Stranica 10 od 10 PrviPrvi ... 8910
Pokazuje rezultate 451 do 492 od 492

Tema: Splitsko rodilište

  1. #451

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    542

    Početno

    Citiraj funky prvotno napisa Vidi poruku
    Jojo, potpuno se slazem, i ja sam kao jedinu zamjerku navela stvarno prilicno slabu higijenu prostorija gdje su rodilje i bebe, te isto tako prevelik broj posjetitelja kojima je dozvoljen ulazak.
    Sara, uz uobicajenu prtljagu koju nosis u rodiliste, preporucam dezinfekcijske maramice za pocetak!
    potpisujem u potpunosti, dezinfekcijske maramice su must have u torbi za rodilište

  2. #452
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Cure koje ste rodile, da li je u split. rodilište potrebno nositi benkice i robicu za bebu za ta tri dana koliko se stoji nakon poroda ili oni imaju svoje? Znam da se treba donijet robica za izlazak, al zanima me od poroda do izlaska jel i za taj period treba imat svoju robicu za bebu*

  3. #453
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    sara, oni imaju svoje, ne trebaš ništa nositi
    ali kako je bilo kad sam ja bila... ne bi škodilo da poneseš nešto. svega im je falilo, to sam već pisala, beba mi je bila u robici broj 80, sve je plivalo oko nje, a kad bi bljucnula po robici sestre bi rekle "osušit će se". Pa sam zvala muža da donese naše robice, ionako te najmanje kombinezone je prerasla već 4. dan, da ih nije obukla u rodilištu ne bi ih nikad obukla

  4. #454
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Hvala tangerina! Da pitam još samo za spavaćicu, jel se mora bit u njihovoj ili se može ponijeti svoja?
    Jedna prijateljica mi je rekla da je ona morala biti u njihovoj bolničkoj spavaćici, al to je bilo još u starom rodilištu pa ne znam kako je sada!

  5. #455
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Kad sam ja bila, moglo se bit u svojoj, dapače, njihovih je falilo pa ako ti se zaprlja bilo je pitanje možeš li dobit novu

  6. #456
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,634

    Početno

    evo i ja potvrdjujem da mozes ponit svoju, kako rece tangerina cesto im fali pa je cak i pozeljno

  7. #457
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    kako je bilo kad sam ja bila, ne bi bilo naodmet da poneseš i svoj toplomjer
    (najozbiljnije, mislim da je bio jedan toplomjer na cijelom katu, davali su mi ga ko osjetljivi cvijet, da ga slučajno ne razbijem. kukavna državo)

  8. #458
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    A tangerina za što bi mi točno trebao tomplomjer?

  9. #459
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Sara10, ako posumljaš da imaš temperaturu nakon poroda, lijepo si izmjeriš kad hoćeš i to sa svojim termometrom

  10. #460
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    sara, poslije poroda se mjeri svaki dan temperatura, kao mjera predostrožnosti, jer povišena temperatura je ukazatelj da nešto nije u redu (npr zaostale posteljice)

  11. #461
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Aha, nisam to znala, a tko će i znat sve kad nisam još u rodilištu bila! Thnx cure!

  12. #462

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    440

    Početno

    Hehe, sve ti je kako cure kazu, ponesi svoju spavacicu, a moze i ponesto za bebu... Toplomjer smo ipak imali
    Ponesi bocu vode na porod i nesto za gricnuti nakon, jer tko zna kad ce biti iduci obrok, pa da ne crknes od gladi
    E, spiza uopce nije bila losa...

  13. #463
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Evo da se i ja javim na ovu temu, jučer sam izašla iz splitskog rodilišta i provela u njemu punih tjedan dana jer je maleni imao žuticu. Svakakvih negativnih priča sam čula o rodilištu i osoblju u njemu, ali moje iskustvo je takvo da ja imam samo riječi pohvale za sve dolje, a prošla sam sve smjene i sestre u ovih tjedan dana. Od ulaska u box do odjela na babinjačama, dr-a ja sam prezadovoljna svima. Nisam imala nikakvu vezu za porod niti ijednu sestru dolje poznam. Da počnem prvo od babice koja me porodila, žena je odlična, super smo surađivale, davala mi savjete, upute kako disat, tiskat, kada stati, slušala je moje neke upite i komentare i bila susretljiva jako i hrabrila me pri izgonu. Sestre na odjelu su odlične, kažem prošla sam sve smjene cijeli tjedan. Jedna sestra mi je prvu noć predložila da mi uzmu dijete preko noći da se mogu malo odmorit i naspavat, vidjela u trud. knjižici da je IVF trudnoća (jer kaže inače to ne rade) i ja sam pristala na to i mogu vam reći da mi je dobro došlo, tu noć sam najviše i spavala u rodilištu, ostale noći slabo, mali je imao žuticu pa bio nemiran pod onim plavim svjetlom. Ta ista sestra me je hvalila kako sam se dobro snašla s malim, da sam dala svoj maximum tih tjedan dana, dojeći ga i da žutica što prije prođe. Navijala je za mene da što prije izađem, i ona mi je bila pri otpustu i obukla malenog. Ženu nit znam, prvi put je vidjela u rodilištu, a ponašala se prema meni kao da sam joj rod. Ni druge nisu bile ništa lošije, sestre rade svoj posao kojeg ima previše, na sto strana rastrgane, uvijek na usluzi svima kad god ih se pozove. Promijenila sam tri cimerice i one isto mišljenje imaju. Tako da tko god ima strah od nekih negativnih priča o spl. rodilištu, nema potrebe za tim jer svi rade svoj posao najbolje što mogu, mame i bebe su pod najboljim mogućim nadzorom i sestara i dr-a. Samo riječi pohvale imam za splitsko rodilište!

  14. #464

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    440

    Početno

    Sara cestitke!!!!!
    Drago mi je da si i ti imala lipo iskustvo i da ste ti i bebac super!!!
    Cestitke!!!!

  15. #465
    Aneta avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    MA
    Postovi
    291

    Početno

    A kako je sa pratnjom na porodu? Rodila sam jos u starom rodilistu i tada smo muz i ja morali zavrsiti tecaj u bolnici da bi on mogao biti prisutan na porodu. I nisam rodila u boksovima nego za rodilju sa pratnjom bile su posebno dvije sobice-rađaonice. Kako je sad? Je li onaj papir od tecaja jos vrijedi?

  16. #466
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Mislim da ti vrijedi 3 godine ili tako nekako, ako ste bili na tečaju prije manje od 3 godine onda ne trebaš platit 400kn nego manje, tipa 150
    Ali vidim da je tvoje zadnje dijete 2009., dakle ne vrijedi, moraš ponovo pljunit 400kn, ali dobra vijest je da ne morate ić na tečaj, odmah dobiješ papir, mi smo to doslovno riješili kad su meni već krenuli trudovi

    u novom rodilištu u svakoj rađaoni može bit pratnja

  17. #467
    Aneta avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    MA
    Postovi
    291

    Početno

    Hvala na odgovoru! E pa onda cemo cekati do zadnje

  18. #468

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    440

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da ti vrijedi 3 godine ili tako nekako, ako ste bili na tečaju prije manje od 3 godine onda ne trebaš platit 400kn nego manje, tipa 150
    Ali vidim da je tvoje zadnje dijete 2009., dakle ne vrijedi, moraš ponovo pljunit 400kn, ali dobra vijest je da ne morate ić na tečaj, odmah dobiješ papir, mi smo to doslovno riješili kad su meni već krenuli trudovi

    u novom rodilištu u svakoj rađaoni može bit pratnja
    Potisujem Tangerinu, uz napomenu da mojoj cimerici nije bilo dozvoljeno platiti pratnju taj dan kad je dosla na porod, pa ti preporucam da to ucinis ranije!

  19. #469
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Po meni je isto bolje platiti ranije nego zadnji čas jer nikad ne znaš kako će porod krenut i šta će se zbivat. Meni su recimo krenuli jaki trudovi i da sam došla u rodilište bez te uplate tko zna kad, gdje i kako bi platili, ja u bolovima od trudova ne mogu maknit, a muž ne znam bi li se snašao i bi li bilo kasno, a njegova pratnja na porodu mi je bila od neprocjenjive važnosti!

  20. #470
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    naravno, uplata se može napravit do 2-3 popodne, ne možeš doć sa trudovima u ponoć i očekivat da ćeš to rad riješit

    ali sa prvim djetetom sam ja zvala u svibnju da nas zapišem na tečaj, i tad već nije bilo mjesto do mog termina 26.9.. nudila mi je žena da idemo na tečaj u listopadu

  21. #471
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Je li preduvjet za prisustvo partnera završen tečaj ili prihvaćaju da se samo plati i onda pratnja može na porod?!

  22. #472
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Inesz, može se samo platit da partner bude prisutan, tako smo mi napravili.

  23. #473
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Ajme, to je strašno! Najveće rodilište tako da plaćanjem uvjetuje podršku partnera rodilji? To je nemoralna pljačka. Je li to već prijavljeni inspekcijskim službama Ministarstva?
    Posljednje uređivanje od Inesz : 09.09.2015. at 20:05

  24. #474
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Inesz, slažem se s tobom, to je stvarno pljačka, al tako je to u split. rodilištu ako se želi pratnja. A meni je pratnja muža bila jako bitna pa onda zaboraviš i na tih 400 kn, al nije malo uopće i ne bi tako trebalo biti.

  25. #475
    Aneta avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    MA
    Postovi
    291

    Početno

    A je li za vrijeme trajanja trudova zena mora lezati ili moze zauzeti polozaj koji njoj najvise odgovora? Ili to zavisi od babice do babice?

  26. #476
    MarinaMM avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    77

    Početno

    Pozdrav svima!
    Evo da malo podignem temu.
    I mene zanima isto sto i Anetu. Prosli porod mi je bio 2008. u starom rodilistu i tamo mi nisu dozvoljavali promjenu polozaja, a lezanje na ladjima zna biti ubitacno. Na sve 4 bi bila ideala ili mozda valjanje na onom pilates balunu...
    Ima li tko friskiji sa informacijama iz novog rodilista?

    I gdje se uplacuje tih 400kn?
    Sto ako odem na carski, je li to onda 400 kuna bacenih u vitar?
    Hvala na info

  27. #477

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    3

    Početno

    Rodila sam prije 15 dana pa vam mogu dat friske informacije. Kad sam legla na stol u radaoni pitala sam sestru hocu li se moc dignuti nakon sto me spoje na drip, ona je rekla da cemo se sve dogovorit i otada je vise nisam vidjela, dolazile su neke druge sestre. Tako da sam prilezala sve trudove, par puta su me trazili da se okrenem na lijevi bok i svaki put ctg nije mogao ocitavat otkucaje srca pa sam su me tako okrecali i vracali i za vrijeme najjacih trudova. Uglavnom moje iskustvo je da se mora lezati pogotovo ako vas spoje na drip.
    400 kn uplatis tajnici na 2 katu rodilista. I da ako ides na carski muz nemoze s tobom ali ako prije imas trudove i nema indikacije za carskim onda on moze bit u radaoni s tobom do trenutka carskog.

  28. #478
    MarinaMM avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    77

    Početno

    Znaci da je isto kao sto je meni bilo 2008. u starom rodilistu. Isto sam cilo vrime morala biti na ledjima radi ctg-a. A to je najneugodniji polozaj

  29. #479
    MarinaMM avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    77

    Početno

    Na nekim mjestima citam da postoji opcija poroda na stolicu u ST-u, a na nekima da je to znanstvena fantastika. Da li imate kakav info iz prve ili barem druge ruke?

  30. #480

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    440

    Početno

    Za dozvoljene polozaje na porodu stvarno ne znam, ja sam bila u nekom polulezecem, i bilo mi je ok. Muz je bio sa mnom, cijelo vrijeme su nas obilazili, ponudili su mi i pilates loptu. Kad mi je dalo drip, sve se jako brzo odvilo( hehe iako se cinilo kao vjecnost), i nisam bas puno stigla misliti o nekom udobnijem polozaju, mozda da nazoves pa pitas? Sretno

  31. #481
    MarinaMM avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    77

    Početno

    Mogla bih, pa da usput pitam i da li se moze iznijeti bebu u auto-sjedalici.

  32. #482
    vucica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Jug...
    Postovi
    1,295

    Početno

    Pozz cure! Kako ide procedura kad je carski rez, kakve su sestre, bilo kakve svjeze informacije..trenutno se nalazim na odrzavanju trudnoce u St, ovdje cu najvjerojatnije imat i dogovoren carski rez zbog dijagnoze..pa eto cisto informativno.

  33. #483
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Kako ide to s pratnjom? Od kojeg trenutka md moze biti sa mnom?

    Naime, ja bih da bude sa mnom od pocetka, od dok traju trudovi, otvaranje i to, da me drzi za ruku, daje vode il stogod takvo, al da se izgubi kad krene sam porod taj covjek bi se definitivno onesvijestio na samom porodu - skoro se onesvijestio kad je dr. na uzv-u s prvim sinom rekao "vidite, ovo vam je mjehur od bebe". A i nije mi nesto potreban kad su oko mene sestre i doktori.

    Na prvom porodu smo to tako nekako izveli - doduse slucajno - sestra ga je poslala da popije kavu jer kao ja necu jos satima rodit - a kad se vratio pola sata kasnije mali je vec bio tu Prvoga nisam rodila u Splitu?

    I sto je s placanjem/tecajem? Samo odemo jedan dan i platimo? Ne treba tecaj?

  34. #484
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    ne moraš ić uopće na tečaj, samo odeš u ured neki tamo, platiš i dobiješ potvrdu i to je to
    tako da možeš ga poslat kad dobiješ trudove, ako ih dobiješ na radni dan do 3 popodne

    što se tiče toga kad može bit, iskustva su različita, a moje je ne baš sjajno
    mene je on doveo i onda čekao ispred, doktori na pregledu su rekli da ću ja sad proć kroz pripreme i da ću mu se javit kad krene porod
    uzeli su kao njegov broj da mu jave
    mene polegli i zavezali za ctg, torba par metara od mene, nisam se baš mogla ustat da dobavim mobitel, možda sam teoretski mogla, ali onaj stol je visok, a ja sam polegnuta na leđa kao kornjača, nije mi padalo na pamet
    noć je, rijetko tko uopće naiđe
    mm za to vrijeme u autu na parkiralištu, ode svako toliko tamo do sestre u prizemlju
    veli ona "nitko se još ništa nije javio, sad ću ja nazvat da vidim kako je ona", nakon par minuta kaže mu da sam otvorena XY cm i da ima još puno vremena (ili su joj rekli podatke nekog drugog ili jednostavno izmišlja, jer mene su zadnji put pregledali 3 sata ranije i nije bio taj broj centimetara), i najbolje da on ode negdje u kafić i doručkuje (to je oko 5 sati)
    on popije kavu iz automata, vrati se do nje i kaže "znate šta ja ne mogu više čekat", i ona ga odluči ipak dovest gore
    kad je on doša, taman su krenuli oni najjači trudovi, puka vodenjak, za 20ak minuta je cura u rukama


    Ako budem rađala treće (i ako bude sve ok), idem opet u Sinj. Tamo bi se moglo dogovorit ovo što ti treba, i ljudi bi to napravili kao najnormalniju stvar. Što realno i je.

  35. #485
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Dobro da se odlucio sam otici gore Moj bi objerucke prihvatio slanje na kavu i sendvice

    Znaci, platimo i nadamo se najboljem. A dobro... ja sam prvog rodila u Varazdinu i bas je bilo ok sto se tice pratnje - md je od pocetka bio sa mnom.

    Hvala na informacijama!

  36. #486
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Jos jedno pitanjce, koliko prije termina se pocne ici na preglede u rodiliste? I koliko cesto se ide?

    Sto se tice md-a, naravno da jos nije otisao se prijavit za pratnju. Sutra cu, sutra cu. Grrr! sreca pa su mu i djeca neka da im se nikud ne zuri

  37. #487
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Ja nikad nisam isla na pregled u rodiliste
    Rodila sam 5 dana prije termina

  38. #488
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Super, hvala

  39. #489
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Evo i moj update. Rodila sam maloga u nedjelju, u srijedu smo izasli. Ukupni dojam rodilista je pozitivan, babice i sestre i doktori su svi profesionalni i odnos prema rodiljama im je vise-manje ok. Al jako se osjeti da stvarno imaju previse posla i da jedva stizu sve obavit.

    Jedna zamjerka mi je sto ne govore pretjerano sto i zasto rade. Tipa kad cijepe dijete, ili mu vade krv, ne kazu sami protiv cega cijepe ni zasto vade krv, nego ih treba pitat. S tim da sestre cesto ni ne znaju zasto se vadi krv nego samo kazu, doktorica je tako rekla.

    I druga zamjerka mi je nedovoljno afirmativan odnos prema dojenju. Sestre i dalje svaka tri sata ulaze u sobu i nude mlijeko. S tim da, kad je prosao prvi dan, i ja im govorila da ne treba nadohrana, bar su se tri htjele uvjerit da imam mlijeka. Ipak kad je mali pozutio malo, doktorica mu je prepisala nadohranu, ja nisam bas htjela, al me sestra nagovorila da mu damo malo. Al maliso uopce nije htio gutat nego je samo pustio da mu se sve izlije iz usta - sunce malo - pa su odustali od nas

    Ne zelim rec ni da su protiv dojenje, jer nisu, i vjerujem da ce pomoc, ako zatreba. Mojoj prijateljici je recimo jedna sestra masu pomogla s namjestanjem djeteta na dojku i savjetima. Cini mi se da je i tu nekako glavni problem nedostatak vremena, rodiliste je stvarno prepuno, i ako majka sama ne zatrazi savjet i pomoc, nece ga bas dobit. Bilo ni dobro kad bi bila neka osoba zaposlena bar za pomoc pri dojenju i davanje informacijama majkama. Npr. moja cimerica je smatrala da maloj treba nadohrana vec par sati nakon poroda pa ju je i trazila i dobila, istovremeno cekajuci da joj nadodje mlijeko - znaci nije znala puno o kolostrumi i njegovoj hranjivoj vrijednosti. Ona ce ipak vjerojatno dojit bebicu jer jok je vec cetvrta i prvih troje je dojila. Al eto, vjerojatno bi svejedno bilo dobro da joj je neko rekao da su i te kapljice mlijeka dovoljne za skroz malu bebu.

    Al zapravo kad bolje promislim, pola sestara tako nudi mlijeko, a pola gundja (malo) sto majke daju adaptirano mlijeko. Skroz su nekonzistentni. Ipak, u vezi nadohrane, nijedna se sestra u principu nece raspravljat s majkom nego ce napravit kako ona kaze. I to minje skroz ok. Samo mislim da bi ipak trebao postojat i neko ko ce tih par dana u rodilistu pomoc pruzanjem informacija, savjeta, stavljanjem djeteta u pravi polozaj. Ako majka to zeli, naravno.

  40. #490
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Hrana i cistoca su ok. Toplomjera ima dovoljno

    Spavacice su i dalje pretople, al to ok. Ali su i od nekog grubog materijala koji kad dodje na osjetljive bradavice bas grebe - tako da bolje nosite i neku svoju potkosulju ili grudnjak za ispod spavacice.

  41. #491
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    hahaha, to sam samo ja uletila u neku krizu toplomjera
    pa je li bila savjetnica za dojenje kad si bila, dok sam ja bila došla je 2-3 puta

    i je li ti bila neka pedijatrica-robot? nama je bila neka plava, način na koji bi ta žena ušla unutra i pozdravila nas i pregledala bebe mi je dan danas fascinantan, pitala sam se je li ona inače tako ili samo na poslu, komandant Data koristi više facijalne ekspresije

  42. #492
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Nije bila savjetnica za dojenje. E to zvuci dobro

    Je, bila je. Stavila mu stetoskop na prsa, poslusala doslovno jednom, rekla, malo hripi, treba nalaze i otisla. Bila je i jedna mladja, bas predivna koja je puno vise objasnjavala i temeljitije pregledavala.

Stranica 10 od 10 PrviPrvi ... 8910

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •