Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 63

Tema: ortodontski aparatić

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    744

    Početno ortodontski aparatić

    Već dugo mi se mota po glavi ići ortodontu, jer stvarno mrzim,mrzim,mrzim vidjet svoje zube na fotkama , a volim se smijati pa zavaravam samu sebe da mi nije važno, a važno mi je. Svi u mojoj bližoj okolini s kojoma sam o tome pričala me odvraćaju sa spikom u stilu "pa kaj će ti to", a osim toga i silno je skupo i tako sam do sada uvijek obeshrabrena odustajala prije nego bi domislila do kraja. Nedavno sam promijenila stomatologinju i ona me malo uvjeravala da bih ipak trebala; mm nema ništa protiv osim cijene (mislim, ne odgovara me, ali svaki put napravi , a meni bi bilo drago da me nagovara ).
    No, našla sam mogućeg sponzora i donatora s kojim moram još malo pregovarati, ali mislim da će na kraju ipak pristati ( tati ) pa me zanimaju vaša iskustva, preporuke, cijene.

  2. #2
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    Loli,

    evo ja ću te kao kćer zubara i ortodonta malo nagovarati. Pa ću ti reći da je to osimm estetike i ulog u zdravlje, jako je puno stvari tu povezano (naravno ovisno o problemu).. npr ako su ti zubi razbacani zato što ti je čeljust preuska, širenjem iste počinješ i bolje disati. ako imaš krivi zagriz, ispravljanjem bolje žvačeš pa je tu na dobitku cijela probava...


  3. #3
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    evo mene ne treba nagovarati, nego samo sponzora pronaći

  4. #4
    japanka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    na rubu znanosti
    Postovi
    859

    Početno

    koliko ustvari košta aparatić?

  5. #5
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    oko 1500 eura, kako di, a cijena se zna popet i do 2000eura

  6. #6
    japanka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    na rubu znanosti
    Postovi
    859

    Početno

    ju, bre Žiko :shock:

  7. #7
    boškarin avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    385

    Početno

    da se pridružim,moja kuma ga nosila,dvije godine,zubi su joj suuuper,a dr.joj je rekao da su joj i glavobolje od nepravilnog zagriza.sve je riješila!

  8. #8
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Frendica je nedavno stavila, na sve zube. 10,000 kunica.

  9. #9
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    ja imam aparatić. ovo mi je već 3.
    1. u osnovnoj školi (za spajanje zubi, bio veliki razmak)
    2. na faksu (za razdvajanje zubi, išli jedan preko drugog)
    3. sada jer sam vadila zub i svašta se zakompliciralo i tako... (sad imam samo dolje)

    definitivno ne preporučam u trudnoći (zubno meso preosjetljivo, a ne možeš dobro oprati )

    cijena 5000kn

    Moja kolegica s posla stavila aparatić s 52 godine jer je imala problema s bolovima u leđima. sve joj je bilo od lošeg zagriza, cijela se statika tijela poremeti. tako da preporučam, toplo, ako je potrebno.

    ja zapravo volim malo krive zube, imaju mi neki čar...

  10. #10
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa
    Frendica je nedavno stavila, na sve zube. 10,000 kunica.
    i na gornju i donju čeljust?

    za 10 000?!


    daj adresu

  11. #11
    Ava M avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    422

    Početno

    Ja sam nosila aparatić 2god.
    Cijena jest oko 1500 Eur, ali svaki ortodont dozvoljava plaćanje u ratama. Viđate se barem jednom mjesečno, 2god, pa doneseš kad možeš i koliko možeš, stvar dogovora. Tako da se financijski može podnijeti.
    A ulažeš u sebe, estetiku i zdravlje!

  12. #12
    arilu avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    more
    Postovi
    560

    Početno

    Ja sam ga nosila sve skupa oko 16 godina. Najprije mobilni u osnovnoj školi, pa fiksni kroz cijelu srednju i fax. I morala sam izvaditi 4 zdrava zuba da mi sve sjedne na mjesto. Ali sad sam prezadovoljna, smijem se oko glave

  13. #13
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj melange prvotno napisa
    Citiraj Kaae prvotno napisa
    Frendica je nedavno stavila, na sve zube. 10,000 kunica.
    i na gornju i donju čeljust?

    za 10 000?!


    daj adresu
    Tu je isla!

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    744

    Početno

    Hvala cure, baš mi je i trebalo da me netko još malo nagovara.
    Ako netko ima još koju preporuku, po mogućnosti u centru zg, bila bih zahvalna. Ovaj dr. kojem me šalje moja stomatologica je izgleda puno skuplji.

  15. #15
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Može i meni preporuke na pp?

  16. #16
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa
    Citiraj melange prvotno napisa
    Citiraj Kaae prvotno napisa
    Frendica je nedavno stavila, na sve zube. 10,000 kunica.
    i na gornju i donju čeljust?

    za 10 000?!


    daj adresu
    Tu je isla!
    bila sam već na njihovoj stranici,
    vidim da cijene dosta ovise o vrsti aparatića tj o materijalu od kojeg je napravljen.

    najbolje je ipak otići na prve konzultacije, pa sve uživo pitati, odlučiti i dogovoriti se.

    hvala Kaae

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    Ovi s linka preporučaju upravo ovaj materijal koji je za obje čeljusti 10000 kuna, zatim je preporuka za ove od 14000, a onda 12000, ne znam kako se zovu materijali, ali znam da su ove 10000 kuna bravice obične metalne, ali i NAJBOLJE.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    744

    Početno

    Da, ali su i najružnije. Ja bih ipak nešto malo diskretnije.

  19. #19
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    i ja se spremam na jednu takvu akciju ali čekam da prestanem dojiti, zbog anestetika (morala bih izvaditi jedan zub koji se sve više povlači iza ostalih, pa se na njemu skupljaju i naslage jer se valjda slabije opere).
    Jedino ću se zeznuti ako ne prestanem dojiti do iduće trudnoće :/

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    1,002

    Početno

    ja sam stavila estetski prije nekih mjesec dana. Guba izgleda,masa ljudi ga uopće ne primjećuje. Zubi su mi se već počeli vraćati na mjesto.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    i ja se spremam na jednu takvu akciju ali čekam da prestanem dojiti, zbog anestetika (morala bih izvaditi jedan zub koji se sve više povlači iza ostalih, pa se na njemu skupljaju i naslage jer se valjda slabije opere).
    Jedino ću se zeznuti ako ne prestanem dojiti do iduće trudnoće :/
    Mislim da možeš primiti anestetik bez obzira na dojenje. Ja sam svog mlađeg dojila četiri godine, sve sam obavljala najnormalnije, rekao mi stomatolog da ne smeta

  22. #22

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Imam 29 godina. jel to prekasno za aparatić?
    Užasno mrzim svoje zube, a jako me strah da ne nastradaju od tog aparatića.
    Nekako si mislim da će se pomicanjem zubi narušiti njihova čvrstoća.
    Kako to djeluje na zubno meso?

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    1,002

    Početno

    spooky, ja imam 30 nije kasno

  24. #24
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    ja sam imala 33 kad sam ga stavila...

  25. #25
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    Citiraj spooky prvotno napisa
    Imam 29 godina. jel to prekasno za aparatić?
    Užasno mrzim svoje zube, a jako me strah da ne nastradaju od tog aparatića.
    Nekako si mislim da će se pomicanjem zubi narušiti njihova čvrstoća.
    Kako to djeluje na zubno meso?
    zubi se rasklimaju, ali zato se uglavnom dobije onaj noćni aparatić nakon što se skine ovaj fiksni, da se zubi učvrste kako treba

    annie, estetski je od nekog "nevidljivog" materijala?
    koliko si ga platila?

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    1,002

    Početno

    da, zpravo su prozirne bravice, otprilike ovako izgleda http://www.tportal.hr/2008/01/30/0421007.19.jpg
    a cijena? koma. 9.000 kn jedna čeljust, znači 18.000 + 100 kn mjesečna kontrola, 2 godine... :/

  27. #27
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    ja sam imala prozirne bravice, i bijelu žicu. stvarno se ništa nije vidjelo, bilo je savršeno (doduše te prozirne bravice su plastične i imaju oštrije rubove od metalnih pa znaju žuljati).
    koštalo je 2500Eura... Nosila godinu dana. Nisam plačala ništa za mjesečni pregled (kao što ni sad ne plača...to valjda ovisi o ortodontu)
    nakon toga sam morala još iskeširati (ne znam koliko) za mobilni aparatić... Nikad kraja

    Problem s prozirnim bravicama i bijelom žicom je što zna poprimit boju od hrane. mrkva=naranđasto, špinat, blitva= zeleno, Šafran=žuto, cikla= kričavo roza. E sad, nije problem ako dotične namirnice pojedeš dan prije promjene gumica, ali ako imaš tjedan dva tri do sljedeže kontrole a zubi ti kričavo roza :/

    sad imam metalni (samo dolje, ne vidi se puno).

    Zubno meso:
    sad mi je koma jer mi se potrefilo dasam aparatić stavila kad sam bila trudna (tjedan dana, nisam znala). zubno meso mi je bilo koma u trudnoći još aparatić...KOMA. sad je još uvijek koma. valjda od hormona, nemam pojma. samo znam da nikad do sad nisam imala problema s tim (niti kad sam prvi i drugi put nosila aparatić) a sada...

  28. #28
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Frendica koju sam spominjala, tamo s onog linka negdje gore, ima na donjim zubima metalne bravice, a na gornjim prozirne, ali sa srebrnom zicom.

    Osobno ne znam nikoga tko je trajno ispravio zube ni sa kakvim aparaticem. Svima su se kroz 5-6 godina, ako ne i prije, vratili na staro.

  29. #29
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa
    Osobno ne znam nikoga tko je trajno ispravio zube ni sa kakvim aparaticem. Svima su se kroz 5-6 godina, ako ne i prije, vratili na staro.
    meni se nisu nikad vratili na staro :D (a nisam nosila mobilni, nije mi se dalo)

  30. #30
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa
    Osobno ne znam nikoga tko je trajno ispravio zube ni sa kakvim aparaticem. Svima su se kroz 5-6 godina, ako ne i prije, vratili na staro.
    Ovo je tacno. Jedini koga znam je moj brat od tetke - zubi mu stoje pravo vec 15 godina nakon fiksnog. Ja sam, nazalost, u onoj drugoj grupi -zubi mi se iskrivili sa 30, kada su iznikli umnjaci, nosila fiksni 14 meseci (citavu trudnocu sa Nadjicom i nesto pre toga, skinuli mi pred porodjaj). Rezultat - savrsen osmeh. Nosila jos tri godine nocni, a kada sam po preporuci proredila nosenje i najzad prekinula, zubi su mi se opet poceli kriviti. Sada nosim mobilni i dr ocekuje brzi uspeh, jer ovog puta ima mesta u vilici za pomeranje (pre nosenja fixnog aparatica sam morala da povadim gornje cetvorke). Jedino sto cu ga morati nositi godinama, mozda i zauvek
    Imam 39 (spooky, ne daj se dakle obeshrabriti!), a prethodni fixni aparatic mi je postavljen sa 33. Bez obzira na "popravni", uvek dajem svoj glas za ispravljanje zuba. Moja paradontoza je sasecena u korenu, a o lepoti koju daju zdravi, beli, zubi nanizani k'o pod konac suvisno je govoriti...
    Dakle, devojke, nofcice u dzep, pa trk po bravice!

  31. #31

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa

    Zubno meso:
    sad mi je koma jer mi se potrefilo dasam aparatić stavila kad sam bila trudna (tjedan dana, nisam znala). zubno meso mi je bilo koma u trudnoći još aparatić...KOMA. sad je još uvijek koma. valjda od hormona, nemam pojma. samo znam da nikad do sad nisam imala problema s tim (niti kad sam prvi i drugi put nosila aparatić) a sada...
    Eto, toga se ja ustvari bojim.
    Za sada nemam problema sa zubima osim što sam vadila umnjak prije 8 mj jer nije imao mjesta za izrasti. Popravljenih ukupno imam 4, ali su mi zato malo nagužvani i to mi jedino smeta.

  32. #32
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Mislim da je generalno veca steta po zubno meso kada trpi konstantan pritisak od "naguzvanih" zuba, nego tih 12,14,18 meseci "vozanja" zubica nakon kojih sve dodje na svoje...

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    , znači 18.000 + 100 kn mjesečna kontrola, 2
    ovi s gornjeg linka imaju uračunato sve u cijenu (kad sam ja pitala, najskuplja kombinacija obje čeljusti je bila 14000 kn, UKLJUČENE SVE mjesečne kontrole I NOĆNI aparatić koji drži zube takvima kako je fiksni aparatić napravio reda.
    To je nošenje OBAVEZNO, možda se ljudi opuste kad skinu fikxni, ne nose mobilni noću, pa se zato sve skupa vrati.

    Nije kasno niti s 36

  34. #34

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    Citiraj Vishnja prvotno napisa
    Bez obzira na "popravni", uvek dajem svoj glas za ispravljanje zuba. Moja paradontoza je sasecena u korenu, a o lepoti koju daju zdravi, beli, zubi nanizani k'o pod konac suvisno je govoriti...
    Dakle, devojke, nofcice u dzep, pa trk po bravice!
    aj molim te pojasni mi ovo.
    da li ti se uz krive zube pojavila paradontoza, pojavila se neovisno o zubima ili bi se pojavila da nisi stavila aparatić?
    pitam jer mi se nešto dešava sa čeljusti, ne znam što (boli me i došlo je do diskoloracije zubnog mesa). imam pravilne zube, ali sam prije par godina vadila cistu iz čeljusti pa su mi morali izvaditi zdrave zube. kao rezultat toga, ostali su se pomakli.

  35. #35
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Citiraj Lapis prvotno napisa
    Citiraj Vishnja prvotno napisa
    Bez obzira na "popravni", uvek dajem svoj glas za ispravljanje zuba. Moja paradontoza je sasecena u korenu, a o lepoti koju daju zdravi, beli, zubi nanizani k'o pod konac suvisno je govoriti...
    Dakle, devojke, nofcice u dzep, pa trk po bravice!
    aj molim te pojasni mi ovo.
    da li ti se uz krive zube pojavila paradontoza, pojavila se neovisno o zubima ili bi se pojavila da nisi stavila aparatić?
    pitam jer mi se nešto dešava sa čeljusti, ne znam što (boli me i došlo je do diskoloracije zubnog mesa). imam pravilne zube, ali sam prije par godina vadila cistu iz čeljusti pa su mi morali izvaditi zdrave zube. kao rezultat toga, ostali su se pomakli.
    Pa, evo, ovako. Zbog male vilice, zubi su mi oduvek bili gusti, ali, kao sto sam vec i rekla, ravno su stajali. Problemi sa paradontozom su poceli vec tada, u dvadesetima - krvarenje, povlacenje desni. Oko tridesete stvar se naglo pogorsala kada su poceli da izbijaju gornji umnjaci. Doslo je do tzv. kako to stomatolozi kazu 'teskobe' u celjusti, prednji zubi su krenuli jedan preko drugog, a paradontoza je dozivela svoj zenit.
    Neko vreme sam trpela takvo stanje, a onda, oko 33. stavih fiksni aparatic. Prethodno, cim se vadjenjem gornjih cetvorki i donjih (jos neizniklih) umnjaka rasteretio pritisak u celjusti, i paradontoza je prestala da napreduje. Stomatolog tvrdi, a i ja verujem, da je ortodontska intervencija bukvalno sacuvala moje zdrave zube od ispadanja. I to, je osim estetskog, razlog vise sto ponovo ispravljam ovu (blagu) iskrivljenost, manje zbog same iskrivljenosti zuba, a vise zbog njihove tendencije da se naguraju napred i tako ponovo nagnjece zubno meso...

  36. #36
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    Citiraj VIPmama prvotno napisa
    ovi s gornjeg linka imaju uračunato sve u cijenu (kad sam ja pitala, najskuplja kombinacija obje čeljusti je bila 14000 kn, UKLJUČENE SVE mjesečne kontrole I NOĆNI aparatić koji drži zube takvima kako je fiksni aparatić napravio reda.
    ovo je skroz ok cijena.

    na koliko rata si uzela tj kolika ti je bila mjesečna rata?

  37. #37
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    ovo mi je bolna tema jer uvijek sam mislila staviti taj aparatć a eto nikada i došla do blizu 30 godina
    ono čega je mene najviše strah je vađenje zuba prije tog aparata jer moraju i izvaditi zub da bi ovi krenuli na mjesto jel tako? :shock: strašno! jako se bojim zubara i inače,rijetko odem..ne smijem ni reći kada mi je pukao jedan zub a nisam otišla...strašan strah uvijek se zezam da bi opet prije carski nego zubara

  38. #38
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Joooj, znam, nije ni meni bas bilo svejedno. Za ovih svojih 39 imam samo jednu plombu, a tad je trebalo izvaditi cetiri zuba - dve gornje cetvorke i dva donja, jos neizrasla umnjaka. Vadio ih je eminentni orl hirurg, jos pritom i moj rodjak. I, prilikom vadjenja - pukla i cetvorka i umnjak, koreni ostali u vilici, pa ih je morao vaditi operativno....br....Kada se sav cirkus zavrsio, rane zarasle i ja vec uveliko pocela ispravljati zube, pitala sam ga koliko cesto mu se to desava. rekao mi je: "U proseku, jednom godisnje". Ee, bas divno, na meni je ispucao dvogodisnji prosek... 8)
    Malo smo odsetali od teme, ali poruka glasi- bez obzira na sve poteskoce, vredi i treba ispravljati zube!

  39. #39

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    Mislim da treba tražiti drugo i treće mišljenje ako ti prvi kaže da se vadi zdravi zub. Kasnije taj zub može jako faliti.


    Ja nisam stavila aparatić, samo sam bila na konzultacijama, jer nisam sredila zube još (popravke, stare plombe, liječenja :/ ) ima toga tona. A kad sredim onda planiram opet ići tamo da mi kažu što i kako...

    Ja imam "samo" početnu parodontozu, i isto su mi rekli da je gotovo sigurno da će se to zaustaviti korekcijom zagriza i zubi.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    Citiraj Vishnja prvotno napisa
    Pa, evo, ovako. Zbog male vilice, zubi su mi oduvek bili gusti, ali, kao sto sam vec i rekla, ravno su stajali. Problemi sa paradontozom su poceli vec tada, u dvadesetima - krvarenje, povlacenje desni. Oko tridesete stvar se naglo pogorsala kada su poceli da izbijaju gornji umnjaci. Doslo je do tzv. kako to stomatolozi kazu 'teskobe' u celjusti, prednji zubi su krenuli jedan preko drugog, a paradontoza je dozivela svoj zenit.
    Neko vreme sam trpela takvo stanje, a onda, oko 33. stavih fiksni aparatic. Prethodno, cim se vadjenjem gornjih cetvorki i donjih (jos neizniklih) umnjaka rasteretio pritisak u celjusti, i paradontoza je prestala da napreduje. Stomatolog tvrdi, a i ja verujem, da je ortodontska intervencija bukvalno sacuvala moje zdrave zube od ispadanja. I to, je osim estetskog, razlog vise sto ponovo ispravljam ovu (blagu) iskrivljenost, manje zbog same iskrivljenosti zuba, a vise zbog njihove tendencije da se naguraju napred i tako ponovo nagnjece zubno meso...
    hvala!

  41. #41
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    Citiraj donna prvotno napisa
    ovo mi je bolna tema jer uvijek sam mislila staviti taj aparatć a eto nikada i došla do blizu 30 godina
    ono čega je mene najviše strah je vađenje zuba prije tog aparata jer moraju i izvaditi zub da bi ovi krenuli na mjesto jel tako? :shock: strašno! jako se bojim zubara i inače,rijetko odem..ne smijem ni reći kada mi je pukao jedan zub a nisam otišla...strašan strah uvijek se zezam da bi opet prije carski nego zubara

  42. #42
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    Citiraj jadro prvotno napisa
    Citiraj donna prvotno napisa
    ovo mi je bolna tema jer uvijek sam mislila staviti taj aparatć a eto nikada i došla do blizu 30 godina
    ono čega je mene najviše strah je vađenje zuba prije tog aparata jer moraju i izvaditi zub da bi ovi krenuli na mjesto jel tako? :shock: strašno! jako se bojim zubara i inače,rijetko odem..ne smijem ni reći kada mi je pukao jedan zub a nisam otišla...strašan strah uvijek se zezam da bi opet prije carski nego zubara
    da napisem sto sam htjela

    ja sam izvadila gornje cetvorke. Kad mi je to govorio ortodont u Ri, prije 6 godina, nisam pristala na to..isto mi je bila rekla i moja ortodontica prije 2 godine. Duuuugo sam se razmisljala i premisljala, to mi je bilo koma uopce pomisliti..kako ce mi izvaditi 2 zdrava zuba..ej, po mom iskustvu, nista lakse. Dobijes inekciju, sestra malo pridrzi glavu da bude ucvrscenija (kakav izraz) i dr. iscupa ko od sale. Vadila sam prvo jedan, pa za par dana drugi, jer su ipak to rane pa da jedna strana zacijeli.

    i nije mi zao..sad sam hepi, smijem se i kad mi nije smijesno

    jos ovo, ort.mi je bila rekla, da mi mozemo probati i bez vadjenja,a li da postoji sansa da se zubi ipak moraju izvaditi u toku nosenja aparata, a bez njih je sve brze i bolje

  43. #43
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Citiraj jadro prvotno napisa
    Citiraj jadro prvotno napisa
    Citiraj donna prvotno napisa
    ovo mi je bolna tema jer uvijek sam mislila staviti taj aparatć a eto nikada i došla do blizu 30 godina
    ono čega je mene najviše strah je vađenje zuba prije tog aparata jer moraju i izvaditi zub da bi ovi krenuli na mjesto jel tako? :shock: strašno! jako se bojim zubara i inače,rijetko odem..ne smijem ni reći kada mi je pukao jedan zub a nisam otišla...strašan strah uvijek se zezam da bi opet prije carski nego zubara
    da napisem sto sam htjela

    ja sam izvadila gornje cetvorke. Kad mi je to govorio ortodont u Ri, prije 6 godina, nisam pristala na to..isto mi je bila rekla i moja ortodontica prije 2 godine. Duuuugo sam se razmisljala i premisljala, to mi je bilo koma uopce pomisliti..kako ce mi izvaditi 2 zdrava zuba..ej, po mom iskustvu, nista lakse. Dobijes inekciju, sestra malo pridrzi glavu da bude ucvrscenija (kakav izraz) i dr. iscupa ko od sale. Vadila sam prvo jedan, pa za par dana drugi, jer su ipak to rane pa da jedna strana zacijeli.

    i nije mi zao..sad sam hepi, smijem se i kad mi nije smijesno

    jos ovo, ort.mi je bila rekla, da mi mozemo probati i bez vadjenja,a li da postoji sansa da se zubi ipak moraju izvaditi u toku nosenja aparata, a bez njih je sve brze i bolje

    Ja zbog istog razloga imam zubati osmjeh, nije da ga baš krijem, ali nije meni ono tipa vađenje zdravog zuba, jao, jasno mi je da ih je u mojoj vilici viška jer mi je brada malo uvučena, a imam zeko velike jedinice, nego.... na što ću ličit bez donje jedinice, majčice mila, kako ću na posao i sl. Kako si se s time nosila - s rupom u ustima u zrelim godinama?

  44. #44
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    ja sam vadila umnjake, 3/4 neposredno prije stavljanja aparatića. rasli su mi u vilicu, nisam mogla otvoriti usta niti 2 milimetra. groznooooo.

    rekla mi je jedna ortodontica da su se prije masovno vadile 3trojke ili četvorke jer je onda jednostavnije izravnati zube (jer je rupa u sredini, inače se svi zubi guraju prema kraju pa duže traje).
    u današnje vrijeme izbjegava se vađenje zdravih zubi. :D

  45. #45
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Opet moram spomenuti svog oralnog kirurga... kakvo cupanje, kakvo pridrzavanje glave, kakvi bolovi...

    Pitala sam ga o tome i kaze da se ni jedno ne smije dogoditi, a i da nema zasto. Stvar je samo u stomatologu/kirurgu.

    Mislim da nikada ne bih pristala na vadjenje zdravog zuba.

  46. #46
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa
    Mislim da nikada ne bih pristala na vadjenje zdravog zuba.
    To sam i ja mislila. Ali kad zanemaris estetiku kao glavni razlog za ispravljanje zuba i shvatis da mozes ostati i bez tih, a i ostalih zdravih zuba zbog paradentoze, onda se vadjenje ne cini kao prevelika zrtva...

  47. #47
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ma u tom slucaju bih se slozila!

    Mislim, da stvarno postoji neka prijetnja ostalim zubima, itd. Zbog estetike, svakako ne bih.

  48. #48
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa
    Ma u tom slucaju bih se slozila!

    Mislim, da stvarno postoji neka prijetnja ostalim zubima, itd. Zbog estetike, svakako ne bih.
    Mislim da nikad nije baš samo estetika - čim su nagruvani zagriz godinama ide sve gore i svi onda ostali problemi što idu s tim.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagorje
    Postovi
    404

    Početno

    Ja nemam prednja gornja 2 zuba potpuno ravna ,odnosno jedan je djelomice ravan a drugi okomito položen.Za nošenje aparata baš nemam volju jer mi je MM nosio 2 god pa znam kako je ,pitala bih vas dal je netko napravio estetsku kor. samo prvih zubi tj, stavljanju est. ljuskica i koliko košta :/

    __________

    D 1998.
    I 2007.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    prvih zubi tj, stavljanju est. ljuskica i koliko
    Košta dosta :/ (s jedne stranice: ljuskice (fasete) 2.200,00 Kn )

    ali nisam sigurna da ljuskicama možeš riješiti taj defekt. Prije da ćeš morati staviti krune, znači brusiti zube :/

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •