Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 255

Tema: Dan za danom- bespelenaši 6 mjeseci nadalje

  1. #1
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno Dan za danom- bespelenaši 6 mjeseci nadalje

    Dragi roditelji malih bespelenaša. Smatram da bi temu 'Od rođenja bez pelena' trebalo nastaviti. Dakle, pišite o svakodnevici i svojim iskustvima. Kako vam ide? Kako vaše bebe reagiraju?
    Za specifične probleme i pitanja otvarajte nove teme, a savjete i slično možete dodatno naglasiti na 'tips&tricks'. Time će i naša komunikacija dobiti na kvaliteti.

  2. #2
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    evo mene dezurne

    kod nas je super. moram se pohvaliti da su nam od svega najbolje--noci. to je mozda najcudnije, jer sva djeca obicno zadnje skidaju nocnu pelenu. noci su nam suhe prakticki od njezinog 2. mjeseca. spava u majici s dugim rukavima i carapama, gologuza. kad se pocne meskoljiti dam joj da sisa i da se popiski u kanticu. pisa oko 3 puta nocu. sisa i cesce

    dani su nam isto super, ali nekad mi se desi da ne obracam bas paznju na nju pa se nekad malo popiski. ali to je zanemariv broj puta . uredno se i nosimo, i uvijek nepogresivo signalizira da joj je sila, e sad, nekad smo negdje gdje ne mogu reagirati (tramvaj, ducan i sl.) pa me upiski, ali i to su rijetki petki, a i nije nis strasno.

    super je ici od rodenja bez pelena. uzivam.

    veliki bezpelenas ima ponekad neke svoje faze, zadnja mu je da stalno govori da nece na wc pa se cak uspio i 2x upiskiti u gace u veneciji , a kad me trazi su mu uglavnom gace malo mokre. s kakanjem nemamo nikakvih problema, to oduvijek ide glatko

    bas me zanima kako ide kod ostalih, rijetko mi se javljaju, vec mi fale..

  3. #3
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Mikka, pa to je super! :D Nama je noć uvijek bila problematična. Vedran bi se razbudio pa ga nikako uspavat...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    18

    Početno

    I meni se L. uvijek razbudi kad je noću stavim piškiti.

    Nikako ne mogu skužiti kako da je prikopčam na cicu i da istovremeno piški :? Ja sam pomalo smotana i za to bi mi trebale tri ruke.

  5. #5
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Nama za sada - ne ide nikako

    Vjerojatno je problem u meni, ali majke mi moje, Jura kaka i piški s totalno zen pokeraškom facom, ni da bi nosom mrdnuo, a ja odjednom osjetim mokro pod rukom

    Ne uzbuđujem se previše oko toga, bilo bi to ionako sasvim kontraproduktivno silit se i živcirat oko nečega što treba biti lijepo i neopterećujuće

    Tako da smo za sada platnenopelenaši, ali ja vjerujem da ću kad tad počet razumijevati jezik mog malog popišanca i da ćemo uskoro prokomunicirati na obostrano zadovoljstvo

  6. #6
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    a kako ih stavljate piskiti?

    ja sjednem u krevetu, naslonim se na uzglavlje. nju stavim da sisa, pridrzavam ju desnom rukom a lijevom stavim kahlicu ispod guze. ona se nasisa, popiski i nastavi spavati, odlozim kahlicu, spustim ju i to je to. u principu brzo i jednostavno, a nekad cak i zaspem dok ju tako drzim

    ona se inace budi na svaki drek, tako da smatram da je ovo provjereno bezbolna metoda za nocno pisanje. isto sam radila i sa f. iako je s njim bilo lakse, njoj se slijeva niz guzicu pa moram paziti na to, njemu bi samo usmjerila pipmaca u kahlicu i sve bi proslo bez ijedne kapi za brisanje.

    jedino sto k. prvih 2 mjeseca nije htjela nad kanticu, onda sam ju pustila da se popiski na tetru pa bi ju promijenila.

    mozda je ovo trebalo na tips&tricks, ali ni ovdje nije na odmet.

  7. #7
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Kloklo, meni je u početku bilo puno lakše kada je V imao platnenu. Isto slučaj 'pokeraške face'. Stavljala sam ga piškiti nakon buđenja, nakon sisanja, nakon nošenja u marami. I nisam se opterećivala kada se popiškio ili pokakao. Nakon nekog vremena (cca 2 tjedna) je on proizveo neki zvuk tipa 'lal' (tako je zvučalo) i mi smo ga nosili piškiti. Također, možeš koristiti i baby sign za wc koji sama smisliš. To izgleda tako da kad ga stavljaš u poziciju kažeš mu cue (npr pšššš) i daš znak rukom (npr stisnuta šaka koju rotiraš lijevo-desno). Kada Jura to poveže, nećeš imati problema sa komunikacijom. Pokazat će ti on sam!

  8. #8
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Fala, Anchi
    Samo...sad sam skužila da sam fulala topik, Jura ima tek mjesec dana, a ja ga već unaprijedila u polgodišnjaka

  9. #9
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    kaj nije ovo nastavak 'od rodenja bez pelena'? tak je anchi napisala u prvom postu. :?

    hm da, malo kontradiktorno s naslovom topika. anchi, objasni!

  10. #10
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Mikka, otvorila sam dva topica, jedan je za bespelenaše do navršenog 6. mjeseca, drugi od 6.mjeseca nadalje. Drugačiji problemi i pitanja su me potaknuli na to. Ako imate bolji prijedlog, pucajte!

  11. #11
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ne, ok je, ja sam pisala na krivom topiku. tj. ovom, a ne onom drugom. ali u prvom postu si napisala

    Citiraj anchi prvotno napisa
    Smatram da bi temu 'Od rođenja bez pelena' trebalo nastaviti.
    pa sam se zbunila. ono je bio topik za "starije" bezpelenase, koji su poceli sa 6 mjeseci ili kasnije.

  12. #12
    aqua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    889

    Početno

    Cure, tražim savjet. Ili barem mišljenje. Ili da se bar malo pojadam..

    Daklem, mali Martin već duže vrijeme (rekla bi par tjedana) navečer kad ide spavati (obično u 8, ali uvijek do 9) uredno u prvoj rundi spavanja dvaput traži pišati! Dakle svakih sat vremena. Najčešći scenarij je ovakav: svi zajedno za stolom večeramo (on najčešće neku žitaricu u kombinaciji s voćem ili povrćem), on se popiški (najčešće dok je u stolcu jer ja tuka niš ne kužim i na njegove proteste mu nudim vodu, hranu, igračke, a on samo traži pišati.. ). Onda se malo prodružimo, mazimo i odemo u krevet gdje ga cica najčešće dotuče u san. I onda nakon recimo sat vremena se probudi i počne malo plakati (ne znam baš opisati, nekad samo stenje i cvili, nekad malo plače, ali nije to onaj tužan plač nego više zvanje) i ako ja brzo dođem onda se odmah smiri, popiški u tutu i najčešće spava dalje (ponekad mu dam i dudicu, ako nije baš skroz miran jer npr nisam došla u istoj sekundi, a bome ponekad i cicu - no to je rijetko, najčešće mi zaspi već u rukama nad tutom pa ga samo nježno polegnem). Pa za sat vremena opet isti scenarij. Pa za sat vremena je već prošlo tri sata od obroka i onda kad se probudi i zove me najčešće ne piša nego samo jede.

    I sad ja to ne kužim. Zašto on mora tolko pišati sad odjednom? Dok je bio manji nije tolko često pišao navečer (mislim, pa navečer su barem duži periodi)?!? A posebno mi je tužno što mi je taj njegov prvi san bio prilika da ja nešto za sebe odradim jer imam tri sata mira (pošto ja idem spavati tek iza 11), npr odvježbam na orbitreku u podrumu (što radim četiri večeri u tjednu tako da mi je to bitno). A ovako niš. Prikovana za njega. Ako je mm uz njega dok se probudi, kaže da se ovaj samo dere i neće pišat ni slučajno, uvrijedi ga sama pomisao na to. I mora ga nosat ili hopsat na lopti dok ja ne dođem ili dok ne zaspi na njemu (viš, ne znam kaj bi se tu događalo s pišanjem da ja ne dođem (jer ga čujem na prisluškivač pa se vratim u kuću)).

    Kofein ne konzumiram tj. čokoladu rijetko, kavu uopće ne.

    Ima koja ideja? Ili barem misao tješilica? (kao npr, ajd bar budi sretna da javlja. bilo bi loše da se dvaput budi, ali zato da ga presvučeš jer se upišo )

    (pored ovoga nam je eliminacija sasvim solidna. najljepše mi je što ima totalno uredno kakanje svako jutro kad se probudi. u gaće mu krene možda jednom u mjesec-dva. ali baš tako, krene i onda stane. to mi je super! nema pokakanih guza i odjeće )

  13. #13
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Mislim da ti nema spasa. Prolaze oni svakakve faze. I Vedran je imao takvu fazu. Preseli orbitrek u dnevnu sobu da možeš odmah skočiti kad zacvili ili si nabavi neki dobar dvd za vježbanje. Nemam ništa pametnije za reći. ja sam bila sretna kada je signalizirao. Je, zeznuto je za nas mame, ali prođe i ta faza. Vjeruj mi, stvarno prođe pa ćeš opet u podrum .

  14. #14
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    k. pisa tak cesto ujutro, nakon sto se pokaka. tj. prvo pisa jos onako u polusnu, pa se razbudi, ja ju stavim kakati, kad se pokaki jos jednom pisa, i onda jos jednom ili cak dvaput u roku od 20ak minuta :shock: .

    ali znam da je i kod mene tako, kad ispraznim crijeva onda mi se pisa.

    ne znam kaj bi ti rekla. ti imas vecernje, ja jutarnje :/

    kako je on s kakanjem navecer? ide spavati s punim crijevima?

  15. #15
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Maja je isto tako svakih sat do sat i pol piskila kad je bila oko deset mjeseci do godine dana. :/ Ja sam tek pocinjala s bespelenastvom po noci pa sam mislila da je to normalno. Samo sto ja nisam razlikovala zelju za piskenjem od zelje za sisom . Znaci kod nas je scenarij bio slican - oko 20 sati uspavljivanje, oko 21 i 30 prvo polubudjenje - piskenje i malo sisanja za utjehu, oko 23 sata ponovno polubudjenje i piskenje i malo sisanja... do jutra jos jedno polubudjenje (samo za to nikad nisam znala u koliko je sati) i za kraj budjenje u 6 ujutro.

    Nakon godine dana je palo na dva piskenja po noci, nakon 15 mjeseci jedno piskenje i nakon godinu i pol bez piskenja po noci.
    Samo mi nismo poceli s bespelenastvom od rodjenja :/ .

  16. #16

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    223

    Početno

    evo i nas posle duzeg vremena. posla preko glave, pa imam vremena samo da citam vase postove, a ne i da pisem. sad je bespelenas sa tatom kod bake i deke pa mogu malo da pisem na omiljenom pdf-u.

    i kod nas je faza zapisavanja na snazi i to i po danu i po noci. ne znam, valjda se n sve skupilo, mnogo toga novog svakodnevno usvaja, sad je u fazi prohodavanja (mi smo vezbaci), a izgleda da ga drma i strah od odvajanja, pa nema kad da stigne sve da obavi, tj. cesto javi onako tuzno nakon sto se zapisa i drzi se za mokro mesto na pantalonama. kakanje je ok, to mu je bitnije i uredno najavljuje.

    takodje je sad u fazi da se izrazito buni ako zelim da ga ponudim kad po intuiciji i dnevnoj rutini mislim da mu je sila... sto mozda i nije lose, jer imamo priliku da oboje treniramo svako svoju kometentnost i odgovornost

  17. #17

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    223

    Početno

    Citiraj aqua prvotno napisa
    Cure, tražim savjet. Ili barem mišljenje. Ili da se bar malo pojadam..

    Daklem, mali Martin već duže vrijeme (rekla bi par tjedana) navečer kad ide spavati (obično u 8, ali uvijek do 9) uredno u prvoj rundi spavanja dvaput traži pišati! Dakle svakih sat vremena.
    sad kad malo bolje razmislim, n bi dok je bio slicnog uzrasta retko kad odspavao taj prvi deo nocnog sna bez cicanja i pisanja, tako da je ovo sto se tebi desava s martinom kod nas bilo pre pravilo nego izuzetak.

    i sad posto se uspavljuje uglavnom cicom, cak i kad se ispisa neposredno pre nego sto zaspe, cesto ne izdrzi par sati bez budjenja. ali zato, kad se tom prilikom lepo ispisa, uglavnom bude mirniji i lepse spava ostatak noci.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    18

    Početno

    Samo da vam se malo pojadam... nakon što smo skoro mjesec dana uredno sve obavljale u tutu (eventualno jedna nezgodica po noći), krenuli su nam prvi zubići, cura je počela ustajati na nogice i vratile smo se podosta unazad.
    Prije mi je tako lijepo najavljivala da joj je sila, a sad uredno bez ikakvog znaka sve završi u peleni i onda se ne buni ni što je mokra. Kao da nema vremena za mene i tutu, mora cura svašta raditi pa joj je to gubljenje vremena
    Sad ponekad hvatam po intuiciji, ali se buni kad je stavljam na tutu pa se bojim da ne napravim kontra efekt.
    Nadam se da ova faza neće dugo trajati jer sam baš ponosna na nju.

  19. #19
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Dijete se mijenja, pa ima i različite faze bespelenaštva. Vedran i sada ponekad ima dane kada se popiški u vrtiću, a nekad je bilo perioda (itekako frustrirajućih) kada nisam uspjela uloviti ništa :shock: . Bilo pa prošlo. Curka sad ima drugog posla . Posložit će se stvari nazad. Samo ustraj.

  20. #20
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    i moja ima nezgode otkad se pocela kretati. vidim da su rodene tu negdje

    zna se zapiskiti ali nosi samo gace i hlace pa ja vidim da je mokra i presvucem ju. jedini "problem" kod nje je taj sto ona strasno puno negoduje (otkad se rodila), pa ju nekad ne dignem i kasnije skuzim da je negodovala jer se upiskila, a nekad negoduje i kad znam da nema sanse da joj se piski jer je sve obavila netom prije.

    primjetila sam kod nje da se nije nikad upiskila kad bi pocela jesti krutu hranu, a f. je to redovno radio kad smo poceli s dohranom.

    aha, imam jos jedan problem--nece mi piskiti bilo gdje :? . danas smo bili na "vezaonici" i nije htjela piskiti tamo u wc, vodila sam ju 2 puta, bas joj je bilo sila. i dodemo u wc i ona--nece! nece pa nece. ali kad smo dosli do auta (uvijek ju stavim da se popiski prije nego ju vezem u AS) se ispiskila cim sam joj skinula hlace. znaci bila joj je vec kriza, a ne bi se popisala u wc. i tako masu puta--neki dan mi nije htjela piskiti kod frendice doma u wc-u. nekad ponesem kahlicu sa sobom pa rijesim stvar na taj nacin, ali ako nemam kahlicu.. najbolje da izadem van, na travu , ali nije to uvijek zgodno po zimi

  21. #21

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    18

    Početno

    Sad mi je lakše Mikka kad vidim da i ti imaš jednu takvu negodovalicu kući
    L. nosi platnene pelene jer imamo hladne podove pa bi joj u gaćicama bilo zima, ali bez zaštitnih tako da skužim kad se popiški.

    Zadnjh dana je bolja situacija jer su je prestali mučiti zubići pa je opet počela javljati, osim kad je jako zauzeta izbacivanjem stvari iz ladica

  22. #22
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    mi smo trenutno u jednoj jako dobro fazi! *kuckucoddrvo*
    cisto uzivam u bespelensatvu i u snu nisam pomislila kako je to jednostavno lijepo, dok sam jos samo citala tekstove i topice o tome.

    ali vidim da me cekaju neke "faze" gdje ce opet krenuti losije - vidjet cemo.
    malena isto ne zeli piskiti bilo gdje, ali sam ju dosad ipak uvijek uspjela uvjeriti da obavi sto mora.

    jucer je prvi put kakala dok ju je drzao MM. napokon! dosad sam uvijek morala slusat "ona kod mene nece!"...ipak, jako sam mu zahvalna sto nije bio protiv bespelenastva i sto je izdrzao pocetnu fazu "zapisavanja".

  23. #23
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    evo mi smo naisli na problemcic. naime, malena se napokon pocela okretati na stomak - i naravno, slutite jel', cim se okrene na stomak se popiski. tome nema lijeka, ili?

    i jos: kako bespelenisete vani? kakve tips&tricks imate? pogotovo sad kada polakooooo stize jesen.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    384

    Početno

    Evo i nas friških!

    Oduvijek mi se to bespelenaštvo činilo vrlo zanimljivim, ono - svaka vam čast, ali eto, nekako, nije to za mene... nisam se nikada odvažila pošteno probat...

    I sad... dva dana smo imali temperaturicu, uz to se i guza zacrvenila, i jučer smo odlučili pošteno luftat guzu

    Svako malo ga stavljam u položaj nad lavabo, i obavi kaj treba!
    Navečer sam ga stavila spavat u platnenoj peleni bez covera, piškio je u pelenu uz dojenje, promijenila sam 3 pelene, i 2 puta sam ga nakon meškoljena nosila na kakanje... bila sam toliko oduševljena kak se pokakao da sam od silnog oduševljenja jedva zaspala...

    Naravno da ima nezgoda ko u priči... ali kakanje 99% lovimo...
    Za sad kombiniramo s platnenima i moramo hitno u nabavku mnogobrojnih gaća i hlača...

    Sve u svemu, oduševljena sam! :D

  25. #25
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ma da, kad se malkice ufuras je vrlo jednostavno. bas mi je drago da ste nam se pridruzili

  26. #26
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    :D
    welcome!

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    384

    Početno

    cure

    Evo prošlu noć smo prošli kao pravi bespelenaši i ostali smo SUHI! :D :D :D
    Skupila sam hrabrosti i stavila ga spavati s s uloškom u hlačama (gaće još nismo ni nabavili ), i uspješno smo se dizali na piškenje i kakanje (a i ja sam odlično spavala, nisam budna čekala da se počne vrzmati).

    Super sam zadovoljna kak nam ide... jedino kaj sam vjerojatno malo predosadna :/... malo je cendrav (imali smo 3dnevnu vrućicu), pa ne znam jel bi cicao, pišio il kakao ili ga nekaj drugo muči... pa se naljuti kad ga skinem, a njemu nije sila , ali dobro savladat ćemo mi već to!

    Još uvijek sam u čuđenju kako to savršeno prirodno

  28. #28
    sanja74 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb - Trešnjevka
    Postovi
    1,578

    Početno

    I mi se prijavljujemo.

    Za sada još dosta kombiniramo s pelenama. Bez njih je kad smo sami doma, al čim dođe velika seka, meni pažnja padne, i uslijede nezgode.
    A ona je ionako ljubomorna na njega, pa kad sam slijepljana s njim slijedi ispad za ispadom.

    Ovaj vikend smo se vratili s mora. Namjeravam kad se malo odmorim, probati s njim izaći i van bez pelena.

    Al mi je problem gdi i kako mu nuditi piškiti/kakiti kad idemo u grad/na kavu/kod frendova..

    Samo se nadam da neću odustati. Ovo što kuži da treba piškit i/ili kakat kad mu dam znak mi je fascinantno.

    I jedva čekam vašu školicu! :D

  29. #29
    Iz pera tate avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    43

    Početno

    Rado bih podijelio vlastito iskustvo i postavio pitanje...

    Iskustvo
    Mi prakticiramo bespelenaštvo od njegovih 3 i pol mjeseca. Još malo pa ćemo imati 9mj. Imamo malog dečkića i više smo nego zadovoljni što smo se ostavili pelena. Pri izvođenju nužde u pelenu znao je biti sav ukakan, po guzici, leđima, pimpaču, jajcima... Nema sretnijeg od mene što tome više nije tako duže vrijeme.

    JAko smo pokretni, idemo na izlete, planinarenja... i nema nikakvog problema što smo bez pelena. Upoznati smo s njegovim rasporedom i možemo dobro predvidjeti njegovo ponašanje. Što se tiće davanja znakova, nažalost mali ima pokerašku facu. Jedino, netom prije pišanja napući usne. Sad ne znam jel on to oponaša izgled naših usna dok mu govorimo piš-piš ili se koncentrira za potjerat mlaz. Ono što smo sa sigurnošću primijetili je sposobnost povećanog zadržavanja pišaline. Više nego jednom nas je iznenadio koliko je imao tekućine za popiškiti.

    Sad, ono što me muči...
    Kad ga nosimo nije problem pri pravovremenom piškenju, velki problem nam nastaje kad sjedi, kad se sam igra. A sad je sve više raspoložen za samostalnu igru. Čim je na podu/krevetu slabije zadržava mokraću i češće piški. Također, zbog zaigranosti, nemremo ga nekad odvesti na piškenje. Tako da kad se igra, uglavnom se popiški.

    Ima ko slična iskustva? Ili savjet, kako da postupamo s njim kad se igra? Ne znam, možda mu je malo hladnije pa češće piški? Dva puta sam mu stavio platnenu pelenu dok se igrao na podu i tad se nije popiškio, ali to je možda bila slučajnost?

  30. #30
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    welcome

    vidis, i ja sam primjetila da se ne zapisa kad stavim platnenu. sto se vase situacije tice ja bi bez griznje savjesti () stavila platnenu u tim situacijama, jer je korist visestruka--em mu je toplo i mekano za guzu, em se ne popisa. tako da pelena dode kao neke deblje gace. to sam i ja prakticirala s k. po zimi, taman je bila tako stara kao tvoj.

    po mom iskustvu decki oce cesce pisati od cura.

    k. ima 16 mjeseci a sto se eliminacije tice ponekad je pouzdanija od svog starijeg brata (3+ godine), koji je takoder bio bezpelenas. e sad, jel to do spola ili zato jer je ona od rodenja a on od 5 mjeseci ili nesto trece, bog bi znao :/

  31. #31
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Slažem se s Mikkom. Mi smo imali još jedan trik, ako ga tako možemo nazvati... Kada se Vedran igrao, a skužili bismo da mu se piški, uvijek smo tu igračku (ako je bilo moguće) nosili sa sobom na tutu. A bio je tu i medo bespelenaš čije se piškenje nekim čudom poklapalo sa Vedranovim . Medo je sjedio na jednoj tuti, a Vedran na drugoj. Često smo mu znali govoriti da je vrijeme da medu odnese na piškenje. Naravno, to divno funkcionira kada dijete ima predvidljiv raspored ili kada možeš skužiti kada treba obaviti nuždu.
    By the way, iz pera tate, jako mi se sviđa blog. Već je našao mjesto među favoritesima.

  32. #32
    Iz pera tate avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    43

    Početno

    Svaki put kad će se sam igrati stavit ćemo mu platnenu pelenu i podjeliti iskustvo za par dana.

    (Ha,ha, do sada je mališan napravio tek par puza simo par puza tamo, zavrtio se oko sebe i to je to. Jučer je prvi put propuzo na veću udaljenost, od sobe, preko hodnika do kuhinje. Dok ovo pišem mali lagano napreduje prema meni. Čujem kako napreduje. Sad se zadržao u hodniku, proučava žicu od telefona.)

    Nego, da se vratim na bespelenaštvo. Znam po sebi, kad mi je sila na wc nije mi ugodno sjediti (pritisak na mjehur) nego se ustanem, cupkam i lakše izdržim. Slažem se da dečki više piške, a kad sjedi možda zbog laganog pritiska na mjehur isti mu se lakše prazni.

    Inače, moja supruga je iznijela ideju da nas tako doziva. Barem dok je bio mali, čim bi ga ostavili na kratko samog (minutu do dvije) vratili bi se i on bi bio upišken. I to jako malo. SAd, dal ga je bilo trta sam, ili nas je dozivao ili je skužio da kad se upiški da ga uzimamo u ruke? Tko zna.

  33. #33
    Iz pera tate avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    43

    Početno

    Kroz ovih par dana došli smo do zaključka...

    Dodatna pelena osigurava da je suh duže vremena dok se igra. To je vjerojatno povezano s toplinom tj. kad je hladnije češće se piški. Danas npr. mali je puzao i igrao se samo u gaćama i toplim čarapama (išao je i po pločicama) i nije se upiškio.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    i mi smo novi. poceli smo sa skidanjem pelene prosli tjedan. nismo cesto, mozda par puta dnevno.
    jucer i danas smo vecinu vremena bez pelene. imali smo dvije mokre jucer i dan jednom popisane gace.
    do sad nam je popisao sling i maramu i mei tai
    jucer me iznenadio: isli smo u ducan i malo se duze zadrzali, pa je sinak bio u peleni. skinula sam ga kad smo dosli doma, a on suh!

    super su mi jutra. skinem mokru pelenu (jos nismo probali skidanje pelene nocu) i on obavi sve sto ima pred ogledalom, nad kanticom.
    igra se prsticima na nozicama (prije mu nisu bili toliko zanimljivi).
    jako se veselimo, oboje.

    nisam ocekivala da cemo bas toliko uspjeti pohvatati, sinak ima osam mjeseci skoro

  35. #35
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    super vam ide :D

    samo polako, pohvatat ce on vec. sto je veci input, to je veci output, ili prevedeno--sto mu vise omogucavas da se napravi van pelene, to ce on vise traziti kad vidi da su mu potrebe ispunjene.

    tako je nekad bilo, svi smo mi bili van pelena sa godinu dana, ali ne zbog elimination communication nego se nikome nije dalo prati i peglati pelene duze od toga , dakle moguce je svakako, one way or the other.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    super vam ide :D

    samo polako, pohvatat ce on vec. sto je veci input, to je veci output, ili prevedeno--sto mu vise omogucavas da se napravi van pelene, to ce on vise traziti kad vidi da su mu potrebe ispunjene.

    tako je nekad bilo, svi smo mi bili van pelena sa godinu dana, ali ne zbog elimination communication nego se nikome nije dalo prati i peglati pelene duze od toga , dakle moguce je svakako, one way or the other.
    ja sam zadovoljna, hvala na podrsci
    danas je bilo malo teze
    nisam imala srece u tempiranju ko jucer
    raste nam zubic, guza mu se zacrvenila i bio je nervozan. nije htio sjediti u onom polozaju.
    imam pitanje: sto da radim navecer kad mi se cini da treba pisat, a on se zali i ne uspijeva se smiriti nad kahlicom - igracka ne pali ni bilo sto drugo.
    da mu stavim gace i nosam ga dok se ne popisa u slingu?
    ili stavim pelenu za noc i nosam dok ne zaspe?

  37. #37
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    a da ga stavis u kadu, nek se popisa stojecki? ili ga stavi nad wc?

    ili mu daj elektricnu cetkicu za zube, onu koja vibrira

  38. #38

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    Kadu mogu probati, ali sumnjam - mrzi kupanje. Nemamo takvu četkicu.
    Mislim da ću ga pustiti da se penje i puza gologuz. Žao mi ga držat ako on neće.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    evo mene opet. jutos uspjeh pol-pol.
    opet pitanje:
    nakon spavanja ga skidam da se popiski. sto ako je istovremeno i gladan (vrlo moguce)? sto obaviti prije? probali istovremeno, ali moja ledja pate u tom slucaju.
    malo nam je sve nespretno jer je krevet nezasticen (ne znamo gdje nabavili nepropusnu podlogu za bracni krevet).
    jos se zali na polozaj. danas je dobio cak i zlicu (to mu je trentno najzanimljivija stvar), ali nije uspio dugo. a i ja sam nesigurna kad samo cekam kad ce se pocet zalit.
    presvlacenje iz jednih u druge gace nije bas brzo i prakticno.
    krpicu mu rijetko uspijem ubacit.
    sad spava u peleni sa zastitnim gacama.
    hlacica nam je falilo i prije ovog eksperimenta, morat cemo to sto prije rijesiti!
    valjda ima neke koristi i od ovog isprobavanja.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    danas nam je opet dobar dan. zadnja cetiri dana je bio prehladjen, nervozan, rastu zubi, dobio proljev, zacrvenila se guza opako i vristao je prije svakog kakanja (a bilo ih je...).

    odlucili skinuti pelenu skroz, cak je i ovu noc bio gol.
    :D

  41. #41
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Kukica, super! :D

  42. #42
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Mi smo nekako slučajno počeli sa kakanjem u kahlicu sa 6 mjeseci ujutro poslije buđenja. Kako je to vrlo brzo skužio, nastavila sam ga prvo stavljati nakon svakog spavanja, pa onda recimo na svakih sat vremena i najčešće je obavio što je trebao. Inače po danu nosi platnene, ali po noći je u jednokratnoj jer se obavezno osipa od mokre platnene do jutra.
    Ovo ljeto je najčešće bio po danu samo u gaćicama,ali sa dosta zapišavanja jer jednostavno mislim da ne javlja kad mora piškit. U početku kao je, ali sad više ništa. Ja ga stavljam piškit prema satu ( max. na sat i pol) i zna često biti cijeli dan suh. Po noći jako pono još cica i piški, uopće ne znam kako bih to izvela da ga stavljam piškit i po noći.
    Problem je jer sad više ne znam da li da ostavim sve kako je do sada i da ga više ne zbunjujem ili da probam baš skinut pelenu skroz? Meni se ne žuri,ali bilo bi mi žao da sav trud do sada propadne zbog zime i te jednokratne.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    Citiraj anchi prvotno napisa
    Kukica, super! :D
    nemoj nas prebrzo hvaliti
    nocas je bio u peleni jer je sve hlacice popiso i pokakio, pa se jos suse

    Zrina, po noci je lakse nego sto se cini. cak smo i mi uspjeli (po danu se presvlacimo i ja i on svako malo) neka piski u rucnik ili tetru, pa mijenjas kad se smoci (ako ti se ne da dizati).

  44. #44

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    da se pohvalim! jutros sam ulovila prvi znak za kakanje!
    nosila sam ga u mt-u nakon pisanja i mislila da je spreman za spavanje.
    nakon nekog vremena se poceo zaliti. nije bio gladan. razveselio se kad sam ga izvadila iz nosiljke. stavila sam ga nad kanticu iako je ranije vec obavio i p i k.
    skuzila sam da se nekad zali jer mu se ne svidja polozaj kad ga drzim malo dalje od sebe. bilo mu je dobro kad je sjedio na mojim nogama. istina da tako nista nije zavrsilo u kantici - moramo nabaviti neku manju koja stane pod moje noge kad sjedim. to ti je kad prakticiras EC nepripremljen...
    smirio se i dobrano ispraznio. bas sam sretna.
    jucer smo ga tako triput stavili kakati i svaki put se veselio. jednom se cak na sav glas smijao

    ovo je za nas veliki napredak. grof je precesto obavljao k, a da to mi uopce ne bi skuzili!

  45. #45

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    jos jedan uspjeh, moram se pohvaliti!
    trece kakanje danas ulovismo! postao nemiran u slingu, kao da hoce van.
    i piskenje nakon jela na sssss
    grof komunicira. mi sretni.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    Citiraj Zrina prvotno napisa
    Mi smo nekako slučajno počeli sa kakanjem u kahlicu sa 6 mjeseci ujutro poslije buđenja. Kako je to vrlo brzo skužio, nastavila sam ga prvo stavljati nakon svakog spavanja, pa onda recimo na svakih sat vremena i najčešće je obavio što je trebao. Inače po danu nosi platnene, ali po noći je u jednokratnoj jer se obavezno osipa od mokre platnene do jutra.
    Ovo ljeto je najčešće bio po danu samo u gaćicama,ali sa dosta zapišavanja jer jednostavno mislim da ne javlja kad mora piškit. U početku kao je, ali sad više ništa. Ja ga stavljam piškit prema satu ( max. na sat i pol) i zna često biti cijeli dan suh. Po noći jako pono još cica i piški, uopće ne znam kako bih to izvela da ga stavljam piškit i po noći.
    Problem je jer sad više ne znam da li da ostavim sve kako je do sada i da ga više ne zbunjujem ili da probam baš skinut pelenu skroz? Meni se ne žuri,ali bilo bi mi žao da sav trud do sada propadne zbog zime i te jednokratne.
    jesi li probala skinuti nocnu pelenu? i ja sam mislila da jako puno piski po noci, pa se pokazalo da pisa svega tri puta ako ne manje.

  47. #47
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Citiraj kukica prvotno napisa

    jesi li probala skinuti nocnu pelenu? i ja sam mislila da jako puno piski po noci, pa se pokazalo da pisa svega tri puta ako ne manje.
    Nikako da se ohrabrim-pogotovo jer se po noći budi 100 puta pa uopće ne znam kad da ga stavim piškit? U ostalom, prvo si moram nabaviti sat u sobi jer ponekad mislim da se to meni samo čini da se on toliko puta budi jer mi noć prebrzo prođe.

  48. #48
    maribel avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    127

    Početno

    Ma ja sam sva u čudu-danas prvi puta otvorila ovu temu i ne znam da li ja sve to dobro razumijem.
    Pa nisam baš skroz negativna moram priznati, ali nije mi posve jasno kakve kante spominjete, i zar stvarno stavljate skroz male bebice ?
    Ma prosvijetlite me- gdje je zapravo utemeljeno ovo ajmo reći eksperimentiranje, a da se nitko od vas ne uvrijedi.
    Stvarno me zanima.

  49. #49
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Citiraj maribel prvotno napisa
    Ma ja sam sva u čudu-danas prvi puta otvorila ovu temu i ne znam da li ja sve to dobro razumijem.
    Pa nisam baš skroz negativna moram priznati, ali nije mi posve jasno kakve kante spominjete, i zar stvarno stavljate skroz male bebice ?
    Ma prosvijetlite me- gdje je zapravo utemeljeno ovo ajmo reći eksperimentiranje, a da se nitko od vas ne uvrijedi.
    Stvarno me zanima.
    Dobro si razumjela, ovo je pdf na kojem raspravljaju roditelji malih bespelenaša tj. djece koja su od rođenja bez pelena ili su djelomično pelenaši. Ne radi se o eksperimentu, nego o činjenici da su bebe svjesne svoje eliminacije i da roditelji koji se žele posvetiti gradnji te komunikacije mogu prepoznati znakove kada njihova beba treba obaviti nuždu. Ako te stvarno zanima, možeš malo pročitati postove.
    Naravno, male bebe ne stavljamo da sjede na tuti, nego ih pridržavamo dok piške ili kake. Kasnije kada mogu sjediti, normalno sjede na tuti. Ako te nešto konkretno zanima, pitaj!

  50. #50
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    mene zanima kako to mislis eksperimantiranje? pa valjda su pelene eksperiment :? .

Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •