Pokazuje rezultate 1 do 32 od 32

Tema: Predlog za prikupljanje sredstava za dobrotvorne svrhe

  1. #1
    tina1975 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Subotica
    Postovi
    316

    Početno Predlog za prikupljanje sredstava za dobrotvorne svrhe

    Citam one Bisere od dece i umirem od smeha vec dva dana. Poslala sam link i prijateljici koja nema dece, ali kaze da juce nista nije stigla da napravi posto se celi dan smeje.
    Ovako: moj predlog je da se svi ti biseri pretoce u jednu knjizicu i onda bi se zarada od prodaje mogla dati za neku dobrotvornu svrhu (neki dom za napustenu decu ili slicno.) Posto se biseri mnoze i mnoze mogla bi se izdavati jednom godisnje.
    Ima ovde u Srbiji jedna knjigice (jako je davno izdata) i zove se Olovka pise srcem u kojoj s decije provale. Tipa pitaju ih sta je to Izobilje pa oni daju definicije. Knjiga je za umret od smeha i vecina ljudi ju je citala tako da pretpostavljam da bi se i ova sa biserima mogla prodavati. Moglo bi i na njoj biti naznaceno da zarada ide u dobrotvorne svrhe.
    Sto mislite?
    Ne znam da li sam pogodila podforum pa ako nisam izvinjavam se moderatoricama

  2. #2
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    wow, meni se ideja jako svidja, to mi je bila super knjizica kad sam bila mala


    ali vidim i neke mozebitne probleme s nama tastim majkama

  3. #3
    tina1975 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Subotica
    Postovi
    316

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    ali vidim i neke mozebitne probleme s nama tastim majkama
    Koje probleme Ivarica? :?

  4. #4
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Super ideja.

    Treb pitati mame na toj / tim temama i ako se slažu, može se napraviti. A tko se ne slaže - pa ne mora ga se objaviti.
    Neš' ti problema

  5. #5
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    pa mislim na sve one mame koje misle da su njihovi biseri najbiserniji (ja npr )

  6. #6
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    pa mislim na sve one mame koje misle da su njihovi biseri najbiserniji (ja npr )
    Ahaa 8)

    Ma meni i jesu, svi su mi fora.

    Nisam čitala ovo što vas dvije spominjete ali sam kao trudnica pročitala par puta u nekom časopisu pred kraj neke takve bisere vrtićke dječice i rikavala od smijeha. Zakon!

    Meni se ideja toliko sviđa da to možda i ja napravim

  7. #7
    tina1975 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Subotica
    Postovi
    316

    Početno

    ivarica pa neka idu svi biseri bez biranja

    ispod mi moglo u zagradi da pise ime deteta i koliko ima godina.
    Kladim se da bi i sve mame dece ciji se biseri nalaze u knjizi prve kupile :D

    ...meni bi morali poslati postom...

    Mogla bi se prodavati po knjizarama, prodavnicama sa decijom robom, online tu na RODI....

  8. #8
    tina1975 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Subotica
    Postovi
    316

    Početno

    Citiraj Tiwi prvotno napisa
    Treb pitati mame na toj / tim temama i ako se slažu, može se napraviti. A tko se ne slaže - pa ne mora ga se objaviti.
    Tiwi mislim da legalno nema problema posto sve sto se objavi na internetu moze dalje da se koristi, kopira itd...to pise u onome delu kada se registrujes pa cekiras "I agree" bez da to procitas
    Verovatno to i ovde na rodi pise samo sto ni ja nisam citala
    Ovo znam posto radim na internetu (sajt bestjobs.rs) i to kod nas isto pise.

    Sada druga je stvar sto ne bi bilo lepo objaviti nesto ukoliko se neka mama ne slaze, ali opet ne vidim razloga zasto ne bi ukoliko je to za dobrotvorne svrhe...

  9. #9
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    meni se ta ideja ista jako svida!

  10. #10
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno Re: Predlog za prikupljanje sredstava za dobrotvorne svrhe

    Citiraj tina1975 prvotno napisa
    Ovako: moj predlog je da se svi ti biseri pretoce u jednu knjizicu i onda bi se zarada od prodaje mogla dati za neku dobrotvornu svrhu (neki dom za napustenu decu ili slicno.) Posto se biseri mnoze i mnoze mogla bi se izdavati jednom godisnje.
    ma meni su tak super sve te ideje sto vi imate, akoje bi NEKO DRUGI mogao odvolontirat

    obzirom da je topic na pdfu Želim! VOLONTIRATI u Rodi gdje se podrazumijeva da se javi netko tko zeli dati SVOJ doprinos, a ne smisliti kako da NETO DRUGI da svoj doprinos

    tina1975 imas ideju?
    super!!!
    primi se posla i realiziraj je i uplacuj humanitarno
    evo ja cu kupit knjizicu

  11. #11
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    muki mi ukradoše slovo iz tipkovnice.

  12. #12
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    pa nije mukica kraljica da joj se obraćaš u trećem licu množine :shock:

  13. #13
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    ne dao bog da netko ima ideju i usudi se to napisati

  14. #14
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj Joe prvotno napisa
    ne dao bog da netko ima ideju i usudi se to napisati
    ovo sam i ja pomislila
    zena je napisala svoju ideju, i to sasvim dobru, ma genijalnu (osim sto bi ja stavila da prihodi ide udruzi roda, mislim da je to dovoljno humanitarno ), niti je nekog prozivala ni proganjala da s tom idejom nesto napravi


    ali, jos me nesto sad brine, sto vi stvarno mislite da bi netko mogao tiskati nase postove, tj bisere nase djece, tek tako, samo zato jer ih je na ovom forumu nasao? anchie?

  15. #15
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Ak mene prozivas, necu ih ja tiskati

    fakat nemam pojma, mogao bi biti slucaj da je to dozvoljeno.. Nista me vise ne iznenadjuje :/

  16. #16
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    pa nije mukica kraljica da joj se obraćaš u trećem licu množine :shock:
    kako nije :shock:

  17. #17
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Ak mene prozivas, necu ih ja tiskati

    fakat nemam pojma, mogao bi biti slucaj da je to dozvoljeno.. Nista me vise ne iznenadjuje :/
    ma ne prozivam nego pitam jel na to stvarno pise
    lakse mi to nego odlogirat se

  18. #18
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa
    Citiraj apricot prvotno napisa
    pa nije mukica kraljica da joj se obraćaš u trećem licu množine :shock:
    kako nije :shock:
    da fakat apri
    kaj se ti cudis


  19. #19
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Ak mene prozivas, necu ih ja tiskati

    fakat nemam pojma, mogao bi biti slucaj da je to dozvoljeno.. Nista me vise ne iznenadjuje :/
    ma ne prozivam nego pitam jel na to stvarno pise
    lakse mi to nego odlogirat se
    Morala bi se i ja odlogirati

  20. #20
    tina1975 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Subotica
    Postovi
    316

    Početno

    Mukica izvini stvarno vise necu nista predlagati.
    Koliko god to zelela meni je malo fizicki nemoguce to sve izvesti s obzirom da sam u drugoj drzavi I malo me povredilo to sto me prozivas na takav nacin
    Ja sam samo dala ideju pa ako neko zeli mozet to da napravi.
    Eto toliko!

  21. #21
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    Tina
    nemoj se ti ljutit na mene sto sam ja ljuta sto svi imaju neke super ideje o tome kaj bi sve trebalo napravit, a za koje bi netko drugi trebao upregnut, nije bitno u kojoj drzavi

    bas si mi naletila, sorry

  22. #22
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    "olovka pise srcem" i "olovka ne pise srcem" su fenomenalne knjige koje sam 100 puta citala i uvijek umirala od smijeha

    stvarno bi se mogli skupiti i napraviti izdanje 21. stoljeca, tako da napravimo popis pojmova i damo klincima da se izraze. evo, recimo, na iducim pripremama za rasprodaju, ako svi dovedu klince

    ja se kandidiram za prikupljanje bisera i za trazenje sponzora za tiskanje.

  23. #23
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    aha, Tina, fenomenalna ideja

  24. #24
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    zaboravila sam rec da se i meni ideja svidja
    tj. slatka mi je

    al kad ides malo dublje kopat zakljucis da

    - treba sve te bisere sortirat
    - treba sve to osmislit, uredit i pripremit
    - treba napravit prijelom
    - treba odokovno procjenit nakladu (znaci riskirat)
    - treba imat ili nac negdje novce i ulozit ih u tisak ukoliko se vec sve ostalo napravi volonterski
    - treba osmislit distribuciju

    treba napravit 1000 predradnji s jednim nesigurnim ishodom
    tko ce to kupovat osim ljudi ciji su biseri unutra, baka i djedova im i bliskih prijatelja i rodbine?

    Olovka pise srcem je imala uspjeh kakav je imala zato jer je to bio nastavak jedne druge price... nastavak cijelog jednog projekta iza kojeg su stajali neki poznati ljudi koji su osgigurali promidzbu ilitiga marketing i distribuciju te sve ostalo sto uz izdavanje neceg takvog ide

    i svi je se sa sjetom sjecaju jer je zapravo svjedok jednog vremena, a onda i svega ostalog

    nije to samo joj bas su super biseri, ajmo ih tiskat
    isto tak mozemo otic na te topice i od djecjih bisera napravit cijelu seriju majici ili tako neceg....

    ali zna li itko koliki je zapravo posao iza tako neceg?


    Iz predgovora četvrtom izdanju (1973. godine)

    Ako hoćete izveštaj sa lica mesta o tome zbog čega i kako nastaje MIŠLJENJE, obratite se maloj deci, jedinim živim i autentičnim svedocima onog dramatičnog trenutka kada još nerazvijena čula i svest prvi put sreću i upoznaju deo po deo velikog sveta i prvi put mogu sama sebe da identifikuju.

    Govor i simboli kojima se odrasli služe i komuniciraju zaboravili su lepo i uzbudljivo detinjstvo reči. Izgubljeni raj LIČNOG upoznavanja i imenovanja, konkretnog čulnog, životnog povoda za misao i reč - ti slikoviti predeli pripadaju dalekim i davnim danima ranog detinjstva.

    Bez iskustva, bez pamćenja i znanja, prvi put ovde, deca pipaju očima, ušima, svim čulima, i tim neposrednim i burnim doživljajima daju svoja, autentična imnena, vrednosti i karakteristike.

    Prvi susret i dodir, prvo iskustvo, prvi pokušaj imenovanja, odgonetanja i razumevanja. Ta jedna mala reč, to jedno, subjektivno i delimično tumačenje - tu je sve bogatstvo sveta i naših doživljaja. Samo još na početku otkrivanja i saznavanja naši doživljaji imaju toliko temperature, toliko srećne proizvoljnosti i tu neograničenu raznovrsnost. Samo tih nekoliko prvih godina, dok još saznajemo i učimo sami, bez učitelja, škola i standarda...

    OVO JE KNJIGA ZA RAZMIŠLJANJE I OTKRIĆA

    Dušan Radović

    http://dechuck.org/ops/

  25. #25
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    e Muki, super da si sve kategorizirala. javljam se za cijeli projekt, nagovorit cu i md-a, on je lumen za obaviti takve nemoguce misije

  26. #26

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Eto! :D

    tina1975, ideja je odlična!

  27. #27
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    e Muki, super da si sve kategorizirala. javljam se za cijeli projekt, nagovorit cu i md-a, on je lumen za obaviti takve nemoguce misije
    super
    nego nije to uopce nemoguca misija

    moguca je, kaj ne bi bila moguca
    ali uz jako, jako puno rada, truda i zalaganja s vrlo neizvjesnim rezultatom osim nekog vlastitog, unutarnjeg zadovoljstva ako projekt doguras do kraja, makar i s losim rezultatima prodaje

    ocu rec, nakon sto ulozis toliko trud, vrijeme i stajaznam sto sve jos ne, sumnjam da ce ti i dalje bit primamljiva ideja da se prihod donira u dobrotvorne svrhe

    sretno )

  28. #28
    tina1975 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Subotica
    Postovi
    316

    Početno

    No hard feeling Mukica

    Mogli bi svi koji zele da se ukljuce u sortiranje i malo lektorisanje posto ljudi uglavnom ne vode bas racuna o pravopisu na internetu. Ja mogu i za hrvatski posto sam nekada zivela u Crikvenici (do 21. godine). Imala sam 5 iz hrvatskog :D
    Mogao bi svako da uzme nekoliko strana, kopira u Word i ocisti od komentara i sl. I onda dostavi RODI.
    Predlazem da svi biseri idu u knjigicu da se neko ne bi nasao uvredjen.

    Sto se tice onoga sto sam napisala da svako ima pravo da koristi ono sto je na internetu napisano nisam bila u pravu. Pravo na raspolaganje sa materijalom i na izmenu tog materijala imaju jedino vlasnici foruma.

  29. #29
    harfica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    6

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    Citiraj mikka prvotno napisa
    e Muki, super da si sve kategorizirala. javljam se za cijeli projekt, nagovorit cu i md-a, on je lumen za obaviti takve nemoguce misije
    super
    nego nije to uopce nemoguca misija

    moguca je, kaj ne bi bila moguca
    ali uz jako, jako puno rada, truda i zalaganja s vrlo neizvjesnim rezultatom osim nekog vlastitog, unutarnjeg zadovoljstva ako projekt doguras do kraja, makar i s losim rezultatima prodaje

    ocu rec, nakon sto ulozis toliko trud, vrijeme i stajaznam sto sve jos ne, sumnjam da ce ti i dalje bit primamljiva ideja da se prihod donira u dobrotvorne svrhe

    sretno )
    kako zaista imam iskustva u izdavaštvu mogu reći da pozdravljam ovu ideju ali mukica prepoznala ključni problem. put do izdavanja knjige na tržište je mukotrpan ali uz aktivan rad lako izvediv ali kad knjiga/brošura izađe na tržište onda taj rad možemo nazvati ''kruh sa devet kora''... marketing je ono što pokreće izdavaštvo... tisak je iz dana u dan sve skuplji i često je potrebno da se proda par stotina primjeraka knjige kako bi se pokrili troškovi...

    ideja je dobra ali veoma rizična

  30. #30
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Najte zamjeriti mali brejstorming - na glas - Zašto mora biti prava knjiga? Zašto ne bio best of bisera, iskopirana s par dječjih crteža samo na rodinim promotivnim akcijama ili kao poklončić uz veliki paket pl.pelena? Možda print verzija na portalu s dječjim crtežima i kratkim popratnim tekstom uz malu naknadu? Ili kad su već brošure uhodane - možda još jedna sa best of s obiteljsko-kreativnog kutka zajedno s biserima - zabavno roditeljstvo?

  31. #31
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    A tko bi izabrao koji su best of?

  32. #32
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Onaj tko bude uređivao tekst ili ti urednik Zato se i zove glavni i odgovorni ili više njih. Pa nitijedan tekst ne ide u originalu van, uvijek se to moram malo posložiti i prirediti. neke stvari mogu biti interno smješne, neke su preduge itd.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •