Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 168

Tema: Kako odoleti BiNG potrošačkoj ludnici?

  1. #101
    mirjana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    997

    Početno

    Mima, i meni je prošle godine nedostajalo malo blještavila na našem boru pa sam ove godine tome doskočila sa onim ljepilima sa šljokicama : na ukrase od slanog tijesta i glinamola će cure stavljati šljokice - garant će blještati više nego bilo koja kupovna kuglica

    inače ja već godinama ne kupujem ukrase za bor nego pravim s curkama od tijesta i špage (eh da, i ove od špage ćemo malo pošljokičat ), umatamo u sjajni papir kinder-jaja i sl.

  2. #102
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    ja inače mrzim gužvu, a ovo blagdansko naguravanje pogotovo.
    od kingcrossa i cc1 mi je muka i kad pomislim na njih.
    a svejedno danas idem po pelene jer sam primorana.

    poklone idem kupiti danas u tl u gajevoj pod pauzom za gablec. znam šta tražim i nadam se da ću biti gotova za max 20 min.

    Što se tiče nakuhavanja i okupljanja, moja djeca su jedina djeca u familiji, a ja sam jedina snajka, pa svi dolaze k nama na božić poslijepodne.

    ovim putem apeliram na svoje šogore da se više požene.

    na štefanje smo kod mojih, a na ivanje kod mog tate.

    ali bez obzira na sve, ja u blagdanima guštam jer moja djeca guštaju.

  3. #103
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    Citiraj Balarosa prvotno napisa
    [Badnjaka Obožavam Rijeku u prosincu, euforiju, ljude, osjećaj da se oko ničeg ne moramo brinuti osim oko boje lampica.



    cvijeta73 gdje si?
    evo me, ali još uvijek brinem, osim oko boje lampica, oko s*anja cijele familije. iako, ide na bolje.

    mima , pa ajd odriješi tu kesu, već jednom. laknuti će i tebi i nama. štedjeti ćeš u prvom mjesecu.

  4. #104
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    ma ja ne kuzim kako neko ide u cc1 ili kc samo kupiti 3 potrepstine za kucu, to mozes kupiti u bilo kojem ducanu usput, ili u DM-u koji je na svakom cosku :?

  5. #105
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    a kako da pelene iz muellera kupim u dioni? ili da kažem malcu da se strpi do 02.01?

  6. #106
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa
    a kako da pelene iz muellera kupim u dioni? ili da kažem malcu da se strpi do 02.01?


    mogu potpisati mimu i sladjanu.
    volim božić, volim sve oko božića od odlaska u crkvu koji imaju neku posebnu draž u tim danima, kolača, kićenja, poklona, klope, okupljanja, ali da sve to skupa ima neku mjeru. ne pravim sto vrste jela i sto vrsta kolača nego čisto za dva-tri dana, a kolača za koji dan više.

    kako ni ove godine nećemo kititi bor, jer je hahar prošle godine jeo kuglice i svjećice, odlučila sam se na dekoraciju u staklenoj kugli/vazi i to u narančasto-srebrnoj kombinaciji pa sam u subotu imala manevre na potezu spar-muller-living.
    iako inače ne volim gužvu, uopće mi nije smetala ona gomila u CC1, ali samo zato što sam se beskrajno uživila u biranje kuglica, kamenčića i nadstolnjaka

  7. #107
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa
    a kako da pelene iz muellera kupim u dioni? ili da kažem malcu da se strpi do 02.01?
    pa kupiš jedan paket drugih pelena i poslije 2.1.-og odeš u muller

  8. #108
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Danas popodne sam bila u Kiki u namjeri da kupim lijepe ukrase za bor; ali, što reći - bili su mi preskupi :/ iako je bilo i 20% popusta na božićni asortiman. Svejedno, nisam se mogla odvojiti od 50 kuna za kuglicu u obliku Djeda Mraza. No bojim se da kao što nekima Božić nije Božić bez snijega, meni neće biti bez te kuglice, a niti bez jedne u obliku čarape (39 kuna - 20% cca 32 kune, još uvijek preskupo).
    ja bi u tom slucaju kupila tu f****** kuglicu, kud puklo da puklo, i odrekla se neceg drugog, cisto da se ne osjecam rastrosno

    al mislim da bi mi onda nesto trece falilo do potpune srece i uzivanja u bozicu
    a i tebi

  9. #109
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Citiraj mali karlo prvotno napisa
    Citiraj babyboys prvotno napisa
    a kako da pelene iz muellera kupim u dioni? ili da kažem malcu da se strpi do 02.01?
    pa kupiš jedan paket drugih pelena i poslije 2.1.-og odeš u muller
    kao neće bit gužva 2.01... pa tad će tamo otrčat sve ove šta se sad suzdržavaju

  10. #110
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    nece biti guzva, bit ce - inventura

  11. #111
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    znači nek mu DM donese - gaće

  12. #112
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Shopping generalno ne volim, najvise zbog tog ludila koje vlada u shopping centrima. Kad te obuzme ta luda energija, vise nisi svoj i ides u dvije krajnosti: ili kupujes sve - i sto treba, i sto ne treba; ili nista jer ti je svega dosta i jedva cekas izaci vani udahnuti svjezi zrak ko kad izronis
    No, kako zaista volimo poklanjati, organiziramo se tako da opskrba poklonima bude sto "bezbolnija", iako kupujemo svima u familiji, a i sire, obozavamo razmatati darove i trgati celofan
    Znam zapeti jedino u guzvi u Konzumu (gdje inace kupujem), a namirnice kupujem prema listi koju svake godine azuriram s obzirom na promjenu menija

  13. #113
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa
    ja bi u tom slucaju kupila tu f****** kuglicu, kud puklo da puklo, i odrekla se neceg drugog, cisto da se ne osjecam rastrosno

    al mislim da bi mi onda nesto trece falilo do potpune srece i uzivanja u bozicu
    a i tebi
    Pa da, i meni se čini da je tako, jer ima previše tih puklo-puko stvari.
    Samo škrtost me spašava od potpunog bankrota.
    Na primjer vjenčić za vrata .. ali bolje da šutim.

  14. #114

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,133

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    nece biti guzva, bit ce - inventura
    story of my life

    nikad ništa nema na moj rođendan

  15. #115
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj mara prvotno napisa
    Citiraj ivarica prvotno napisa
    nece biti guzva, bit ce - inventura
    story of my life

    nikad ništa nema na moj rođendan

  16. #116

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    1,049

    Početno

    Kako odoljevam? Ponešto sam naučila i na svom lošem iskustvu.
    Napravim popis kolača koje ću raditi, pa popis sastojaka, pa pregled stanja kućnih zaliha, i tek tada popis za trgovinu. Ako to preskočim bude 7 paketa kokosa i slično. I ostalo nabavljam uglavnom po popisu. To ne znači da me neće uhvatiti trenutak inspiracije, ali bar su stvari pod kontrolom.
    Poklone kupujemo za širu familiju, više simbolične, klincima malo više, našem klincu (sad obojici) najviše. Odrasli su pristalice praktičnih i jestivih stvari, pa u boljem špeceraju mogu nabaviti skoro sve.
    Nekoliko stolnjaka, pregača, kuhinjskih krpa s božićnim motivima imamo od prije, uglavnom dobivenih, pa ne osjećam potrebu za novima. Od gomilanja ukrasa za bor do sad me čuvao mali prostor, ali ove godine sam sama sebi obećala dopunu zalihe, sad kad imam kud stavit. Kupit ću kutiju ili dvije kuglica na rasprodaji nakon NG, kad budu upola cijene, i lijepo spremit do iduće godine.

  17. #117
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,696

    Početno

    meni je baš super da ove godine imam malu bebu doma, nitko ne očekuje poklone, ne moram hodati po šoping centrima

  18. #118
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Ja toliko volim ovo doba godine da me baš ništa ne smeta, ništa, upravo suprotno, ono od čega se većini vas povraća, mene samo diže-gužve u shopping centrima, ukrašeni grad već od polovice studenog, ma ja sam presretna i kad vidim onaj preružni bor ispred AMalla
    Već sam negdje s tatekom raspravljala o tome kako sam žrtva konzumerizma jer me raznježi Colina božićna reklama, pa i Jacobsova, čim vidim Djeda Mraza skačem tri metra u zrak! Ovako :D
    Zato sam pretužna što sam zadnjih sedam dana bila u bolnici, a sad kad sam doma, moram mirovati što više, pa neću moći kupovati poklone (jer sam eto to ostavila za zadnji čas), a poklanjati doista obožavam-više nego primati poklone.
    Kad bi bar snijeg pao, a MM će već nekako sam izabrati i dovući doma bor u tegli, pa kad upalimo crvene rice lights i 25. zavalimo gledajući prepatetični i obožavani "It's a wonderful life", stvarno ne treba mi puno više

    E da, za Badnjak kod šogora, a za Božić kod mojih, domaća zagorska purica i mlinci, mmmm

  19. #119

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,133

    Početno

    ja sqam totalno popušila bing groznicu
    sva se tresem od iste
    ko' malo dijete
    sa curkama guštam, raspravljamo jel' DM postoji, tko je bio Isus itd
    poklona puna kuča
    treba ih zamotati :/
    miris vanili kiflica širi se....
    ma milina

  20. #120
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    kaže jutros Ferlin na Radio Rijeci da svi oni koji misle da Božić nije blagdan trošenja i kupnje, nek probaju oko 19 h parkirat ili proći blizu Towera

    nema šanse, stradali bi negdje.

  21. #121
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Božić je meni više od kupnje i poklona, ali da ima i toga, ima.
    Ja sad ne mogu vidjeti nešto loše u poklonima...koliko god da se trudim razmišljati o tome.
    Jučer da je mene netko vidio u dućanu, mislio bi da nisam normalna
    No, ja ne kupujem svaki dan takve poklone.
    Kupujemo im za rođendan i Božić, povremeno neku sitnicu... Ja sam sve na netu pomno izučila i znala sam što ću kupiti svojim curama i nećacima. Za pola sata sam to potrpala, platila i išla doma.

    Dakle, Božič mi je vrijeme kupnje, trošenja...no ne samo toga.
    Veselim se da ću ugrabiti vremena biti kod kuće sa svojom obitelji, isprobati svoju novu digitalnu vagu , pogledati novi božićni barbie crtić sa svojim curama, prošetati gradom...

  22. #122

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    Ja sam sretna što sam ove godine doma i onda to odrađujem radnim danom ujutro kad ipak nije tolika gužva. Obavili smo Djeda Mraza, još nešto sitno doma pod bor za sve nas, ali najprije za djecu. Idući tjedan kreću školski praznici i guštam što će mi sva djeca biti doma, Olivera neću slati u vrtić i onda ćemo onako lagano uz glazbicu raditi kolače, kitit bor... Ja ne radim 10 vrsta kolača, nego koliko stignem i koliko nam je fora raditi jer na Badnjak idemo kod mojih, a i ne volim jesti iste kolače i za NG, pa onda za tu priliku napravim nešto drugo.
    Ove godine sam sama sebi rekla da neću nasjesti na to ludilo kupovanja i držim se sasvim ok.

  23. #123
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Da odgovorim na pitanje iz naslova: Jednostavno. Ne izlazis iz kuce u 12. mj 8)

  24. #124

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    ja sam tek jučer shvatila da je za tjedan dana Božić, nadam se da ipak ima mjesta u kojem šoping centru i za mene 8)

  25. #125
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa
    Citiraj retha prvotno napisa
    Ma Zagreb je milamajka za to gdje sam ja. Navikne se covjek na sve, a lampice gledam drugim ocima..i cijenim ih vise..jerbo da ih nema tek bi me onda opaka depra uhvatila.
    E, to ti vjerujem
    Bez brige, znam ja koja je prava funkcija svih tih lampica, samo ove godine mi ni lampice ne uspijevaju nadoknaditi manjak dnevnog svjetla... a kako je kod tebe, ne želim zasad zamišljati
    Dnevno svjetlo..hm..a to je..??? Ma lako za sunce..kad ni dana pravog nema..
    Pms u toj kombinaciji je prava milina..i biti doma je..
    Tako da ludilo u gradu i lampice i shoping..nis mi ne smeta..sve cool. Auto nemam pa me zakrcenost ulica i parkinga isto ne dira. Jos da nam i tramvaje griju..ma di bi mi bio kraj. :D
    tanja, a ti znas di sam ja?

  26. #126

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj retha prvotno napisa
    tanja, a ti znas di sam ja?
    Estonija, ako sam dobro zapamtila? Ili njezino susjedstvo? Mislim da si negdje nekad napisala, ostalo mi u sjećanju.

  27. #127
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Di ste? Niste valjda svi u šoping pobjegli? :/

  28. #128
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa ako jesu, dobro su učinili! U Livingu 50% popusta na božićni asortiman! Konačno je kapnuo vjenčić za vrata

  29. #129
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Pa ako jesu, dobro su učinili! U Livingu 50% popusta na božićni asortiman! Konačno je kapnuo vjenčić za vrata
    a kuglica?

  30. #130

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Mene večeras zahvatila manija u Metrou , pa sam se skulirala i vratila 70 % stavri na police
    Kupila sam samo ono bez čega uistinu ne mogu

  31. #131
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    mene sve polako živcira sva ta strka i panika oko poklona..radim u jednom dućanu gdje sada žene ajme kupuju neznaju šta bi prije uzele :shock: ja nemam ni volje ni živaca za to.ušla u TL obzirom da je mala sada sva u TOMICI pa da joj to kupim i nećaku nešto od LEGO dakle koje su to cijene :shock: :shock: strava a to će sastaviti i za sat vremena baciti negdje ...
    svake godine sam pripremila svima iz obitelji poklončić ali sada nemam volje što zbog gledanja takvih na poslu što zbog tuge jer je ovo 1 Božić kako nema tate
    danas sam nabrzinu potrošila jedan od bonova za prehranu a i od toga mi je mučnina ali doslovno od vrućine i smrada koliko je naroda u centru :/

  32. #132

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    a ja danas morala nešto obaviti u Sv. Nedelji, pa reko da obavim kupovinu špeceraja jer više ni kave u ormaru nemam
    i tako ušla u poluprazni (što od dućana , što od ljudi ) šoping centar hoto, obavila kupovinu u Konzumu, ja i još dvoje kupaca 8) , isprobala grudnjak potkošulju u Skiny-u dok je prodavačica kratila vrijeme zabavljajući L. , a L. je bila oduševljena crtanjem s zlatnim i srebrnim kemijskim olovkama

  33. #133
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Ja nikako da odem po one NBB grudnjake na lijepom hrvatskom placu...
    Probat ću sutra.

  34. #134
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Pa ako jesu, dobro su učinili! U Livingu 50% popusta na božićni asortiman! Konačno je kapnuo vjenčić za vrata



    i moj je iz livinga. al da sam čekala popust - nisam!

  35. #135
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    a sutra idem upražnjavati konzumerizam. jedva čekam!

  36. #136
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Gdje je Livingo?

  37. #137
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Living, bez O
    U skoro svim SC-ovima >(ne studentskim, nego shopping centrima)

  38. #138
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Gdje točno stoji u KC-u? Ne znam da sam ikada vidjela :/

  39. #139
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ne znam ima li ga u KC-u. Jedan je sigurno u Avenue Mallu.

    Ima i u Importanne Galeriji i u Teslinoj.

  40. #140
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    u AM odmah s lijeve strane pored glavnog ulaza u prizemlju.

    u KC nema.

    u CC1 na katu pored kraševih bombona.

  41. #141

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Aloooooooo ovo je topic o izbegavanju manije kupovineeeeee

  42. #142
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    bas sam i ja htjela reagirati, soping manicrke, is na servisni!

  43. #143
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Pa dosad je svaki takav o štednji imao istu ovakvu sudbinu.
    Meni paše, ja sam ipak konzumeraš

  44. #144

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,078

    Početno

    kad završava ta groznica, do božića?

    danas predvečer (nedjelja) stala u getro-u u NZ (zato jer znam da je otvoren nedjeljom) da kupim kruh i još dve tri stvari...unutra kaos, po desetak ljudi čeka po blagajni, a kolica pucaju od hrane...okrenula se i otišla

    sopot prekrčen s autima - nikad nisam vidjela da je kvart toliko zagušen, auti sparkirani po nogostupima, travi, uz rub ceste..prvo mi je palo na pamet da je Dan Sopota , ali se dosjetih da je prekoputa AM

    ako je to božić, jedva čekam da sve prođe

  45. #145
    sandraL avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    400

    Početno

    Citiraj sladjanaf prvotno napisa
    u AM odmah s lijeve strane pored glavnog ulaza u prizemlju.

    u KC nema.

    u CC1 na katu pored kraševih bombona.
    Ima i u KC
    U onom hodniku gdje je Crtić, Esprit, Baby Meia S., ali s kontra strane, mislim poslije Peka a prije prvog prolaza prema Ipercoopu.

  46. #146
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    Gdje točno stoji u KC-u? Ne znam da sam ikada vidjela :/
    Ima u TC Rijeka, dođi, ja ću te odvesti

  47. #147
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    Citiraj vissnja prvotno napisa
    Aloooooooo ovo je topic o izbegavanju manije kupovineeeeee
    e sad kad jambraš, evo meni nešopingholičarke. Niti jedan poklon još nisam kupila, a Badnjak je 2 dana udaljen, nisam kupila bor, niti sam kupila išta za klopu. Došla mi je mama u petak i danas pripremamo shopping i to samo ono najpotrebnije. Rekla sam 2 vrste kolača: 1 za Božić, 1 za Novu (moramo se malo koordinirati sa tim kolačima jer sam ja ždero što se kolača tiče i da sve napravim za Božić do Nove nema ništa). Prošle godine sam vidjela lika na blagajni koji je imao ceha 2.000,00 kuna i pomislila da možda ima catering (koja je to samo nevjerovatna količina najmernica bila - mislim da bi mogao nahraniti čitavo naselje).Moram priznati da mi se ne sviđa to što se Božić pretvorio u kolektivno žderanje i nanašanje tanjura na relaciji frižider-kauč pred TV-om, i ove godine, kao i prethodnih ću to uspješno izbjeći, uz Božju pomoć jer je fakat već 5 do 12 kaj se shoppinga tiče, a moj frižider prazan.
    Pitanje: da li za 24.12. mislite pripremati bakalar ili neku drugu ribicu i kakvu? Ja sam mislila pohani oslić i krumpir salatu.

  48. #148
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Zanima me od svih vas koji kažete da se Božić "pretvorio" u jelo, pilo i poklone, kakav je to prije bio? Ako se u to pretvorio, znači nekad je bio drugačiji. Kada? Kako drugačiji? Ja naime nisam u krugu svoje obitelji primjetila da se išta promijenilo od prije 25 godina u načinu kako se obilježava to razdoblje.
    I budući vam se to ne sviđa, kako bi po vašem mišljenju trebao izgledati?
    Tiho okupljanje uz sendvič s posebnom? Malo karikiram, ali stvarno ne kužim problem...
    Isključujem naravno one koji si doista ne mogu priuštiti ništa "posebno" taj dan, pa da onda opće razbacivanje novaca izaziva opravdanu gorčinu, ali nekako mi se ne čini da svi misle na financijski aspekt...

  49. #149
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa
    Zanima me od svih vas koji kažete da se Božić "pretvorio" u jelo, pilo i poklone, kakav je to prije bio? Ako se u to pretvorio, znači nekad je bio drugačiji. Kada? Kako drugačiji?
    neki dan mi tatu pukla nostalgija za božićem kako se slavio u njegovo vrijeme.
    1. super stvar kod božića je što se na božić i oko božića uvijek dobro jelo - značajno, jer su bili jako siromašni.
    2. super stvar je bila to šta su svi sretni, šta se sa cilim selom izljubiš poslje polnoćke, a pogotovo sa svim smišnim curama u selu to je bija veliki happening njima
    darove čak nije ni spominjao, ne znam kakvi su bili, nego samo atmosfera, kao da su svi bili nekako nadrogirani tim božićem. pa još snjeg i snježne radosti
    njemu valjda nedostaje taj vjerski dio božića. meni je dobro i bez polnoćke

  50. #150
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Citiraj koryanshea prvotno napisa
    Citiraj Svimbalo prvotno napisa
    Zanima me od svih vas koji kažete da se Božić "pretvorio" u jelo, pilo i poklone, kakav je to prije bio? Ako se u to pretvorio, znači nekad je bio drugačiji. Kada? Kako drugačiji?
    neki dan mi tatu pukla nostalgija za božićem kako se slavio u njegovo vrijeme.
    1. super stvar kod božića je što se na božić i oko božića uvijek dobro jelo - značajno, jer su bili jako siromašni.
    2. super stvar je bila to šta su svi sretni, šta se sa cilim selom izljubiš poslje polnoćke, a pogotovo sa svim smišnim curama u selu to je bija veliki happening njima
    darove čak nije ni spominjao, ne znam kakvi su bili, nego samo atmosfera, kao da su svi bili nekako nadrogirani tim božićem. pa još snjeg i snježne radosti
    njemu valjda nedostaje taj vjerski dio božića. meni je dobro i bez polnoćke
    E pa to je i meni Božić, i uvijek je bilo tako!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •