Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: pretjerano znojenje

  1. #1
    arilu avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    more
    Postovi
    560

    Početno pretjerano znojenje

    Da li postoji nekakvo prirodno rješenje protiv hiper-super-ultra pretjeranog znojenja?Već godinama umjesto antiperspiranata koristim obične deodorante(Dr. Hauschka, Sebamed) i uvijek sam se dosta znojila, ali od početka trudnoće imam osjećaj da na dan "izznojim" litru tekućine. Svaki dan na posao nosim 3 majice. u zadnjih tjedan dana sam probala i sa antiperspirantom, ali ne pomaže. Da li postoji kakav čaj, kremica ili bilo što na prirodnoj bazi jer još dojim? :?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    92

    Početno

    Neznam za deziće i kremice ali jesi li provjerila štitnjaču?

  3. #3
    arilu avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    more
    Postovi
    560

    Početno

    Nije mi palo na pamet!!Mogla bi!!!

  4. #4
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    čaj od kadulje

  5. #5
    arilu avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    more
    Postovi
    560

    Početno

    Za čaj od kadulje sam i ja čula da je protiv znojenja, ali i da je lagano toksičan pa da se baš ne preporučuje. Da li znaš koliko ga se može popiti na dan?

  6. #6
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    pojma nemam, guglala sam malo, vidjela sam da ljudi protiv noćnog znojenja piju i tinkturu kadulje.
    (i nisam znala da je lagano toksičan)

    o najboljoj (i ne štetnoj) količini je vjerojatno najbolje pitati prodavačicu u biljnoj ljekarni kad budeš kupovala čaj

  7. #7

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rajvosa
    Postovi
    179

    Početno

    meni su ti antiperspiranti cista glupost i mazanje ociju, jer kako to moze zaustaviti znojenje

    ja srecom nemam tih problema, cak se znojim manje nego drugi ljudi, ali pokusaj ako vec ne mozes ni lijeciti ni sprijeciti da nadjes neku odjecu koja ce ti biti laganija.

    ja recimo zimi uvijek oblacim majcice bez rukava (one ljetne) i preko ide dzemper pamucni lagani i to mi nekako sprijecava znojenje jer mi odjeca nije u direktnom kontaktu sa pazuhima (bar ne majica) pa mi nije vruce i odmah se manje znojim.....

  8. #8
    arilu avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    more
    Postovi
    560

    Početno

    I ja ih mrzim, a uostalom ni ne pomažu. Slojevito oblačenje je jedino rješenje, ali svejedno, svaki dan 3 majice. Glupo mi je biti na poslu sa ooogromnom flekom ispod pazuha. A da li netko zna kakvu hranu bi trebalo izbjegavati? Za začinjeno znam, da li postoji još nešto?

  9. #9
    Cookie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    312

    Početno

    Citiraj xanax prvotno napisa
    meni su ti antiperspiranti cista glupost i mazanje ociju, jer kako to moze zaustaviti znojenje
    O može, može.
    Balaševićev koncert u Osijeku, 2000., čini mi se, šesti mjesec, dvorana Zrinjevac krcata, temperatura unutra blizu četrdeset celzijevaca, kisika ni za lijek, skačem i urlam ko luda, znoj samo teče iz mene, toliko sam se oznojila da na trapericama imam mokre fleke, a ispod pazuha - suha ko barut!
    Otad ih ne koristim prečesto, jer kakva to kemija mora bit unutra da blokira znojenje u takvim uvjetima i kakve to posljedice mora imat na organizam, ne smijem ni razmišljat...

  10. #10
    arilu avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    more
    Postovi
    560

    Početno

    Koji antiperspirant

  11. #11
    Dragonfly avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Arilu, nemoj se zezat s antiperspirantima. Ja sam imala vrlo gadnu reakciju zbog njih. Imam velikih problema sa znojenjem pod normalno, a kad sam dojila, da ne spominjem.

    Uglavnom, koristila sam antiperspirante jedan duži period (pomagali su protiv znojenja) i završila s teškom upalom limfnih čvorova. Imala sam ogromne kvrge pod pazuhom i nisam mogla ruke držati uz tijelo. Hodala sam ko da su mi obje ruke u gipsu i to nekih 2-3 tjedna.

    Još uvijek nisam riješila problem, kombiniram periode s običnim roll-onom od balee, malo s onim kristalnim kamenom, pa malo bez ičega. Naravno uz kombiniranje laganije odjeće kao što xanax kaže. I sad me na poslu zezaju da se oblačim kao da je ljeto, a ja se preznojavam.

    Ako te imalo tješi, nisi sama

  12. #12
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    Hm i ja tražim rješenje. Naime, ja se ispod pazuha ne znojim nikad, ali ruke i noge... Ljeti potoci teku. A kad sam bila trudna i na ctg, smočila bih onu plahticu zelenu za noge, uf, samo teče voda

  13. #13
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    Citiraj arilu prvotno napisa
    Koji antiperspirant
    može i na pm

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Tuzla; BiH
    Postovi
    569

    Početno

    I ja imam oduvjek ti problema, a pogotovo nakon poroda sva tri, samo lije.
    A zašto štitnjaču :?

  15. #15
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Čaj od kadulje ide za smanjenje produkcije mlijeka, a pošto arilu reče da doji, to joj onda nije preporučljivo.

  16. #16
    arilu avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    more
    Postovi
    560

    Početno

    Citiraj triplemama prvotno napisa
    I ja imam oduvjek ti problema, a pogotovo nakon poroda sva tri, samo lije.
    A zašto štitnjaču :?
    Pretjerano znojenje može (a i ne mora) biti znak da nešto sa štitnjačom nije u redu.

    Kako mi Neva bojkotira dojenje u zadnje vrijeme možda bi i mogla probati s kaduljom, samo ne znam dal je stvarno toksična ili nije. Moram pitati nekog fitoterapeuta!

  17. #17

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    359

    Početno

    pretjerano znojenje također može biti i znak dijabetesa

    moj savjet - provjeri ga i sretno

  18. #18
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Mi porodično imamo problema s pojačanim znojenjem... Uglavnom, ovo je recept koji je prije nekih 20 godina jedan stari liječnik dao članu sa najizraženijim problemom (znojenje ispod pazuha je bilo ekstremno)... Dakle

    Aluminii chlorati hexahydrici 20.0

    Aq pur. 60.0

    Alcoch. Isopropylici 120.0

    M.F. solutio


    Ovo možete dati da vam sastave u ljekarni. Sedam dana uzastopno se prije spavanja opere ispod pazuha mlakom vodom i namaže. Potom još nekoliko puta po potrebi recimo svakih deset dana. Provjereno do godine dana nema pojačanog znojenja Sad, možda ima neke razlike u vrstama i razlozima znojenja...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •