Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Kolko obroka, a koliko podoja (10 mjeseci)?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    338

    Početno Kolko obroka, a koliko podoja (10 mjeseci)?

    Kolko često hranite dijete staro 10 mjeseci? Koliko obroka hrane dobiva i u kojim vremenskim razmacima, a kolko često ih dojite?

    apricot izmijenila naslov

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    684

    Početno

    svako dijete je drugacije. moja je sa 10mj imala jedan obrok (ako se to tako moglo nazvat) dohrane i 20ak ako ne i vise podoja dnevno. ali bilo je ljeto i ona nije htjela vodu pa je zato svako malo cicala. a od poznanika djecak je tada jeo 4 obroka dohrane. i to kakva obroka. citavu jabuku i bananu odjednom!! za 1 obrok!!

  3. #3
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    Sa deset mjeseci je štrajk bio u punom jeku i nije imala gotovo niti jedan obrok.
    Samo podoji :/ . Da je bilo po mom, jela bi dva kuhana obroka i neko voće između. No to ni danas tako ne jede.

  4. #4
    Livada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    36

    Početno

    mi smo s 10 mjeseci imali dva obroka dohrane (jedan voce i jedan povrce/meso). ostalo je bilo dojenje (preko dana najmanje tri puta, tokom noci najmanje cetiri puta). sad ima 13 mjeseci, i jos uvijek smo na istom broju obroka dohrane (s tim da sada jos pojede i neku vocku ili rizin kolacic kao medjuobrok).

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Luka vec sad jede 3 obroka. Ne brojim podoje...puno ih je...
    Pusti bebu da sama odluci o tome koliko ce jesti i sisati.

  6. #6
    štrumpf avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ...kud Neretva hladna teče...
    Postovi
    451

    Početno

    Roko ima tri obroka dohrane, a podoja kako kad. Nekad ga preko dana ne zanima sisanje pa sisa samo kad se probudi i kad popodne ide spavat, a nekad češće. Zato noću sve nadoknadi.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    284

    Početno

    Mi imamo tri obroka dnevno, od toga dva voće. A sisa... 10-15 puta. Obavezno prije i poslije spavanja i između kad god se sjeti. I po noći se budi bar 3-4 puta za sisanje - što bih ja rado smanjila i izbacila

  8. #8
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    zara je u to vrijeme imala 2 obroka dohrane i beskrajno mnogo podoja
    margita je imala 2 ili 3 obroka, i nešto manje podoja
    al da znam točno, ne znam
    nisam brojala

  9. #9
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    mi smo s 10 mj imali 3 obroka dnevno sa par podoja in the meantime a sad sa nepunih 11 mj smo na 0 do 1 obrok dnevno i bezbroj podoja, heh

    zaznula nas crijevna viroza, pa izlazak kutnjaka i eto ti ga opet smo kao na početku dohrane

    već se premišljam da se priključim malo niže "odbijačima dohrane" :/

  10. #10
    adonisa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    288

    Početno

    s deset mjeseci smo imali 2 - 3 obroka i puno podoja, nisam nikad brojala
    sad, s 14,5 mj su 3 - 4 obroka, a podoji su kako koji dan - nekad više, nekad manje

  11. #11
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    9 mjeseci, 5-6-7 podoja, 0 obroka (ajmo reć trećina jednog obroka)

    s 10 ,mjeseci će biti vrlo slično čini mi se

  12. #12
    xenia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    214

    Početno

    9 mjeseci i u najboljem slučaju 2 obroka a podoja nekad i 8 dnevno ali ispod 5 rijetko :/

    zanimljivo mi je što i kad najbolje jede i pije svejedno ne prođe nikad duže od sat vremena a da ne cica

  13. #13
    Vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    309

    Početno

    kod nas su dva obroka dohrane (5-10 žličica) i otprilike 8 podoja dnevno bio bio neki prosjek i 3-5 noću. Ja se uopće oko toga nisam zamarala, no pomalo se bojim kako će izgledati kad počnem raditi. To će biti za dva mjeseca, a pomisao da joj fali cickanje, a mene nema mi je grozna. Tko ima iskustva s time?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    216

    Početno

    Eh, moja Vila, kao da slušam sebe. Moja će malecka za par dana 11 mj i ima 2 obroka (ručak i večera) i popdnevni međuobrok kakokada. Cicka non-stop, i po noći. Isto me brine kako će stvar funkcionirati kada počnem raditi, da li prekidati dojenje, kako će tek mala zaspati bez mene i cickanja nemam pojma jer ona jedino zna zaspati kraj mene cickajući.

  15. #15
    Vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    309

    Početno

    ja si uopće ne mogu zamisliti prekinuti dojenje, jer joj je to osnova, nešto što radi po čitav dan i noć Misliš li pokušati odvajati se na malo dulje prije nego počneš raditi da vidiš kako će biti? Sve se nadam da će jesti dohranu malo više ako mene nema u blizini

  16. #16

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    361

    Početno

    Petar ima 10 mjeseci i ima 3 i pol obroka.

    9,00 buđenje, dojenje
    10,00 doručak - uglavnom banana
    11,00 dojenje, spavanje (pola sata)
    13,00 ručak - meso, povrće, žitarice
    15,30 dojenje, spavanje (pola sata)
    17,00 mandarina, komadić jabuke i sl. ponekad to preskočimo
    19,00 večera - kašica voće, keks ili griz
    21,00 dojenje, spavanje
    21,30 dojenje
    23,00 dojenje
    00,00 dojenje
    3,00 dojenje
    6,00 dojenje

    I uz svaki obrok koji sjedi s nama žvače koricu domaćeg kruha.
    Količine nisu velike. Na primjer, pola banane ili pola jabuke i nekoliko keksa u kašici. Rijetko kad sve pojede iz tanjura. Ispočetka samo zijeva i guta, a kad se zasiti onda uzima žlicu sam i pokušava nešto s njom.
    Od noćnih dojenja, samo ono u ponoć je zbilja za hranjenje, ostalo je utjeha.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    split
    Postovi
    30

    Početno

    kad ovo čitam ne mogu vjerovati koliko moja curica od 10 mjeseci jede, a uopće nije debela.
    Ima i do 5 obroka u danu, uz tri dnevna i 4 noćna podoja. ali napominjem da ne zna piti ni iz čega osim iz sike, pa vjerojatno tako utažuje žeđ.
    1. jede jedan obrok pahuljica od smeđe riže na vodi ili rižinom mlijeku sa suhom marelicom ili grožđicama i uglavnom jabukom. Ili bio palenta sa acidofilom (odnedavno). ILI 7 žitarica na nekom alternativnom mlijeku.
    2. Proso, kvinoja, amaranth ili kombinacija sa najčešće bundevom ili mrkvom (ovisi što uspijem nabaviti da je organsko ili bar neotrovno). Neki put stavim malo rižinog slada, neki put malo maslinovog ulja.
    Neki put stavim smeđu rižu sa slatkom rižom (onda jede rižu dva dana)
    3. Kombinacija žitarice koju nije jela ujutro sa povrćem i bijelom ribom (rijetko mesom) ili sa mahunarkom (do sad sam joj dala crvenu i žutu leću, polubiž, slanutak). Začinjeno obavezno maslinovim uljem jer ga jako voli.
    4. Pred spavanje pojede malo pahuljica (ili od smeđe riže)
    Neki put između tih obroka uleti i pokoji keksić ili voćka.
    Obroci budu sasvim solidnih količina, kaki kao ptičica tako da mi je veselo sa platnenim pelenama. Ima oko 9 kila, a rodila se sa 4 i po.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    14

    Početno

    Mi imamo 2 ili 3 obroka kako koji dan i to meso/povrće, vočni i mliječni i 4 podoja dnevno. Jede svakih 2 i po sat a tri.
    Noću se ne budi

  19. #19

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    1

    Početno

    Molim pomoc, nadam se da tema odgovara - uz izmjenu da se radi o bebi od 9 mjeseci, a ne 10.
    Ovako, dojimo uspjesno od prvog dana. Kao sto rekoh, 9 mjeseci. Broj podoja niti ne brojimo.

    Iznenada je doslo do toga da cemo ga morati upisati u jaslice, u periodu od 7.30 - 14.30.
    Ono sto me zanima, moze li on u tom periodu biti bez dojenog mlijeka (nikada nismo probali ad), odnosno je li previse da beba od 9 mjeseci bude bez podoja nekih 7 sati? Naravno, u jaslicala bi imao dorucak, rucak, uzinu.
    Hvala svima.

  20. #20
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Mi smo s 9 i pol mjeseci na 3 obroka, dorucak, rucak i vecera. Koji put pojede oko 100 ml kasice razne, voce i zitarice, povrce i zitarice ili povrce i meso. Vecera obavezno jogurt i zitarice. A siki od 5 do 10 puta, ovisni koliko sam joj na raspolaganju jer radim. Plus bar jos 2 nocna podoja koji se znaju razvuc do 5,6 pita ako je slabo vecerala.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •