Stranica 5 od 6 PrviPrvi ... 3456 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 255

Tema: Dan za danom- bespelenaši 6 mjeseci nadalje

  1. #201
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    neki dan sam pisala mail prijateljici koju zanima bp. morala sam joj u par recenica sumirati sto je to za nas znacilo i kako je islo. kako smatram da smo mi vec izvan skupine. (to je sada skoro kao da za sebe kazem da sam bez pelena ) evo tog krokija naseg iskustva: bespelenastvo smo poceli nakon 2 mjeseca. puno popisanih hlaca ali zabavno. nakon godinu dana dijete definitivno pocne kuzit i prestaje pisat u gace. do tada ima svega. uglavnom dok ih se nosi ne pisaju vec signaliziraju. cim ga spustis treba paziti i nuditi stalno pisanje. onda treba i staviti pelenu da se sacuva zifce nismo o tome puno citali vec smo jednostavno skinuli pelenu i pratili. nina je imala grceve tako da joj je puno pomagalo kad bi ju stavili u pozu. dok smo je nosili nikad se nije upisala. kriticno razdoblje je nakon 6 mj. kad krene dohrana i nagli motoricki razvoj. onda se oni ocito niti ne mogu previse koncentrirati na te funkcije i zapisavaju se posvuda, cak ulaze i u fazu istrazivanja - kada namjerno pisaju u gace i gledaju reakciju. to je dobro -jer na taj nacin otkrivaju o cemu se radi.

  2. #202
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Evo da se malo javim
    Sve više koristimo tutu, čak je voljan i sjest na nju. I sve više imamo suhe dane Imali smo i zapišavanja jer izlaze četvorke. Već jako dobro kuži kaj se događa, zna di mu je pišek i tak to.
    Nego, kaj vi radite po ovoj hladnoći? Jučer sam išla u poštu i zapiškio se vani (nije htio prije polaska). A vani mrma. Nabrzaka sam ga presvukla jer mi se to činilo manje zlo nego da mu se to ohladi dok ne stignemo negdje gdje ga mogu presvuć. Danas kad smo išli na plac sam mu stavila pelenu jer nisam htjela da mi se isti scenarij ponovi. Vidim da mu je hladno vani piškit, gleda me izbezumljeno.

    I drugo, uskoro počinjem raditi. Nitko drugi ga ne kuži i ne prakticira EC osim mene. Tu i tamo ga ostavim baki koja ga neki puta ponudi, ali uglavnom presvlači kad se upiški (iako joj je neopisivo lakše ako mu stavim pelenu, ipak je žena u godinama). Čuvat će ga MM i baka (moja mama). Kako da se postavim? Što da očekujem?

  3. #203
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    Citiraj kljucic prvotno napisa Vidi poruku
    Evo da se malo javim
    Nego, kaj vi radite po ovoj hladnoći? Jučer sam išla u poštu i zapiškio se vani (nije htio prije polaska). A vani mrma. Nabrzaka sam ga presvukla jer mi se to činilo manje zlo nego da mu se to ohladi dok ne stignemo negdje gdje ga mogu presvuć. Danas kad smo išli na plac sam mu stavila pelenu jer nisam htjela da mi se isti scenarij ponovi. Vidim da mu je hladno vani piškit, gleda me izbezumljeno.

    I drugo, uskoro počinjem raditi. Nitko drugi ga ne kuži i ne prakticira EC osim mene. Tu i tamo ga ostavim baki koja ga neki puta ponudi, ali uglavnom presvlači kad se upiški (iako joj je neopisivo lakše ako mu stavim pelenu, ipak je žena u godinama). Čuvat će ga MM i baka (moja mama). Kako da se postavim? Što da očekujem?
    Jel ga nosite ili vozite. Mi smo ju po zimi nosili i uvijek bi se odgurivala nogama, a najcesce bi cekala da dodjemo doma (jedino kad bi zaspala i probudila se dok smo bili vani trebalo ju je obavezno odmah staviti piskiti). a cuvanje - mi nismo nikog nista silili, nego je baka sama skuzila da nema smisla stavljati pelenu. ali mislim da nema nikakve stete ako se i stavi pelena ako je baki lakse. mozda da nabavite one pelene gacice pa da ga stavlja na tutu kao da ima gace a da ako se popiski nema stete

  4. #204
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    U zadnje vrijeme se dosta vozimo. Pogotovo kad idemo na plac jer nema šanse da nosim i njega i špeceraj. Ali nije htio piškiti na hladnoći ni kad smo se nosili. Hladno vani, hladne moje ruke i neće. Nema veze. Ja sam njemu lijepo objasnila da ako treba piškiti da može u pelenu i da smo stavili pelenu da guza ne bude na hladnom.
    Vidjet ću kako ću sa čuvanjem. Moja mama se trudi. Danas sam bila na misi i u sat vremena ga je 2 puta nudila i nije htio (popiškio se istog trena kad sam ga ja stavila pa je komentirala da je čekao mene), ali je rekla da joj je teško držat ga (moramo nabaviti još jednu tutu za kod nje pa ćemo vidjeti kako će to ići).
    Sašila sam mu probni soaker od flisa (od neke stare majice) i navučem ga preko gaća u koje sam ušila uložak od tetre. To nam dođe kao neke training pants. Vrlo praktično i jeftino rješenje. Probala bih sašit vuneni ili od pula (ako ga nađem). Ali definitivno će nam trebat da prebrodimo zimu.
    Inače, mislim da je počeo jasnije javljat potrebu. Ide prema WC-u. Ili se čučne (kao na tutu) piškiti, stišće pišeka.

  5. #205
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Evo mene malo
    Većinu vremena smo suhi i otkad sam nabavila pull on zaštitne gaće za po vani - i vani smo suhi, narafski (valjda je bio problem samo onaj prvi val hladnoće dok se ne privikne - tako je uvijek, a ja se svaki puta čudim ). U subotu je bio na čuvanju kod bake 3 sata, jednom se popiškio u gaće, a jednom na tutu (koju jako često koristimo u zadnje vrijeme, odjednom baš voli sjedit na njoj ). I ful manje/rjeđe piški.

  6. #206

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    160

    Početno

    Samo da ukratko javim stanje 0-12 mj.
    Zbog zahtjevnog starijeg djeteta, selidbe i ostalih događaja, morali smo dosta koristiti pelene.
    U bolnici poslije porođaja sa mnom je bila jedna veoma mlada mama, koja nije djelovala baš previše obrazovano. Ona nikada nije čula za bespelenaštvo, a ja joj ništa nisam niti rekla. Ona je točno znala kada njeno dijete piški, a kada kaka. To mi je bilo začuđujuće. Gledajući nju, i ja sam tako počela pričati svojoj bebi kad kaka.
    Kada smo došle kući, nosila sam bebu na umivaonik i često se tamo popiškila ili pokakala. Ponekad sam joj dala kahlicu. Jako joj je smetalo kad se ukakala i pazila je da to ne napravi u pelenu. Kasnije sam našla video na you tubeu kako se beba drži između nogu na wc-u pa sam onda počela to i prakticirati.
    S vremenom su se znakovi mijenjali. Kada je imala oko 6 mjeseci, mahala je rukicom gore-dolje za wc. Prestala je tražiti za kakanje.
    Sada, kada ima 1 godinu, traži "kaka", ali samo za piškenje, a za kakanje nikad. Često se upiški u pelenu ili gaće. Nadam se da će se sve manje upiškavati i da će početi kakati na kahlicu ili wc.

  7. #207
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,544

    Početno

    i ključić kak je sad ?

  8. #208
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Uh, da...počela sam raditi. Izbijaju trojke, valjda sve odjednom. Dobila sam mengu. Južina. I to sve isti tjedan. Zapišavanje neizbježno, a i kakanje u gaće. Ali ne damo se Nude mu i tata i baka kad mene nema i surađuje. Donekle. Još uvijek ne traži sam onako očito. Ali kad se popiša, popipa se jer kuži kaj se dogodilo. Velik je pa sve mora sam. I uostalom, nema vremena. On nikad nema vremena, sve obavlja usput.
    A još nas čeka preseljenje...uf. Jedva čekam ljeto

  9. #209
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Kopiram post od Bubon:
    Jučer sam prvi put vidjela temu bespelenaštvo i toliko me oduševila da sam isti čas skinula pelenu bebi. Samo ona ima 11 mj. Dali bi mi moglo netko pomoći s nekim savjetima kako ju pročitati, jer nikad ne uhvatimo mokrenje a kad joj se kaka odnesem ju na školjku al neće plače i sva se stisne.

  10. #210
    Bubon avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4

    Početno

    Evo i nas!

    Treći dan bez pelena!!! I naravno neide nam nikako ništa ne hvatamo al me to ne obeshrabljuje! Dobro procijenim kad bi trebala se pomokriti stavim ju na školjku i dam cicu jer jedino tako hoće sjediti i ništa i čim ju maknem i stavim da se igra popiški se. S kakanjem isto problem jer kad počne tiskati odnesem ju i sva se stisne i ništa od kakanja. Znam da s vremenom će biti bolje samo što je tlaka bebi stalno se presvlačiti ful je nervoza i stalno je na cici zbog toga, neznam možda sam prenaglo krenula!

  11. #211
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Nemam iskustva sa tako kasnim početkom. Javit će se već netko kompetentniji. Samo nemoj ništa na silu.

  12. #212
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ostavi ju golu (bar po doma) za stalno, skuzit ce ubrzo kako stvari stoje. samo se pripremite da cete prvo vrijeme brisati i skupljati izlucevine po kuci.

  13. #213
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    Bubon mozda da probas bez posedanja. Nama je u pocetku pomagalo da piski stojeci, u kadi. Doduse on nikad nije seo da piski do danas to nadoknadi kod kakanja, ume da sedi po pola sata

  14. #214
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    mi imamo veliku regresiju, neće kakati na školjku, neće tutu, kaka u pelenu i ne javlja.
    koma
    evo, to traje već 2 tjedna, stvarno ne razumijem što ga smeta.
    bio je nešto dosta bolestan, ali evo sada je ozdravio i neće.

  15. #215
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    jbg, desi se, proci ce i to, samo pokusaj da se ne nerviras

  16. #216
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    ma ne nerviram se (imali smo već jednu regresiju, ali nije bila tako dugačka) nego mi je nejasno kako mu ne smeta, dok skužim da se pokakao već prođe neko vrijeme, guza crvena a on ne javlja, kao da mu ne smeta.
    ujutro čim se probudi trći u boravak među igračke i ne da se na wc (makar i u wc-u imam igraonicu).
    jedino što mi pada na pamet je da stavim tutu pred TV i uključim bumbu, možda tako krene.

  17. #217
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    I mi smo u takvoj nekoj fazi. Ja se vratila raditi, selimo, izbijaju trojke itd. A netom prije toga smo znali biti danima suhi! A post kao da sam ja pisala Isto ujutro leti među igračke i onda ga moram dooobro obrlatit, a tuta je sve češće u dnevnom, a neki puta i crtić radi (s tim nisam baš zadovoljna, ali neki puta mu jedino to pomaže da se opusti). Doduše, mi nemamo taj problem sa kakanjem. Jako dobro zna gdje se piški, čak javi kad se zapiša, ali još uvijek ne javlja da mu je sila.

    Kako su vaši u toj dobi (ima 15 mj.) javljali?

  18. #218

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Moj od 18 mjeseci isto neće uvijek javit za kakanje. I mi kako sam već pisala imamo veelik problem s tutom. On je jednostavno navikao da ga ja ili mm držimo i jako rijetko obavlja išta na tutu. Iskreno, i mi smo odustali od tute. A nezgode se događaju ako se igra ili ako ga baka ili netko drugi pokuša odvest piškiti.

  19. #219
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    Moja lujka vec neko vreme javlja kad joj se piski. Doduse ja jos ne mogu skroz da se opustim, jos uvek je zapitkujem, ali kad smo u kuci potpuno joj prepustim da javi. I evo vec nekoliko dana jako uredno javlja, kaze: "kaka". A mi smo i prezimili bez pelene ali ja ne radim, verujem da ne bi bilo tako uspesno. MM je mozda 3 puta uspeo da iskomunicira, ja sam uvek tu

  20. #220

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    14

    Početno

    ej pozzz,super tema!!
    pa da vam se i ja pridružim,sa svojim pitanjima.moja princeza ima 9 mj.i htjela bi izbaciti pelene kroz ljeto.za sada ide svako večer prije spavanja na kahlicu,popiša se a ponekad i pokaka.s kolko mj.ste vi izbacile pelene!?kako početi bez pelena i kada početi?

  21. #221
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    kole to je super! Moj dripac uopće nema vremena za komunikaciju. Uvijek je nešto drugo zanimljivije tako da ja još uvijek zapitkujem. Ali javi da se popišao (pokaže prstom na mokru mrlju) Još uvijek ga muči zadnja trojka koja izbija, a i trenutno smo u selidbi i sve nam se poremetilo. Izgubili smo rutinu i on je skroz zbunjen. Visi na cici ko novorođenče. Ni mi nismo stavljali pelenu, ali sam mu po najvećoj zimi stavljala zaštitne preko gaća.
    emi mi smo skinuli pelenu sa 3 mj., ali nam je ona služila samo kao backup. Sve je bavljao van pelene od 3 tj. Jednostavno skini pelenu, prati i promatraj kako i kada obavlja nuždu, da li nekako najavljuje (neki znak, D. se npr.znao stresti kad bi mu se piškilo, sad to radi kad mu se kaka). Malo pročitaj stare topike. Sretno!

  22. #222
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    E i nama su krenule trojke, koja nezgoda tu i tamo se zalomi, kaze sec pre nego pocne da piski . Ona je javila, sto ja nisam brza to je moj problem

  23. #223
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    izgleda da su i nama zubi u pitanju.
    izlaze donje dvojke i trojke, a već su niknule i 5-ice (kutnjaci).
    jutarnje kakanje počeo obavljati u wc, popodnevno još ne javlja.
    nadam se uskorom povratku u rutinu.

  24. #224
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    kad izlaze zubici umeju bas da se poremete, ali brzo to prodje

  25. #225

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    160

    Početno

    Ne znam. Mozda je greska u meni, a mozda je jednostavno takvo dijete. Prije je plakala kad je trebala kakati. Sad obavezno to napravi u gace ili pelenu i onda dode placuci.
    Cesto se upisa.
    Nekad nece pisati nad wc-om, nekad nece nad umivaonikom, nekad nece na kahlici, a nekad nece nikako, nego ode i cucne pa se spisa u pelenu/gace. Vec ima skoro 15 mj. i kuzi, ali nesto ocito krivo radimo.
    Cesto smo i u autu pa joj ne mogu dati piskiti ili kakati kad vozim.
    Starija je redovito kakala van gaca, ali nismo imali ni auto.

  26. #226
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Mislim da ništa krivo ne radiš. I D. je takav. Ništa ne sluša. Komunicira samo kad on to hoće

  27. #227
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    opet je u nekoj super fazi javlja uredno, iskreno se ne sećam kad je bila zadnja nezgoda. jedino sto me pri uspavljivanju povremeno maltretira , jedno vece sam jedno 7 puta ustajala da je stavim na nošu, od sedam jedna uzbuna je bila prava, iskakila se, ali joj se dopalo da me malo šeta

  28. #228
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    od jutros 3 zapišavanja, ja sam malo nervoznija da ne kažem histerična.... ona kaže sec pre nego se upiški
    ne znam kako ostali, kad se puni mesec mi imamo redovno nezgoda. i to uglavnom traje 1 dan, na svu sreću

  29. #229
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    da se samo ne jadam na ovoj temi, malo ću se i pohvaliti.
    evo nas opet u normali!!!! (do sljedećg zuba/viroze/prehlade...)

  30. #230
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Ja više ni ne tražim uzroke zapišavanja. Presvlačim i objašnjavam. Nekad je raspoložen za komunikaciju, a nekad ne. Imamo suhih i mokrih dana. Ovisi o mjesecu, vremenu, zubima, velikim promjenama (selidba)...
    kole kako A. kaže da joj se piški?
    Posljednje uređivanje od kljucic : 15.04.2011. at 10:38

  31. #231
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    ključić brbljivica je u pitanju kaže KAKA, posle onog jednodnevnog bojkota je bila besprekorna. pustila sam je skroz, i čitav dan je sama javljala na vreme.
    sunce moje malo

  32. #232
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    kole to si ju ti naučila ili je sama počela upotrebljavati? D. samo brblja bezveze, a ja mu svaki puta kod pišanja i kakanja govorim kaka jer to može izgovoriti iako nam je cue za pišanje bio pššš pššš. Jel ga zbunjujem?

  33. #233
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    ne verujem da ga zbunjujes, jer i mi smo imali isti princip, tj jos uvek ga imamo. no ona jednostavno dosta priča, za razliku od mene

  34. #234
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,544

    Početno

    i moji su pričali kaka i za jedno i drugo, a počeli pričat tek s dve godine, pišat i kenjet u kahlicu puno prije.

  35. #235
    Little*star avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    34

    Početno

    Mojoj je curici sad 14 mj i juče smo pokušali s tutom prvi put...par puta se piškila i kakala u tutu jednom, danas opet...
    Inače je u platnenim pelenama i 2-3 puta se piškila u pelenu. Kad spava se normalno zapiški u pelenu.
    Mislim da uopće ne kuži radi...ali nema veze možda se do konca ljeta nauči...

  36. #236
    lisica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    384

    Početno

    frajer mi ima 6 mjeseci, i evo cijeli tjedan javlja za kakanje! već pred kraj 5. mj. sam ga počela kad bi kaknuo brzo skidati i držati na kahlici. ne sjedi još samostalno pa ga pridržavam ali zanimljivo mu je, sjedimo ispred velikog ogledala pa je možda i to razlog zašto je miran dok ne obavi do kraja. vani još nije kakao-nosim ga većinu vremena, samo kad je na podu i ne obraćam pažnju zalomi se ali nikad neće do kraja, uredno završi u kahlicu sunce moja, kao da drži!
    najstarija kćer od te dobi se više nije nikad pokakala u pelenu, sa mlađom to nije funkcioniralo uopće i evo nas opet! plan mi je uskoro uvesti gaćice!

  37. #237
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Moj djecak ima nepuna 4 mjeseca, po danu uglavnom koristimo platnene (bambino), po noci jednokratne. Kaka uglavnom ujutro kad se probudi, ponekad i vise puta. Svakih nekoliko dana i popodne-uvece. Eh sad, sasvim je jasno kad ce poceti kakati, ali ako ga tad budem skidala i sl. poremetim ga i stane. Imate savjet kako barem to jutarnje kakanje da ne ide u pelene? Sto se tice piskenja, nista, ama bas nista ne primjetim i mislim da bi tesko islo da tu ista napravim..

  38. #238

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    Moj spava bez hlača, pa ga ne moram skidati kad ide na wc. Pokrijem ga vunenim pokrivačem, a ispod njega je tetra i opet vuna. Spava pored mene, pa ga skužim kad se počne ritati.

  39. #239

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    2

    Početno

    Drage moje mame molim pomoć!

    Moj L. je saada 13 mj., s 3 mjeseca prestao kakati u pelenu sam od sebe, nismo ga odvikavali, tako da smo ga sa 6 mj., kada je počeo samostalno sjediti, počeli stavljati na tutu.
    Sve je super funkcioniralo do pred otprilike mjesec i pol. Imali smo dana bez i jedne popišane pelene, čak su i noći znale biti suhe ili samo malo popiškane.
    Prohodao je uz držanje s 8 mj., a sa 10 mj. se pustio, tako da ovaj nagli prestanak odlaska na tutu ne mogu povezati s razvojem motorike. Jednostavno sve rijeđe želi sjesti na tutu, a da mu se piški ili kaka gotovo da i ne pokazuje. Dok se prije plakao ako se pokakao u pelenu, sada se gotovo redovito plače kada ga pokakanog presvlačim. Koliko su vama trajale faze upišavanja i ukakavanja? Sada kreće u jaslice i bojim se da skroz ne odbaci tutu, jer ga je i meni teško otkriti kada mora na tutu tako da mislim da će ga tete još teže primjetiti uz svu njihovu dobru volju. Molim vas za neki savjet!!!! Vaša iskustva, bilo što!!!!

    Hvala

  40. #240

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    vidi ovaj site, ima puno dobrih savjeta: http://www.tribalbaby.org/ECAdjusting.html

  41. #241

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Moj T. je isto s otplike 13 mjeseci počeo opako zapišavati okolo i da te utješim prošlo za nekih mjesec dana, samo od sebe kako i došlo. Svi savjeti i pomoći bili uzaludni. Jednostavno prošlo bez ikakvog trika. Samo strpljenje

  42. #242
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Već dugo se nisam javila i glupo mi je uopće tu postaviti pitanje jer D. ima već dvije godine i mislim da to više nije bespelenašenje već je on jedostavno dijete bez pelene, ali uz terrible twos se pojavila pojačano izražavanje njegove volje i odbijanje da ga stavljam piškiti, a sam neće nego se zapišava. I tako već zadnjih nekoliko dana. I onda sam mu stavila pelenu (sinonim za "baš me briga za tvoju eliminaciju, snađi se sam"). Jer sam pukla i treba mi odmor. Nije ga to baš zasmetalo. Jesam pogriješila?

  43. #243
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    nisi, ako ti je lakse (a vjerujem da je) da mu samo presvuces pelenu a ne da moras brisati pod ili mijenjati posteljinu

    ja sam stavljala f., jer je znao imati periode da se zapisava po noci, i k. kad je propuzavala, pa nije imala vremena za wc a pod je bio ful hladan.

    vjerojatno je u fazi da ima neki skok u razvoju, pa kad to prode prestat ce i zapisavanje.

  44. #244
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Ma imao ju je punih sat vremena Brzo sam se skoncentrirala. Cijelo popodne je suh. Ma ujutro se nalokao vode kad smo se kupali pa je pišao svakih sat vremena. Ali još uvijek je u "ne" fazi

  45. #245
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    mislim da ce mu "ne" faza potrajati cijeli zivot, ipak je on jarac

    oni zahtijevaju poseban pristup

  46. #246
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Jezik pregrizla

  47. #247

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Kad vec pricate o jarcima imam i ja malog jarcica , nije bas 100% bezpelenas ali kakamo u wc od pocetka. Pocela ga je cuvati cuvalica prije nekih tri tjedna i ona ga stavlja na wc ali on se buni i ne zeli to, jedino pali ako ga ja stavim i onda se bez problema popiski i pokaka. Njoj je kakao u pelenu (na platnenim smo). Medjutim zadnjih par dana vidim da ujutro uopce ne kaka nego ceka da ja dodjem i onda ga ja stavim na wc i pokaka se. sad me brine jel trpi, ako trpi to mi se ne svidja, ali njoj jednostavno nece nista napraviti u wc, dapace odmah se buni kad ga stavi da ga spusti. jel netko imao takvu situaciju, jel se normaliziralo, ne svidja mi se bas da cijelo jutro ne kaka a znam da mi je prije uredno kakao ujutro.zapravo brine me da trpi kaku a to nije dobro

  48. #248
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    verujem da ce se unormaliti kad se navikne na tetu cuvalicu ili ce jednostavno da promeni ritam.
    nama se desavalo da jednostavno izjutra nema mir koji joj je potreban i kaki tek pred spavanje.
    a jarac je

  49. #249

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    kole, jel to znaci da je i tvoja promjenila ritam kad si pocela raditi, pa kakala tek pred spavanje?

    on se pokaka tu i tamo u pelenu ujutro ali to nikad ne izadje sve van, kao kad ga ja stavim na wc. ma zao mi je sto njoj uopce ne dozvoljava da ga drzi iznad wc vec sve radi u pelene. jedino mi je utjesno sto preko vikenda kad sam ja opet sve funkcionira
    Ah ti jarcici nasi

  50. #250
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    nije promenila ritam zbog mene, nego se budila pre brata pa je u miru mogla da obavi sve
    pa onda obavi pred spavanje kad se svi malo primire...

Stranica 5 od 6 PrviPrvi ... 3456 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •