Stranica 9 od 9 PrviPrvi ... 789
Pokazuje rezultate 401 do 430 od 430

Tema: Dohrana poslije 1. rođendana

  1. #401
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Moja kcer je imala nocni obrok do 1,5 godinu. Moze biti gladan, moze biti i zedan.
    I dojena djeca znaju ( cesto) dojiti iza prve godine.
    Svatko ima svoj tempo.

  2. #402
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Citiraj željkica prvotno napisa Vidi poruku
    Mame šta vi dajete bebicama za večeru?MOj dečko ima 17 mj i još uvijek jede po noći pokušala sam mu za veceru dat veću količinu ali neće.
    Ja bih ti samo htjela pruziti podrsku i reci da se isto tako moja kcer budila do 23.mj.u 3 u noci i tada bi trazila bocicu mlijeka. Probali smo isto sve i ona je super jela ali jesnostavno je imala tu potrebu i nije prihvacala vodu a kada bi ju pokusavala uspavati bez mlijeka to se znalo otegniti i po 45min. I onda sam sama sebi rekla da je to jednostavno tako i da mi je jednostavnije dati joj i ona dalje spava nego biti 45 min budna. Samo je od sebe prestalo doslovno preko noci. I kada je prestalo nije se vise nikada vratilo nazad. Kao da je jednostavno to prerasla i nije joj vise bilo potrebno. Eto,nadam se da je bar mala utjeha za tebe ako i ne uspijete odmah,da ce proci...

  3. #403
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ide spavat u 21 bez bočice ja on i medo , ponesem bočicu s vodom , ruca oko 12:30 kad se probudi keksic ili tako nesto,oko 5 jogurt i onda u 20 večera .

  4. #404
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Sonata hvala na utjesi znaci puno!!! 45 min nama bi znalo potrajat 2-3 sata!

  5. #405
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Probaj dati večeru prije. Ne znam kakve ti je bebica volje u 8, ali ako već u 9 ide spavati, u 8 je sigurno već dosta umorna.

  6. #406
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    zeljkice, daj mu veceru ranije
    a i meni se cini da ti je mozda preveliki razmak izmedju rucka i vecere
    ne znam, moja papa otprilike svaka cetiri sata, onako, puni obrok (s tim da ona ne jede bas velike kolicine)

  7. #407
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Hvala na savjetima,probat ću mu dati ranije.

  8. #408
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Evo da javim da večeru papamo bez problema !

  9. #409
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Što je pomoglo?

  10. #410
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Dam mu ranije jest uglavnom puru s nečim ili krumpir s povrćem , želi sam jest i pustim ga tako da uživa , oko 20:30 popije još malo mlijeka.ali po noći još uvijek popije bocu a ne može sve bit savršeno.

  11. #411
    Lola13 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    198

    Početno

    Trebam savjet u vezi broja obroka.
    Naime, pocinjem raditi od ponedjeljka, a misko navrsava 12mj i jos uvijek doji i mislimo i nastaviti naravno.
    On ima 3 kruta obroka i super je prihvatio dohranu, za sad sa jelom nemamo nikakvih problema.

    Zanima me sljedece, posto mene nece biti doma , radim i popodne i ujutro, pa tako nece biti ni cike, da li uvodim beki tip uzine i u kojem smislu, da li je to samo vocka ili nesto konkretnije?!

    Puno vam hvala!!

  12. #412
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Kad te nema nudis meduobrok, kad si doma dojis.

  13. #413
    Lola13 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    198

    Početno

    To sam i mislila, ali me muci sto dati za meduobrok?! :/

  14. #414
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Pa sto bi ti pojela za meduobrok?

  15. #415
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Citiraj Lola13 prvotno napisa Vidi poruku
    To sam i mislila, ali me muci sto dati za meduobrok?! :/
    Naš je međuobrok pred popodnevno spavanje i to bude banana, nekad kruh i sir, nekad ostane nešto žitarica od doručka, nekad juha i malo kruha ili riže (kad je juha za ručak)...Nemamo popodnevni međuobrok, ali može biti isto iako bih ja izbjegavala voćke (teže se probavljaju pa ih je bolje jesti ujutro i moja ide kasno spavati i to me ubija pa kontam da joj dam još i voćnog šećera popodne ne bi nikad otišla na spavanje ).

  16. #416
    Lola13 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    198

    Početno

    Citiraj phiphy prvotno napisa Vidi poruku
    Naš je međuobrok pred popodnevno spavanje i to bude banana, nekad kruh i sir, nekad ostane nešto žitarica od doručka, nekad juha i malo kruha ili riže (kad je juha za ručak)...Nemamo popodnevni međuobrok, ali može biti isto iako bih ja izbjegavala voćke (teže se probavljaju pa ih je bolje jesti ujutro i moja ide kasno spavati i to me ubija pa kontam da joj dam još i voćnog šećera popodne ne bi nikad otišla na spavanje ).

    A sto joj dajes za veceru?

  17. #417
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Pitanje.
    Kad ste dali kikiriki?
    Malac skoro 2 godine, baka mu dala kikiriki namaz i sad ima tako cudnu stolicu, ko pijesak. I pece ga guza. Nema drugih simptoma, sve je ok.
    Da li to znaci alergiju, koliko dugo mu sad ne dat i kad probat opet?

  18. #418
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Preporuke s ove strane bare su da se pripazi na opasnost gusenja kikiriki maslacem puno vise nego na bilo sto drugo. Nase dijete je prvi put pojelo s 11 mjeseci. Alergija na orasaste plodove je cesto burna, odnosno puno burnija od problema sa stolicom ili osipa na guzi. Takodjer bi se najvjerojatnije pojavila kroz 0 - 2 sata nakon konzumacije.

    Nase dijete je alergicno na indijski orascic i pistacije; povracao je i osuo se unutar 15 minuta od konzumacije.

  19. #419
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Naše dijete ima odličan apetit. Možda i preodličan
    Ima 13 mj, voli sam jesti, više voli kad si odgrize od većeg komada, nego kad mu se nasjecka, ali imamo problem da trpa previše hrane u usta. Uopće ne znam kako da to riješim pa mu ja dajem malo po malo i stalno govorim - čekaj malo, ajde žvači prvo. Ne mogu mu na tanjur staviti cijeli obrok i staviti ispred njega, nego jedan po jedan komadić i onda na kraju odustanem od tanjura i stavljam mu direktno komadić po komadić na stol pa si on uzima (hranu koja se ne jede na žlicu). Je l to trpanje nekad prestane samo od sebe ili imate neki savjet što da radim?

  20. #420
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Pitanje.
    Kad ste dali kikiriki?
    Malac skoro 2 godine, baka mu dala kikiriki namaz i sad ima tako cudnu stolicu, ko pijesak. I pece ga guza. Nema drugih simptoma, sve je ok.
    Da li to znaci alergiju, koliko dugo mu sad ne dat i kad probat opet?
    Apsu prije je stolica bila ok, i nije bila pečena guzica, ak je prije bilo ok, onda ipak malo pričekaj nemoj nagliti, nek to prođe pa tek onda nakon nekog vremena probat ponovo

  21. #421
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Do kada bi dijete trebalo jesti plasticnim priborom? Ja sramezljivo uvodim celicni pribor.

    Mislim si sto bi nas mali u jaslicama. U ovisnosti o konzistenciji - ako bi islo prstima, imao bi prepuna usta, ako bi trebalo zlicom, umro bi od plača zbog gladi. Vjerojatno bi mu teta malo pomogla.

    Otkad radim, nemam snage pratit sto treba, sto ne.
    Danas sam jos procitala neke stvari o tom pretrpavanju hranom da moze biti znakom da zaostaje u senzomotorici ustiju. Osim sto malo govori, ne vidim kod njega nijedan drugi simptom, al vec razmisljam kamo da ga vodim da ga pogledaju. U Sabol neuropedijatru? Moram preko vikenda razmisliti.

  22. #422
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    E.nikad nije koristila plasticni pribor. Vilicu ( malu, desertnu) je svaladala prije godine dana, zlicu ( malu , desertnu) sa cc 14 mjeseci.
    probaj dati vilicu , to ce ga zabaviti pa nece stici trpati.

  23. #423
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Hvala. Bas cu mu dati sad preko vikenda (iako sutra popodne radim, grrrr).

    Nekako mi se cini uvijek kad napisem ovdje neko pitanje, i prije nego stigne neki komentar stvari se popravljaju same od sebe

  24. #424
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Evo mene nakon mjesec dana. Jede fino i s vilicom i sa žlicom isto s 14 mjeseci, s time da mu dam malu čeličnu vilicu za kolače, a žličicu još uvijek koristi ikeinu plastičnu jer vidim da mu je draža. Prvo je savladao žlicu. Sad već dobro pogađa s vilicom pripremljene mu kockice, iako ima još prostora za napredovanje. Malo mu je zbunjujuće što je žlica prema gore, a vilica prema dolje okrenuta. Malo mu tu pomognem i sam jede.
    sirius, stvarno je pomoglo to s priborom.

  25. #425
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Evo mene da prijavim da sam napokon, kad dijete ima skoro 15 mjeseci :/ dopustila gospođici da sama jede nešto kašasto (špinat na mlijeku). Dosad ju nikako nisam mogla natjerati da koristi neku partiklu/podbradnik i nisam imala psihičke snage gledati ju kako mi zalijeva kuću hranom. Oduševljena sam kako je jela, kuća ostade čista

  26. #426
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Vi koji hranite suncokretom i žitaricama - jeste li primijetili kako sve izađe u kakici van nepromijenjeno, onako kako je ušlo? Koja je uopće iskoristivost sjemenki tako?
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 29.12.2016. at 22:24

  27. #427
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Pa nikakva.

  28. #428
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Iskoristivost vjerojatno nikakva, ali možda takve stvari donekle olakšaju djeci koja imaju problema sa stolicom.

  29. #429
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Danas sam napravila puding od mljevenih jabuka, narančina soka i mljevenih chia sjemenki. Mislila sam da će mala frknuti nosom, ali ne, ona je halapljivo jela žličicu po žličicu. Još je na tvu bila emisija o proizvodnji čokoladi. Možda ju je to prevarilo. Hahaha.

  30. #430
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Tako je i moja jela "čokolino" od kakaa, mljevenih zobenih i chie. Baš sam se ugodno iznenadila jer joj nije ni najmanje smetalo što je gorko i super se najela. Mislim da joj se sviđa bilo što ako je malo gumasto od tih sjemenki.

Stranica 9 od 9 PrviPrvi ... 789

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •