Pokazuje rezultate 1 do 34 od 34

Tema: Kisela stolica

  1. #1
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno Kisela stolica

    Bebač star 17 i pol mj. ima povremeno stolice koje mi smrde baš onako kiselo. Prošli put je bilo tako kad je imao jedan dan temperaturu i lagani proljev - prošlo kroz par dana i sve ok.
    Ali te kisele stolice se pojave povremeno na par dana, a ne vidim povezanost s nečim. Nema temperaturu, nema proljev, guza NIJE crvena, normalno se ponaša, normalno napreduje,... nemam pojma da li bi bilo od kakve hrane? Trenutno mu rastu trojke i malo mu curi nosić. Da li može imati veze s tim?

  2. #2
    Mejra's mommy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    MI
    Postovi
    1,459

    Početno

    Nemam nikakav savjet, mozda neko drugi?

  3. #3
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno Re: Kisela stolica

    Nemam ni ja nikakav pametan savjet... samo, čini mi se da i mojoj mrvi ponekad kakica tako malo kisi, tj. širok je to raspon miomirisa (a još s platnenih dok ispirem usput detaljno proučim svaku kakicu ).

  4. #4
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ma i meni moji doma vele da malo pretjerujem s proučavanjem stolice, ali stvarno vidim da postoje velike razlike i zanima me zašto?

  5. #5
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa
    Ma i meni moji doma vele da malo pretjerujem s proučavanjem stolice, ali stvarno vidim da postoje velike razlike i zanima me zašto?
    Pa nije ni nama velikima uvijek isto Ovisi što se papa. Tako i kod malenih, i oni papaju. To ipak nije proljev već stolica "drugačijeg" mirisa. Ako je bebač vesel i živahan mislim da ne trebaš previše brinuti.

  6. #6
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    ja sam doduse na pdf 0-1 ali sam nasla ovo u pretrazniku. moj bebe je bas danas kakio kiselkasto, prvi put. iskljucivo je dojen, a ja nisam jela nista novo, pa sam eto malo... zacudjena. valjda je sve ok... inace nema nikakvih promjena.

  7. #7
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Manal, nadam se da je sve OK i mislima da ako je beba živahna i vesela nema razloga za brigu. Tvoja bebica ne bi trebala imati zelene stolice ili proljev, a ove kiselkaste kakice su očito normalne

  8. #8
    beberonka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Rovinj
    Postovi
    65

    Početno

    I sin i Tea imaju kisele ,uzasno kisele stolice UVEK kad izlaze zubici.Niti jedan nije izasao bez kisele stolice.Guza nije crvena jer cesto mjenjamo pelene,uz pranje i mazanje(kad krenu zubi)i naravno 2noci pre izlaska cvili u razmacima oko pola sata.I stolice su tada kisele bez obzira kakve su koegzistencije.Mada i ja redovito kontroliram stolice i znam kad mi je sin imao salmonelu da se prvo manifetovao pojacan miris,al to nije sigurno vas slucaj,jer je miris izuzetno jak ,kiseo i alarmantan u svakom slucaju. Proverite zubice

  9. #9
    Ari avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Vinkovci - Osijek
    Postovi
    165

    Početno

    I kod mojih oboje je "kisela stolica" najčešće povezana sa nicanjem zubića, mlađoj još kod svakog zuba obavezno curi nos. Jednom prilikom sam pital rekla pedici za to pa mi je odgovorila da kisel miris ne mora nužno biti od rasta zubića nego može biti i od viroze, ako nema drugih simptoma onda je lakši oblik.

    Ništa ne brini, nije ozbiljno

  10. #10
    Njojza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,709

    Početno

    Ovaj forum zaista sluzi svojoj svrsi, sta god da mi treba tu cu naci

    ima 15 i vise dana da T ima bolove u stomaku
    mislila sam da se nahladio ali nije....valjda bi proslo do sada
    posto ga jako muci (a nisu grcevi) tek smo na kraju otisli doktoru i dali su da nosimo stolicu na analizu....vidjecemo sta ce biti

    a evo danima vec ima kisele stolice i to bas ono zaudaraju na sirce
    siguirno mu hoce zubi jer ne vadi ruku iz usta i kenjkav je jako a inace nije kenjkava beba

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    307

    Početno

    Moja curica ima 3 mjesec. Jede (kršitelj koda) ac. Nekih dva tjedna je pocela jako sliniti,gura saku u usta,slabo jede i ima zelenu rjetku kiselu stolicu. Zvala sam danas doktora al je na godisnjem. Kaj bi to isto bili zubi,prvoj curi su izbili sa 9 mj i nismo imali nikakvih problema sa njima

  12. #12
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno

    Mi imamo problem s kakicom,on ne ide kakat po 4 dana,a dajem mu Portalak i sad još dobije glicerinski čepić, već sam luda od tog , a i on je jer ga to jako mući i boli ga buša. Ne znam jel problem to što stoječki kaka?

  13. #13
    IvanaR avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    427

    Početno

    Lastavice, koliko ja znam za kakenje je najbolji čučeći položaj. On može da se izvede i na wc šolji tako što staviš ispred šolje neku platformicu na koju dete treba da stane. Bitno je samo da kad čučne kolena mu budu iznad nivoa kukova.

  14. #14
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno

    Sve sam probala da sjedne ,čućne nema šanse ispruži noge i ukruti se ne želi sjest nagovaram ga. Gle problem je u tome kaj ja nisam s njim doma ujuro radim,a u vrtiću ga teta nebude stavljala 5 puta na wc da on sjedne i da ne kaka,jer on je prije meni znao reći da mora kakati ja bi ga stavljala 10 puta ak treba na wc i dok nebi obavio,a u vrtiću je druga stvar. Nadam se kad dojde ljeto da ćemo se riješit pelena jer sad ne želi hladna mu školjka- princ

  15. #15
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno Kenjao je oko 4-5 x u 24 h

    Mali je kenjao jučer tri puta, i po noći jednom, i sad ujutro još jednom, i nije proljev, ali je mekano, i nema drugih boljki, ali zašto toliko kenja? Fino popuni pelenu. Da budem u skladu s nazivom, malo da smrdi kiselkasto, ali ne puno.

  16. #16
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Mali je kenjao jučer tri puta, i po noći jednom, i sad ujutro još jednom, i nije proljev, ali je mekano, i nema drugih boljki, ali zašto toliko kenja? Fino popuni pelenu. Da budem u skladu s nazivom, malo da smrdi kiselkasto, ali ne puno.
    Mogući uzroci:
    - voće (sad je sezona grođža) ili slično, jer stolica se ukiseli od nerazgrađenog šećera
    - viroza

    Daj djetetu probiotik, bilo kakav, između obroka na prazan želudac.

  17. #17
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Ima li razlike između Acidofila i Bioaktiva osim što je prvi tvrd, drugi tekuć?

  18. #18
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    misliš u smislu probiotika, ak da sve je to isto, ali nedovoljno jako da bi nekaj napravilo ako je već krenulo loše. Za zdravo stanje je takav sasvim ok

    ali tebi tj. klincima bi trebao neki bolji jači probiotik tipa Panda , Vip , Prolife , nekaj u tom stilu

    ili opet moj rogač
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 09.10.2017. at 09:29

  19. #19
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li razlike između Acidofila i Bioaktiva osim što je prvi tvrd, drugi tekuć?
    Ako dijete ima proljev, nemoj mu davati jogurte. Daj mu ovo što jelena.O spominje, Biogaia ili Linex ili Biokult.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 09.10.2017. at 09:30

  20. #20
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    A, to. Mislila sam da je dovoljan jogurt da sredi. Ima sad manje kakanja nego neki dan, ali bože što smrdi kiselo i guza mu bude crvena, a jedu od voća pretežito jabuke.

  21. #21
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Jok. Pokenjao se još jednom.

  22. #22
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Daj ti to nadziri... Svašta može biti. Ne zgleda dramatično kao salmonela, ali neki virus sigurno jest. Nedajbog rota virusa ili kakvih crijevnih parazita... Nije da te plašim, ali kod male djece to je moguće. Sve guraju u usta.

    Možeš nazvati pedijatra i konzultirati se...

    Da je to moje dijete, dobio bi kuru probiotika između obroka, nešto u kapima tipa Biogaia ili Prolife, izbacila bih mu kisele stvari (pa i jabuke, zbog fruktoze - to može izazvati proljev čak i ako nije viroza, pogotovo ove svježe koje su još i pune voćnih kiselina).

    Od voća - banana
    Od žitarica - riža i proso
    Od povrća - kuhana mrkva i batat

    Mliječno - nula bodova (osim dojenja, to može i treba)

    Dodatno - oralna rehidratacijska tekućina (Rehidromiks ili slično, da se u organizam vrate elektroliti - imaš i gotove ORS sokiće, ali ne smijem ovdje napisati proizvođača).

    Od čajeva - komorač, sljez, rooibos

    Od juha - riblja (od oslića) ili pileća (od krilaca)

    Moji su voljeli i slane štapiće, ali to sam im davala tek kad su bili stariji od godine dana.

    Guzu mu operi mlakom vodom sa sodom bikarbonom, da mu neutraliziraš kiseli sadržaj stolice.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 09.10.2017. at 14:22

  23. #23
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Hvala Peterlin. Ako ne prođe do sutra zovem pedicu. Samo što nema nikakvih tegoba. Nije ni cendrav. Ima strašan apetit. Dojenje je doduše nešto smanjio. Može li biti reakcija na kokos? Počela sam raditi kekse od kokosa prije par dana, s tim je i to počelo.

  24. #24
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    može biti, ali ak je kokos onda je vjerovatno i cijelo orašasto i kikiriki pa i to nemoj davati bar ne sad

  25. #25
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Može biti. Kokos je orah. Mislim da ne moraš dalje tražiti. Samo pripazi još koji dan.

    * * *
    Sad vidim da je jelena.O napisala isto.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 09.10.2017. at 15:12

  26. #26
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    A bio je dobio kikirikija davno tamo kad je imao oko sedam osma mjeseci unpar navrata i nije mu ništa bilo. Možda da uzmem sirovi kokos pa malo prođem po ustima, koži i vidim oće li se osipati.

  27. #27
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    A bio je dobio kikirikija davno tamo kad je imao oko sedam osma mjeseci unpar navrata i nije mu ništa bilo. Možda da uzmem sirovi kokos pa malo prođem po ustima, koži i vidim oće li se osipati.
    Ma ne vjerujem da će ti dijete i za godinu dana biti osjetljivo na kokos... jednostavno još nije dorastao, pa mu je malo zeznulo probavu.

    Osim toga, često je bitna i kombinacija - da je pojeo samo kekse s kokosom ili samo jabuku, možda ne bi ništa bilo, ali kombinacija namirnica je možda nezgodno ispala. To je samo primjer, ne moraju biti baš te namirnice. Pa znaš i sama - zato se kod dohrane uvodi jedna po jedna, ali čak i ako dijete ne reagira ni na jednu pojedinačno, može mu smetati kombinacija. Mala su ti djeca...

    Ali to će proći... Ja se i danas zaletim pa navalim na breskve, a onda... ako pojedem više od dvije, trčim u smjeru male prostorije. Isto ako ih pojedem navečer. Isto, neke vrste grožđa. Moj stariji isto, a mlađi rijetko kad... Tak, različiti smo.

  28. #28
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Bebo nije kakao od prekjučer, a inače svaki dan bar jednom, a umjesto toga danas cijeli dan prdi i to onako da baš dobrano smrdi. Kenjkav je i ne spava mirno. Valjda ga to muči. Jede sve što i inače. Ne kužim.

  29. #29
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Tek sad vidim ovo gore o kokosu. Kokos nije orah, vec vocka, kostunica (kao breskva, tresnja/visnja, a zapravo i badem. Trpa ih se u istu kategoriju s orasastim plodovima prvenstveno zbog moguce kroskontaminacije (pa se uklanjaju iz prehrane alergicara na pojedine orasaste plodove, ili kikiriki, koji takodjer nije orah, vec grahorica, kao npr. grasak ili mahune).

  30. #30
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Đizs, a ja cijelo vrijeme u uvjerenju da je orah zbog tvrde ljuske i masnog mesa.

  31. #31
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Kaj se on službeno ne zove kokoš orah?
    Žuta jel dete još uvijek ima problema?

  32. #32
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Pokenjalo se napokon jutros i sada ne prdi, pa budem vidjela.

  33. #33
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Moj stariji je imao problema s crijevnim plinovima i proljevima od kravljeg mlijeka. Ni dan danas ne smije nefermentirano mlijeko ni vidjeti, a kamoli konzumirati.

    Sorry na offt.

  34. #34
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Jede hranu na maslacu već pola godine. Mlijeko samo onako u grizu i sl.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •