Stranica 4 od 10 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 492

Tema: Splitsko rodilište

  1. #151

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    između jave i sna....
    Postovi
    423

    Početno

    susjeda rodila... CR... nakon 40-ak sati trudova samo 1 prst uloživa (a to je bila i ranije)....

  2. #152
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    susjeda rodila... CR... nakon 40-ak sati trudova samo 1 prst uloživa (a to je bila i ranije)....
    Jadna zena nadam se da ce se brzo oporaviti i da su i ona i beba dobro.

  3. #153

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    34

    Početno

    Pozdrav svima ja sa nova na forumu,ali nisam nasla temu za predstavljanje,buduci da nisam na Ti s kompjuterom..nemojte mi zamjeriti.Iz Splita sam i jaako sam sretna zbog novog rodilišta.Prijateljica mi ima rodit svaki cas,pa vam javim sta ona kaze,zasada sam cula sve pozitivno sto se tice novog rodilista,a i osoblja.Mislim da se jos ne vrse porodaji u vodi barem sam tako cula.

  4. #154
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    bila sam danas na amioskopiji...
    ulaze po dvi žene,nema svlačionica i nešto za nabacit na sebe...
    zato ponesite neku dužu majiicu ili suknjicu...
    inače sestre su ok,ljubazne,nema ružnih tonova...

  5. #155
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    prijateljica mi je prije par dana izgubila bebu u našem predivnom novom rodilištu...
    ima užasne traume i rekla je kako ne zna da li će se više ikad usuditi uči u to rodilište...

    novo rodilište...stari mesari.....

  6. #156

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    27

    Početno Evo informacija...

    Prvo ne mogu virovat da još niko nije napisa ništa?!?!?! Evo ovako lipe moje...Ja rodila 07.02. Šta se tiče izgleda, opreme i čistoče sve je za čistu desetku Šta se tiče izbora kod rađanja di te legnu tu i ostaješ - isključivo ležeći položaj, noge gore guza dole i upri...Epiduralnu nisam dobila, mada sam je molila i molila, a i imala san vrimena s obzirom da sam došla prst otvorena...Drip sam dobila, mada sam inzistirala da mi ga ne daju...Dobila dolantin nakon dvi ure moljenja...Babicu sam imala ajme majko tolii bezobrazluk nisam u životu doživila, čak sam je uspila i slikat i rekla joj da ćemo se srest već negdi u gradu pa ću joj onu braunilu šta mi je išćupala iz ruke u suprotnom smjeru zabit u okce Inače na porodu je bia Dr. Jukić nikad prije nisam čula za njega ali sve pohvale je da me otvara ručno i mislila san da ću ga udavit onim visećim stopalima, spasia me i ubrza mi porod jedno 2 sata...njemu i svim, ali svim sestrama sve pohvale...Jako drage ženice, voljne pomoć koliko god jadne stignu, s obzirom da ih fali jedno 50-ak na onoliki kompleks, žene se ubijaju od posla...Sobe su prva liga Sve čisto uredno...samo obavezno ponesite svoj wc papir, jer toga nema, sapun za ruke i pelenice za bebane jer njima nestane svako 2. dan...Pa vam svakako oni kažu da kažete taticama da ponesu u posjetu. Posjete su svaki dan od 16:30 do 17:30 kod vas u sobi i tata može vidit bebu Ja sam sad kući, beban je nažalost još u bolnici na neonatologiji koja je isto tako za svaku pohvalu...ali se nadam za 10-ak dana da smo napokon zajedno Eto ga, odužila ja....ako vas još šta zanima slobodno pitajte...

  7. #157
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    evo da i ja nešto napišem...
    ja sam zadovoljna svojim porodom i kako se sve odvijalo.
    nisu me klisirali,nisam dobila drip...
    došla sam 8cm otvorena,bila manje od dvi ure u boksu.
    dokrorica ok,babice isto...
    stanje na odjelu super...
    sestre preferiraju dojenje,bočice ako treba...
    bilo je i papira,i sapuna,čistih lancuna,spavačica...
    hrana ok,mada su procije slabašne...
    sestre su uvik na raspolaganju,i stvarno ljubazne s obzirom na obim posla...
    rađaonica je super,uredno i prostrano,ali nema alternative osim ležanja.
    mene su odma poslali u boks,nisam se šetala...
    itd...

  8. #158
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Kako je sa rooming-in-om?

  9. #159
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    meni je rooming in ispao na kraju super...
    bebe su s vama non stop,sestre ih kupaju prije vizite pedijatra,mijenjau ih tri puta dnevno,a izmedju iz mijenajte vi koliko puta hoćete.
    ja sam odmah počela dojit,sestra dodje i pita treba li dohrana,ja sam je odbila jer sam smatrala da nije potrebno.
    onoj bebi kojoj treba dohrana dobije je na poziv mame...
    uglavnom,meni je rooming in pozitivna stvar,uspila sam se i malo naspavat...

    i da,oni veliki prozori su zatamnjeni.

  10. #160
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Hvala Bebinja.

    Citiraj Bebinja prvotno napisa Vidi poruku
    i da,oni veliki prozori su zatamnjeni.

  11. #161
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    pa tko odreduje da li bebi treba dohrana?
    trude li se sestre oko dojenja, pomazu li mamama?

    koliko nakon poroda mama dobije bebu i odvaja li se beba od mame odkad ju rodi pa dok mama ne dodje u sobu?

    joj sto se tice poroda isto ko prije, cini mi se ....lezeci polozaj, rucno otvaranje, klistir, ajme, sva sam se najezila

    ono sto je novo i dobro cini mi se je jedino rooming in tj da je beba stalno s majkom , bojim se da promjene na bolje od toga nema (osim naravno wc a u svakoj sobi tj novih prostornih uvjeta)

  12. #162
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    pedijatrica odluči treba li bebi dohrana ili ne.
    sestre se trude i pomažu koliko mogu...
    rade pokuse podoja.
    beba se dobije odma nakon poroda,neko vrime,pa je odnesu obuć i nakon toga je vraćaju mami u boks,tu su zajedno cilo vrime dok ne odu na odjel,onda se opet nakratko odvajaju dok pedijatrica ne pregleda bebu.
    nakon toga je beba s mamom non stop.

  13. #163

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    a da li netko prvorotkama pomogne oko dojenja (pokaže položaj,namjesti bebu i sl.)?

  14. #164
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    ima jedna edukatorica za dojenje,da budem iskrena ja je ni prvi put,a bome ni ovaj put vidjela.
    ali vjerovatno dolazi na zahtjev.
    uglavnom sestre znaju pomoć,savjetovat,možda i pedijatrica da koji savjet.

  15. #165

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    evo javila mi se sestra, došla joj je jutros u sobu teta savjetnica za dojenje i pokazala joj osnovne stvari, malo je ohrabrila i uglavnom, ok je...
    nažalost, dolazi samo radnim danom, "sretnice" koje rode vikendom praktički je i ne vide

  16. #166
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    ja sam rodila radnim danom,nisam je vidila niti jednom hehe,a možda zato šta mi nije ni trebalo,dojenje nam je odmah krenulo...

    šta kaže sestra,kako joj je u rodliištu?

  17. #167

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    snalazi se

  18. #168
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj brane prvotno napisa Vidi poruku
    prijateljica mi je prije par dana izgubila bebu u našem predivnom novom rodilištu...
    ima užasne traume i rekla je kako ne zna da li će se više ikad usuditi uči u to rodilište...

    novo rodilište...stari mesari.....
    žao mi je tvoje prijateljice i što je izgubila bebu, ali kakve to veze ima s novim rodilištem
    ne kužim. nigdi veze.
    pa ta joj se tragedija mogla dogodit i usrid grada, u vlastitom stanu, u starom rodilištu, u kazalištu......kužiš šta hoću kazat.


    drago mi je pročitat pozitivna iskustva. iako mi ne dođe da idem sama provjerit
    po meni je jedin i inajveći (zasad) problem - nedostatak osoblja. pa nisu sestre roboti niti se moglu klonirat pa da ih bude više nego ih ima. triba zaposlit medicinskog osoblja pa će svima bit lakše.

    p.s. ja imam pozitivna iskustva i iz starog rodilišta. meni je bilo super. (ili sam ja možda jedna vrlo tolerantna i prilagodljiva osoba....)

  19. #169

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    27

    Početno

    po meni je jedin i inajveći (zasad) problem - nedostatak osoblja. pa nisu sestre roboti niti se moglu klonirat pa da ih bude više nego ih ima. triba zaposlit medicinskog osoblja pa će svima bit lakše.


    POTPISUJEM!

  20. #170
    Kupusic avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    102

    Početno

    Citiraj Bebinja prvotno napisa Vidi poruku
    uglavnom sestre znaju pomoć,savjetovat,možda i pedijatrica da koji savjet.
    Ma sestre će vam pomoći. Samo ih pitajte. Meni je dvaput pomogla s dojenjem sestra za mame, a jednom čak i sestra koja je za bebice.

    Ja imam pozitivno iskustvo iz Splitskog rodilišta. Imala prirodan porod. DOšla puknutog vodenjaka, nisu mi davali drip, pustili me da dobijem svoje trudove i da ide prirodno.
    Ekipa u rađaoni (babice i liječnici) su mi bili stvarno ok osim epiziotomije. AKo si prvorotka teško da ćeš je izbjeći.

    Jedina zamjerka rodilištu je prestrašan nedostatak osoblja!!! Stvarno ih je premalo!

  21. #171
    CUUuu avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    103

    Početno

    Citiraj Bebinja prvotno napisa Vidi poruku
    beba se dobije odma nakon poroda,neko vrime,pa je odnesu obuć i nakon toga je vraćaju mami u boks,tu su zajedno cilo vrime dok ne odu na odjel,onda se opet nakratko odvajaju dok pedijatrica ne pregleda bebu.
    nakon toga je beba s mamom non stop.
    Kako to izgleda? Jesu li onda u sobi za mame i krevetići za bebe?Koliko je mama i beba u sobi?

  22. #172
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    Kraj maminog kreveta je i bebin krevet.
    U sobi su po dvije mame i bebe,ima i vlastiti wc sa tuš kabinom.
    U sobi je i komoda za presvlačenje beba.

  23. #173
    CUUuu avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    103

    Početno

    Predivno

  24. #174
    neobična avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    111

    Početno

    Citiraj Bebinja prvotno napisa Vidi poruku
    Kraj maminog kreveta je i bebin krevet.
    U sobi su po dvije mame i bebe,ima i vlastiti wc sa tuš kabinom.
    U sobi je i komoda za presvlačenje beba.

    Ja sam doduše rodila u starome, ali čini mi se da je ovo jedino šta je napredak u odnosu na staro rodilište...kako ti ljudi ne shvaćaju da nedostaje educiranog kadra?

  25. #175

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    34

    Početno

    Neshvacam zasto se nemoze u bazen kada ga imaju,i zasto nemoze stolcic nego mora biti lezeci polozaj ...Sto se tice osoblja,kaze mi jedna sestra sta radi u bolnici da nezna kako sestrama noge ne opadnu...

  26. #176
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    sestre stvarno imaju masu posla,ali ja moram reć da nisam primjetila da je njihov odnos prema rodiljama zbog toga nikakav,dapače,uslužne su i svaka im čast.

    a taj bazen,mislim da neće još dugo bit u uporabi.

  27. #177

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    34

    Početno

    nadam se da ce se barem moci radjati na stolcicu,kad vec bazen nije u funkciji jos..mozda nemaju osoblje koje je o tome educirano.

  28. #178

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    119

    Početno

    Ja sam iz Zagreba,ali morat ću roditi u Splitskoj bolnici. Da li me može koja od vas uputiti šta mi je točno potrebno za splitsku bolnicu? Da li se može poroditi na stolčiću? Vrlo važno da li se može tražiti taj stolčić ili su neljubazni. Ovo mi je 2.porod,ali prvi je završio carskim rezom,nadam se da će ovaj vaginalno. Inače i vegetarijanka sam,pa kakva je hrana po tom pitanju? Komu se moram obratiti za hranu prije poroda? rodit bi trebala u 9-7. Imam još mjesec i pol dana do termina. Ima li koji doktor u bolnici kojem se mogu obratiti,kojeg preporučate?? Hvala svima na odgovorima.

  29. #179

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    119

    Početno

    Bebinja,
    Daj mi molim te odgovori na pitanje,jer vidim da si ti jedina svježa došla iz Splitske bolnice. Ja naime moram roditi u Splitu jer suprug radi u Šibeniku,pa nam nema smisla iz Šibenika ići za Zagreb.

  30. #180
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    tigrica, a zasto ne bi rodila u sibeniku?
    nisam sigurna za stolcic, mislim da ga ST rodiliste nema

  31. #181

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    119

    Početno

    Zrinka,sve najgore sam čula o šibenskoj bolnici,s tim da mm nemože biti samnom,a u splitskoj može. Tako da šibenska ne dolazi u obzir. A i splitska hvala bogu barem ima uređene sobe,barem nešto.

  32. #182
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    to je problem, sto mm ne moze biti s tobom
    ali jesi li se prijavila na tecaj u st rodilistu? jer nema mjesta, trebas se na pocetku trudnoce prijavtit jer ako nemate potvrdu s tecaja, ne mozes biti s tobom

  33. #183
    Nina2007 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    239

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    evo javila mi se sestra, došla joj je jutros u sobu teta savjetnica za dojenje i pokazala joj osnovne stvari, malo je ohrabrila i uglavnom, ok je...
    nažalost, dolazi samo radnim danom, "sretnice" koje rode vikendom praktički je i ne vide
    a tek sretnice koje rode na Božić
    meni je prvi put došla tek treći dan kad smo išli doma i kad je već bilo kasno..
    valjda ću drugi put imati više sreće

  34. #184

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    119

    Početno

    Bok ima li koja kakvih novosti o ST? Da li je možda koja rodila na stolčiću?Još imam 2 tjedna do poroda,u Šibeniku sam,pa želim hitne informacije. Kako se dođe do bolnice? Meni su na uputnici napisali Firule-da li je to nova bolnica? Da li mi može koja reći jel se može tamo doći da se vidi bolnica tj.da vidim kakvi su uvjeti. Znam da sam u visokoj trudnoći pa me zanima da ne dolazim bezveze.

  35. #185
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    nema ti stolčića u st rodilištu.
    mislim da ti nema mogućnosti vidjeti rodilište prije,ali pokušaj ih nazvat pa pitat.

  36. #186

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    119

    Početno

    Da li je moguć porod da nije u ležećem stavu,da li ti odmah stavljaju ctg kada dođeš tamo? Ima li mogućnosti da se šećem? Ja sam naime rodila u Grazu i to carski pa zato pitam?

  37. #187
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    Mislim da možeš samo u ležećem položaju rađat,nisu ti oni u splitu za neke inovacije hehe.
    lezi,muči i radjaj

    a čuj,ako naletiš na dobru i razumnu ekipu,valjda bi se s njima mogla i dogovorit oko šetanja i ctg-a.

  38. #188

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    119

    Početno

    Onda mi je najbolje da dođem tamo na minutu trudova pa šta bude.Šetat ću se išpred bolnice i to je to...O bože pomozi mi.Već imam noćne more

  39. #189
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    Tigrice,nemoj puno mislit,bit će dobro.
    kad ti je termin?
    ima i u splitskom rodilištu dobrih doktora i babica.

  40. #190
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    da se ispravim,nije baš ležeći položaj,ledja su malo podignuta.

  41. #191

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    34

    Početno

    nakon sta san i ja rodila u splitskom rodilistu da kazem iz prve ruke svoje iskustvo...radjaone prekrasne,nove udobne,lezaj na kojem se radja udoban sirok komodan,moze se podesivat visina naslona iz lezeceg u polu lezeci i sjedeci...babice ja s mojima zadovoljna...doktor koji je prisustvovao porodu,ljubazan (ovo pisem jer su me naplasili s raznim mrkim licima) roming in-prekrasno nesto,sobe lipe ciste,uredne,svaka ima svoje kupatilo i po dvije zene su u svakoj sobi...e sad sestre na odjelu,hmmm. kako koja ja sam imala srece sto se tice nekoliko jednostavno prekrasnih i preljubaznih sestara na koje sam naisla..jedina mi je jedna od svih tamo bila malo..neko mrko lice,ali znaci to je jedna od svih smjena i sestra druge su mi stvarno bile super i strpljive,mada imaju toliko posla da je to luuudilooo opce...
    vizita koje sam se plasila izgledala je jednostavno ovako:samo jedan doktro i jedna sestra,pogledaju punte i to je to.

  42. #192
    niaa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    na otoku...
    Postovi
    12

    Početno

    Baš mi je drago!Lipo je da je tako!

  43. #193
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    evo i mog iskustva iz splitsko rodilista:
    nakon sta mi je puknula plodna voda, moji trudovi krenili samo od sebe, ali nije islo bas kako smo mislili...uglavnom.. nakon 18 sati trudova sta mojih sta umjetnih zavrsih na CR.... nisam se otvarala... ali niko meni zbog toga nije kriv ( je doduse da su me mozda mogli odvesti ranije na cr ali.. )... doktor je bio tu od trenutka kako sam usla u box, ako on taj cas nije tu onda neka sestra, niti jedne sekunde nisam bila sama, stol za radanje je udoban, lipo je velik, nigdi nista ne zulja ( da bas bi nam triba jos i tvrdi stol pored svega) .... nudili su mi ovde... ma stvarno nemam sta za reci... nakon budenja iz anastezije u sok sobi isto su sestre bile odlicne, svako malo su povirivale, cak su me malko izbrisale i oprale , ni ja nisam mogla virovat. kad sam dosla u sobu, sve lipo novo, cisto, mirise. samo nas dvi u sobi nase bebe. wc je tu, tus..odlicno. sta se tice sestara na odjelu, ja nemam niti jednu zamjerku, sve sta nam je tribalo su bile tu, kad god bih zovnili dolazile bi jako brzo. i stvarno ih je malo s obzirom koliko imaju posla..i svaka im cast kako sve izdrze.

  44. #194

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    34

    Početno

    zao mi je sta se tice tvojih tudova od 18 sati nadam se ad ces drugi put imati ljepse iskustvo...eto bar je sve drugo bilo ok.jedina zamjerka koju imam za splitsko rodiliste je sto mi nisu dozvolili da ostanem uz bebu koja je imala zuticu,vec su me poslali kuci a beba je ostala..ja ronila suze ali nisu me pustili stat jos dva dana..mzda nije bilo mista,neznam..

  45. #195
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    anastazija i meni je malo glupo to sta mama ne moze ostati s bebom ako ona ostaje duze zbog zutice.pa ne ostaje se tu jos cili misec, nego svega par dana. stvarno imaju tu neku glupu "politiku" sta se tog tice.

  46. #196
    Nina2007 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    239

    Početno

    imam jedno pitanjce za vas koje ste friško rodile tamo....naime čula sam da u rodilište ulazi isključivo 1 (jedna) torba i da sve osim toga vraćaju. Je li istina da to bukvalno provode ili?

    Naravno nisam ni mislila vuć 3 torbetine sa sobom za ta jadna 3 dana, ali prvi put (u starom rodilištu, 2007.) sam imala sa sobom jednu putnu torbu (unutra papuče, čarape, rezrevna odjeća, gaćice, 3-4 paketa uložaka, izdajalica i sl.) + jedan mali "kovčežić za make up" (to mu je namjena inače, nisam nosila šminku u rodilište ) u kojem sam držala osnovne higijenske potrepštine: četkicu/kalodont, češalj, tekući sapun, vlažne maramice, čisto da ih ne miješam sa npr čarapama i šporkim vešom koji odlažem (u kesi) u torbu, i da se ne moram saginjat u putnu torbu svaki put kad npr želim oprat zube ili ić promijenit uložak.
    I tako sam mislila i ovaj put.

    Međutim sad mi sestra kaže, bila je danas na pregled u rodilište, da su joj rekli (i da piše negdje na vratima di je prijem) da sad u novom ne smije se nego doslovce jedna torba unijet i to je to. I da su strogi full pa da će mi ako dođem s jednom srednjom i tom jednom malom - jednu poslat nazad doma

  47. #197
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    ja sam rodila prije 10 mj,taman kada se novo rodilište otvorilo i naravno nisam znala za to sa torbom.
    na prijemu mi je sestra rekla da izvadim najosnovnije stvari koje će mi trebati a muž će torbu donijeti za vrijeme posjeta od 1630-1730.
    ono što sam smatrala najosnovnije sam stavila u kesicu koja je išla sa mnom u rađaonu,ostatak mi je mm donio taj dan za vrijeme posjeta.
    e sada,pošto ne dopštaju donošenje stvari izvan vremena određenog za posjete(kada rodiš budeš 2 sata u boksu) pa računaj na to.

    u taj mali kovčežić možes stavit ono šta ti treba za rađaonu+prve momente u sobi(ulošci,gačice,šugamanić,voda,nešto za pregrist,itd...)

    grintaju na te velike torbe,jer torbe u sobi moraju stati u ormar,koji nije nešto velik.ja sam imala neku torbu srednjih dimenzija,i stala mi je u ormar.

  48. #198
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    nina2007 ja sam rodila u novom rodilistu prije nekih mices ipo. i stvarno ne smis nosit veliku torbu, nego jednu manju, ono za prvu ruku, a ostalo ti donese muz za vrime posjeta. i kako je rekla bebinja, torba mora stat u ormaru. ja sam u tu sta sam odma ponila sam sobom spremila uloske, gacice, vode, lekadol,mali rucnik,neke kekse,punjac za mob., pastu za zube,cetkicu, cesalj (jer nisam znala u koju cu uru rodit pa da ne cekam vrime posjeta, a na samom kraju sam dobro i ponila jer sam rodila u 17.26, pa ko bi ceka sutra do 16.30 ).

  49. #199
    Nina2007 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    239

    Početno

    hvala na odgovorima cure
    eto dobro da znam jer koliko se ja sjećam u starom se odmah nosila i velika.
    Točnije, u rađaonu sam ponijela samo mini ruksakić (baby size, ono baš mali) s dokumentima/mobitelom i ostalim sitnicama, a tu veću torbu (s ulošcima, gaćicama, čarapama, četkicom/kalodontom itd.) su zaprimili isto odmah i čekala me u sobi kad su me smjestili nakon poroda (di je bila u međuvremenu, od trenutka mog zaprimanja u rodilište, do trenutka kad mi je dodijeljena soba nakon poroda - nemam pojma)

    Znači sad samo nosim ruksakić sa sobom, a "velika" torba ostaje doma (i MD ju donosi dan nakon - na prve slijedeće posjete)?
    doduše i ima neke logike

  50. #200
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    ikakvih friških iskustava o porodima ili održavanju trudnoće?

Stranica 4 od 10 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •