Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 117 od 117

Tema: Kako početi?

  1. #101
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Kukica, da li sjedi? Možda bi mu pasala tuta ili piškenje u wc? Malo mijenjaj pa ćeš vidjeti! Naravno, bitno je da i ti budeš opuštena, ti malci skuže sve...

  2. #102
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    i ja cesto bonku moram opustit u pozi pa joj dam neke igracke ili svoj labelo cak i kad joj se jako piski zna negodovat ako se nije opustila. kad smo poceli isto joj se u pocetku nije svidjelo (valjda se trebala naviknut na pozu). nekad negoduje i ako joj samo prislonim kahlicu na guzu tako da treba pazit da principessu ne dodirju kakva ogavna plastika ali u najvecem broju slucajeva nema nikakvog prigovora na uslugu :D

  3. #103

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    Citiraj anchi prvotno napisa
    Kukica, da li sjedi? Možda bi mu pasala tuta ili piškenje u wc? Malo mijenjaj pa ćeš vidjeti! Naravno, bitno je da i ti budeš opuštena, ti malci skuže sve...
    on puza, penje se, diže na noge, ali ne da mu se sjediti. ne ostaje dugo u tom položaju.
    danas je samo jednom piškio u pelenu, sve ostalo smo uhvatili i jako sam ponosna. nabavit ćemo super zanimljivu igračku, za sad pali kreveljenje u ogledalu!

  4. #104

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    mi smo ocito prve dane imali srece. sve je islo brzo i lako. maleni se veselio nakon obavljenog posla.
    sad ga muci zubic, pa ne pogadjam pravi timing za kahlicu. nije ni tako toplo vise, pa ga ne ostavljam dugo gologuzog.
    radije stavim pelenu nego da bilo sto radim na silu.
    koliko vi cekate nad kahlicom?
    moj sinak ne moze dugo biti miran (osim u marami )
    sjedenje je tek sad poceo otkrivati i ne traje dugo.

  5. #105
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    pa stavi mu gacice i donji dio trenirke. to ti je za cas lako skinuti i vratiti (znas kako je marko bonku hendlao ). ili platnene pelene kupi dosta ti je par komada za pocetak. mi za noc stavimo jednokratnu a u krevet ga stavimo izmedju nas na onu jednokratnu babylove podlogu (na nju tetru). koji ti je dio dana najkriticniji?

  6. #106

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    Citiraj katepe prvotno napisa
    pa stavi mu gacice i donji dio trenirke. to ti je za cas lako skinuti i vratiti (znas kako je marko bonku hendlao ). ili platnene pelene kupi dosta ti je par komada za pocetak. mi za noc stavimo jednokratnu a u krevet ga stavimo izmedju nas na onu jednokratnu babylove podlogu (na nju tetru). koji ti je dio dana najkriticniji?
    morat cemo u nabavku. nemamo toliko hlacica koliko on moze zapisat u jednom prijepodnevu. platnenih imamo zato puno, ali mi ih zao toliko prati.
    ujutro moze pisat triput u dvadeset minuta, tek skinut iz mokre nocne pelene.
    navecer bih rado ulovila pisanje prije spavanja. ako nece pisat kad mu nudim, motamo ga u pelenu.
    danas je opet bio dobre volje ujutro i bilo nam je super - bio je miran, pa smo obavili dva pisanja za redom. ima trenutaka kad je jako razdrazljiv i jedva mu i tu trenirku navucem.
    on moze samo u snu biti na toj jednokratnoj! mirno lezi samo kad spava. nama treba nepromociva plahta, a ne ta krpica.

  7. #107
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    jel mu nudis po noci da piski?

    bebe ne pisaju u snu, uglavnom se pocnu meskoljiti kada im je sila.

    kakav vam je nocni ritam, budenje za sisanje..?

  8. #108

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    jel mu nudis po noci da piski?

    bebe ne pisaju u snu, uglavnom se pocnu meskoljiti kada im je sila.

    kakav vam je nocni ritam, budenje za sisanje..?
    ne, po noci je uvijek u peleni sa vunenom zastitnom jer druge zastitne promoce.
    nemam pojma kakav nam je ritam . ujutro se ne sjecam koliko puta je papao.
    ne da mi se dizat iz kreveta po noci. zao mi ga razbudjivat zbog pisanja kad se ni zbog hranjenja ne budi. jedina nam je mogucnost da ga ostavim gologuzog, ali se bojim da ce mu biti hladno jer se on otkriva po noci, a cesto se i odmakne od mene dosta daleko.

  9. #109
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    L. spava a ja čitam i moram nešto napisati. Prošlo je ljeto i toplo vrijeme a kod nas je zahladilo. Kupili smo tutu još prije ljeta i L. nije htjela sjediti, posjela bih je i ona bi odma ustala bez obzira na igračke koje sam ja stavljala da piškiju i bebe njene. Kupili smo nastavak onaj ovalni za wc za bebe. Kad vidi da ja piškim, tj. uleti mi u kupaonu i kad ja završim i pustim vodu pitam je hoćeš ti pikiti ona klimne glavom da hoće pa ja stavim taj nastavak i sjednem je i držim i kažem ajde Lara piki, pričekam oko 10 sekundi i pitam je jesi pikila i ona kaže da jest i spustim je dolje, maknemo dasku i poklopimo školjku i pustimo vodu. Tako radimo ima tjedan dana ali sve to u peleni, naime još je u tetrama ima zaštitne i štramplice i donji dio trenirke. Po noći se budi od 4-6 puta cikiti i tada i piški u pelenu prematam ju jednom i to na jutro ok 05-06 sati pa ciki i zaspe do 08 sati. Po danu oko 14 mokrih pelena a kad smo u šetnji u sredinu tetre još jednu pojačam.
    Da li da joj pokušam skinuti pelenu kad ju krenem sjesti na wc dasku pa da vidim hoće li pikiti? Imam filing da će se uplašiti :/ i da neće htjeti pikiti, pokušat ću pa vam javim.

  10. #110
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    možda da je skineš malo prije u kupaoni, ne čas prije nego je stavljaš na dasku, tako da to ne poveže.

  11. #111
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Sad kad se probudi već je mokra pelena jer redovito piški kad spava pa kad se probudi ja legnem pored nje i dam joj ciku a ona piki usput uz dojenje tako i kad ju ne dojim kad se probudi. Kasnije ću je onako usput odvesti u kupatilo i skinuti pa ćemo staviti dasku i sjesti i pikiti pa javim kako je bilo. Ona kad čuje kako ja pikim napravi začuđenu facu i smije se kaka se to čuje pa možda i ona takav zvuk uspije pikenjem napraviti. JOj daj bože da uspije i da joj se svidi. Što mislite jeli to moguće?

  12. #112
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Jučer kad se L. probudila tražila je ciku i premotala sam ju i nakon pola sata se igramo i ja odem u kupaonicu i pikim i pitam ja nju hoće sjediti i klimne da hoće al sam joj skinula štramplice i bila je gole guze i bosa i ja je posjela na školjku i držim je i pričam joj da Lara tu piki i ona kaže ne, ne, a ja pitam hočeš pikiti a ona kaže ne puti i traži ići dolje. Eto, mislim da nije htjela sjediti gologuza jer sam ju upravo sada posjela na školjku obučenu i smijala se. Mislim da ste skužile pa kako onda da ju počnem sjedati gole guze :? to sam sad napisala za nastavak koji stavim na veliku školjku a na tutu neće ići, sjednem ju i ona ustane sa tute. Prematam ju stalno tako da je stalno suha pelena i njoj je tako baš ok. A što i kako dalje molim savjete, pomikaki
    Voljela bih tako vježbati na školjki i tuti pa ako bog dade iduće ljeto van iz pelena i ako će Lara htjeti

  13. #113
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    e sad nisam sigurna da li po dobi spadaš u bespelenaše ili već možeš pod odvikavanje od pelena... koliko je ona stara, oko godinu i par mjeseci? Mislim da je baš negdje na granici. U svakom slučaju, prouči teme o starijim bespelenašima i mlađi skidačima pelena.

    Inače, pokušala bih nekako s malom da bude malo vremena bez pelena prije nego je stavim na školjku tako da ne poveže da je skidaš zbog piškenja. Ali sad je to ja mislim shvatila pa ne znam što bih, pokušaj još par puta (ne mora sve upaliti od prve) samo bez imalo nervoze. Možda čak da je staviš s gaćicama pa kad piški da procuri kroz njih?

  14. #114
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Pa čekaj možda nisi ti mene skužila pa me molim te ispravi ili nisam na kraju ja tebe skužila ona kad ima pelenu hoće sjediti na školjki a kad ju skinem pelenu neće već viće ne puti da ju pusti da siđe dolje. Gdje je bio ili nije bio nesporazum :?

  15. #115
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Upšravo je bila 10 minuta gola i trčala po stanu sad ju tata kupa u njonoj kadici u velikoj kadi. A prije nego je ušla u vodu idem ja pikiti i pustim vodu pa pitam ja Laru hočeš ti pikiti i primim je ispod pazuha a ona viče gromoglasno NEEEEEEE. I to je to :? Sad se kupa. Nema riječi ne znam što dalje što ti misliš pomikaki? Nadam se da će htjeti dalje na školjku pa makar i u peleni. Već mi je glupo postavljati pitanja na forumu kad malo hoće malo neće na školjku a ja s njom napravim mali razmak od par dana da zaboravi na razdoblje kad nije htjela sjesti pa onda sjedne.

  16. #116

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11

    Početno

    mi imamo 15mj...i tek smo sad uopce culi za bespelenastvo..o boze kao da sam sa marsa pala
    a dobro covjek uci cijeli zivot , zar ne?!

    ocigledno lijepo kasnimo sa time, pa me sad samo zanima jel mi zapravo pripadamo u grupu odvikavanja od pelena ili se jos mozemo progurati ovdje? :/

    uglavnom, nakon sto sam procitala hrpu postova kod vas, danas sam krenula maknuti jednokratnu pelenu....stavila sam mu smo tetra i zakopcala bodic...nemamo gacice jer se uopce nismo pripremili za to,al nabavit cemo ih sto prije!!!

    uglavnom...dva puta se popisao u sat vremena..uopce nisam skuzila kad je to obavio a cijelo vrijeme sa kao ludak gledala u njega
    znam da je to normalno...ali nakon sto sam procitala hrpetinu toga od vas i sva ushicena krenula promatrati Trampu bez pelene...malo sam se razocarala sto to uopce nisam uspijela skuziti....znam!! ne ocekujem cuda u sat vremena...ali malo sam se zbedirala....ja sam sa njim vec 15mj i ne kuzim a vi svoje zamotuljke kuzite......

    eto sad spava...sa jednokratnom pelenom....a ja napeta ko puska cekam da se probudi i da ga odmah postavim na tutu..pa da vidimo....

    i molim da mi javite ako tu ne pripadam se se preselim da neki drugi topic....

  17. #117

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Citiraj Tramparampatinčica prvotno napisa
    ...ali malo sam se zbedirala....ja sam sa njim vec 15mj i ne kuzim a vi svoje zamotuljke kuzite......
    Javit će ti se iskusnije mame, i nama je sve to novo ali nemoj se žalostiti Vi ste tek sad krenuli s time a vjerujem da je ipak malo jednostavnije ako se ide iz početka - te bebe nisu navikle na pelenu dok je tvoja mrva već oguglala pa će vam možda trebati malo fore da se uhodate i shvatite što onaj drugi hoće

    I odlična je fora krenuti s piškenjem poslije spavanja, vidjet ćeš. Tako smo i mi, i jako brzo je skužila čemu služi tuta.

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •