Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 57

Tema: Odgovaranje na mejlove suradnika

  1. #1
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno Odgovaranje na mejlove suradnika

    npr. netko te nesto trazi na mejl
    pa mu ti posaljes
    a onda od njega ni a ni b

    ni hvala
    ni fak ju

    nista, nula, zero


    vec sam se 100 puta zaklela da takvima vise nikad u zivotu nis necu poslat i uvijek na to zaboravim

  2. #2
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Pa te opet netko razljutio

    I meni to ide na živce.

  3. #3
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Znam kako ti je

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    316

    Početno

    potpisujem.

    i meni smeta

  5. #5
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    isto. No ne muči me to kod onih mailova gdje se radi o općenitim informacijama, ali me smeta ako se radi o direktnoj pomoći.

    onda sam rekla da ću tim istim suradnicima (ako smo si "bliži") nakon xy sati poslati mail sa porukom: "prst". Nek si misli zašto i što to znači. No nitko mi ne može reći da sam bila prosta.

  6. #6
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa
    isto. No ne muči me to kod onih mailova gdje se radi o općenitim informacijama, ali me smeta ako se radi o direktnoj pomoći.
    da, na takve sam i ja mislila

  7. #7
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Pa vidis, mene pak to zahvaljivanje email-om nervira, onda bi ja valjda trebala opet odgovoriti"nema na cemu" i sl.

    Radije se zahvalim /primam zahvale telefonom ili uzivo, ujutro uz kavu ili za vrijeme gableca.

  8. #8
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    ne, ne bi trebala odgovorit i tako u beskraj

    jel se ti pozdravis s osobom nakon sto zavrsis telefonski razgovor ili samo spustis slusalicu?

  9. #9
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Pa bilo kako.
    Ono, netko te raži neku pomoć, ti se potrudiš, nađeš mu što treba, napraviš, pošalješ i onda ni a ni b, što bi Mukica rekla.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno Re: Odgovaranje na mejlove suradnika

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    npr. netko te nesto trazi na mejl
    pa mu ti posaljes
    a onda od njega ni a ni b

    ni hvala
    ni fak ju

    nista, nula, zero


    vec sam se 100 puta zaklela da takvima vise nikad u zivotu nis necu poslat i uvijek na to zaboravim
    x
    i mene isto to nervira
    ili kad recimo pošaljem slike s keglića nekome, a on(a) ni bu ni ba

  11. #11
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    ne, ne bi trebala odgovorit i tako u beskraj

    jel se ti pozdravis s osobom nakon sto zavrsis telefonski razgovor ili samo spustis slusalicu?
    Pa kad ja nekog zamolim za nesto, obicno napisem u tom prvom emailu: Puno hvala.

    Jel bi trebala opet se zahvaliti?

  12. #12
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno Re: Odgovaranje na mejlove suradnika

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    npr. netko te nesto trazi na mejl
    pa mu ti posaljes
    a onda od njega ni a ni b

    ni hvala
    ni fak ju

    nista, nula, zero


    vec sam se 100 puta zaklela da takvima vise nikad u zivotu nis necu poslat i uvijek na to zaboravim
    ajme, idem provjeriti mail! :shock:

  13. #13
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Mukice, ja bih rekla da ovisi o opterećenju mail komunikacije. Kod nas na poslu ide većina toga mailom. Tipa kolegica i ja sjedimo preko puta, pa se ipak mailamo (obično attachmenti i sl.), pa kolegica iz druge sobe isto, šefici isto (stalno je na telefonu pa ako je trebamo mail je najučinkovitiji, i to s oznakomk žurno). Neki naši kolege imaju i po vjerojatno 30-tak mailova dnevno, da ne govorim šefovi. Koji put se zna dogodit da neko ne kaže hvala, a iskreno, mene kao i deadi nervira koji put kad mi neko zahvaljuje - obično je u zamolbi neki smajlić ili osoba telefonski nazove jer mi samo stvara dodatni posao - brisanje tog maila ili ako onda ja opet nešto pisuckam brisanje i tog odgovora, onda brisanje svega toga iz deleted itemsa jer moram imat čist inbox za primat mailove, a imamo ograničenje.... Tako da ovisi o kolikom se kolektivu javi i koliko je intenzivna komunikacija mailom (kod nas više nego telefonski i više nego uživo - licem u lice). Radi se o firmi od par tisuća ljudi di je mail primarno sredstvo komuniciranja.

  14. #14
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Citiraj Mukica prvotno napisa
    ne, ne bi trebala odgovorit i tako u beskraj

    jel se ti pozdravis s osobom nakon sto zavrsis telefonski razgovor ili samo spustis slusalicu?
    Pa kad ja nekog zamolim za nesto, obicno napisem u tom prvom emailu: Puno hvala.

    Jel bi trebala opet se zahvaliti?
    Taman sam htjela pitati jel u prvom mailu pisalo 'unaprijed zahvaljujem'

  15. #15
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    I potpisujem inu, radim na slicnom mjestu.

  16. #16
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Rukovodi se svojim nekim osjećajem jel' to OK ili nije - tj. moraš skužit jel' to zato jer te ta osoba ne cijeni ili uzima zdravo za gotovo ili je to takav ekonomičan brzi stil kakav se prakticira u firmi. A to možeš samo ti znat.Obično su ljudi iz velikih korporativnih sustava takvi, mama mi se obično, kad me zove u firmu, čudi da joj se javljam kao robot, a doma sam druga priča. Direktno ovisi i o veličini firme, čini mi se.

  17. #17
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Mene nejavljanje živcira ne samo zbog nedostatka zahvale (što je čista nepristojnost), nego i zbog toga što ne znam da li je pošiljka stigla ili nije.

    Isto se odnosi i na RL, ne samo na komunikaciju mailom.

  18. #18
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa
    Mene nejavljanje živcira ne samo zbog nedostatka zahvale (što je čista nepristojnost), nego i zbog toga što ne znam da li je pošiljka stigla ili nije.

    Isto se odnosi i na RL, ne samo na komunikaciju mailom.
    Potpis.
    A živcira me i na forumu ignoriranje postova
    Bolje ikakva reakcija,nego nikakva

  19. #19
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno Re: Odgovaranje na mejlove suradnika

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Citiraj Mukica prvotno napisa
    npr. netko te nesto trazi na mejl
    pa mu ti posaljes
    a onda od njega ni a ni b

    ni hvala
    ni fak ju

    nista, nula, zero


    vec sam se 100 puta zaklela da takvima vise nikad u zivotu nis necu poslat i uvijek na to zaboravim
    ajme, idem provjeriti mail! :shock:
    ×
    mislim da sam ja ta, dva dana na putu :/

    muks, sad cu ja u joeinoj maniri: tko je ta????
    moze i na pepe

    a na temu: najcesce mi ne smeta i najcesce ne ocekujem odgovor u stilu: primljeno
    hvala
    ili
    sve najbolje i vama

    nekad mislim da se to od mene ocekuje pa se onda zapletem u beskonacno odgovaranje
    i ja tebi
    i ja tebi jos jednom
    a ja tebi i za dogodine

    ako je mail stvarno jako vazan i tesko je provjeriti jel ga osoba primila u nekom kasnijem razgovoru, poslat cu ga obavezno s trazenjem automatske potvrde primitka

  20. #20
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Neki naši kolege imaju i po vjerojatno 30-tak mailova dnevno
    ....
    jer moram imat čist inbox za primat mailove, a imamo ograničenje....
    za prvo ću ti reći - takvi dani su mi super ... volim kad dobijem samo 30 komada...

    drugo - ja imam "protočni" inbox, ali su mi otvorili već drugi personal folder ... volim čuvat sve mailove... danas sam iz starog pf-a pobrisala samo nekih parsto mailova, i sve se pitam - oće li mi neki od njih zatrebat... a i neke iz 2005 i 2006 - još uvijek imam spremljene... i par komada iz 2003, jer sam emotivno vezana za njih ...

    al mi je lijepo kad dobijem feed back... ono klasično "txs"... vidim, obrišem - i ispraznim deleted items folder na kraju dana...

  21. #21
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa
    Mene nejavljanje živcira ne samo zbog nedostatka zahvale (što je čista nepristojnost), nego i zbog toga što ne znam da li je pošiljka stigla ili nije.

    Isto se odnosi i na RL, ne samo na komunikaciju mailom.
    Automatska potvrda primitka, to je jedino što vam mogu reći.
    Znaš da je osoba pročitala mail, a jel od pomoći ili nije, dalje te nije briga.

    A strašno mrzim kad mi netko vrati SMS i napiše "o.k." a ja se više ni ne sjećam što sam napisala

  22. #22
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    Pa ja saljem izvjestaje na pola firme. Bilo bi mi muka i od 'thx' mailova kad posaljem tridesetak izvjestaja na jedno sedam-osam osoba svaki, a par ih ide i na vise od sto ljudi...
    Kad zelim sigurno znati je li nesto primljeno, kako cure pisu, saljem s trazenjem potvrde i jos u mailu naglasim da potvrde primitak.
    I cuvam sve mailove od 2003. - nesto je backupirano, a od 2005. je sve jos na disku. Ne iz sentimentalnih razloga, nego sto mi stalno nesto 'staro' treba.

  23. #23
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    mislim da su neke od vas skuzile na kakve sam ja mejlove mislila
    a neke nisu - nem aveze - mene tjesi da me neko kuzi


    ivka nije to zbog tebe
    nego inace
    danas mi se bas nakupilo jer sam se u sekundi kad sam ugledala neodgovoreni mejl sjetila svih onih drugih kojima sam tak nesto slala i nikad nisam dobila nikakav fidbek, cak ni kad sam PONOVO pitala jel se sto s time dogodilo ili jel mozda nije stiglo

  24. #24
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    al mi je lijepo kad dobijem feed back... ono klasično "txs"... vidim, obrišem - i ispraznim deleted items folder na kraju dana...
    Evo, mislim da ja napravim sljedeće, čisto da ne bih nekog povrijedila (al me u biti mislim nervira) - ja kažem hvala, al' me nervira kad meni kazuju i zatrpavaju me s tim 8). A od kliktanja i skrolanja me ruka boli, unatoč ergomomskom mišu, podlozi za ispod ruku na tipkovnici, podlozi za ispod ruku od miša,tako da sam zahvalna svemiru za svaki klik manje. A posebno me nervira što ionako s kompjuterom moram stalno komunicirat "Are you sure" i slična pitanja, da mi se tih klikova riješit. Ustvari, ja mrzim miša jer me od njega ruka boli, a volim onaj stari MS dos dise sve moglo preko tastature. To je geneza moje nervirancije na hvala poruke, a znam da je stiglo, nema šanse da ne stigne, osim ako mi stigne poruka da nije stiglo. Isto tako me nerviruckaju i ona postavka da neko ima namješteno za svaki mail mail recepit potvrda, ali jedne od dražih osoba to imaju pa im toleriram. Uostalom, ko zna što druge nervira oko mene i mojih postavki. Lijepo se toleliramo sve te naše mailing i ine navike . Osim ako neko nije namjerno bezobrazan, ali, Mukice, to samo možeš ti skužit i to ne samo na osnovu da nije rekla/o hvala mailom. Čini mi se.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Mukica, jel ti misliš na sve mailove ili samo na one u kojima šalješ nešto zaista važno??

    Kod mene je ovak: ako od kolege moram dobiti nešto što je njegov posao da mi pošalje, podatak koji treba firmi, a ne meni osobno, ako je to što tražim u domeni njegovor radnog mjesta onda ne zahvaljujem niti očekujem zahvalu za to jer većinu toga obavimo mailom i mailanje dokumenata se podrazumjeva.

    Ako meni treba usluga i neki od kolega mora napraviti nešto što mu apsolutno nije u opisu radnog mjesta, ali je trenutno u poziciji da mi pomogne-dobije virtualno "Hvala" mailom i manje virtualnu čokoladicu u ruku .

    Ako mi je nešto zaista važno i želim znati je li pročitano šaljem automatsku potvrdu primitka, a ako netko eskivira napraviti nešto što mu kažem, a mora to napraviti onda svoj mail šaljem u kopiji na Upravu. I, zanimljivo, od kad to radim svi suradnici koji baš nisu skloni potegnuti i radje "zaborave" na mail vrlo su spremni na suradnju .

  26. #26
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj Rene2 prvotno napisa
    Citiraj Sanja prvotno napisa
    Mene nejavljanje živcira ne samo zbog nedostatka zahvale (što je čista nepristojnost), nego i zbog toga što ne znam da li je pošiljka stigla ili nije.

    Isto se odnosi i na RL, ne samo na komunikaciju mailom.
    Automatska potvrda primitka, to je jedino što vam mogu reći.
    Znaš da je osoba pročitala mail, a jel od pomoći ili nije, dalje te nije briga.
    Pa nemaju svi mail programi mogućnost automatske potvrde primitka. Postoje čak i serveri koji blokiraju slanje tog tipa poruka.

  27. #27
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno Re: Odgovaranje na mejlove suradnika

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Citiraj Mukica prvotno napisa
    npr. netko te nesto trazi na mejl
    pa mu ti posaljes
    a onda od njega ni a ni b

    ni hvala
    ni fak ju

    nista, nula, zero


    vec sam se 100 puta zaklela da takvima vise nikad u zivotu nis necu poslat i uvijek na to zaboravim
    ajme, idem provjeriti mail! :shock:
    X

  28. #28
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Rene2 prvotno napisa

    Automatska potvrda primitka, to je jedino što vam mogu reći.
    ak nekaj mrzim - to je da ne mogu pročitat mail dok ne kliknem "da" ... pa kad stižu mailovi za "uljepšavanje dana", "za sve lijepe žene", "za najbolje prijatelje" , itd... a traži mi potvrdu primitka - onda friknem... :?

  29. #29
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno Re: Odgovaranje na mejlove suradnika

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Citiraj Mukica prvotno napisa
    npr. netko te nesto trazi na mejl
    pa mu ti posaljes
    a onda od njega ni a ni b

    ni hvala
    ni fak ju

    nista, nula, zero


    vec sam se 100 puta zaklela da takvima vise nikad u zivotu nis necu poslat i uvijek na to zaboravim
    ajme, idem provjeriti mail! :shock:
    ja sad vidim ovaj topic.
    a popodne sam vidjela mail na koji nisam odgovorila jer ga nisam vidjela

    u pravilu odgovaram, barem tnx.
    no zna se desiti (bas kao i sa PP ovdje, ili nekad sms) da procitam u trenutku kad samo to mogu- citati. a onda, kratka pamet, zaboravi odgovoriti. no vjerujem da je to rijetkost. i nikad u namjeri.

    mene ne zivcira, zapravo, ovdje sutnju shvacam kao prihvacanje

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    Citiraj Rene2 prvotno napisa

    Automatska potvrda primitka, to je jedino što vam mogu reći.
    ak nekaj mrzim - to je da ne mogu pročitat mail dok ne kliknem "da" ... pa kad stižu mailovi za "uljepšavanje dana", "za sve lijepe žene", "za najbolje prijatelje" , itd... a traži mi potvrdu primitka - onda friknem... :?
    Joj, ne spominji!!! A ono: ako ovo pošalješ na još 7/9/30/petsto tisuća adresa...

    Odgovarala sam na takve mailove ako su bili privatni i to riječima: "Ne smatraš me valjda osobom koju može veseliti ovakav mail?????"
    Kad su počeli isto raditi i sa službenim mailom unutar firme lijepo sam istu takvu porukicu poslala i njima+kopija Upravi. Ne mogu to čitati. Em je glupo do bola, em zbog takvih stvari ne stignem napraviti posao na vrijeme pa moram ostati duže, em se osjećam prestaro da bi me me netko zah**aval u rano jutro. E, sad je to riješeno: moja adresa više nije među 300 ostalih :D .

    U firmu se ne idem družiti nego obaviti posel. Oni s kojima sam dobra pišu mi na privatni mail. Jednostavo sam podvukla crtu i tak mi paše.

  31. #31
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    mene bi bilo strah raditi s tobom. nešto zahebeš - i op, kopija upravi. ma ne moraš ni zahebati, nego se samo malo našaliti.

  32. #32
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    A i to kopija Upravi treba oprezno... Mislim, s mjerom. Naime, koliko god je dobro kao metoda discipliniranja suradnika, ako je potrebno, mislim da Uprava nije baš oduševljena ako takvih mailova ima previše.

  33. #33
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Da, ja si takve odmah izdilitam - to proslijedi ovima i onima - ali ako se radi o hoaxevima, ti me baš nervoziraju, pa onda uputim pošiljaoca na stranicu hoaxbuster - ono, ako AOL će platiti xy dolara ako ovo pošalješ jer baby ta i ta umire i sl. Jedini od tih da nije hoax ili urbana legenda je onaj o raku dojke koji počinje s onim nekim svrabom. Sve drugo - podgrijavanje u mikrovalnoj, ovo ono.. sve je ili legenda ili hoax. E, ne razumijem te koji takve mailove originalno stvaraju - što je njima u glavama, naime.

  34. #34
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ja volim one zabavne forwarduše

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    mene bi bilo strah raditi s tobom. nešto zahebeš - i op, kopija upravi. ma ne moraš ni zahebati, nego se samo malo našaliti.
    Ali bi ti nakon toga, kad bi zrihtale taj odnos, sa mnom bilo prekrasno raditi: točna, precizna, ne dramim, ne kukam, ne zahe***am...Milina.

    Kao što rekoh:
    Ne mogu to čitati. Em je glupo do bola, em zbog takvih stvari ne stignem napraviti posao na vrijeme pa moram ostati duže, em se osjećam prestaro da bi me me netko zah**aval u rano jutro.
    Pa me ti slobodno zbog toga kritiziraj. Dobro sam plaćena za 8 sati rada. Ne želim raditi 9 sati zato jer se nekom zafrkava na poslu.

    Ina, to s kopijom upravo je i smislila Uprava da se ljudi osiguraju da će posao biti obavljen i daće, iako dislocirani, znati postoje li neki problemi. Nije moja ideja, ali sam je rado koristila. Čitaj citat gore.

  36. #36
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    ja sam po tom pitanju grozna.
    ne samo da ne zahvaljujem, nego mi se dogodi i da ne odgovorim kad netko od mene nesto trazi.
    koma. moram se nekako izlijeciti od toga.

    morala sam vas na ovo upozoriti, u slucaju da ikad itko od mene nesto zatrazi

  37. #37
    Nataša,Sarajevo avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,252

    Početno Re: Odgovaranje na mejlove suradnika

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    npr. netko te nesto trazi na mejl
    pa mu ti posaljes
    a onda od njega ni a ni b

    ni hvala
    ni fak ju

    nista, nula, zero


    vec sam se 100 puta zaklela da takvima vise nikad u zivotu nis necu poslat i uvijek na to zaboravim
    Ako se radi o saradnicima iz firme i još k tomu sa istoga sprata, viči na sav glas: "Hvala Mukice", tonom kao kad dijete učiš, he, he, kod nas to pali

  38. #38
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    Citiraj a zakaj prvotno napisa
    ja sam po tom pitanju grozna.
    ne samo da ne zahvaljujem, nego mi se dogodi i da ne odgovorim kad netko od mene nesto trazi.
    koma. moram se nekako izlijeciti od toga.

    morala sam vas na ovo upozoriti, u slucaju da ikad itko od mene nesto zatrazi
    Ovo se meni pocelo dogadjati jer je grozna guzva na poslu. Onda sam napravila To do folder i stavila ga da prikazuje broj mailova unutra. I sad, kad ujutro preletim postu, odmah unutra guram sve po cemu treba uslijediti ikakva akcija. I onda mi je divno boldano i stalno me podsjeca da unutra ima nesto sto me (ne)strpljivo ceka. Ono sto ne ubacim u taj folder nestane u prostranstvima mog inboxa kao da ga nije ni bilo :/

    Mi smo jedno vrijeme u banci sa preko tisucu i pol zaposlenika imali problem s All users mailovima. Pa neko cestita nesto ili se oprasta jer odlazi, pa mu ih desetak uzvrati, pa ih netko opomene, a sve to svima upuceno. I kad zbrojis koliko je vremena potroseno na citanje tih gluposti, pa brisanje, pa pomnozis s brojem zaposlenika uvidis da to i nije tako bezazleno kako se na prvi pogled cini. Onda je mogucnost slanja na grupne adrese ostavljena samo posebnim korisnicima.

  39. #39
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Mukice, ma i meni ide na zivce, al dogodi se kad je covjek u trci. Neki put se "hvala" podrazumijeva, čak iako se ne napise zahvaljujem unaprijed.

    npr.
    1) neko zatrazi da mu/im pomognete tj. date prijedloge oko naslova knjizice
    2) prijedlozi padnu sa svih strana..
    3) oni sami odrede naslov na svoje veliko zadovoljstvo
    4) ali zasto biste vi koji ste davali priedloge uopce trebali znati sto su odabrali, ionako cete saznati ako malo prosurfate

  40. #40
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Velik dio svakodnevnog posla mi otpada na komunikaciju mailom i zato neizmjerno cijenim kratke i jasne poruke koje, po mogucnosti, sadrze i molim, i hvala, i dovidjenja i sve ostalo sto je vazno (i nevazno) u jednoj jedinoj poruci. Dovoljno mi je da se osoba zahvali unaprijed.

    Ako je rijec o necemu sto ne spada u opis mog radnog mjesta, onda mi je lijepo primiti kratku zahvalu. A, naravno, i sama cu je uputiti osobi koja meni radi uslugu.

    Ako je rijec o poslu tj. necemu sto je moja briga i duznost, onda stvarno ne ocekujem nikakve posebne zahvale. U isto vrijeme, ne toleriram neljubaznost.

    Spam mailovi me neizmjerno nerviraju. Pogotovo oni u kojima od silnog Fw:Fw:Fw:Fw i u subject line-u i u samoj poruci ni ne vidis tko ga je poslao, a kamoli o cemu se, zapravo, radi. Zakonom bih ih zabranila, samo da mogu!

  41. #41
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Mene to isto nervira kod SURADNIKA, kako je topic i naslovljen. Narocito ako traze nesto sto je sastavni dio njihovog posla barem isto toliko kao i mog (cesta pojava...).

    No, kad su stranke u pitanju, onda ni ne razmisljam o tome sto i kako, nego samo gledam kako cu sto prije odraditi trazeno. Koji put me upravo takvi ugodno iznenade kad se zahvale za nesto sto ja smatram svojim redovnim poslom.

    Zapravo, kad bolje razmislim, bonton e-komunikacije tek se razvija, ali odraz je opce kulture kao i ponasanje u bilo kojoj drugoj situaciji. To je slika i prilika svakoga od nas.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    Ja mrzim e-mail. Tako hladan, dosadan, moderan,naporan,prebrz....
    Ja volim stari dobri tel.sa žicom od 25 cm i linijom koju nemreš dobiti ni nakon pola dana,usporava ritam života.
    Mrzim današnji način života jer nas forsira na žurbu, pa ponekad izgleda kao da sam sebi gaziš po petama.
    E sad koja je razlika, neznam, ja od te žurbe nemam ni više novaca, ni više slobodnog vremena, a ni odmora.
    Tako da sam vjerovatno i ja TA koja baš i ne odgovaram na svaki mail koji mi stigne, ali ću se od sada potruditi, jer je to fakat bezobrazno.

  43. #43
    sweetmint avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    574

    Početno

    al mi je lijepo kad dobijem feed back... ono klasično "txs"... vidim, obrišem - i ispraznim deleted items folder na kraju dana...
    isto tako...

  44. #44
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    mislim da znam koji neodgovoreni mejl je Mukicu potaknuo da otvori ovu temu
    sori, nisam vidjela, kao sto napisah danas


    u poslu 90% komunikacije mi se odvija mejlom, i uglavnom ne obracam paznju da li je netko zahvalio ili ne (mada vecina ljudi i tako rabi one fraze na kraju "looking forward to receive your reply" ili hvala unaprijed... isl.

    u privatnoj komunikaciji mi smeta neodgovaranje na poruku

    Roda mi spada u neku izmedju kategoriju poslovno/privatno

  45. #45
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa
    u poslu 90% komunikacije mi se odvija mejlom, i uglavnom ne obracam paznju da li je netko zahvalio ili ne (mada vecina ljudi i tako rabi one fraze na kraju "looking forward to receive your reply" ili hvala unaprijed... isl.

    u privatnoj komunikaciji mi smeta neodgovaranje na poruku
    X

  46. #46
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    Ja ne zahvaljujem na e-mailovima i ne šaljem povratne informacije iz čistog razloga što dobivam stotine e-mailova dnevno a toliko i šaljem.

    Kada nekoga nešto trežim prije pozdrava napišem HVALA!

    Ako mi je nešto iznimno dobro onda odgovorim ali to je rijetko.

    Vjerojatno sam nepristojna u tom pogledu ali niti meni ne šalju zahvale ili povratne pozdrave.

    BYE

  47. #47
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    Ja ne zahvaljujem na e-mailovima i ne šaljem povratne informacije iz čistog razloga što dobivam stotine e-mailova dnevno a toliko i šaljem.

    Kada nekoga nešto trežim prije pozdrava napišem HVALA!

    Ako mi je nešto iznimno dobro onda odgovorim ali to je rijetko.

    Vjerojatno sam nepristojna u tom pogledu ali niti meni ne šalju zahvale ili povratne pozdrave.

    BYE

  48. #48
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa
    mislim da znam koji neodgovoreni mejl je Mukicu potaknuo da otvori ovu temu


    ma nije samo taj
    niste vi jedine

  49. #49
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Ja ne volim kad mi ljudi posalju mejl s hvala i slicnim budalastinama jer znam da su zahvalni (ili ak nisu pretvaram se da jesu) i jer mi je inbox ionako prepun mejlova pa ga ovakvi samo dodatno zatrpavaju.

    Ja cu ponekad poslat hvala, ponekad ne.

    U principu napisem u molbi da cu biti zahvalna ako mi posalju to kaj mi treba pa racunam da ne trebam i potvrdit na kraju da stvarno jesam (odnosno da se nisam predomislila u meduvremenu).

  50. #50
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa
    mislim da znam koji neodgovoreni mejl je Mukicu potaknuo da otvori ovu temu


    ma nije samo taj
    niste vi jedine

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •