Stranica 4 od 12 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 552

Tema: Neuralgija trigeminus

  1. #151
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Mislim da je ok potrazit psiho pomoc ako ne mozes funkcionirati, zasto ne? To ti govorim kao stvarno kroner raznoraznih bolova. Grlim te i zelim ti da se sto prije proveselis fazama bez boli i da one postanu sto cesce i dulje, dok trauma boli malko ne izblijedi.

  2. #152

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    217

    Početno

    Hvala ti od srca, grlim nazad i želim isto. Mislim da cu to uciniti svakako. Jer koliko se god borila, ova bolest je jača od mene...Danas surfam o toj glosofaringealnoj i piše da su s vremenom napadi učestaliji i dulji..baš kao i kod mene i to me sad ubije u pojam ono skroz.. Nadam se samo da lijekovi pomažu i kod nje...

    Pošto sutra moram vozit nekako me strah piti Carbamazepin večeras. Pa sam kontala popit ibuprofen sutra prije fešte od 800 i vidjet hoće to šta donijet..


    Gesendet von meinem SM-G970F mit Tapatalk

  3. #153
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    E, znas da sam i ja.surfala da neuralgija trigeminusa ide sve gore s godinama? Malo.anegdotalnih dokaza: kpd mene (imam je zasad barem 35 god) nije, kod moje mame nije, mama je vec pokojna. Zelim ti mirnu vecer.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 27.09.2019. at 19:42

  4. #154

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    217

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    E, znas da sam i ja.surfala da neuralgija trigeminusa ide sve gore s godinama? Malo.anegdotalnih dokaza: kpd mene (imam je zasad barem 35 god) nije, kod moje mame nije, mama je vec pokojna. Zelim ti mirnu vecer.
    Hvala na podršci. Ugodna večer!

    Gesendet von meinem SM-G970F mit Tapatalk

  5. #155
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Citiraj fierainquieta4 prvotno napisa Vidi poruku
    I koliko je trajalo Jurana?
    Samo nekoliko tjedana jer je uzrok bio virusni parotitis koji je prošao.

    Znaš li da se antiepileptici daju i za psihičke tegobe? Budući sa se tako loše osjećaš u svakom pogledu, možda si trebaš pomoći lijekovima, ne mora značiti da će ti dugo trebati.

  6. #156

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    217

    Početno

    Ček kako ti je to i kada dijagnosticirano? Zar to ne ide uz temperaturu i natecenost?

    Gesendet von meinem SM-G970F mit Tapatalk

  7. #157

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    217

    Početno

    Ja ne kužim kako vama to prodje za tjedan dana i to s analgeticima. Ja popila danas prije Oktoberfesta ibuprofen 400 i ništa, streca me redovno oko clejusnih zgloba. Opet prebacuje lokaciju nakon grla zadnjih dana..Pa ja ne mogu više. Ovo nešto nije dobro kad toliko traje i ne prolazi.

    Gesendet von meinem SM-G970F mit Tapatalk

  8. #158
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Cek, ti mozes na Okoberfest?

    Ja sam bila u takvom stanju da sam lupala glavom u jastuk, cvilila ko zivotinja...kakva fešta, kakvo veselje...sad sam zbilja zbunjena...

  9. #159

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    217

    Početno

    Mogu da borim se ali mi nije do ničega. Ne pijem naravno i ne veselim se istinski...Pa drži me ovo više od mjesec dana ne mogu se zatvorit doma toliko dugo. Prvih tjedan dana jesam...prije popravka zuba mi je bilo puno gore. Sad se može nekako izdržat al ne prolazi nikako skroz. Zato ni meni nije jasno kad ljudi pišu prošlo im za 10 dana...ibuprofen ništa

    Gesendet von meinem SM-G970F mit Tapatalk

  10. #160

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    217

    Početno

    I boli još intenzitetom od 5-7. I trne dio jezika. Ja se pitam kako ovako živjeti ako nikad ne prodje?:/

    Gesendet von meinem SM-G970F mit Tapatalk

  11. #161

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    217

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Cek, ti mozes na Okoberfest?

    Ja sam bila u takvom stanju da sam lupala glavom u jastuk, cvilila ko zivotinja...kakva fešta, kakvo veselje...sad sam zbilja zbunjena...
    Pitanje, kako je to kod tebe proslo? Rekla si da ti je nakon lijecenja zuba bilo puno lakse, ali i dalje je strecalo ili? Je li se povlacilo postepeno ili je odjednom stalo skroz? Jesi imala u tih 2-3 mjeseca dana di te nije nimalo strecalo? Evo proslo je vise od mjesec dana i nema dana da me ne streca...To nesto nije normalno jer i trigeminus bi trebao pustati nakon nekog vremena ili? Stvarno sam ocajna kad vidim da ljudima prodje i bez antiepileptika, a mene ne pusta.

  12. #162

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    217

    Početno

    Iako su svi digli ruke od mene evo samo da se javim da sam skinula aparatic i dobila sam tu udlagu da mi proba rasteretit zglob. Inace, promjene u vezi boli nema. Isti je uzorak, ista bol, kaze stomatolog da se strpim sad s udlagom par tjedana da vidim oce pomoc prije nego pocnem s tabletama. A meni su iskreno ti antiepileptici jos zadnji tracak nade jer vidim da vrijeme na zalost ne pomaze kao kod vas.

  13. #163
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Nisam vidjela poruku prije, sorry.
    Dakle, nije mi proslo odjednom nakon vađenja osmice,ali se smanjilo za pola ako ne i vise.
    Strecalo je svakodnevno i boljelo po sat-dva dnevno jos cca dva mjeseca. Onda se javljalo na mahove nakon izlaska na jak vjetar i sl.kao bol koja bi trajala do nekoliko sati i kao trnjenje jedne grane, ono zubi bole na dodir kao da sam ih u led zabila...

    Zao mi je da kod tebe nema pomaka na bolje.

  14. #164

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    217

    Početno

    Da i meni se tako bol nakon zuba smanjila za pola. No, ova strecanja se ne smanjuju. Tj. stvarno ovisi o danu...Jucer me npr. uho rasturalo cijeli dan, ko da mi netko sjedi u njemu i bocka stalno iglicom. Onda mi se iduci dan prebaci na celjust, pa grlo, pa opet uho itd. Tu i tamo strecne i desno. Jel i tebi tako mijenjalo lokaciju ili uvijek ista tocka? Ova nepredvidljivost me ubija psihicki. 18.10. imam magnetnu bas me zanima hoce ona sta pokazat...Jer ako je svima vama vrijeme odnijelo bol, a meni ne odnosi, onda mora da postoji neki tjelesni uzrok koji iritira taj zivac...ne znam..:/

  15. #165

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    217

    Početno

    I jel te samo jedna strana boljela? Meni je cudno to i da me desno strecne, a svugdje pise da kad su obe strane da je najcesce simptomatska neuralgija...

  16. #166
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj fierainquieta4 prvotno napisa Vidi poruku
    I jel te samo jedna strana boljela? Meni je cudno to i da me desno strecne, a svugdje pise da kad su obe strane da je najcesce simptomatska neuralgija...
    Obje strane mogu biti osjetljive ako je bol zbog aparatića.

    Budi strpljiva - takve stvari ne prolaze brzo. Meni je trebalo nekoliko tjedana, možda i mjeseci da se oporavim.

  17. #167

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    217

    Početno

    @peterlin Hvala. Znam svi mi to kazu, ali meni cak nije toliki problem istrpiti tu bol koliko me psihicki ubija ta neizvjesnost hoce li proci i sta je...Jer puno mi njih kaze da je neuralgija ne bi mogla trpiti toliko dugo bez tableta, ali na ovaj nacin moze strecati po mojoj logici samo zivac..I valjda ima raznih vrsta neuralgija sa razlicitim intezitetom boli ...ili sam ja luda..

  18. #168

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    217

    Početno

    Jel itko ikad cuo za ovakvo nesto: znaci imam pristic tocno ispod usne lijevo i kad ga zacesem osjetim lagano zatezanje u tom podrucju di me boli. Bolesno.

  19. #169
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj fierainquieta4 prvotno napisa Vidi poruku
    Jel itko ikad cuo za ovakvo nesto: znaci imam pristic tocno ispod usne lijevo i kad ga zacesem osjetim lagano zatezanje u tom podrucju di me boli. Bolesno.
    Pa nije to nikakvo čudo. Negdje kod prištića prolazi neki živac/ogranak. Neurološki sustav je komplicirana mreža: https://hr.wikipedia.org/wiki/%C5%BDiv%C4%8Dani_sustav

    Osjet boli ne leti po zraku nego prolazi upravo tim živčanim vlaknima. Biologija za osnovne škole.

  20. #170

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    217

    Početno

    Da znam sve, ali to mi samo potvrdjuje da je zivac, tj. neuralgija.

  21. #171
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Strpljenja... i čuvaj se. Trebat ćeš izbjegavati vjetar, propuh, hladnoću, nagle pokrete, jako žvakanje, toplo-hladno kod hrane, možda čak i frizerski salon itd. još neko vrijeme. Uzmi B complex - to garantirano pomogne kod regeneracije živaca.

    Ima i drugih metoda. Nisam sigurna, ali mislim da se HIL (high intensity laser) može koristiti i za ovu vrstu boli.

  22. #172

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    217

    Početno

    Hvala. Pijem Neurobion vec neko vrijeme. Probat cu i akupunkturu cula sam da mnogima pomogne. Ne znam, probat cu sve samo da prodje i da mi se vrati moj zivot nazad...:/

  23. #173
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj fierainquieta4 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala. Pijem Neurobion vec neko vrijeme. Probat cu i akupunkturu cula sam da mnogima pomogne. Ne znam, probat cu sve samo da prodje i da mi se vrati moj zivot nazad...:/
    nisam skužila jesi probala sa pregabalinom?
    meni je Lyrica pomogla.
    imam trigeminalnu, glosofaringealnu i okcipitalnu neuralgiju.
    ali opet ima dana kad me boli, recimo propuh me ubije, odmah krene bol, ali nije neizdrživa i prođe za koji dan.

  24. #174
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    tegretol mi je bio užasan, mislila sam da ću odapet od njega.

  25. #175

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    217

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    nisam skužila jesi probala sa pregabalinom?
    meni je Lyrica pomogla.
    imam trigeminalnu, glosofaringealnu i okcipitalnu neuralgiju.
    ali opet ima dana kad me boli, recimo propuh me ubije, odmah krene bol, ali nije neizdrživa i prođe za koji dan.
    Nisam probala ni s jednim lijekom. Jedna neurologica mi je prepisala Gabapentin, njega sam uzimala dva dana a onda stala tako
    da ne znam jel sta djelovao. Druga Tergetol, njega jos nisam probala. Vidim da svatko ima drukciju reakciju na lijekove. Neki govore
    Tergetol im je spas, nekima uzas...Tako da ne znam. Meni ovo skroz cudno kod mene da drzi mjesec i pol, a eto vama svima se povuce
    nakon par dana. Da ja nemam mozda nesto ovakvo: http://dental4u.ba/aktuelnosti-iz-st...u-usta-i-lica/

    Jucer mi je frend student mediice rekao da njemu to vise ne zvuci ko neuralgija posto mi bol stalno mijenja lokaciju i pogadja i desno. Sad
    sam jos zbunjenija majkemi...

  26. #176
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    a ne, nije par dana. kad me prvi put ulovilo trajalo je dugo. i drugi puta isto, i treći puta.
    ni jedna tableta ne može pomoći za dva dana, zašto si prestala uzimati?

    i pusti ti studenta medicine, on je daleeeeeko od neurologa.

  27. #177

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    217

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    a ne, nije par dana. kad me prvi put ulovilo trajalo je dugo. i drugi puta isto, i treći puta.
    ni jedna tableta ne može pomoći za dva dana, zašto si prestala uzimati?

    i pusti ti studenta medicine, on je daleeeeeko od neurologa.
    A meni je i neurologica rekla da ne može boljeti s obe strane ako je trigeminus.:/ Stala sam s Gabapentinom jer me zabolio zub i tretiran mi je korijen. Tada mi je ona rekla da stanem s terapijom jer je mislila da je sve od zuba..

    Nažalost nije bilo iako mi se intenzitet boli je smanjio za pola..

    Gesendet von meinem SM-G970F mit Tapatalk
    Posljednje uređivanje od fierainquieta4 : 12.10.2019. at 11:39

  28. #178
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj fierainquieta4 prvotno napisa Vidi poruku
    A meni je i neurologica rekla da ne može boljeti s obe strane ako je trigeminus.:/ Stala sam s Gabapentinom jer me zabolio zub i tretiran mi je korijen. Tada mi je ona rekla da stanem s terapijom jer je mislila da je sve od zuba..

    Nažalost nije bilo iako mi se intenzitet boli je smanjio za pola..

    Gesendet von meinem SM-G970F mit Tapatalk
    Promijeni neurologinju.
    Moguce je, iako vrlo rijetko, ali moguce, da se istovremeno upale obje grane. Pakao od zivota za te ljude i cesto je operativno presjecanje zivca jedino dugotrajno rjesenje. Doduse i tu je uspjesnost oko 50%, bar je tako bilo navedeno u publikacijama koje sam citala prije par godina.

  29. #179

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    217

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Promijeni neurologinju.
    Moguce je, iako vrlo rijetko, ali moguce, da se istovremeno upale obje grane. Pakao od zivota za te ljude i cesto je operativno presjecanje zivca jedino dugotrajno rjesenje. Doduse i tu je uspjesnost oko 50%, bar je tako bilo navedeno u publikacijama koje sam citala prije par godina.


    Gesendet von meinem SM-G970F mit Tapatalk

  30. #180
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj fierainquieta4 prvotno napisa Vidi poruku
    A meni je i neurologica rekla da ne može boljeti s obe strane ako je trigeminus.:/ Stala sam s Gabapentinom jer me zabolio zub i tretiran mi je korijen. Tada mi je ona rekla da stanem s terapijom jer je mislila da je sve od zuba..

    Nažalost nije bilo iako mi se intenzitet boli je smanjio za pola..

    Gesendet von meinem SM-G970F mit Tapatalk
    o itekako može, osjetila.

  31. #181

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    217

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam vidjela poruku prije, sorry.
    Dakle, nije mi proslo odjednom nakon vađenja osmice,ali se smanjilo za pola ako ne i vise.
    Strecalo je svakodnevno i boljelo po sat-dva dnevno jos cca dva mjeseca. Onda se javljalo na mahove nakon izlaska na jak vjetar i sl.kao bol koja bi trajala do nekoliko sati i kao trnjenje jedne grane, ono zubi bole na dodir kao da sam ih u led zabila...

    Zao mi je da kod tebe nema pomaka na bolje.
    Cini mi se da nam je jako slican bio razvoj simptoma. Od groznih bolova prije stomatoloskog tretmana i smanjivanja iza ali ne u potpunosti. Zato se nadam da ce mi biti ko i tebi i da ce se povuci nakon odredjenog vremena. Nego, mene muci jos ta petica kojoj je korijen tretiran. Ona je jos jako osjetljiva na dodir i kad je dirnem prstom odmah je pozljedim da me nastavi boljet i ne smijem je vise dirnut ni jezikom. Mozda bi imalo smisla vaditi taj zub i onda vidjet. Mozda tretman korijena nije dovoljan ako je zub toliko dugo (od prosle god) bio bolestan. Otic cu kod drugog zubara po misljenje jer mi je precudno da su najjaci bolovi direkt prestali nakon lijecenja zuba (bas kao i kod tebe kod vadjenja).

  32. #182

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    217

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Jesu li te poslali slikati taj zub nakon sto je popravljen? Kod mene je jedan korijen zuba bio saniran, ali se proces nastavio na drugom korijenu i susjednom zubu. Refleks gutanja te smeta vjerojatno zato jer je oteklina uhvatila meka tkiva i misice koji sudjeluju u tom procesu. Ne znam....

    S druge strane, i nakon popravka zuba osjetljivost ostaje jos neko vrijeme, dok se upala ne smiri. Nastavi sa B vitaminom, to ubrzava oporavak zivaca.
    Pozz @Peterlin, ako se ne varam ti si pisala da ti je trigeminus reagirao na procese u korijenima dva zuba. Jel mi mozes reci koji su to zubi bili i koliko dugo
    su nakon lijecenja ostali osjetljivi? Ja imam osjecaj zadnjih dana da mi je ova lijecena petica sve osjetljivija i osjetljivija. Ne smijem je dirnut prstom jer boli, a osjetljiva
    je i na dodire jezikom preko retainera. Zna mi i pulsirati. Mene stalno nesto kopka da vadim taj zub i onda vidim hoce se ovi simptomi povuci...Kaze zubar moze
    jos bit osjetljiva al bi on jos sacekao dok god ne boli jako u mirovanju...ne znam ni sama sta da radim..

  33. #183
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj fierainquieta4 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozz @Peterlin, ako se ne varam ti si pisala da ti je trigeminus reagirao na procese u korijenima dva zuba. Jel mi mozes reci koji su to zubi bili i koliko dugo
    su nakon lijecenja ostali osjetljivi? Ja imam osjecaj zadnjih dana da mi je ova lijecena petica sve osjetljivija i osjetljivija. Ne smijem je dirnut prstom jer boli, a osjetljiva
    je i na dodire jezikom preko retainera. Zna mi i pulsirati. Mene stalno nesto kopka da vadim taj zub i onda vidim hoce se ovi simptomi povuci...Kaze zubar moze
    jos bit osjetljiva al bi on jos sacekao dok god ne boli jako u mirovanju...ne znam ni sama sta da radim..
    Eh, to je bilo prije dosta vremena (desetak godina), ali sjećam se da je oporavak duuuugo trajao. Zubarica mi je radila trepanaciju korijena na dva donja kutnjaka (jedan do drugoga). To je zapravo rijetko, da se isti upalni proces pojavi na dva susjedna zuba, ali ja sam to iskusila. Liječenje je trajalo 2-3 mjeseca. Zubarica mi je napravila ovo: https://www.balenovic.hr/vadenje-zivca/
    Nakon umrtvljivanja živaca bilo mi je puuuno lakše, ali kompletan oporavak je potrajao još nekoliko tjedana. Nakon toga nikad me više nije uhvatilo tako jako. I danas sam osjetljiva na propuh i vjetar, pa se čuvam, ali i kad me uhvati - to je neusporedivo blaže nego prije rješavanja zubnih korijena, kad me neuralgija tako pucala da sam morala uzeti bolovanje, jer nisam funkcionirala. Osim toga, zubarica mi svake 2- 3 godine napravi poliranje zubnih korijena zbog paradentoze. Sa 57 godina nedostaje mi jedan kutnjak (petica) i na tom mjestu imam most. Na jednom zubu imam krunicu od mladosti, izvadili su mi osmice oko tridesete godine, a ostali zubi (kuc kuc o drvo) još uvijek stoje, ne bole i ne klimaju se.

  34. #184

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    217

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Eh, to je bilo prije dosta vremena (desetak godina), ali sjećam se da je oporavak duuuugo trajao. Zubarica mi je radila trepanaciju korijena na dva donja kutnjaka (jedan do drugoga). To je zapravo rijetko, da se isti upalni proces pojavi na dva susjedna zuba, ali ja sam to iskusila. Liječenje je trajalo 2-3 mjeseca. Zubarica mi je napravila ovo: https://www.balenovic.hr/vadenje-zivca/
    Nakon umrtvljivanja živaca bilo mi je puuuno lakše, ali kompletan oporavak je potrajao još nekoliko tjedana. Nakon toga nikad me više nije uhvatilo tako jako. I danas sam osjetljiva na propuh i vjetar, pa se čuvam, ali i kad me uhvati - to je neusporedivo blaže nego prije rješavanja zubnih korijena, kad me neuralgija tako pucala da sam morala uzeti bolovanje, jer nisam funkcionirala. Osim toga, zubarica mi svake 2- 3 godine napravi poliranje zubnih korijena zbog paradentoze. Sa 57 godina nedostaje mi jedan kutnjak (petica) i na tom mjestu imam most. Na jednom zubu imam krunicu od mladosti, izvadili su mi osmice oko tridesete godine, a ostali zubi (kuc kuc o drvo) još uvijek stoje, ne bole i ne klimaju se.
    Hvala ti na brzom odgovoru. A jesu te ta dva zuba bas boljela? Ili si samo neuralgiju imala? Meni je petica donja i izvadjen joj je zivac, ali mene ona jos boli...:/ Znaci bas ko da mi pulsira lagano i ne smijem je dirnut ni jezikom. Ja bi najradije iskreno izvadila taj zub. Jer ipak je nekako od njega sve krenulo...Osim toga bila je sumnja i na zub do: sesticu, da se i tamo nesto dogadja na korijenu..pa eto mozda je ista situacija kao i kod tebe da su oba....A opet glupo mi je vadit zub ako nema potrebe, tj. ako mi ne bi smirio ove ostale simptome...Na kraju bi mi bilo zao vjerojatno, a opet ne mogu znat dok ne probam..Sve nesto napamet...A opet nes ti jednog zuba, uvijek se moze naknadno sanirati...:/

  35. #185
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj fierainquieta4 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala ti na brzom odgovoru. A jesu te ta dva zuba bas boljela? Ili si samo neuralgiju imala? Meni je petica donja i izvadjen joj je zivac, ali mene ona jos boli...:/ Znaci bas ko da mi pulsira lagano i ne smijem je dirnut ni jezikom. Ja bi najradije iskreno izvadila taj zub. Jer ipak je nekako od njega sve krenulo...Osim toga bila je sumnja i na zub do: sesticu, da se i tamo nesto dogadja na korijenu..pa eto mozda je ista situacija kao i kod tebe da su oba....A opet glupo mi je vadit zub ako nema potrebe, tj. ako mi ne bi smirio ove ostale simptome...Na kraju bi mi bilo zao vjerojatno, a opet ne mogu znat dok ne probam..Sve nesto napamet...A opet nes ti jednog zuba, uvijek se moze naknadno sanirati...:/
    Da, tako me boljelo da sam tjedan dana bila doma (inače sam jako rijetko na bolovanju). Vidjela sam sve zvijezde. Mislila sam da ću odapeti. Dobila sam antibiotike za liječenje upale, brufen protiv bolova (600 mg - 3x dnevno) i peptoran za zaštitu sluznice želuca. Poslala me zubarica na slikanje da vidi u kakvom stanju su korijeni i nakon toga je krenula s popravkom zubi. Ne znam da li je to i kod tebe slučaj, ali ako nisi slikala taj zub, to bi svakako trebala napraviti.

  36. #186

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    217

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Da, tako me boljelo da sam tjedan dana bila doma (inače sam jako rijetko na bolovanju). Vidjela sam sve zvijezde. Mislila sam da ću odapeti. Dobila sam antibiotike za liječenje upale, brufen protiv bolova (600 mg - 3x dnevno) i peptoran za zaštitu sluznice želuca. Poslala me zubarica na slikanje da vidi u kakvom stanju su korijeni i nakon toga je krenula s popravkom zubi. Ne znam da li je to i kod tebe slučaj, ali ako nisi slikala taj zub, to bi svakako trebala napraviti.
    Meni su isto najjaci (nepodnosljivi) bolovi bili prije lijecenja zuba. Jesam da, zub je snimljen vise puta. Prije lijecenja i nakon da se vidi jel korijen ispravno popunjen. I na slikama se sad sve cini pet, ali meni on jos smeta i zato se bojim da nije mozda on uzrok cijelim neuralgijskim simptomima. Pogotovo zato jer je jos toliko osjetljiv. Jesu se tebi nakon lijecenja zuba nastavila nerualgijska strecanja il se odmah povuklo sve? A sestici je korijen cudan, ali smatraju da nije upala dok god nemam simptome i ne bi je busili...Ne znam, ali ici cu svakako sad na drugo misljenje.

  37. #187
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj fierainquieta4 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni su isto najjaci (nepodnosljivi) bolovi bili prije lijecenja zuba. Jesam da, zub je snimljen vise puta. Prije lijecenja i nakon da se vidi jel korijen ispravno popunjen. I na slikama se sad sve cini pet, ali meni on jos smeta i zato se bojim da nije mozda on uzrok cijelim neuralgijskim simptomima. Pogotovo zato jer je jos toliko osjetljiv. Jesu se tebi nakon lijecenja zuba nastavila nerualgijska strecanja il se odmah povuklo sve? A sestici je korijen cudan, ali smatraju da nije upala dok god nemam simptome i ne bi je busili...Ne znam, ali ici cu svakako sad na drugo misljenje.
    Liječenje je dugo trajalo, ali simptomi su mi se dosta ublažili nakon što su mi uklonili živac, ali sam taj proces bio je gadan - vrlo bolan i dosta dugo je to trajalo. Zubarica mi je zube probušila, stavila unutra sredstvo za umrtvljivanje živca i zatvorila kavitom (privremenom plombom). Znam da je rekla da sama maknem taj gornji sloj ako me bude nezdrživo boljelo. Morala sam baš to napraviti. Baš je bio Božić i planirali smo ići na put, ali ja sam crkavala od bolova i razvalila sam si tu privremenu plombu viljuškom za kolače i pincetom za obrve. Užas.... Olakšanje je bilo gotovo trenutno (nije bol nestala nego je postala podnošljiva) ali trgalo me to još neko vrijeme. Ne volim se toga ni sjetiti...tako da suosjećam. Da mi je tada rekla da želi izvaditi zub ili oba zuba, pristala bih istog trenutka. Da nisu bili baš praznici, ne bih se dvoumila, ali eto - slučajno je ispalo da nisam mogla odjuriti zubarici istog trena, a do prvog radnog dana situacija se ublažila.

  38. #188

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    217

    Početno

    Meni cak lijecenje ni nije bilo toliko bolno koliko sam ocekivala buduci da mi je sam dodir vode na taj zub izazivao napadaje. No dobro, anestezijom je umrtvio sve pa mozda i zato. Haha. Nakon zatvaranja zuba je bio osjetljiv, ali jos ok i dva puta mi je stavljao lijek da bi ga nakon neka 2 tjedna zatvorio. Ono sto mene muci i dalje, neovisno o neuralgijskim strecanjima je ta osjetljivost zuba za koju ne znam jel normalna ili zub bolje da ide van. Mislim da mogu znat da bi mi se nakon vadjenja i neuralgija smirila izvadila bi ga sama haha...al na zalost znati ne mogu dok god je zub unutra. Cek al ja nisam skuzila jesi ti imala neuralgiju neovisno od zuba ili kao posljedicu njih? I jel ti se ona nastavila i nakon lijecenja jos neko vrijeme? Hvala ti!

  39. #189
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj fierainquieta4 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni cak lijecenje ni nije bilo toliko bolno koliko sam ocekivala buduci da mi je sam dodir vode na taj zub izazivao napadaje. No dobro, anestezijom je umrtvio sve pa mozda i zato. Haha. Nakon zatvaranja zuba je bio osjetljiv, ali jos ok i dva puta mi je stavljao lijek da bi ga nakon neka 2 tjedna zatvorio. Ono sto mene muci i dalje, neovisno o neuralgijskim strecanjima je ta osjetljivost zuba za koju ne znam jel normalna ili zub bolje da ide van. Mislim da mogu znat da bi mi se nakon vadjenja i neuralgija smirila izvadila bi ga sama haha...al na zalost znati ne mogu dok god je zub unutra. Cek al ja nisam skuzila jesi ti imala neuralgiju neovisno od zuba ili kao posljedicu njih? I jel ti se ona nastavila i nakon lijecenja jos neko vrijeme? Hvala ti!
    Ovako, ja sam te godine negdje u listopadu bila na jednom seminaru cijeli tjedan i tamo me baš gadno propuhala klima. Nisam prije imala nikakvih simptoma. Nakon toga je počela neuralgija. Da li su zubi bili načeti već prije - nemam pojma, ali vjerojatno je da jesu (sklona sam tome, nemam valjda ni pet zubi koji nikad nisu popravljani).l

    Eto, ne znam što bih rekla.... Nije bitno odakle je krenulo, bitno je da se nađe trajno rješenje. Sretno!

  40. #190

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    217

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ovako, ja sam te godine negdje u listopadu bila na jednom seminaru cijeli tjedan i tamo me baš gadno propuhala klima. Nisam prije imala nikakvih simptoma. Nakon toga je počela neuralgija. Da li su zubi bili načeti već prije - nemam pojma, ali vjerojatno je da jesu (sklona sam tome, nemam valjda ni pet zubi koji nikad nisu popravljani).l

    Eto, ne znam što bih rekla.... Nije bitno odakle je krenulo, bitno je da se nađe trajno rješenje. Sretno!
    Hvala ti. Evo ja tragam i jos ga nisam nasla zadnja 2 mjeseca..Valjda budem uskoro...:/

  41. #191

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    217

    Početno

    Ljudi, jel moze trigeminus streckat u sljepoocnici? Od sinoc me jako i cesto streca na lijevoj strani i osim toga pritisak. Do sad me znalo strecnut jedanput ali ne ovako često. Sad ko da mi se prebacilo na sljepocnicu. Ali nisam sigurna jer sam i prehladjena. Krenulo je sinoć kada sam se inhalirala...Užasno se bojim, nakon 2 mjeseca umjesto da prodje meni se još širi i pogoršava...

    Popila 600 mg ibuprofena i zaspala ali jutros nakon ustajanja išta stvar...

    Gesendet von meinem SM-G970F mit Tapatalk

  42. #192
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Nemoj se inhalirat. Vec sam ti odgovarala koje su moje senzacije - od oka, cela, lateralnog dijela lica, brade, kao grla itd. Inhaliranjem (ako se ono paris s rucnikom) samo.potenciras toplo-hladno sokove koje su the triggeri jednom kad se ustalasa zivcana bol. Ja sam vrlo oprezna i s kozmetickim tretmanima tj parenjem lica - dam saml s daljine, malo i blago. Sad pak jos nude neke tretmane za zrele zene s kisikom koje je isto navodno neka hladeca senzacija - no way, jose. Izbjegavanje toplo hladnih sokova je, po meni, osnova za nekog tko se pati s neuralgijama.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 21.10.2019. at 00:28

  43. #193
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Za prehladu imas sto toga - kapaj kapi itd., sve je bolje od inhaliranja, kud to...to je i moja mama radila dok nije skuzila poveznicu. Isto nemoj vruce cajeve. Umjereno toplo pij, a inhaliranje preskoci skroz. I.po meni, dozivotno zaboravi na inhaliranje. Mozes prehladu i bez tog prezivit.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 21.10.2019. at 00:30

  44. #194

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    217

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Za prehladu imas sto toga - kapaj kapi itd., sve je bolje od inhaliranja, kud to...to je i moja mama radila dok nije skuzila poveznicu. Isto nemoj vruce cajeve. Umjereno toplo pij, a inhaliranje preskoci skroz. I.po meni, dozivotno zaboravi na inhaliranje. Mozes prehladu i bez tog prezivit.
    Ok,ok. Nisam znala to, jer nisam primjetila do sada kod sebe neke triggere.
    Sinoc sam uzela prvi Tegretol pa cemo vidjet. Do sad nema neke promjene, bol je tupkasta ali je tu..
    Ako to ne pomogne stvarno ne znam sta cu vise...Ovaj tjedan cak idem i na akupunkturu, sljedeci tjedan
    opet u treceg zubara da mi sad pogleda sve zube sad kad sam aparat izvadila.
    Posljednje uređivanje od fierainquieta4 : 21.10.2019. at 08:22

  45. #195

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    217

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Nemoj se inhalirat. Vec sam ti odgovarala koje su moje senzacije - od oka, cela, lateralnog dijela lica, brade, kao grla itd. Inhaliranjem (ako se ono paris s rucnikom) samo.potenciras toplo-hladno sokove koje su the triggeri jednom kad se ustalasa zivcana bol. Ja sam vrlo oprezna i s kozmetickim tretmanima tj parenjem lica - dam saml s daljine, malo i blago. Sad pak jos nude neke tretmane za zrele zene s kisikom koje je isto navodno neka hladeca senzacija - no way, jose. Izbjegavanje toplo hladnih sokova je, po meni, osnova za nekog tko se pati s neuralgijama.
    Jel ovo moguce moji ljudi!? Znaci 2 mjeseca se patim s ovim. I dva mjeseca sam izdrzavala bez tableta jer je strecalo, ali ne bas jakoooo intenzivno i samo na trenutke..Satima je znalo bit ok. Neki dani bolji, neki gori. Psihicki ubija, ali dobro...na posao, s ljudima, nekako sam pokusavala normalno zivjet. Nisam ni analgetike pila, samo Neurobion. Prije 3 dana navecer se inhaliram (s nesto jacim etericnim uljem) i krene streckat u sljepoocnici. I drzi me od tad stalno ono na mahove..par sati strecka al bas jako neugodno pa se povuce i opet. Jos sam uz to i prehladjena pa kisem puno. S tim da sam pocela piti Carbamazepin od 200 mg prije isto 3 dana, ali unatoc tome ova sljepoocnica ubija..Sad se uopce pitam je li to neuralgija, jer lijek bi trebao djelovati!? I jel moguce da mi udlaga koju mi je zubar napravio i nosim po noci samo pogorsava stvar?? Svasta mi pada na pamet..a magnetna je bila u redu!!

  46. #196
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    1) Neuralgija zna nastat i idiopatski, znaci ne mora mr bit los da bi se netko patio od meuralgije, misim da jeto cak vecinski slucaj
    2) Nema ti veze 'jakost' etericnog ulja, nego sto si ionako pobudjenim zivcima radila toplo-hladni sok. Jednako bi bilo da si samo fenirala npr to podrucje
    3) Kihanje moze pojacavati bol.

    Ne znam sto je po sastabu lijek kojeg pijes, i analgetiku za neke bolove jace treba par dana da ulovi, ne ulovi uvijek svaki lijek u roku od.pola sata od pijenja.

    Nema ti druge nego istitravat terapiju, dok sve to traje jako pazi na toplo hladno, doslovno i na go da ne ulazis prenaglo iz tople u hladniju prostoriju i obratno...tipa izlazak iz auta prvo malo otvori vrata na par sec pa onda izadji itd.

    Dakle, nema jednoznih poveznic aha - ne reagira na to, onda to je / nije neuralgija..Diferenvijalna dg je valjda poseban zez za neke stvari. Da nije, svi bi pk nekom google kompjuterakom hodogramu mogli sebe dijagnosticirat sami.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 23.10.2019. at 14:29

  47. #197
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Sve je moguce, i da udlaga odmaze. Al ja bih za ovo pogorsanje konkretno krivila inhaliranje

  48. #198

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    217

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    1) Neuralgija zna nastat i idiopatski, znaci ne mora mr bit los da bi se netko patio od meuralgije, misim da jeto cak vecinski slucaj
    2) Nema ti veze 'jakost' etericnog ulja, nego sto si ionako pobudjenim zivcima radila toplo-hladni sok. Jednako bi bilo da si samo fenirala npr to podrucje
    3) Kihanje moze pojacavati bol.

    Ne znam sto je po sastabu lijek kojeg pijes, i analgetiku za neke bolove jace treba par dana da ulovi, ne ulovi uvijek svaki lijek u roku od.pola sata od pijenja.

    Nema ti druge nego istitravat terapiju, dok sve to traje jako pazi na toplo hladno, doslovno i na go da ne ulazis prenaglo iz tople u hladniju prostoriju i obratno...tipa izlazak iz auta prvo malo otvori vrata na par sec pa onda izadji itd.

    Dakle, nema jednoznih poveznic aha - ne reagira na to, onda to je / nije neuralgija..Diferenvijalna dg je valjda poseban zez za neke stvari. Da nije, svi bi pk nekom google kompjuterakom hodogramu mogli sebe dijagnosticirat sami.
    A jel moze bit neka autoimuna bolest ako se siri upala na sve krakove? Ja sam kad mi je ovo krenulo isla na wellness i sauna i to sve..to su definitivno jake promjene temperature, ali tada nije bilo neko pogorsanje...Kako sada odjednom? E da i ja se i tusiram s jako vrucom vodom...jel bi i to trebala prestati? I susim se fenom normalno..Do sada stvarno nisam primjecivala neke triggere..osim eto sto mi je sad ta sljepoocnica bas krenula tijekom inhaliranja, zato sam to povezala...

    Hvala ti na odgovoru. Povecat cu lagano terapiju lijeka pa vidjet..Mislila sam cak bila i na hitnu otic veceras, ali ne znam jel ima smisla...Probat cu i s ibuprofenom, zadnji put mi je onaj od 600 smirio sljepoocnicu..Na zalost na samo par sati. Nije mi jasno kakva je ovo bolest..2 mjeseca me drzi i ide na gore, umjesto da se smiri...Pa ja vise ne vidim nikakvu nadu stvarno..A pokusala sam ignorirat, zivjet, izlazit i dala sve od sebe i nista nije upalilo...Sad sam totalno na dnu..

    Jedino su mi ti Carbamazepini bili zadnja nada, a sad vidim da ni oni nista ne djeluju..bar ne u manjoj dozi...Stalno si mislim sta ako je nesto drugo, sta ako nije neuralgija...A sta bi moglo bit..da je celjust valjda udlaga ne bi odmagala...Ne znam sad ni sama dal da nastavim nosit udlagu ili da je probam maknut par veceriju...A nosim je vec 2 tjedna, pa valjda bi odmah nakon par dana reagiralo da je nesto lose djelovala, a ne sad...:/

  49. #199
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Neuralgija moze biti simptom neke druge bolesti, al uppce ne mora. Frustrirajuce je to sto se tesko dolazi do nekih odgovora..Ti si vec dosta dg obavila, mozda da das tom lijeku sansu nesto dulje od 3 dana. Nadam se da neces pokleknut i u ocaju krenut slusat jednostavne (i time krive odgovore) da je jedan pcelinji ubod na pravo mjesto rjesenje il da je to sve od poroznih crijeva ili lajmake boleati i slucne takve standardne pseudoznanstv stvari...koje neki dobro naplacuju

  50. #200
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Dakle, lajmska bolest, leaky gut / porozna crijeva i brijacina s pcelama su usual suspects prevaranata za sve stvari za koje je tesko dat odgovor i nesto sto se svestava u prevare / nedokazanu znanost, i u nekim zakonodavstvima podlijeze i kaznjavanju za malpractice
    Posljednje uređivanje od ina33 : 23.10.2019. at 16:06

Stranica 4 od 12 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •