Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: popodnevno spavanje....

  1. #1
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno popodnevno spavanje....

    nisam nasla nista slicno i nisam znala kuda da stavim...a posto je spavanje zdravo i posto se odnosi na djecu onda sam stavila ovdje....

    kada smatrate da djetetu vise netreba popodnevno spavanje????

  2. #2
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Moja je spavala popodne do prošle godine (do 5. godine). Nije izdržala. Kljoknula bi od umora ili bi u 5 popodne zaspala, al onda kad na noćno spavanje. Spavala je i u vrtiću. Navečer do 9 u krevet.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    488

    Početno

    Moj Max ima 5 i pol i još spava popodne oko 2 sata.

  4. #4
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    ja imam problem malena ima 3.5god popodne joj treba dva sata da zaspe i to vecinom se svodi na tjeranje ali kada zaspe spava po 2-3h...a ustaje se rano ujutro oko 6-7...
    probala sam sam i preskakat spavanje prvi dan super koda je spavala a drugi dan vec oko 5h pop.pospana...
    bezveze mi je preskakati ...

    joj,neznam uopce sta bi???? :? :? :?

  5. #5
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Citiraj maxovamama prvotno napisa
    Moj Max ima 5 i pol i još spava popodne oko 2 sata.
    I ova moja je znala odrapit po dva-tri sata.

  6. #6
    Tami25 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    ha,to je individualno...
    moja sad s 2.5 godine spava popodne samo ako je bolesna ili sam je ujutro budila ranije zbog nečega (ali zato spava cca 12 h/noć

    ja sam isto kad sam bila mala rano prestala spavati po danu

  7. #7
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    meni ni noc ne spava kak treba nece da ide spavati prije 22h i da se naglavce postavim a na nogama je vec u 6h najkasnije u 7h isto tako i ako ne spava popodne...

    ali to popodnevno me izluduje neznam sta da radim vise??

  8. #8
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Moja je prestala s 3.5 godine spavati danju.
    Navečer zaspi oko 20, 20:30.

    Osjetim nekad da joj treba sna jer postane razdražljiva, ponekad neubrojiva , no ona se ne može smiriti i zaspati. Ja legnem s njom, no ona kaže da joj se ne spava. A ja bih već mogla malo nedjeljom poslije ručka

  9. #9
    gitulja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,154

    Početno

    lidać, a da ju probaš sat vremena kasnije stavljat na popodnevno spavanje?
    to kod nas pali navečer. i inače ide dosta kasno spavati bez obzira diže li se ujutro za vrtić ili ne. ali ako ju stavim u krevet u 21 onda mi 2 sata skače po glavi, a meni se nakon sat vremena počne opako spavati pa me hvata nervoza. ako ju pustim da skače po dnevnoj sobi do 22, zaspi za maksimalno pola sata.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    Moji su oboje prestali spavati doma popodne sa cca 2,5 godine. U vrtiću su i dalje najnormalnije spavali (mlađi još spava), ali doma ni u ludilu.

  11. #11
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Evo mi smo oko 2,5godine prorjedili popodnevno spavanje.
    A sad uglavnom (sa 3,2godine) uglavnom u vrtiću odspava adoma vikendom ne.
    Kasno se probudi između 8:30 i 10h i onda bi išao kasno popodne spavati.I on kad zapi spavao bi po 2-3 sata.
    E onda je problem ga navečer natjerati na spavanjj, pa zato obično ne spava vikendom i u krpama je 21h.

  12. #12
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    evo opet nas rekordera--f. je prestao spavati po danu sa 1,5 godinom (dobro ste procitali, 1,5), a sudeci po maloj, i ona ce njegovim stopama (ima 7 mjeseci i spava sveukupno maksimalno oko sat, sat i pol vremena dnevno).

  13. #13
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Citiraj gitulja prvotno napisa
    lidać, a da ju probaš sat vremena kasnije stavljat na popodnevno spavanje?
    to kod nas pali navečer. i inače ide dosta kasno spavati bez obzira diže li se ujutro za vrtić ili ne. ali ako ju stavim u krevet u 21 onda mi 2 sata skače po glavi, a meni se nakon sat vremena počne opako spavati pa me hvata nervoza. ako ju pustim da skače po dnevnoj sobi do 22, zaspi za maksimalno pola sata.
    kasnije ???? :shock: :shock:
    stavim ju u krpe oko pola 13h i mogu biti sretna ako zaspe oko 2 pola 3h...
    a nebi preskakala ili odustala od pop.spavanja kada kasno navecer zaspi i rano se ustaje....

  14. #14
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    pa to ti je gitulja i rekla. umjesto da se mucite sat-dva da ona zaspe, stavi ju u krevet oko pola 2-2 pa ti dode na isto. nemres dijete natjerati da zaspe ako mu se jos ne spava.

  15. #15
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    ah sorry nisam ni skuzila svrhu toga,jucer mi je bio grozan dan pa sam ocito krivo shvatila....

  16. #16

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    21

    Početno

    Matea ima 33 mj. Unatrag cca 2 mj počela je preskakivati popodnevno spavanje. Na početku bili su problemi za zaspati, a nakon toga, nakog sat vremena ležanja, čitanja priča, maženja jednostavno bi rekla meni se ne spava! Sve je OK ako ujutro odspava do 8.30-9, pa oko 13 idemo u krevet ili na kauč čitati priče i gledati slikovnice, pa navečer 20-20.30 spavanac. Ali ako se probudi prije 8 ujutro i ne spava popodne, oko 16 krećemo sa tantrumima, čupanje kose, itd. Mislim da su još pre mali da bi bili budni 12 sati u komadu!

  17. #17
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    joj kaj ja jedina imam problem ranog budenja s malom?????

  18. #18
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno Re: popodnevno spavanje....

    Citiraj lidać prvotno napisa
    nisam nasla nista slicno i nisam znala kuda da stavim...a posto je spavanje zdravo i posto se odnosi na djecu onda sam stavila ovdje....

    kada smatrate da djetetu vise netreba popodnevno spavanje????
    Kad vidiš da ima više štete nego koristi od spavanja. Moj mali je sad u fazi kad zaspe oko 2,3, spava isto toliko sati i navečer ide leći blizu ponoći. Meni je taj tempo luđački i jedva ga izdržavam. Kad ga ne legnem danju, ima krizu oko 5,6 i prođe. Vjerojatno ćemo izbaciti to spavanje. Stariji su prestali spavati popodne oko 2, 2 ipo godine. A i do te dobi bio ih je ogroman problem uspavati.

  19. #19
    Shiny avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,043

    Početno

    Jan isto više ne spava popodne...
    ..ni u vrtiću...

    prestao je prije cca 6 mjeseci i više se ni ne trudim uspavati ga.

    Nekada vidim da bi mu baš godio san (ali on se ne da) a nekada je oran bez ijedne krizice...
    žnavečer zato idemo ranije..trudim se da mi je do 21 sat u krevetu (ne pali uvijek) kako bi barem po noći odspavao 11, 12 sati...

  20. #20
    Nataša,Sarajevo avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,252

    Početno Re: popodnevno spavanje....

    Citiraj lidać prvotno napisa
    nisam nasla nista slicno i nisam znala kuda da stavim...a posto je spavanje zdravo i posto se odnosi na djecu onda sam stavila ovdje....

    kada smatrate da djetetu vise netreba popodnevno spavanje????
    Izbacivanje "dnevnog" spavanja sasvim je individualno, ali

    ja sam primjetila da ako moj mali (koji sad ima pune 4 godine) uvečer kasno legne (iza 21h), ujutro se ranije probudi (čak oko pola 6 :shock: ) a i dnevno spavanje je za taj dan upitno + što je lud ko struja (što bi jedna meni vrlo draga osoba rekla )

    Ja stvar riješavam tako da uveče ide i sat vremena ranije u krevet makar i cijelo to vrijeme proveli u pričanju priča i sličnom, bar se nekako odmara ali po pravilu ne izdrži toliko, pola sata max, onda se ukomira...
    Elem, ranije zaspe, kasnije ustane, više se odmori + dnevno spavanje teče ko po loju...

    Moj zaključak je - manjak sna, premor, nervoza izazivaju još više problema sa o oko spavanja.

    prosjek: 9-10-11 sati noćnog spavanja je poželjno + 1-2 sata dnevnog...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •