Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 304

Tema: Dan za danom- bespelenaši 0-6 mjeseci

  1. #1
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno Dan za danom- bespelenaši 0-6 mjeseci

    Dragi roditelji malih bespelenaša. Smatram da bi temu 'Od rođenja bez pelena' trebalo nastaviti. Dakle, pišite o svakodnevici i svojim iskustvima. Kako vam ide? Kako vaše bebe reagiraju?
    Za specifične probleme i pitanja otvarajte nove teme, a savjete i slično možete dodatno naglasiti na 'tips&tricks'. Time će i naša komunikacija dobiti na kvaliteti.

  2. #2
    tenshi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    274

    Početno

    kad nece nitko, evo ja cu
    mi imamo jedva dva tjedna staza, ali ja sam zadovoljna. istina, mi to jos uvijek kombiniramo s platnenima, ali kako je pelena tu umjesto gacica, za svaki slucaj, smatram da spadamo i medu bespelenase.
    kakicu smo ulovili skoro svaku u ta dva tjedna, mislim da je samo 2-3 puta zavrsila u peleni, a mokracu kako-kad... pred noc mi cesce promaknu signali jer sam vec crknuta...
    ja nju "posjedam" na kahlicu" tako da se sjednem na krevet, rasirim noge i stavim kahlicu sebi medu noge, a nju iznad u neki cuceci stav... ponekad i dojimo nad kahlicom, ako se probudi jako gladna, a ja znam da ce sigurno onda nesto i krenuti, pa ubijemo dvije muhe istim udarcem.
    uglavnom zadnjih dana sam ju nekako krivo stavljala tako da bi redovno popisala i mene i krevet, vise nemam hlaca za obuci....
    sad ono sto ustedim na pranju pelena potrosim na pranje vlastite odjece

  3. #3
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    sad mi je lakse kad vidim da nisam ja jedina nespretna

  4. #4
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Imali smo i mi takvih nezgoda, ma koliko hoćeš... Sve to ide u staž bespelenaša.
    Tenshi, svakako spadate u bespelenaše! Welcome!

  5. #5
    tenshi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    274

    Početno

    danas nam je prvi dan da nisam apsolutno nista uspjela uloviti :/
    kad bih pomislila da mora, stavila bih je nad kahlicu, ali bi se ona pocela meskoljiti, nikako joj nije pasalo... a vec mi je postalo nespretno istovremeno ju dojiti i cekati da nesto obavi... brzo raste, sta da kazem tako da bih ju ostavila gologuzu i podmetnula tetru pa je tako obavljala... a bile smo i u gostima kod obitelji i stalno se baka gurala da ju nosi, tako da nisam nikakve znakove uspjela poloviti... ili bi ih ulovila kad je bilo vec obavljeno... ali ajde, bar bih ju odmah presvukla pa nije bila u mokrom...
    puf. morala sam se pojadati.

  6. #6
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Draga, bit će još takvih dana. Prihvatiš i ideš dalje.

  7. #7
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Citiraj tenshi prvotno napisa
    a bile smo i u gostima kod obitelji i stalno se baka gurala da ju nosi, tako da nisam nikakve znakove uspjela poloviti... ili bi ih ulovila kad je bilo vec obavljeno... ali ajde, bar bih ju odmah presvukla pa nije bila u mokrom...
    Meni su isto najgori dani bili kad smo bili u gostima, a i subote su nam znale biti problematicne. Uvijek je stres kad se rutina poremeti.

  8. #8
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    oo, pa tek sad vidim da je "nas" topik zazivio

    mi smo sinoc dosli u bg i danas mi se 3 puta zapisala :shock: ne sjecam se kad se zadnji put dogodilo. savjet za "gurace"--najavi da nema pelenu. mislim da nece biti vise toliko zainteresiranih za nosenje . ok, ovo mozda zvuci malo.. ne znam kako, ali kod mene je slucaj da ju nitko nece bas previse nositi ne zbog gole guze (navikli su s prvim) nego zbog toga jer se urbrzo rasplace. ali ajde, povecava se broj nosaca--neki dan je cak i zaspala kod dede bez problema, i jos mu je spustila visoki tlak . bingo! smijesi nam se bejbisiter

  9. #9
    we&baby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Nl
    Postovi
    546

    Početno

    halo mame....

    2 dana smo furali...i ne mogu vise...stavila pelenu natrag....

    najgore mi je kad se popiski i ja mislim to je to, zbegecam ga u suhe gacice, sve presvucem a on za 3 min opet. :/
    inace ovo piskenje odmah kad se probudi, sam totalno skuzila, to uvijek uhvatimo. isto i prvu jutarnju kakicu koje je pun kamion :shock: . skuzila sam i da piski kad doji.

    znam da ce se u tim trenutcima popiskit i ta pelena odmah ionako ide ca'. ali ostatak dana.... uf.... nema sanse....ne stizem...

    a tako volim da je nesputan bez pelene.

    ovo su mi drugi pokusaji vec. pokusavala sam sa kceri. iz istih razloga smo prestale ( jedna dogodovstina sa malom..imala je oko 5-6 mj. tjedan dana smo trenirale da piski u lavabo kad otvorim vodu da curka...bilo je vise manje uspjesno...i jedan dan ona u marami a ja perem krumpire da ih ogulim...a ona kako god koj krumpir pod mlaz, svaki put malo pisne! ja presvucem, idem nastavit, ona pored mene u viperu, kad opet! i tako 4 puta!.... siznula sam lagano bila...)

  10. #10
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    to je zato jer se oni ne popiske do kraja, samo puste malo da si olaksaju. zato recimo pelenasi pisaju svakih 15ak min, jer su navikli da se ispisavaju po malo, a ne sve odjednom. tako kad to pisne, stavi ga jos jednom na wc prije nego ga obuces. trebao bi se popiskiti do kraja i onda si mirna.

  11. #11
    we&baby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Nl
    Postovi
    546

    Početno

    proslu noc smo se odvazili bez pelene.

    kako je bilo?!

    svaki put je kakao!
    inace ne kaki po noci vec 2 mj ( sad je napunio 3)...
    sta mu sad bi,kad je bio gologuz da je cijelu noc kakio....

    jaaako puno jede, pa stoga i piski i kaka, toga ima na sve strane....

    ali sad sam skroz zbunjena.

    veceras sam bome ostavila pelenu...ali kad doji lagano je odljepim i zavucem unutra vrh rucnikica, misleci da ce se u to popiskiti ( tako radimo preko dana) ali ne piski nista prvi dio noci, iako doji. e onda oko 3-4 krene piskati i kakati. govorim za sinoc. prvi puta sam uopce pratila prko noci.

    ubiti krenuli smo tako sa tim rucnikicem. stavila sam pelenu, i kad mislim da mu se piski otvorim pelenu, namjestim krpicu , pa ona pokupi urin.maknem ju, pelena ostaje suha. nekad stavim u gacice. znaci ili gacice ili pelena + krpica u koju piski.

    kod kakanja podmetnem papirnatu jednokratnu podlogu (naravno kad je uspjesno...)

    po danu puno piska, i tesko mi je uvijek biti "na licu mjesta" tu sek.

    sta smo sad mi :/ ?
    tko ono rece: suhopelenasi? ma nebitno naravno, sala mala....
    kakvi su vam ti polozaji? meni se mali vrpolji na rukama i najvise voli da lezi i sve obavi lezecki? ali sta ce on s time povezati onda? nista. kako ih vi drzite?

    primjetila sam jedino, ako se usudim reci, da on na neki nacin ceka da ja odljepim tu pelenu....do tada stenje, javlja se, negoduje..... i onda OSMJEH oko glave! kad obavi....

    joj, sve sam zbrda zdola napisala, ali u 1 h u noci, to je najbolje sto mogu.

  12. #12
    tenshi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    274

    Početno

    Citiraj we&baby prvotno napisa
    kakvi su vam ti polozaji? meni se mali vrpolji na rukama i najvise voli da lezi i sve obavi lezecki? ali sta ce on s time povezati onda? nista. kako ih vi drzite?
    ja lunu primim pod nogice s jednom rukom, pod vrat s drugom i nekako jos prislonim leda na jednu nogu (kahlica izmedu mojih nogu rasirenih u sjedu) + jos onu ruku kojom pridrzavam nogice podmetnem nekako na sam rub kahlice da ne pobjegne van i uglavnom tako piski na odbijanac to mi je puno bolje rjesenje nego da mi bjezi van kao prije - pa mokre i hlace i krevet i sve, ovako samo ja moram ruku oprati

    meni se ona vrpolji na rukama samo ako je zbog neceg drugog zivcana, a to je obicno glad. onda ju ni ne pokusavam gnjaviti vec podmetnem improviziranu podlogu (sasila vrecicu i tetru jednu za drugo - vrecicu da ne propusta na krevet, tetru da upija) i omotam ju jos jednom tetrom i tako polegnem da papamo.. i ako joj je bas sila, usput i obavi nesto - ali uvijek zastane s dojenjem u tom trenutku, tako da kad sam skoncentriranija, uspijem ju ponekad prebaciti na tutu.

    ma meni je skroz nebitno je li to obavlja cuceci u mojim rukama, lezecki, nad kadom ili cak ako pobjegne u pelenu jer ja to odmah skuzim i presvucem je - bitno je da je suha mi se jos uvijek ufuravamo i zato se ne opterecujem. bitno da osjecam da smo na pravome putu.

    neki dan bili u gostima (opet ista baka... kad god ju primi na ruke, dijete se pokaka, stvarno nevjerojatno...) i bila je hrpetina gostiju, a ona je imala jednokratnu na sebi (sve nam je zivo bilo u pranju) i kad sam joj to skinula, to je bilo katastrofa... kakica se razmazala po cijeloj guzi i pipici, doslo mi je doslovce da zaplacem kako mi ju je bilo zao... inace doma redovno kaka samo u tutu!

    i za kraj, da se pohvalim, iako nam po danu nesto slabije ide, prijavljujem vec tri suhe noci! :D

  13. #13
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    :D

    i kod nas je po noci pjesma. piski 2-3 puta, i redovno bas obavijestava da joj je sila jer se toliko meskolji da jednostavno ne mozes fulati

    ja sam skuzila da joj je po danu najbolji polozaj da ju drzim iznad kahlice (neke stare plasticne posude)--ja sjednem, stavim posudu sebi izmedu nogu, nju drzim ispod koljena a ona se ledima oslanja na moj (golemi) trbuh. tako se najbolje opusti i obavi sve sto treba.

    po noci standard, doktoriran s f. , dam joj da sisa i ispod guze podmetnem kanticu. popisa, popisa se i nastavi spavati blazenim snom.

    razlika izmedu f. i k. je to sto k. uglavnom pustam da me bas obavijesti kad joj je sila. s f. sam jos isla i preventivno, ali s njom rijetko. nekad se ona upiski, sad kad je propuzala pa ja sva u tome i zaboravi, ali dok spava ili ako ju se nosi stvarno nema sanse da me bas nedvosmisleno obavijesti da joj je sila.

    i rijetko kada hoce kakati kad smo vani. vise voli doma, i kod dede i bake

    malo sam razmisljala i pretpostavljam da ce se sad poceti cesce "zaboravljati" po danu kad je samostalno kretanje na repertoaru. bas bi mi dobro doslo da imam par komada nekih gaca s usivenim uloskom--pelene mi je problem stavljati jer ona mrzi tih par sekundi kad pokusavam to obaviti (prije puta i takve fore). gace lakse svuces i obuces, nema otkopcavanja itd. a mislim da tako malih training pants bas i nema. hm. ako ima tko kakvu ideju.. aha, ona sa stavljanjem neceg u gace mi ne igra, jer u pokretu kakvom mi znamo biti nema mjesta ni za to malo je komplicirano.

  14. #14
    tenshi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    274

    Početno

    mikka, bas sam i ja o tome razmisljala i cekam samo uloviti slobodan trenutak (zapravo, malo vise od trenutka... ) - jer sam nakupovala flanela i frotira za sivati platnene pelene jos prije nego sam odlucila probati s bespelenastvom - pa cu si napraviti kroj za nekakve pelene gacice... jer ja njoj zasad stavljam tetru u frotirni cover i stvarno se zna desiti da dok ja to sve skinem njoj vec pobjegne... :/
    jesi i ti sivalica?

  15. #15
    we&baby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Nl
    Postovi
    546

    Početno

    kuzim ja kako vi to podmecete kanticu, ali nema sanse da mali tako bude.... on odbacuje guzu u zrak, vrti se...ma jok...negoduje skroz i nema sanse tako.

    opcenito ne voli po rukama, za ne povjerovat! :shock:

    male sam se zato nanosala 25 h na dan, ma cim bi pomislila da je spustim, vec je drecala....

    eto kako su razliciti.

    jedino si mislim, da bi bilo dobro da ne obavlja lezecki, vec da "nauci" neki drugaciji polozaj pa i s time to poveze...

  16. #16
    tenshi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    274

    Početno

    Citiraj we&baby prvotno napisa
    kuzim ja kako vi to podmecete kanticu, ali nema sanse da mali tako bude.... on odbacuje guzu u zrak, vrti se...ma jok...negoduje skroz i nema sanse tako.

    opcenito ne voli po rukama, za ne povjerovat! :shock:

    male sam se zato nanosala 25 h na dan, ma cim bi pomislila da je spustim, vec je drecala....

    eto kako su razliciti.

    jedino si mislim, da bi bilo dobro da ne obavlja lezecki, vec da "nauci" neki drugaciji polozaj pa i s time to poveze...
    a u uspravnom polozaju nad kadom?

  17. #17
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    moja nekad voli iznad lavaboa--em se vidi u ogledalu pa je to fora, em se sagne kad pocne piskiti pa gleda kako ide mlaz

    k. nije htjela nad kanticu dok nije napunila negdje 3 i pol mjeseca. onda je samo odjednom pristala.

  18. #18
    we&baby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Nl
    Postovi
    546

    Početno

    tenskhi, ne zelim svaki put ustajat nocu, i riskirat da se razbuduje.

    kahlice i krpice su mi ok, ali kada i lavabo, za mene -nehigijenski. :/

    ostajemo pri lezanju do daljnjeg...bumo vidli kak dalje....mozda kao kod mikke, bude kasnije seljenje nad tutu....

    i da, mislila sam da smo prerasli cijelodnevno kakanje. dugo je bilo samo 1-2 put obilno....

    a sad svaki cas kaki, onao fino na rate...i po noci isto ... ...mislim da je to jer puno jede, kao da je neki skok u razvoju ( ima 3 mj i skoro 8 kg!)

  19. #19
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    pisalinkica dojenog djeteta je skoro kao voda, uopce ne smrdi. a inace je sterilna. ja isperem lavabo nakon pisanja, i perem ga redovito, to je to. u oboje piski rijetko, a i dobro ih odrzavam pa mi nije nikakav bed.

  20. #20
    tenshi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    274

    Početno

    we&baby - ti sama najbolje znas, ja sa sinom nisam probala bespelenastvo, ali mi se cini da bi piskenje s deckima bespelenasima mozda bilo lakse obaviti nego s curama...ipak donekle mozes naciljati... zato sam mislila da to obavite "stojecki"...a mozda sam u krivu, mikka bi mogla znati?

    a je li sigurno treba nesto obaviti kad ga stavis nad tutu, jer se moja isto migolji i ljuti kad ne treba nista obaviti... ali kad je frka i treba, onda je mirna

    doduse, danas smo i krevet i ja dobili svoju porciju jer sam zakljucila da mozda ipak ne treba i ostavila je u narucju i zapricala se sa sinom, ne prateci sto se zbiva kod nje - a lice joj odasilje nepogresive znakove da se sprema kakanje...

  21. #21
    we&baby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Nl
    Postovi
    546

    Početno

    Citiraj tenshi prvotno napisa
    a lice joj odasilje nepogresive znakove da se sprema kakanje...
    da. slazem se. kakanje hvatamo ajmo rec bez problema...jer prije kakanja slijedi OCITO meskoljenje, stenjanje, sav se frce ko crvic na udici...

    ali piskenje bas i ne. samo ispusti mlazic u gace i boli ga briga ....

    evo kakanje se opet upristojilo, tj nocas nije driskao svako malo....

    ma evo , mogu rec noc je super. pored mene je. i stvarno se sve to da pohvatat.

    ali po danu piskenje uhvatim par puta i priznajem uglavnom to ode u gace.
    to mi nije problem. jednim potezom skinem, u dva navucem drugo i suh je.

    ipak ja imam jos jedno malo dijete.

  22. #22
    tenshi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    274

    Početno

    napokon sam u gostima kod mame uspjela zbrisati s lunom u kupaonu prije nego ju je moja mama uspjela uzeti na ruke pa se posteno ispisala i iskakala i to iznad prave wc skoljke, velika moja curica bas je nekako zgodan polozaj u njihovoj kupaoni, kada je odmah pored wc skoljke pa sam se mogla sjesti na kadu i nju drzati iznad.

    inace su nam neki dani totalni fijasko, neki produ uz minimalan broj zapisavanja, no cini se da smo apsolvirali uporabu tute za kakicu, ne mogu se sjetiti kad je zadnji put obavila to u pelenu (ako ne uzmemo u obzir nezgode u gostima kad god bi ju moja mama uzela na ruke)

    ah da, jucer se ukakala dok je bila sa mojim suprugom, jest da me on u teoriji podrzava, ali jos se nije uspio snaci u praksi... ako se ona nesto meskolji ili buni, obavljanje nuzde je zadnja stvar koja ce mu pasti na pamet....

    tako da sam ja i prezadovoljna, jer sam pogled na pipicu svu umrljanu kakicom mi je katastrofa...

    ne koristimo ni vlazne maramice, tako da joj intimno podrucje nikad nije upaljeno, nikakvi osipi, nista nema, da pokucam o drvo... presretna sam s nasim bez/platneno pelenasenjem... a nadam se da cu danas napokon uspjeti sasiti par training pants, pa da i pelene izbacimo, jer su nam one tu u biti samo umjesto gacica...

  23. #23
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Je li možete staviti neke slike?
    Zanima me kada su tek mali, tj. ovo na krevetu, pa i iznad lavaboa... haaaaa?
    Htjela bih vidjeti to...

  24. #24
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Trebali bi se dogovoriti i napraviti foto uputstva
    steta sto je M vec prevelika.

  25. #25
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja imam negdje neke slike, trebam ih pronaci, hmmm, to je blizu nemoguce misije. ali nemam bas fotki gdje je k. bas jako mala. imam neke gdje smo vani, i neke kako kod frendova doma pisa u kahlicu.

    a sada.. hvalisanje za skijanje

    na putu tamo i natrag--suha. imala sam neku vrecu s jedno 7 jednokratnih pelena (nisam htjela uzeti platnene jer ih nemam di oprati ni nositi prljave, ali na kraju sam ih ipak mogla uzeti, bilo bi ok s njima), i od tih 7 smo se vratili s 2 suhe. ustvari 3, ali jednu sam bacila zbog preiznosenosti

    covjece, u svim onim natezanjima, boravcima vani u skafanderu, ne imanju cesto prilika za pisanje ona je ostala suha! cak je i 5 dana imala proljev jer je pokupila nesto, na skijanju imala temperaturu 2 dana i jos nakon toga gadnih problema sa kakanjem, nije htjela nista jesti, guza joj se strasno zacrvenila i jako ju je smetalo dok bi ju brisala ili prala.. ma moja cura je super. covjece, cak se i f. zapisao 2 puta, a ona ima 9 mjeseci a on 2,5 godine

    uglavnom, skuzili ste da sam odusevljena

    i ove pute kad se popisala u pelenu je bilo kad su je cuvali moji ili md, njima se nekad nece opustiti pa se popiski u pelenu iako ju oni netom prije nude da se popisa u wc ili gdje vec.

    e ljudi moji, kako je ovo jednostavno.. milina prava

  26. #26
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Mikka stavljaj slike da vidim kako to ide...

    I kako onda funkcionira kada ste vani? Da li daje posebne znakove za piškiti i kakiti ili isto? I da li onda idete u wc ili u grmlje, pa šta vas zadesi? I kako onda se brišete?

  27. #27
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    uh, stavit cu kad ih nadem, a s obzirom na to koliko vremena imam tko zna kad ce to biti :/ . mozda kad md uleti, iako on uvijek sve na par dana i tako.

    kad smo vani funkcionira super, jos bolje nego doma. njezin znak da joj je sila je uvijek isti--nervoza i cendranje, kad ju nosim onda mi se izvija i odupire se nogama. ako izbacim ostale moguce uzroke toga, ostaje da joj je sila , znaci uvijek imam u glavi da je jela/pila, spavala, da joj nije vruce ili hladno, i onda znam sta je na tapeti. imam i vremenski osjecaj, pa znam koliko joj otprilike nakon sisanja treba da joj se pocne piskiti.. ma bas imam taj osjecaj za nju, znam ju do srzi kakva je i kakav joj je ritam.

    na skijanju smo isli u wc u hotelu, jer je vani stvarno bilo hladno. njoj se nekad to ne svida (vani se uvijek popiski iz prve, ako joj je sila), pa joj moram uzeti zanimaciju, nesto za glodanje ili bilo sta da ju zabavi (morat cu nabaviti ponovo onu vibrirajucu cetkicu za zube ). vani nam je super. ako mislim da joj se kaki, uvijek sjednem negdje i drzim ju medu nogama, da mi ne bude tesko ju drzati a i ona se tako vise opusti. ako treba samo piskiti onda cucnem bilo gdje i obavimo to za par sekundi.

    kad piski ju obrisem maramicom, ako imam, ako ne onda ju samo stresem da padnu kapljice i ponovo obucem (prednost wc-a je ta sto uvijek imam papira ili vode pri ruci). kad kaki, onda si pripremim, ili vlaznu ili obicnu maramicu pa joj obrisem dupence i gotovo.

    uh, litanija, ali dobro mi dode da malo opisem. lakse mi je nju furati na wc nego f. koji hoce sjediti na dasci, cak i vani, pa moram prati i brisati daske.. uzas

  28. #28
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    zaboravila sam napisati--ona bas i ne voli kakati vani, skoro uvijek ceka da dodemo doma da se istovari, vani kaka ako bas mora. tako da u 99% slucajeva znam da ce samo piskiti, a ako joj se ipak kaki onda da sve od sebe da me obavijesti

    ne sjecam se kad se zadnji put pokakala u gace, covjece, a ima 9 mjeseci :shock: (pogotovo otkad jede pa je tvrdo, prije kad smo imali one probavne probleme joj je znalo pobjeci kad prdne ali to ne racunam kao kakanje u gace. onda samo promijenim gace--nosim rezervu za nju i f. u ruksaku, uvijek.)

  29. #29
    tenshi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    274

    Početno

    ja nemam fotki, ali vidis, dobro da si mi rekla, treba to i slikati, nece mi vjerovati jednog dana

    reci cu ja danas k. da nas uslika pa stavim preko vikenda!

  30. #30
    tenshi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    274

    Početno

    a tvojoj curki, mikka, svaka cast, ja vec kad moja pola dana izdrzi suha pucam od ponosa

  31. #31
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    je, ali moja je starija jedno 7 mjeseci, vidjet ces ti kada dodete u nase "godine"

  32. #32
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Citiraj tenshi prvotno napisa
    a tvojoj curki, mikka, svaka cast, ja vec kad moja pola dana izdrzi suha pucam od ponosa
    Pa u knjizi i pise da je 90% suhoce super. Pogotovo ako bebac piski svakih 45 minuta (kao sto je to M. svojedobno radila).

  33. #33
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    sjedim s malenom pred kompjutorom, kad kuzim da je pocela kakati. posto sam jucer nesto gledala na ovom pdf-u, rekoh idem joj skinuti pelenu i drzati iznad lavaboa, cisto da vidim sta i kako. rezultat: cura je pola kakala u pelenu, pola u lavabo s tim da je morala puno manje tiskati u drugom dijelu.....pricekala sam jos malo da se i popiski, ali to je tek kad sam ju legla na krevet - nema veze.
    u svakom slucaju zanimljivo iskustvo, vjerujem za nas obadvije. razmisljam o tome da pokusam, barem da uhvatim kakanje....a posto stize ljeto, mogla bih pokusati i vise, kad jos malo zatopli...

    ...idem jos malo citat o bespelenastvu.

  34. #34
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja mislim da je dosta vazno dati bebi sansu da se nauci kakati van pelene--prvo zbog higijene, a drugo zato jer pelenasi znaju kasnije zadrzavati kakicu (citala sam na odvikavanju i ostalim topicima). za pisanje je isto dobro, ali manje bitno od kakanja. uvijek mislim da bi svaki roditelj trebao pokusati bezpelenasko kakanje--bebe su jako zahvalne i brzo pocnu kakati samo van pelene, ali cini mi se da masa ekipe ima jaku odbojnost prema bezpelenastvu, jedino ne kuzim zasto :?

  35. #35
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    moja mama je protiv kaze ona meni jucer sto ja gnjavim dijete i da ju pustim da kaka u pelenu, kao i svako "normalno" dijete (citaj, dijete s normalnom majkom!). ali mene to ne sekira. jucer je kakala jos cetiri puta i svaki put sam uhvatila pravi trenutak....zato smo jutros samo napola uspjeli dok sam se ja razbudila ona je vec na pola bila gotova.
    vidim da joj kakanje ide super kad kaka "prema dolje" a ne u lezecem polozaju.

    stariji braco nece pa nece na wc ili tutu - muku mucimo, mada tocno zna kada treba i piskiti i kakati. a proslo ljeto je stalno bio gol i svjesan kakanja i pisanja, ali sam napravila gresku sto sam ga najesen opet vratila u pelenu - gdje mi je pamet bila!?
    ovaj put zelim biti pametnija - ionako mi je dosta ukakanih pelena....uf, bljak.

  36. #36
    Tincha avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    blizu al opet dovoljno daleko od metropole
    Postovi
    317

    Početno

    Čitam vas već neko vrijeme i usput bespelenašim po danu, od 10 tj s malim. I dobro je da sam počela čitati pdf usporedno s praksom, jer možda i se i ne bih usudila bespelenašiti koliko ste problema opisivale u 10 topica . Najviše što nisam kužila što je to zapišavanje. Moje maleno to ne radi (kucam o drvo). Ako se popiški, ispiša sve što ima, pa se presvučemo i idemo dalje.
    U početku je bilo teško, nosila sam ga na kahlicu svako malo, mislila sam, sad možda treba, intuicija je odradila i odrađuje jako puno. Ali, imala sam jako puno uspjeha, kakanje sam lovila gotovo sve, a pišanje jedno ili dva dnevno propustila. Držim dijete slično ko mikka nad vajdlekom (plastična zdjela).
    Noću još imamo platnenu pelenu, ne probudim se odmah na prvo stenjanje, a malac ne može zadržati toliko dugo (srećom, jer me malo mučilo to što zadržava, da ne bi imalo neki negativan efekt-iako u dubini srca znam da je ovo najbolja odluka koju sam mogla donijeti za dobro svog djeteta). I za van je još pelena u upotrebi, koja ostane suha.
    Sad imamo 3,5 mj, mogu se pohvaliti sa zadnjih par dana kad smo cijeli dan suhi! Znak sam konačno prokužila i to nepogrešivo! Ove vrućine, pa s pelenom među nogama, hvala lijepo...
    Za okolinu me nije briga. Mama i svekrva se smiju i ne vjeruju zdravim očima... Ali me ne odgovaraju a to mi je najbitnije, uopće nemam želje braniti svoje stavove, nek svatko misli kako ga volja, ja vidim da je moje dijete sretno, više nema plakanja bez uzroka (sad znam koji mu je bio uzrok-teško kakanje u pelenu ležećki).
    Eto, čista guza, sretno dijete, vesela mama!

  37. #37
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Super Tincha, svaka čast! I ja se pitam kad vidim dječicu po ovim vrućinama u jednokratnim pelenama kako im mora biti...

  38. #38
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Tincha, super! bas mi je drago za vas

    meni su se isto smijali, a sad im je normalno, iako je sveki nedavno komentirala kako se k. zapisavala, a opce nije. ne znam kaj je htjela reci s tim.

  39. #39
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    nakon par mjeseci bespelenastva, meni se cini da je stvar jednako radikalna i banalna. s jedne strane banalno je jer stvar u tome da se jednostavno bebama skine pelena. s druge strane je stvar radikalna jer se toliko toga promijenilo. sve te vlazne maramice, kremice, samponi, prematalice, podloske za prematanje.. sve je postalo nepotrebno. a jos vaznije mi smo se naviknuli da pisanje i kakanje nisu strasne stvari. sad mi se cini da je pelenastvo civilizacijska urota protiv genitalija i izlucevina

  40. #40
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    vrlo interesantan zakljucak

  41. #41

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno

    mi koketiramo sa bespelenastvom. t.j. koristimo platnene, ali piskimo van. kuzim ja i kakanje, ali on doji i kaka, pa nekako ne mogu da se priviknem da ga presvlacim i prekinem dojenje.
    citam stare topike i ucim.

  42. #42
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ne trebas ga prekidati. imas par solucija: ili stavi kanticu ispod guze nek se pokaki u to, ili stavi tetru/rucnik/stogod da se pokaki na to, ili ga ostavi u peleni a reci mu znak. on ti je jos mali, kasnije se to stabilizira. k. je nosila pelene prva 2 mjeseca jer bi svako malo kakila, ono prdne i izade zuto. dovoljno da zaprlja. kasnije se skroz stabiliziralo.

    kod bp je fora--sto je veci input, to je veci output . drugim rijecima, sto vise pruzas priliku da se istovare van pelene to oni bolje javljaju.

    k. ima 15 mjeseci i za nezgode skoro ne znamo, cesce ih ima stariji brat :/ . ko prava odrasla curka je. samo sto mi ne javlja rijecima, nego postane nervozna za poluditi, vrlo ju je lako skuziti

  43. #43
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    n. kad kaka se uozbilji el to znak a kod pisanja uvijek nakon spavanja, al jos uvijek ne kuzim znakove. jel mozes dat neki hint kako prepoznati znakove

  44. #44
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    je, uozbiljivanje je znak, i to bas smijesan znak

    a za pisanje, e to moras promatrati. moje iskustvo kaze da im se znakovi za pisanje mijenjaju, tako da se ne mozes uljuljkati i opustiti . a mijenja im se i frekventnost, tako da taman kad se naviknes na jedan obrazac oni te predu i promijene--npr k. je presla s 3-4 pisanja dnevno na 7-8 pisanja. odjednom. pa ti vidi.

    kod k. je za pisanje bilo: nervoza, glasni vrisak, dizanje nogu u zrak i zamisljeni pogledi, nista, skakutanje i bacanje u nosiljkama (taj je konstantan), kad je presla godinu dana pocela se kao stresati, onak ko da ti je odjednom hladno. vjerojatno ima jos, ali se ne mogu sjetiti.

    izgleda da njima pisanje ne smeta toliko i za to ne rade such a fuss, ali kakanje im je jako bitno.

  45. #45
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    ja jednostavno znam kad ce se popiskit, jel to normalno? al nikako joj ne pase ova varijanta da piski ili kaki dok jede. to mi je problem po noci. (jos uvijek se ne ufam skinut jednokratnu) jer ako ju stavim da piski probudi se skroz. tako da smo se neki dan u 5 ujutro igrale ako pod nju stavim loncic, nikako se nece popiskit dok jede.

  46. #46
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    a nakon jela?

    normalno je da znas, to se zove intuicija

  47. #47
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    e sad nakon jela ima varijantu ili da zaspi tako da nema piskenja dok se ne probudi ili ako ostane budna prvo se malo igra onda piski.

  48. #48
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    aha. pa mozda ne treba pisati? k. ako zaspe nakon sisanja onda joj nije sila.

  49. #49
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    istina, nocu uglavnom ne piski. al ima rijede noci kad se i popiski par puta...

  50. #50
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    aha. pa mozda ne treba pisati? k. ako zaspe nakon sisanja onda joj nije sila.
    tako je i kod nas - bilo i jos uvijek je.

    meni je dobar znak za pisanje kad odjednom bez razloga prestane dojiti, pusti sisu, opet ju primi i pusti. u 99% slucajeva se nakon toga popiski.

    za noc ti je najbolje (ne znam dali spavate u jednom krevetu) skinuti bebicu skroz bez pelene i staviti ipod guze rucnik. ostavi si nekoliko tetra pelena pri ruci (slozene). kad se bebica budi za sisanje, uzmi tetru (najbolje ih stavi negdje kod glave, mozda ispod jastuka?) i stavi joj pod guzu. kad (ako) se upiski, samo baci tetru na pod i vratite se u vodoravnu. (ujutro pokupi tetre, jel da )

    da, naravno da je normalno kuziti kad mora piskiti! to je super-mama-intuicija!

Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •