sve lagano tako ostavila..

  13. #63
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    tira pretpostavljam da je netko donio nove stvari iz kutije za razvrstavanje, pa je zato bila hrpa

    za slaganje hlača - već je objašnjeno, mogu se samo ponoviti
    ako ima mjesta super da su na štenderu, ako ne onda na stol

    cilj je isprazniti stolove ako je moguče jer se tako na samoj rasprodaji izbjegne odlaganje stvari koje ljudi pokupe na brzinu i
    onda samo odbace na stol, ili još gore prebiru po stolovima pa svega bude svugdje

  14. #64

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    96

    Početno

    Ne nije nitko donio stvari...znam što sam svojom rukom složila i kako sam to kasnije našla

  15. #65

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    220

    Početno

    bila prvi put i malo me iznenadio pristup/nastup članova rode - tek si počeo raditi već je se "dobila bukvica" i to sa tonom koji i nije baš fin, čet. je atmosfera bila napeda, loša, petak je bilo o.k. ...imaš osjećaj kao da si došao nešto pokrasti...znam da se svašta dešavala u prošlosti i krađe, i samo traženje robice za svoju djecu a ne pomaganje ali ipak mislim da nije o.k. da se već pristupi na taj način jer stvarno se cure dosta narade i trude da sve naprave što mogu ....

    to je samo moj dojam ali bi svakako preporučila da se poradi na tonu, komunikaciji, pristupu

  16. #66
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,698

    Početno

    i ja sam bila u petak pa je bilo rečeno najprije hlače na stol a onda na štendere jer se vidjelo da će biti mjesta, meni sasvim logično

    ali sam i ja čula komentar da neke cure očito ne znaju slagati robu jer jedna počne slagati kratke rukave do kratkih, duge do dugih, posebno za cure i dečke a onda netko drugi dođe i ne nastavi tako već po svome... možda da postoje neke konkretne upute - bilo bi lakše svima
    Posljednje uređivanje od Willow : 31.05.2010. at 09:12

  17. #67
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    Hehehehe, ovo sa slaganjem je/će biti vječna tema.
    Činjenica je da, ako su stvari složene po nekom redoslijedu, bolje izgleda, zauzima manje mjesta, kupcima je preglednije i lakše za snaći se i sl.
    S ljetnom robicom je to lako izvedivo, sve je tanko i lako se presloži pred kraj ako se o tome nije vodilo računa prije.
    Ali, sa zimskom je muka: majica se lako "izgubi" između dvije jakne pa je tim više poželjno stvari razdvojiti.
    Naravno, i u tom slaganju treba znati koliko se objektivno može i treba (razdvajanje muške i ženske robice mi se čini nepotrebno i zapravo nemoguće).
    I naravno, ako ima mjesta na štenderima, onda nema dileme ...

    Ja jedva čekam rasprodaju - slaganje robice mi dođe ko radna terapija.... svaki se put osjećam sve bolje i sve korisnije (iako, što mi je dijete starije, to manje posla obavim....).

    mamitzi, ako ti treba nabijati krivnju da bi donijela kolače .... nema frke i ja ću se prihvatiti tog zadatka za opću dobrobit svekolikog volonterskog puka ))))
    Ekipa, vidimo se na jesen!

  18. #68

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    417

    Početno

    Citiraj blond lady prvotno napisa Vidi poruku
    bila prvi put i malo me iznenadio pristup/nastup članova rode - tek si počeo raditi već je se "dobila bukvica" i to sa tonom koji i nije baš fin, čet. je atmosfera bila napeda, loša, petak je bilo o.k. ...imaš osjećaj kao da si došao nešto pokrasti...znam da se svašta dešavala u prošlosti i krađe, i samo traženje robice za svoju djecu a ne pomaganje ali ipak mislim da nije o.k. da se već pristupi na taj način jer stvarno se cure dosta narade i trude da sve naprave što mogu ....

    to je samo moj dojam ali bi svakako preporučila da se poradi na tonu, komunikaciji, pristupu
    I ja sam se dosta neugodno osjećala, došla prvi put i cura koja me upisala mi nije dala pregaču pa su ostale mislile da valjda kradem kad sam ih pitala kako i gdje... Kad sam se snašla bilo je OK, ali valjda sam i previše očekivala.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    220

    Početno

    Citiraj sanja77 prvotno napisa Vidi poruku
    I ja sam se dosta neugodno osjećala, došla prvi put i cura koja me upisala mi nije dala pregaču pa su ostale mislile da valjda kradem kad sam ih pitala kako i gdje... Kad sam se snašla bilo je OK, ali valjda sam i previše očekivala.
    kad si ti bila, šteta to se nismo vidjele...

  20. #70
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj sanja77 prvotno napisa Vidi poruku
    I ja sam se dosta neugodno osjećala, došla prvi put i cura koja me upisala mi nije dala pregaču pa su ostale mislile da valjda kradem kad sam ih pitala kako i gdje... Kad sam se snašla bilo je OK, ali valjda sam i previše očekivala.
    meni je baš žao što se tako osjećate. možda sam ja bila ta koja ti nije dala pregaču, ne znam. ali sigurno znam da nisam nikog gledala ko da je došao krasti, niti sam se na ikoga derala, niti na fin ni na ne-fin način.
    meni se činilo da je sve ok, da svatko radi svoj posao i da su svi zadovoljni. bilo je propusta, naravno. npr. sa slaganjem hlača. bile su sve na štenderu, i cure su i dalje slagale na štendere. onda je netko rekao da se sve treba skidati sa štendera i slagati na stol, pa su tako cure radile. kad sam primijetila, reagirala sam i rekla da ne skidaju sa štendera jer ima mjesta. pojma nemam ko je uopće rekao da se skida već složeno na štendere

    neke cure u nekim trenucima nisu znale što bi radile, jer su bile prvi puta i zato što je bilo, u tom trenutku, manje posla jer su sve bile jako vrijedne i slaganje je išlo ko po špagi

    stvarno nisam primijetila da itko ikoga kritizira ili ružno gleda, ili da se netko na nekoga dere, i baš mi je žao ako je toga bilo (ja sam bila u petak)

    i usput, da iskoristim priliku i zahvalim se svima koje su pomagale (pogotovo curama u 'mojoj' smjeni), bile ste stvarno odlične, napravile smo ogroman/odličan posao
    nadam se da se vidimo i na idućoj rasprodaji

  21. #71

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    220

    Početno

    evo samo jedna ideja, voditeljica smjene i zamjenica (mislim da je to plava cura bila) bi se trebali predstaviti sa imenom kad počne smjena, čisto da se zna da je to ivana, petra, sandra ili tko već ....možda imate nikove na odjeći ali na to se baš i ne obraća pažnja ....

  22. #72

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    417

    Početno

    Naravno da nije bilo deranja, Bože sačuvaj. Osim toga da sam došla negdje pomoći pa da se netko dere na mene ne bi mu bila u koži.

    Evo najiskrenije: sugestija da se volonteri dočekuju sa smješkom i osjećaj zajedništva i pozitivna atmosfera se odmah stvori i mislim da je to stvarno jako važno. Razumijem da je netko umoran pa mu nije do veselja, ali i ja sam došla nakon 10 sati rada na svom radnom mjestu pa se nisam tako ponašala. Nisam uspjela zapamtiti kako se zove cura koja mi je na kraju pomogla, ali hvala joj od srca.

  23. #73
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj sanja77 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo najiskrenije: sugestija da se volonteri dočekuju sa smješkom i osjećaj zajedništva i pozitivna atmosfera se odmah stvori i mislim da je to stvarno jako važno. Razumijem da je netko umoran pa mu nije do veselja, ali i ja sam došla nakon 10 sati rada na svom radnom mjestu pa se nisam tako ponašala. Nisam uspjela zapamtiti kako se zove cura koja mi je na kraju pomogla, ali hvala joj od srca.
    ja se stvarno trudim dočekati svih sa smiješkom, ali nekad nisam baš 100% uspješna u tome jer neke cure niti ne vidim kad dođu. samo uđu i idu nešto radit i ne jave se. neke dođu kad je već smjena počela pa smo već u gužvi i ne stignem se uopće pozdraviti s njima (ne kažem da se mora doći točno na početak smjene, kad god dođete dobro ste došle). I bude mi žao ali jednostavno ne stignem trčati po dvorani i tražiti tko je zadnji došao da bih se mogla predstaviti.

    ponavljam ono što sam već prije rekla, a to je da stvarno nemam dojam da je atmosfera napeta, ili da se nitko ne smiješka. meni se čini da je (barem kad sam ja bila) atmosfera bila skroz ok.

    cure, hvala na svim primjedbama, jako su nam korisne i drago nam je da je i vama stalo da na rasprodaji ide sve ko po špagi i to u opuštenoj ali i radnoj atmosferi

  24. #74
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    ja se stvarno trudim dočekati svih sa smiješkom, ali nekad nisam baš 100% uspješna u tome jer neke cure niti ne vidim kad dođu. samo uđu i idu nešto radit i ne jave se. neke dođu kad je već smjena počela pa smo već u gužvi i ne stignem se uopće pozdraviti s njima (ne kažem da se mora doći točno na početak smjene, kad god dođete dobro ste došle). I bude mi žao ali jednostavno ne stignem trčati po dvorani i tražiti tko je zadnji došao da bih se mogla predstaviti.

    ponavljam ono što sam već prije rekla, a to je da stvarno nemam dojam da je atmosfera napeta, ili da se nitko ne smiješka. meni se čini da je (barem kad sam ja bila) atmosfera bila skroz ok.

    cure, hvala na svim primjedbama, jako su nam korisne i drago nam je da je i vama stalo da na rasprodaji ide sve ko po špagi i to u opuštenoj ali i radnoj atmosferi
    baš tako.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •