Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 63 od 63

Tema: rodilje i počeci u otplati kredita

  1. #51
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    jelka, hvala puno
    novinarka ce ti se javiti uskoro

  2. #52
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj sensei prvotno napisa Vidi poruku
    A znam Jelka, užasno je sve to, pa sad ti imaj djecu, ali nekako ćemo stisnusti, rata kredita će nam biti oko 200 kuna viša. Najbitnije mi je da budem sa svojim anđelekom. Ne mogu si zamisliti da ga sa 6 mjeseci dam u jaslice i da budem razdvojena od njega.
    Mi smo imali "sreće" pa je tata preuzeo porodiljni. Kažem sreće jer nažalost percepcija poslodavaca o tati na porodiljnom je vrlo kržljava. A moja plaća gotovo 3x veća od njegove.

  3. #53
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo imali "sreće" pa je tata preuzeo porodiljni. Kažem sreće jer nažalost percepcija poslodavaca o tati na porodiljnom je vrlo kržljava. A moja plaća gotovo 3x veća od njegove.
    sve to reci novinarki (ako vec nisi)

  4. #54

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    161

    Početno

    Ovo stvarno treba dati u novine ili još bolje TV. Moratorij?
    Znam da banke moraju zaraditi, ali dokle, kako i na kome.
    Sami marketinško-promidžbeni trikovi.

    I sama sam u sličnoj situaciji pa se moram malo ispuhati

  5. #55
    višnja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    280

    Početno

    Meni je rata narasla u 3 godine nekih 280€, i sad su u Zabi najavili neko mizerno smanjenje kamata ali pošto sam ja imala moratorij smatram se rizčnim platišom pa nema za mene tog smanjenja kamata! A kad su povisivali kamate nisu gledali jesam li rizičan platiša ili ne! Fuj, ljuta sam ko pas ali jednostavno nema natrag. Stan smo skupo platili, još skuplje kamate plaćamo, stan ne možemo prodati pa da vratimo kredit i jednostavno si u klopci banke

  6. #56
    casper avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    moje malo selo
    Postovi
    1,203

    Početno

    višnja
    ja sam kupila stan koji je bio kupljen na kredit RBA
    kod njih su dignuli potvrdu na se slažu da se stan proda a oni prvi namire

    kad sam ja digla svoj kredit u PBZ prvo je lova išla na račun RBA a ostatk tek prodavačima na račun

    jesi sigurna da ne možeš prodati stan?

    i za kamate i moratorij sta da kažem osim FUUUUUUJJJJJJ!!!!!!!!!!!
    ja još nisam uspjela sebi srediti moratorij.
    natežem se s njima već mjesecima
    samo se nadam da ću to uspjeti izvesti prije nego mi pordiljni padne na 2600 jer je rata za stan 2000 kn

  7. #57
    višnja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    280

    Početno

    Nažalost toliko su pale cijene stanova u mom kvartu(Malešnica) ja sam kvadrat platila 1800€ a sad ljudi prodaju i po 1400€. A nitko ne gleda da ti koji su spustili cijenu ispod cijena, da je njihov stan star možda 20-tak godina i kad kupiš takav stan da moraš još u njega uložiti 20-tisuća €, a moj stan je novi, prekrasno uređen i ja bi ga prodala samo da zatvorim kredit, pa makar išli u podstanare. Jer ovak iz mjeseca u mjesec se natežemo da riješimo ratu kredita a za život ne ostane ništa MM je bio bez posla gotovo godinu dana a sad radi za plaću od 3 tisuće kn, i nikako naći nešto bolje. Ne znam, već mi je muka od svega

  8. #58

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    29

    Početno

    Dok je moja rodica koja je u Zagrebačkoj banci odnijela samo potvrdu o otvorenom bolovanju (i to komplikacaijama) odobren joj je poček od 6 mjeseci, s tim da joj se rata na stambeni kredit uvećava za nekih 200 kn. Sve je riješeno u nekih mjesec dana.
    Ja u RBA od 02.03. pokušavam isto riješiti, ali izgleda da su kod nas u poslovnici ili glupi ili neuki.Stalno im treba nešto novo, čak sam morala ići u banku i dragoj teti na šalteru objašnjavati da mi bolovanje nije zaključeno već da se doznake tako pišu (gledala je period od 01.05. do 31.05., s tim da naravno nije naveden posljednji dan bolovanja). Šećer na kraju ili ipak ne je bilo kad su nazvali 30.07. u 14:45 da u roku 5 minuta moram biti kod tog i tog javnog bilježnika (koji by the way radi do 15 h) inače sve pada u vodu. Za mene je to bilo nemoguća misija jer mi do njega treba pola sata...i sad kao opet trebamo obnoviti sve papire, s tim da im je sad pala na pamet i neka potvrda da sam na bolovanju i još iks nekih novih papira. Sve mi se čini da od toga neće biti ništa, a ja sam bijesna na ljude u RBA jer ovo već granići sa ludošću...5 mjeseci oko nečega što druge banke riješe po kratkom roku (i naravno pitanje je da li će ovaj put biti sve ispravno).

  9. #59
    Franciska75 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    279

    Početno

    Ima tko iskustvo sa Erste bankom?

  10. #60
    TinaB avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zabok
    Postovi
    1,290

    Početno

    Je zna netko da li OTP banka odobrava moratorij?

  11. #61

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    107

    Početno

    curw samo info svima.Ja sam djelatnica Zabe,sve trudnice imaju pravo na moratorij na SVE VRSTE KREDITA/ gotovinski,stambeni,refinanciranje) na 6 mjeseci - plaćaju ili naknadu 4,5% ili ktu 3% sve se dodaje ostatku kredita, i onda još produženje 3+3 mjeseca

  12. #62
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    ncimpric a kaj treba donjeti da bi se ostvario moratorij? I koliko ranije?

  13. #63
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Ljudi, ako baš nikako, nikako, nikako nemate drugog izbora, ok, ali inače NE UZIMATI moratorij! To je bezobrazna pljačka, barem u Zagrebačkoj banci. (ncimpric, sori, ne ide tebe, ne sjediš ti u Upravi, ali nemoj propagirati tako nešto, kao da je bogomdano)

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •