Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 117

Tema: Kako početi?

  1. #51
    we&baby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Nl
    Postovi
    546

    Početno

    previjam ga tamo gdje je ( u vrticu/ogradici, na kaucu, krevetu).
    sada je vecinom u hlacicama i piskenje po danu slabo hvatamo. vec sam napisala to mi nije problem, svucem i navucem nove u 2 sek. i uvijek je suh.

    kakanje kuzim, nepogresivo. noc je isto ok, kraj mene je i piski samo kad doji.

    eto po danu velim slabo hvatam piskicu. recimo kad doji i poslije budenja, ako sam odmah u blizini....kad lezi, igra se i guguce-sav se popisa(cca. 2 puta)

    ubacim male krpice u gace, tako da nista na okolo nije mokro. samo eto hlacice koje presvlacimo....

    kako da napredujemo i da se usavrsimo?

    samaritanka, kad "hvatam" radim tako da se popiski u krpicu, a ja ga drzim u narucju i dojimo.

  2. #52
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    we&baby kako je sa curicom? Je ona isto bez pelena?

  3. #53
    we&baby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Nl
    Postovi
    546

    Početno

    ne.
    ima ih.
    pokusavamo sa odvikavanjem. (bas smo na topicu 1-3 ovdikavanje)
    ona je u peleni odmalena.

  4. #54
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    A sad vidim (iako sam cak i odgovorila na to - malo sam zaboravna).

    Sto se curice tice - mozes li ju drzati kad piski (iznad wc-a ili kade kako ti je lakse). Maja isto nije htjela na tutu neko vrijeme (samo jonda je bilo ljeto i bile smo puno vani) - tada je htjela piskiti u travu. To je sve skupa trajalo mjesec dana i nakon toga se vratila piskenju u tutu. Nakon toga vise nije htjela na tutu vec samo na wc kao velika curica (jer je vidjela stariju sestricnu kako piski na wc). Sad smo u takvoj fazi da hoce i tutu i wc i mogu je ja drzati ... sve joj pase.

    Za deckica ne mogu nista konkretno savjetovati. Mozda bas sad ima neki skok u razvoju (kazes da puno papa). Skokovi u razvoju su uvijek primjete kod bespelenasa po cescem zapisavanju. Kad se vrati rutina obicno se i piskenje ustabili.

  5. #55
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Ma sto bi se iznervirale
    znas nisi prva koja je nesto tako pokusala.
    Samo se meni cini da ti stalno mijesas kruske i jabuke.
    Tvoja djeca (njih 6 zar ne) su vec dovoljno veliki da idu na tutu sami, ali kad su mali pa ne mogu onda ih se drzi. Ne vidim smisla u drzanju djeteta koje hoce sjediti na tuti.

    Samo pitaj ako te jos nesto interesira

  6. #56
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    maknula sam kfundine postove i sve koji su se na nju nadovezali.

    kfunda, ukoliko želiš nešto saznati o bespelenaštvu, sigurna sam da će ti cure rado objasniti. provocirajuće postove ću i ubuduće brisati.

  7. #57
    tenshi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    274

    Početno

    mojoj kceri se zacrveni oko obrva i kad piski i kad kaka, tako da ne mogu fulati, problem je samo sto se taj znak pojavi vec kad to obavlja... ona meni nis ne javlja, ili ja ne hvatam to, ponekad samo odjednom skuzim toplinu na trbuhu npr. bez ijednog zvuka ili mrstenja ili bilo cega... slabo nam nesto ide u zadnje vrijeme, malo sam nesretna zbog toga

  8. #58
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Bok curke i mame!
    Mi smo tu novi ili će mo to tek postati al ovaj mi se topic činio prikladnim bar za moje pitanje a ono glasi:
    Lara ima 10 mjeseci i 2 dana i stavljam joj tetra pelenu složenu u origami i preko toga zaštitne na čičak, al već oko 10 dana hoće smaknuti rukama pelenu i zaštitne sa sebe i to rukom radi preko štramplica. Mislila sam da ju smeta čičak ili rub od zaštitnih al nema niti crvenila ni ništa. Pa mi palo na pamet i upita je : hočeš li ti bez pelena? na što mi se ona nasmije ko da kuži kaj ju pitam. Što to znači i dal se to vašim malcima događalo?
    Ne znam kad je pametno početi bezpelenaštvo pa mi vi iskusne mame recite. Razmišljamo i o tuti al ne znam kada početi. Lara pravi korake i to lijepe prema naprijed i sjedi samostalno od svojih 6,5 mjeseci.
    Pa dajte savjet

  9. #59
    tenshi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    274

    Početno

    pa jednostavno ju probaj staviti na tutu u trenutku kad znas da bi nesto mogla obaviti pa ces vidjeti je li ona zainteresirana. mi smo pocele od 3. tjedna i iako jos uvijek imamo velik broj popisanih pelena, one ukakane su prava rijetkost. dakle, nikad nije prerano. samo kad su mali ih drzis iznad tute, a ne sjede sami, naravno. lara je vec velika curka, za tutu joj sigurno nije rano, s 10 mjeseci je na tutu krenuloi moje prvo dijete koje nije ni imalo platnene niti smo pokusavali bespelenasiti! samo naprijed!

  10. #60
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    mi smo poceli od rodenja, ali naravno nikad nije kasno--mama mi kaze da svi mi koji smo nosili tetra pelene kad smo bili klinci smo ih skidali vec sa godinu dana (naravno, nikom se nije dalo prati i peglati duze od toga ).

    djeca najcesce piske nakon budenja (onda cesto i kakaju) i nakon obroka pa za pocetak probaj tako. onda ce ona vjerojatno skuziti kako se ti veselis i ponosna si sto ona obavlja u kahlicu, pa ce to polako krenuti.

    javljaj nam kako ide i javi se ako imas kakvih pitanja!

  11. #61
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Hvala vam curke. Vidjela sam negdje link do topica kakvu tutu kupiti pa pošto moramo i ovako u šoping imate li savjet o tome jer mi se čini da je i važan promjer tute mala il velika guza Lara ima veću guzu. Možda da ju uzmemo sa sobom pa posjednemo i dal valja bilo koja (mislim na oblik), dal da je obična ili neka igračka ili ona sa daskom il što ja znam vi pomozite.
    Probat ćemo pa javimo.

  12. #62
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj tenshi prvotno napisa
    samo kad su mali ih drzis iznad tute, a ne sjede sami, naravno.
    koliko mali za držanje? moj miši ima 7,5 mj i na noni je ca. 20ak dana. redovno hvatamo kakanje, a piškenje... pa baš i ne pokušavamo, tj. u pelenama je, pa ga prilikom presvlačenja stavimo na nonu, pa nekad piški, nekad ne. uglavnom, on u biti još ne sjedi sam, ali ja ga stavim na nonu, pa ga držim, je li to ok? ne bude on dugo, samo dok obavi, ili ako čekamo hoće li piškiti onda tipa 3 min.

  13. #63

    Početno

    Samo da se nadovežem dijete se stavlja na tutu kada samostalno sjedi, ostalo je mučenje!

  14. #64
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    bezi bre provokatorice jedna

  15. #65

    Početno


  16. #66
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj kfunda prvotno napisa
    Samo da se nadovežem dijete se stavlja na tutu kada samostalno sjedi, ostalo je mučenje!
    ajme, mene je majka onda mucila, a i ja svoje dijete. valjda se od muke zato svaki put pokakila i popiskila u tutu :/

  17. #67

    Početno

    Ima poučnih knjiga što se toga tiče. Doktori većinom preporučaju stavljanje dijete na tutu od druge god života.Dijete do 3eg mj života bi trebalo biti u jastučiću da mu se formira kralježnica i većina dijece je zbog takvih stvari deformirano.Nije bitno što kažem, bitno je to što se dijeca stavljaju na tutu od rođenja.

  18. #68
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    ne kužim sad ove neke insajderske fore i zafrkancije ili što već, a nema ni veze
    miš ima 7 i pol mjeseci i lijepo kaka na nonu čim ga stavim, pa me zanima od ovih koji prakticiraju BP jel u toj dobi još drže dijete iznad none ili može biti "posjednut" uz držanje. hvala unaprijed na konstruktivnim odgovorima!

  19. #69
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    manal, nisu insajderske fore nego kfunda provocira . vec je jednom dobila ban zbog provociranja i vrijedanja korisnika, kad je napisala da mucimo svoju djecu prakticirajuci bezpelenastvo

  20. #70
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    sto se tice odgovora na tvoje pitanje, ja ti savjetujem da ga drzis dok god ne prosjedi samostalno, a onda ga pocni stavljati na tutu. ja svoju k. i dalje drzim (ima 10 mjeseci) jer nam je tako lakse, a i f. sam drzala dugo, dosta iza godine dana (on je odbijao tutu i wc, htio je samo drzanje, onda je u jednom trenu prihvatio wc).

  21. #71

    Početno

    Ne, ovo nije provokacija. Nazovi centar za socijalnu službu, pitaj ih, vidjet ćeš što će ti reći.

  22. #72

    Početno

    Mučenje djeteta smatra se tretiranje djeteta na neželjeni način, znači mučenje se smatra to da se tako malo krhko dijete stavlja ili drži iznad tute,školjke ili čega već.

  23. #73

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    675

    Početno

    ja sam curicu počela stavljat na tutu kad je imala 7,5mj,
    s 17mj smo maknuli pelene,
    a dečka sam isto as oko 8mj počela stavljat na tutu, al nije htio sjediti na njoj pošto je puzao pa bi samo odpuzao (cura nije baš puzala pa je voljela sjedit na njoj) ....
    tak da njega stavljam na wc s onim nastavkom za djecu, ide na dobro,
    kad mora kakati lupa po vratima wc-a...

  24. #74
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    moja djeca su i vise nego zadovoljna sto ne moraju boraviti u svojim izlucevinama

    sigurna sam da mi u centru za soc. skrb ne bi imali za reci nista pametno o bezpelenastvu.

  25. #75
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    aha! hvala mikka na objašnjenjima i odgovoru! zbunilo me što si šaljete nisam skužila jel tu nešto ironično ili kako već
    vidjet ću hoće li sad prihvatiti držanje iznad none, ako sam ga dosad stavila da sjedi uz pridržavanje... :/
    i OT: ali stvarno ne znam kakve sad veze socijalna služba ima s bespelenaštvom ili općenito, baš su oni silno mjerodavni, pogotovo ovdje u našoj zemlji

  26. #76
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ma nema veze, cura ja zabrijala.

    nekad oni nece ostati u pozi, ali zato jer im je dosadno ili ce "izgubiti vrijeme" koje bi mogli utrositi na otkrivanje neceg novog , zato imaj pri ruci neku igracku ili nesto cime ces ga zabaviti (meni je kod f. sljakala ona elektricna cetkica za zube, bio je opcinjen njom. sad za k. moram nabaviti novu).

  27. #77
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    e pa da! sad sam ga pokušala držati iznad none, ali to nije htio, no kad sam ga posjela, odmah je kakao. ne čini mi se to problematičnim, obzirom da kakanje stvarno jako dobro skužimo kad treba, tako da maltene odmah obavi. piškenje ne kužimo i zato je još u pelenama, a kad ga onda malo duže (max. 5 min) ostavim na noni da možda još i piški, onda mi je već malo bad, iako se on ne buni. ako se buni, odustajemo istog trena. imamo nekad igračkicu, za tih par minuta.
    e sad poza - kako ih držiš? ja bi ga, dok nismo uzeli nonu držala iznad wc-a, leđima naslonjen na mene, moja desna ruka preko prsa pa pod pazuhom, a lijeva ispod nogica, onako ispod koljena. ali mi kao klizi, ili ne znam, ne paše baš. imaš neku drugu pozu, ideju ili je to to?

  28. #78
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    tako kako si opisala ih je drzala moja mama, i nije im to bilo bas najugodnije. ja ih drzim s obje ruke za butine, tako da su bolje "podboltani". cekaj sad cu vidjeti da nadem jednu fotku di se vidi kako to izgleda.

  29. #79
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    evo, ne znam vidi li se bas dobro, ali vidi se da nam je objema udobno

    ksjusa na wc-u

  30. #80
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    evo, ne znam vidi li se bas dobro, ali vidi se da nam je objema udobno

    ksjusa na wc-u
    totalni zen 8)
    imaš li možda neku još raniju? Mene baš zanima kako to izgleda dok još ne podižu glavicu, ono, do 3 mj.

  31. #81
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Tema je ociscena, slobodno dalje nastavite

  32. #82
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Mikka super slika...i još fiksirana tuta među tvojim nogama. Na to još nisam došla...ali ideja je super...ako si naravno dovoljno spretan s tutom među nogama. Kako je s popišanim hlačama?

  33. #83
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    kod nas? gotovo da ih nema

    k je kraljica, opet smo isli na put ma ne potrosi ni jednu pelenu :shock:

    ja sam sokirana kako ona dobro javlja, kod nje uopce nema onog da ju vodim na wc na vrijeme kako sam vodila f. on nekad nije javljao, pa sam ga tako vodila kad bi mi palo na pamet da mu se piski, ali on sam nije davao jasne znakove (mozda i je, ali ih ja nisam znala procitati. i danas ima istu foru, ako ne kaze da mu je sila, postane bas nervozan i zahtjevan, pa ubrzo skuzim ).

    kod k. je jedino stvar da ju samo ja kuzim, a i da ostalima bas i nece piskiti, iako joj je sila.

    aha, btw, ja uvijek drzim kahlicu tako jer ona zasad nece sjediti na njoj, a ako ju ne drzim dovoljno visoko (kahlicu) onda mlaz ode preko nje, po podu

  34. #84

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    520

    Početno

    ma super ste mikka!

  35. #85
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    e koji sam debil tek sad sam skuzila kaj si ustvari pitala

    moje hlace? pa da, naravno. sta ti je umoran mozak velicine graska

    moje hlace uglavnom ostanu suhe. sve je stvar u tehnici drzanja kahlice (ah, kako je bilo lako sa deckom..). prije dok je bila skroz mala, kad bi ju stavila vani da se popisa (bez kahlice), a ja drzala poprilicno rasirene noge, znalo bi se desiti da mi uspije popisati obje nogavice. uopce mi nije jasno kako takva silina mlaza, i zasto se tako razdvoji da strca na sve strane. a onda sam se sjetila sebe kad sam otisla na wc u rodilistu nakon brijanja, pa mi je bilo jasnije

  36. #86
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    obrisan i moj komentar na fotku
    rekla sam kako su obje slatke
    ma svaka čast, kako kažeš da ona fino javlja. naš miši piškenje baš ne javlja ili što kažeš ne kužimo, pa eto, još pelenašimo. ali bar kakanje fino lovimo. :D

  37. #87
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    hvala za komentar. ne znam jesi primjetila da nam je prijateljica komentirala nasu 'ksjusa na wc-u' slikicu (tj. mene na njoj)

    ja mislim da ti je za kakanje i puno bitnije da skuzi da se obavlja van pelene, pisanje ce lako vec pokontati jednom (meni je f. imao faze zapisavanja dosta dugo, iza godine i pol). tako da samo polako, glavno da se on iskaki, a pisanje mu nudi nakon budenja i polako ga proucavaj da vidis kako se ponasa kad mu je sila (f. se i danas unervozi skroz, postane nesto jako zahtjevan, a nece reci ili ne kuzi da mu je ustvari sila ).

  38. #88
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    OT: da! vidjela sam komentar na fotki i gledam, čitam, ne kužim... jeez... što li je nekim ljudima...

  39. #89
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    cuj, za moju tezinu nije puno fulala

    ali glavno da je k. zadovoljna. bas je ispustila finu zelenu kobasicicu tada

  40. #90
    tenshi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    274

    Početno

    mikka, hvala ti puno puno na ovoj slikici!

    ja sam l. drzala vise onako lezecki, kako sam ju drzala od malena, rukom pod glavicu, tj. vrat, pa pridrzavanje leda i nogu i sve zivo, ali me vasa fotka potakla potakla da pokusam promijeniti pozu. tako da sam danas drzala tutu medu nogama, a nju sam vise onako kako je manal opisala, ali cini mi se da joj puno bolje pase jer smo nakon puuuno dana da skoro nista nismo piskile na tuti, danas samo 2-3 zapisavanja imale (meni je to jos uvijek samo ). ili je mozda naprosto bio sretan dan... vidjet cemo, jer cemo nastaviti tako

    a OT, a on topic sto se komentara tice, ja sam pak pomislila, vidi ti mikke, koji zgodan komad!

  41. #91
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Citiraj tenshi prvotno napisa
    danas samo 2-3 zapisavanja imale (meni je to jos uvijek samo ). ili je mozda naprosto bio sretan dan... vidjet cemo, jer cemo nastaviti tako
    Ja bih samo rekla kako stvarno malo zapisavanja imate .

  42. #92
    tenshi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    274

    Početno

    eh da.. bio je naprosto sretan dan
    ali svejedno nam je krenulo na bolje

  43. #93
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Bok curke!
    Mi još nismo krenuli probati sa tutom naime nikako da ju kupim al ovih dana idem u zg pa hoću. Ali kako L. pokazuje znakove kad treba kakiti sve joj to teško pada na ležečki pa kad frajerica stoji pbavi to sasvim ok, pa si sve mislim možda je spremna.
    A piškenje :/ to radi non-stop kako pije puno tekućine i majčinog mlijeka piki stalno - koristimo samo tetre- sad piki i po noći ne 2 puta već nekad i po 4 pelene joj promijenim. Jednostavno ne može spavati već se stalno kraj mene vrti pa ja probam u guzi ono mokro ko čep i premotam pa dalje spava. Bit će mi teško procijeniti kad piški al ovo ljeto ću joj probati stavljati po sredini tetru.
    mamama i bebama

  44. #94
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Drage cure, trebam pomoć. Mi smo platnenopelenaši, malena ima 7 mjeseci i zadnjih tjedan dana nikako ne spavamo po noći. Ujutro joj je pelena gotovo suha iako cicamo više puta u noći. Prije je znala imat prilično mokru pelenu - noću ju ne presvlačim Jučer, kad se probudila i kad sam joj skinula pelenu ispišala je puuuuno. Noćas je opet bila jako nervozna, probudi se, dam joj cicu, zaspi kraj mene, ali za minutu se opet probudi i počne nevozno mahati i plakati, meškolji se i nikako ne može zaspati. Čitajući sve na forumu o bespelanštvu, palo mi je na pamet da možda ne želi pišati i da zbog toga ne može spavati...
    Ima li koja slično iskustvo?

  45. #95
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    da, moji se uvijek meskolje ako im se pisa. k. se nasisava i nece zaspati dok ju ne stavim (tj. zaspe pa se probudi i tako u krug), a f. se meskolji pa se probudi i trazi. nekad se i popisa u krevet, ako mu je netko neupucen dao piti soka ili jesti lubenice navecer, i ako je bio uzasno umoran kad je zaspao.

  46. #96

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    mi smo počeli prošli tjedan na moru sa skidanjem pelene. sinak ima skoro osam mjeseci.
    meni je to BP bilo jako privlačno i ranije, ali nismo imali hrabrosti probati sve dok nismo upoznali malu bespelenašicu. ja se zarazila i skidam malca čim stignem.
    tata nije oduševljen jer on pere veš. nismo još uspjeli smanjiti broj mokrih pelena. ako i bude manje pelena, smočimo tetre i male ručnike.
    sad kad ima još sunca, sušimo mokre stvari vani.

    pomaže nam nošenje u slingu - tako mogu odmah reagirati.
    malac sav sretan! poslije pišanja mu nije teško staviti pelenu. prije pišanja je nervozan i nemiran i teško ga je obući.
    druge znakove nisam primijetila.

    pokušavamo čim duže biti u suhom.

  47. #97
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    go go kukica! ma sva sam ponosna sto je to nasa bonka bila inspiracija! reci tati da ce dugorocno morat manje prati al (off the topic al moram) ja sam se povratno navukla na mai tai al onakav kakav ti imas nigdje nema za kupit padam u iskusenje da dodjem zicat tebe i tvoju mamu da nam skrojite i sasijete jedan

  48. #98
    Tincha avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    blizu al opet dovoljno daleko od metropole
    Postovi
    317

    Početno

    Danas kad smo svi prepuni raznih gadgeta, vjerojatno svi imamo doma neku kameru... Možda bi bilo pametno da za to vrijeme kad učimo znakove, ostavljamo dijete na podlozi da ga pratimo što radi prije obavljanja nužde, da ga snimimo pa pogledamo u miru? Sigurna sam da bi pomoglo i brže bi naučili što je na stvari.
    Naravno, snimku nije potrebno spremati za kasnije da mu pokazujemo kad bude veliki

  49. #99

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    katepe,

    jučer smo bili uglavnom bez pelene i većinu pipi uhvatili. nisam skužila signale, samo sam mu ponudila za vrijeme sisanja i poslije buđenja.
    jutros smo prvi put koristili "kahlicu" (nije baš kahlica, ali ima tu ulogu trenutno).

    sjeli smo ispred ogledala, pa je uspio neko vrijeme biti u položaju za pišanje/kakanje. ne sviđa mu se previše.
    kako dalje? da li da ga stavljam u taj položaj iako mu se ne sviđa? ne znam da li se žali jer mu je neudobno, nije navikao ili mu je dosadno.

    improvizirali smo neke gaće od starih štrampli, pa u njih umetnem ručnikić ili uložak. sad ima pelenu jer spava, ali ću mu je skinuti čim se probudi.

  50. #100

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    samo sam mu ponudila za vrijeme sisanja i poslije buđenja.
    ovo znači da sam ga stavila u položaj da se može popišat bez da smoči sve oko sebe

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •