Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 215

Tema: Hard rock i bebe/mala djeca

  1. #51
    Alyssa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    774

    Početno

    Vidis, ja ne mislim da je rock za djecu neprikladniji od neke druge vrste glazbe. Strucnjaci se slazu da pustanje bilo koje vrste glazbe (ako nije preglasna) stimulira desnu polutku mozga. Klasika zbog slozenije strukture to cini najvise, ali strukturno slozenih, artikuliranih stvari ima gomila i izvan klasike - u rocku ima znatno kompleksnijih stvari nego u, recimo, narodnjacima i vecini domace zabavne i djecje glazbe, banalnog refrena i 2-3 akorda koji se unedogled ponavljaju, sto naravno ne znaci da ce na djecji mozak povoljno djelovati neartikulirana buka bez ikakve strukture i smisla.

    Ne mislim da moje dijete kad odraste mora slusati muziku koju ja volim, ali niti ne mislim da je kvalitetna muzika samo ono sto ja volim. Ali mislim da slusajuci rock dobija bolje temelje da kasnije u zivotu ne bi slusao npr. folk. Pojednostavnjeno, mislim da si na taj nacin "vjezba" mozak za ksaniji samostalan odabir kvalitetnije vrste glazbe koja ce odgovarati njegovim afinitetima. Imam poprilicno muzicke naobrazbe (klasicne), iako danas ne slusam klasiku, pa mislim da pustanje banalnih pjesmuljaka jedino mozda moze posluziti boljoj socijalizaciji u vrticu.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Ja sam luda za Depecheovcima oduvijek, a i inače je glazba umrežena u sve pore mog života. Osim Depeche Mode, U2, Talk Talk-a, tu je i vječna klasika, rock 80-tih...
    Klinci slusaju Artic Monkeys, Pepperse, Amy Winehouse, ali i Zagrebacke malisane (V. je cak pjevao jedno vrijeme u tom zboru), Klince s Ribnjaka, klasičnu glazbu, Gibonnija, Haustor, Zorana Predina, folklornu glazbu raznih kultura...
    Želim ih upoznati sa svim vrstama kvalitetne glazbe, a oni će i tako sami prepoznati u čemu najviše uživaju.
    Ono što ne podržavam i ne razvijam ni u kojem segmentu su kojekakve tvorevine sub...nečega što danas zovu "cajke i narodnjaci". Tome su u našoj obitelji sva vrata zatvorena.
    Nadam se da ću u djeci razviti ljubav prema glazbi kao što su je moji roditelji usadili meni.
    A zbog ovih tekstova iz pjesama kad su maleni se nisam previše brinula jer tada nisu slušali takvu vrstu glazbe na hrvatskom. To je došlo kasnije.

  3. #53
    Alyssa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    774

    Početno

    A sto se tice usporedbe s Transformersima u svijetu crtica - kao da crtici iz naseg doba nisu bili nasilni. Uzmite samo za primjer silne makljaze u Tomu i Jerryju, koliko god nevino izgledale. Da se razumijemo, nisam pobornik Transformersa, ali mislim da treba dobro razmisliti je li opasnije nasilje koje se kao nesto prirodno i pozeljno provlaci u naizgled "pitomim" crticima, namijenjenim najmladjoj djeci, ili u Transformersima.

  4. #54
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    pitanje za hard core roditelje do koje granice idete, sto im pustate u odredjenoj dobi, a sto mislite da nije jos prikladno (i zasto)?

    recimo, meni se cini da je stetnija nagla, noise i destruktivna muzika nejednolicnog ritma, nego samo glasna muzika neprimjerenog teksta.
    Dakle, Felix, slušam HC i puštam ga maloj, ali nisam isključiva u tome. Volim dobru muziku, a to znači svu u kojoj ljudi znaju svirati i pjevati. Tekstovi su mi isto važni. Ali, uglavnom se radi o stranoj muzici na engleskom jeziku, tako da mala ne razumije tekstove, ali vidim da voli ritam itekako.
    Ja ne bi rekla da je HC destruktivan, dapače, umjetnost treba dolaziti iz duše, to je komunikacija umjetnika sa ostatkom svijeta i ako neće dati sebe, ali onako iskreno i bez pretvaranja, onda ne valja.
    Prema tome, neka sluša, ali svakako ne preglasno jer to oštećuje sluh. A ovo ostalo... dapače, previše je na ovom svijetu prenemaganja i nazovi umjetnosti gdje ljudi nekaj pjevaju i sviraju da bi to dobro prodali.
    Imaš npr. stvar od Temple of the Dog, zove se Say Hello to Haven. Fenomenalna stvar, govori o svom frendu koji je umro od predoziranja, ali ne na način kao što to misli miha, nego čisto na osjećajnoj razini, prema tom frendu.
    A onda isto tako, što bi rekli na ovo:

    Doviđenja, prijatelju, doviđenja
    ti jednom prijatelju mi bješe sve
    nenadan rastanak bez našeg htjenja
    zahtjeva i sastanak, zar ne.

    Doviđenja, prijatelju bez ruke, bez slova
    nemoj da ti bol obrve povije
    živjeti na ovom svijetu nije ništa nova,
    al' ni umrijeti nije baš najnovije.

    Jesenjin, napisao prije nego što je počinio samoubojstvo. Pitanje: da li bi u budućnosti trebala braniti djetetu da čita jednog od najvećih pjesnika svijeta jer eto... Po meni je to licemjersto.
    Eto, malo sam filozofirala, opostiti ćete mi, ali i dalje stoji ono: Ništa ljudsko nije mi strano.

  5. #55
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Alyssa prvotno napisa
    Uzmite samo za primjer silne makljaze u Tomu i Jerryju, koliko god nevino izgledale. .
    arsenal: noževi, sjekire, ribeži, pištolji, petarde, dinamit, struje, kugle za kuglanje...

    tarantitno je manje krvav

    puno je bitniji roditeljev odnos prema nasilju nego TV

  6. #56
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    puno je bitniji roditeljev odnos prema nasilju nego TV
    x

  7. #57
    Alyssa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    774

    Početno

    Elin,

    x

  8. #58
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Citiraj Alyssa prvotno napisa
    Elin,

    x
    X

  9. #59
    Alyssa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    774

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    tarantitno je manje krvav


    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    puno je bitniji roditeljev odnos prema nasilju nego TV

    x

  10. #60

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj elin prvotno napisa
    Pitanje: da li bi u budućnosti trebala braniti djetetu da čita jednog od najvećih pjesnika svijeta jer eto...
    o tome se i radi - o budućnosti

    neka kad odraste bude metalac, punker, nek mlati glavom i pušta kosu, nek nabija po gitari, nek vrišti, nek osnuje svoj bend - prva ću mu gitaru/bubnjeve kupit. ali sada...

    ok. nekima je kuruza pjesma s 2 banalna stiha koji se u nedogled ponavljaju. ali zar se na tome ne baziraju cijeli teletubbiesi? baby einstein?

    dobro, nekima su i oni kuruza, ali su rađeni u suradnji sa psiholozima i prilagođeni su kognitivnim mogućnostima djeteta, a ne odraslih.

    mozak male djece i mozak ljudi od 30-40 godina nisu i ne mogu biti isto.
    količina informacija koju mi možemo procesuirati i koja nam je potrebna nije jednaka mogućnostima razumijevanja i potrebama mozga 2-godišnjaka ili 3-godišnjaka.

    jednako kao što djetetu neću puštati Građanina Kanea (pa sad nek mi netko kaže da je to šund) ili mu čitati Jesenjina, Krležu ili išta slično - neću mu ni puštati heavy metal ili hard rock.

    a argumenti tipa 'vannina kćer pjeva amy winehouse' :? ?

    ma, mislim, molim vas ...

    pitala sam za link na neki znanstveni tekst o utjecaju glasne, agresivne glazbe na dijete (o utjecaju - ne nužno negativnom) a vi počele raspredati o tome tko što sluša i kako vam je divno kad mlate glavom u autu.

    OK, uvjerile ste me - tražim prvi techno party, stavljam maloga u maramu i udri!!!

  11. #61
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Citiraj miha prvotno napisa
    pitala sam za link na neki znanstveni tekst o utjecaju glasne, agresivne glazbe na dijete (o utjecaju - ne nužno negativnom) a vi počele raspredati o tome tko što sluša i kako vam je divno kad mlate glavom u autu.

    OK, uvjerile ste me - tražim prvi techno party, stavljam maloga u maramu i udri!!!
    Ti si u pravu, link ti nijedna od nas nije dala, a samo se raspričale o glazbenim ukusima, ali mislim da niti jednoj od nas nije poanta bila u ovoj tvojoj zadnjoj rečenici (marama ili ne marama ) :/

  12. #62
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj miha prvotno napisa
    OK, uvjerile ste me - tražim prvi techno party, stavljam maloga u maramu i udri!!!
    ne more
    previše decibela (i za odraslog)


    2,3 godine ..
    neće gledati Građanina jerbo im je dosadan, neće reagirati na muziku koja im nije interesantna ....

    ako Tebi smeta HC, onda Ti zamotli TM-a da pušta nešto drugo, jer TI ne želiš TO slušati
    a ne se izvlačiti preko djeteta

  13. #63
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    evo miha npr
    http://www.psychology.iastate.edu/~d.../106027_08.pdf


    nisam pročitala, meni se neda zamarati s tim. Ja pazim da nije glasno, a puštam mu sve što i sama slušam, nadajući se da ću mu tako udarit temelje da ne poželi nikad slušat smeće.
    mijenjam ako vidim da mu ne odgovara i to je to..

  14. #64
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    ako Tebi smeta HC, onda Ti zamotli TM-a da pušta nešto drugo, jer TI ne želiš TO slušati
    a ne se izvlačiti preko djeteta
    točno tako.

  15. #65

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    ako Tebi smeta HC, onda Ti zamotli TM-a da pušta nešto drugo, jer TI ne želiš TO slušati
    ne - meni ne smeta i ne - ja to ne slušam. sluša moje dijete i TO MI SMETA!

  16. #66
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj miha prvotno napisa

    mozak male djece i mozak ljudi od 30-40 godina nisu i ne mogu biti isto.
    količina informacija koju mi možemo procesuirati i koja nam je potrebna nije jednaka mogućnostima razumijevanja i potrebama mozga 2-godišnjaka ili 3-godišnjaka.
    ne znam za znanstvena istraživanja, ali moje mišljenje je da ovo što si napisla, normalno da važi. i zato je njima slušanje HM, punka i mlaćenje glavom, samo igra, igra kao i svaka druga igra. čak ne vjerujem niti da ima ikakvog utjecaja, pa čak niti na vrstu glazbe koje će dijete u budućnosti slušati.
    dobro, jedino ako je s nekom namjerom izloženo bilo kojoj vrsti glazbe, ono 24/7, neki projekt, nemam pojma - onda bih se brinula.
    ovako - zabava i ništa više doli zabave. :/

  17. #67
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    ako Tebi smeta HC, onda Ti zamotli TM-a da pušta nešto drugo, jer TI ne želiš TO slušati
    a ne se izvlačiti preko djeteta
    točno tako.
    miha je solo mama i brine se za to što malac radi s tatom kad nje nema, koliko sam ja shvatila...

  18. #68
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    dakle, nakon čitanja ovoga teksta, i ja bih se zabrinula da mi dijete sluša heavy metal :shock:

  19. #69
    Luminitsa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    223

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    i zato je njima slušanje HM, punka i mlaćenje glavom, samo igra, igra kao i svaka druga igra. čak ne vjerujem niti da ima ikakvog utjecaja, pa čak niti na vrstu glazbe koje će dijete u budućnosti slušati.
    E upravo to. Ko mala sam se vrtila po kuhinji na Lepu Brenu pa nit sam stavila trajnu nit odselila u SAD, a bome ne vrtim guzom u minici svaku subotu na glazbu sličnog melosa. "Moj mali je pravi roker" - pa da, kad mu to roditelji puštaju i na to je navikao. Nema to neke velike veze, mislim.

  20. #70
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj sladjanaf prvotno napisa
    dakle, nakon čitanja ovoga teksta, i ja bih se zabrinula da mi dijete sluša heavy metal :shock:
    da, nakon što bih se zabrinula što sam stavljala anticelulitnu kremu za vrijeme trudnoće, pa što nisam rodila doma, neometano, s pravom hormonskom terapijom, pa onda što sam djecu vozila u kolicima, ali ne naopako...itd. itd.
    ajd, sva sreća, dugo su cicali, pa će biti barem mrvu inteligentniji od ostalih...

  21. #71
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    moja je ionako izgubljen slučaj.

    još je ovo ljeto zavolila "da te mogu pismom zvati"... zahvaljujući babi. pa radije da je djetetu uvalila smoki.

  22. #72
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Joe prvotno napisa
    Citiraj mama courage prvotno napisa
    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    ako Tebi smeta HC, onda Ti zamotli TM-a da pušta nešto drugo, jer TI ne želiš TO slušati
    a ne se izvlačiti preko djeteta
    točno tako.
    miha je solo mama i brine se za to što malac radi s tatom kad nje nema, koliko sam ja shvatila...
    pardon onda
    nisam skužila

    neće da dijete sluša muziku koju mu stari sluša
    sukob sukoba radi? dokazivanje ko je jači autoritet?
    miha?

  23. #73
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    sukob sukoba radi? dokazivanje ko je jači autoritet?
    miha?
    i mogu još sto puta
    Ziher se bude tebi ispovijedala.

  24. #74
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Ja sam napokon pročitala dio linkane studije koji se odnosi na heavy metal
    Da, može se reći da su iznesene zabrinjavajuće činjenice, ali i isto tako molim da se uoči da se uglavnom tvrdi da je riječ o "troubled youth syndrome" a ne "heavy metal syndrome"!

  25. #75
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    Citiraj miha prvotno napisa
    OK, uvjerile ste me - tražim prvi techno party, stavljam maloga u maramu i udri!!!
    ne more
    previše decibela (i za odraslog)


    2,3 godine ..
    neće gledati Građanina jerbo im je dosadan, neće reagirati na muziku koja im nije interesantna ....

    ako Tebi smeta HC, onda Ti zamotli TM-a da pušta nešto drugo, jer TI ne želiš TO slušati
    a ne se izvlačiti preko djeteta
    potpis velik kao neboder. I ja mislim, miha, da nije poroblem u djetetu nego tebi smeta ta vrsta muzike. I moja mala ne trese glavnom, ne tresem niti ja na muziku koju slušam. Nekad jesam, ali sam ostarila i da zatresem glavnom nekoliko puta dobila bi muskufiber vratnih mišića. Što ćeš, godina proizvodnje

  26. #76
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa
    sukob sukoba radi? dokazivanje ko je jači autoritet?
    miha?
    i mogu još sto puta
    Ziher se bude tebi ispovijedala.
    čisto sumnjam
    al ja volim postavljati pitanja da si ljudi kasnije razmisle

    zašto? jer mene takva pitanja, na koja često ne znam taj tren odgovor, navedu na razmišljanja

  27. #77
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    Citiraj sladjanaf prvotno napisa
    dakle, nakon čitanja ovoga teksta, i ja bih se zabrinula da mi dijete sluša heavy metal :shock:
    da, nakon što bih se zabrinula što sam stavljala anticelulitnu kremu za vrijeme trudnoće, pa što nisam rodila doma, neometano, s pravom hormonskom terapijom, pa onda što sam djecu vozila u kolicima, ali ne naopako...itd. itd.
    ajd, sva sreća, dugo su cicali, pa će biti barem mrvu inteligentniji od ostalih...
    s obzirom da ja nisam dojila, moji ne smiju doći u dodir s HAundEMOM

    (a što znači naopako?)

  28. #78
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    znaš šta, miha. u stvari, imaš ti pravo, samo me je vrsta muzike odvela u u razmišljanju na krivi put
    ali da meni dijete dolazi nakon susreta s ocem pjevušeći MPT ili cecu, svejedno - ni meni, priznajem, ne bi baš milo bilo. :/

  29. #79
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa
    Ja sam napokon pročitala dio linkane studije koji se odnosi na heavy metal
    Da, može se reći da su iznesene zabrinjavajuće činjenice, ali i isto tako molim da se uoči da se uglavnom tvrdi da je riječ o "troubled youth syndrome" a ne "heavy metal syndrome"!
    može ukratko na hrv, koje činjenice?

  30. #80

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    hvala sun

    a tebi mgrubi svaka čast, ali kako bi bilo da postavimo pitanje drugačije 'zašto tata inzistira na takvoj glazbi?'

    cvijeta - nije uopće problem u tome što od njega dolazi s takvim tekstovima nego doslovno u vrsti glazbe koja 'pila u mali mozak' (mali=dječji).

    iskreno smatram da nije prikladna za malu djecu

  31. #81
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa
    sjetila se
    Vanna je u jednom intervjuu rekla da njena kćer (valjda se dobro sjećam) hoda po kući i pjeva: you tried to make me go to rehab but I said no no no
    Omiljena glazbena fraza moje curice od 9 mjeseci, posebno ono mutno "nooo, nooo, noo". Meni se čini da glasna glazba nije za slušanje, pogotovo ako je dijete umorno, ali malo ubacit u dječje pjesmice pokoju takvu nije loše. Mislim da je stvar mjere, subjektivno procijenjene.

  32. #82
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    Citiraj Svimbalo prvotno napisa
    Ja sam napokon pročitala dio linkane studije koji se odnosi na heavy metal
    Da, može se reći da su iznesene zabrinjavajuće činjenice, ali i isto tako molim da se uoči da se uglavnom tvrdi da je riječ o "troubled youth syndrome" a ne "heavy metal syndrome"!
    može ukratko na hrv, koje činjenice?
    Pa ono što očekuješ-da su heavy metal fanovi skloniji omalovažavanju žena, suicidu, agresivnosti, pa se spomenuo problem školskih ubojstava, pa neki eksperiment sa miševima koji su slušali hard rock i na kraju se međusobno poubijali, opširnije ću kasnije
    Ali i primjeri su iz SAD i Australije-možda je naše podneblje"manje podložno"

  33. #83
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    Citiraj miha prvotno napisa
    hvala sun

    a tebi mgrubi svaka čast, ali kako bi bilo da postavimo pitanje drugačije 'zašto tata inzistira na takvoj glazbi?'

    cvijeta - nije uopće problem u tome što od njega dolazi s takvim tekstovima nego doslovno u vrsti glazbe koja 'pila u mali mozak' (mali=dječji).

    iskreno smatram da nije prikladna za malu djecu
    nema na čemu

    možeš i uguglati "effects of music on children" ili sl pa dosta toga izbaci.
    Meni se nije dalo jer me stvarno ne muče takve stvari pa ni ne znam kakav je taj link kojeg sam ti zaljepila, ali ti uz motivaciju možeš svašta iskopati guglajući

  34. #84
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj miha prvotno napisa
    a tebi mgrubi svaka čast, ali kako bi bilo da postavimo pitanje drugačije 'zašto tata inzistira na takvoj glazbi?'
    da se sukobi sa tobom, zar ne?

    i sad:đ
    - ti dokažeš sa znanstvenim istraživanjem da je štetno
    on: odlući Tebi dokazati preko tvog djeteta da si u krivu tako da bude još uporniji sa tom muzikom

    i šta onda?

  35. #85
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa
    Pa ono što očekuješ-da su heavy metal fanovi skloniji omalovažavanju žena, suicidu, agresivnosti,
    isto vridi i za turbo-folk

  36. #86

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    isto vridi i za turbo-folk
    imaš link?

  37. #87
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj miha prvotno napisa
    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    isto vridi i za turbo-folk
    imaš link?
    čuj, ne treba mi link, dovoljno je pogledati crnu kroniku - mislim da se ipak više noževa izvadilo ispred ludnice, nego ispred palacha :/

  38. #88
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Citiraj puntica prvotno napisa
    sjetila se
    Vanna je u jednom intervjuu rekla da njena kćer (valjda se dobro sjećam) hoda po kući i pjeva: you tried to make me go to rehab but I said no no no
    Omiljena glazbena fraza moje curice od 9 mjeseci, posebno ono mutno "nooo, nooo, noo". Meni se čini da glasna glazba nije za slušanje, pogotovo ako je dijete umorno, ali malo ubacit u dječje pjesmice pokoju takvu nije loše. Mislim da je stvar mjere, subjektivno procijenjene.
    pa nema kojem djetetu se ne sviđa to "no, no, no" u tekstu te pjesme. pitam se zašto ?!


    a tebi mgrubi svaka čast, ali kako bi bilo da postavimo pitanje drugačije 'zašto tata inzistira na takvoj glazbi?'
    pa to ti njega pitaj, ne nas. uopće nije sporno da ti imaš pravo ne voljeti da ti dijete sluša tu glazbu (što god mi mislile o toj vrsti glazbe, dozvoljavale ili ne). samo što ti moraš naći modus tj. kompromis s ocem.

  39. #89
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    pa to ti njega pitaj, ne nas. uopće nije sporno da ti imaš pravo ne voljeti da ti dijete sluša tu glazbu (što god mi mislile o toj vrsti glazbe, dozvoljavale ili ne). samo što ti moraš naći modus tj. kompromis s ocem.
    da, iako ja još uvijek stojim pri onome, o kojoj god se muzici radilo, štete po zdravlje djece, sumnjam da može biti.

  40. #90

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    228

    Početno

    Damiana u dobi od oko god.dana mogao si smiriti dok je plakao samo ako bi mu pustili Halidov "prvi poljubac" i to prilično glasno a sada s 4,5 g obožava Hladno pivo!
    Hanna sve voli čak i Rubalicu!!!

  41. #91
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    zar sad počinjemo generalizirati ljude po glazbi koju slušaju?

  42. #92
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    Citiraj miha prvotno napisa
    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    isto vridi i za turbo-folk
    imaš link?
    čuj, ne treba mi link, dovoljno je pogledati crnu kroniku - mislim da se ipak više noževa izvadilo ispred ludnice, nego ispred palacha :/
    Bome su se vadili nožići i ištošta drugo i ispred močvare. To je do ljudi i količine alkohola, ne do muzike. I ne, ne slušam narodnjake nikakve vrste.

  43. #93
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa
    To je do ljudi i količine alkohola, ne do muzike
    slažem se s ovime.

  44. #94
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    ma daj cure, fakat ste zabrazdile sa tim linkovima, pa kaj baš sve morate dokazivati tekstovima na netu. Evo mene žive, slušam HC od faxa, Punk, HM, Hard rock od srednje škole niti sam nasilnik (dapače gnušam se nasilja bilo koje vrste), niti sam propalitet. Imam završen fax, radim imam dijete koje obožavam.
    MGrubi je u pravu, naš odnos prema životu i obvezama nam usađuje roditelj, a ne nekakav pjevač ili grupa.
    Ako se djetetu sviđa mjuza koju slušam, puštati ću je i dalje. Tek kad vidim da maloj to smeta prekinitu ću.

  45. #95
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa
    zar sad počinjemo generalizirati ljude po glazbi koju slušaju?
    to ti se zove: generaliziranjem na generaliziranje

    to je i poanta mog komentara, tako se može unedogled

  46. #96
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Miha, shvaćam što tebe muči, premda mislim da se malo previše brineš, ne znam kakva je situacija između tebe i tbm-a, ali moguće je i da je tvoja reakcija malo žešća zbog vaših trzavica? Ako je tvojoj reakciji bar dijelom razlog ljutnja na njega, ali inače znaš da i on želi vašem djetetu najbolje, pokušaj s njime mirno porazgovarati, reci mu svoje mišljenje ali bez predbacivanja, razgovaraj s njim kao s partnerom u odgoju djeteta kojem je također stalo.

    Ja osobno nisam baš za prežestoku muziku, nešto žešće od RHCP-a ne mogu baš probaviti, tako da i ja nekako ne volim da preagresivna muzika prejako tutnji oko malih ušiju. Možda se tu radi i o mom osobnom ukusu?

    usporedbe radi, mene je naživciralo kad je mm pustio akcijski film pred malom, ono zavali se na kauč, izraz lica ajde da pustim mozak na pašu. Ja se javim, ajde nemoj sad to puštati, mala gleda (na ekranu neka jurnjava autima itd.) on kaže, pogleda prikovanog za ekran, pa samo malo, neće joj ništa biti. Ja na to hvatam daljinski i gasim televiziju (inače to nikad nikom ne radim, jer mi se čini jako nepristojno, što god sama mislila o kvaliteti programa), a zadnja scena koju je vidjelo moje dijete prije nego se ekran zamračio je bila neka faca tipa Švarcenegera oblivena krvlju dok vlasnika iste rukama davi njegov suparnik.

    Dok je sam može gledati što hoće, ali često imam osjećaj da ne razmišlja dovoljno o tome kako to može na dijete utjecati. Čak je spremniji promjeniti muziku nego tv program (pitam se zašto ). Ipak znam da joj želi najbolje, samo treba o nekim stvarima razmisliti... popričali smo malo kasnije... eto.

  47. #97
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa
    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    inače pojavio se i on u Moorovom dokumentarcu o tom slučaju, Bowling for Columbine, i iznenadila sam se kako tip normalno razgovara
    Moram priznati da sam se i ja iznenadila, iako me sram što sam ga procijenjivala na temelju izgleda
    a i ona situacija s koncertom kod nas, baš je fino odreagirao-za ateistični topic i naslađivanje
    svimbalo, moze koji detalj jer se ne sjecam, sto je to bilo s tim koncertom? mm i ja smo odavno zakljucili da je marylin jedan pametan i sposoban totalno mainstream frajer koji je primijetio praznu nisu u trzistu i spretno se uvalio u nju. iznenadila bih se da je drugacije.

    zapravo, za dobar dio HC bendova primjecujem da su potpuno normalni u svakodnevnom zivotu. npr rammstein - obozavam njihovo ironicno i duhovito seciranje malogradjanstine, stereotipa, nacizma itd (dok protivnici ignoriraju cinizam i zgrazaju se nad njihovim tektsovima). u intervjuima vidis da su, usprkos sminki i outfitu, normalni ljudi koji zive normalan zivot.

    Citiraj Dijana prvotno napisa
    Bome su se vadili nožići i ištošta drugo i ispred močvare. To je do ljudi i količine alkohola, ne do muzike. I ne, ne slušam narodnjake nikakve vrste.
    :shock: moze link? ili mislis na obrijane nabildane djecake koji su dosli malo uvesti reda i pokazati tim nepodnosljivim pankerima, metalcima i alternativcima tko je gazda? da, to se dogadjalo. ali inace sam se u mocvari uvijek sigurno osjecala i nikad nisam vidjela svadju, tucu, kamoli noz.(i jos ju ne mogu prezaliti )

    Citiraj miha prvotno napisa
    pitala sam za link na neki znanstveni tekst o utjecaju glasne, agresivne glazbe na dijete (o utjecaju - ne nužno negativnom) a vi počele raspredati o tome tko što sluša i kako vam je divno kad mlate glavom u autu.

    OK, uvjerile ste me - tražim prvi techno party, stavljam maloga u maramu i udri!!!
    pa i mene zanima sto znanost misli o tom utjecaju i sto mi roditelji mozemo uciniti da bi 1. ucinili dobro svom djetetu 2. ucinili dobro sebi, u pogledu glazbe, tj. ucinili da vuk bude sit, a koza cijela.

    i nitko ti nece preporuciti ovo sto si rekla o technu. pa i ja se evo pitam gdje su granice, i mislim da je sasvim ok sto raspravljamo o tome. ok, za stajaznam hladno pivo mislim da su benigan popic sa basistom koji to jos nije shvatio i ne vidim nikakvih problema da ih jagor slusa vec dugo. ali za neke druge stvari, recimo big black ili ministry, mislim da su lose za njega u ovoj trenutnoj dobi, a istovremeno mm-u i meni fale i zelimo ih slusati, pa razmisljam naglas koliko cekati...

    i razlikujem 1. slusanje glazbe buntovnickih teenagera koji se zavuku u sobu i satima slusaju nine inche ili marylina na najjace, i 2. kad mala djeca slusaju glazbu sa vh1 (makar to bio gods of rock), dosta stisanu.

  48. #98
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    Miha, shvaćam što tebe muči, premda mislim da se malo previše brineš, ne znam kakva je situacija između tebe i tbm-a, ali moguće je i da je tvoja reakcija malo žešća zbog vaših trzavica? Ako je tvojoj reakciji bar dijelom razlog ljutnja na njega, ali inače znaš da i on želi vašem djetetu najbolje, pokušaj s njime mirno porazgovarati, reci mu svoje mišljenje ali bez predbacivanja, razgovaraj s njim kao s partnerom u odgoju djeteta kojem je također stalo.
    potpis.

  49. #99
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    npr. http://www.jutarnji.hr/crna_kronika/...racun,63951.jl, možda su bili skinhedi, možda nisu. svaka strana će tvrdit svoje. mislim da je ovaj slučaj bio najkrvaviji.

  50. #100
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    Citiraj miha prvotno napisa
    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    isto vridi i za turbo-folk
    imaš link?
    čuj, ne treba mi link, dovoljno je pogledati crnu kroniku - mislim da se ipak više noževa izvadilo ispred ludnice, nego ispred palacha :/
    otela mi riječ iz usta

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •