Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 255

Tema: Dan za danom- bespelenaši 6 mjeseci nadalje

  1. #101
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    k j prihvatila adapter sa oko godinu i pol, ali nije uvijek htjela na njega. interesantno je da kad bi bili na putovanjima nije nikad radila problem oko toga da sjedne na wc bez adaptera. samo doma hoce iskljucivo s adapterom. u principu njoj to ni ne treba. u prvo vrijeme ju mozes ti pridrzavati a poslije nek se sama pridrzava s rukama. glavno da hoce ici na wc.

  2. #102
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Citiraj katepe prvotno napisa Vidi poruku
    @kljucic: i nina je u to vrijeme jako slabo javljala (cak ni to tresenje o kojem svi pricaju nije prakticirala). jel ima jos pisanja dok sjedi? cini mi se da krenu svi prije ili kasnije odustajati od tog sjedeckog pisanja (i pogotovu kakanja) sto djeca u pelenama uredno rade. mi smo se cak salili da je nasla mjesto za pisanje iza kauca, da moramo samo donijeti pijesak isto nije htjela na tutu jer joj je bilo dosadno sjedit, jedino uz crtice. cilj je bio opustit ju da sjedne (crtici, kljucevi, cetkice bilosta) i odmah bi krenulo. nekad smo se znali i vratiti na pocetno pisanje iznad lavaboa jer joj je to bilo zabavnije.
    Ajde, to me tješi, da je to normalna pojava. I mislim da uglavnom stoji dok se zapišava. Promjena je i to što se gospodin počeo voziti u kolicima pa ga i vani manje kužim. To je jedino kad se zapiša sjedećki. O izbijanju 7 zuba u cca mjesec dana neću ni govoriti. Eto, još i to uz sve. I čim nešto žvače, zapiša se iako to nije neka velika količina i nije mu sila. Valjda se opusti pa ga potjera. I kad mu poslije dohrane nudim vodu, popiša se.

  3. #103
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    Ja se moram pohvaliti, pre neki dan smo bili suvi citav dan . I mi imamo sedam meseci i sedam zuba . Mogu reci da nam je komunikacija sve bolja. Od kako je pocela dohrana malo nam se poremetio ritam kakanja ali pohvatamo se uglavnom tj ne secam se kad nam je pobeglo skorije. A vec neko vreme joj je fora da stoji dok piski , nosa nam nikako ne ide jer cim oseti tlo pod nogama ustaje, tako da je za kakanje i piskenje napolju drzim u pozi.

  4. #104
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    Citiraj kljucic prvotno napisa Vidi poruku
    Promjena je i to što se gospodin počeo voziti u kolicima pa ga i vani manje kužim. To je jedino kad se zapiša sjedećki. O izbijanju 7 zuba u cca mjesec dana neću ni govoriti. Eto, još i to uz sve. I čim nešto žvače, zapiša se iako to nije neka velika količina i nije mu sila. Valjda se opusti pa ga potjera. I kad mu poslije dohrane nudim vodu, popiša se.
    e da, da ih nosimo cini mi se da nikad ne bi bilo problema to samo govori u prilog africkim plemenima i bespelenastvu hehe (mame su puno mladje i nemaju problema s nosenjem, hernijama diska i skoliozama). zvakanje i pisanje = opustanje, i sad se to nekad zna desit. ali uglavnom jer smo mi nekoncentrirani da ju stavimo prije jela na tutu.

    anchi@ znaci adapter kako kome... a gdje ste onda stavljali tutu? nekako mi se ne da vise u dnevnom boravku ostavljat a wc nam je premali. kupaonica?

  5. #105
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Mi smo imali po jednu tutu u svakoj sobi .

  6. #106
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    mi smo uvijek imali jednu, koja se seli iz kupaone do obe gdi treba, i cijelu noć je u sobi gdi dete spava. Moji veliki su i pišaju na kahlicu do najmanje 4-5 godina, imaju čvrsto tlo pod nogama.

    malac piša i kenja u pozi iznad kade, ili u otvorenu pelenu ako baš jede. inače ima pelene, ali se zna zaderati baš jako da mu se piša, pa se tad i popiša, inače se ne nosi, nego pretežno leži i u kolicima je. Meni je tak lakše, po noći baš nam nije tak uspješno nego je bolje prek dana, ali ipak ima platnene, zlu ne trebalo. Inače pred jutro od cca 4-8 je uvijek suh, i tad se baš najviše dere ak mu se piša i kenja. nadam sse da bumo i mi brzo bez pelena.

  7. #107
    Tincha avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    blizu al opet dovoljno daleko od metropole
    Postovi
    317

    Početno

    Ovak, prisiljena sam uzimati sumamed zbog svoje infekcije, a kak još pomalo dojimo, naravno da i malecki pokupi nešto od antibiotika. S obzirom da se naše dojenje svodi na par gutljaja prije spavanja, nisam radila veliku frku oko toga, koliko se prenese lijeka u mlijeko, i koliko on malo popije.... Ali, maleni se potpuno izblesirao. Nijedna noć nam nije suha - kad ga dignemo na pišanje, neće nego poslije zapiša krevet, po danu i do tri puta piša u gaće... Već smo imali 100% uspjeh sa pišanjem/kakanjem i ovo nas je potpuno zblesiralo. Sad kak sam odradila svoju turu vraća se polako na staro, ali što je antibiotik napravio, stvarno koma. Maleni nije nikad bio bolestan, tak da ni ne znam kak bi se onda ponašao, no ovo...

  8. #108
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Ja se već duže vremena premišljam da nešto napišem jer smo se skroz pogubili zadnjih mjesec dana što se tiče pišanja. A sad ovo zahlađenje neću ni komentirat - katastrofa. Čak me par puta popišao u slingu! Isto se zapišava 5 minuta nakon što mu ponudim pa odbije. Inače, kad ide kakanje, obično obavi u tutu (iako moram nabavit neku na koju je lako sjest, imate kakve preporuke?). Ali moram ga turbo zabavljat jer mu je to valjda gubljenje vremena. Nema šanse da mirno sam sjedi.

    Dolaze hladni dani i već mu sad moram obući gaće, hlače i čarape i onda sve to moram mijenjat kad se zapiša, grrrrrr. Pomogne kad mu stavim uložak. Vidim da se popišao, ali bar ne moram sve presvlačit. Jel uopće moram reći da ne može biti 5 min na miru da se presvuče? Koje je vaše riješenje za zimu? Vani (nosiljka, kolica), doma (imamo hladan pod)?

    Ako imam gust raspored, bez grižnje savjesti mu stavim platnenu (bez covera) jer lagano me neki puta to presvlačenje (čitaj: navlačenje) zamara. Možda čudno zvuči, ali najlakše mi je vani i po noći.

    Recite mi da nema smisla odustati nakon osmomjesečnog bespelenašenja od rođenja

  9. #109
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Što mislite, da li bi on spavao cijelu noć/ne bi dojio da ima pelenu? Čisto onako teoretski gledano. On se meškolji jer mu se piša. Onda ga ja odnesem, ali za uspavljivanje ponovno ide cica koja opet prouzroči pišanje i tako u krug (2-3 puta po noći, ali svejedno).

  10. #110
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    Ja verujem da ne bi spavao celu noc a ti bi imala pelenu da peres .
    Inace smo i mi u skoro istoj fazi kako opisujes, ne bas svakodnevno ali nesto vise bojkota u zadnje vreme. A pisanje stojeci . Cini mi se da je malo nervoznija zbpg zubica a i otkriva nove nacine kretanja pa nema bas vremena za pishanje

  11. #111
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    mislim da se bude i tako i onako za dojenje, ponekad ima ali uglavnom nema veze s pisanjem. nina skoro nikad nije pisala po noci a dojila sam je.

  12. #112

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    Meni je ovo nevjerojatno jer moj ispisa ogromne kolicine po noci! Barem tri puta piski sad kad je zahladilo.

  13. #113
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Hm, pitam zato jer mi se čini da se možda uopće ne bi toliko budio za dojenje. Noćas se zapišao da ja nisam skužila i on se nije probudio (neki puta ga uopće ne smeta da je mokar, a neki puta baš traži da ga presvučem). Kad sam skužila, presvukla sam ga i to ga je malo probudilo (nije otvorio oči) pa sam mu morala dat cicu da se ponovno uspava. Ne vuče, nije gladan, ali čim ju malo čmrlji po ustima, krene let down i on pojede, a šta će?
    I definitivno se zapišava ako ima samo hlačice, a na podu je. Hladno mu je. Stavljam mu uložak.
    U ime znanosti, noćas ću mu stavit platnenu .

    I dajte malo i o drugim temama iz mog posta, pliiiiz.

  14. #114

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    Mi smo kad je bilo hladno, a nije jos hodao, koristili vunene hlacice s kineskim hlacicama ili gacama ispod. Ulosci su super i ja sam dala nasiti na njih drukere, pa sam ih kopcala na gace ili na stramplice. Nismo to dugo radili jer nam je bilo jednostavnije skidat ga kad nije imao ulozak.
    Ako stavis pelenu da ti bude lakse ne znaci da si odustala!

  15. #115

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    mi smo polu bespelenasi. u poslednje vreme vise ne zeli da bude u pozi. piski iskljucivo stojeci a jos ne hoda i ne stoji samostalno.
    zapiski uvek kad stane uz nesto i ako sam pre toga nudila vise puta da piski.. tacno ceka da ga pustim i onda se ispiski stojeci gde god se nadje i obavezno gaca nogama po toj barici..

    sada ga spustam u kadu i onda se ispiski, ali nam je problem sto obozava da se kupa i onda krene plakanje jer bi se svaki put kad se ispiski u kadi usput i malo kupao.

    i tako..
    Posljednje uređivanje od frost : 10.09.2010. at 23:04

  16. #116
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    kukica kakve su to kineske hlačice/gaće? One sa rupom/proprezom među nogama?
    I ovo što katepe priča je i meni SF. Nikad nije pišala po noći? Ni prvih 6 mj.? Valjda dečki više pišaju.

    Ja ću sutra (već sam pripremila) našiti lagano uloške na gaće (da se kasnije, kad nam više neće trebat, mogu lako oparat). Da, užasno je nespretno skidat ih sa uloškom koji stalno mrda ili klizi i sl. Uh, baš ne volim zimu. Baš nam je bilo super po ljeti.
    Iskreno, uopće mi nije lakše s pelenom jer ju uopće nije lagano skidat. A ne mogu zaboravit, tj. ne obraćat pažnju na eliminaciju. Sad sam se već navukla
    Ma, problem je bio to što mi se fakat nije dalo: presvlačit gaće, hlače, čarape, brisat pod zbog jednog zapišavanja. A bilo ih je više. U kratkom vremenu. Jer je zahladilo. Mislim da će ovi ulošci riješit stvar, da barem "spase" pod i čarape (nemam baš beskonačno puno čarapa sa abs-om, a i ovo vrijeme nije baš pogodno za brzinsko sušenje veša tak da moram "štedit" jer ne mogu oprat i osušit od danas do sutra). Tj. već jesu. A već sam si u glavi zamislila i kombinaciju sa cipelama, ajoj! Ovako uložak dosta upije, a hlače se smoče tek toliko da ja skužim (iako skužim i bez toga jer se iz aviona vidi da je "u poslu") da se popišao.

  17. #117
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Citiraj frost prvotno napisa Vidi poruku
    u poslednje vreme vise ne zeli da bude u pozi. piski iskljucivo stojeci a jos ne hoda i ne stoji samostalno.
    zapiski uvek kad stane uz nesto i ako sam pre toga nudila vise puta da piski.. tacno ceka da ga pustim i onda se ispiski stojeci gde god se nadje i obavezno gaca nogama po toj barici..
    D. baš obrnuto. Neće stoječki. Poza mu je znak iako od početka koristimo pššš pšššš kao cue. I ovaj drugi dio potpisujem.
    Citiraj frost prvotno napisa Vidi poruku
    sada ga spustam u kadu i onda se ispiski, ali nam je problem sto obozava da se kupa i onda krene plakanje jer bi se svaki put kad se ispiski u kadi usput i malo kupao.
    i tako..
    hehe

  18. #118

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    da, to su one hlače kojima lijeva i desna strana nisu spojene. Super su nam i sad po noći. Imaš nekoga tko šiva? Mi imamo samo jedne koje smo prerasli, u sve ostale još stane.

  19. #119
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Imam. Tj., šivam ja, al u zadnje vrijeme baš nemam vremena. Mislim da na nekom od starih topika ima link na kroj, ali molila bih te ako imaš da ga tu zalijepiš.

  20. #120
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

  21. #121

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    Mi imamo nekoliko koje su šivane od majica - nogavice hlača su nekad bili rukavi. SUPER su nam

  22. #122
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Viš, viš...
    Krećem u misiju "split pants".

  23. #123
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja sam po tim hladnocama stavljala platnenu. imam rodinu pusu i njeznu pusu. nije mi bio pbm obuci vise nego sto bi bilo za obicne gace, oblacila bi ju sjedecki (ona bi sjedila meni na nozi, samo hop hop zalijepim cicke i gotovo). tako sam mogla i radit nes po kuci, ona ako bi se popisala nije trebalo brisat pod. a primjetila sam da mi je bolje javljala kad je imala pelenu, to jos uvijek ne kuzim.

  24. #124
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam po tim hladnocama stavljala platnenu. imam rodinu pusu i njeznu pusu. nije mi bio pbm obuci vise nego sto bi bilo za obicne gace, oblacila bi ju sjedecki (ona bi sjedila meni na nozi, samo hop hop zalijepim cicke i gotovo). tako sam mogla i radit nes po kuci, ona ako bi se popisala nije trebalo brisat pod. a primjetila sam da mi je bolje javljala kad je imala pelenu, to jos uvijek ne kuzim.
    Da, i ja povremeno šusnem platnenu. S tim što je D. definitivno totalno nemoguće obući ležećki (jer nije navikao, jako rano sam ga počela oblačiti sebi u krilu), a i sjedećki je već pomalo natezanje jer je to, naravno, gubljenje vremena tako da cijelo vrijeme presvlačenja/oblačenja - cendra i pokušava se izmigoljit.

    Zaključak rezultata znastvenog eksperimenta stavljanja noćne pelene u svrhu dokazivanja (ne)potrebe noćnih podoja je: još uvijek treba noćno dojenje, nije stvar u pišanju

    ALI pojavio se drugi "problem" (u mojoj glavi, naravno). Piša mu se po noći i ne javi (ili ja fakat tolko čvrsto spavam da ga ne čujem?). I zapiša se. I ne smeta ga da je tak zapišan. Spava ko top. Kad se probudim da provjerim jel slučajno možda mokar (radi mi podsvjest), i skužim da je, jednostavno ga moram presvući. E, onda ga "probudim" i on se jaaaaako ljuti. Presvlačiti ili ne?

  25. #125
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    nama se desi po koji put da se popisa nocu, uglavnom joj smeta, ali bas je pre neku noc spavala top. ja je presvucem, sa tim sto se ona ne buni jer jos dam sisu pa je tako presvlacim

  26. #126
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    @kljucic -znaci jako cvrsto spava mokar, ali se neda dirati? to mi nismo imali.. nini se desilo da cvrsto spava i popiski se, ali onda bi i dok ju presvlacimo bila u dubokom snu. ali nakon nekog vremena je prestala pisati nocu. problem je - sto nikad, bas nikad nije dala da ju se budi za pisanje. meskoljila bi se a onda bi se popisala, ali ako ju dignes pisat - nema sanse. dok jednostavno nije prestala piskiti. tako da nama nocna tuta nije imala nikakvu funkciju. mozda je to zato sto smo joj stavljali nocnu pelenu jedno vrijeme. jos uvijek nisam sigurna. ali cini mi se da neka djeca imaju tendenciju spavanja u komadu, ali zbog dojenja se bude. kad je n. prestala dojiti spava citavu noc bez budjenja.

  27. #127
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Citiraj katepe prvotno napisa Vidi poruku
    @kljucic -znaci jako cvrsto spava mokar, ali se neda dirati? da
    to mi nismo imali.. nini se desilo da cvrsto spava i popiski se, ali onda bi i dok ju presvlacimo bila u dubokom snu. ali nakon nekog vremena je prestala pisati nocu. kad otprilike to mogu očekivati?
    problem je - sto nikad, bas nikad nije dala da ju se budi za pisanje. meskoljila bi se a onda bi se popisala, ali ako ju dignes pisat - nema sanse. to se i nama sve češće događa. što napraviti?
    ali cini mi se da neka djeca imaju tendenciju spavanja u komadu, ali zbog dojenja se bude. kad je n. prestala dojiti spava citavu noc bez budjenja. da, D. se budi zbog dojenja, a ne zbog pišanja kako sam ja mislila. Pišanje prespava.
    kole probat ću presvlačit sa cikom u ustima. Fakat ne mogu podnijet to deranje usred noći jer ga se kao budi

  28. #128
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    Citiraj kljucic prvotno napisa Vidi poruku
    kad otprilike to mogu očekivati?
    Ne sjecam se kad je to bilo. mi smo drzali pelenu dok nismo skuzili da nema pisanja nocu, a kad je to bilo pojma nemam. sigurno prije 8. mj. Mislim da to ima veze s dnevnim ritmom.
    Citiraj kljucic prvotno napisa Vidi poruku
    to se i nama sve češće događa. što napraviti?
    Mi smo ju prestali stavljati na tutu. Imamo gumenu plahtu na koju ako bi se popiskila bi stavili podlosku. Morate sami odluciti. Meni je bilo isto tesko ju slusati kako place. Ali znam da je drugima to islo puno bolje. Evo da te utjesim - n. ima godinu i pol i nocas se ustala i otisla sama do tute (probudila nas je da joj skinemo hlace)

  29. #129
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ooo, kate, pa to je super

    ja svoje nisam nikad dizala za pisanje, dala bi im da pisaju u kanticu dok sisaju. kasnije su sami poceli obracati paznju, iako se dogodi da moram ja intervenirati ako su mrtvi umorni ili tako nesto pa cendraju kad se probude, ali ne kazu/ne kuze da im se pisa.

  30. #130
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    katepe hvala To je stvarno utješno i motivirajuće!

    Mislim da sam skužila koja je caka kod noćnih zapišanaca. Do sada smo imali niz: meškoljenje-pišanje-cicanje. A sad je cendranje/plakanje(ne znam jel ružno sanja il šta?)-cicanje (da se utješi)-pišanje. Problem je što po noći ja skoro pa redovito zaspim za vrijeme cicanja pa ne dočekam pišanje nego se probudim kad je već prekasno. Probat ću dojit po turski, a ne ležečki.

    mikka mogu probat, ali je toliko nemiran da ja mislim da će sve biti zapišano oko nas

  31. #131

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    I ja sam stavljala kanticu pod guzu za vrijeme dojenja, ali mi je to postalo tesko. Sad ga muz digne u polusjedeci polozaj, a ja lovim. Ako fulam timing, JAKO se zali, ali se ne razbudi. Ubrzo nakon toga i ja zaspim i njemu ponekad pobjegne u gace.

  32. #132
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    Ja radim isto kao i mikka, to uglavnom super funkcionise jedino je problem sto ponekad tako zaspim pa mi se desi da se polijem

  33. #133
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    Ja radim isto kao i mikka, to uglavnom super funkcionise jedino je problem sto ponekad tako zaspim pa mi se desi da se polijemkao recimo proslu noc.

  34. #134
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    kole, umirem

  35. #135
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno


    Zato sam se ja ipak odlučila za pišanje u tetru (mislim da je aqua tako radila , a mota mi se po glavi i ona opcija sa čašom od felix).

  36. #136
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    I još jedna caka kod nas. Naime, D. uopće ne reagira na pšššš kao na cue nego mu je znak gola guza i prvenstveno položaj. No, posložit ćemo već mi to.

  37. #137
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    Citiraj kljucic prvotno napisa Vidi poruku
    I još jedna caka kod nas. Naime, D. uopće ne reagira na pšššš kao na cue nego mu je znak gola guza i prvenstveno položaj. No, posložit ćemo već mi to.
    to je i nama tako bilo. da napomenem, nismo ni mi n. dizali i budili, vec sam je dojila dok bi je stavila na tutu. ipak, uvijek bi se pobunila... ali vjerojatno malo pije prije spavanja pa joj se uglavnom ne piski.

  38. #138
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Ovo sa tetrom je upalilo jednu noć. Drugu noć se i na to bunio. Cendra, uzmem ga, uvalim mu cicu i podmetnem tetru. Dakle, ne budim ga i ne dižem. I opet ne valja I to ga smeta. Cijela noć je bila zapišana. A ova će biti s pelenom. Kao da više uopće ne znam da li bi samo dojio ili mu se i piša. Prije bih kod svakog meškoljenja/buđenja ponudila pišanje pa cicu. Sad se na to buni.

    Preko dana se zapišava, ali ga smeta kad ga presvlačim. A to je vrlo često. Pa mi se danas jutro svelo na konstantno presvlačenje dok popodne nisam pukla i stavila mu platnenu. Nadam se da ga time nisam zbunila jer cijelo popodne uopće nisam obraćala pažnju na eliminaciju.

    Nešto se gadno poremetilo. Štrajka na veliko. Ili nam treba jedan odmor pa reset? Stvarno mislim da mu je to postalo gnjavaža (umjesto da mu pomognem i olakšam da se eliminira).

  39. #139

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    Odmori. Bolje nego da se živciraš.
    Mi smo imali jednu fazu kad nam je pišao pred vratima sobe. Namjerno. Brisali smo za njim i nakon nekog vremena je prestao .
    Imaju oni svoje razloge, samo nam treba vremena da ih skužimo.

  40. #140
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Citiraj kukica prvotno napisa Vidi poruku
    Odmori. Bolje nego da se živciraš.
    Mi smo imali jednu fazu kad nam je pišao pred vratima sobe. Namjerno. Brisali smo za njim i nakon nekog vremena je prestao .
    Imaju oni svoje razloge, samo nam treba vremena da ih skužimo.
    Ma ne živciram se nego mi je žao jer ga ne bih htjela tlačit. A kao da se ljuti na mene svaki put kad mu ponudim eliminaciju ili kad ga presvlačim.

  41. #141

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    Ili bolje nego da njega živciraš , valjda. Ne znam. Meni se baš malo prije žalio da je gladan i bilo mu je sila piškiti. Žalio se kad sam ga htjela dići, pa je piškio ležećki u posudicu. Ali nije se ispiškio do kraja, pa sam ga malo kasnije ipak trebala dići i taj put se nije žalio. Sad mirno spava, a ja radim...
    Nije ni njemu bilo drago kad sam mu nudila pišat, ali ne bi tak sad mirno spavao da sam ga zamotala u pelenu. Pretpostavljam.

  42. #142
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    Citiraj kljucic prvotno napisa Vidi poruku
    Stvarno mislim da mu je to postalo gnjavaža (umjesto da mu pomognem i olakšam da se eliminira).
    ma ja od pocetka dosadjujem s nazivom bespelenastvo jer to uopce nije bit cijele stvari. pelene su odlican izum. n. je imala iste te momente koje opisujes. neprestano pisanje je bilo ili povezano s nekim zastojem u kakanju, ili prehladom, ili je ispitivala granice (ovo sto kukica opisuje).

  43. #143
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Citiraj kukica prvotno napisa Vidi poruku
    Nije ni njemu bilo drago kad sam mu nudila pišat, ali ne bi tak sad mirno spavao da sam ga zamotala u pelenu. Pretpostavljam.
    Evo, cijelu noć je mirno spavao u peleni sa, mislim, 3 buđenja za cicanje koje ne znam koliko je trajalo jer sam odradila u snu. Nije mu smetala ni pelena ni to što je popišan On toliko voli spavat da je to nevjerojatno. I ne voli kad ga se dira dok spava. Dosta malo spava preko dana (1-2 puta po max sat vremena, jučer, recimo, samo 40 min popodne!). Sad smo jutro odradili bez pelene uz jedan zapišanac minutu nakon što sam mu ponudila, nravno A za ostalo, morala sam pustit vodu da se opusti.

    Nego, palo mi je na pamet. On sve silno hoće radit sam, možda i tu više ne želi pomoć (zato ne želi u pozu i ne javlja)?

  44. #144
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Citiraj katepe prvotno napisa Vidi poruku
    Ne sjecam se kad je to bilo. mi smo drzali pelenu dok nismo skuzili da nema pisanja nocu, a kad je to bilo pojma nemam. sigurno prije 8. mj. Mislim da to ima veze s dnevnim ritmom.
    Ovo mi se stalno mota po glavi. Daj malo objasni kaj si mislila. Kakav je n. bio dnevni ritam?

  45. #145

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    Čini mi se da imaš pravo - želi SAM odlučivati o pišanju.

  46. #146
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Citiraj kukica prvotno napisa Vidi poruku
    Čini mi se da imaš pravo - želi SAM odlučivati o pišanju.
    No krasno Lijepo moje samostalno dijete. I kaj sad?

    Osim što i dalje mislim da mu je to gubljenje vremena i odvlačenje od onoga što njega trenutno interesira (po noći spavanje, po danu igranje).

  47. #147
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    kljucic ja mislim da je samo faza, ne daj se deprimirati.
    mi imamo i dobre i lose dane.
    inace proslu noc sam se opet polila
    a imamo i mali problemcic, kako objasniti devojcici da nema pisu i da se u parku ne moze piskiti stojeci

  48. #148
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    Citiraj kljucic prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo mi se stalno mota po glavi. Daj malo objasni kaj si mislila. Kakav je n. bio dnevni ritam?
    mislila sam na to da nam je sve bolje islo po danu. i ona je sve bolje kuzila da je tuta mjesto za pisanje i kakanje. ili u njezinoj verziji ponekad - kakanje u kutu iza ogromne plisane krave - znam da to ne zvuci kao napredak ali ipak jest - jer djeca s pelenama sjede na podu i kakaju. kako je to sve bolje razumijevala tako je i nocu manje piskila, dok jednostavno nije prestala. (kazem, kad joj se sad neki dan pisalo nocu, ustala se i otisla do tute, ali zapisavanja po nocu vec dosta dugo nema.)

  49. #149
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Citiraj kole prvotno napisa Vidi poruku
    a imamo i mali problemcic, kako objasniti devojcici da nema pisu i da se u parku ne moze piskiti stojeci

    Možda da se mijenjamo. D. hoće samo u pozi ili sjedečki

  50. #150
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    kole da, bit će da je faza jer je prošla noć bila suha (bez pelene), a jučer i danas nije bilo toliko zapišavanja (do 5, tako negdje). Vidjet ćemo ovu noć jer je i jučer i danas spavao 2x dosta dugo i to na meni u slingu i prošlu noć se uopće nije budio od cca 11 do cca 6. Možda bolje spava po noći ako se dobro naspava po danu. Sad kad bolje razmislim, ta zapišavanja su i počela kad sam ga prestala uspavljivat preko dana
    katepe tnx! Ja stvarno ne znam kako da D. privolim da sjedi na tuti. Nema šanse da sjedi na miru. Ali kuži da je wc/kupaona za nuždu i kad ga pitam da li hoće pišati i uđem u wc, ako neće, već na vratima protestira.

Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •