Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Par pitanja o cjepljenju-zakonske posljedice(i upis u vrtic)

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    94

    Početno Par pitanja o cjepljenju-zakonske posljedice(i upis u vrtic)

    Ispričavam se ako ovo negdje već piše, ali zanima me da li i kako mogu doći do nekoga iz udruge Roda tko dosta zna o necijepljenju ili selektivnom cijepljenju i porazgovarati 1 na 1 (2 na 1, 3 na 1 - kakogod )?

    Hvala


    anchie76 editirala naslov topica

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    94

    Početno

    Hmmmm, baš nitko? Mogu se ja tu razbacat s pitanjima, ali sam mislila da postoji netko u Udruzi s kim bih mogla popričati o toj temi. Ili da me se barem uputi negdje drugdje, iako mi je dosta bitno da razgovaram s nekim tko ima stav da selektivno cijepi dijete, čak možda i ne cijepi dijete.

  3. #3
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    u Udruzi nema, koliko ja znam.
    Ali ima među simpatizerima.
    Proširi krug kandidata za razgovor, pa ti se možda netko javi....

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    94

    Početno

    Ma u redu je, snaći ću se već nekako drugačije. Hvala, svejedno

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    417

    Početno

    Ja ne cijepim vše tako da možeš na pp ako želiš. Možd bolje pp jer će nam se mujica opet uzrujati. Mujica

  6. #6
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Selim temu na "holisticki pristup zdravlju", tema u potpunosti pripada tamo, i na miru cete moci raspravljati tamo bez upadica

  7. #7
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Nicola, u udruzi nema nitko specifican za cjepiva.. mi koji kriticki razmisljamo prema cjepivima smo sve pojedinci i to su nasa osobna razmisljanja, i osobna istrazivanja.

    Nalazimo se sad na podforumu gdje mozemo na miru o tome svemu pricati, pa slobodno pucaj s pitanjima, a svi koji su istrazivali na tu temu - nadam se da ce se prikljuciti

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    94

    Početno

    Ok, hvala na selidbi

    Zapravo me zanima da li netklo ima loših iskustva s pedijatrom ako je odbio cijepiti dijete i kakve su zakonske posljedice necijepljenja?
    I da li je netko imao problema pri upisu u vrtić? Ako da, s kojim vrtićem je bilo problema (drž/priv)?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Ja sam svojevremeno postavila slično pitanje na topicu

    Worst case scenario za necijepljenje

    pa možeš nešto pročitati.

    Međutim, mi na kraju i dalje cijepimo po programu; srećom bez (vidljivih) posljedica (bar zasad), dijelom zato što MM nije simpatična ideja necijepljenja, dijelom zato što se i nakon promišljanja i promišljanja na kraju ne činim sama sebi dosta kompetentnom da odlučim o tome...

    Jedino što radim u vezi toga je da sve cijepim na samom kraju predviđenog razdoblja (sad smo Infanrix koji ide u četvrtoj godini cijepili kad je navršio 4 godine i 2 mjeseca).

  10. #10
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Mi smo selektivno cjepili. Pedijatrica je bila pushy, ali je postovala moju odluku jer je uvidjela da nisam odlucila samo zato sto mi je tako doslo.

    Vrtici definitivno stvaraju probleme. Jaaako tesko (citaj nemoguce) je upisati dijete u drzavni vrtic ak nije cijepljeno propisno. Znam da su neka djeca imala naznake za alergije (obiteljsko naslijedje) i nisu bila cijepljena, i u tom slucaju je to proslo u vrticu. Mora dijete imati medicinsko zaledje zasto nije cijepljeno.

    Sto se privatnih vrtica tice, fakat neznam kakva je situacija tamo. Nagadjam da je waldorfski garant fleksibilniji sto se toga tice. Nadam se da ce se netko javiti cije dijete ide tamo.

  11. #11
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Nicola jesi procitala knjigu "prirucnik o cjepljenju za brizne roditelje" od Ave Jill Romm?

  12. #12
    Annar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    264

    Početno

    Nas su pitali za knjižicu cijepljenja, rekla sam da nemam jer ju ne cijepimo i to je to. Niš nisu pitali - waldorfski vrtić.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    94

    Početno

    Nisam pročitala knjigu, ali svakako budem. Hvala na prijedlogu
    I hvala na linku za raspravu o istoj temi, pomogle ste mi puno!

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    456

    Početno

    U vrtićkoj dobi nam nitko nije postavljao neka posebna pitanja jer je do 2-godine L. bila procjepljena...
    Poslije nije nitko ništa pitao...(pedijatrica podržavala odluku jer je i sama došla u groznu situaciju s vlastitim djetetom...)
    U školskoj dobi - potpisujemo svako necjepljenje ...s prilično uvjeravanja i omalovažavanja prvi puta od strane školske procjepiteljice...
    Očekivala sam neku tužbu države i plaćenje kazne...do sada ništa (L. je 12 godina)...


    Međutim u cijeloj priči ona ima medicinsku dokumentaciju koja je ipak 'dovoljna' da nitko ne radi ozbiljne probleme...

  15. #15
    Vala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    222

    Početno

    Mi smo isto antivakcinisti. Jakob još nije cjepljen, niti imamo takve namjere u budučnosti. Ako si iz Zgb. ako imaš kakvih problema sa pedijatricom...javi se na pp. Što se tiće vrtića imam prijateljicu kojoj sin ima 6 god. (nikad nije cjepljen) i godinama ide u neki na Jarunu. Sada ćemo uskoro znati kako će proci sa upisom u školu. Mi osobno planiramo Waldorfski. Drugi prijatelji imaju kćer od 12 god.koja isto ni jednom nije cjepljena, kod upisa u školu su im se malo pretili da će zvat socijalnu službu, al normalno niš od tog pošto imaju oni tamo drugih, većih problema...Sve će dobro proći ak se čvrsto držiš svojih stajališta.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    91

    Početno

    naš problem je taj što živimo u malom mjestu pa nemamo izbor za vrtić,imamo jedan jedini.nina ima 14 mjeseci i trebala bi se cijepiti Mo-Pa-Ru ili Priorix,ja najrađe ne bih ni jedno,ali kako izbjeć cjepivo i biti upisan u vrtić i školu bez problema?

  17. #17
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Citiraj vrboska prvotno napisa
    ,ali kako izbjeć cjepivo i biti upisan u vrtić i školu bez problema?
    a gle, ako si čvrsto odlučila da nećeš, informiraj se, oboružaj argumentima i ustraj u svome.
    Nema ti druge.

  18. #18
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj vrboska prvotno napisa
    naš problem je taj što živimo u malom mjestu pa nemamo izbor za vrtić,imamo jedan jedini.nina ima 14 mjeseci i trebala bi se cijepiti Mo-Pa-Ru ili Priorix,ja najrađe ne bih ni jedno,ali kako izbjeć cjepivo i biti upisan u vrtić i školu bez problema?
    U vrtic - tesko. Vrtic nije obavezan i lako se moze desiti da vas odbiju primiti jer dijete nije cijepljeno.

    U skolu - lakse. Skola je obavezna i ne mogu vam zabraniti da dijete ide u skolu jer nije cijepljeno.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    91

    Početno

    a selektivno cijepljenje,mogu li tako cijepiti,recimo da preskočimo MoPaRu ili Priorix pa se cijepimo samo protiv tetanusa i dječje paralize(jedino me je toga frka)?

  20. #20
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    To ti zaista zavisi od vrtica do vrtica. Ima tu na forumu slucajeva gdje su selektivno cijepili, ili nisu cijepili zbog povijesti alergija u obitelji i to je bilo sasvim ok, vrtic nije radio probleme. A ak naletis na nekog cvrstog, lako ti se moze desiti da mora imati SVA cjepiva prije nego krene (desilo se mojoj frendici koja je selektivno cijepila da bi mali upao u vrtic, pa ga je ipak morala cijepiti jos sa svim cjepivima, jer je vrtic inzistirao da mora imati SVA cjepiva). Moras imati srece

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •