Stranica 11 od 12 PrviPrvi ... 9101112 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 501 do 550 od 552

Tema: Neuralgija trigeminus

  1. #501
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    A mislila sam . Nek ti se javila. Mislim da su prozivke neproduktivne.

  2. #502
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Nisu to prozivke (da jesu valjda mi se ne bi javila), al nema veze. Sve 5

  3. #503

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    217

    Početno

    Tu sam. Nego kontam nema smisla da više pišem i kukam kad se moji simptomi ne mijenjaju već mjesecima. Samo idu u krug. Uglavnom, bila sam u Dubravi kod maksiofacijalnih koji misle da je uzrok aparatic i da će se sve to tek s vremenom povući samo od sebe. Navodno su česce takve reakcije na aparatic nego sto se zna. Primila sam i botoks u mišiće.

    S druge strane je Paladino, neirokirurg, naveo suspekciju na neurovaskularni konflikt s lijeve strane ali su slike magnetne iz Njemačke toliko loše da moram radit nove u Neuronu. Onda će ponovno pogledat.

    Eto, zub je bio izvadjen vjerojatno bez razloga jer nije bio uzrok problema. Ali dobro, šta je tu je..Ostali zubi su isto ok.

    Ne znam vise sta da kazem..Ne pomaže ništa, na 1000mg sam Carbamazepina i probajem sad sa Tens uređajem. Dok mi strecka u grlu i usnoj supljini i oko ždrijela (plus iglice svugdje po licu) ko sada ne pomaže ni masaza, ali inače kad je napetost u celjusti i oko mišića onda mi masaza jako paše..

    Nadam se da ovaj moj pakao ima kraja i to je to....ako nema nije vrijedan življenja ovaj život...živim iz sata u sat..moram se uskoro vratit na posao, a ne znam ni sama kako..

    Gesendet von meinem SM-G970F mit Tapatalk

  4. #504
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    A da li i dalje nosiš ono (retainer ili kako se već zove) što služi da ti se zubi ne vrate na staro mjesto ili si sve to batalila i čekaš da se sve vrati na staro?

  5. #505

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    217

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    A da li i dalje nosiš ono (retainer ili kako se već zove) što služi da ti se zubi ne vrate na staro mjesto ili si sve to batalila i čekaš da se sve vrati na staro?
    Nosim ga al samo po noci zato jer jako stiscem zubima pa mi retainer bar malo stiti..zubi se neće nikad vratit skroz na staro, eventualno bi se mogli malo pomaknuti..

    Savjetovali su mi na maksiofacijalnoj da napravim novu udlagu bez retainera...neku relaksacijsku...

    Gesendet von meinem SM-G970F mit Tapatalk

  6. #506
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ma švikni ga u smeće i napravi si tu relaksacijsku, možda je dosta da ti se zubi pomaknu nazad 1 mikrometar pa da popusti pritisak na taj živac.

  7. #507

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    217

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Ma švikni ga u smeće i napravi si tu relaksacijsku, možda je dosta da ti se zubi pomaknu nazad 1 mikrometar pa da popusti pritisak na taj živac.
    Da hocu. Samo pitanje je sad što stisce živce...zubi, mišići ili pak te žile u mozgu..:/

    Ako ima netko kome ovakvo nešto godinama ne prolazi nek se javi...tj. bolje nek se jave oni koji su se ipak uspjeli riješiti toga da mi daju nadu...

    Gesendet von meinem SM-G970F mit Tapatalk

  8. #508
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Zile u mozgu su, po meni, daleko najmanje vjerojatne, cisto statisticki. Mene relaksacijska spasila, al to nije silikonska, mora bit cvrsca. Moji simptomi su ipak bili blazi-napetost i bol je prevldavala, ne neuralgijska bol u smislu sijevanja, iako je bilo i toga. Zelim da ti NG donese olaksanje od simptoma, malo po malo, ali sigurno
    Posljednje uređivanje od ina33 : 24.12.2019. at 10:06

  9. #509
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Sve si dobro napravila, nesto ce upaliti, ne gubi nadu. Meni je trajalo god i pol, al s blazim simpromima, i popusta..Nadam se da ti barem malo mogu bit tvoja pozitivna prica.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 24.12.2019. at 10:07

  10. #510
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Daj sansu maksilofacijalcima, ja sam im bas zahvalna, trebalo je vremena, al na kraju oni vide sve te komplikacije ortodoncija, nepravilnih vilica itd, dakle najzeznutije stvari, svi kod njih na kraju zavrse.

  11. #511
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Ina niz: dobro je u jednom trenu rekla moja sister da je ortodncija ko witchcraft, nikad ne znas kako ce to zavrsit, dal hepiendom il ne, pogotovo u odrasloj dobi. Al opet, i los zagriz sam po sebi sto problema moze stvorit, samo to je sve lakse za rjesavat u mladosti kad je to sve mekse i u razvoju. Probala si, nije islo, sad ce se to sve smirit, uz masu strpljenja i polako. Istrazi svakako sve dalje. Ako su ti maksilof rekle da maknes retainer, ja bih ga osobno makla i kod njih na kb du napravila udlagu jer tamo znaju sto rade Sretno, ma.sto odlucila!
    Posljednje uređivanje od ina33 : 24.12.2019. at 10:18

  12. #512

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    217

    Početno

    Hvala ina. Da svakako me tjesi tvoja prica...pa cak i ako cu god i pol trpit da bar znam da ima neke nade..

    Jel bi mi mogla poslat svoju udlagu na privatno? Meni su ovu moju gledale u Dubravi i kao ok im je al ja ju se bojim nosit pogotovo na retainer jer mi je jos bilo gore od nje..ne znam...toliko toga sam probala a za nista ne znam da mi sigurno pomaže...sve nesto neuspjeli pokušaji...



    Gesendet von meinem SM-G970F mit Tapatalk

  13. #513
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Ne znam ti fotku poslat, a i gadna je...sram me, vec sam je trebala mijenjat al mi se nije dalo kad mi je bolje, plus nove su zute pa kao da inam slinu u ustuna, ova je bar roza pa ala zvaka. Ne rade prozirne, to su muzicke zelje kao. Posalj mi mob na private pa prozirnu (mucilo me to jer sam je nosila i u socijalnim prilikama, jer mi je najteze bilo govorit) pa cu ti whatsupirat Ako su ti gledale valjda ti je ta ok. Meni su samo naglasili da, ako cu privat, ne smije bit silikonska. Ne znam kako to ide s tim retainerom, ja imam svoje plain iskrivljeno zubalo u koje to stavim na gornje desni.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 24.12.2019. at 15:04

  14. #514
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Posalji na privat mob pa ces dobit fotku, pripremi se da ne izgleda divno. Stavit cu je i u usta pa da vidis kako izgleda na zubalu. Ja sam s tim bila preko 13 h dnevno u najgorim fazama, i pila, govorila (malo se frflja), sve osim jela. Vracala bih je nakon jela bez pranja (planinarenje, izleti gdje ne nosim cetkice itd).
    Posljednje uređivanje od ina33 : 24.12.2019. at 15:07

  15. #515
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Meni je of toga bilo odmah lakse..Znaci, pasao mi je taj njen stisak - vjerojatno i psihicki jer me ex zubar ustravio da ce mi izletit zglob pa sam se bojala spavat na toj strani pa probudit zakocenih usta. Par dana mi je samo bio nagon za povracanje ako bi se s njom saginjala, sad nista, obavezno npr s njom vjezbam il idem na masaze, sve gdje je vilica, ajmo rec, mozda ugrozena.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 24.12.2019. at 15:11

  16. #516

    Datum pristupanja
    Mar 2020
    Postovi
    11

    Početno

    Citiraj fierainquieta4 prvotno napisa Vidi poruku
    Da hocu. Samo pitanje je sad što stisce živce...zubi, mišići ili pak te žile u mozgu..:/

    Ako ima netko kome ovakvo nešto godinama ne prolazi nek se javi...tj. bolje nek se jave oni koji su se ipak uspjeli riješiti toga da mi daju nadu...

    Gesendet von meinem SM-G970F mit Tapatalk
    Pozdrav fierainquieta4, ne mogu da ti pomognem, ali tražeći pomoć za sebe naišla sam na tvoj post. Pročitala sam tvoje postove i nažalost susrećemo se sa istim problemom. Bol (živci) nešto tuće u njih u predjelu zuba sedmice (cak sam vadila 2 zuba nažalost ali to nije dalo rješenje), idem fizioterapeutu jer mi se stiskaju nenormalno mišići lica, mičići za žvakanje i ramena, nosim udlagu, bole me kosti lica od bolova, nijedna tableta ne pomaže. I to već traje 5 mjeseci. Posjetila sam sve moguće doktore, pila tablete ali ništa nije pomoglo. Umorna sam, previše umorna vjerujem kao i ti. Nadam se da ćeš naći lijek jer ja polako odustajem od sebe. Ako želiš možeš se javiti u inbox da podijelimo iskustvo, nažalost kako sam nova ne mogu pisati privatne poruke.

  17. #517

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    217

    Početno

    Citiraj Sadness prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav fierainquieta4, ne mogu da ti pomognem, ali tražeći pomoć za sebe naišla sam na tvoj post. Pročitala sam tvoje postove i nažalost susrećemo se sa istim problemom. Bol (živci) nešto tuće u njih u predjelu zuba sedmice (cak sam vadila 2 zuba nažalost ali to nije dalo rješenje), idem fizioterapeutu jer mi se stiskaju nenormalno mišići lica, mičići za žvakanje i ramena, nosim udlagu, bole me kosti lica od bolova, nijedna tableta ne pomaže. I to već traje 5 mjeseci. Posjetila sam sve moguće doktore, pila tablete ali ništa nije pomoglo. Umorna sam, previše umorna vjerujem kao i ti. Nadam se da ćeš naći lijek jer ja polako odustajem od sebe. Ako želiš možeš se javiti u inbox da podijelimo iskustvo, nažalost kako sam nova ne mogu pisati privatne poruke.
    Pozdrav sadness, ne mogu tu pisat privatno jer ti je isključena ta opcija. Ne znam jesi pročitala sve moje postove...al ako uhvatiš vremena pročitaj jer priča je preduga da sve ponavljam..ja sam u 6.mjesecu i nisam još našla rješenje...a ni uzrok što je najgore..Isto jako često želim umrijeti...

    Jesi isto nosila aparatic za zube? Šta si točno od lijekova probala i koje pretrage si radila? Koliko god imaš?

    Gesendet von meinem SM-G970F mit Tapatalk

  18. #518
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Draga fiera,
    Tako mi je žao da se toliko mučiš

    Mislim na tebe

  19. #519

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    217

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Draga fiera,
    Tako mi je žao da se toliko mučiš

    Mislim na tebe [emoji813]
    Hvala ti. <3

    Gesendet von meinem SM-G970F mit Tapatalk

  20. #520
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Objema ❤
    Posljednje uređivanje od ina33 : 07.03.2020. at 14:05

  21. #521
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Joj da Sadness i tebi drž'te se cure drage!

  22. #522

    Datum pristupanja
    Mar 2020
    Postovi
    11

    Početno

    Pozdrav,

    oprosti što nisam odmah odgovorila, ima dana kad samo ležim i molim se da zaspem i ne probudim se više. To su ovi dani, kao večeras

  23. #523

    Datum pristupanja
    Mar 2020
    Postovi
    11

    Početno

    I zaboravih... bila na akupunkturi, 10 tretmana, prva 3-4 puta pomoglo ostalih 6 užasne bolove izazvalo.
    Pila sam i Neurobion ali nije pomogao, ne znam samo da li da pijem u kombinaciji s Neurotinom sada ponovno

  24. #524

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    217

    Početno

    Šta su ti doktori rekli? Koja je dijagnoza? I jesi probala Tegretol?

    Gesendet von meinem SM-G970F mit Tapatalk

  25. #525

    Datum pristupanja
    Mar 2020
    Postovi
    11

    Početno

    Joj nemam pojam zašto mi nisu odobrili sve postove. Sve sam bila detaljno opisala i sad vidim da nije odobreno.
    Meni ti je to krenulo 2017 godine nakon ljeta. Mislila sam da je zub, na kraju sam ga popravljala i sve što sam mogla da bi ga na kraju izvadila. Ali bol nije nestala. Tada sam pila Tegretol i nabavila udlagu (onu deblju ne običan splint) i nakon tjedan dana sve prošlo (tj ostali su trnci u lijevoj strani lica). Onda sam prestala piti i sve je bilo ok, ostala trudna i nakon rođenja kreće ponovno borba. Sada tegretol nije pomogao ništa, udlaga isto ništa, nije uho, izvadila još jedan zub (odmah pored ovoga kojeg sam vadila) jer bol je tukla u taj zub i znala sam da nije zub ali morala sam izvadit. Onda sam zavrsila na hitnoj i prepisane mi je Neurontin, evo tek zadnja dva dana (pijem 3 puta dnevno) djeluje da bol bude izdržljiva. Dijagnoza je 5 zivac ovaj put. Mislim ići ponovno za 2 tjedna neurolog ali privatno Ne otvaram usta previše, žvačem meku hranu lagano, masiram mišiće lica lagano u krug, obavezno spavam na ledima zadnja 3 dana da ne guram čeljust u niti jednu stranu.
    S obzirom da je meni cijela lijeva strana "otišla",imam problem s patelom lijeve noge, pogotovo mišići i patela, otišla sam i ortopedu. Lijeva strana mi je 13m kraća od desne i sada čekam uloške koje sam posebno radila (nekih 3 tjedna trebam čekati ako ne i duže zbog ove situacije svugdje). Moguće da mi se zbog krivog stajanja pati lijeva strana i sve vuče pa tako i čeljust.
    Sad sam u potrazi za stomatologom jer kad sam isla na Stomatološki fakultet u Zagrebu oni su mi htjeli napravit istu udlagu koju imam. Tako da evo zadnjih mjesec dana sve idem privatno.
    Još samo da nadem stomatologa

  26. #526
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    1.3 mm kraca lijeva strana i boli na lijevoj? Meni je lijeva kraca 1.5 mm, od 12 god, sad mi 50, nitko nije povezivao bol u zglobu i neuralgije po glavi s nogama. Moja mama se patila od neuralgija po faci, noge jednake duzine. To ti je neki dr povezao neuralgiju i noge ili ti? Ako da, koji? Rekla bih da to nema veze, al nisam dr. Kod mene je bolje, mozda i tebi bude bolje kao sto ti se i ono od 2017. smirilo.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 16.03.2020. at 21:13

  27. #527

    Datum pristupanja
    Mar 2020
    Postovi
    11

    Početno

    Pozdrav Ina, moja greška, 13mm tj. 1.3cm. Ne mislim da je noga potiče trigeminus živac nego da je čeljust/točnije zglobovi glavni krivac.
    Moja upala Trigeminusa nije tipična, bar po onome što sam proučavala po stranim internet portalima ako tablete ne pomažu, ako je bol konstanta i ako osoba osjeća bolove kostiju čeljusti,ima krivi zagriz, nosila je aparatić itd. tablete će malo ublažiti bol ali neće riješiti uzrok. Zglobovi, krivi zagriz naročito nakon nošenja aparatića mogu uzrokovati kako oni zovu "zapaljenje" Trigeminus živca.
    Tih 1.3cm skraćenosti u nogama nakon ozljede može uzrokovati pomicanje ostalih dijelova tijela (ne znam kako se stručnosti izraziti), jer bar ja osjećam slabost i povlačenje mišića cijele lijeve strane prema dolje tj. rastezanje. Moja ozljeda nije liječenja pravilno i nisam se oslanjala na nju 4 mjeseca. Moja bol se poteze od koljena, stražnji dio leđa, mišića uz kralježnicu, mišića lopatice, mišić vrata, mišić ramena, žvačni mišić. Lice lijeve strane na prema desnoj mi je asimetrično i koža je pala prema dolje. Ne vjerujem da ona uzrokuje Trigeminus, ali vjerujem da mišići (napetost) mogu povlačiti čeljust u jednu stranu. Moram slikati čašicu koljena i stražnji dio kralježnice da doktor vidi da li ima oštećenja.
    Vjerujem da je glavni uzrok čeljust/zglob, što je uzrok čeljusti/zgloba to sa sigurnošću ne znam.
    Oprosti ako nisam detaljno to mogla objasniti.

  28. #528

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    217

    Početno

    Citiraj Sadness prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav Ina, moja greška, 13mm tj. 1.3cm. Ne mislim da je noga potiče trigeminus živac nego da je čeljust/točnije zglobovi glavni krivac.
    Moja upala Trigeminusa nije tipična, bar po onome što sam proučavala po stranim internet portalima ako tablete ne pomažu, ako je bol konstanta i ako osoba osjeća bolove kostiju čeljusti,ima krivi zagriz, nosila je aparatić itd. tablete će malo ublažiti bol ali neće riješiti uzrok. Zglobovi, krivi zagriz naročito nakon nošenja aparatića mogu uzrokovati kako oni zovu "zapaljenje" Trigeminus živca.
    Tih 1.3cm skraćenosti u nogama nakon ozljede može uzrokovati pomicanje ostalih dijelova tijela (ne znam kako se stručnosti izraziti), jer bar ja osjećam slabost i povlačenje mišića cijele lijeve strane prema dolje tj. rastezanje. Moja ozljeda nije liječenja pravilno i nisam se oslanjala na nju 4 mjeseca. Moja bol se poteze od koljena, stražnji dio leđa, mišića uz kralježnicu, mišića lopatice, mišić vrata, mišić ramena, žvačni mišić. Lice lijeve strane na prema desnoj mi je asimetrično i koža je pala prema dolje. Ne vjerujem da ona uzrokuje Trigeminus, ali vjerujem da mišići (napetost) mogu povlačiti čeljust u jednu stranu. Moram slikati čašicu koljena i stražnji dio kralježnice da doktor vidi da li ima oštećenja.
    Vjerujem da je glavni uzrok čeljust/zglob, što je uzrok čeljusti/zgloba to sa sigurnošću ne znam.
    Oprosti ako nisam detaljno to mogla objasniti.
    Da moja je isto atipicna i obostrana. I nemam pojma kako se riješiti...nijedne tablete mi ne djeluju..simptomi samo idu u krug...vec mjesecima...

    Gesendet von meinem SM-G970F mit Tapatalk

  29. #529

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    217

    Početno

    Citiraj Sadness prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav Ina, moja greška, 13mm tj. 1.3cm. Ne mislim da je noga potiče trigeminus živac nego da je čeljust/točnije zglobovi glavni krivac.
    Moja upala Trigeminusa nije tipična, bar po onome što sam proučavala po stranim internet portalima ako tablete ne pomažu, ako je bol konstanta i ako osoba osjeća bolove kostiju čeljusti,ima krivi zagriz, nosila je aparatić itd. tablete će malo ublažiti bol ali neće riješiti uzrok. Zglobovi, krivi zagriz naročito nakon nošenja aparatića mogu uzrokovati kako oni zovu "zapaljenje" Trigeminus živca.
    Tih 1.3cm skraćenosti u nogama nakon ozljede može uzrokovati pomicanje ostalih dijelova tijela (ne znam kako se stručnosti izraziti), jer bar ja osjećam slabost i povlačenje mišića cijele lijeve strane prema dolje tj. rastezanje. Moja ozljeda nije liječenja pravilno i nisam se oslanjala na nju 4 mjeseca. Moja bol se poteze od koljena, stražnji dio leđa, mišića uz kralježnicu, mišića lopatice, mišić vrata, mišić ramena, žvačni mišić. Lice lijeve strane na prema desnoj mi je asimetrično i koža je pala prema dolje. Ne vjerujem da ona uzrokuje Trigeminus, ali vjerujem da mišići (napetost) mogu povlačiti čeljust u jednu stranu. Moram slikati čašicu koljena i stražnji dio kralježnice da doktor vidi da li ima oštećenja.
    Vjerujem da je glavni uzrok čeljust/zglob, što je uzrok čeljusti/zgloba to sa sigurnošću ne znam.
    Oprosti ako nisam detaljno to mogla objasniti.
    Kad kažeš da je bol konstanta znači nemaš trenutaka bez boli?

    Gesendet von meinem SM-G970F mit Tapatalk

  30. #530

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    217

    Početno

    Citiraj Sadness prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav Ina, moja greška, 13mm tj. 1.3cm. Ne mislim da je noga potiče trigeminus živac nego da je čeljust/točnije zglobovi glavni krivac.
    Moja upala Trigeminusa nije tipična, bar po onome što sam proučavala po stranim internet portalima ako tablete ne pomažu, ako je bol konstanta i ako osoba osjeća bolove kostiju čeljusti,ima krivi zagriz, nosila je aparatić itd. tablete će malo ublažiti bol ali neće riješiti uzrok. Zglobovi, krivi zagriz naročito nakon nošenja aparatića mogu uzrokovati kako oni zovu "zapaljenje" Trigeminus živca.
    Tih 1.3cm skraćenosti u nogama nakon ozljede može uzrokovati pomicanje ostalih dijelova tijela (ne znam kako se stručnosti izraziti), jer bar ja osjećam slabost i povlačenje mišića cijele lijeve strane prema dolje tj. rastezanje. Moja ozljeda nije liječenja pravilno i nisam se oslanjala na nju 4 mjeseca. Moja bol se poteze od koljena, stražnji dio leđa, mišića uz kralježnicu, mišića lopatice, mišić vrata, mišić ramena, žvačni mišić. Lice lijeve strane na prema desnoj mi je asimetrično i koža je pala prema dolje. Ne vjerujem da ona uzrokuje Trigeminus, ali vjerujem da mišići (napetost) mogu povlačiti čeljust u jednu stranu. Moram slikati čašicu koljena i stražnji dio kralježnice da doktor vidi da li ima oštećenja.
    Vjerujem da je glavni uzrok čeljust/zglob, što je uzrok čeljusti/zgloba to sa sigurnošću ne znam.
    Oprosti ako nisam detaljno to mogla objasniti.
    Jesi snimala magnetnu vilice?

    Gesendet von meinem SM-G970F mit Tapatalk

  31. #531
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Sadness, ja krivo napisala, skuzila sam da ti je razlika u visini nogu 1.3 cm. Meni je 1.5 cm, od upale kuka u 12 god. Razlika do 2 cm je fizioloska i tolerira se u smislu da nisu potrebni ulosci (oni pak skracuju ahilovu tetivu), iako razlika kasnije u zivotu zna doc na naplatu (bol sakroilijakalaca i kicme). Al da bas do celjusti dodje, ne znam, osobno to ne bih povezivala ako to nije neki dr povezao. Meni ta razlika nista ne znaci, normalno sam zivila godinama. Ne znam ako.krene kao posljedica ozljede, naglo. Opet, dvojim da to bas toliko opterecuje celjust.

  32. #532

    Datum pristupanja
    Mar 2020
    Postovi
    11

    Početno

    Sorry cure, trenutno sam sama s bebom pa mi je dosta teže da sve stignem tijekom dana.

    Ina, kad sam pričala s ortopedom sam mi je rekao što i ti, da ljudi žive s tom razlikom normalno da niti ne osjete, pogotovo ne kao ja do čeljusti. Osim ako je ozljeda nastupila jako (meni nije baš tako jako kako on opisiva da treba biti pa da se sve poremeti, kao veliko nagnječenje, nekakvo puknuće), svejedno kao da slikam čašicu koljena i leđa iza jer tu osjećam bolove. Dao mi je uloške napraviti i evo nosim ih ali imam upale mišića, nije mi tijelo naviklo na taj 1cm više

  33. #533
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Moje je iskustvo da se nosenjem uloska, pogotovo onoga koji ce odmah iznivelirat razliku, napravi vise stete nego koristi. Meni je orto savjetovao (na razlikunod 1.5 cm) da napravim ulozak od 0.5 cm. Ovajnod 1.5 cm sam isto radila, izazivao je prejake bolove (u preponi druge noge). Fizipt. su bile ostajale u soku kako je odmah na nagli taj prvi orto to iso izravnavat. Ono sto ce ti se ziher dogodit je skracenje ahilove tetive na peti noge na kojoj je ulozak, to moras istezat. Ja event. nosim taj ulozak od 0.5cm ako dulje hodam il osjetim sakroilijakalac da me boli. Najcesce sam ipak bez tih ulozaka za razliku duljine, meni su izazivali vise problema nego koristi.

  34. #534
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Ja sam religiozno nekih god dana isprobavala varijante s uloskom i zakljucila da mi ne pomaze specijalno, al da, kad ga skinem, boli ahilova tetiva te noge, pa sam odustala. Plus sto ga ne mozes ugurat u svaku cipelu, izaziva pedikerske probleme jer je stopalo nabijeno, bez obz sto u pravilu kupujem skupe suze u kojima se moze izvadit njihov ulozak - ecco, ara...Moj je zakljucak: vise stete, nego koristi, kad se ne radi o razlici vecoj od 2 cm.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 31.03.2020. at 11:08

  35. #535

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    217

    Početno

    Citiraj Sadness prvotno napisa Vidi poruku
    Sorry cure, trenutno sam sama s bebom pa mi je dosta teže da sve stignem tijekom dana.

    Ina, kad sam pričala s ortopedom sam mi je rekao što i ti, da ljudi žive s tom razlikom normalno da niti ne osjete, pogotovo ne kao ja do čeljusti. Osim ako je ozljeda nastupila jako (meni nije baš tako jako kako on opisiva da treba biti pa da se sve poremeti, kao veliko nagnječenje, nekakvo puknuće), svejedno kao da slikam čašicu koljena i leđa iza jer tu osjećam bolove. Dao mi je uloške napraviti i evo nosim ih ali imam upale mišića, nije mi tijelo naviklo na taj 1cm više
    Jel ti imalo bolje draga? Joj svaka čast sa bebom si sama još uz bolove...

    Gesendet von meinem SM-G970F mit Tapatalk

  36. #536

    Datum pristupanja
    Mar 2020
    Postovi
    11

    Početno

    Joj ja sam toliki post napisala i sad vidim da opet nije prošao cijeli. Kad mi ga odobre skužim da nedostaje više od pola toga... Budem samo copy paste s mobitela pa valjda bude prošao

    Stomatolog kod kojeg sam bila u drugom gradu prije nego što se sve pozatvaralo mi je iskreno rekao da se davno bavio zglobovima ali ne u toliko mjeri koliko meni treba pomoć. Pregledao me je i rekao da po njemu su zglobovi u pitanju. Pa sam i njega pitala to što se tiče koljena, slabosti itd. u toj strani tijela pa mi je on (nisam zapamtila termine pa ću laički objasniti) da kad se zglobovi pomaknu u krivi položaj i ukoliko dugo tako stoje da mogu imati problem s ravnotežom tj. pravilnom strukturom tijela.
    Onda sam kao luđakinja čitala svašta po internetu i stvarno pronašla da može doći do spuštanja ramena, skraćivanja noge. Tako da Ina vjerujem da si ipak u pravu. Prije je od zglobova nego od noge
    Toliko sam toga pročitala na našem i stranom jeziku da ću poludit.

    Nažalost rana oko zuba mi nije u redu, nastala mi je već dva puta fistula na mesu gdje je zub izvađen i to mi stomatolog čisto i dao duplu dozu antibiotika jer sam na kraju s prvom.

    fierainquieta4 radila sam magnetske glave s naglaskom na trigeminus i sve je ok ako si na to mislila.

    Bol mi je konstantno i s tabletama. Nema trenutka dana a da ja ne osjetim bol.
    Posljednje uređivanje od Sadness : 01.04.2020. at 22:53

  37. #537

    Datum pristupanja
    Mar 2020
    Postovi
    11

    Početno

    Ina, bas to se dogada meni.

    Nisam mogla podnijeti bol i skinula ih. Meni nitko nije napomenuo za tih 1cm odmah nošenja ulozak tj. da bi trebala manje. Sad kad par dana ne nosim imam drugačiju upalu mišića, rame mi bjezi prema gore kad nosim ulozak rame se stabilizirati. Ono za poludit. Ne znam bi li probala staviti nekakav obični ulozak, malene debljine na tu lijevu nogu.

  38. #538

    Datum pristupanja
    Mar 2020
    Postovi
    11

    Početno

    Ma 2 dana mi je ok za živiti, a onda jedan dan s e probudim i bol krene od jutra. Ponekad mi uz Neurontin brufen 600 pomogne, ponekad ništa ne pomogne. Ponekad topla kupka ponekad ne. Pa ponekad lezanje u nekom položaju me spasi ponekad ni to. Ono, svaki dan pokušavam skužiti u čemu je bit i kako si olakšati. Danas mi je bio grozan dan, nikako si pomoći. Stalno sam napeta, mislim kako i neću biti kad svaki dan legnem u strahu hoće li bolit i sve što preko dana radim ne mogu od straha jer ne znam što je okidač. Zbog ove korone sve mi se zaustavilo, ni neurokirurzi kod mene ne rade tj. Samo hitno a oni ovo ne smatraju hitno po njima. Danas cijeli dan mislim s obzirom da imam normabele da li smijem to mješati ili postoje neke tablete koje mogu da budu za opuštanje jer sam napeta cijeli dan. Ja sam trenutno na 300mgx3 Neurotna pa ne znam je li to mala doza. Sutra budem to pokušala istraziti. Baš sam ja i tebi postavila par pitanja gore (post od prije par dana mi nije cijeli prošao).
    Kako si ti ove dane?

  39. #539

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    217

    Početno

    Citiraj Sadness prvotno napisa Vidi poruku
    Ma 2 dana mi je ok za živiti, a onda jedan dan s e probudim i bol krene od jutra. Ponekad mi uz Neurontin brufen 600 pomogne, ponekad ništa ne pomogne. Ponekad topla kupka ponekad ne. Pa ponekad lezanje u nekom položaju me spasi ponekad ni to. Ono, svaki dan pokušavam skužiti u čemu je bit i kako si olakšati. Danas mi je bio grozan dan, nikako si pomoći. Stalno sam napeta, mislim kako i neću biti kad svaki dan legnem u strahu hoće li bolit i sve što preko dana radim ne mogu od straha jer ne znam što je okidač. Zbog ove korone sve mi se zaustavilo, ni neurokirurzi kod mene ne rade tj. Samo hitno a oni ovo ne smatraju hitno po njima. Danas cijeli dan mislim s obzirom da imam normabele da li smijem to mješati ili postoje neke tablete koje mogu da budu za opuštanje jer sam napeta cijeli dan. Ja sam trenutno na 300mgx3 Neurotna pa ne znam je li to mala doza. Sutra budem to pokušala istraziti. Baš sam ja i tebi postavila par pitanja gore (post od prije par dana mi nije cijeli prošao).
    Kako si ti ove dane?
    Ne vidim ta pitanja. Osim ovog ovdje. Grozno je kad je bol konstantna..meni srećom dolaze senzacije na momente, pa se malo povuku pa opet. Imala sam dojam da mi zadnjih tjedan-dva ide malo na bolje, u smislu da su mi se prorijedile senzacije u nekim danima..ali nista vise nisam sigurna. Toliko sam luda da zadnja dva mjeseca zabiljezavam "ok" dane u kalendaru kako bi naknadno znala je ide u dobrom smjeru.. Kad nešto imaš skoro god dana svaki dan, ne znaš vise nista logicno procijenit...

    Znam samo da mi je kvaliteta života u minusu otkad imam to sranje. Isto kao i tebi nikad ne znam kakav će dan bit ni šta me čeka. A meni ništa ne utječe na te senzacije, a ma baš ništa. Samo u zadnje mi se čini da su jutri gore pa se smiri malo prema kraju dana. Valjda zbog stiskanja zubiju po noći, Boga pitaj šta ja ne radim s tom vilicom. :/

    A kad si vadila zub? Sto se Neurontina tiče mislim da možeš ići i na veće doze. Procitaj u uputama..ja sam pila 1000 mg Tegretola...

    Držim fige da imaš sto vise ok dana ! Pogotovo s malom bebom joj..ljubim !

    Gesendet von meinem SM-G970F mit Tapatalk

  40. #540

    Datum pristupanja
    Mar 2020
    Postovi
    11

    Početno

    Meni se sve poruke brišu valjda ako umetnem svoj emotikon s mobitela. Kopira mi samo do tog emotikona, a nekako mi je uvijek bilo lakše pisati prvo na mob pa ovdje kopirati

  41. #541

    Datum pristupanja
    Mar 2020
    Postovi
    11

    Početno

    Znači opet mi nije prošla poruka. Ko asica od posta. I onda idem ispraviti zadnji post, opet napisem ogromannnnnn post i opet mi ne odobre jer je prošlo više od 2 min. Ma dajjjjjj..... Nije nam dosta šta me izlučuje živac u meni sad mi i oni dižu živaccccc.

  42. #542

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    217

    Početno

    Citiraj Sadness prvotno napisa Vidi poruku
    Znači opet mi nije prošla poruka. Ko asica od posta. I onda idem ispraviti zadnji post, opet napisem ogromannnnnn post i opet mi ne odobre jer je prošlo više od 2 min. Ma dajjjjjj..... Nije nam dosta šta me izlučuje živac u meni sad mi i oni dižu živaccccc.
    Ajoj zao mi je draga. Polako.

    Gesendet von meinem SM-G970F mit Tapatalk

  43. #543
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    fierainquieta bila sam neki dan u ambulanti za bol zbog neuralgija.
    imam neuralgiju trigeminusa, okcipitalnu i vrlo jake međurebrene neuralgije.
    obzirom da sam ispucala sve što se tiče lijekova, predložena mi je krioterapija,
    vrlo vjerojatno ću ići na tu varijantu, samo da posložim neke druge zdravstvene stvari i dobijem blagoslov za nju.

    nakon krioterapije živac bude neaktivan 6 do 12 mjeseci pa onda ispočetka,
    ali bitno mi je malo se odmorit od bolova pa nek bockaju.

  44. #544

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    217

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    fierainquieta bila sam neki dan u ambulanti za bol zbog neuralgija.
    imam neuralgiju trigeminusa, okcipitalnu i vrlo jake međurebrene neuralgije.
    obzirom da sam ispucala sve što se tiče lijekova, predložena mi je krioterapija,
    vrlo vjerojatno ću ići na tu varijantu, samo da posložim neke druge zdravstvene stvari i dobijem blagoslov za nju.

    nakon krioterapije živac bude neaktivan 6 do 12 mjeseci pa onda ispočetka,
    ali bitno mi je malo se odmorit od bolova pa nek bockaju.
    Hvala ti na informaciji. Šta je točno ta krioterapija? I onda ju radiš na više živaca i kako to ide? Javi kako je prošlo. Želim ti svu sreću.

    Gesendet von meinem SM-G970F mit Tapatalk

  45. #545
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Pretp da je to neki nacin da se umrtvi zivac privremeno, vjer nesto s dusikom, sto radi neurolog? Sretno, tashunice!

  46. #546
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Pretp da je to neki nacin da se umrtvi zivac privremeno, vjer nesto s dusikom, sto radi neurolog? Sretno, tashunice!
    da, tako nekako. ambulanta za bol na rebru, pripada odjelu anestezilogije.
    idem idući tjedan najprije na bockanje da se vidi koji su sve živci u pitanju, nakon toga dogovor za terapiju.

  47. #547

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    217

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    da, tako nekako. ambulanta za bol na rebru, pripada odjelu anestezilogije.
    idem idući tjedan najprije na bockanje da se vidi koji su sve živci u pitanju, nakon toga dogovor za terapiju.
    Zvuci dobro. Ne znam zašto meni to ovdje nitko nije spominjao. Javi kako je prošlo. Sretno!

    Gesendet von meinem SM-G970F mit Tapatalk

  48. #548

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    1

    Početno

    Hej svima, tesko mi je iti citat sve ovo i dode mi da placem kad vidim koliko vas ima s TN.
    Ja imam TN od 14godine a sad mi je 29 i trudna sam pa me zanima je li ijedna od vas prosla trudnocu s TN?

  49. #549
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Ja sam prosla, al ja nisam nikad sluzb. dijagnosticirana. Nista se strasno dogadjalo nije, ni ne sjecam se napada u trudnoci.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 10.07.2020. at 14:03

  50. #550

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    1

    Početno Pozdrav

    Meni je nedavno, ima mjesec dana dijagnosticiran TMZ poremećaj. Do sad sam obavila ORL pregled, jer imam zagušenja usiju; pregled neurolog, dijagnoza srednje oštećenje vratne kraljeznice.
    Ponekad mi se javi osjećaj kao da mi je suzeno grlo, kao da se gusim, pojačana bol u zubu-umnjak na lijevoj strani lica i stalno je prisutna bol glave i vrata na lijevoj strani.
    Bol se sve češće javlja i postaje sve teže.
    Koje preglede, snimanja napraviti?
    Hvala na pomoci

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •