Pokazuje rezultate 1 do 36 od 36

Tema: što kada 8mj bebač neželi meso?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    14

    Početno što kada 8mj bebač neželi meso?

    Molim vas da li je netko imao sličan problem da nam pomogne. Još uvijek dojim a sa dohranom smo započeli sa 6 mj i uspješno savladali mliječne kašice, vočne i povrće a kada smo krenuli uvoditi meso (puretina,piletina) problemi. Ima tko savjet?
    Kad primjeti da je mrvica mesa sa povrćem smiksana nema šanse da otvori usta

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Nemoj se uopće uznemiravati i nemoj žuriti s dohranom. Moja bebica je s 8 mjeseci jela nekoliko žlica dnevno, uglavnom voća i povrća. Malo više je počela jesti s 10-11 mjeseci, a normalne količine s 13 mj. kad sam počela raditi. Inače joj je uvijek mlijeko bilo glavno, a sad mora jesti nešto drugo kad me nema jer nema izbora.
    Ako neće jesti sad, možda bude htjela za par mjeseci, nije toliko bitno da u toj dobi jede meso, nek jede povrće, voće i žitarice

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    14

    Početno

    I ja sam mislila da imamo vremena sa mesom ali na zadnjem sistematskom nam je pedica rekla da moramo početi jer se od bjelančevina i mesa raste. Nije dobila na težini koliko je trebala posljednja dva mjeseca.

  4. #4
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Jan je sve prihvatio, meso baš i ne. Piletina, puretina, teletina, vrlo malo, svaki komadić na kraju ispljune, spremim kao mljeveno meso, to hoće, ali nije baš oduševljen. Ali zato povrće, jučer je smazao porciju špinata, pirea i jedno jaje jednako kao i ja.

    Ne brinem se, sestra mu je bila mesožderka od prvog dana uvođenja mesa u prehranu, on je više orijentiran na voće i povrće.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Onda mu neko vrijeme nemoj ni nuditi, pa kroz koji tjedan-dva ponudi opet. Ne možeš ga natjerati da jede meso (ili bilo koju drugu namirnicu koju ne želi). Forsiranjem možeš samo pogoršati situaciju.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    14

    Početno

    Znam da forsiranjem neću ništa napraviti pa ju i ne forsiram. Nekoliko minuta pokušavam ali neće usta otvoriti pa odustanem i ponudim joj isto povrće bez mesa koje smaže. I tako svakih nekoliko dana.
    Ima koja namirnica koja se može dodati da neutralizira okus mesa dok nam ne krene?
    Hvala

  7. #7
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    U međuvremenu, možeš malo škicnuti po Vegetarijanskim tjednim jelovnicima i vidjeti što da mu ponudiš kao alternativni izvor bjelančevina, ako te to brine (grahorice, ribe, jaja, soju -- već prema tablici). S vremenom će se malac možda predomisliti, a ako se to i ne dogodi, nećeš se brinuti. Nijedno od moje djece ne jede meso, ali lijepo rastu i rijetko su bolesni.

  8. #8
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj travanj prvotno napisa
    Znam da forsiranjem neću ništa napraviti pa ju i ne forsiram. Nekoliko minuta pokušavam ali neće usta otvoriti pa odustanem i ponudim joj isto povrće bez mesa koje smaže. I tako svakih nekoliko dana.
    Ima koja namirnica koja se može dodati da neutralizira okus mesa dok nam ne krene?
    Hvala
    nemoj forsirati meso
    čisto sumnjam da ga inako može u potpunosti probaviti (želudac tek uvježbava svoju funkciju, npr. daj mrklvu i pola će završiti u pelenama)

    ako te brine željezo, dobar izvor je proso (jako ukusna kašica, pogotovo sa jabukom) , ili blitva, kuhana cikla...

    moja je jako dugo odbijala meso, a sad mi viče: mama ja bi paaanceetee
    ili pojede samo meso za ručak i malo juhe

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    14

    Početno

    Ribu i jaja još nismo počeli. Možda da probam soju i proso. Koju vrstu i gdje nabavljate?

  10. #10
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    soja je jak alergen, tek nakon 12 mj

    proso imaš kupiti i u Konzuma
    malo se namoči prije i onda skuha dok ne omekša

    ja bih naribala jabuku i skuhala zajedno sa prosom

    i meni je bilo fino
    proso ima lagan okus po orahu

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    14

    Početno

    Super hvala puno. Probati ću s prosom i nadati da će joj se svidjeti.

    Umrla sam od smjeha na ono Paanceetee

  12. #12

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    VUKOVAR
    Postovi
    75

    Početno

    MM ima sedam mjeseci i ona jede sve i jako sam sretna zbog toga glavno jelo joj je pureci obrok ili teletina sa mrkvom i krompirom i zna svaki dan pojesti punu bocicu svega i naravno poslije toga ide vocna kasica od jabuke i banane i nakon pola sat ide sisanje i tako svaki dan...

  13. #13
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    O mesu, odnosno količini koje dijete treba/može/mora pojesti se puno pisalo. Neki od topica:

    Koliko često jedu meso?

    Meso

    koliko mesa?

    mora li jesti meso?

  14. #14
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    mi meso još nismo probali, ali ribu jede od subote (file lista na lešo).
    oduševljen je!

  15. #15
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    moja nije htjela meso u kašicama, ali je projela meso kad sam ga radila na lešo, dobro skuhano i narezano na tanke fetice, tako da se mrve pod prstima. Onda bih malo stisla u grudicu i to je jela s guštom. Ali pomiješano s povrćem ne.
    Isto rako i ribu sam kuhala, čistila od kostiju i stisnula pod prstima da osjetim ima li još koja košćica pa davala u usta kao grudice.
    Uz to sam obično kuhala neku kašicu od žitarica, povrća i voća pa sam davala zalogaj kašice - zalogaj mesa ili ribe.

  16. #16
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    travanj, a koliko mjeseci ima? Ako ste tek počeli nema mjesta panici

  17. #17

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    14

    Početno

    Ima 8 mjeseci a trudimo se papati meso nekih 3 tjedna. Malo se brinem jer nije dovoljno dobivala ne težini do sada, a pedijatrica smatra da bez mesa nemože to nadoknaditi.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    14

    Početno

    Hvala Frida!!!

  19. #19
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    osobno,jedem meso,ali me nije previše brinulo (osim u jednoj fazi) što on dugo nije htio.i tako je moj sinek lijepo bio vegan do cca godine dana,ili čak i duže i onda odjednom čovječe mesna revolucija.sad neće rižu,tjesto,krumpir...možda je čovjek prati montignaca ili kak se već zove ona dijeta gdje se namirnice odvajaju.s tim da ih on odvaja po godinama...

  20. #20
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj lasica prvotno napisa
    osobno,jedem meso,ali me nije previše brinulo (osim u jednoj fazi) što on dugo nije htio.i tako je moj sinek lijepo bio vegan do cca godine dana,ili čak i duže i onda odjednom čovječe mesna revolucija.sad neće rižu,tjesto,krumpir...možda je čovjek prati montignaca ili kak se već zove ona dijeta gdje se namirnice odvajaju.s tim da ih on odvaja po godinama...

  21. #21
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj travanj prvotno napisa
    Ima 8 mjeseci a trudimo se papati meso nekih 3 tjedna. Malo se brinem jer nije dovoljno dobivala ne težini do sada, a pedijatrica smatra da bez mesa nemože to nadoknaditi.
    iz osobnog iskustva: puno se bolje deblja od ugljikohidrata


    koliko je dobio?

  22. #22
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    travanj, pusti ga, doći će vrijeme kada on sam bude spreman za meso. ja još uvijek čekam taj dan, a moja ima tri godine .

  23. #23
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Moja mala prvi put zinula i progutala išta sa žlice s 8 mjeseci.
    Koliko često vi važete djecu, mi ne idemo svaki mjesec na izmjeravanje? Bili smo sa 6 mjeseci, pa ćemo s godinu. Vidim da mi raste naočigled, pa mi nisu bitni grami.

  24. #24
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    I moja prnceza je do neke 1,5 godine bila vegetarijanka. Nije tila ni cut ni za ribu , meso ili jaja , a onda jedan dan , iz cista mira , sidila nonu u krilu i smazala cili, ALI bas cili tucji but! :shock:
    Odonda jede sve!

  25. #25

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    14

    Početno

    Mi papamo meso!!

    Hvala Pomikakai upalilo je kada sam joj dala kao grudice a povrće posebno :D
    Honey mi smo imali sistematski sa 6 mj, pa sa 8 a idući nam je sa godinu dana s time da dojemo po uputnicu za vađenje krvi kad popijemo željezo.
    Sa 8 smo imali i cjepljenje.

    Bebelina što je tucji but?

  26. #26
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Mislim da je tučji but pureći batak

  27. #27
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    tuka= dalmatinska purica

  28. #28
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj bebelina prvotno napisa
    I moja prnceza je do neke 1,5 godine bila vegetarijanka. Nije tila ni cut ni za ribu , meso ili jaja , a onda jedan dan , iz cista mira , sidila nonu u krilu i smazala cili, ALI bas cili tucji but! :shock:
    Odonda jede sve!
    :D :D :D Bravo! Slicno sam ja imala s mladjim. Stariji je vise volio ribu (i danas je tako).

  29. #29

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    91

    Početno

    quinoja je puna aminokiselina,stoga je odlična zamjena za meso

  30. #30
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Prouči koje su (nutritivno) alternative mesu. Moja cura ima skoro tri godine i od početka jedačkog staža je jako lijepo jela, ali meso uglavnom odbija. Tu i tamo pojede neku količinu vrijednu spomena, zaista rijetko.
    Ne tjeram je, ali joj svaki put ponudim. Zdrava je pa se ne brinem.

  31. #31
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj vrboska prvotno napisa
    quinoja je puna aminokiselina,stoga je odlična zamjena za meso
    e, ovo mi je jako vrijedan podatak :D

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    mi meso još nismo probali, ali ribu jede od subote (file lista na lešo).
    oduševljen je!
    Joj jedva cekam da krenemo s ribom. Jel se smije davati odmrznuta riba?

  33. #33
    jurisnik avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    1,112

    Početno

    D (sada 22 mj) nikada nije bila preveliki ljubitelj mesa. Jede sve a meso fino pljune van. A onda je prije neki dan za ručak vikala: mesa, mama, mesa i smazala dva komada. Mi ostali paf.
    E da, i uvijek je dobro dobivala na težini.

  34. #34
    jurisnik avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    1,112

    Početno

    D (sada 22 mj) nikada nije bila preveliki ljubitelj mesa. Jede sve a meso fino pljune van. A onda je prije neki dan za ručak vikala: mesa, mama, mesa i smazala dva komada. Mi ostali paf.
    E da, i uvijek je dobro dobivala na težini.

  35. #35
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj travanj prvotno napisa
    Mi papamo meso!!

    Hvala Pomikakai upalilo je kada sam joj dala kao grudice a povrće posebno :D
    eto vidiš... i bebači vole različite okuse, meni su te kašice skroz sumnjive, tko bi to jeo

  36. #36

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    14

    Početno

    Što god da uvodimo u prehranu jedemo zajedno. Ponudim joj žličicu nečega novog i naravno licne, namršti se pa zaključa usta. Pustim ju da me gleda dok ja jedem to isto i za 2 minute ponudim nju, rezultat je zajamčen; guta pohlepno od straha da mama ne pojede sve :D

    Ne treba ih tjerati da jedu treba iskoristiti tu njihovu prirodnu znatiželju i zaigranost

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •