Stranica 1 od 10 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 492

Tema: Splitsko rodilište

  1. #1
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno Splitsko rodilište

    Iako pored starog stoji novo rodilište, od njega još ništa.
    Zanima me naše staro splitsko rodilište, da li se vidi napretka od strane dr, sestara i općenito načina poroda i skrbi poslije njega.
    Ili je to sve kao što je oduvijek bilo???

  2. #2
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    ukratko
    napredak se vidi
    ne, nije savrseno
    ne jos nemaju baby frinedly titulu ni uvjete za nju
    ali je stanje iz godine u godinu bolje

    neke od rpimalja su pohadjale i IBCLCE tecaj na medisinckom fakultetu, za dobijanje titule laktacijskog strucnjaka
    tu su cule za nove preporuke i dobre primjere rakse koji podrzavaju dojenje
    imale su organziranu edukaciju svojih ljudi od strane unicefa
    i tako
    nadam se da su obnovili svoje znanje o dojenju, a i cini mi se da su uvidjeli da nije sve u uvjetima samog rodilista koliko u stavu

    eto, bit ce jos i bolje, nadam se

  3. #3
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Rodila sam prije deset dana pa mi je sada odgovor na moje postavljeno pitanje jasniji.
    Što se tiče boravka u samoj rađaoni, odnosno rađanja, u mojih osam dana koliko sam bila u bolnici sve žene su davale velike pohvale i doktorima i babicama. Sam porod je išao u napredak u smislu osoblja. Zbilja i od mene sve pohvale. Atmosfera je smirena i ugodna i zbilja sam se osjećala kao netko tko će ubrzo postati majka, a ne netko tko se muči sam sa sobom.

    Što se tiče odjela i skrbi KATASTROFA!!!
    Ne znam koje su tečajeve pohađali, samo znam da im fali onaj osnovni koji učimo od ranih dana, a to je kultura.
    Na moje pitanje "sestro molim vas možete li mi podignuti krevet" dobila sam kratak i jasan odgovor "ne mogu".
    Forsirala sam dojenje od prvog dana, moje dijete je napredovalo i nisu imale potrebe davati joj bočicu. Nisu niti malo izašle u susret nikome tko je htio dojiti dijete i tko je imao toliko bolne grudi da je gledao u dijete kao u Boga kada će zaplakati da je gladno.
    Četiri noći nisam ni oka sklopila, ja i još dvije cure što su sa mnom u sobi bile dežurale smo da zovemo sestre da nam donesu bebe kada su plakale.
    Jedva sam se izborila da dijete dojim na zahtjev, a ne da je budim iz sna kada je "vrijeme za podoj".
    Imala bi ja još štošta za navesti, ali ću se ovdje zaustaviti jer mi se uopće ne prisjeća tog dijela boravka u bolnici.
    Isto tako, moram kazati da je bilo par predivnih sestara, jednu izdvajam i njoj ću napisati posebne zahvale i pohvale direktno na bolnicu.

    Osobno mislim da nam novo rodilište neće puno značiti ostanu li međuljudski odnosi ovakvi kakvi su sada.

    Sve pohvale ekipi u rađaoni.

  4. #4
    r_i_t_a avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    split
    Postovi
    303

    Početno

    čestitam na curici,drgo mi je što si napisala par rijeci o tome kako je u bolnici.i ja cu još malo pa mi svaka informacija dobro dođe.
    znaci ukratko moram tražiti da mi donesu bebu na podoj kada place.

  5. #5
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    čestitam ti još jednom na potomčici
    a ja se nadam kako ću rodit u novom rodilištu. valjda će do 7. miseca bit pušteno u "pogon".
    ja s prvog poroda imam pozitivna iskustva, kriznih situacija je bilo jako malo tako da ću ih pomest pod tapet i ostavit tamo di im je misto.

  6. #6
    mikonja avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    393

    Početno

    Pepita čestitam ti od srca!!!!! A i tebi Loryblue....

    e sad, mogu u svemu potpisati Pepitu.....porod je bio super, osoblje u rađaoni super al odjel ubi Bože-jednom riječju katastrofa!!!!!

    Znači ipak se ništa nije promijenilo od 2007. nažalost

  7. #7
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    mikonja sad si me utješila da to traje još od prije :shock:

    Ne znam u čemu je problem :?
    Rađaona i ekipa tamo je zbilja savršena, ja sam presretna, kad god sam zvala sestru odmah bi došla, ista stvar i s doktorima.
    Mislim da će novo rodilište imati savršen tim u rađaoni i još kad se neke stvari moderniziraju bit će to zaista super.
    Što se tiče odjela, ja ne znam što da kažem, zbilja katastrofa.

  8. #8
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    pepita, jeruj mi da je osoblje i u sobama sad bolje nego sto je bilo...onda znas kako je bilo

    drago mi je da je sve proslo i da si bar s osoblje u radjaoni zadovoljna, ali vidis i sama da ima jos mjesta za poboljsanja i ici ce to

    ja se nadam da ce osoblje koje se brine o rodiljama i bebama nauciti nesto o podrsci dojenju na tecajevima koje imaju u rodilistu da bi mogli dobiti titulu rodilista prijatelj djeteta na koju pretendiraju

    u svemu ovome zaboravila sam ti cestitiati na bebici

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Citiraj zrinka prvotno napisa
    ja se nadam da ce osoblje koje se brine o rodiljama i bebama nauciti nesto o podrsci dojenju na tecajevima koje imaju u rodilistu da bi mogli dobiti titulu rodilista prijatelj djeteta na koju pretendiraju
    :? :?
    kad je meni bliska osoba tražila od sestara da joj dijete donesu na podoj kad plače, onda su joj bebu kad je plakala dignuli iz krevetića i sestra joj je viknula "Vidite, plače vam, ali neka malo otplače koji sat vremena!" i nisu joj je donijeli nego se samo podsmjehivali.
    To se nije dogodilo tako davno, tako da bih najradije tužila te sestre što si dozvoljavaju takvo ponašanje..i onda da s takvim osobljem dobiju titulu prijatelj djeteta

  10. #10
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Još ako mi kažeš da je ta sestra plavuša, e onda znam i koja je.

    Uglavnom tužno umjesto da smo sretne ta 2-3 dana poslije poroda da ima netko educiran tko će nam pomoći, mi jedva čekamo ići kući s bebicom i onda nastavljamo same sa sobom.

    Sreća da postoji RODA!!!

  11. #11
    r_i_t_a avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    split
    Postovi
    303

    Početno

    zanima me da li treba u st rodilište nositi spavaćicu i ogrtač.čula sam da ih nemaju baš,a trebaju mi friške informacije.

  12. #12
    mvrcelj avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    split
    Postovi
    229

    Početno

    r_i_t_a
    nama je neki dan na predavanju u klubu trudnica bilo receno da ponesemo svoje jer je tamo nestasica...nove ne dobijaju a onih starih je sve manje!

  13. #13
    r_i_t_a avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    split
    Postovi
    303

    Početno

    puno hvala na odgovoru,već sam pomislila da na forumu nema ni jedna rodilja iz Splita.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    11

    Početno

    ja sam rodila 01.01.09.,i 30.08.07. u splitskom rodilištu.

    i prvi i drugi put nema neke razlike; ekipa u rađaoni odlična, ali odjel totalna katastrofa.Jedini pozitivni pomak je da sad u odnosu na prethodni puta, ipak veći postotak sestara ima nekog pojma o dojenju i recimo da mu daju prednost i ako skuže da dojiš ne daju djetetu bočicu (ali sam moraš na to paziti odnosno dežurati 24h), ali malo ih je koje će ti baš pomoći oko samog dojenja.

    Ovaj sam put čak imala i direktan sukob sa jednom sestrom, i to žestoki,tako da su mi se stvarno zgadili svi :/

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Najlipši grad na svitu..
    Postovi
    635

    Početno

    Obje moje priče iz ST rodilišta (1994. i 1996. ) su horor priče, samo ne znam jesu li zanimljive obzirom na protok vremena.

  16. #16
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    krampus, napiši svoje priče, posebno ako će ti biti lakše da svoja iskustva pretočiš u riječi i podijeliš ih s nama.

  17. #17
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    ne znam da li je bilo ovo pitanje...
    jeli moguće da u st rodilištu na porodu bude pristtna osoba koja nije ženin partner,dakle sestra ili prijateljica?

  18. #18
    vanjci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    722

    Početno

    da ako prodje tecaj.
    ali evo ja sam trebala biti an proodu prije dva tjedna. ono sta se dogodilo je da rodilja nije bila dovljno otvorena i nisu trudovi bili po porcjeni dovoljno jaki i bila je u predradjaoni na ctgeu (bez mobitela) 10 sati i ja nisam smjela doci. rekli su tek kad krene ozbiljnije...na rkaju je zavrsila na hitni carski i niko me nije ni zvao

  19. #19
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    Znači može.To zvuči super :D
    Sad još triba nać dobrovoljca

  20. #20
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Podižem temu.
    Načula sam da se rodilište otvara 1.4. :?
    Da li netko zna nešto o tome :?

  21. #21
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    hm...ko zna...bilo bi super...
    ali je duje reka i ako se bude otvaralo da neće prije svibnja...
    to zvuči ka prvoaprilska šala hehe

  22. #22
    aleksandra avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    292

    Početno

    Kada sam prvi put radala u Splitu 1999g.,uzas,doktori,seste...
    Drugi put sam rodila,opet u Splitu 2007g.,doktori su bili bolji,sestra su bile dobre,,ali uvjeti u rodilistu su uzasni.sestre sto su prematale bebe,nisu ama bas nista znale,sto god bi zene pitale,one ne bi davale odgovore,ili nisu htjele ili nisu znale.Ostale sestre su u tolikoj guzvi,na sve strane jer tada je rodiliste bilo puno. Srecom da sam bila u sobi koja nije prvi put rodila,ostale su bile prvorotke i pokazivala sam kako nadojiti bebu,kako je drzati,kako ce beba rutnuti...i jos ostalih savjeta.

  23. #23
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj Bebinja prvotno napisa
    ali je duje reka i ako se bude otvaralo da neće prije svibnja...
    to zvuči ka prvoaprilska šala hehe
    i lani je vrli duje otvara rodilište na sv. duju (valjda sam sebi u čast ) pa je na kraju pojeo vuk magarca.
    da ne bi bilo tako i na ovog sv. duju.
    čovik je toliko iskompleksiran da očito želi sam sebi dignit spomenik za života i to ga svečano pustit "u pogon" na svoj imendan. pa kad je bal nek je maskenabal.

    ja molim boga da se otvori do kraja 6. miseca da mogu rodit u novom.

  24. #24
    trinity avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Solin - Split
    Postovi
    676

    Početno

    Citiraj Pepita prvotno napisa
    Podižem temu.
    Načula sam da se rodilište otvara 1.4. :?
    Da li netko zna nešto o tome :?
    koliko ja cujem, nista prije svibnja....
    sad navodno opremaju rodiliste

  25. #25
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    a postavlja se i ptianje pristupne ceste.ne znam jel se tu šta radi.
    kada san išla rodit,sestra na prijemu mi je rekla da eto iman čast vidit i ovo staro rodilište jer uskoro novo dolazi u funkciju...

  26. #26
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    valjda ce do devetog bit

  27. #27
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    Citiraj aleksandra prvotno napisa
    Srecom da sam bila u sobi koja nije prvi put rodila,ostale su bile prvorotke i pokazivala sam kako nadojiti bebu,kako je drzati,kako ce beba rutnuti...i jos ostalih savjeta.
    Mi smo u sobi sve bile prvorotke.Kada su mi napokon donili bebu,sestra mi rekla EVO TI.I ode.KOntam sada će mi pokazat kako ću stavit bebu na sisi,ona ode.Ajd dobro.Pitala ja žene u sobi šta i kako sada hehe.
    Drugi dan došla neka sestra,stisla me za sisu i kaže: Ti imaš mlika,dobro.
    Prije poroda sam se informirala o dojenju i položajima ali u tom trenutku očekuješ da će te barem netko uputit :/

  28. #28
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    summer čestitam!!!

  29. #29
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    Citiraj emira prvotno napisa
    summer čestitam!!!
    Hvala, draga!

    Avatar ti je predivan

  30. #30
    r_i_t_a avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    split
    Postovi
    303

    Početno

    Citiraj r_i_t_a prvotno napisa
    zanima me da li treba u st rodilište nositi spavaćicu i ogrtač.čula sam da ih nemaju baš,a trebaju mi friške informacije.

    za one koje zanima..spavaćica i ogrtača ima,mada sam nosila svoju spavaćicu..pa kako želite.

    osoblje je kako se postavite,bebu donose i odnose kako vi želite,isto tako daju ad ako vi kažete.

    hrana užas,ali snađite se od kuće

    wc ok kako je bilo prije 10 godina

    sve u svemu,može proć

  31. #31
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    summer draga da ti i ovdje čestitam

  32. #32
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Ja se nadam da ću za koju godinu rodit u novom rodilištu

  33. #33
    Aneta avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    MA
    Postovi
    291

    Početno

    E ja sam se nadala da drugo dijete ću roditi u novom rodilištu... :/ Izgleda da ipak ne ću, nego u Makarskoj 8)

  34. #34

  35. #35
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    Nemoš bilivit - da nije izbora nebi ni ceste bilo


    Nego ja rodila u splitskom rodilištu.

    Zadovoljna i sestrama i doktorima i svime...

    Bebu dobiješ kad god hoćeš i držiš je uz sebe koliko god hoćeš .Da je gužva i da je sve staro - je, eto to bi bila jedina moja zamjerka ,al nemože ni bit bolje ako je rodilište staro, i natrpano ...

    Imaju i jednu "sestru" koja je zadužena za edukaciju oko dojenja - ma eto . S obzirom na priče koje sam čula o rodilištu očekivala sam svašta - a bilo je sve za 5

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    194

    Početno

    - Da ovu pristupnu cestu za rodilište počnu graditi danas, mi četiri sljedeća mjeseca ne možemo dobiti uporabnu dozvolu za rodilište i otvoriti ga jer, po ugovoru, rok za izgradnju ceste je četiri mjeseca, a bez nje nema ni dozvole za rodilište, priča nam Dujomir Marasović, ravnatelj splitskog KBC-a, dok s reporterskom ekipom “Slobodne Dalmacije”, koja ekskluzivno prvi put snima unutrašnjost novog rodilišta, obilazi rodilište.


    prema tome i da se danas počne radit, a neće, eventualno se mogu veselit one kojima je termin u 9 mj. a mi ostale se nadat najboljem

  37. #37
    trinity avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Solin - Split
    Postovi
    676

    Početno

    Citiraj sunchica prvotno napisa
    - Da ovu pristupnu cestu za rodilište počnu graditi danas, mi četiri sljedeća mjeseca ne možemo dobiti uporabnu dozvolu za rodilište i otvoriti ga jer, po ugovoru, rok za izgradnju ceste je četiri mjeseca, a bez nje nema ni dozvole za rodilište, priča nam Dujomir Marasović, ravnatelj splitskog KBC-a, dok s reporterskom ekipom “Slobodne Dalmacije”, koja ekskluzivno prvi put snima unutrašnjost novog rodilišta, obilazi rodilište.


    prema tome i da se danas počne radit, a neće, eventualno se mogu veselit one kojima je termin u 9 mj. a mi ostale se nadat najboljem
    ma moze i bez pristupne ceste

  38. #38
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    nego,negdi san vidila slike te novoga rodilišta,izgleda sasvim lipo.
    ne znam jesu li ga do sada uredili unutra?
    kad nađem link,stavit ću ga.

  39. #39

  40. #40
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Jao pa to će biti zaista SAVRŠENO!!!
    Toplo se nadam da ću svoje iduće dijete roditi u savršenim uvjetima i o tom porodu pričati cijelog svog života

  41. #41
    trinity avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Solin - Split
    Postovi
    676

    Početno

    da, slike su bas lipe, ali bezbrazluk je taj da je to fotkano prije pola godine i objavljeno u novinama, a zgrada jos nije otvrena

    samo trljaju sol na ranu s tim fotkama svim rodiljma koje nikad nece docekati porod u tom novom rodilistu, a mogle su da nije svega sto se događalo oko tog rastezanja s otvorenjem rodilista

  42. #42
    Aneta avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    MA
    Postovi
    291

    Početno

    Kada za porod u vodi! Nadala sam da drugo dijete ću roditi baš ovako...

  43. #43
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    za porod u kadi će se vjerovatno trebat zapisat pošto imaju samo jednu,jel tako? a kako ako bude više rađalica baš taj dan

  44. #44
    trinity avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Solin - Split
    Postovi
    676

    Početno

    Citiraj Bebinja prvotno napisa
    za porod u kadi će se vjerovatno trebat zapisat pošto imaju samo jednu,jel tako? a kako ako bude više rađalica baš taj dan
    ah, ne vjerujem da ce biti bas takva navala na kadu.
    osim toga da bi mogle zene radjati u kadi mislim da prije toga moraju obaviti neke preglede (briseve) da se vidi mogu li uopce ici u kadu.

  45. #45
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    Za porod u vodi treba donijeti nekoliko nalaza - uglavnom briseva. Međutim, ne bojte se gužve. Čak i u Rijeci gdje je velik interes za to (najveći u Hrvatskoj) se nije dogodilo da su dvije bile istovremeno u rodilištu spremne za u kadu. Kad sam rađala, mojih 2-3 poznanice su imale termine oko mog pa smo se raspitivale što u slučaju da rađamo isti dan. Rečeno nam je da bi išla ona koja je bliža izgonu, i da se nakon poroda kada očisti i može ponovno puniti - za to im treba oko sat vremena, ako se dobro sjećam.

  46. #46
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    eto , ja se nadam drugo roditi u novom rodilištu...
    a moje iskustvo starog je odlično... u rađaoni su svi bili stručni i ljubazni... da je htio mm je mogao rezati pupčanu vrpcu,fotkala nas babica s bebom...
    na odjelu je činjenica da im fali kreveta i prostora, ali za to se ne može kriviti bolnicu...
    ponovno, osoblje ljubazno i stručno..davali su mi dijete na zahtjev...odgovarali na svako pitanje, o rh(ja sam minus) , o dojenju (medicinska sestra je bila divna), i stvarno ne znam nikoga, i žao mi je onih koje su imale traumatična iskustva... meni je to bilo lijepo iskustvo...

  47. #47
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Postoji li i u starom splitskom rodilištu kada, tj. mogućnost za porod u vodi? Imaju li to rodilišta u Dubrovniku i Zadru?

  48. #48
    Aneta avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    MA
    Postovi
    291

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa
    Postoji li i u starom splitskom rodilištu kada, tj. mogućnost za porod u vodi? Imaju li to rodilišta u Dubrovniku i Zadru?
    U starom nema, ali ima u novom

  49. #49
    nessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    412

    Početno

    drage moje cure ne znam šta da vam kažem jučer san došla iz bolnice opet san bila na održavanju trud. a o stanju tamo ne znam šta bi vam rekla ne daj bože da se moran opet vratit :shock:

  50. #50
    trinity avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Solin - Split
    Postovi
    676

    Početno

    i ja sam prije par dana dosla iz splitskog rodilišta.
    moja iskustva su pozitivna, ali zbilja cujem da je curama koje tamo odrzavaju trudnocu koma. imala sam cimericu koja je rodila blizance i bila 20-ak dana na odjelu. jedva je cekala da ode od tamo, blizanci su ostali na neonatologiji, a njene price iz sobe za cuvanje trudnoce su stvarno ruzne.

    meni je s druge strane bilo sve ok. porod je prošao dobro, s ginekolozima u viziti nisam imala previse kontakta, a sve ostalo osoblje i sestre i primalje i spremačice su mi bile odlične, ljubazne i pritupačne.

Stranica 1 od 10 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •