Stranica 9 od 12 PrviPrvi ... 7891011 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 401 do 450 od 552

Tema: Neuralgija trigeminus

  1. #401

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    217

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Nekad davno, pradavno, pisala sam na topicu o periodu, jedinom u zivotu, kad sam htjela znog bolova doslovno udarati glavom o zid. Bilo je u desnom obrazu i toliko intenzivno da sam bez problema dozvolila da mi zubar izvadi zivac bez injekcije.

    Rjesenje, nakon raznoraznih obrada i teorija je bilo vadjenje donje desne petice.

    Stvarno bih razmislila o vadjenju tog zuba na tvom mjestu. Sve i da ispadne bespotrebno, opet si probala nesto konkretno.
    Razmišljam stvarno izvaditi zub. Jedino mi je to ostalo. Jel tebe baš zub bolio i kako su ti došli na ideju vadenja nakon što su izvadili živac? Koliko dugo si imala bolove? Meni još nijedan zubar nije to savjetovao ali bi tražila na svoju ruku pa mogu reć da sam bar probala ako ništa...ko i ostalih 1000 stvari do sada..:/

    Gesendet von meinem SM-G970F mit Tapatalk
    Posljednje uređivanje od fierainquieta4 : 12.11.2019. at 21:15

  2. #402
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj fierainquieta4 prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li ikakve sanse da se kroz ove sve "tretmane" u mojoj celjusti simptomi neuralgije samo pogorsavaju? Naime, nosim tu udlagu zadnje 3 noci i danas mi je uzasan dan..unatoc 600 mg karbamazepina, ne osjetim da mi ista pomaze...znaci cijeli dan zatezanje, streckanje, pecenje lijevo u celjusti (na trenutke i u sljepoocnici) i stalni pritisak i grc desno. Znam nosim je samo 3 noci, ali razmisljam ponovno prestat..A danas sam bila kod specijaliste ovdje u Njemackoj po misljenje o udlagi i kaze da ju nosim sad u prijelazno vrijeme prije snimke celjusti i termina kod ortodonta. A meni dodje da sve izvadim ...i retainere i udlagu i vidim onda bi li bilo ista drukcije...
    Za sve ima sanse - koliko dugo je nosis? Jel nju npravio bas neko strucan, ko vise-manje bas samo to radi, tj bas neko kod koga te poslao maksilof. kirurg il neko ko se primarno bas bavi CMD poremecajem?

    A vezano za samoindicirano vadjenje zub koja su gledala 3 endodonta..sto da ti kazem. Razmisli / raspitaj se dal ces onda morat radit mostove i kako ce pak sve to na celjust utjecati.

    Kad ti je neuro, mozes prije vadjenja zuba razg o promjeni lijeka?

  3. #403

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    217

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Za sve ima sanse - koliko dugo je nosis? Jel nju npravio bas neko strucan, ko vise-manje bas samo to radi, tj bas neko kod koga te poslao maksilof. kirurg il neko ko se primarno bas bavi CMD poremecajem?

    A vezano za samoindicirano vadjenje zub koja su gledala 3 endodonta..sto da ti kazem. Razmisli / raspitaj se dal ces onda morat radit mostove i kako ce pak sve to na celjust utjecati.

    Kad ti je neuro, mozes prije vadjenja zuba razg o promjeni lijeka?
    Udlagu je napravio jedan nas CMD specijalist, ali ne radi samo to...Ovdje su je dva puta ispravljali...ne znam...

    Dodala mi je neuro Gabapentin jos da uzimam dvije dnevno kao da ce me to dodatno smirit..al sam danas totalni zombi nakon jedne tablete jucer...
    Previse ih pijem (3 i pol + sad ove dvije)..sjebat cu si zdravlje....

    Danas sam bila kod zubara u vezi zuba..kaze mozemo ga izvadit ali radije da sacekam sta ce rec ortodont i hoce fizioterapija ista pomoc..Samo odgadjanje...

  4. #404
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Vezano za shebavanje zdravlja, svaka tableta ima svoj cost i benefit. Tj one koje nesto rade. Cost i benefit, na temelju tvoje dg i subjektivne muke, procjenjuje lijecnik. Za dr kojeg si mi poslala u linku, ne cini mi se da je bas specijalist za cmd - da jest, vec bi me ortodontsko-zubarski community u zg bio uputio na njega, da je. Tko ti je 2x popravljao udlagu? Menj su izradili i odmah mi je s njom subj bilo lakse. Ona se samo popravlja ako busim zube il se situacija u ustima mijenja. Nemam dojam da.te netko vodi. Kod mene je mozda bilo jasnije jer je i moja klinicka slika bila jasnija u smislu da to je primarno zglob. Po meni, nemoj brzat s vadjrnjem zuba. Sto ako ga izvadis, a bez promjene? Iako, razumijem, citajuci kaae i ja sam mislila pa lipo cu izvadit zub i ap-cap, probl cr bit rijrsen..Pa dam naisla na ljude koji su izvadili 2 zuba pa i dalje boli. Tj zamisli scenarij vadjenja 1-2 zuba, a da se bolovi nastave isto ko i prije.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 14.11.2019. at 15:42

  5. #405

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    217

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Vezano za shebavanje zdravlja, svaka tableta ima svoj cost i benefit. Tj one koje nesto rade. Cost i benefit, na temelju tvoje dg i subjektivne muke, procjenjuje lijecnik. Za dr kojeg si mi poslala u linku, ne cini mi se da je bas specijalist za cmd - da jest, vec bi me ortodontsko-zubarski community u zg bio uputio na njega, da je. Tko ti je 2x popravljao udlagu? Menj su izradili i odmah mi je s njom subj bilo lakse. Ona se samo popravlja ako busim zube il se situacija u ustima mijenja. Nemam dojam da.te netko vodi. Kod mene je mozda bilo jasnije jer je i moja klinicka slika bila jasnija u smislu da to je primarno zglob. Po meni, nemoj brzat s vadjrnjem zuba. Sto ako ga izvadis, a bez promjene? Iako, razumijem, citajuci kaae i ja sam mislila pa lipo cu izvadit zub i ap-cap, probl cr bit rijrsen..Pa dam naisla na ljude koji su izvadili 2 zuba pa i dalje boli. Tj zamisli scenarij vadjenja 1-2 zuba, a da se bolovi nastave isto ko i prije.
    A zamisli ovo..Doktori isto nisu sto se toga tice suglasni. Moja neurologica mi je npr. rekla odmah da se skinem sa Carbamazepina ako mi ne makne skroz bol, jer vise stete nego koristi. U bolnici mi je terapeutkinja za bol prepisala za dalje terapiju 2x200 mg. Ja sam trenutno na 700 mg jer testiram hoce mi povecanje doze mozda pomoc. Kod trigeminusa se moze ic na 1200 mg. Kad moja neurologica sazna da sam na 700 past ce u komu. Haha. Kontaktirala ju jucer da sam pshiicki u komi, ali nije bila ona nego neki dr. na zamjeni i on mi je rekao da ubacim Gabapentin 2X100 kao dobro za smirenje. Nuspojave me ubijaju danas, nisam svoja, glava mi puca i na momente ne znam sta radim od smantanosti. :/ E sad...trebala bi izgurat s ovom kombinacijom do termina kod neurologce...26.11 da vidim sta ce rec za dalje. Ako se smanje nuspojave ovo Gabapentina jer ako ne za 2-3 dana prestajem...Carbamazepin me nije ovoliko mucio. Uglavnom kakva je to neuralgija kod koje ovakva saka tableta ne djeluje?

    Sto se udlage tice i tog specijaliste..ja sam cula preporuke da je dobar...ali ovdje u Njemackoj su je 2 zubara namjestala jer kao zagriz nije skroz pasao..Inace ona je namjestena na retainer dolje a ne direkt na zube sto je opet glupo...ali moram drzat retainere da mi se ne vrate zubi...Iako mozda se i to sad promijeni nakon termina kod ortodonta. A zub..to mi je jos zadnja opcija. Ako ga izvadim a bez promjene...jbg, bar cu znati da sam i to probala...Vidis da sam u fazi da pijem po 1000 tableta dnevno samo da stane...spremna sam skocit s aviona ako ce mi netko rec da ce ovo prestat..vjeruj mi..
    Posljednje uređivanje od fierainquieta4 : 14.11.2019. at 16:08

  6. #406
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj fierainquieta4 prvotno napisa Vidi poruku
    Razmišljam stvarno izvaditi zub. Jedino mi je to ostalo. Jel tebe baš zub bolio i kako su ti došli na ideju vadenja nakon što su izvadili živac? Koliko dugo si imala bolove? Meni još nijedan zubar nije to savjetovao ali bi tražila na svoju ruku pa mogu reć da sam bar probala ako ništa...ko i ostalih 1000 stvari do sada..:/

    Gesendet von meinem SM-G970F mit Tapatalk
    Ne znam koliko dugo. Mjesec dana, ali ne konstantno. Javilo bi se niotkuda i tu i tamo prestalo uz injekciju novokaina jer nista, ama bas nista drugo nije pomagalo. Nisam uopce dvaput razmisljala kad su predlozili da ga izvadim. Boljeli su zivci/kost/sto god na tom dijelu i kad je zub izvadjen, nikad se vise nista nije javilo.

    Na rentgenu se nije vidjelo nista sto bi uzrokovalo bol, niti je bol bila imalo slicna boli koju uzrokuje zub (svasta me boljelou zivotu, a vezano uz zube).

  7. #407

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    217

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam koliko dugo. Mjesec dana, ali ne konstantno. Javilo bi se niotkuda i tu i tamo prestalo uz injekciju novokaina jer nista, ama bas nista drugo nije pomagalo. Nisam uopce dvaput razmisljala kad su predlozili da ga izvadim. Boljeli su zivci/kost/sto god na tom dijelu i kad je zub izvadjen, nikad se vise nista nije javilo.

    Na rentgenu se nije vidjelo nista sto bi uzrokovalo bol, niti je bol bila imalo slicna boli koju uzrokuje zub (svasta me boljelou zivotu, a vezano uz zube).
    I stalo je odmah nakon vadjenja?

  8. #408
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Možda je moja logika prejednostavna, ali mi nije jasno zašto si skidala aparatić ako i dalje imaš retainer? Ako je ortodontska terapija nešto smrdala, onda retainer ne dozvoljava da se stvar vrati na staro, zar ne?
    AD 2) ako su ti rekli da je u pitanju zglob i bol je na suprotnoj strani od zuba, ja bih taj zub pustila na miru zasad.

  9. #409

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    217

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Možda je moja logika prejednostavna, ali mi nije jasno zašto si skidala aparatić ako i dalje imaš retainer? Ako je ortodontska terapija nešto smrdala, onda retainer ne dozvoljava da se stvar vrati na staro, zar ne?
    AD 2) ako su ti rekli da je u pitanju zglob i bol je na suprotnoj strani od zuba, ja bih taj zub pustila na miru zasad.
    Da tako i ja razmišljam zapravo ali bih htjela prvo mišljenje ortodonta prije nego bacim retainer...jer neće se zubi baš skroz vratiti na staro

    Boli s obe strane ali sa strane zuba češće i jače...I s te strane su i išli najjači bolovi prije terapije zuba..kaže i zubar da je i zub tu definitivno imao neku funkciju u cjelokupnoj boli..odnosno živac od zuba...

    Gesendet von meinem SM-G970F mit Tapatalk
    Posljednje uređivanje od fierainquieta4 : 14.11.2019. at 18:31

  10. #410
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Osobno bih preferirala savjete od neuro nad specijalistom.za bol. Za drugo ne znam. Daj boze da izvadis zub i to bude to, ako te ta strana jace boli.

  11. #411

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    217

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Osobno bih preferirala savjete od neuro nad specijalistom.za bol. Za drugo ne znam. Daj boze da izvadis zub i to bude to, ako te ta strana jace boli.
    Stajem sa Gabapentinom jer me ubija i u najmanjoj dozi..Glava me boli otkad ga uzimam uzasno, pritisak u ocima i jos magla neka u glavi ko da nisam pri svjesti...Zaboravim nesto 5 min nakon
    sto napravim...jebes to sve! Ostajem samo na Carbi.."samo"..i cekam termin kod neurologice da vidim sta ce rec dalje za tablete...ovo je uzas...Da mi bar maknu bol kad mi vec mozak unistavaju...
    Hvala ina...ocito cu se jos morat strpit do zuba...al nada umire zadnja...
    Posljednje uređivanje od fierainquieta4 : 15.11.2019. at 11:26

  12. #412
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Evo sad na interlibrru dosta knjiga o temporomandibularnom poremecaju, raznorazni autori, pa knjiga tomislav badel temporomand poremecaj i stomatoloska protetika, ocito je to ipak dosta prisutno.

  13. #413

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    217

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo sad na interlibrru dosta knjiga o temporomandibularnom poremecaju, raznorazni autori, pa knjiga tomislav badel temporomand poremecaj i stomatoloska protetika, ocito je to ipak dosta prisutno.
    Sta protetika nisu proteze? Umjetni zubi i to?

    Gesendet von meinem SM-G970F mit Tapatalk

  14. #414
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj fierainquieta4 prvotno napisa Vidi poruku
    I stalo je odmah nakon vadjenja?
    Nije boljelo u trenutku vadjenja (bol bi dolazila i odlazila, bez nekog pravila), ali nikad se vise nije javila.

  15. #415

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    217

    Početno

    Upravo sam shvatila da lik koji mi je vodio ortodonciju nije uopće specijalist ortodont...već običan zubar, koji radi u praksi mame koja me nije nijednom pogledala tijekom terapije...možda jedanput..uopće ne znm jel to legalno!?::/

    Gesendet von meinem SM-G970F mit Tapatalk

  16. #416
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj fierainquieta4 prvotno napisa Vidi poruku
    Upravo sam shvatila da lik koji mi je vodio ortodonciju nije uopće specijalist ortodont...već običan zubar, koji radi u praksi mame koja me nije nijednom pogledala tijekom terapije...možda jedanput..uopće ne znm jel to legalno!?::/

    Gesendet von meinem SM-G970F mit Tapatalk
    Naravno da nije.
    Skupila bih papire (valjda imas pisani trag da si bila kod njega) i trazila povrat uplacenih sredstava s obzirom na nelegalni tretman i posljedice koje je ostavio. Priprijetila bih mu i tuzbom.
    Ako ne pristane, svakako uzmi odvjetnika , ovo je cisto ko suza. Ortodontsku terapiju smije provoditi samo spec.ortodont.

    Mislim, uzas...zbilja mi je zao cijele tvoje situacije.

  17. #417

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    217

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno da nije.
    Skupila bih papire (valjda imas pisani trag da si bila kod njega) i trazila povrat uplacenih sredstava s obzirom na nelegalni tretman i posljedice koje je ostavio. Priprijetila bih mu i tuzbom.
    Ako ne pristane, svakako uzmi odvjetnika , ovo je cisto ko suza. Ortodontsku terapiju smije provoditi samo spec.ortodont.

    Mislim, uzas...zbilja mi je zao cijele tvoje situacije.
    Hvala ti puno. Mislim sad mi je najbitnije riješiti nekako ovaj zdravstveni dio...al izgleda da se lik na meni "ucio".. U CV-u mu pise "poznaje ortodonciju u praksi"...užas...

    Gesendet von meinem SM-G970F mit Tapatalk

  18. #418
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Ajme . I kod ortofoncije za odrasle, kaf ih provode spec., puno je nrpoznancica i komplikacija, tek ovako kad nisu specijalisti. Iako sumnjam da ces imat ista sto ima njrgov, a ne mamin pecat i potpis.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 17.11.2019. at 15:37

  19. #419

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    217

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme . I kod ortofoncije za odrasle, kaf ih provode spec., puno je nrpoznancica i komplikacija, tek ovako kad nisu specijalisti. Iako sumnjam da ces imat ista sto ima njrgov, a ne mamin pecat i potpis.
    Ina koliko je tebi dugo tretirani zub bio osjetljiv na dodir? Ja želim ovaj zub van i gotovo...nervira me to čekanje..možda bi nešto tako banalno riješilo cijeli problem...:/

    Gesendet von meinem SM-G970F mit Tapatalk

  20. #420
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj fierainquieta4 prvotno napisa Vidi poruku
    Ina koliko je tebi dugo tretirani zub bio osjetljiv na dodir? Ja želim ovaj zub van i gotovo...nervira me to čekanje..možda bi nešto tako banalno riješilo cijeli problem...:/

    Gesendet von meinem SM-G970F mit Tapatalk
    Uputa kod cmd poremecaja je ne pipkat zube i vilicu da bi se testirala osjetljivost ma bol, neho pustit na miru. Njega su pipkali samo zubari poslije. Desni povise njega su relafivmo prestale bit osjetljive nakon mozda 2 tjedna. On se javi npr kod prehlade, reko endodont to je normalno, ono da je na zagriz malo osjetljiviji. U pravilu ja taj zub vise ne osjetim, al ga nit sama ne testiram. Skuzila sam da mi se zglob aktivira kad radim nesto sto je zabranjeno tipa odgrizanje komda swndvica zubima. Ja sad radik plitke sendvice i trgam ih rukama prije nego cu stavit uusta. A taj dan malo pojacano nosik udlagu dok se zglob ne smiri. Al, ja nw toj str imam subluksaciju, tj kad jako zinem zglob skoro izleti pa zato boli valjda - vidljivo nq rtg ortopanu s otv vilicom.

    Ono prije sto si me pitala cmd i protetika, za knjgu-nemam pojma, nisam listala pa ne znam rec jel to samo protefika i ili i ortod. Ocito postoji sto stvari koje se s vilicom i zglobovima u ustima mogu dogadjat iz puno razloga koje bas ful ne kuze
    Posljednje uređivanje od ina33 : 18.11.2019. at 10:02

  21. #421

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    217

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Uputa kod cmd poremecaja je ne pipkat zube i vilicu da bi se testirala osjetljivost ma bol, neho pustit na miru. Njega su pipkali samo zubari poslije. Desni povise njega su relafivmo prestale bit osjetljive nakon mozda 2 tjedna. On se javi npr kod prehlade, reko endodont to je normalno, ono da je na zagriz malo osjetljiviji. U pravilu ja taj zub vise ne osjetim, al ga nit sama ne testiram. Skuzila sam da mi se zglob aktivira kad radim nesto sto je zabranjeno tipa odgrizanje komda swndvica zubima. Ja sad radik plitke sendvice i trgam ih rukama prije nego cu stavit uusta. A taj dan malo pojacano nosik udlagu dok se zglob ne smiri. Al, ja nw toj str imam subluksaciju, tj kad jako zinem zglob skoro izleti pa zato boli valjda - vidljivo nq rtg ortopanu s otv vilicom.

    Ono prije sto si me pitala cmd i protetika, za knjgu-nemam pojma, nisam listala pa ne znam rec jel to samo protefika i ili i ortod. Ocito postoji sto stvari koje se s vilicom i zglobovima u ustima mogu dogadjat iz puno razloga koje bas ful ne kuze
    Ma ja zub ne smijem dirnut prstom..meni je to cudno...Ja cu ga vadit sigurno, jer imam dojam da mi idu iglice po obrazu dok prpkam zub..ili dok grizem na njega...Ne znam vise ni sama sad jel umisljam ili je stvarno tako...Svejedno necu bit mirna dok zub nije vani...Danas sam radila magnetnu celjusti..Nalazi iduci pon...

  22. #422
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Sretno, drzim palceve da je zub jer jr to najlakse rjesivo. Javi ako se na to odlucis jel pomoglo.Nalaz Mr-a tj Ct-a je ugl da se vidi jel neka koma artroza po zglbovima i jel vilica u ponaku, ako sam dobro skuzila, a za tebe mi se cini malo vjerojatno da su zglobovi u komi.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 19.11.2019. at 10:44

  23. #423

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    217

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Sretno, drzim palceve da je zub jer jr to najlakse rjesivo. Javi ako se na to odlucis jel pomoglo.Nalaz Mr-a tj Ct-a je ugl da se vidi jel neka koma artroza po zglbovima i jel vilica u ponaku, ako sam dobro skuzila, a za tebe mi se cini malo vjerojatno da su zglobovi u komi.
    Hvala, javim. Sutra idem u jos jednog specijaliste endodonta da pogleda taj zub...Nakon toga cu odluciti...A MRT mi bar moze potvrditi ili ne CMD...Na RTG-u su zglobovi izgledali cudno, zato me i poslao na magnetnu...vidjet cemo...

  24. #424
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Nazalost, bojim se da MR nije dovoljan za potvrdu / iskljucenje CMD-a. Tj, da uredan MR ne znaci da nemas CMD, ako klinicka slika (simptomi, anamneza), na to ukazuje. Pokusavam ti ukazati na to da nisu hodogrami medicine tako jednoatavni. Ako sam j krivo pokopcala - javi.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 19.11.2019. at 14:13

  25. #425

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    217

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Nazalost, bojim se da MR nije dovoljan za potvrdu / iskljucenje CMD-a. Tj, da uredan MR ne znaci da nemas CMD, ako klinicka slika (simptomi, anamneza), na to ukazuje. Pokusavam ti ukazati na to da nisu hodogrami medicine tako jednoatavni. Ako sam j krivo pokopcala - javi.
    Da moguce...a eto vidjet cemo sta ce pokazat...Danas sam bila na fizioterapiji i rekao mi je da mi se prvih par puta mogu simptomi pogorsat i sad to vec osjetim...grozan dan...

  26. #426
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Drzim palceve i grlim. Ja sam dobila uputu za jednu vjezbu koju sam radila pokorno po uputi cca 1.5 god (otvaranje vilice s jezikom ma gornjem nepcu). Kako sam skuzila da su mi zglobivi od toga napetiji, prestala sam je radit Bog te pita jel to alucajnost i jesam li umislila, al ne rafim je vise. Vidjet cu na kontroli sto dr kaze i hoce li go sto je ne radim bit neki zez u smislu da ce me kad bas moram otvorit usta vise bolit. Sad ih ne otvaram preko neke sirine i mogu tako normalno zivit. Cak i pjevat, sto je prije automatski izazivalo bol, cak i bez sirenja vilice..ne neuralgijsku, nego bol u zglobu.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 20.11.2019. at 15:42

  27. #427
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Mislim, bude i neiralgijske boli na tu stranu iza uha, po licu (ono-iglice i sijevanja) al cesce na drugoj strani koja je oduvijek bila sklonija neuralgijama. Al uglavnom, kada mene boli kao zglob to je ugl osjecaj napetosti i zatezanja na toj strani.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 20.11.2019. at 22:07

  28. #428

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    217

    Početno

    Ljudi, našao mi je ovaj specijalist endodont upalu na vrhu korijena tretiranog zuba..Opcija napravit reviziju il ga vadit. Moram sama odlučit. Revizija bi koštala stotine eura a ne garantira mi se uspjeh. Rekao mi je da ne zna hoće mi ijedan od postupaka ukloniti bol koju imam...Kaže i da s desne strane bol ne može bit od zuba
    ..eto...Sad ni sama ne znam sta da radim..

    Gesendet von meinem SM-G970F mit Tapatalk

  29. #429
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Ja mislim da je to dobra vijest, barem ce se nesto pocet raspetljavat - to je na strani koja je osjetljivija? Koliko kosta vadjenje i moras li onda stavljat nesto na.mjesto tog zuba?

  30. #430
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Inace, nisu ni meni garantirali nista, nema tu garancija. Al su bolovi kod mene koji su nastajali (bas neuralgija) nakon uspjesno izlijecenog zuba (recimo 7 dana nakon) bitno popustili (ono s 10 stalno su dosli na tipa 1-3 i to rijetko). Prije toga ga je lijecio zubar koji nije endodont u trajanju skoro pa mjesec dana-pa malo popusti, pa krene, pa on otvara, pa stavlja lijek. Ova drugi endo jr napravio pravu operaciju i to je bilo to. Prevladavajuci osjecaj meni sad na desni (ispod tog zgloba lijevo) ko da me neko rukom drzi po desnima, kao da me stisce. Ne znam jesam li se navikla na taj osjecaj il je i to popustilo, il kombinacija.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 21.11.2019. at 20:11

  31. #431

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    217

    Početno

    A znam al mi je tesko sad odlučit. Vadjenje je besplatno a implatante ni stavljala tek kad se sve smiri...ako se smiri..još mi je spominjao neku atipicnu odontalgiju...usrao me s tim izjavama majkemi...

    Meni je s desne strane takav osjećaj stezanja i ko da mi je grc u misicu...malo se povuče pa opet...



    Gesendet von meinem SM-G970F mit Tapatalk

  32. #432

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    217

    Početno

    Jesi ti imala neuralgiju s te strane i prije popravka?

    Gesendet von meinem SM-G970F mit Tapatalk

  33. #433

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    217

    Početno

    Jel te ikad s te strane di te zglob boli strecne il onako kao da zategne? Možda disfunkcija čeljusti ipak nije bila kriva dijagnoza kod mene..samo ne kužim zašto me nekad strecne desno...

    A ja sam razmišljala i ova napetost desno ko da mi je tek krenula nakon što sam dobila ove retainere na zube...ne znam jel može bit od toga al ne sjećam se da me to mučilo na početku svega ovoga..prije nego sam skinula aparat...il mi je tada to bilo neprimjetno jer su strecanja bila gora...

    Gesendet von meinem SM-G970F mit Tapatalk

  34. #434
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Ja sam oduvijek sklona neuralgijama, tako da je odg da, al najgore napade na toj strani sam imala neposredno prije nego sto se zub izlijecio i neka 2 dana poslije otprilike.Mene cak zna i po sisi strecat lijvoj (blago). tako da.. pitas krivu. Sisa je bila prije zuba i of kors da nema veze sa zubom, ni celjusti. Ja sam jedn tome sklona.

    Za zglob i strecne, al puno cesce zategne. Zatezanje je prevladavajuci osjecaj.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 22.11.2019. at 08:58

  35. #435
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Evo ovako to kod mene izgleda - malo jace neki dan zinila pa poceo bolit lijrvi zglob.Spontano proslo. Iz nepoznatog razloga prekjucer poceo strecat (iglice, munje) dio koze po vratu i negdje unutra kao oko tog lijevog zgloba. Dan vremena pila nesto ala ibuprof -proslo. Danas ok.To je kod mene dinamika, al s tendencijom da je sve manje problema, kad gledam unazad razdoblje od dg cmd-a, a to je 2-3 god mislim. Moguce i da manje paznje obracam, al nije sve od manje paznje, stvarno mi je lakse.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 22.11.2019. at 09:03

  36. #436

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    217

    Početno

    Ja se samo bojim da ne izvadim zub, a ovo sve ostane...:/ A opet ne da mi se vise navlacit s tim lijecit i pokusavat i davat tolike novce, ako ce na kraju svakako morat van...Nisam pametna...
    Meni trne pvoremeno i lijeva strana jezika..Mislim da par tih simptoma moze imat veze sa zubom (jer pokazivao mi je kako je ta upala kraj korijena, tocno na mjestu di prolazi
    taj zivac)..Cak je i govorio da bi se ako ne bi revizija uspjela mogla radit ta neka resekcija korijena ..di se kida dio korijena, ali je rekao da bi to moglo bit rizicno radi zivca...da se ne osteti
    zivac i onda mi ostane utrnut donji dio usana ..

    Al ne vjerujem da su mi svi simptomi od toga..mislim ovo grcenje i zatezanje celjusti desno (skupa sa vratom) i strecovi u celjusnom zglobu, to mi vise smrdi na CMD...Kod mene je to
    tako uzasno komplicirano radi aparata, neuralgije i mog mozga... da bi se najradije propucala!

  37. #437

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    217

    Početno

    Magnetna celjusti je pokazala blagu dislokaciju diska i nista specijalno zapravo...Doktorica prica o CMD-u i terapiji udlagom i fizioterapijama...Nista nova, meni se jednostavno ne moze pomoc jer moja bol nema uzroka

  38. #438
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    fiera, nisam sve čitala pa ne znam, jesi probala s osteopatskijm tretmanima? Ja sam jednom bila u osteopatkinje, na dva tretmana, nakon iščašenja koljena. Iako mi je osoba bila krajnje iritanjtna, a nisam baš ni znala gdje osteopatija spada (medicina ili ne), dala sam tretmanu šansu jer mi je to preporučila prijateljica maserka s puno znanja. Deblokirala mi je koljeno u jednom tretmanu, što je meni bilo nevjerojatno (meni je bila 2. takva ozljeda u životu, a i tuđih sam se nagledala, pa znam da to ne ide inače tako).
    Jedno od njenih pitanja je bilo i jesam li kad nosila fiksni aparatić, zato me tvoja tema sjetila osteopata. Vidim na njihovim stranicama da tretiraju i neuralgije. Ovdje imaš upozorenje korisnicima, a u izborniku lijevo i primjere indikacija.
    Posljednje uređivanje od vertex : 25.11.2019. at 12:55

  39. #439
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    I da dodam, skupo je to bilo, jedno 400 kn tretman, čini mi se.

  40. #440

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    217

    Početno

    Nisam, a probat cu..probala bi sve..jel mi mozes poslat kontakt te koja je tebi radila tretman u privatno? Hvala...

  41. #441
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Slican nalaz mome. Pomoci ce ti, samo se moras naoruzat strpljenjem.

  42. #442

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    217

    Početno

    Jos se nisam odlucila da li da vadim zub il probam s revizijom prvo...:/ Uzasno mi je tesko...Vadila bih ga, a opet se bojim da bi zub manje mogao zakomplicirat jos
    taj problem s celjusti...i pitam se bi li mozda revizija ipak pomogla...da sacuvam zub...sta ti mislis ina?

  43. #443
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    ina ti nije u životu liječila više od 2-3 zuba (ili 1 zub) tako da će vjerojatno reći ostavi zub.

    Mi koji smo liječili puno više zuba tijekom života i imali gadnije probleme reći ćemo ti vadi ga.

    Hoću reći ne može ti to nitko reći nego sama moraš odlučiti.

  44. #444
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj fierainquieta4 prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam, a probat cu..probala bi sve..jel mi mozes poslat kontakt te koja je tebi radila tretman u privatno? Hvala...
    Evo šaljem...

  45. #445
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Evo mene da sa cca 20 liječenih zubi demantiram Lili
    Ako ti taj zub nije izvor problema s neuralgijom, nema nikakvog razloga da ga vadiš. Ja sam radila i revizije na više zubi, i resekciju na jednom (zub mi je 20-ak godina poslije još uvijek unutra). Moj tadašnji zubar (koji je u biti bio čeljusni kirurg) mi to uopće nije predstavio kao big deal, tako da sam sad malo skeptična prema tom tvom koji se to boji radit.
    A možda se i ne boji nego ti je samo realno predočio sve mogućnosti i rizike, a moj nije jer hej, uvijek stigneš izvadit zub.

  46. #446

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    217

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Evo mene da sa cca 20 liječenih zubi demantiram Lili
    Ako ti taj zub nije izvor problema s neuralgijom, nema nikakvog razloga da ga vadiš. Ja sam radila i revizije na više zubi, i resekciju na jednom (zub mi je 20-ak godina poslije još uvijek unutra). Moj tadašnji zubar (koji je u biti bio čeljusni kirurg) mi to uopće nije predstavio kao big deal, tako da sam sad malo skeptična prema tom tvom koji se to boji radit.
    A možda se i ne boji nego ti je samo realno predočio sve mogućnosti i rizike, a moj nije jer hej, uvijek stigneš izvadit zub.
    Problem je sto ne mogu znati jel izvor problema dok ga ne izvadim..:/ Na zubu postoji problem, a sad jel on uzrokuje ove sve tegobe, to zubar ne moze garantirati...Ne predstavlja mi on reviziju ko
    big deal nego za tu resekciju je rekao da bi mi to radio drugi zubar (strucnjak za resekcije..kod njih u praksi ima svak za svoj dio) i da posto je blizu zivac pa da postoji rizik ostecenja, ali da se zato
    prvo proba s revizijom...

  47. #447
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Znam da ti je govorio za resekciju. Taj čeljusni mi nije predstavio resekciju kao big deal. Ili zato jer je bio prilično siguran da neće oštetiti živac, ili zato jer je u pitanju drugi zub kraj kojeg ne prolazi nikakav bitan živac ako takav postoji

  48. #448
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    E plus sam radila i reviziju na tom reseciranom zubu(isto masu godina poslije kad se opet pojavila upala na korijenu).
    Ali ja nisam patila od užasnih bolova, i kod nas je to sve puno jeftinije.

  49. #449

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    217

    Početno

    Argente znam sve..ja do sad nisam nikada imala problema sa zubima, ali isto tako nikada ovakve tegobe mjesecima...
    Zato kontam izvadim zub i onda cu znati nakon nekog vremena jel to ista pomoglo..ako je spasila sam si zivot doslovno,
    ako nije..jbg...nazad nema..( a zub me uzasno ubija u pojam jer svaki dodir jezikom na njega boli...

    Naravno kad bi mogla znati da se i revizijom ove tegobe mogu umanjiti onda bih naravno isla probati spasiti zub..Al najvise
    se bojim sad mucenja opet mjesecima i lijecenja i cekanja i nadanja pa da na kraju opet bude..idem ga ipak probat vaditi..ako
    me kuzite..

    Grozno je teska odluka i jos ne znam sta cu...Na mometne si kazem vadim ga, pa se u iducih par minuta opet predomislim...

  50. #450
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    A ako tegobe ne prestanu odmah, nego za tipa mjesec-dva, kako ćeš znati da ne bi prestale i bez vađenja zuba?
    Ja bih na tvome mjestu pitala zubara koliko vremena nakon revizije bi te trebalo prestati boljeti. I onog drugog koliko nakon resekcije. Vjerojatno će znati neki vremenski okvir. Ako je to tipa tjedan-dva, možda ti se isplati probati.
    I ako imaš €€€, jasno.

Stranica 9 od 12 PrviPrvi ... 7891011 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •