Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 255

Tema: Dan za danom- bespelenaši 6 mjeseci nadalje

  1. #51

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    Citiraj Zrina prvotno napisa
    Citiraj kukica prvotno napisa

    jesi li probala skinuti nocnu pelenu? i ja sam mislila da jako puno piski po noci, pa se pokazalo da pisa svega tri puta ako ne manje.
    Nikako da se ohrabrim-pogotovo jer se po noći budi 100 puta pa uopće ne znam kad da ga stavim piškit? U ostalom, prvo si moram nabaviti sat u sobi jer ponekad mislim da se to meni samo čini da se on toliko puta budi jer mi noć prebrzo prođe.
    mi smo prvi put probali tak da sam mu stavila tetre medju nogice i provjeravala svaki put kad bi se meskoljio. nije najbolje funkcioniralo.
    sad mu nudim pisanje ako jede, a nemiran je. nakon pisanja se smiri i zaspe

  2. #52
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    ko sto stalno cujem kako je sad nova moda to dojenje svima se cini da je njihova kultura univerzalna - pa ce se na ovom forumu neprestano pojavljivati slicna pitanja sve dok svi ne budemo zapisavali parkove i tegle u bircevima hehe...

  3. #53

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    kako piskite vani?
    ja se ne usudim probati. ni doma nam ne ide uvijek bez protestiranja.
    nekad bas ne zeli piskiti, a znam da mu je sila. jucer mi se popisal po krevetu. vec sam zaboravila kak je to
    po noci sve super. i jutra su ok ako smo doma. jucer mi je cak jasno i glasno rekao "mam" kad mu je bilo sila!
    ali onda smo izasli na sat i pol, dva. stavili pelenu. cijelo vrijeme je bio brbljav i malo nemiran. pelena skroz mokra kad smo dosli doma. jedva sam docekala da je skinem.
    nakon toga smo imali nekoliko pisanja u gace.
    cini se da nam stvarno bolje ide kad je bez pelene po cijele dane, ne znam kaj da radim kad idemo van.

  4. #54
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    bas zanimljivo - mi doma imamo puno slabiji ucinak, a kad odemo van bez greske javlja piskenje (kakat ipak vise voli doma to nikad ne radi vani ). mozda je lakse da ne stavis pelenu za van. kako vam to ide? (Bas mi je drago da ste se po noci uigrali hej ho!)

  5. #55

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    Citiraj katepe prvotno napisa
    bas zanimljivo - mi doma imamo puno slabiji ucinak, a kad odemo van bez greske javlja piskenje (kakat ipak vise voli doma to nikad ne radi vani ). mozda je lakse da ne stavis pelenu za van. kako vam to ide? (Bas mi je drago da ste se po noci uigrali hej ho!)
    mislim da i on javlja, ali ja se ne usudim probat.
    samo jednom smo izasli bez pelene u kratku setnju po kvartu. cekao je da dodjemo doma da se popisa! zao mi ako idemo nekud dalje jer on vriiisti kad ga oblacimo ili mu nesto nije po volji. nekad vristi i kad mu nudim da pisa, a on bi npr. spavao ili jeo.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    Citiraj katepe prvotno napisa
    bas zanimljivo - mi doma imamo puno slabiji ucinak, a kad odemo van bez greske javlja piskenje (kakat ipak vise voli doma to nikad ne radi vani ). mozda je lakse da ne stavis pelenu za van. kako vam to ide? (Bas mi je drago da ste se po noci uigrali hej ho!)
    mislim da i on javlja, ali ja se ne usudim probat.
    samo jednom smo izasli bez pelene u kratku setnju po kvartu. cekao je da dodjemo doma da se popisa! zao mi ako idemo nekud dalje jer on vriiisti kad ga oblacimo ili mu nesto nije po volji. nekad vristi i kad mu nudim da pisa, a on bi npr. spavao ili jeo.

  7. #57
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    moji su uvijek vani pisali i kakali bez beda, cak ih nisam morala zabavljati kao doma. ono sto je uvijek i definitivno palilo (i jos uvijek pali kod k.) je sisanje prije. to joj dode kao udobrovoljavanje, bez sisanja mi nekad nije htjela pa ma i da joj je bilo sila najvise ne svijetu.

    onda je nas proces uvijek isti--vadim ju iz nosiljke, sisa, pisa, vracam ju nazad. stvarno je radilo bez greske.

  8. #58

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    :/
    mi za pisanje skidamo i hlace i gace. nemoguce vani. i oblecenje je izazov.

  9. #59
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja im skidam hlace i gace ko i sebi, do koljena, i onda samo obucem natrag. ne skidamo se skroz.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    ja im skidam hlace i gace ko i sebi, do koljena, i onda samo obucem natrag. ne skidamo se skroz.
    probala, ne ide nam tak.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    danas idemo prvi put nekud na duze od pol sata bez pelene. nek nam je sretno

  12. #62
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    sretno vam bilo i ne zaboravite uzeti puno robice za presvuc

  13. #63

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    Citiraj katepe prvotno napisa
    sretno vam bilo i ne zaboravite uzeti puno robice za presvuc
    bas se pakiramo

  14. #64

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    super je proslo. nosili dvije torbe stvari :shock: i na kraju nam NISTA nije trebalo osim jedne pelene koju smo koristili kao gace. piskio u umivaonik i pelena ostala suha.

  15. #65
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    wee. i nama vani super ide. ustrajte na hodanju i pisanju po vani pa ce se i po doma poboljsati score

  16. #66

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    jeste li primjetili da kad vam dijete savlada novu vještinu, signaliziranje ode u drugi plan? ne znam kako bih inače objasnila silna zapišavanja u zadnje vrijeme. počela je stajati i hodati uz namještaj, svijet je dobio jednu posve novu perspektivu koju nema namjeru prestat istraživeti samo zato jer joj se piša...

  17. #67
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    je, tak je meni bilo s f. doduse, on je poceo bp s 5 mjeseci, pa nikad ne znam jel to zbog toga. k. nije imala te faze, ona ima hrpu zanimljivih stvari za raditi ali nepogresivo javlja kad joj je sila. sad je naucila govoriti pa kaze "pisi, pisi" ili cak "piskiti".

  18. #68

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    j on je poceo bp s 5 mjeseci, pa nikad ne znam jel to zbog toga.
    ne vjerujem da je zbog toga. citala sam o klincima koji su bp od rodjenja, pa su imali takve faze

  19. #69
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    počela je stajati i hodati uz namještaj, svijet je dobio jednu posve novu perspektivu koju nema namjeru prestat istraživeti samo zato jer joj se piša...
    upravo se to i nama desava. samo ne znam jeli zbog toga ili zbog zubiju. svako malo imamo te faze u posljednje vrijeme. ali bas traju, srecom, samo par dana, pa prestanu... taman zakljucim kako nam super ide... jer stvarno nam realno sad bp pocinje funkcionirati u visokom postotku (ima dana 100%, a stvarno se ne sjecam kad mi se popiskila u marami, pa se eto i to desilo, cisto valjda da nas podsjeti kako nam u stvari dobro ide )

  20. #70

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    I nama je super islo, a samo nocas mi se triput popisa u krevetul! Bila sam sigurna da ne treba p jer je proslo samo pola sata. Noc prije je izdrzao 4 sata bez p. I tako od ponoci do 3 ujutro, p svakih pola sata!

    Ujutro slicno, ali zato jer sam mu prestala nuditi kad se MENI cini da je vrijeme (a dosta dobro pogadjam). Cekam njega da javi. Sve je super ako ga nosim i samo kad ga nosim.

  21. #71

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    223

    Početno

    Citiraj Mrvna prvotno napisa
    jeste li primjetili da kad vam dijete savlada novu vještinu, signaliziranje ode u drugi plan? ne znam kako bih inače objasnila silna zapišavanja u zadnje vrijeme. počela je stajati i hodati uz namještaj, svijet je dobio jednu posve novu perspektivu koju nema namjeru prestat istraživeti samo zato jer joj se piša...
    Mi smo upravo izasli iz jedne takve faze, koja je doduse samo uticala na nocnu eliminaciju. Kako je poceo pre par nedelja da vise govori, tako su krenula nocna zapisavanja. Trajalo je jedno desetak noci i proslo. Meni su te faze u pocetku tesko padale, ali sad na njih gledam sa radoscu.

    Inace imali smo jednu tezu situaciju sa tvrdom stolicom. Nekako se sve poklopilo: Nikolina izbirljivost kada je hrana u pitanju (odbijanje voca i povrca i insistiranje na hlebu i cokoladi), izbacivanje nocnih podoja i poremecen dnevni ritam eliminacije. Sa Nikolom sada vise vremena provodi MM koji je uvek smatrao da ja previse panicim kad Nikola propusti jedan dan i ne kaki, ali nakon ovoga sto se desilo postao je veci panicar od mene. Ne znam kako bismo resili stvar da nisam opet iscitala sve bespelenaske postove (samaritanka, veliko hvala!) na temu kako pomoci detetu da izbaci cep koji se formirao i ciji je izlazak u stvari najveci problem. Najvise nam je pomoglo to da ga drzim u polozaju kao kad je u marami, stomak na stomak, sa obavijenim nogama oko mog struka. Srecom sve je iz nas, Nikola i dalje normalno trazi nosu i ne boji se da kaka, sto je bila moja najveca briga. Sad kad obavi to, vice sav srecan i pokazuje na svoj minuli rad u nosi.

  22. #72
    Tincha avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    blizu al opet dovoljno daleko od metropole
    Postovi
    317

    Početno

    Mi smo u fazi zapišavanja jer učimo puzati. Nadam se da će se čim prije vratiti na staro jer spadam s nogu, doživljavam to kao veliki korak unatrag nakon što smo baš lijepo funkcionirali.

  23. #73

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    223

    Početno

    Da, potpuno te razumem. Meni je najgore bilo kada je poceo da obozava da bude na stomaku, sto je za ociglednu posledicu imalo cesto zapisavanje. Ali uglavnom se sve te faze rese same od sebe i nekako brze prodju sto im manje vaznosti poklanjas. Naravno lakse je kada je vreme toplije, pa ima manje odece koju treba presvuci/osusiti. Ovo zimsko vreme ne ide bas u prilog. Meni je u tim situacijama uvek znacilo da se setim bitnih razloga za bespelenastvo, a to je da mi dete bude u suvom i cistom, i da ne gledam na pojedinacne situacije nego da drzim fokus na celoj slici.

  24. #74
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    ne znam sta da radim. od 2. mj. prakticiramo komunikaciju o eliminaciji. islo nam je relativno ok (nocu jos uvijek ima pelenu, jer smo mi totalno aut nocu, po danu je skroz bez pelena). dakle, pocela se uzasno cesto zapisavat na foru da nikako ne zeli sjest na tutu. zabavno joj je kad se ljutimo kad se popiski u gace. ima jedno mjesto gdje se ode popiskit, od tamo nam se smije i pisa - ludo joj je zabavno... imate li kakvih savjeta za roditelje na rubu

  25. #75
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Katepe, uglavnom svi kad- tad prođemo takve faze. U toj dobi testiraju granice, istražuju, proučavaju naše reakcije... Nikako se nemojte ljutiti ako se zapišava. To joj je jako interesantno jer na taj način izmamljuje reakciju. Bolja je politika mirno joj reći 'ah, šteta ja da bude mokra guza kada ti znaš tako lijepo piškiti na tutu'. Sa smješkom i bez izrazitih emocija, takve faze puno lakše prolaze jer im dosadi blaga reakcija. Puno više pali ako kažeš 'ma super si piškila u tutu' uz oduševljenje. Mi smo znali plesati (tj ja) tzv. 'pobjednički ples'. Kada se popiškio u tutu, ja sam u takvim fazama skakala neki 'indijanski ples', ono kao oko vatre uz smiješne urlike. Na to je rikavao od smijeha i jedva je čekao da se opet popiški na tutu da mama otpleše. Kada se popiškio u gaćice, reakcija je izostala i on se više trudio.
    Cure, avatari su vam divni!

  26. #76
    Tincha avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    blizu al opet dovoljno daleko od metropole
    Postovi
    317

    Početno

    Kod nas se stanje polako normalizira u smislu da se više ne piša tako često, ali od znaka uglavnom ništa. Nekak se malo strese i ako ga baš tad uhvatim pogledom onda odemo na kahlicu, ali ako sam tad slučajno gledala u drugom smjeru, ode voz.... Sad mi je i malo teže jer sam ja na poslu a mm na porodiljnom s njim pa sam pogubila reakcije. I mm muku muči s prepoznavanjem, ali se jako trudi . Ali zna imati faze pražnjenja kad u sat vremena piša i po četiri puta, svakih 10 min Baš je jučer mm rekao da ga je 20 puta nosio na kahlicu (pišanje u gaće nije ni brojao) i da mu se čini da je mali ispišao 2 L barem! Mislim si da je to možda reakcija na čaj od šipka s limunom kojeg pijem jer sam jako prehlađena... To je jedino u prehrani što sam bila promijenila u zadnje vrijeme...
    Iskusnije bp, kad malci započnu verbalno prijavljivati eliminaciju?

  27. #77

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    Da se i ja malo javim...
    U zadnjih deset dana smo imali samo tri male nezgode! M ima 13 mjeseci. Nudimo mu piskiti svakih sat vremena, nekad cesce. Skoro svaki put piski, a do prije nekoliko tjedana bi piskio mozda svaki drugi put. Trenutno mu je fora piskiti u kadu.
    JAKO dobra faza.

  28. #78
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Tincha, meni f. nije verbalno prijavljivao jer nije znao (ili htio ) govoriti, a k. je pocela spominjati piskenje, hmmm, kad je to ono bilo, ona je vec sa 1,5 godinu pricala ko luda, znaci tako negdje.

    ali f. mi je cesce pisao i vise se zapisavao od nje, ona je bas genijalka, na nju sam mogla stvarno racunati vec od sigurno 9 mjeseci ako ne i ranije.

  29. #79
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    malo me deprimiraju ove super-uspjesne bespelenasice gogo kukica!

  30. #80

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    Ne brini, tvoja N hoda. Nije cudo da malo "strajka". M je jos na sve cetiri.

  31. #81
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    Citiraj kukica prvotno napisa Vidi poruku
    Ne brini, tvoja N hoda. Nije cudo da malo "strajka". M je jos na sve cetiri.
    ocito su joj prioriteti negdje drugdje, i muce ju ta dva zuba gornja al mislim da je i u nama problem, stvarno smo nekoncentrirani zadnjih dana. rado bih sve ispocetka odkomunicirala s njom

  32. #82
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    evo samo da javim da smo opet skinuli i po noci pelenu. super nam ide jer ona ne piski nocu ugl. samo zbog onih kuknjava, sad nam sve opet ide dobro cak je pocela i relativno jasno javljati kakanje...

  33. #83

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    jupi!! Naš piški nekoliko puta do ponoći, jednom usred noći i ujutro par puta prije nego se skroz razbudi.

  34. #84
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    e pa da, kao sto je mikka zakljucila bolje bilosto rec nego da si shvatio njihov ritam nocas - tri pisanja u krevet. dajte pliz neke savjete ja po noci s njom nist ne mogu komunicirat jer spava onako cvrsto uopce ne kuzim kako se sjeti da bi cicala svaka dva sata jer cim obavi svoje utone u san trenutno. ja ostanem sama u mraku sa svojim piss pisss

    Citiraj kukica prvotno napisa Vidi poruku
    jupi!! Nae piški nekoliko puta do ponoći, jednom usred noći i ujutro par puta prije nego se skroz razbudi.

  35. #85
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    a sta ti ona zaspe u pozi? pa se popisa kad ju spustis? kako to izgleda kod vas?

    k. bi zaspivala nakon sisanja ali bi se ubrzo budila ako joj se pisalo, pa bi ju ponovo stavila da pisa. ako joj se ne bi pisalo, zaspala bi normalno na dulje. tako sam ja kuzila da joj je sila. nekad bi joj sapnula na uho "ajde piski sada pa spavaj", onda bi skuzila da moze, da joj je "wc" ispod guzice.

  36. #86
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    a nije imala situaciju da ti posisa zaspe i onda se popisa u krevet? a mozda je n. bila malo prehladjena jer nocas je pisala u tutu normalno.... ajd malo cu jos promatrat sta to ona radi...

  37. #87
    Tincha avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    blizu al opet dovoljno daleko od metropole
    Postovi
    317

    Početno

    Moram pohvaliti svojeg malog miša.... Evo nas točno 14mj, pratimo eliminaciju od 10 tjedna i već neko vrijeme smo potpuno suhi. Doma, kod drugih, na potpuno nepoznatim mjestima, tuđim wc-ima. I dalje ne govori verbalno kad mu je sila, ali zna doći do mene ili mm-a, uzeti nas za ruku i dovesti nas do kahlice. Ili uzme kahlicu u ruku i nosi je pokazati meni i mm-u... Jednostavno se rastapam od nježnosti i ponosa na svoje malo zlato. Po noći još ima kojiput nezgoda, ali sve rjeđe...

  38. #88
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Wow, Tincha, super!!!

  39. #89

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    stvarno super!!

  40. #90

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    Mi smo sa 14 mjeseci imali super fazu - bio je potpuno suh cijela dva tjedna, cak i na putu od 1000 km.
    Sa 16 mjeseci je prohodao i sad se upisa nekoliko puta dnevno.
    Ne javlja svaki put kad mu je sila. Nudimo mu svakih sat vremena popodne i svakih pola sata ujutro.
    Po noci piski 3 ili 4 puta.

  41. #91
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    Citiraj kukica prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo sa 14 mjeseci imali super fazu - bio je potpuno suh cijela dva tjedna, cak i na putu od 1000 km.
    Sa 16 mjeseci je prohodao i sad se upisa nekoliko puta dnevno
    Ajd sad mi je lakse mi drzimo neki standard, ali nikad nismo imali 100% tak dugo

  42. #92
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Kukica doji li tvoj sin još uvijek. Definitivno je čudno da se nakon dugog staža od dva tjedna nepišanja odjednom upišava. Što se promjenilo još kod vas? kako je sa zubima?

  43. #93

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    Citiraj samaritanka prvotno napisa Vidi poruku
    Kukica doji li tvoj sin još uvijek. Definitivno je čudno da se nakon dugog staža od dva tjedna nepišanja odjednom upišava. Što se promjenilo još kod vas? kako je sa zubima?
    Da, doji.
    Zubi su ga neko vrijeme mucili - bio je nervozan, ali je proslo.
    Ta dva tjedna nismo bili doma i jos nije hodao. Nudili smo mi wc redovito, sam nije trazio. Cini mi se da je piskio manje.
    Sad ponekad trazi sam. Zali se kad mu je sila ili kad vec obavi. Nekad mu malo pobjegne u gace, pa ceka da ga odnesemo na wc da se popisa do kraja.
    Dobra stvar je da se svaki put potrudi popisat kad mu ponudimo.

  44. #94
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Ako je tek prohodao, pada li puno? Onda se isto upišavaju.
    Dojiš li po noći više puta?

  45. #95

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    uopce ne pada. cini se da smo opet ok - tri dana bez nezgoda

  46. #96
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Sad si mi dala ideju za novi podtopik kojeg svi poznaju o štrajku. Ovaj podtopik je nekako slijepa ulica...nemislim to zbog pitanja nego o gomili podtema koje se ovdije otvaraju i postaje definitivno nepregledan. Tema bi bila nešto u smislu "Štrajk - što nam govori pojačano upišavanje znak bolesti ili emocionalnog stresa kod bezpelenaških beba" pa to još gledano kroz razvojna razdoblja do 1,5 - 2 godine života dok se ne postigne definitivni stabilitet bez nezgoda.

    Kukica ajde dobro da ne boramo dalje. Prati dobro kronologiju kad se što događalo jer je i to dobar izvor informacija a kasnije i nekog pametnpg rješenja.....kad su djeca mala život se brzo odvija pa nam puno toga promakne...

  47. #97
    Tincha avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    blizu al opet dovoljno daleko od metropole
    Postovi
    317

    Početno

    kukica meni se jednostavno čini da je on toliko zainteresiran za okolinu da uopće zaboravi da bi trebao pišati. Tak i moj malac, trči po dvorištu i samo u jednom trenutku stane i krene mlaz A prije toga sam mu nudila kahlicu. Mislim da oni to doživljavaju kao gubljenje vremena, ko i jesti, spavati, kad u okolini ima toliko toga za istražiti... No sad mu toliko poznamo navike da se ipak to rijetko dogodi. Jedino je kakanje jasno vidljivo, tu se potrudi stvarno da da do znanja da treba ići.

  48. #98
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Evo, valjda sad spadamo u ovu grupu. David ima sad već 7 mj. i guramo nekako. Ima i suhih i mokrih dana, ali još nema period da je barem 24 sata 100% suh. Valjda je još prerano?
    Nakon navršenog 6. mj. krenuo je ubrzani motorički razvoj (posjedanje, puzanje, ustajanje), a i uvođenje dohrane pa je jako dinamično. Sa početkom dohrane je bilo par kakanaca u gaće, ali to se sad stabiliziralo. Bile su jake vrućine pa je rijetko piškio, a sada je ovo ludo promijenjivo vrijeme i uopće se ne kužimo. I još je počeo piti vodu. Ponekad se zna stresti kad mu je sila pa je ajde to nekakav znak. Kupili smo mu i tutu (do sada je obavljao iznad WC-a) koja je bila ok jedan dan, poslije 0 bodova.
    A i mogu potpisati tinchu u gornjem postu od A do Ž. Toliko mu je sve zanimljivo da uopće ne javlja pišanje. A i kad mu ponudim, neće i onda se za minutu zapiša. Sve teže ga je zašprehat da se koncentrira.

  49. #99
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    @kljucic: i nina je u to vrijeme jako slabo javljala (cak ni to tresenje o kojem svi pricaju nije prakticirala). jel ima jos pisanja dok sjedi? cini mi se da krenu svi prije ili kasnije odustajati od tog sjedeckog pisanja (i pogotovu kakanja) sto djeca u pelenama uredno rade. mi smo se cak salili da je nasla mjesto za pisanje iza kauca, da moramo samo donijeti pijesak isto nije htjela na tutu jer joj je bilo dosadno sjedit, jedino uz crtice. cilj je bio opustit ju da sjedne (crtici, kljucevi, cetkice bilosta) i odmah bi krenulo. nekad smo se znali i vratiti na pocetno pisanje iznad lavaboa jer joj je to bilo zabavnije.
    nego ja imam jedno pitanje za turbo-prestare bespelenase mi smo na moru gdje imamo kupaonicu s veceom. nina (godina i 4 mj) bez problema piski i kaki (imamo 100%). ali me zanima kako to organizirati kad se vratimo doma gdje imamo jako mali wc a ona je navikla da se to tamo radi. jel se u to doba vec stavlja onaj dodatak na wc dasku?

  50. #100
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Katepe, mi smo dodatak za wc dasku uveli tek sam 3 godine. Mislim da je Nina još premala za to (tj. njena mala guza ). Do 3 godine smo koristili samo tutu i travicu. Neka me netko ispravi ako griješim...

Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •