Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 152

Tema: dječji odjeli i posjete roditelja

  1. #1
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno dječji odjeli i posjete roditelja

    Mozemo li ovdje malo pobrojati kakvo je stanje s posjetama i boravkom uz našu djecu dok su hospitalizirana. Znamo da nam zakon, tj. pravilnik o osnovnom zdravstvenom osiguranju omogućava "iznimno" dnevni boravak uz dijete staro do 5 godina (dnevni znaci minimum 6 sati), znamo da imamo i pravo na bolovanje dok je dijete hospitalizirano ali isto tako znamo da se ova prava vrlo cesto ne postuju i da svaki odjel ima neki svoj kucni red na koji se pozivaju. Sto je s djecom starijom od pet godina?

    Dakle, koliko ja znam, U klaicevoj, na kirurgiji, dozvoljene su posjete od 12-18 sati, apartman nisam mogla dobiti, imaju samo za dojilje...

    dalje?

  2. #2
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    na svu sreću nisam imala prilike doživjeti hospitalizaciju djeteta ali stalno slušam grozne priče. ne mogu zamisliti kako je roditelju koji mora ostaviti svoje bolesno dijete samo u bolnici

    mislim da je krajnje vrijeme da se nešto poduzme po tom pitanju...ali ozbiljno.

  3. #3
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    na zaraznoj - dio dana i noć na intenzivnoj - samo jedan posjetilac, ali moze skoro cijelo vrijeme, navecer dok nije zaspao. a kroz noc se moze nazvati i pitati za stanje.
    ujutro je premjesten na odjel, onda smo dobili apartman. termina posjeta see ne sjecam.
    iskustvo od prije godinu dana.

  4. #4
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Kolikose sjećam od prije 3 godine, na Rebru na kirurgiji su posjete isto od 12-18 ali ako se dođe ranije (čak i prije 11) sestre su puštale bez problema.

  5. #5
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Friško iz Klaićeve - odjel za opekline i plastičnu kirurgiju - posjete su od 14-18. Strašno. Ira je srećim bila samo 1 noć, ali sa njom u sobi su bile 2 bebice oko 1 god. Cijeli dan same...

    Srebrnjak - prije 2 godine smo dobili bez problema apartman za 200 kn po danu.

  6. #6
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    je li nekome, u zadnje vrijeme, odobren famozni stolac i 24 satni boravak uz dijete?

    je li netko sluzbeno koristio ovo pravo na dnevni boravak uz dijete, pa recimo dobio i rucak, na sto ima pravo?

    cini mi se da je situacija sve gora i gora, da su produzili formalno vrijeme posjeta za sat ili dva i time zatvorili svaku mogucnost 24 satnog boravka uz dijete, osim apartmana kojih ima jakooo premalo.
    Pred gotovo šest godina na rebru si mogao biti od 9 ujutro do 18 poslijepodne bez ikakvog problema, a bilo je i nas par sretnika koji su dobili i stolac...

  7. #7
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    na srebrnjaku prije mjesec dana..
    nije mi bilo dozvoljeno biti uz dojenu bebu od 4 mjeseca 24 sata, čak mi je toplo preporučeno da ne uzimam apartman(?!), jer da mali super spavaju po noći .nakon što sam vidjela da mu je ona igla iz glave ispala odmah nakon stavljanja, a nitko se nije obazirao na njegov plač , tek su mi nakon molbe dali da ga dignem (i imam što vidjeti), uzela sam apartman za 200 kuna noć
    na odjelu su posjete bile dozvoljene od 9 ujutro do 7 navečer osim u vrijeme vizite

  8. #8
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    a kako su objasnili da ne mozes dobiti besplatni smjestaj kada na njega imas pravo po zakonu, s obzirom da dojis dijete :shock:

  9. #9
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    mi bili u Zaraznoj prije mjesec dana....nakon što su rekli da ne može dnevna bolnica (jer ide vikend) moje sljedeće pitanje je bilo jel mogu ja sa njim ostat...neznam kako bi g aostavila...ne bi me mogli maknut od njega
    srećom bilo slobodnih soba...290 kn noć...ostali 4 noći (5 dana)...

    posjeti drugi roditelj može biti cijeli dan (jedan tata dolazio u 7 odlazio u 11), MM dolazio oko 10 odlazio u 22 navečer (vikend), pon i uto je on radio pa došao u 16.30 i ostao do 21...nama su rekli da ne preporučuju posjete ostalih zbog bakterija, da nešto novo ne unesu....al u drugim sobama znalo biti po 5 ljudi istovremeno...
    mi smo svima rekli neka ne dolaze..

    nedavno sam tu negdje pročitala iskustvo mame koja se nije htjel amkanut iz sobe...drugi dan joj i krevet donjeli...mislim da bi i ja tako postupila...

    osim što je mali, uplašen od svega nepoznatog, još doji....

  10. #10
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    moja poznanica je nedavno morala malenu zbog upale ostavit u bolnici (oko 15 mj je malena imala) i rekla joj pedica da ne može dobit bolovanje jer se smatra da dijete ima nekoga tko skrbi za njega (tj bolnicu), al je ipak dala, napisala nešto treće na papirima... :?

  11. #11
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    jel može link na zakone ?

  12. #12
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa
    je li nekome, u zadnje vrijeme, odobren famozni stolac i 24 satni boravak uz dijete?
    Nama. Prije dva mjeseca, KBC Firule Split, neuropedijatrija.
    L. je bio u bolnici dva tjedna: prvu i zadnju noć boravka u bolnici smo bili s njim.
    Ostalo vrijeme smo bili s njim od 6 do 23, često nas je bilo i više odjednom. U vrijeme vizite su strogi, ostalo vrijeme nas nitko nije ništa pitao.
    (za ove ostanke smo iznazivali preko nekoliko telefonskih brojeva, povukli jednako toliko rukava...)

  13. #13
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    na rebru, na odjelu pedijatrija2 sam ja, dojilja djeteta starog 10 pa naviše dana moglasjediti službeno od 9 do 21h. u praksi koliko sam htjela ako sam željela i noć. nisu imali kapacitet za mene za smještaj uz dojeno dijete niti imaju apartman da bih bila uz dijete. ručak kao takav nisam nikad dobila. nisam evo do sad ni znala da sam kao na to mogla imati pravo. zapravo nisam ništa znalasamo da mi je dijete jako bolesno.

  14. #14
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    klaiceva, prje godinu dana, beba stara 15 dana, doji, mama nije imala 24h boravak.
    dolazila je podojiti bebu.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    155

    Početno

    joj, odmah me jeza prošla jer je to nešto što želim zaboraviti, ali evo ... Kad je imala 3 mjeseca morali smo je pustit u bolnici na Kantridi jer je imala refluks, sječam se te večeri... doveli smo je na hitnu jer je jaaako plakala i često je povračala, omah su rekli da mora ostati na daljnjim pretragama... odveli su nas na drugi kat gdje je bio dojenački odjel, stali smo kraj vratiju a sestra je izašla i uzela Ninu. Ja NISAM SMJELA uči sa njom nego sam morala čekati da ju skinu i obuku kompletno u njihovu bolničku robicu... zatvorila mi je vrata pred nosom i rekla da nemogu biti kod nje i da nazovemo ujutro. Ja stojim i dalje pred vratima i nemogu vjerovati šta mi se dešava i gledam kroz ta staklena vrata kako ju nose i puštaju u krevetiću i odlaze u svoju sobu na daljnje ispijanje kave dok moje dijete plače, vrišti i gubi zrakod plakanja, a one ništa ! Teškom mukom izlazim iz bolnice i sjednem na prvi zidić i plačem ko malo dijete... Drugi dan, ranom zorom, MM i ja smo več u bolnici pred tim vratima i želim vidjeti Ninu, a oni mi nedaju!!! Doktorice još nema a ja kao nemam šta tražit unutra- njihove riječi! Upučuje nas na balkon jer se kroz balkon može vidjeti unutra pa nek je gledamo koliko hočemo :shock: :shock: :shock: . Uglavnom da skratim, Nina je bila u bolnici skoro mjesec dana, i u tih mjesec dana ja sam kod nje bila možda 3 puta po sat vremena i to samo zato što se ta dr "sažalila" pa me puštala da ju vidim i nahranim (nisam dojila). Početak sam malo opširnije opisala da vam pokušam dočarati kako mi je bilo teško... Nemoram ni pisati da sam tih mjesec dana svaki dan visila na tom balkonu i gledala ju kroz prozor dok je ona plakala... a ja ju nemogu dignuti, zagrliti, poljubiti, utješiti... jer to bolnička pravila ne dopuštaju... Ima tu još puno toga što bi mogla napisati, ali eto... ovo je ukratko

  16. #16

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    Kantrida, Rijeka

    za mame dojiljice, moze se dolaziti svaka 3 sata nahraniti dijete, zadnje hranjenje u 10 navecer, prvo u 6 ujutro. izmedju oni daju jedan obrok ( bez obzira ako je beba mladja od jednog mjeseca )
    moze se traziti smjestaj, ali je u potpuno posebnoj zgradi, katastroflano izgleda, sobu dijelite sa jos jednom mamom ( ali barem je posteljina cista ), nema apartmana.
    Za djecu stariju od 5 godina ne znam kako su posjete, ali smjestaj se moze traziti bez obzira na starosnu dob djeteta.

    nema nikakve mogucnosti da majka bude sa djetetom cijelu noc.

  17. #17
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Rebro, Klinika za pedijatriju - Jedinica za intenzivno liječenje djece. Posjete 12-18. L. ima 5,5 mj., ne dojimo, ali mogu biti s njom i izvan službenom vremena posjeta. Uvjete za 24satni boravak nemaju (ipak je to intenzivna), a po njihovim riječima "i ja se moram odmorit".

  18. #18

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    ninolina sada sam procitala tvoj post

    sjecam se i ja tog balkona.. bila sam spremna kampirati na tom balkonu, a onda sam shvatila da ga zakljucavaju po noci.. poludila sam!
    pre strasno iskustvo brrrrrrrrrrrr

  19. #19
    KATALENIĆ avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Gornja Rijeka
    Postovi
    309

    Početno

    Sara je prošle godine, u 1.mjesecu morala na operaciju slijepog crijeva. Imala je 5 godina. Bila je u bolnici u Varaždinu, 10 dana. Mogli smo doći kod nje kad god smo htjeli, stvarno su sestre bile super. A posjete su inače bile od 14-16h ili tako nekako. Mi smo bili po cijele dane kod nje i nitko nam ništa nije rekao.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    155

    Početno

    Citiraj samamama prvotno napisa
    ninolina sada sam procitala tvoj post

    sjecam se i ja tog balkona.. bila sam spremna kampirati na tom balkonu, a onda sam shvatila da ga zakljucavaju po noci.. poludila sam!
    pre strasno iskustvo brrrrrrrrrrrr
    Da, nažalost zaključavali su... Na tom balkonu sam marendala, ručala, večerala... I dan-danas se naježim kad moramo na kantridu...

  21. #21

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1

    Početno

    Klaićeva, Kirurgija A, imali smo 4 mjeseca i dojimo no imali smo samo pravo posjeta od 14-15 i jednog podoja u 16:30. Posjet je ipak trajao sat vremena duže, i to je bilo omogućeno svima, a mi mame koje dojimo smo došle opet u 16:30 na podoj, ali su nas sestre ipak pustile da ostanemo do 6 kada smo hvala bogu išli kući.

    Naš zahvat je trajao par minuta ali u općoj anasteziji, i naravno da razumjem da je za istu potrebna priprema i kontrola liječnika, ali ono što ne mogu razumjeti jest da smo djecu, sve male bebe morali predati u 8 sati, a operacija je bila kako za koga ali između 12:15-1:45, i za to vrijeme nismo mogli biti uz bebe. U našem slučaju u istoj sobi su bile bebe od 2,4 i 7 mjeseci zajedno sa dečkičem od nekih 5 godine i par tinejdžera. Sve skupa bilo je na odjelu 15-ak beba, za koje su se brinule dvije-tri sestre.

    Kada bi nazvali na telefon da pitamo kako je, rekli bi nam da je super, da je naš mali jako dobar i sl., a opet kada sam došla na podoj vidjela sam kako to izgleda (uz napomenu da su djeca još bila relativno mamurna od anastezije): kada sam došla moj sin je plakao, i čim sam došla kraj njega sve je bilo super, ali plakale su i bebe pored njega, ja sam ga doslovno dojila i drgim bebama tepala i bilo je malo bolje...sestre se trude, za svaku pohvalu ali ih je jadnostavno premalo na tu količinu djece, i nitko mi ne može reći da sam ja nekome smetala u obavljanju posla, jer sam sjedila na stolčiču pored krevetića, ništa nisam tražila a opet je sve bilo toliko humanije za moje dijete.

    Svaka čast doktorima i sestrama, i naravno da je u svemu najbitnije da se dijete izliječi, ali ne mogu razumjeti da kada već nema novca za ovo i ono, da se barem ne pokuša omogućiti ono što je besplatno i moguće, a sigurna sam da niti jednoj mami ne bit trebao vveći komfor od stolice kraj djeteta. (Tim više što iste i postoje jer barem na papiru i valjda kada dođe neka delegacija Klaićeva je bolnica prijatelj djeteta, a o apartmanima da i ne govorim)

    Ispričavam se na dugom odgovoru prvi puta pišem pa još ne znam...

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    77

    Početno

    Imamo godinu i pol bolničkog liječenja na onkologiji Klaićeva, uz kraće prekide, posjete su bile od 11-21 al se puštalo i prije i moglo se ostati dok dijete ne zaspi. Zbog niskog imuniteta dozvoljena posjeta samo jednog roditelja što je OK. Kad je dijete u izolaciji dozvoljeno je biti s njim 24 sata pogotovo ako je mlađe.

  23. #23
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    danas kad smo opet bolesni i ne znam kako ćemo nakon 2 tjedna kašljanja i šmrcanja i povremenih visokih temperatura završiti ježim se od ovih priča. sad ga ne bih mogla tako lako pustiti samog a i njemu bi bilo puno teže. u biti sam se i rasplakala od tih grozota. ali sad sam offtopic.

  24. #24
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    ma nisi off, i meni se place i jezim se cinjenice da cu mozda opet morati sve to prolaziti a znam koliko je vazno biti uz dijete. vani si uz dijete dok se budi iz anestezije...

    prava su nam tako minimalna a niti ona se ne postuju

  25. #25
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    Citiraj kljucic prvotno napisa
    Rebro, Klinika za pedijatriju - Jedinica za intenzivno liječenje djece. Posjete 12-18. L. ima 5,5 mj., ne dojimo, ali mogu biti s njom i izvan službenom vremena posjeta. Uvjete za 24satni boravak nemaju (ipak je to intenzivna), a po njihovim riječima "i ja se moram odmorit".
    da, sad sam se sjetila, i meni su rekli da bolje da idem doma da se "odmorim"!

  26. #26
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    odgovaram (maši)...OT

    Citiraj (maša) prvotno napisa
    moja poznanica je nedavno morala malenu zbog upale ostavit u bolnici (oko 15 mj je malena imala) i rekla joj pedica da ne može dobit bolovanje jer se smatra da dijete ima nekoga tko skrbi za njega (tj bolnicu), al je ipak dala, napisala nešto treće na papirima... :?
    Citiraj (maša) prvotno napisa
    jel može link na zakone ?
    vidi ovdje, osobito pod z1 i z15
    http://www.hzzo-net.hr/05_01_02.php

    i ovdje pod p1
    http://www.hzzo-net.hr/05_01_03.php

    i ovdje
    http://www.hzzo-net.hr/03_01_13.php


    ...molim nastavite dalje sa svojim iskustvima

  27. #27
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    Citiraj ivy prvotno napisa
    Citiraj kljucic prvotno napisa
    Rebro, Klinika za pedijatriju - Jedinica za intenzivno liječenje djece. Posjete 12-18. L. ima 5,5 mj., ne dojimo, ali mogu biti s njom i izvan službenom vremena posjeta. Uvjete za 24satni boravak nemaju (ipak je to intenzivna), a po njihovim riječima "i ja se moram odmorit".
    da, sad sam se sjetila, i meni su rekli da bolje da idem doma da se "odmorim"!
    i meni, prvi dan kad sam ga morala ostaviti- da dođemo za par sati. ma joj...

  28. #28
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa
    ma nisi off, i meni se place i jezim se cinjenice da cu mozda opet morati sve to prolaziti a znam koliko je vazno biti uz dijete. vani si uz dijete dok se budi iz anestezije...

    prava su nam tako minimalna a niti ona se ne postuju
    a u rodilištu??!!!! ma to je druga tema ali kao da moje tek rođeno dijete nije moje nego njihovo. i to stvar i vlasništvo, što li... uff

  29. #29
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    ajme,evo sva sam u suzama jer ne vjerujem sta citam....

    molim Boga da mi malena NIKAD nece zavrsiti u bolnici jer ovo je prestrasno sta rade,nemogu vjerovati da u takvoj drzavi zivimo...pa da cak nemaju ni mame koje doje pravo na besplatan smjestaj...a sta s onima koji nemaju po 200kn i vise za dan u apartmanu????
    zalosno i jadno....

  30. #30
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Klaićeva-neurokirurgija-prije godinu i po (i dao Bog nikad više )
    Od 9 ujutro do negdje 6 mislim. S tim da sam se zatvorila u sobi u kojoj je bio samo Marinko i jedna bebica u apstinencijskoj krizi...pa su me vidile sestre tek u ponoć i tada otjerale. I tako nekoliko dana

  31. #31
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa
    Od 9 ujutro do negdje 6 mislim. S tim da sam se zatvorila u sobi u kojoj je bio samo Marinko i jedna bebica u apstinencijskoj krizi...pa su me vidile sestre tek u ponoć i tada otjerale. I tako nekoliko dana
    hoćeš reći da do ponoći nitko nije ulazio u sobu?! :shock:

  32. #32
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    moj Mak je bio mišić mali (4 mjeseca) kada smo bili u bolnici i nije ništa znao, a i inače je smirena beba pa mi se smješkao cijelo vrijeme, ali ne mogu zamisliti kako bi stariji od tri i pol godine to podnio (nikako!), jer je užasno plašljiv i vezan uz nas. zato me i rasplakao jedan dečkić tih godina na susjednom krevetu koji je očajno zazivao mamu bez prestanka

    užas, tu se stvarno nešto treba napraviti

  33. #33
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    moj sad to više ne bi podnio.

  34. #34
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa
    Citiraj krumpiric prvotno napisa
    Od 9 ujutro do negdje 6 mislim. S tim da sam se zatvorila u sobi u kojoj je bio samo Marinko i jedna bebica u apstinencijskoj krizi...pa su me vidile sestre tek u ponoć i tada otjerale. I tako nekoliko dana
    hoćeš reći da do ponoći nitko nije ulazio u sobu?! :shock:
    ušla je jedna mlađa sestra 2 puta probati nahraniti to nedonošće, koje je nesnosno urlalo čitavo to vrijeme...i to je to.dr neurokirurzi ne rade tako kasno, veća djeca kao spavaju...eto, nitko..a to su djeca koja moraju biti "pod nadzorom"

  35. #35
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    dok se nesto ne ucini mozda je najbolje sjesti pored djetetovog kreveta i ne micati se ...sto god da oni rekli

  36. #36
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa
    Citiraj puntica prvotno napisa
    Citiraj krumpiric prvotno napisa
    Od 9 ujutro do negdje 6 mislim. S tim da sam se zatvorila u sobi u kojoj je bio samo Marinko i jedna bebica u apstinencijskoj krizi...pa su me vidile sestre tek u ponoć i tada otjerale. I tako nekoliko dana
    hoćeš reći da do ponoći nitko nije ulazio u sobu?! :shock:
    ušla je jedna mlađa sestra 2 puta probati nahraniti to nedonošće, koje je nesnosno urlalo čitavo to vrijeme...i to je to.dr neurokirurzi ne rade tako kasno, veća djeca kao spavaju...eto, nitko..a to su djeca koja moraju biti "pod nadzorom"
    strašno

  37. #37
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    to sam već pisala na jednom topicu kako me iznenadilo neznanje sestara u bolnici..naime, ja sam se po noći (bili smo u apartmanu)morala izdojiti jer mišek mali nije htio jesti , i zamolim sestru da mi to spremi u frižider.
    drugi dan ona dođe i kaže - Majko, očemo baciti ono mlijeko, izdvojila vam se nekakva masnoća gore?
    mislim, pa zar nikada nije vidjela izdojeno mlijeko??!!

  38. #38
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    pa da cak nemaju ni mame koje doje pravo na besplatan smjestaj
    imaju, mame koje doje bebu do 6 mj starosti. Ali, vrlo cesto, samo na papiru, carobni izgovor je nedostatak kapaciteta.

  39. #39
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    da, do 6. mjeseci imamo pravo na bespl.smještaj, ali meni su fino objasnili da oni tih uvjeta nemaju

    koji horror topic, sva se naježim kad vas čitam

  40. #40
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    znaci 1 od 100...ma joj zalosno jako zalosno....

  41. #41
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa
    pa da cak nemaju ni mame koje doje pravo na besplatan smjestaj
    imaju, mame koje doje bebu do 6 mj starosti. Ali, vrlo cesto, samo na papiru, carobni izgovor je nedostatak kapaciteta.
    da

  42. #42

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    77

    Početno

    nažalost na sve se priviknemo i mi i dijeca.... kad je Marina prvu noć ostala u bolnici,od 21 sat pa do jutra sam sjedila i plakala ispred odjela.Ujutro,oko pola 7 je došla glavna sestra koja je ostala šokirana što sam tamo...malo me našpotala, ali i utješila :/ i riječima ali i dijelom - pokazala mi je kroz staklo sestrinske sobe kako moj mirno spava. Je bilo mi je grozno al sam bila mirnija.Znala sam ujutro doći- kad nisu posjete- dijeca bi bila mirna
    i dobra, nijedno nije plakalo već se ponekad čuo smijeh i pijesma. S nijma su se družile med. sestre zadužene samo za igranje. Teško je nama roditeljima a i dijeci al nije sve tako crno ma koliko se to činilo... mislite samo na dobrobit svoje dijece i da što prije ozdrave a sve ostalo će brzo proć.

  43. #43
    bundevica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,078

    Početno

    prije mjesec dana, Osijek, dječja kirurgija
    MM je doveo Karla (nema još 5 god.) sa slomljenim laktom oko 19 h, operacija je bila oko 23 h (zbog anestezije), MM ih je molio da ostane s malim dok ga ne uspavaju, ma kakvi ODVUKLI su malog od tate u 20 h :shock: Ne mogu ni zamisliti kako mu je bilo.
    rekli su samo da dođemo sutra u 11h u posjete, jer nas ranije neće pustiti.
    Tako je i bilo, posjete od 11-12h i od 16-17h.
    Karlo mi je dva dana bio u šoku, samo je plakao, kasnije je bio malo bolje. I tako 10 dana.
    Kad pitaš sestre kakav je, plače li, NEEEEEE, a veliki cimeri kažu Daaa, sjeti se i tako, malo, malo plače.
    Jedina pozitivna stvar je što su mu namještali i ponovno lomili i namještali ruku pod anestezijom, jer sam čula da to znaju i " na živo".

  44. #44
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    Citiraj nkusic2 prvotno napisa
    S nijma su se družile med. sestre zadužene samo za igranje.
    gdje postoje medicinske sestre zadužene samo za igranje?
    (ajd tračak sunca u ovom sivilu)

  45. #45
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    eto ali ovo je vjerovatno jedna od rijetkih recenica "s njima su bile med.sestre koje su bile zaduzene za igru"....sumnjam da je tako u svakoj bolnici vecinom su djeca sama bez ikoga....

  46. #46
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    mog malog necaka od 11mj.su vezali remenjima da ne hoda po kreveticu nego mora spavati,(govorim za dan a ne noc)....

  47. #47
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    znam da postoje igraonice, na rebru je bila krasna, super opremljena, bila je i teta pedagogica koja je klince odvodila u skolu, dakle odvijao se redovni nastavni proces ali, sve to skupa nije za malu djecu kojima roditelji i jesu najpotrebniji.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    77

    Početno

    da rijetko u kojoj bolnici to imaju al u Klaićevoj na onkologiji imaju, one dođu i na pedijatriju. Ak već ne mogu roditelji biti s dijecom cijelo vrijeme na odjelu trebalo bi organizirati na svakom odjelu sestre za igru...ipak bi bilo i dijeci i roditeljima puno lakše....

  49. #49

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    77

    Početno

    Citiraj lidać prvotno napisa
    mog malog necaka od 11mj.su vezali remenjima da ne hoda po kreveticu nego mora spavati,(govorim za dan a ne noc)....
    AJME STRAHOTE.......

  50. #50
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Citiraj nkusic2 prvotno napisa
    da rijetko u kojoj bolnici to imaju al u Klaićevoj na onkologiji imaju, one dođu i na pedijatriju. Ak već ne mogu roditelji biti s dijecom cijelo vrijeme na odjelu trebalo bi organizirati na svakom odjelu sestre za igru...ipak bi bilo i dijeci i roditeljima puno lakše....
    upravo tako TREBALO BI ali sumnjam da i to rade....

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •