Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 215

Tema: Mlijeko na analizu

  1. #51
    davorkica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    295

    Početno

    Princess jesi se izdajala za analizu prije ili nakon podoja?

  2. #52

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    Citiraj davorkica prvotno napisa
    Princess jesi se izdajala za analizu prije ili nakon podoja?
    Budući da je količina masti najveća na kraju podoja ako se nakon podoja izdojiš biti će veća vrijednost, a ja bi se prije podoja izdojila ,promučkala i izdvojila 20 ml,pa bi to bila neka srednja vrijednost.

  3. #53
    davorkica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    295

    Početno

    Da, da zato sam te i pitala.
    Jesi to na svoju ruku tako radila ili su ti na zavodu dali upute kada se moras izdojit? Ovo pitam cisto iz znatizelje, nemam se namjeru testirat

  4. #54

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    Citiraj davorkica prvotno napisa
    Da, da zato sam te i pitala.
    Jesi to na svoju ruku tako radila ili su ti na zavodu dali upute kada se moras izdojit? Ovo pitam cisto iz znatizelje, nemam se namjeru testirat

    Njih ti to ne zanima kolike su vrijednosti mog mlijeka,a ja nisam ni pitala kako se druge žene izdajaju,a ovako mi je bilo logično.
    Ako nemaš problema s dojenjem,onda ti ova analiza ne treba,a ako te zanima napravi (rezultati su za pola sata,ništa mi nisu naplatili;osjetljivi su prema dojiljama).

  5. #55
    davorkica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    295

    Početno

    Ma necu radit analizu nego me cisto zanimalo je li postoje nekakve upute na zavodu ili sam o svom poslu doneses mlijeko
    Inace "rezultat" lezi upravo kraj mene i definitivno mi je PUNOMASNO mlijeko

  6. #56
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj princess puffy prvotno napisa
    Naravno radila sam iz očaja,jer mi je ona jako loše napredovala na težini,bila sam okružena s totalno ne prodojećom okolinom ("sigurno ti mlijeko nije dobro ili ga nema dovoljno")i u svakom slučaju sva tri puta vrijednosti masti su bile između 6,5 i 7% što znači da se radi o "dobrom",kalorijski visokovrijednom mlijeku (mislim da u formuli nije niti polovica tolike masti,a znam a sam uspoređivala i našla da ovčje mlijeko ima tako veliki postotak masti).
    Potrebno se je izdojiti 20 ml i tu analizu radi u Splitu Zavod za javno zdravstvo,odjel prehrane i mogu određivati samo udio masti u majčinom mlijeku.
    mislim, meni je ovo
    Po toj njihovoj analizi ispada da je jedino bitna količina masti u mlijeku?! a što je s ostalim tvarima koje se u njemu nalaze? :/
    Da je za djetetov razvoj najbitnije masnoća onda bi ga trebalo hraniti npr. mileramom koji ima 30%mm :/

    Ovo ne ide tebe, princess puffy, nego Zavod za javno zdravstvo

  7. #57

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    ajoj,puntice,nije nitko mene silio da to radim,niti su oni došli k meni doma da naprave analizu mog mlijeka,nego sam ja to htjela da provjerim zašto mi dijete koiličinski malo posiše i zašto slabo napreduje na težini.
    a naravno da u majčinom mlijeku ima i proteina,ugljikohidrata,minerala,vitamina,ali eto oni određuju samo masti a meni je i zanimalo kakva je kalorijska vrijednost mog mlijeka..
    ljudi čine nama dojiljama uslugu jer mi tamo dođemo i zamolimo ih!
    i ne razumijem tu opasku s mileramom?!

  8. #58
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    ma nisam rekla da su te tjerali nego da su te njihove analize APSURDNE! kakva je to analiza mlijeka ako analiziraju samo količinu masnoće??? ili nek naprave pravu pravcatu analizu (ima toga i toga toliko i toliko, pa onoga, pa onoga....) ili nek ne rade ništa.
    mislim da količina masnoće nije pokazatelj hranjivosti, samo to.

    a to s mileramom se upravo odnosilo na ono što sam sad objasnila. kad bi se hranjivost mlijeka mjerila količinom masti onda bi bez problema mogli djecu hraniti mileramom, vrhnjem i ostalim proizvodima koji sadrže velike količine masti (pa čak i špekom, kud ćeš masnije=hranjivije)

    Ta njihova logika mi nije ni najmanje jasna

    baš bih jednom probala odnjeti dec mlijeka iz tetrapaka da naprave "analizu" pa da vidim bi li uopće primijetili da nije majčino?! sumnjam... :/

  9. #59
    Ms. Mar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    830

    Početno

    Ma mene zapravo zanima može li se uopće zaključiti da nečije mlijeko nije dovoljno kalorično.
    Ne vidim problem u ovom slučaju (princess puffy). Neka druga dojilja će predati ono prvo mlijeko pa dalje znamo što će biti, ali za to nisu krivi oni koji tu analizu rade iz usluge (stvarnost je takva da oni nisu dovoljno informirani niti zainteresirani pa da dojilji daju upute ili objašnjenja).
    Po meni bi problem bio kad bi to tako radio npr. neki privatni laboratorij i oglašavao tu svoju uslugu. Ali to ovdje nije slučaj.

  10. #60
    Ms. Mar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    830

    Početno

    I naravno potpuno bi druga priča bila da te npr. pedijatar pošalje na takvu jednu analizu.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    Drago mi je Ms.Mar da ti razumiš o čemu se radi (sve je bila moja inicijativa,u laboratoriju nemaju markere nego za odrediti mast u mlijeku i eto odmah problema).
    Baš ću se raspitati da li je bilo mama koje su imale "loš"rezultat pa ću se javiti.

  12. #62
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj princess puffy prvotno napisa
    nego sam ja to htjela da provjerim zašto mi dijete koiličinski malo posiše i zašto slabo napreduje na težini.
    uzrok je najčešće u tehnici sisanja , položajima, prečestom mjenjanju dojki, čak i bebi - npr. korištenje dude varalice, odvojenost nakon poroda....
    jaaaakooo mali % otpada krivnje na kvalitetu majčinog mljeka

    drago mi je da su rezultati bili odlični, kako (kad) si uzela 20ml za analizu?

  13. #63

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    Citiraj princess puffy prvotno napisa
    nego sam ja to htjela da provjerim zašto mi dijete koiličinski malo posiše i zašto slabo napreduje na težini.
    uzrok je najčešće u tehnici sisanja , položajima, prečestom mjenjanju dojki, čak i bebi - npr. korištenje dude varalice, odvojenost nakon poroda....
    jaaaakooo mali % otpada krivnje na kvalitetu majčinog mljeka

    drago mi je da su rezultati bili odlični, kako (kad) si uzela 20ml za analizu?
    svakakvih smo mi problema imali ( npr.neonatologija 12 dana),ali sve je to iza nas i još uvijek dojimo..

    ne znam što si mislila kad me pitaš kad sam uzela 20 ml; izdojila sam se prije podoja,kao što sam već napisala,i dala 20 ml.

  14. #64
    Ms. Mar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    830

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    jaaaakooo mali % otpada krivnje na kvalitetu majčinog mljeka
    Postoje li negdje nekakvi podaci o tome kad bi to bilo i zbog čega majčino mlijeko nekvalitetno? Zanima me je li uopće opravdano da bilo koja majka (a koja nije neuhranjena) sumnja u kvalitetu svoga mlijeka.

  15. #65
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj princess puffy prvotno napisa
    Citiraj davorkica prvotno napisa
    Princess jesi se izdajala za analizu prije ili nakon podoja?
    Budući da je količina masti najveća na kraju podoja ako se nakon podoja izdojiš biti će veća vrijednost, a ja bi se prije podoja izdojila ,promučkala i izdvojila 20 ml,pa bi to bila neka srednja vrijednost.
    meni ovo nje jasno...pa nje sve u mlijeku, ima nesto i do tehnike... :/

  16. #66
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj princess puffy prvotno napisa
    ne znam što si mislila kad me pitaš kad sam uzela 20 ml; izdojila sam se prije podoja,kao što sam već napisala,i dala 20 ml.

    dakle: tvoje "vodenkasto" mljeko (na početku podoja) je extramasno?

  17. #67
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Ms. Mar prvotno napisa
    Postoje li negdje nekakvi podaci o tome kad bi to bilo i zbog čega majčino mlijeko nekvalitetno? Zanima me je li uopće opravdano da bilo koja majka (a koja nije neuhranjena) sumnja u kvalitetu svoga mlijeka.
    postoji mogućnost genetske greške
    zato je taj % malen 2-5%
    npr. kondomi imaju 3% mogućnosti greške tj. da ne ispune svoju funkciju

    opravdanje za sumnju? strah od gladi je usađen u nas, jak je
    dodaj na to antidojeću okolinu+sabotažni stav medicinara = triba ti jak karakter da ne posustaneš

  18. #68
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    Citiraj princess puffy prvotno napisa
    ne znam što si mislila kad me pitaš kad sam uzela 20 ml; izdojila sam se prije podoja,kao što sam već napisala,i dala 20 ml.

    dakle: tvoje "vodenkasto" mljeko (na početku podoja) je extramasno?
    A jeste navalile na ženu
    Ja sam shvatila ovako: izdojila je sve prije podoja: i masno i vodenkasto i srednje masno , sve to smućkala, dala u labos 20 ml toga, a ostatak ostavila bebi...

  19. #69
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Mala, a tehničarka

  20. #70
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    ja sam zbunjena:
    samo je meni čudno da se analizira samo masnoća mlijeka?! ja sam mislila da to nije jedini hranjivi čimbenik u mlijeku?! :shock:

  21. #71
    davorkica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    295

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa
    Ja sam shvatila ovako: izdojila je sve prije podoja: i masno i vodenkasto i srednje masno , sve to smućkala, dala u labos 20 ml toga, a ostatak ostavila bebi...
    Ja sam isto ovako shvatila

    I koliko vidim ne postoji zapravo prava analiza majcinog mlijeka na Splitskom ZZJZ nego samo analiza masti u mlijeku i to ako ih zamolis. Mene je ovo interesiralo, a vi ste napale princess puffy i sad se ja donekle osjecam krivom jer sam je propitivala o postupku

  22. #72
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj davorkica prvotno napisa
    I koliko vidim ne postoji zapravo prava analiza majcinog mlijeka na Splitskom ZZJZ nego samo analiza masti u mlijeku i to ako ih zamolis. Mene je ovo interesiralo, a vi ste napale princess puffy i sad se ja donekle osjecam krivom jer sam je propitivala o postupku
    tko je napao princess puffy??? :shock:

  23. #73
    davorkica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    295

    Početno

    Pa sad kad sve opet procitam, zapravo nitko je nije napao. U trenutku je tako izgledalo
    Ispricavam se

  24. #74
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Kod normalne i uravnotežene prehrane dojilje ja mislim da ne postoji "nekvalitetno mlijeko".
    Možda sam ja u krivu, ali nekako mi se to čini sasvim logičnim.
    Isto tako, logično mi je da svakim danom mlijeko nije identičnog sastava kad govorimo o masnoći i dr.
    Da li je ista stvar sa stvaranjem novog mlijeka ako beba isprazni sisu u jednom podoju, ili, ako je isprazni nakon 2-3 podoja iste sike. Neka to pražnjenje jedne sise traje 5-6 sati.

  25. #75

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    Ma,nisam se ja osjetila napadnutom,nego je puntica "napala" činjenicu da se u ST ne radi kompletna analiza mlijeka,nego samo udio masti u mlijeku.
    Točno je Anci i davorkica napisala, izdojila sam sve prije podoja i promućkala i dala 20 ml,koja su onda srednja vrijednost mog mlijeka,mislim da bi bilo nemoguće da je vrijednost masti u prvih 20 ml tako velika,a možda i je kod nekih.

  26. #76
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Pepita prvotno napisa
    Kod normalne i uravnotežene prehrane dojilje ja mislim da ne postoji "nekvalitetno mlijeko".
    Ni kod nenormalne i neuravnotezene prehrane dojilje ne postoji "nekvalitetno mlijeko".

    Da, nastradat ce tijelo te majke jer ce tijelo uzeti kalcij za mlijeko iz njenih zuba, uzet ce joj zeljezo iz krvi itd. itd.

    Dijete ce dobiti sve sto mu treba kroz mlijeko, a mami ce se pogorsati zdravlje.

    S dojenjem je otprilike kao i s trudnocom. Majcino tijelo PRVO skrbi za dijete pa tek onda za majku.

  27. #77
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj princess puffy prvotno napisa
    ...činjenicu da se u ST ne radi kompletna analiza mlijeka,nego samo udio masti u mlijeku...
    Koja je potpuno jednako bezvrjedna kao i "kompletna" analiza, jer ni s takvom analizom se ne može niti približno obuhvatiti vrijednost MM.

  28. #78

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Citiraj princess puffy prvotno napisa
    ...činjenicu da se u ST ne radi kompletna analiza mlijeka,nego samo udio masti u mlijeku...
    Koja je potpuno jednako bezvrjedna kao i "kompletna" analiza, jer ni s takvom analizom se ne može niti približno obuhvatiti vrijednost MM.
    pa stoga koga ne zanima to neće napraviti,a tko smatra da mu ima vrijednost će napraviti!
    a ti si kemijski inžinjer pa si dopuštaš takvu izjavu?

  29. #79
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    A ti očito vjeruješ da su kemijska svojstva mlijeka jedino što u njemu vrijedi. Vidiš, to isto misle i proizvođači formule pa im ipak nije do danas uspjelo proizvesti takvu formulu koja neće povećati udio nekrotizirajućeg enterokolitisa kod dojenčadi. Činjenica je da svakih mjesec-dva izađu s nekim novim "otkrićem", što potvrđuje da taj pristup ne daje odgovore nego u neznanju utemeljene pretpostavke.

  30. #80
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Ajde polako Davore, ne moras toliko skakati na sirotu zenu...

    Cinjenica je da se analizom mlijeka ne moze saznati ama bas nista. I to je to Mislim, mogu se saznati neke brojke necega, ali to nista ne znaci kad je mlijeko svake majke drugacije i napravljeno bas za to dijete...

  31. #81

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    93

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Citiraj Pepita prvotno napisa
    Kod normalne i uravnotežene prehrane dojilje ja mislim da ne postoji "nekvalitetno mlijeko".
    Ni kod nenormalne i neuravnotezene prehrane dojilje ne postoji "nekvalitetno mlijeko".

    Da, nastradat ce tijelo te majke jer ce tijelo uzeti kalcij za mlijeko iz njenih zuba, uzet ce joj zeljezo iz krvi itd. itd.

    Dijete ce dobiti sve sto mu treba kroz mlijeko, a mami ce se pogorsati zdravlje.

    S dojenjem je otprilike kao i s trudnocom. Majcino tijelo PRVO skrbi za dijete pa tek onda za majku.
    Ja mislim da kalcij ne može migrirati iz zuba? Do sad sam mislila da je to babska priča: svaka trudnoća- jedan zub.
    On topic:postoji li neka tablica u kojoj bi pisalo koliko je masti dojenčetu potrebno? Ne razumijem zašto bi taj podatak bio važan? Npr. ja sam nekad davno određivala količinu masti u hrani za tunu u uzgoju. Ti ljudi koji su hranili tunu točno su znali kako se mora kretati udio masti u hrani ovisno o fazi rasta. Postoji li neka takva "tablica" za djecu?

  32. #82
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Masti? Zasto masti?

    pa treba mu onoliko koliko ima majcino mlijeko A to je sigurno vise od kravljeg pa se zato jos dodaje masti u adaptirano.

    Moram priznati da mi je cudno tvoje pitanje, jer to nekako pretpostavlja da nekoj majci nece biti dobro mlijeko a drugoj hoce, a to ne postoji :/

  33. #83

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    A ti očito vjeruješ da su kemijska svojstva mlijeka jedino što u njemu vrijedi.
    Da,samo zbog toga,stvarno nemam pojma zbog čega bi drugog dojila još uvijek svoje dijete,koje by the way,ima više od 14 mjeseci i isključivo zbog kemijskih svojstava svog mlijeka budim se svakih 2 h noću zbog dojenja.

    A što se nekrotizirajućeg enterokolitisa tiče,mislim da sam tu kompetentnija od tebe ,osim ako nismo završili isti fakultet,radi se o bolesti novorođenčeta a ponekad,rjeđe kod dojenčadi a etiologija bolesti još uvijek nije poznata.

    A što se formula tiče,svako se češe tamo gdje ga svrbi a tebe tu masu svrbi (neka teška generalizirana urtikarija).

  34. #84

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    93

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Masti? Zasto masti?

    pa treba mu onoliko koliko ima majcino mlijeko A to je sigurno vise od kravljeg pa se zato jos dodaje masti u adaptirano.

    Moram priznati da mi je cudno tvoje pitanje, jer to nekako pretpostavlja da nekoj majci nece biti dobro mlijeko a drugoj hoce, a to ne postoji :/
    Nisam sigurna je li ovo išlo meni, ali ako jest, krivo smo se razumjeli. Ja sam apsolutno sigurna da u majčinom mlijeku ima točno onoliko mliječne masti koliko je dojenčetu potrebno. I nikad se nisam zapitala koliko je to u postotcima i dobiva li moje dijete dovoljno masnog mlijeka. Sigurna sam da je to tako. Zanimalo me zašto bi netko uopće dao svoje mlijeko na analizu. Što s tim podatkom?
    princess puffy, da je ta analiza kojim slučajem pokazala manji postotak masti, što bi ti poduzela po tom pitanju?

  35. #85
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    aha.. sorry, krvo sam skuzila

  36. #86

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    Citiraj amaranth prvotno napisa
    princess puffy, da je ta analiza kojim slučajem pokazala manji postotak masti, što bi ti poduzela po tom pitanju?
    Bit je da nije pokazala i dala mi je argument za sebe (jer sam bila toliko očajna njenim ne napredovanjem na težini,da bi joj bila dala ne znam šta da popije samo da nabaci 10g) i za okolinu koja me nije podržavala u dojenju.

    I ne razumijem kako je to vama teško za shvatiti?! Niste imali problema sa dojenjem,da li zato?
    Zašto se moj primjer ne može shvatiti kao pozitivan,jer sam ga zato i iznjela,jer je pitanje da nisam tada imala taj argument da li bi danas još uvijek dojila!

    I, da amaranth,da je pokazalo mali postotak masti,vjerojatno bih popustila pritiscima i hranila dijete "hranjivijim" adaptiranim.

  37. #87
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    princess puffy ja te razumijem.
    Sad, nakon toliko godina dojenja mogu reći da milim da nema smisla analizi mlijeka.
    No, u početku nije svima isto.
    Netko ima tu vjeru u sebe, sigurnost, netko je nema.
    Moje dijete su vagali nakon svakog podoja. I da, strepila sam svaki put.

    Kad sam rodila mlađu kćer, osjećaj je bio potpuno drugačiji.

  38. #88
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ja sam juraja, jadnog, vagala najmanje sedam puta dnevno - i to puta dva - prije i poslije svakog podoja
    i tako sve do dohrane, koju sam čekala ko ozeblo sunce.
    nije mi na pamet pala analiza mlijeka jer nisam dvojila oko kvalitete nego oko količine mlijeka.
    i onda s marom, opet ista pjesma, na početku.
    a onda sam naišla na ovaj forum.
    ostalo je povijest.

  39. #89

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    Hvala ti Anci
    Sigurna sam da bih kod drugog dijeteta bila opuštenija i više vjerovala sebi..
    A ovu su mi mrvicu odnijeli na neonatologiju,nisam je uspjela niti izljubiti kako treba,a sljedećih pet dana je bila u inkubatoru, jedva sam joj malenu ručicu dotakla.Tek 5.dan na neonatologiji počinju pokušaji dojenja (a kome je dijete bilo na neonatologiji,zna šta to znači) i tako još osam dana.
    I onda nakon njihovog hranjena parenteralno i enteralno ,ja ju kući odvedem i samo dojim a ona ne dobiva ništa na težini..Ostatak znate.

  40. #90
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj princess puffy prvotno napisa
    I ne razumijem kako je to vama teško za shvatiti?! Niste imali problema sa dojenjem,da li zato?
    Zašto se moj primjer ne može shvatiti kao pozitivan,jer sam ga zato i iznjela,jer je pitanje da nisam tada imala taj argument da li bi danas još uvijek dojila!

    I, da amaranth,da je pokazalo mali postotak masti,vjerojatno bih popustila pritiscima i hranila dijete "hranjivijim" adaptiranim.
    ja te razumijem, razlog za analizu

    nevoljko gledam na analizu samo zbog tog drugog mogućeg rezultata: da je % bio mali = pa-pa dojenje
    a % bi mogao biti mali ako dojilja ne zna pravilno izdajati, ako uzme smo prvo vodenkasto mlijeko ....

  41. #91
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj princess puffy prvotno napisa
    A što se formula tiče,svako se češe tamo gdje ga svrbi a tebe tu masu svrbi (neka teška generalizirana urtikarija).
    Pa da, ja sam podignut na formuli i znam da mi je nešto falilo. Nego ako te je zasmetalo kako sam pisao, to isto ali puno ljepše je napisala anchie:
    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Ajde polako Davore, ne moras toliko skakati na sirotu zenu...

    Cinjenica je da se analizom mlijeka ne moze saznati ama bas nista. I to je to Mislim, mogu se saznati neke brojke necega, ali to nista ne znaci kad je mlijeko svake majke drugacije i napravljeno bas za to dijete...
    Ne znam tepati

  42. #92

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    93

    Početno

    Citiraj princess puffy prvotno napisa
    Citiraj amaranth prvotno napisa
    princess puffy, da je ta analiza kojim slučajem pokazala manji postotak masti, što bi ti poduzela po tom pitanju?
    Bit je da nije pokazala i dala mi je argument za sebe (jer sam bila toliko očajna njenim ne napredovanjem na težini,da bi joj bila dala ne znam šta da popije samo da nabaci 10g) i za okolinu koja me nije podržavala u dojenju.

    I ne razumijem kako je to vama teško za shvatiti?! Niste imali problema sa dojenjem,da li zato?
    Zašto se moj primjer ne može shvatiti kao pozitivan,jer sam ga zato i iznjela,jer je pitanje da nisam tada imala taj argument da li bi danas još uvijek dojila!

    I, da amaranth,da je pokazalo mali postotak masti,vjerojatno bih popustila pritiscima i hranila dijete "hranjivijim" adaptiranim.
    Drago mi je da je analiza pokazala pravo stanje stvari i da si dobila argument koji ti je trebao za nastavak dojenja. Potpuno razumijem taj strah dobiva li dijete dovoljno na težini ali ne mogu razumjeti zašto žene tako često dovedu u pitanje kvalitetu svoga mlijeka a pouzdaju se u prah u kutiji i ne pada im na pamet odnijeti takvo mlijeko na analizu.
    Na kutiji piše sastav a na cicama ne piše?

  43. #93
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj amaranth prvotno napisa
    Na kutiji piše sastav a na cicama ne piše?
    i ne samo to, nego možeš izmjeriti ml

    za jedno 200g , žene će nalipiti na sise mali skener sa displejem (Star trek vrime) i on će finio pokazati:
    -trenutna brzina proizvodnje: 5ml/min
    -trenutna količina : 120ml
    -sastav: šečer, masti, bjelančevine...
    -brzina sisanja: 20ml/min
    .....

  44. #94
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    za jedno 200g , žene će nalipiti na sise mali skener sa displejem (Star trek vrime) i on će finio pokazati...
    di ti je sad onaj star trek avatar?!

  45. #95

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    93

    Početno


  46. #96
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj princess puffy prvotno napisa
    I ne razumijem kako je to vama teško za shvatiti?! Niste imali problema sa dojenjem,da li zato?
    Zašto se moj primjer ne može shvatiti kao pozitivan,jer sam ga zato i iznjela,jer je pitanje da nisam tada imala taj argument da li bi danas još uvijek dojila!
    Ja apsolutno razumijem zasto si to napravila Toliko ti je bilo stalo do dojenja da si si htjela potvrditi da je zaista sve ok, i drago mi je da ti je to ulilo povjerenje u tvoje tijelo

    Meni je tesko ovaj primjer shvatiti kao pozitivan iz samo jednog jedinog razloga, zato sto bi neke mame citajuci tvoj post mogle shvatiti da je dobra ideja napraviti analizu mlijeka, sto nije slucaj. U tvom slucaju je proslo dobro, no kod mnogih majki ne bi bilo dobro jer bi mozda previse izdojile vodenastog mlijeka ili nesto trece.

    Kada dijete ne dobiva na kilazi, neki razlog postoji, a to nikad nije zato jer je majcino mlijeko lose kvalitete To je zato jer ili dijete ne uspjeva doci do zadnjeg/masnog mlijeka, precesto mijenjanje dojki, los polozaj, duda, voda, caj, i milion drugih detalja koji mogu utjecati na djetetovo dobivanje.

    Drago mi je da je tebi ta analiza pomogla i vratila samopouzdanje, mene samo muci to da je analiza pokazala drugacije sto bi ti to totalno srusilo samopouzdanje, sto bi ti poklekla i dala adapt, a problem je bio sasvim neke druge prirode i vrlo vjerojatno rjesiv. Taj dio mene muci, i zao bi mi bilo svake mame koja prestane dojiti zbog loseg rezultata analize

    Jako mi je drago da je to sve kod vas dobro ispalo i spasilo vam dojenje

  47. #97
    Ms. Mar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    830

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    Citiraj Ms. Mar prvotno napisa
    Postoje li negdje nekakvi podaci o tome kad bi to bilo i zbog čega majčino mlijeko nekvalitetno? Zanima me je li uopće opravdano da bilo koja majka (a koja nije neuhranjena) sumnja u kvalitetu svoga mlijeka.
    postoji mogućnost genetske greške
    zato je taj % malen 2-5%
    npr. kondomi imaju 3% mogućnosti greške tj. da ne ispune svoju funkciju

    opravdanje za sumnju? strah od gladi je usađen u nas, jak je
    dodaj na to antidojeću okolinu+sabotažni stav medicinara = triba ti jak karakter da ne posustaneš

    Mislim da se taj postotak odnosi na majke koje iz nekog razloga ne mogu dojiti (ukupno), a ne na majke sa 'nekvalitetnim mlijekom'.
    Opravdanja za sumnju je, slažem se, bezbroj. Možda bi bilo manje sumnje kad bi majke znale da im mlijeko ne može biti nekvalitetno osim ako... Molim nekog od savjetnica da dovrši ovu moju rečenicu. (Ja nastavak zamišljam kao nabrajanje određenih medicinskih stanja i sl. ali ne znam pa zato pitam).

    Princess puffy, ja također mogu razumijeti tvoje razloge za odlazak na analizu i mogu ti samo čestitati na uspješnom dojenju unatočom takvim problemima. Ipak, ako probam zamisliti situaciju u kojoj si bila, mislim da je za taj uspjeh bilo potrebno puno više od papira na kojem je pisalo X% mliječne masti. A da je kojim slučajem pisalo manje, sve to što si imala u sebi vjerojatno ne bi bilo dovoljno. Iako su razlozi očito bili negdje drugdje.
    Zato bih (između ostalog) i ja glasala protiv analize. A i ti bi, ako pomisliš da je malo falilo da danas spavaš cijelu noć u komadu i nemaš pojma kako je fora buditi se svaka 2 sata

  48. #98

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Slažem se s tim da je analiza mm na osnovu % mliječne masti i ostalih sastojaka relativno bez veze, ali taj papir kojim bi mogle mahati pred nosom onih koji pričaju protiv dojenja nekad bi mladu mamu spasio od pritisaka okoline.
    Sve one mame koje imaju "dobronamjerne" sugestije sa strane, a same su nesigurne, imale bi The dokaz kojim bi mogle zatvoriti usta dušebrižnicima.

    I ja sam čula više puta to da mi se dijete prečesto budi zbog slabog mlijeka, da je moje mlijeko "krivo" za podoje svaka 2 sata (princess puffy, jaaaako te dobro razumijem )...Nisam tad išla na analizu, ali da sam znala da mogu-otišla bih samo da ne moram više to slušati jer prirast na težini dušebrižnicima nije bio dovoljan dokaz. Od očaja sam se jednom izdojila i mlijeko ostavila u frižideru par sati. Kad sam okrenula bočicu bilo je u obliku "vrhnja" tj. toliko masno da je izgledalo kao da nije tekuće (netko je spomenul Milleram, haha! ). E, to sam, između ostalog i svekrvi, gurnula pod nos i spasila se. Da nisam bila toliko sigurna u sebe, da nije bilo velikog prirasta težine i cm bebe, možda bih pokleknula bez dokaza. Ovako su me ostavili na miru pa je M. dojena 2 godine.

    Ako mladu mamu analiza može spasiti, a bebi osigurati da bude dojena-super!!

  49. #99
    Ms. Mar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    830

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa
    ali taj papir kojim bi mogle mahati pred nosom onih koji pričaju protiv dojenja nekad bi mladu mamu spasio od pritisaka okoline.
    Sve one mame koje imaju "dobronamjerne" sugestije sa strane, a same su nesigurne, imale bi The dokaz kojim bi mogle zatvoriti usta dušebrižnicima.
    Sve ok, ali kad bih nosila papir s kojim bi mahala svakom za nešto što misli drugačije od mene u vezi odgoja mog djeteta, već sad bih morala vući registrator okolo, a do škole bi to vjerojatno bilo težine bar jedne školske torbe, što mi ne bi bilo dobro za kralježnicu.
    Druga je stvar koliko sam ja sama sigurna u nešto. U slučaju ove analize, čini mi se da ti polaziš od pretpostavke da će na nalazu pisati 'vaše mlijeko je dovoljno kalorično'. Što ako će pisati neka brojka za koju opet nećemo biti sigurni je li dovoljna ili nije? A majka koja je sigurna u kvalitetu svoga mlijeka i u ispravnost svoje odluke da doji, teško da će se ići zezati analizom samo zato da to nekom može pokazati.

  50. #100
    darva avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    385

    Početno

    ljudi čine nama dojiljama uslugu jer mi tamo dođemo i zamolimo ih!
    PP,drago mi je da je kod tebe tako ispalo
    Ali se brinem da ce mnoge mame tamo doci po medvjedu uslugu
    Pojam analiza mlijeka po meni implicira nesto puno ozbiljnije od samo postotka masti.Druga stvar je to sto oni nista ne objasne kako se mlijeko treba izdojiti. Meni se to uopce ne svida

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •