Pokazuje rezultate 1 do 39 od 39

Tema: Božično raspoloženje

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    155

    Početno Božično raspoloženje

    ....zašli smo več duuuboko u 12 mjesec, Božić i nova godina su pred vratima, gdje god da pogledamo (bilo tv, bilo kroz prozor susjedu u dvorište, bilo u šetnji gradom....) vidimo brdo novogodišnjih ukrasa, borova, lampica... i svega popratnog što ide uz ovaj mjesec ... I sve je prekrasno i baš onako kako treba biti (fali samo puuuno snijega a ne ove dosadne kiše ), ali... Kakvo vam je raspoloženje? Dali je ono pravo novogodišnje sa stalnim osmjehom na licu (vjerovatno i dok spavate), sa puno entuzijazma u bolje sutra, sa brdo optimističnih misli i sa vjerovanjem da če vam se sve neostvarene želje u novoj godini konačno ostvarititi .... ili ima netko ko nije baš optimističan i hvata ga ona "blagdanska depresija" kao npr mene danas- e sad, dali je to posljedica ove neizbježne financijske krize koja nam več pokazuje zube ili je to neko vaše osobno nezadovoljstvo i neimanje nečega što vam treba (novčića npr), kako kome ... Eto, mene je baš jutros čim sam se probudila uhvatila ta nekakva depresija zbog svega što neču moči napraviti kako valja i kako treba i baš su mi se sve kockice nekako ružno poslagale pa ne vidim nigdje izlaza ... I sad sjedim na kauču, pišem ovo i gledam u bor i razmišljam- šta je to to?! zar če me samo ovaj bor podsjetit da je zaista Božić sljedeči tjedan ?! Kako je kod vas?

  2. #2
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Kod mene je sasvim suprotno. Naime, iako nije sve kako bi ja željela, sretna sam kada idem spavati, nekako baš sam zadovoljna sobom i baš sam ponosna zbog toga. Veselim se Božiću jako, jako. Uzbuđena sam kao malo dijete. Prije svega, veseli me što ću imati više vremena za sve one koji čine to da mi poteškoće budu podnošljivije. Uhvatim se da se smijem kada razmišljam kako I. neće znati koji će kolač prvo uzeti, pa kad se sjetim kako je moj brat kad je bio mali nosio ovčice iz naših jaslica u stričeve na katu ispod ili po jaslicama u susjedstvu pa kako smo ih danima tražili, pa se sjetim da se kada smo svi na jednom okupu ponašamo kao horda divljih tatara, pa kako dečki počnu promatrati hranu kada moj stric dugo moli prije jela, kako ćemo se nadglasavati, kako neću stići ispričati sve što želim. Sjetim se i nekih težih trenutaka, sjetim se i da neki nedostaju za stolom i isti čas se sjetim i onako u sebi zahvalim dragom Bogu što sam baš ja blagoslovljena takvom obitelji, baš ovakvom kakva je, idealnom.

  3. #3
    Luminitsa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    223

    Početno

    Uopće me ni najmanje ne dira sva ta euforija oko Božića, moram priznati. Dapače, ljuti me dok vidim kako ljudi troše preko svake mjere i zadužuju se.

  4. #4
    vida avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Ovo je prvi božić kojem se ne veselim, sranja na poslu, sumnja na celijakiju kod malog, karcinom pluća kod tate koji je u bolnici i daleko od mene pa blagdane nećemo provesti zajedno, valjda bi me trebalo tješiti da uvijek može i gore

  5. #5
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Jedva cekam pet slobodnih dana koje cu imati za Bozic. Bas sam, zbog toga, uzbudjena. Inace sam toliko zaokupljena 1001-nom stvari koju treba napraviti u skorijoj buducnosti da ni ne primjecujem koje je doba godine.

    Dobro, ovo zadnje moram primijetiti. Toliko je neukusa i bozicne agresije svugdje oko mene da jednostavno ne mogu ignorirati u potpunosti.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno Re: Božično raspoloženje

    Citiraj ninolina32 prvotno napisa
    Dali je ono pravo novogodišnje sa stalnim osmjehom na licu (vjerovatno i dok spavate), sa puno entuzijazma u bolje sutra, sa brdo optimističnih misli i sa vjerovanjem da če vam se sve neostvarene želje u novoj godini konačno ostvarititi ....
    Ovako mi nije bilo valjda od 12. godine.
    Dani kao i svaki drugi, ništa ne očekujem posebno. Malo ćemo obeležiti Novu Godinu zbog deteta, bor i poklon, dve vrste kolača i to je to. Božić ne slavimo, ali ga slave naši roditelji pa ćemo ih obići u te dane.

    Ali u praznično vreme kod mene prevladava neki mir i spokoj (dok ne izađem na ulicu ili do prodavnice). Topla kuća, čista i sređena, veselo dete, i MM koji će NAPOKON imati dva dana bez posla, to je ono što me veseli i na čemu sam zahvalna.
    Kod nas je običaj da se 1. i 2. januara viđamo sa prijateljima i rodbinom na čestitanju pa se radujem što ću ih sve videti, jer su svi prezaposleni i retko se srećemo.

  7. #7
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno Re: Božično raspoloženje

    Meni je jako puno stvari neposloženo, sve je u nekom iščekivajućem kaosu...ostala sam bez stipendije radi revizije Ministarstva ...država kasni s nekim prinosima....sve je u zraku...pa me praznici baš i ne vesele jer znam već unaprijed da će cijela država stati barem jedno 15-ak dana...cijela administracija koja je ionako spora za poludjeti!

    Inače, okitili smo bor....moj trenutni životni partner je slijedećih mjesec dana na "prilislnom" godišnjem pa se grizemo u ovih prvih par dana dok se ne naviknemo na zajednička cjelodnevna druženja! :/

  8. #8
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    Nista posebno me ne veseli ovaj dio godine. Zivimo u malom mjestu koje nije nesto posebno ni okiceno, jos nismo kuci okitili bor, pa skoro ni ne osjecam neki ''duh Bozica''. Naravno, otic cemo na polnocku, kupiti poklone, napraviti nesto kolaca i tako.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Blagdanska depresija je unatrag nekoliko godina uobičajena stvar u mojoj obitelji, pa je se već unaprijed pribojavam :/
    Iako iz djetinjstva vučem onaj osjećaj da su božićno-novogodišnji praznici nešto posebno (i zato vjerujem da ima smisla radi djece obilježavati te blagdane, njima to jest čarolija, za razliku od odraslih), svake godine me prosinac već s početka iznova otrijezni. Frke na poslu, depresija u familiji, MM ne može glavu dići od posla, a u gradu kaos, na ulicama i u trgovinama.
    Ova godina će, nadam se, biti nešto drugačija od ostalih jer smo se odlučili na kraći put izvan Zg... i nadam se da će se to pokazati kao dobra odluka.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,078

    Početno

    mene baš briga za bor i lampice, kupovinu, darove, gužve, božićne trpeze, kolače, francuske salate, božićna obiteljska okupljanja, stolnjake, ukrase, polnoćke...i od kad sam odlučila da ništa ne moram konačno sam počela uživati u božiću

  11. #11

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,027

    Početno

    Ja Božić obožavam otkad znam za njega (i sebe). Doduše, još nisam u tom ugođaju, čekam da mi se smire stvari oko posla, pa cu slj. tjedan početi s kupovinom darova, pomalo uređivanjem kuće i sl. Bor kitimo na Badnjak, a ako ne stignemo (što se dogodi) i na Božićno jutro. Nama na kićenje ode pol večeri. Nemam posebnih prohtjeva što se tiče uređenja, malo pospremimo, počistimo...kićenje bora (vrata, dovrataka, namještaja, zidova...)...i to je sve. Par dana prije počnemo slušati božićne pjesme i plešemo. Palimo ko ludi razne zvučne djed mrazove i cerekamo se. Ne pečem kolače, ne kuham, na klope tih dana idemo kod mojih i kod mm-ovih ( i još donesemo doma). Nije mi bitno jesam li oprala prozore ili ne (teta čistilica ih baš oprala, pa neću ja).
    Ugl. Božić je za mene obitelj, kičerica i miris bora, klopa, filmići i druženje. I uvijek ga dočekam vesela ko beba kad vidi sisu.

  12. #12
    Ana :-) avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,386

    Početno

    Joj meni je prekrasno, pogotovo jer ove godine David malo više razumije
    Sav je uzbuđen kada vidi lampice, pa kićenje bora....
    Ja stalno radim kolače, a on mi pomaže

    Ma sva sam onako u "božićnom raspoloženju"

  13. #13
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Još jedna u depri ....
    Najradije bih sve to prespavala. Ali radi klinaca se silim...

  14. #14
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Ja uopće nemam osjećaj da je Božić za tjedan dana. Valjda zato jer smo stalno u nekom muvingu, ja oko bebe, muž oko posla pa nismo stigli ni lampice stavit na prozore, da ne govorim da sam na adventski vjenac zaboravila pa sad imam neki improvizirani s jednom svijećom samo
    , u gradu sam bila samo jednom pa nisam uopće doživjela tu atmosferu...ali veselim se, jaaaako, nema mi ljepšeg od Božićnog jutra, još ako padne snježić pa onaj miris bora i kolača, poklončić a ove godine je i bebica tu...ma bit će savršeno

  15. #15

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rajvosa
    Postovi
    179

    Početno

    ja sam opasno u blagdanskom raspolozenju, ovaj mjesec ce biti puno praznika pa jedva cekam :D
    stalno pjevusim jingle bells

  16. #16

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    Citiraj sofke prvotno napisa
    mene baš briga za bor i lampice, kupovinu, darove, gužve, božićne trpeze, kolače, francuske salate, božićna obiteljska okupljanja, stolnjake, ukrase, polnoćke...i od kad sam odlučila da ništa ne moram konačno sam počela uživati u božiću
    potpis!

    Jel da kako je sada sve jednostavnije? kaj napraviš, napraviš.
    Najvažnije mi je da imam unutarnji mir, jer tada mogu stvarno uživati.
    Inaće cijeli ovaj mjesec izbjegavam šoping centre, jer ćemo i ove kao i prošlih godina Božić i Novu godinu dočekati doma, uz hranu koju imamo u škrinji, zimnicu koja je u teglicama i domaće sokove.
    Dragim ljudima poklanjamo nešto kaj klinci i ja sami doma izradimo od tijesta, glinamola ili jednostavno naslikamo nešto.
    Mi doma još uvijek na Badnju većer unosimo slamicu u kuću i odlazimo na polnoćku. Sjednemo na slamicu i pomolimo se, te zahvalimo za zdravlje.
    Nas još nije pregazilo vrijeme, blagdani su nam još uvijek prekrasno vrijeme u kojem uživamo.
    Svijet je totalno poludio u današnje vrijeme, no nas to nije briga, kad zatvorimo svoja vrata doma, ne diraju nas ni gužve, ni petarde, ni šoping centri.

  17. #17
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Ne znam zašto, ali ove godine mi jednostavno noje "TO, TO". Ne doživljavam Božić ove godine. Kao da nešto fali. Vidim i po ljudima na poslu da se je svima neka panika i depresija uvukla u glave i svi su nekako drugačiji.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    1,049

    Početno

    Kad se pojave božićni ukrasi u trgovinama 2. studenog, što je još uvijek prva polovina jeseni, tako sam ljuta na tu krađu jeseni da demonstrativno obilazim police u širokom luku. Ne padne mi na pamet da nešto kupim prije prve adventske nedjelje. Sve se nadam, ako im božićni artikli budu stajali neprodavani mjesec dana na policama, možda ih iduće godine ipak postave kasnije.

    Ali kad počne prosinac ponese me raspoloženje. Pjevušim, pregledavam kuharice, radim popise poslova i poklona. Prije mi je to bilo dosta stresno razdoblje, ali sam naučila da svi poslovi s popisa ne moraju bit obavljeni, da ne moram baš sad riješit sve zaostatke u spremanju, da je važnije da smo dobre volje nego s 10 vrsta kolača - i sad je lakše. Jedini stres prethodnih godina bio je odabrati dar kojim će veliki klinac bit zadovoljan, ali i to je sad već dobro.
    Svake godine ostavim nekoliko dana godišnjeg, mm isto, pa smo više zajedno. Iskreno se veselim ovom razdoblju, zajedničkim poslovima, osjećaju čiste kuće, pisanju čestitki, pečenju kolača (i jedenju), mirisima, ukrasima, svjetalcima, boru, pjesmama, darovima, posjetima obitelji, mirnim trenucima, prilici da prosjednim popodne s novom knjigom, večerima s društvenim igrama, romantičnim filmovima... Još da mi se domoći onog starog srcedrapateljnog filma pa da ga odgledam od početka do kraja.

  19. #19
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    Inače obožavam Božić, blagdansko raspoloženje. Ove godine ništa, čista nula. Strka zbrka, MM stalno radi, ne vidimo se po cijele dane, baš užas. Uopće me nije dotaknulo blagdansko raspoloženje i baš sam tužna radi toga. Uopće ne mogu pojmiti da je Božić idući tjedan... Već danima gledam majonezu za francusku i ne kupim je, jer još ima vremena... Baš me ne fura blagdansko veselje.

  20. #20
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    ja kao sofke i rinama
    rijesila sam to u svojoj glavi jos prije 20-tak godina te otad provodim lijepe Bozice i Uskrse i ...

    a glede raspolozenja, nisam neki optimista inace, samo vrlo realno smatram da mi je sve super u zivotu 8) tako da mi je raspolozenje uvijek blagdansko (osim navecer iza 19 sati: kad mi se spava, a cure ne zele ici spavati)

    vida, ~~~~~~~~~~~ da sve bude OK s malcem i tatom

  21. #21

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    450

    Početno

    MM radi za božić skoro cijeli dan i pola noći. Ne osjećam se blagdanski raspoložena.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    Citiraj ZIMA prvotno napisa
    MM radi za božić skoro cijeli dan i pola noći. Ne osjećam se blagdanski raspoložena.
    moj cijelih 24h
    naučiš se, i Štefanje može biti Božić

  23. #23

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    450

    Početno

    ... pa može, za moju generaciju je ionako prvo postojao djed mraz a tek onda djed božićnjak

  24. #24
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Imga prvotno napisa
    Citiraj ZIMA prvotno napisa
    MM radi za božić skoro cijeli dan i pola noći. Ne osjećam se blagdanski raspoložena.
    moj cijelih 24h
    naučiš se, i Štefanje može biti Božić :)
    A moj je, vecinu vremena, udaljen 7883 kilometara. =(

  25. #25

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rajvosa
    Postovi
    179

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa
    Citiraj Imga prvotno napisa
    Citiraj ZIMA prvotno napisa
    MM radi za božić skoro cijeli dan i pola noći. Ne osjećam se blagdanski raspoložena.
    moj cijelih 24h
    naučiš se, i Štefanje može biti Božić
    A moj je, vecinu vremena, udaljen 7883 kilometara. =(
    moj tata je isto tako radio po terenu i mi smo morali putovati do njega za blagdane, ali tvoj je bas dalekoooooo
    znam kako ti je, evo jedan

  26. #26
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Yup.. ali kroz nekoliko mjeseci, nadam se, i to bi trebalo biti rijeseno. Onda cu i ja biti daleko.

  27. #27
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    Citiraj vida prvotno napisa
    Ovo je prvi božić kojem se ne veselim, sranja na poslu, sumnja na celijakiju kod malog, karcinom pluća kod tate koji je u bolnici i daleko od mene pa blagdane nećemo provesti zajedno, valjda bi me trebalo tješiti da uvijek može i gore
    žao mi je..i moj tata je imao karcinom pluća ovo ljeto...
    meni je strašno loše za ovogodišnje blagdane najradije bi prespavala sve da mogu a malena se tako veseli svemu

  28. #28

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,027

    Početno

    Jucer sam se slikala s Djeda Mrazom :D iz Finske! Došao nam klincima u Centru, pričao im o Rudolfu, kako je nastao Djed Mraz i Sveti Nikola... a sav oriđiđi, ogromna bijela brada (prava kosa, može se i vući), starinsko odjelo i čizme. Svi smo bar na trenutak povjerovali u Djed Mraza. A ja se slikala nakon klinaca, da imam bar jednu fotku s Djed Mrazom na kojoj ne plačem (ko klinka ga se bojala, a htjela poklone).

  29. #29
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno

    Citiraj tanjads prvotno napisa
    Jucer sam se slikala s Djeda Mrazom :D iz Finske! Došao nam klincima u Centru, pričao im o Rudolfu, kako je nastao Djed Mraz i Sveti Nikola... a sav oriđiđi, ogromna bijela brada (prava kosa, može se i vući), starinsko odjelo i čizme. Svi smo bar na trenutak povjerovali u Djed Mraza. A ja se slikala nakon klinaca, da imam bar jednu fotku s Djed Mrazom na kojoj ne plačem (ko klinka ga se bojala, a htjela poklone).
    E, vidiš..to meni nedostaje u malom Gradu...taj "osjećaj" Božića....s popratnim sadržajima i subjektima! :/

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Meni su blagdani jedna fina prilika za malo bolje očistit stan, popeglat zaostatke (čitaj: mojih 5 košulja ) i skuhat pošteni ručak. Eto to ja očekujem od blagdana.
    Pardon, očekujem i bar jedan ručak kod mame .

  31. #31

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    228

    Početno

    Prošli Božić je bio grozan,oboje klinaca dobilo vodene kozice(povraćali-tek drugi dan dobili osip)ali ove godine smo ranije počeli s pripremama.Tako da blagdansko raspoloženje vlada cijeli tjedan.Uživamo u okićenoj kući i izradi čestitki.Nadam se da će i ostatak vremenena proći ovako....

  32. #32
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Citiraj Taša prvotno napisa
    Prošli Božić je bio grozan,oboje klinaca dobilo vodene kozice(povraćali-tek drugi dan dobili osip)ali ove godine smo ranije počeli s pripremama.Tako da blagdansko raspoloženje vlada cijeli tjedan.Uživamo u okićenoj kući i izradi čestitki.Nadam se da će i ostatak vremenena proći ovako....
    Meni je prošli Božić bio savršen, saznala sam da nosim svoju malu mrvicu i taj Božić ništa ne može nadmašit...a sad je mrvica kod mene u krilu, bit će i ove godine super

  33. #33
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,694

    Početno

    meni je otkako sam s bebom doma svaki dan isti
    a Božiću se veselim, ove godine nema nikakvog stresa, nema poklona, gužve na poslu (to mi je najgore)
    baš uživamo s bebom, ovo će mu biti prvi Božić

  34. #34

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    450

    Početno

    I nama je prvi božić da smo troje.
    Prošle godine na današnji datum sam saznala da sam trudna.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    450

    Početno

    Ali MM radi pa nisam baš nešto sretna.

  36. #36
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    ja ove godine NECU raditi generalku kuce (u najboljem slucaju platit cu nekome da to napravi umjesto mene) , NECU nista kuhati jer mi je ove godine mama tu i idem k njoj na bozic, i NECU trcati po ducanima u zadnji cas. svi pokloni su spremni i sa svima sam zadovoljna jer sam komotno svima kojima sam planirala kupila nesto s cim sa zadovoljna.

    sin mi je bolestan vec skoro dva tjedna pa smo zajedno radili i ukrase i cestitke i kolacice za vrtic i opet cemo kolacice za pokloncice susjedima tako da mi je to bas pravi bozicni stimung.

    na badnjak cemo ujutro na sajmiste po bor, okititi ga a popodne sa prijateljima kuhati bakalar i fritule. i navecer u crkvu.

    bas se veselim.

  37. #37
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Lu prvotno napisa
    opet cemo kolacice za pokloncice susjedima
    :?

  38. #38
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Citiraj Lu prvotno napisa
    opet cemo kolacice za pokloncice susjedima
    :?
    cudis se jer mi ti nisi susjed ili jer cu nositi i njima

    ma znas ove moje koji me povrcem opskrbljuju i svako malo nesto marku nose pa cu im slozit jedan paketic domacih proizvoda.

    tebi sam nesto super pripremila ali cekajuci da marko ozdravi pojela sam vec pola

  39. #39
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Situacija, as of today, poboljsana. Polozila treci od tri ispita ovaj tjedan; ostalo sest do kraja. Sad stignem ispeci medenjake. Mozda nesto i bude od ovog Bozica. Mislim, mozda se i stignem odmoriti tijekom pet neradnih dana.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •