Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 127

Tema: kako početi nakon 6mj - tips&tricks iz prakse

  1. #51
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Onda dobro. Ona će ti biti zahvalna na ovome. Umire od želje da je ispregleda.
    Možda je njoj to gestikuliranje počelo rano jer ju je zbog onog osipa peklo sve čim bi obavila. To je radila i prije, pokušavala skinuti pampersicu čim bi obavila. Sada osipa nema, ali taj refleks čomrdanja nakon nužde je ostao. Nije uvijek i smanjio se od kad nema osipa. Prije je to bio bolni vrisak čim bi piškila i plač.
    Ali onda je sudbina poslala u naš život dobru japansku jabuku...

  2. #52
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno


  3. #53

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    25

    Početno

    Bok cure!
    Ja imam curicu od 9,5 mjeseci i moram priznati da ste me zaintrigirale s ovom temom.
    Mislim da ću i ja pokušati s malom. Mene konkretno zanima koje platnene pelenice trebam kupiti za početak i koliko kom mi treba?

  4. #54
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Meni su super obične platnene pelene. Neke sam raspolovila i dala da mi mama zarubi. Ja ih stavim u Rodin u pusu koju sam dobila na posudbu, ali pristaju i u dublje pamučne gaćice da su broj dva veće. Ali ja ti nemam nekog iskustva i ja sam na početku.

    Ali ide nam pooolaaakooo...

  5. #55
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj mare888 prvotno napisa
    Bok cure!
    Ja imam curicu od 9,5 mjeseci i moram priznati da ste me zaintrigirale s ovom temom.
    Mislim da ću i ja pokušati s malom. Mene konkretno zanima koje platnene pelenice trebam kupiti za početak i koliko kom mi treba?
    bilo bi dobro da ima nešto u gaćicama za upijanje. Čisto da ne bude lokve na podu.
    Dakle, to može biti tetra pelena, ako stane u gaćice, ako ne stane može biti prepolovljena i porubljena.
    Umjesto toga može biti neka krpica koja dobro upija, recimo od frotira, veličine cca 20x20cm. Ja imam takve krpice koje su zapravo ulošci za platnene pelene, naručila od jedne šivalice, ali ako znaš šivati i imaš vremena možeš napraviti i sama.

    Gaćice - najbolje naći gaćice za bebe koje su napravljene da idu preko jednokratnih pelena, mislim da smo ih opisivali gore.
    Ja koristim i gaćice br.92 iz TL-a, malo su uže pa u njih ne stane cijela tetra, ali uz one frotirne uloške su ok.
    Možda možeš umjesto gaćica koristiti i švedsku s jednom tetrom, ali mi se čini kompliciranu vezivati.

    Mogu se koristiti i platnene pelene, ako ih već imaš, ali poželjno da budu bez zaštitnih gaćica, tako da se dijete presvuče svaki put čim se popiški.
    Ako ih nemaš, nemoj nabavljati jer ćeš previše potrošiti (možda ako ti ih može netko posuditi). Ja bih radije na tvom mjestu nabavila gaćice i krpice jer ćeš ih moći koristiti i nakon što se odviknete od pelena.

    Još ti treba nešto više pamučnih hlačica, ili hulahopki. I možda 1-2 kom. zaštitnih gaćica za izlaske.

    Ako imaš još pitanja, pitaj.

  6. #56
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    još bih rekla nešto o čemu već neko vrijeme razmišljam, čini mi se da je zbilja lakše odviknuti dijete od pelena ako se što ranije s time počne. Treba biti spreman na to da se neće dogoditi preko noći, ali negdje do godine dana čini mi se da su spremniji na istraživanja i eksperimente, dok nakon toga ulaze u fazu kad stvaraju svoja mala pravila pa polude ako se slučajno od toga odstupi (pročitajte topice o odvikavanju od pelena, ima jako zabavnih primjera).

    Moja sad s 1,5 godina uči sve nas redu, odmah skoči kad nađe vlas kose na podu i svaku mrvicu nosi u smeće, kad guli mandarinu gura mi u ruke kore i kaže zapovjednim tonom "baci" , traži da stavimo podloške pod zdjelu s muslijem... primjeri su OT, ali hoću reći kako ona sad već ima svoje ideje "šta treba a šta ne treba da se radi" i drago mi je što sam tutu uvela prije te faze.

    I da se malo pohvalim, pred par dana je počela sama sjedati na tutu - istina to je moguće samo ako bježi po stanu gole guze, jer se ne može još sama skinuti.
    Pa se tako dogodilo da je bila gola dosta vremena nakon zadnjeg sjedenja, jer svaki put ispočetka odbija oblačenje (zapravo se hoće sama i obući i ponekad pokušava ali joj još ne ide), i ja sam je pustila da se malo izgušta. Nakon nekog vremena palo mi je na pamet da bi već mogla opet, pa sam rekla da sjedne na tutu i piški, i napravila je bez pomoći!!! I inače kad bježi gola po stanu, svako malo sjedne na tutu, baš vidim da isprobava da li će pogoditi.

  7. #57
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    za malu pomikakicu

    OT: moja nećakinja (4 god) kad vidi mrvicu na podu POLUDI! počne vrištati mama mama mrvica. joj pometi. joj operi. mama mama tepih je zgužvan (u kupaonici)...

  8. #58

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    25

    Početno

    Hvala pomikaki!
    Vidjela sam da par mama i s ovog forum a šiva pelenice pa ću od njih uzeti frotirne uloške ali mislim da će nam gaćice br 92 biti turbo prevelike jer ima 8,4 kg i 71 cm?????

  9. #59
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    ja sam te gaćice kupila kad je imala oko 8 mj, ne sjećam se koliko je kila imala, ali bila je negdje u normali. I još uvijek joj pašu jer se od onda više izdužuje.
    Ako nisi sigurna možeš kupiti samo jedno pakovanje (ima po 3 i po 5 kom) pa isprobati. Zbilja su sitne. U krajnjem slučaju čuvaj za kasnije.

    Ali ako nađeš one za preko jednokratnih pelena, te su zakon jer bolje stane tetra u njih, onda nemaš muke s naručivanjem uloška. Ja sam ih dobila na poklon, ne znam gdje se mogu kupiti.

    Puntice, jesi li ti bila našla te gaćice za nenu, ne znam na kraju jesu to zbilja te o kojima je riječ?

  10. #60
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    Puntice, jesi li ti bila našla te gaćice za nenu, ne znam na kraju jesu to zbilja te o kojima je riječ?
    ja sam bila našle te gaćice ali nisam znala koji broj treba uzeti. pa sam došla kući napisala neni pp... Ona isto nije znala. anyway, ako mi objasniš koji broj, znam di ih ima za kupit pa kupim i pošaljem (ili donesem za 2 tjedna, kad dođem).

    našla sam 2 vrste. jedne proizvodi MTČ (trebalo bi ih biti u njihovim dučanima) a druge su neke kineske (te su ljepše, šarenije, veselije, u bojama). MTČ koštaju oko 7kn, ove druge oko 25, ali su tad bile na popustu pa su koštale 15ak, ako se ne varam.

    imaju brojeve 0-3, 3-6, 6-9, 9-12 mj. mislim da veće nema

    mare888, možda ti gaćice 92 ne bi bile prevelike, jer računaj da u njih ide još i uložak... Kako kaže pomikaki, probaj. ako stvarno budu velike, možeš ih čuvati za kasnije.

  11. #61
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    još jedno pitanje. može se umjesto pamućnih gačica koristiti tzv. training pants? tj. nepropusne gaćice u koje već imaju ušiveni uložak?

  12. #62
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa
    našla sam 2 vrste. jedne proizvodi MTČ (trebalo bi ih biti u njihovim dučanima) a druge su neke kineske (te su ljepše, šarenije, veselije, u bojama). MTČ koštaju oko 7kn, ove druge oko 25, ali su tad bile na popustu pa su koštale 15ak, ako se ne varam.

    imaju brojeve 0-3, 3-6, 6-9, 9-12 mj. mislim da veće nema
    Mislim da su ove koje sam ja dobivala bile za 3 mj. I još uvijek ih nosi, s 1,5 god!
    Jesu li zbilja za preko jednokratne?
    Možda da kupiš po jedan kom. od različitih veličina. Ako joj još trebaju, možda je zadovoljna s mojim platnenim pelenama.

    Zapravo kad bolje razmislim, i meni bi dobro došlo još par komada, stalno ih negdje gubim. Gdje si to vidjela da ima za kupiti? Ove mtč-ove me zanimaju. Ja bi ih rado vidjela uživo tako da budem sigurna za veličinu, ali ne znam ima li toga kod nas, a neću tako skoro do zg-a. Možda te užicam za pomoć.

  13. #63
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    kupit ću ja. pa donesem sa sobom i lijepo vam sve pokažem. onda možemo izviječati koje su najbolje 8)

  14. #64
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa
    još jedno pitanje. može se umjesto pamućnih gačica koristiti tzv. training pants? tj. nepropusne gaćice u koje već imaju ušiveni uložak?
    može.
    zapravo nisu nepropusne skroz, bar ove koje sam ja dobila (koliko se sjećam od Ariens - nisam skroz sigurna, to je bilo još dok sam bila jako friška ovdje...). Baš taman što treba jednom polubespelenašu, malo procure toliko da roditelj shvati što se dogodilo.

    Jedina im je, ali ne mala, mana (uz još možda to što ne dišu baš dobro, čini mi se da se ipak oznoji malo pod njima) što koštaju dosta, a trebaju služiti samo za taj prijelazni period (istina taj period može potrajati... ). A efekt je sličan kao s gaćicama s uloškom, jedima pogodnost je što je sve u jednom komadu, ali se zato i sporije suše. Pa onda ako kupujem radije kupim gaćice koje može nositi i kasnije, i uloške koji mogu poslužiti i za druge stvari (kao čapini u kuhinji, recimo )

  15. #65
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa
    kupit ću ja. pa donesem sa sobom i lijepo vam sve pokažem. onda možemo izviječati koje su najbolje 8)
    ok, javi kad stižeš!

  16. #66
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    O da, javi javi!!!

  17. #67
    Juls avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postovi
    286

    Početno

    Evo i još jedna mama se navukla. I ja bi probala sa svojom curom (8 mjeseci) krenuti na odvikavanje od pelena. Muči me jedino to što će sa godinu dana morati u jaslice. Što ako do tada ne savladamo tehniku, ima li smisla sad započinjati?

  18. #68
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Ima smisla . Ako nista drugo nece kakati u pelenu i trazit ce tete u vrticu cistu pelenu ako se popiski.

  19. #69
    Juls avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postovi
    286

    Početno

    E onda ćemo krenuti lagano dok sam još doma.

  20. #70
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Pokušaj u vrtiću dogovoriti da dijete koristi platnene pelene. Kad sam dogovarala jaslice (u koje na kraju nismo išli) rekli su mi da je to moguće. Ako ne nađeš takve koje bi na to pristale, i opet mislim da je dobro da s tutom počneš u ovoj fazi kad je dijete prilagodljivije.

  21. #71
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Kod nas u vrtiću ima i platnenopelenaša i pelenoskidaša
    Razgovaraj s tetama.

  22. #72
    Juls avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postovi
    286

    Početno

    Evo kupili smo tutu , ali muči nas to što ne sjedimo samostalno. Kako sad to izvesti? Ja sam inače sašila platnene, ali bila sam ljena za njihovo korištenje. Što bi sad trebala onda krenut i sa platnenima (sa ili bez zaštitnih gaćica)?

  23. #73
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Juls prvotno napisa
    Evo kupili smo tutu , ali muči nas to što ne sjedimo samostalno. Kako sad to izvesti? Ja sam inače sašila platnene, ali bila sam ljena za njihovo korištenje. Što bi sad trebala onda krenut i sa platnenima (sa ili bez zaštitnih gaćica)?
    evo valjda nekako kao mikka (nadam se da se ne ljuti na uzurpaciji)

    poželjno svakako izbaciti jednokratne, možeš koristiti platnene bez zaštitinih. Cilj je da promoče ako se popiški tako da ti odmah primjetiš i naučiš kako često to obavlja i da li daje znakove prije toga. Nabavi veći broj pamučnih hlačica, ili žabica (u mtč-u možeš naći jako jeftine od 9 do 40-ak kuna) za po kući preko platnenih.

  24. #74
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    I nemoj se nervirati ako ne krene odmah potrebno je neko vrijeme za uhodavanje.

    Ja nisam koristila pelene za po doma - jer ako se popiski u pelenu ide u pranje, a gace i hlace imaju manje slojeva pa ih je lakse prati i susiti.

  25. #75

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    675

    Početno

    evo, mi već po drugi put skidamo pelene,
    s curom smo krenuli oko 7-8mj starosti i od tada do skidanja pelena (sa 17mj) je samo pišala u pelenu a dvaputa dnevno bi kakala u tutu, i to bi mi već nekako dala do znanja...
    znači, trebalo nam je 9mj i koristili smo one "training pants" kad bismo išli nekud, za po doma samo obične gaćice....
    po noći još stavljamo pelenu, to sad neznam kako maknuti pošto spava ko top cijelu noć, :/
    sad ima 2godine

    a s dečkom smo isto počeli kad je imao 8mj,( sad ima godinu dana),
    kod svakog mjenjanja pelene ga malo posjednem na tutu,
    nekad obavi sve, nekad ništa,

  26. #76

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    131

    Početno

    žene svaka vam čast, imam dijete od 20 dana i starije od 17 mjeseci. prvi puta čujem da male bebe ne koriste pelene i divim vam se kako to uspijete. planiram starije dijete kada malo zatopli odvikavati od pelena ali bojim se da će on još dugo biti u pelenama, jer za to treba puno vremena, truda i volje a ja nemam iskustva (sa drugim je sve lakše). inače, razmišljali smo o platnenim pelenama, ali i ovako imam problema sa sušenjem robe, pogotovo po zimi, sušilicu nemam gdje staviti, tako da smo odustali. svaka vam čast na strpljenju

  27. #77
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj pzulic prvotno napisa
    inače, razmišljali smo o platnenim pelenama, ali i ovako imam problema sa sušenjem robe, pogotovo po zimi, sušilicu nemam gdje staviti, tako da smo odustali. svaka vam čast na strpljenju
    što se toga tiče, svakom preporučam slijedeće - kupiti 2 para zaštitnih gaćica i koristiti ih preko tetra pelena (koje, pretpostavljam, ima svatko tko ima malu djecu u kući), barem za pokus, da vidiš kako će ti ići. Nije prevelik izdatak, tako da te ne košta puno da pokušaš, a tetre imaju prednost da se puno lakše suše. Svakako je i dobra kombinacija, ako ne mislite biti hardcore bespelenaši ili platnenopelenaši, i za vrijeme kad dijete odvikavaš od pelene, jer barem osjeti kad je piškilo i razvija svijest o tome što se događa. Ili za vrijeme kad ti ponestane jednokratnih baš u nedjelju ili na državni blagdan 8)

  28. #78
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Prema mom iskustvu, bit bespelenaštva je osluškivanje svog djeteta i jednako važno: opuštenost. Bez obzira kada se dijete 'skida' iz pelena, to mi je nekako presudno.
    Vedran je dugo imao noćnu pelenu jer je meni tako bilo lakše. Noćnu smo na kraju riješili tako da sam ja rekla Vedranu da ima tutu pored kreveta i da kad treba ide piškiti u nju i vrati se u krevet. Naravno, spava gologuz, ali to nije problem jer spava s nama pa se ne bojim da bi se prehladio. Bez problema je prihvatio. Sada ga samo u polusnu čujem kako se tiho izvlači iz kreveta, pa male nožice capkaju do tute, pa pšššš, pa opet capice i hop- evo ga u kravetu! I spava dalje, srce mamino.

  29. #79
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Mene zanima isto ova tema jer ja i MM ozbiljno razmišljamo preksutra (petak) kad idemo u Karlovac u šoping sa Larom kupiti joj prvu tutu.
    Čitala sam sve što sam mogla o tutama, al kako ovih 2-3 dana ne radi pretražnik ne mogu se podsjetiti da provjerim informacije.
    Pomikaki znaš manje više dosta o našoj Lari, tetrama i zaštitnim gaćama al ne znam kako da počnem s tutom. Lara sjedi sama, prevrće se, puže al unatrag al nevezano s tim dal da ju samo krenem posjesti na tutu da ju naviknem ili kako
    Inače piša u pelenu ujutro kad se probudi odmah ju popiša još kad je u krevetu. Kroz dan mi dade znak kad joj se kaka jer se počne crveniti i suze joj oči, al kad ju ja polegnem, razmotam i kažem Kaka Lara ona kaka taj čas.
    Isto tako kad i ne kaka a bude nervozna ja ju polegnem na stolu za prematanje i kažem joj ka-ka LARA ona se fino pokaka i smije se.
    E sad, kako iz tog ležećeg u tutu na sjedeći pa molim savjet kako ?
    Mislim kupiti običnu tutu samo da ima iza na guzi mali oslonac kao i naprijed.
    Jel to ok? Javite mi do petka savjete
    Pusa pomikaki

  30. #80
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    pzulic
    Mi imamo stan od 40m2 i spavamo zajedno nas troje i imam samo mašinu za veš, sušilica nam nigdje nebi stala i sušim po zimi tetra pelene iznad kade na žicama a po ljeti na terasi 2,5 metra dugčku isto tako i Larinu i našu robicu. Kad objesim u kupatilo pelene ujutro navečer operem šareno jer se do tada tetre osuše, skidam ih smotam i stavim u ormar, a šareni veš sterem pa se osuši preko noći. Mašina pere samo po noći iza 22 sata zbog jeftine struje. Probaj to je moj savjet.

  31. #81
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Lasada, neka to bude igra. Stavljajte neku životinjicu prvo na tutu. Mi smo imali medu koji je 'piškio i kakio' na tutu. Često smo čitali slikovnicu dok je Vedran sjedio na tuti. Malo mašte, ohrabrivanja i sve ide.

  32. #82
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    anchi
    Super ideja jer baš ima jednu bebu kojoj daje papicu pa hoće i ona jesti pa ćemo se igrati da beba ide kakati, joj hvala ti, jedva čekam petak i prvu tutu
    :D

  33. #83
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    lasada, nisam vidjela da si se ovdje javila! Na putu sam pa slabo pratim. Ali vidim da su ti cure već odgovorile. Samo ti kupi tutu.
    Ja sam moju s 8 mj samo posjela na tutu i ona je odmah shvatila iz prve. Ali ako ne bude htjela odmah, pokušaj to sa igračkama.

  34. #84
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj anchi prvotno napisa
    Prema mom iskustvu, bit bespelenaštva je osluškivanje svog djeteta i jednako važno: opuštenost. Bez obzira kada se dijete 'skida' iz pelena, to mi je nekako presudno.
    Vedran je dugo imao noćnu pelenu jer je meni tako bilo lakše. Noćnu smo na kraju riješili tako da sam ja rekla Vedranu da ima tutu pored kreveta i da kad treba ide piškiti u nju i vrati se u krevet.
    Ovako je i kod nas, nosimo pelenu (tetru sa zaštitnom) većinom po noći i kad idemo u grad ili u goste, jer je meni lakše promjeniti pelenu nego nositi rezervne komade sve robe koja bi nam mogla trebati. A po noći bi zbilja mogli i skinuti, uz uvjet da je čim se probudi odnesem na tutu, jer sad zbilja više ne piški dok se sasvim ne razbudi i ustane. Opet me malo strah za krevet, nismo nabavili onu veliku gumenu plahtu da pokrijemo cijeli bračni, pa i dalje najčešće gledam da stavim zaštitne.

  35. #85
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Ja sam baš neki dan tražila veliku gumiranu plahtu za krevet, ali nitko nema 2x2m. Sve su za kinderbetiće. Gledala sam u Rozi stepu, hospitaliji... Sada ispod plahte imamo neku malu koju sam našla još prije 2,5 godine u Mercatoneu, ali mi ide na živce što mi se gužva ispod plahte pa žulja. Razmišljala sam maknuti i to, ali me još uvijek strah. Neki dan se nalio vodom navečer pa je ujutro bila prepuna tuta, samo što se nije preljevala...

  36. #86
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    zanimljivo, ja sam baš počela skidati noćnu pelenu, ali zadnjih par dana je počela piškiti ujutro još u polusnu! A do malo prije je noću uvijek bila suha i stizali smo redovito do tute na vrijeme. Ne znam je li faza ili to dođe s godinama. Javit ću kako će ići dalje.

    Gumirana plahta preko cijelog kreveta, od toga sam odustala. Imamo isto jednu malu, nikad korištenu. Lakše mi je noću staviti zaštitne.

  37. #87
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Misliš da je zaštitne ne zbunjuju? Mislim, da li ona smatra da ima pelenu?
    Meni je najgora faza upišavanja bila kada je Vedran u vrtiću za spavanje imao pelenu, a doma nije. Totalno se zbunio, a tete su rekle da je još 'premali' da spava bez pelene . Tada sam poludila i rekla da mu više ne stavljaju pelenu za spavanje i nezgoda više nema. Kada je skužio da pelena više uopće nema (niti u kojoj situaciji), nestala su zapišavanja u krevet, autosjedalicu, kolica...

  38. #88
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj anchi prvotno napisa
    Misliš da je zaštitne ne zbunjuju? Mislim, da li ona smatra da ima pelenu?
    ja to shvaćam kao gaćice koje ne propuštaju. Ne kao pelenu, jer nikad ne ostane u mokrom, i cilj je da se niti ne smoči. Ona već ionako sama traži na wc i kaže kad se popiša (miš mali, kad se pred par dana prvi put tako popiškila na spavanju, probudila se cvileći i rekla "pišila gaće" 8) )
    Inače po danu ima gaćice, ali isto s krpicom, pa su i te podstavljene. Razlika je samo u čičku i u tome što ova druga varijanta curi. Ne primjećujem da je zbunjuje. Ali ne možemo se baš ni smatrati pravim bespelenašima. Zaštitne koristimo u gostima, u gradu i po noći.

    Nego ne znam zašto se ovako naglo pojavilo ovo pišanje u krevetu. Prva dva puta pojavilo se kad je popila puno tekućine prije spavanja, jučer sam gledala da ne pije puno prije odlaska u krevet, ali ipak - ujutro se smočila prije nego je otvorila oči, a do sad nam je super funkcionirao jutarnji odlazak na tutu. Nadam se da je samo faza.

  39. #89
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Oprostite curke nisam se dugo javljala jer Lara puže i ne mogu nikuda ni mail pogledati, eto je sad spava pa da ja samo na brzinu. Kako smo u žurbi bili predblagdanskoj i u postblagdanskoj ja zaboravila kupiti tutu i sad ćemo idući tjedan do sad nikako uhvatiti vremena pa ću javiti kako ide.
    Pusa mame od nas

  40. #90
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Pomikaki, vjerojatno je samo faza. Proći će. Meni je lakše jer V spava gologuz i samo spuzne s kreveta i ode na tutu. Nekad primjetim da je to samo pred jutro, a nekad ide i par puta. Uglavnom, ne ovisi o tome da ga ja skidam i stavljam na tutu. Možda i takva vrsta slobode ima utjecaj. :?
    Lasada, samo naprijed! :D

  41. #91
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    izgleda da je ipak bila faza, sad se više ne ponavlja :kuckuc:
    Moguće da je imalo veze to što se cijepila neka dva dana prije nego je počelo...

  42. #92
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    roro već dugo kaka na nonu (danas nam je nakon 100 godina doduše pobjeglo u pelenu), ali piškenje... hm... pokušaj BP ostao je neuspješan. izgleda da on ne javlja. samo se skoncentrira i piški. e sad: ima li kakav trik, da kad skužim da se koncentrira da piški, da nešto kažem, nekako odgodim, da pričeka?

  43. #93
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    iz mog iskstva, nema druge nego predviđati...
    ja sam izračunala da piški svakih sat vremena, stavila sam na ruku sat s onim obručem koji se može okretati i namještala ga tako da znam kad je piškila i kad bi mogla opet. Tako sam radila sve dok nije počela kvalitetnije najavljivati. S 14 mj je počela javljati kad je bilo kasno, a sa 18 malo češće na vrijeme, i tada se također dosta povećao razmak između piškenja. S 22 mj i dalje smo u fazi da zna pobjeći u gaćice, ali većinom ipak stižemo na vrijeme.

    Ništa to nije bezuspješno to se zove ulog u bolju budućnost

  44. #94
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    Ništa to nije bezuspješno to se zove ulog u bolju budućnost
    Draga, nisi to mogla bolje reći!

  45. #95

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Lovely place called home
    Postovi
    398

    Početno Piškenje u kadu

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    Citiraj nenaa prvotno napisa
    .
    moja crna lista gostiju svakim danom u svakom pogledu postaje sve duža.

    piškiti u kadu ?! na svu sreću se to opire mom načelu: ne uči dijete nečemu čemu ga jednog dana misliš odučavati.
    Smatram da je "moderan" život uveo neka "pravila" ponašanja koja su potpuno neusklađena s prirodom i higijenskim navikama.

    Naime, kada se tuširam u kadi, vjerojatno zbog osjećaja da voda teče, uvijek se nesvijesno popiškim, i ne vjerujem da se to tebi nikada nije dogodilo. To mi je ujedno i najdraži "popišanac" dana, jer se onda odmah isplahnem tušem (inače se na wc-u obrišem s wc papirom kojeg malo smočim pod vodom).

    Potpuno podržavam to da djeca piške u kadu u gostima, i drago mi je da se djecu uči da se nakon toga podapere.

    Također, primjetila sam da odrasli nakon velike nužde samo obrišu guzu wc papirom, a da se to isto djetetu napravi, odmah bi dobilo osip - nije ni čudo da često vidite po cesti kako si netko "čoha" guzu.

    Ja i dragi smo imali divne roditelje koji su nas naučili prati guzu nakon nužde, i to naravno, isto nad kadom.

    Ako smo pak negdje vani, onda isto brišem guzu s mokrim wc papirom, ili čak ponesem bočicu vode sa sobom u wc da se isplahnem.

    Kadu smo kupili da je koristimo za higijenu, a ne kao ukras u kupaonici.

    I naravno da ako se ide ležati u kadi u vrućoj kupki da se prije toga opere - sve je stvar koliko često imaš volju čistiti kako bi imala potpuni komfor za sve svoje fiziološke potrebe.

  46. #96
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    počela je sezona suknjica... zakon, jer kad se smoče gaćice ne treba mijenjati i hlače. Sad nosimo samo gaćice i krpicu i ne znam ima li neke veze (ili je samo starija) ali već dugo nije pobjeglo u gaće. Jedino noću još uvijek nekad stavim zaštitne.

  47. #97

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    suknje su zakon, i mi smo sve više u njima, jedino sto sandale stradaju

  48. #98

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    23

    Početno

    Evo i mene ste dodatno motivirale za to da počnem. Moram priznati da je tata bio taj koji mi je prvi bacio bubu u uho i to da čim krene sjediti da je stavljam na nonu. čitajući malo ovdje skroz sam zagrizla i odlučila da ću početi tako što ću sutra kopiti nonu. Što se tiče kakanja ja po Leiću mogu skužiti kada će kakati jer se umiri i krene tiskati ali što se tiče piškenja za sada ne mogu prepoznati ali valjda hoću s vremenom.Mi smo trenutno u jednokratnim pelenama, (imamo jednu rodinu pusu doma), koliko sam skužila sada bi je trebala staviti u platnene pelene?? Tetra ili da kupim još koju pusu?Gdje nabaviti te uloške o kojima govorite?
    unaprijed hvala

  49. #99

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    267

    Početno

    Zašto forsiranje djece da skinu pelene?gledam tu,i svi nešto na brzinu,čim prije...sad kad me moje dijete razumije i kad mi kaže kaka prije nego se pokaka,skidam mu pelenu.Puštam ga golog čim duže.Kad se popiški,ja počistim pod,plješčem mu i dajem tutu.Neka bude svjestan svog tijela i svojih prirodnih radnji.Neka sam odluči kad je spreman odreči se pelena.Ima 21mj.

    sve kritike su dobrodošle :D

  50. #100
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Dianamaximus, ovdje se ne radi o forsiranju. Ideja bespelenaštva je u komunikaciji sa djecom od najranijih dana. Naravno, mnogi roditelji krenu i kasnije i imaju odlične rezultate. Ideja je da se iskoristi njihova svjesnost o eliminaciji s kojom su rođeni prije nego je izgube. To znači osluškivanje djetetovih poruka i reagiranje na njih. Ako te stvarno zanima ideja bespelenaštva, na ovom podforumu ćeš naći brojne tekstove, ali i iskustva na tu temu.
    Moje osobno iskustvo je počelo sa rođenjem djeteta, dakle bespelnaštvo smo prakticirali od najranijih dana. Moje dijete je uredno signaliziralo kada će piškiti i kakiti i mi smo ga uredno nosili prvo iznad umivaonika, a kasnije (kada je počeo sjediti) na tutu. Dakle, iz prve ruke znam da se djeca rađaju svjesna svoje eliminacije.
    Sva pitanja su dobrodošla. Kritika ovdje nema .

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •